Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 15 vendég :: 1 Bot

Autumn Llewellyn, Charles Talent Manx


A legtöbb felhasználó (130 fő) Szomb. 20 Ápr. 2024 - 20:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


Besties Time.

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyLuna Wheatfield
Ma 16:49-kor


Archie morzejelei

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyTamara Mason
Ma 15:31-kor


Hello there, sis!

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyAdmin
Ma 8:51-kor


Idegesítően idegesítő

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyNoah Jacobs
Tegnap 18:44-kor


The tragedy of loss

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyMaeve Fitzgerald
Tegnap 16:31-kor


Hey Beautiful!

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyAnders Morton
Tegnap 12:53-kor


Calories don't count on weekends?

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyLuna Wheatfield
Tegnap 12:53-kor


Friday night fun

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 12:24-kor

Megosztás
 
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptySzomb. 20 Ápr. 2024 - 15:29



Táncsak káprázik
a szemem

2 héttel később

Odakint már beborult. A nap sugarai ha olykor fel is bukkantak az alkony derekán csupán hideg fényeivel színezték narancsra az eget. Hol volt már a kellemesen borzoló szellő, a felhők játéka? Az ég egyhangúan zord arca csupán illúzióként mintegy reménysugár mutatta meg mit rabolt el tőlünk. Nem szívleltem azt a taknyos időt, ami csontot fájdítóan tudott egyszerre hideg és kemény lenni, ha nem számítottunk rá. A csatatéren tapasztaltam ilyet meg amikor nyakig merültünk a tócsában miközben kúszva araszoltunk a valónkat eltakaró aljnövényzetben. Most pusztán kósza emlékképként tetszelgett. A csomagjaim már összekészülve hevertek az ágyon. Azon az ágyon, amelyen az elmúlt négy hetet töltöttem. Vártam már, hogy mehessek, ó ha tudnák mennyire. Türelmetlenül számolgattam az elrohanó időt.
Most mégis visszatartott feszültséggel vegyesen kémleltem ki az ablakon. Ha lépteket hallottam csak egy kósza pillantást vetettem az ajtó felé. Nem a dokit vártam. Ha szerencsém van, utolsó napom volt itt a kórházban, de nem Atlantában. Tegnap volt egy kényelmetlen beszélgetésem a bátyámmal. Természetesen csak telefonon tisztelt meg, de a lényeg annyi volt, hogy ne akarjak a szüleim terhére lenni. Törődne inkább a saját dolgával, de sajnos ismertem apámat. Ő volt a kedvence, ha valamit kitalált úgyis aszerint történt a dolgok menete. Talán túlságosan megalkuvó voltam, nem tudom.
Ujjaim satuba fogták a mankó fogantyúját, ahogy felrémlettek azok a szavak. De ha jobban belegondoltam, akkor mégis megkönnyebbülést éreztem, amiért ma délelőtt sikerült elintéznem azt a lakást. Jogom volt lábadozni és rendre felépülni, ezt pedig tudták mindazok, akiknek az életemmel és minden tudásommal szolgáltam.
A dokitól délelőtt már megkaptam a zárójelentést, nagyjából egy fél órája lépnem kellett volna. Az idő olyan végtelennek tűnt itt a várakozás közepette. Az elmúlt két hétben majdnem minden nap kimentünk. Mara nem kérdezgetett többet a családom felől csak amikor már biztossá vált, hogy a sebekkel minden rendben lesz. Hülye fejjel azt mondtam lehet hazamegyek, de most el szerettem volna mondani, hogy ez mégsem így lesz. Tegnap annyira lelombozottnak láttam...
Amikor azt kérdezte, ennyire kiismerhető-e, akkor azt válaszoltam neki, csak amennyire ő maga engedi. Rá bíztam, hogy mennyire engedett, mennyire nyílt meg. Kifejezetten szerettem csipkelődni vele amikor hagyta és nem úgy érkezett meg hozzám, mintha már ólmos súlyok nyomták volna a vállát. Továbbra is úgy tűnt maradok Coelho, amit már egészen megszoktam, a hálás mosolyokat pedig nem győztem neki megvillogtatni. Kifejezetten örültem annak, hogy ha nem is olyan sok időre, de felvidítottam. Hazudnék ha azt mondanám, nem gondoltam túl sokat rá az elmúlt időben, de ami most volt velünk, gyógyír volt minden sebemre nekem is.
Léptek közeledtek, én pedig az ajtó felé fordultam. Perpillanat tök üres volt a kórterem, lévén utolsóként hagytam el a csapatom tagjai után a kórtermet. Majd jön valamikor egy újabb hullám és megint feltöltik