Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (130 fő) Szomb. 20 Ápr. 2024 - 20:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


Archie morzejelei

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyArchibald Collins
Ma 14:15-kor


Hello there, sis!

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyAdmin
Ma 8:51-kor


Idegesítően idegesítő

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyNoah Jacobs
Tegnap 18:44-kor


The tragedy of loss

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyMaeve Fitzgerald
Tegnap 16:31-kor


Hey Beautiful!

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyAnders Morton
Tegnap 12:53-kor


Calories don't count on weekends?

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyLuna Wheatfield
Tegnap 12:53-kor


Friday night fun

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 12:24-kor


Besties Time.

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyFlora Hill
Tegnap 11:36-kor

Megosztás
 
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyHétf. 22 Ápr. 2024 - 12:44



Táncsak káprázik
a szemem
Tamara Mason sosem volt a mindennapokba beszürkülő nő. Intelligens, vonzó és szórakoztató intellektusával hamar kitűnt mindenki más közül és ez eszméletlenül vonzott engem. Értékelte az apró gesztusaimat, tetszett neki a humorom és még csak gyerekesnek sem tartott, amikor néha elvetettem a sulykot. Ma pedig messze a kórháztól teljesen kinyílt. Csak reménykedtem benne, hogy valami ilyesmi változatosságra van neki is szüksége, de az teljesen bejött. Már nem kellett annyira óvatosnak lennem vagy attól tartani, hogy esetleg valamitől meggondolja magát. Most ő is laza volt és kötetlen. Na meg szemtelenül flörtölő.
- Ha jó volt a lapjárás, akkor igen. Egyébként könnyű rólam olvasni. Sajnos hiába próbálok blöffölni, még tanulnom kell ezt a művészetet. Bár aki megtanul az arcomról olvasni, az megérdemli, hogy nyitott könyv legyek a számára. - na nem azt mondom, hogy az arcomra teljes mértékig kiült ha rossz lapjárásom volt, de azért a társaim már ismertek addigra mint a rossz pénzt. Nem tudom mennyi idő kell ahhoz, hogy kiismerjük a másikat, de lefogadom, hogy Mara már meg tudta volna azt mondani, mikor próbálok szándékosan rájátszani valamire.
- A legjobb persze kettesben, még akkor is ha csöndben. De hozzászoktam a magányos sétákhoz, erősíti a lelked, ha szükség van rá. - amikor épp nem voltam szolgálatban, gyakran jártam egyedül egyet, mielőtt még visszatértem volna. Nem vihettünk végig minden napot veszteségek nélkül, ha pedig egy-egy kiküldetés meghiúsult, akkor a bázison sem uralkodott a jókedv.
- Kicsit sem bánom, hogy így alakult és tovább maradok a városban. Szívesen megismerném ezt az oldalad is. - szelíd mosolyt küldtem a szavaim mellé. Meglehet a helyzet is rájátszott arra, hogy ilyen jól alakult közöttünk minden, de rég éreztem magam ennyire jól mint az ő társaságában az elmúlt időben. Rá kellett jönnöm, hogy önkéntelenül is lelkeaítő a gondolat mindenfajta kontaktra vele, ha a pillanat műve akkor is.
Némi megjátszást láttam a gesztusaiban, amikor az ajánlatomat vette fontolóra. Ha nemleges választ kapok, akkor is fel fogom kínálni az első falatot, de megelőz és nem csak belemegy az alkuba, még galád módon össze is maszatol. Elég viccesen festhettem perpillanat a tejszínhabbal az orromon, ami egészen elkenődik mert mégis csak megpróbáltam kitérni. Mégsem tudnék ezen haragudni, a nevetése pedig futótűzként ragadt át rám.
- Azt nem mondtad, hogy rólam hiányolod. Így most már jó? - mutattam a ha feléá, mielőtt még nekiláttam volna azt letörölni. De ha már itt jártunk, meg is kóstoltam az ujjammal letakarítpott adagot.
- Hmm... egészen megédesíted az életem. - pimasz vigyor kúszott az arcomra. Nekem is kedvem támadt mindezt viszonozni, csak épp a nutellával. Na nem erőszakosan, hagytam, hogy ki tudjon térni előle, ha ki akar.
Nem különösebben érdekelt, hogy mások esetleg mennyire figyeltek fel erre a manőverre a részünkről, én elég hamar belefeledkeztem a kóstolgatásba. Mindkettő finom volt, meg kell hagyni. De kivételesen nem tudtam csöndben enni és természetesen elő kellett hozakodnom az ötletemmel. Határozottan szerettem volna még többet látni, de ahogy látom nem botránkozott meg a kérdésemen.
- Neked bármikor leszek szívesen a beteged. De most valami újat próbálnék ki. Szívesebben ismerném meg közelebbről azt a Tamara Masont, aki már levetette a nővérruhát.
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyHétf. 22 Ápr. 2024 - 0:06

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Őszintén mondom, hogy fogalmam sincs, mi történik. Hogy hogyan jutottunk el ártatlan, betegágy melletti beszélgetéstől oda, hogy nyíltan és egyértelműen flörtölünk a másikkal. Valahol igazából az is meglep, hogy van egy ilyen oldalam is. Ezidáig ez nem igazán mutatkozott meg, de Archie valahogy előcsalogatta, én pedig hazudnék ha azt mondanám, nem élvezem a dolgot. Most is csak vigyorogva bólogatok arra, hogy rá kenem a dolgot, holott ugyanúgy bűnös vagyok én is. A különbség köztünk talán csak az, hogy kettőnk közül engem feszélyezett jobban a kórházi légkör. Most azonban belső motivációt érzek felzárkózni, de nem erőltetem, szimplán csak sodródom az árral.

Mindig szívesen hallottam azokat az információkat, amiket megosztott magáról. Sosem egyszerre sokat, de az apróbb morzsákat is örömmel csipegettem. -Kártyázni? Na és nyerő voltál? - kérdezek vissza, de a mondat többi részére sem felejtek el reflektálni. -A séta viszont nagyon jól hangzik. Amikor csak mész, egyedül vagy esetleg valaki mással csendben vagy épp beszélgetve, lényeg, hogy elveszítsd az időérzékedet. - egy kellemes, mégis valahol keserű emlék jut eszembe szavaim nyomán - melegebb estéken anyával volt ez egy közös programunk. Nyakunkba vettük az erdőt és hol két lábon, hol pedig négyen sétáltunk, amíg az utolsó csillag is eltűnt az égről. Hiányzik - azonban az érzést nem hagyom sem eluralkodni rajtam, sem pedig hogy arcomra kiüljön. Ma a vidámságé a főszerep.

Még hogy tisztességesen ajánlotta fel. Muszáj nevetnem rajta, főleg ahogy ártatlannak szánt ábrázatát meglátom. Kíváncsi vagyok akkor is ilyen arcot vágott-e, mikor a katonatársai megjegyzéseket tettek ránk. -Nem vagyok kárörvendő típus, de azt nem tudom tagadni, hogy jól érzem magam veled.- Az, hogy karja az enyémhez ér, nem tudom, hogy véletlen-e vagy szándékos, belső farkasom azonban izgatottan vakkant egyet - még jó, hogy kívülre ez nem hallatszik.

A bestiának - és nekem is - azonban le kell nyugodni, mert megérkezik a kávé majd a rendelt édesség is. Elmosolyodom mikor az ő hasa felől is korgást hallok, az alku hallatára viszont felé fordulok, bár előre sejtem, mit akar ajánlani. Úgy teszek, mint akinek nagyon kell rajta gondolkodnia, holott igazából akkor is adnék neki a gofriból, ha nem kapnék cserébe semmit. -Rendben, áll az alku. -egyezek bele végül az üzletbe, majd a gofrim legjobban megpakolt részéről levágok egy részt, és Archie tányérjéra csúsztatom. -Várj, adok még egy kis tejszínhabot, hogy jók legyenek az arányok. - emelem fel a mutatóujjamat, mintha csak a tökéletességre törekvő énem sikított volna a nem egyenlő gofri-mogyorókrém-hab eloszlás miatt.

A következő másodpercben azonban a villám helyett az ujjamat mártom a habba, és egy villámgyors mozdulattal egy kis részét Archie orrára kenem. Fogalmam sincs, honnan jött ennek az akár gyerekesnek is mondható kis csínynek az ötlete, de ha sikerrel abszolváltam, jókedvűen kacagok fel - bár akkor is, ha végül a férfi meghiúsította.

Falatozás közben a lakást említi, amit kapott, vajon mennyire van berendezve. Épp rágok így nem tudok egyből reagálni, a következő megszólalásáig viszont szerencsére megettem, máskülönben lehet, hogy félrenyelek, de a kérésen való apró meglepődésemet egy korty kávéba folytom. Ezt most vajon hogy értette? Az a biztos, ha félig elviccelem a dolgot, így mosollyal az arcomon válaszolok. -Kell egy házi ápolónő? Az egy kicsit drágább lesz, mint egy gofri és egy kávé. -






No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyVas. 21 Ápr. 2024 - 22:21



Táncsak káprázik
a szemem
A felszín alatt lappangó igazságot nem kellett, hogy kimondja, anélkül éreztem én is, mennyire vonzottuk egymás társaságát. Legalábbis kezdetben. De hazudnék ha azt mondanám, hogy nem gondoltam volna már régen másra, Mara szavai pedig csupán azt hivatottak alátámasztani, hogy ez valójában így volt. A kórházban a szabályokhoz mérten igyekeztünk viselkedni, de mindketten kerestük a kiskapukat. Ha pedig ő nem is mondta ki, megtettem helyette én meghagyva közben neki a választás jogát, hogy él-e vele vagy sem. A millió ezek által lopott pillanat csak kettőnket erősítette.
- Bűnös vagyok, fogd rám. - amennyiszer felajánlottam már neki, hogy nyugodtan kenje rám a neki kényelmetlen szituációkat, akkor azt már meg sem tudtam volna számolni a két kezemen. Mégid rettentően élveztem ezen a mártírpadon hajlongani, mert neki adott egyfajta kapaszkodót, én meg sosem vettem igazán magamra. Alighanem mi már óhatatlanul is olyan szintre léptünk, amikor már rég nem csak önmagunk szórakoztatására beszélgettünk. Egy valamit nem éreztem hetek óta amióta Atlantában tartózkodtam: a magányt. Mert ha nem is láttuk egymást, a puszta lénye is beférkőzött a gondolataim közé, ott motoszkált estéken keresztül is, hogy vajon lepihent-e már, mennyire hajtotta túl magát.
- Nem dehogy, gondoltam had legyen a többieknek jó estéje. Ha úgy volt, akkor csatlakoztam másokhoz kártyázni vagy csak sétáltam egy nagyot a szavad ég alatt, sokszor a Nap első sugarai hívták fel a figyelmem, hogy már ennyi az idő. - nem sokat beszéltema korábbi éveimről még vagy ha igen, akkor leginkább olyan dolgokat említettem meg, amik voltak viccesek és szórakoztatóak, mint ilyen átlagos pillanatok. Pedig egyébként ezek voltak a legszebbek.
Tetszett, hogy ennyire élvezi a pimasz megjegyzéseimet is, különben nem csillogott volna így a szeme. Mara társaságában megtanultam az apró jelekből olvasni, mikor mit és meddig szabadott. Mostanra azonban úgy értékeltem, hogy kellően feloldódott, hogy meg merjek kockáztatni ilyen célzásokat is.
- Én tisztességesen ajánlottam fel. - ártatlan pillantásomat fúrtam az övébe, miközben emeltem is meg magam előtt a kezeimet védekezőn. Az én állapotomban egyébként is kifejezetten korlátolt voltam, na meg ha eddig nem tettem semmi olyat ami kényelmetlen lett volna neki, ez után sem változtatok jó szokásomon. Igazából továbbra is csak sodródtam az árral és jól éreztem vele magam.
Na igen a társaim is pont ugyanolyan cinkos vigyorokat küldtek felém ahányszor megjött vagy elment a kórteremből. Amikor pedig ott sem volt, cégtelenségig tudtak cukkolni. Mondjuk nem kifejezetten érdekelt a baromkodásuk, ők még csak hasonló helyzetben sem voltak. Ebből a szempontból kifejezetten szerencsésnek éreztem magam és ezt a tudtára is akartam hozni. Csak közelebb hajoltam hozzá és bizalmaskodó mosoly kíséretében jöttek a szava a számra.
- Had legyenek irigyek, miközben mi jól érezzük magunkat. - egy pillanatra a karom az övéhez ért, ahogy nem figyeltem oda, de amint a kávé megérkezett, már húzódtam is vissza.
Minden az időzítésen múlik.
Ha a kávé kiérkezése nem volt elég, hát gyorsan társult még mellé a reggeli is. Ezt egyébként kifejezetten nem bántam, mert a hasam erősen hangot adott a tiltakozásnak, miszerint arra is odafigyelhetnék, hogy ne legyen ennyire üres. Bocsánatkérően pillantottam el Mara felé, majd miközben emeltem a kést és a villát, az ő reggelijét is szemügyre vettem.
- Valóban, de nagyon guszta. Ezt nehéz lenne tetézni, de mit szólnál, egy alkuhoz? - oké, ha eddig nem feleztünk eleget a csokikkal, akkor most jött az újabb ötletem.
- Mit szólnál, ha egy falatot cserélnénk? - tartottam tőle, ha két olyan édesszájú mint mi ide beszabadulunk, akkor annak böjtje lesz. De annyira megpakolták ezeket a tányérokat, hogy képtelenségnek éreztem repetázni főleg a kórházi koszt után. Ha benne volt, akkor én egy jókora szeletet vágtam le a széléből, de kimondottan onnan, ahol eléggé megkenték nutellával és rogyásig volt a gyümölcstől.
- Igazából fogalmam sincs milyen lakrészt kapok, kell-e valamit vennem még vagy hasonlók. - ez már persze csak a villáról meg a tányérról jutott eszembe. Ahányszor szolgálati lakást kaptam, az mind más felszereltségű volt. Fogadhatott akár egy tök üres hely is meg egy fullosan gépesített is.
- Oké, tényleg hazudtam az előbb, amikor a tisztességtelen ajánlatról beszéltem. Örülnék neki, ha miután lepakoltam még maradnál.
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyVas. 21 Ápr. 2024 - 20:02

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Kérdésére határozottan rázom meg a fejemet. -Nem. Veled valahogy…más volt. - felesleges lenne már tagadni a dolgot. Ha az elmúlt napok, hetek nem tették volna egyértelművé, hát az, ahogy most itt ülünk, távol a kórháztól és az eddig megszokott nővér-beteg kapcsolatot magunk mögött hagytuk, szinte világító táblaként hirdetik, hogy vonzódunk a másikhoz anélkül, hogy egyébként ezt egy szóval is kimondanánk.

Gyorsan átugorjuk a komorabb témát - szerintem egyikünk sem bánja. Most végre olyan közegben vagyunk, ahol tényleg lehetünk önmagunk anélkül, hogy kétes pillantásokat kapnánk. Az itteni emberek ránk se hederítenek - számukra csak két átlagos fiatal vagyunk, akik élvezik egymás társaságát. -Szóval rebellióra próbálsz rávenni? Épp miután azt ecsetelted, a sebesülteknek milyen nagy szüksége van ránk, ápolókra? Ez nem túl szép gesztus, Archie. - játékos rosszallással csóválom meg a fejemet, de a dorgálás mindössze viccelődés részemről. Való igaz, hogy önként vállalok túlórákat, de csak mert látom, hogy néha emberhiány van, én pedig nem az a fajta vagyok, aki efelett szemet tudna hunyni.

-Micsoda kulisszatitkok. Gondolom te akkor sem estél kétségbe, mikor nem te voltál a soros. Olyannak tűnsz, aki feltalálja magát. - csak tippelek, közben pedig a magam szórakoztatására igyekszem magam elé képzelni a fiatalabb verziójú Archie-t. A gondolatmenetből azonban kizökkent a következő kijelentése. Könyököm helyett az alkaromat fektetem a pultra, úgy hajolva egy picivel közelebb a férfihoz, felvont szemöldökeim alatt tekintetemben ravasz csillanás jelenik meg.

-Nocsak, Archie. Ez most egy általános kijelentés, vagy egy tisztességtelen ajánlat akart lenni? - alsó ajkamat a felsőhöz préselve próbálom visszafogni a vigyorgást, de kevés sikerrel. Olyan reflexszerűen passzoltam vissza neki a labdát, hogy esküszöm magamon is meglepődtem. Néhány másodpercig tartom a felvett pozíciót, majd visszahelyezkedem a korábbiba.

-Már nincs is. - úgy gördülnek le ajkamról a szavak, mintha eddig is ez teljesen egyértelmű lett volna. Holott igenis volt bűntudatom, mikor több időt töltöttem vele, mint bármelyik másik beteggel. Persze meg is volt a böjtje, az elejtett mondatom után pedig meg sem lep Archie visszakérdezése. -Ó tudod te azt. Ugyanazt, mint a katonák a kórteremben. - felelem egy sokat sejtető mosollyal, mert igen, tudok az ő pusmogásukról is - szintén a farkashallásnak köszönhetően. Néha átok néha viszont áldás tud lenni.

Elveszem a könyökömet, mikor megjön a kávé, és kicsit jobban a pult felé fordulok. Még fel se olvadt a cappuccino-ban a cukor, mikor megjelent a palacsinta és a gofri. Elképesztő jól nézett ki mind a kettő, egyből éreztem is, hogy megkordul a gyomrom. -Na jó, visszavonom az előbbit, a végén mindketten cukorsokkot fogunk kapni. - nem spórolták ki belőle a nutellát, a mogyorókrémet se a tejszínhabot. Mondjuk pont ez a lényeg.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyVas. 21 Ápr. 2024 - 18:47



Táncsak káprázik
a szemem
Érdekesen hangzott az ő szemszöge is. Ha valamiről jobban kifejtve beszélgettem, akkor hajlamos voltam arra, hogy minden szempontot megvizsgáljak. Nem csak az enyémet vagy a velem hasonszőrűekét, de azét is aki a másik oldalon volt. Átcikázott egy egészen aprócska gondolat a fejemen és hiába kutattam válasz után, valahogy nem leltem meg. Mara sosem mutatta felém azt, hogy sok lenne. De még itt a lehetőség ezt kideríteni.
- Sosem érezted egyetlen egyszer sem nálam azt, hogy átléptem egy határt? - mert bizony átléptem én sok határt, cinkostársammá fogadtam és megvesztegettem nagyon sokszor. Persze csak a lelkiismerete miatt is próbáltam inkább finoman olyan irányba terelni, ami neki is kényelmes volt. Nekem pedig különösen. De ha ő ezeket nem érezte annak, akkor egyszerűen nem szegtünk meg semmit és nem rúgtunk fel határokat,ez ilyen egyszerű.
Nem akartam azonnal komoly témát, így kaptam az alkalmon, hogy viccelődjünk kicsit. Most egyébként is ünnepelnünk kell, kijöttem, az első lépéseket is megtettem és összejött az is, amit szerettem volna: Marát messze csábítani a kórháztól. Kíváncsi voltam rá, ő milyen civilben és cseppet sem bánom. Ha valaki átlépi az árnyékát ami addig belengte, akkor az felemelkedik és a  határaitól is megszabadul.
- Legfeljebb hozzád. De nem, határozottan nem. Majd keresek alkalmat, hogyan mentselek meg az önként vállalt túlóráidtól. - játékosan vontam fel a szemöldököm miközben eszem ágában sem volt elrejteni a céljaim valóját. Éreztem ebben a két hétben, hogy valami morális súly nehezedik ránk, ami láttam őt is legalább annyira zavarta, ha nem jobban. De többé nem voltam a páciense.
- Két emberrel... Ez ismerős, a tiszti akadémián is pont két szobatársam volt. Mindig sorsot húztunk, kinek van tipli és ki nyeri meg estére a szobát ha kimenőt kaptunk. - szinte ezer éve volt és sok esetben mindannyian inkább csak kótyagos fejjel állítottunk vissza egy átbulizott, átivott és átkártyázott éjszaka után. Valahogy ma már nem vágytam arra a mértéktelenségre.
- Mondanám, hogy nálam csak engem kell elviselned. De még én sem láttam a szobám. - eresztettem meg szélesen egy vigyort felé. Sajnálom, magas labda volt, le kellett csapnom. De ha már változásoknál tartottunk, akkor én sem hagytam függve a témát.
- Már nem vagyok a páciensed. Nem kell lelkiismeret-furdalásod legyen amikor kiülsz velem a padra. - észrevettem ám, hogy a viharba ne. Ennyi nap után ha jól is titkolta, de néha nehezen leplezte. Most pedig ezzel feloldozást nyert.
- Na és mit pusmogtak rólunk? - fene mód érdekelt, hogy mit gondol minderről
Közben elénk csúsztatták a kávékat is, lassan készen lesz a reggeli is ide érzem az illatát.
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyVas. 21 Ápr. 2024 - 17:35

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Elmosolyodom. Szóval vannak már tervei. Vajon ez mit jelent? Szinte gyermeki izgalommal várom, hogy előbb vagy utóbb kiderüljön. Inkább nem is kérdezek rá konkrétumokkal, ritka pillanatok egyike ez mikor úgy döntök, egy kicsit elengedem a gyeplőt. Pont ezért nem izgulok amiatt, hogy vajon a taxis milyen helyet ajánl. Azt mondják, néha muszáj kicsit sodródni az árral, hát most kipróbálom, milyen az, mikor nem gondolom túl a dolgokat. Már ha sikerül.

A bisztró bárszékein ülve figyelmesen hallgatom a szavait, amik el is gondolkodtatnak. Már reagálnék rá, amikor hozzáfűz még egy mondatot, amivel mosolyt csal az arcomra. -Hmm, ilyen aspektusból még nem gondoltam bele. Bevallom néha egy picit tudnak zavarni a megjegyzések és olyan bókok amik már átlépnek egy határt, de azt hiszem ezek után még türelmesebb leszek, ha ilyet hallok. Ha nekik ez segít, akkor ez a helyes. - nem akarom túl komolyra venni a figurát, de mivel nem viccelte el, én sem akarom.

-El sem tudom képzelni, milyen lehet ez nektek. - ez már inkább egy hangos gondolkodás. Aki nincs benne ebben a világban, fel sem foghatja, hogy mit élnek át a katonák nap mint nap, és milyen az mikor bekerülnek a kórházba. Talán épp úgy, hogy van olyan társuk, aki nem volt ilyen szerencsés. Többnyire keménynek mutatják magukat, vagy épp nagy nőcsábásznak. Én azonban tudom, hogy a legtöbbjük sír. Érzékeny füleim hallják az apró szipogásokat, és az éjjeli ellenőrzések során orromat rendszeresen megcsapja a sós könnyek semmivel sem összetéveszthető illata. Ez a hely megedzi az embert - beteget, ápolót, orvost egyaránt. Máris érzem, hogy többel megyek haza, mint amivel jöttem. A vége pedig még messze van.

Elhessegetem magamtól a komor gondolatokat - most nem akarok ezekkel foglalkozni. Inkább az étlapot fürkészve kiválasztok egyet, ami kis túlzással instant diabétesz is lehetne. -Most jöttél ki a kórházból, de máris vissza akarsz kerülni? - játékosan vigyorgok rá, mikor a cukorsokkról beszél. Ennyitől persze még nem lesz baja, láttam a vérképeit, a teste simán megbirkózik még ezzel a mennyiséggel. De legalább a korábbi komoly téma élét talán egy kicsit elvettük ezzel.

Bólogatok a kérdésemre adott válaszán, valami ilyesmire számítottam. -Megértelek. A magánszféra kicsit nekem is hiányzik, pedig én csak két másik emberrel osztom meg a szobámat. - nem akarom persze az én helyzetemet az övéhez hasonlítani, hiszen köszönőviszonyban sincsenek egymással. Én önként jöttem ide, és szabadon mozoghatok. A sebesült katonákra egyik sem igaz.

Ahogy visszadobja a labdát, elgondolkodom. -Hogy megkönnyebbültem-e? Milyen szempontból? - kérdezek vissza, de aztán megválaszolom az első aspektus szerint, ami eszembe jutott. -Ami talán most a legjobb, hogy nem kell azon kattognom, hogy összesúgnak a hátam mögött. Hála neked, rendszeres téma voltam a személyzeti konyhában. - arcomon széles mosoly, ahogyan megpróbálom az egészet rákenni. Sok pletykát csakis természetfeletti hallásomnak köszönhetően hallottam meg. Nem mondhatom azonban, hogy nem szolgáltam rá. Az utolsó két hétben talán tényleg egy kicsit feltűnőbb volt, hogy a szabad perceimben Archie társaságát kerestem, ugyanúgy ludas vagyok tehát én is. Az, hogy ettől most megszabadultam, azt hiszem tényleg megkönnyebbüléssel tölt el.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyVas. 21 Ápr. 2024 - 16:09



Táncsak káprázik
a szemem
- Vannak már terveim. - noha konkrétumok még nem jutottak eszembe, de örömmel vettem, hogy fejest ugrott az ötletbe mi több, ezzel a tudtomra adta, hogy egyáltalán nincs ellenére. Itt a bejárati ajtóban állva kissé olyan volt, mintha Tamara Mason egy egészen más nővé készült átformálódni, mint akit odabent láttam. Mintha ledobta volna a képzeletbeli láncait, ez pedig nekem roppant mód tetszett is. Nem akartam sokáig a taxiba beüléssel totojázni, márpedig igencsak munkálkodós megoldás volt az ülést is hátra tolni meg behajtogatni magam az ülésre. Mivel tényleg lövésem sem volt a városról, így jobb híján a sofőr szavaiz kezdtem memorizálni. Lelkes volt, készséges, lehet a helyzet vagy a ruhám tette nem is tudom. De örültem neki, hogy Mara nem ellenkezett a spontaneitás miatt. Még ráérek szabadkozni, ha nem lesz bejövős a hely.
Egy rossz szavam nem lehetett a helyre, még a székbe tornázás sem vette el a kedvem. Inkább jobban lekötött, hogy Mara hogy érzi magát perpillanat.
- Elég gyenge a mezőny. De szerintem csak hiányzik neki a neje, ez nem bók vagy sértés. Azt hiszem csak szeretne kapaszkodni valami jóba egy sor rossz után. Hasznosnak érzik magukat attól, ha fogadjátok a bókot. - alighanem ilyen irányból még nem közelítettem meg ezt a témakört, de én többször mentem ezen át, hogy tudjam milyen érzés ez. Aztán picit elmosolyodtam és mielőtt még bármit is mondott volna, hozzátettem - sokat segít a figyelemelterelésben. Az én figyelmemet sokszorosan elterelted.
Muszáj volt az étlapról választani valamit, mert Mara már a kávénál járt. Jó ötlet, én is pótolom ezt a hiányosságot és kikérek egy lattét. Az édességet abszolút hiányoltam a kórházban, életmentő csokiszeletek nélkül nem bírtam volna ilyen jól.
- Alighanem többet ennék most édesből, akkor cukorsokkot kapnék. Bár nem tarthatok tőle, te profi vagy az ilyenekben és megmentesz. - ha már ő felém fordult, akkor én is így tettem, már amennyire a gipsz engedte, hogy kifordíthassam egy kissé a széket. A kérdése elgondolkoztatott.
- Hmm... Az önállóság. Meg a magánszféra. Talán kicsit mindkettő, a srácokból néha sok volt. De most lesz saját szobám. Jöhetek és mehetek, kapok gyógytornászt... Oké, most te jössz, megkönnyebbültél?
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyVas. 21 Ápr. 2024 - 12:21

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Valószínűleg a fáradtságnak tudható be, hogy nem esik le egyből, mire akar Archie utalni, emiatt is kap egy-két értetlen tekintetet és ráncolt homlokot. Vonásaim azonban kisimulnak, mikor agyam felfogja: egyelőre marad. Bár jelenleg még fogalmam sincs, mit jelent ez kettőnkre nézve, van bennem egy nagy adag izgatottság aziránt, hogy mindezt kiderítsük. Nem voltam még kész elengedni a gondolatot, hogy ez a mai talán az utolsó beszélgetésünk. Így is furcsa lesz, hogy talán már holnap egy teljesen más beteg fog itt feküdni, aki az én ellátásomra szorul. Ugyanúgy fogok vele beszélgetni és viccelődni mint a többiekkel, ez nem kérdés. Én ilyen vagyok - azonban az, ami Archie és köztem kialakult, az egy kicsit túlmutat ezen. Legalábbis én úgy érzem.

Egy kicsit talán túl lelkesen csaptam le a lehetőségre, hogy a kórházon kívül töltsünk el egy kis időt. Rám nem jellemző módon csaptak át az érzelmeim és reakcióim rövid időre kamaszlányosba, holott azok az idők elmúltak már. Most valahogy mégsem tudom teljesen visszafogni az örömömet, bár Archie gesztusaiban is mintha hasonlót látnék visszaköszönni. Átöltözés közben azért valamennyire lenyugtatom magam, kicsit visszaveszek a hévből, bár az arcomról a mosolyt szerintem jelenleg vésővel sem lehetne lekaparni.

A bejáratnál bólintok a taxit illető információra, figyelmemet pedig nem kerüli el, ahogy végigmér - egy kicsit zavarba is jövök, önkéntelenül túrva bele szőke tincseimbe. - Ha többször hívsz meg reggelizni, többször láthatsz majd így. - nem tudom, hogy a zavar ellenére hogy jön ez a replika szinte csípőből, főleg úgy, hogy önkéntelenül kerül némi flört a hangszínembe. Valahogy felszabadultabbnak érzem magam így, hogy a beteg-nővér kapcsolat okozta falak leomlottak.

-Rendben, legyen spontán. - egyezem bele, nekem igazából mindegy, hova megyünk. Bár szeretek itt dolgozni a kórházban, most mégis felvillanyoz, hogy egy kicsit kimozdulhatok. Ha a taxi megérkezik, és Archie-nak nincs ellenére, segítek a válláról levenni a táskát, és a mankókkal együtt a csomagtartóba tenni mindent. Nekem csak egy kis hátizsákom van, az elfér az ölemben. Én a sofőr mögötti helyre fészkelem be magam, hogy Archie a gipsszel az anyósülésre tudjon ülni, miután teljesen hátratoltuk az ülést. Valószínűleg nem a legkényelmesebb, de a szituációból ezt tudjuk legjobb opcióként kihozni.

Tekintetem elkalandozik az autóút közben, fél füllel hallom csak, ahogyan az elöl ülők beszélgetnek. Az elsuhanó városképet szemlélem, és ismét meg kell állapítanom, hogy hiába vagyok itt körülbelül másfél hónapja, szinte semmit nem láttam még Atlantából. Csak arra eszméltem, hogy a taxi leparkol, mi pedig hamarosan az emberek között utat törve foglalunk helyet a pultnál. Némi aggódással figyelem, jó lesz-e itt Archie-nak a gipszben, de elégedett mosolyát látva megpróbálom elengedni a bennem élő ápolónőt, és most csak szimplán Mara lenni.

Elnevetem magam azon, amit mond. -Nos, még nem találtam meg a befutót, egyelőre még kivárok. De a tegnap érkezettek közül az egyik azt mondta, hasonlítok az exfeleségére. Egyelőre nem tudtam eldönteni, hogy ez most bók vagy sértés. - egyébként vicces volt a szituáció, azt meg kell hagyni. Az étlap fölött rásandítok, vajon mit szól a gondolathoz, hogy az ágya szinte alig hűlt ki, én máris új “kedvencet” vadászok. Persze csak az agyát akarom húzni ezzel.

-Kíváncsi voltam, mi lesz az első szabad választásod így több hét után az ételeket illetően. Azt kell mondjam, nem lepődtem meg. - elmosolyodom. Sok mindent megtudtam róla, többek között azt, hogy hozzám hasonlóan édesszájú. Nekem kicsit nehezebb választani, de végül mogyorókrémes gofri mellett döntök. Extra mogyorókrém és extra tejszínhab - mert hát miért ne. Nem érzem valahogy szükségét annak, hogy megjátsszam magam, én a csak salátákat és egészséges ételeket csipegető típus vagyok.

Miután a kávéval egyetemben leadjuk a rendelést, az étlapot visszacsúsztatom a helyére, majd féloldalasan Archie felé fordulok, jobb kezemmel a pultra könyökölve, fejemet pedig a tenyerembe támasztva, lábaimat magam alá húzva befűzöm a szék lábtámasza mögé. -Mi hiányzott a legjobban a kinti létből? - kérdezem csevegő hangnemben, miközben belső farkasomat igyekszem lenyugtatni, aki a sok új szagtól és ingertől teljesen felpörgött. Szegényt elhanyagoltam mostanában.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptyVas. 21 Ápr. 2024 - 9:14



Táncsak káprázik
a szemem
Sosem volt erősségem a búcsúzás. Számomra az egy olyan jellegű lezárásnak felelt meg, amelyhez aztán utána soha vissza nem kanyarodtam. Megkönnyítette a helyzetem a sereg, itt csak formalitás volt minden, semmi több, elég volt egy szalutálás és lerendezettnek tekinthettem egyszerre a tiszteletadást és elköszönést is. Most mégsem szalutálhattam, de nem is kellett. Most még itt voltunk mindketten és noha még fogalmam sincs engem mikor hívnak vissza, Mara fixen áprilisig itt tölti le a kötelességét ha szeretne előrébb lépni.
- Az sok mindentől függ, például ki mennyire ér rá. - mrgengedtem magamnak egy hamiskás mosolyt a visszakérdezésére. Valahol belül nagyon szórakoztatott, hogy nem olyan egyértelmű neki, de közben meg nagyon is jól esett látni azt, hogy valamilyen hatással voltam rá ebben a négy hétben. Többet voltaképpen nem is kívánhattam volna mint beteg, hogy kivívjam a figyelmét magamnak. Csak amennyire egy kedvencnek ezt lehetősége nyílt megtenni, én azt hiszem teljesen kimaxoltam. De nem is csupán ennyiről volt szó, én is láttam amit már a társaim nézéséből és vigyorából leszűrhettem, nagyon egy hullámhosszon voltunk már hetek óta és nem kerülte el a figyelmem, hogy néha ő maga számlálta a napokat.
- Pontosan. - siettem megerőríteni a felismerésében, de azért igyekeztem egy pár másodpercnyi időt adni magunknak. Nem kell kapkodni, most már tényleg nem rohanunk sehová. Haza úgysem megyek, a többit meg majd eldöntjük ketten.
Meglepett a lelkesedése a mai napra. Igazából nekem a másnap is jó lett volna, de ha neki nem okoz problémát... Hiszen tudtam mennyire elfoglalt, ha egyszer bejött, akkor utána végig robotolta a napját. Most mégis pillanatok alatt csapott le a lehetőségre. A lelkesedése magával rántott, mert én is heves bólogatásba kezdtem.
Miért is ne?
Széles mosoly kúszott az arcomra, nem is támaszkodtam sokáig már ott egy helyben, hanem a mankók után nyúltam. Amíg én leevickélek a bejáratig, addig ő is elkészül.
- Csak menj és készülj. - nyugtáztam mintegy azt is, hogy addig megleszek. Már fejben elterveztem hogy jutok le, hiszen minél többet mutatott a kórházból, annál inkább éreztem egy útvesztőnek a helyet. Különös gondolatok találtak meg, arra számítottam, hogy tetszeni fog neki a változtatás. Még mindig csak én szórakoztattam szabad perceiben és láttam azt, hogy ez mennyit jelent neki. Voltaképpen mindketten más úton jártunk, de hazudnék ha azt mondanám nekem nem esik jól a figyelme, a törődése és nem mozgatja meg a fantáziám. Nem mint nővér, hanem mint vonzó nő, akit csak nagy ritkán villant meg.
A sporttáskát féloldalasan aggattam magamra és addig igazgattam, amíg a hátamon nem pihent. Nem kell, hogy az oldalamra csússzon mert csak útban lesz. Addig is amíg Mara járt a fejemben, igyekeztem minél hamarabb megtenni az utat a bejárathoz. Mivel ő még sehol nem volt, így megeresztettem egy telefont is valamelyik taxitársaságnak. Nem volt nehéz valami hasznoshoz jutni, a bejáratnál az információs tábla tele volt reklámhirdetésekkel és ajánlásokkal. Eltűnődve olvastam némelyiket, a többsége szolgáltatás volt, ételfutártól kezdve a mindenféle szerelőkig széles palettán szemlélhettem ezeket. A nagyváros előnye, hogy minden munkára akadt vagy négy alkalmas személy, ellenben otthon mondjuk akadhatott egy vagy kettő megfelelő. Hogy a városi nyüzsgés majd miképp lesz rám hatással, fogalmam sincs, de nem is volt már időm ezen eltűnődni mert Mara betoppant.
- Mindjárt itt a taxi. - most nem róttam fel neki, hogy elkésett, ellenben máris mosolyt csalt az arcomra. Nehezen tudtam nem észrevenni, hogy ebben a szettben mennyire más. Talán a kelleténél kicsit tovább vizslattam, mint kellett volna.
- Többször kellene így lássalak, nagyon jól nézel ki. - lehet másnak ez tök átlagos, én rendszerint ugyanabban az uniformisban láttam nagyon sokáig. Ehhez képest felüdítő most az egyszerű pulcsi is. Tényleg sokat számít.
- Igazából fogalmam sincs, nem ismerem a várost. De mit szólnál ha rögtönöznénk? - kár lett volna előadni a nagy tervezőt, amikor fogalmam sem volt róla, hogy itt helyben mik a jók. De nem is volt időnk ezt forszírozni, mert a taxi begurult és a sofőr is hamar kipattant belőle.
A csomagom leapplikálása rólam beletelt némi időbe, de hamar az utastérben találtuk magunkat és hamar utána érdeklődtem, vajon a taxis mit javasol. Valahogy dumálhatnékja támadt, de annyiból nem is bántam, hogy igyekeztem megjegyezni a javaslatait. Végül hamar a reggeliző előtt rakott ki minket. Alig vártam, hogy elmenjen aztán, voltak kérdéseim miután asztalt is találtunk. A hely inkább hasonlított egy retro bisztróhoz, de ettől volt annyira hangulatos. Csak tényleg népszerű volt, mert az asztalok mind beteltek, már csak a pultnál maradtak helyek. Nem is baj, nem kerültem a kihívásokat, a felhúzásban meg egyébként is jó voltam. Hamar kényelembe raktam a gipszelt lábam is.
- Ha jól sejtem az nagy szó, hogy te most elcsábultál egy reggelire velem ahelyett, hogy új kedvenceket fedezz fel magadnak. - Mara felé fordultam, miközben az étlap után nyúltam. Annyi szent, én ma valami nagyon édeset eszek. Tekintetem végül a kínálatra csúsztattam. Éreztem, hogy kezdek éhes lenni.
- Ez a nutellás palacsinta a gyümölcsszeletekkel könyörög, hogy rendeljem meg.
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptySzomb. 20 Ápr. 2024 - 22:35

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Archie határozottan jókedvű, ez már a belépésem utáni első pillanatban is látszik - de hát érthető, hiszen nem lehetett könnyű neki ez a pár hét, amíg ágynyugalomra volt ítélve, meg biztos az is ad neki egy pluszt, hogy egyenruhát húzhatott. Túlerőltetnie ugyan még mindig nem szabad a lábát, de már sokkal szabadabban mozoghat. Nem is szeretném ezt a derűt tőle elvenni, így mindent megteszek annak érdekében, ne lássa rajtam, hogy egy részem letört amiatt, mert elmegy.

-Velem? Az egy kicsit problémás lenne, nem gondolod? - kissé értetlenül billentem oldalra a fejemet a replikájára. Elvégre hazamegy, én pedig még maradok - nem értem tehát mire céloz, de talán magyarázatot ad majd rá. Rosszkedvem ellenére elnevetem magam azon, amit mond. - Az mondjuk biztos. Te voltál a legbölcsebb beteg itt - mosolyogva utalok a számos alkalomra, mikor előjött a benne élő Coelho, és egy-egy szellemes megnyilvánulással megnevettetett vagy épp titkon lenyűgözött. Épp emiatt is esik nehezemre a távozásával kapcsolatban kérdezni.

Lassú léptekkel követem az ágyig, majd figyelem, ahogyan a tárcájában kutat. -Mi ez? - kérdezem, miközben átveszem a felém nyújtott papírt. Egy cím volt rajta, de nem teljesen értettem a dolgot, ez összehúzott szemöldökeimből is látszott. Kétszer olvastam el, mire eljutott az agyamig az információ. Felnézek rá, ábrázata pedig azt hiszem válasz is a még fel nem tett kérdésre, de azért biztosra akarok menni. -Ez egy atlantai cím… Ez azt jelenti, nem mész egyből haza? - hangomból és arcomra kerülő mosolyomból nem tudom letagadni a megkönnyebbülést és az örömöt, már ha nem értem félre az egészet.

Titkon persze már eljátszottam a gondolattal, mi lenne, ha Archie a városban maradna a lábadozás maradék idejére, és bár nincs nagyon sok szabadidőm, de esetleg néha találkoznánk. Most pedig úgy néz ki, talán karnyújtásnyira került ez a lehetőség. Az időnk így is meg lenne számlálva, és az is lehet, ő nem úgy kedvelt meg engem, ahogyan én őt. Azt hiszem szemmel látható ahogy a kő legördül a szívemről, mikor megerősíti maradásának tényét.

-Mármint… úgy érted most? - továbbra is a címet tartalmazó papírt gyűrögetve a kezemben pillantok fel rá, a felvetése nyomán kialakult apró zavaromat pedig egy hajtincs eltűrésével próbálok palástolni. -Megpróbálhatom elkérni magam, ma kevés a beteg. -- hangosan gondolkodom. Azt nem teszem hozzá, hogy mára egyébként eredetileg be sem voltam osztva, önszorgalomból álltam neki segíteni a többieknek, hogy lefoglaljam az agyam. Nem akarok szánalmasnak tűnni.

-Öhm… tíz perc múlva a bejáratnál? Segítsek a cuccaiddal? - ajánlom fel, majd válaszától függően indulok el kifelé, hogy aztán első körben a főnökömtől kérjem ki magam pár órára. Szerencsém van, jó hangulatában van és elenged, ám telefonközelben kell lennem, hogy ha valami baj lenne, tudjak egyből reagálni és jönni. Utána a szobába szaladtam, amit két másik kolleginával osztok meg.

A szekrényt kinyitva kicsit bajban vagyok - nem nagyon hoztam magammal széles választékot utcai ruhákból, hiszen tudtam, ritkán mozdulok majd ki a kórház falain kívülre, ide meg tökéletes a fehér ápolónői ruha. Végül mivel ketyeg az idő, inkább nem gondolkozom. Sötétkék farmert húzok a barna bokacsizmámhoz,  egy fehér V nyakú póló fölé pedig egy világosbarna kötött pulcsit. Semmi extra, nem túl sok de nem is slampos - és bár nem vagyok nagy piperkőc, mégis van bennem egy kis idegesség, Archie mit gondol majd, hiszen nem látott az uniformison kívül még másban. Nem érek rá azonban ezen gondolkodni, szóval csak fújok egyet magamra az édes, de nem túl hivalkodó parfümömből, kezembe kapom szintén barna szövetkabátomat és a vajszínű sálamat, majd futólépésben megyek a bejárathoz. Végül kicsit túlcsúsztam a tíz percen.

-Tudom, tudom, megint késtem. - jókedvemet le sem tudom tagadni, de nem is szeretném. -Nos, hova megyünk?





No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptySzomb. 20 Ápr. 2024 - 19:50



Táncsak káprázik
a szemem
Furcsa volt újra az utcai öltözetben lenni. Kivvételesen most nem is egy egyszerű pólót vagy pulcsit vettem fel, hanem az egyenruha kiegészítőjeként szolgáló inget és a szetthez tartozó szövetnadrágot. Illik normálisan kinézni egy ilyen remek napon, nem? Már egészen jól megtanultam a mankóval járni, hogy ne okozzon problémát egy ilyen szett sem. Mara túl jól értette a dolgát, tényleg profi abban, amit csinál. De szerette a hivatását, így tényleg nem könnyű kibírni.
Amikor azonban bejött valahogy olyan furcsa volt a mosolya. Mindjárt szabadkozott is, pedig egyáltalán nem tudtam tartani azt a komolyságot, amivel kitaláltam, hogy beugrasztom a bokorba. Furcsa éle volt az egész szituációnak, mintha minden mozdulata azt sugallta volna, igazából ő nem akar elbúcsúzni. Ha pedig ez így van, akkor nagyon jól állunk. Még tegnap estig én is azt hittem, hogy haza megyek, reggel óta viszont alig vártam, hogy megosszam a jó hírt vele, miszerint még maradok a városban.
- Vagy reggelizhetek veled is. - pimasz félmosoly ült ki az arcomra, ahogy a szavakat mondtam. Nem úgy tűnt, mint aki ennyiből realizálná, hogy mit is szeretnék. Tényleg felkészült a legrosszabb forgatókönyvre. Még közelebb ügyeskedtem magam hozzá, hiszen még a szaladástól nagyon messze voltam. Már megterveztem, hogy miképp csapom a hátamra a sporttáskát, mert ennyit igazán elbírhattam. Nem fogyott el az erőm, mi több, inkább kicsattanóan remekül éreztem magam. Bár meg vagyok győződve arról, ha lekerül a gipsz, akkor rengeteg lábmunka vár még rám.
- Úgy is mondhatjuk. Még egy nincs belőlem. - belementem a játékba, akkor ha egyértelműen nem akar rájönni, rávezetem - gondoltam én persze. Egészen az ágy végéig haladtam, ahol aztán nekitámaszkodtam a rácsnak és kicsit könnyebbre vehettem a figurát azzal, hogy magam mellé támaszthattam a mankókat.
- A taxi jön elém. Már a cím is megvan, hogy hová megyek. - azzal mélyen a nadrágzsebembe nyúltam, hogy kihalásszam a pénztárcát és megkeressem a címet. Nem felolvasni szerettem volna, inkább a kezébe adni, így aztán csak felé nyújtottam. Kényelmesen nekitámaszkodtam végül a rácsra támaszkodtam és vártam, hogy összerakja mindezt. Bevallom nehezen bírtam magammal, hogy egyértelműen megmondjam, rá is kellett harapnom az alsó ajkamra és úgy figyelni a vonásait. Csak miután meggyőződtem róla, hogy minden világos, hozakodtam elő megint az imént elejtett ötletemmel.
- Szóval... ugyan más az időpont, de van kedved velem reggelizni?
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 EmptySzomb. 20 Ápr. 2024 - 16:10

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Megfogadtam, hogy távolságot tartok tőle. Na nem fizikailag, hiszen ápolónőként minden nap volt körülötte dolgom. Inkább csak azt akartam elkerülni, hogy úgy érezzem magam, mint érzem most, amikor félig szándékosan, félig tudat alatt nyújtom el a gyógyszerkészlet feltöltését. Ahogy közeledett a mai nap, amikorra ütemezve volt, hogy Archie elhagyja a kórházat, egyre nehezebb lett minden.

Persze örülök is neki, hiszen szépen gyógyul, bár a lábának még kell idő, mire ugyanúgy tudja majd használni, mint azelőtt. Az ápolónő énem, az egészségügyi dolgozó ennél többet nem kívánhatna, hiszen a cél az, hogy a beteg lábadozását megkönnyítsük annyira, hogy otthon tudja folytatni a gyógyulást. Ott van azonban a másik énem. Amelyik mint Tamara Mason kedvelte meg Archie-t az elmúlt négy hétben.

Egy hónap nem tűnik sok időnek, mégis, egy ilyen relatíve zárt közegben mint egy katonai kórház egészen máshogy hat. Valahogy minden intenzívebbnek tűnik. Igyekeztem nem mutatni kívülre, de ahogy teltek a napok, úgy lett egyre nehezebb. Megszegtem az első szabályok (illetve ajánlások) egyikét amit a lelkemre kötöttek mikor ide jöttem: ne kerülj túl közel egy beteghez se. Nem mintha azon kívül, hogy beszélgettünk és viccelődtünk, bármi egyéb történt volna. Nem történhetett. Mégis, szinte napról napra többet árultam el neki magamról.

Ránézek az órára: már lassan fél óra csúszásban vagyok - talán meg sem várt és elment. Talán úgy lenne a legegyszerűbb - nem szeretek búcsúzkodni. Egy sóhajjal felteszem az utolsó sor  morfiumot, kulcsra zárom a szekrényt, majd a kórterem felé sétálok. Mielőtt belépek, még veszek egy mély levegőt, és mosolyt varázsolok az arcomra, amit annyira nem is kell erőltetnem, mikor meglátom őt odabent. Már összepakolt, de megvárt, hiába késtem - amit nem is rest a szememre hányni.

-Tudom, sajnálom. - bűnbánó tekintetet küldök felé, és legyűröm a keserű érzést, amit összekészített pakkjának látványa okoz. -Igen, megszabadulsz ettől a helytől végre. Mostantól magadnak kell a reggeliről gondoskodni. - még a viccelődés sem megy olyan simán, mint azt terveztem. Körbenézek a furcsán üres ágyakon. Nem kérdés, nemsokára új sérültekkel telik meg. Tegnap érkeztek páran, de ők a másik teremben lettek elhelyezve. Ez most szinte kong.

- Gondolod? Olyan magabiztos vagy azt illetően, hogy olyan erős hatással voltál rám, hogy nem lehet új kedvencem? - játékos félmosoly kúszik az arcomra, és csak abban bízom, tekintetem nem árulja el a valódi vihart, ami most bennem dúl. Egyértelmű, hogy nem lesz még egy olyan, mint Archie - még egyszer nem eshetek ilyen hibába, mert ez így most nagyon nem jó.

-Jönnek érted? Mikor utazol haza? - érdeklődöm, mellkasom előtt keresztbe font karokkal - mint egyfajta tudat alatti védekezés lélekfájdalom ellen. Kár, hogy nem hatásos.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty

Ajánlott tartalom

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 8 Empty
 

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
8 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

 Similar topics

-
» Te itt? - Mara & Archie
» Itt csak a csoda segíthet
» Csak egy pillanatra, légy szíves!
» Már csak te hiányoztál
» Te csak ne fenyegetőzz!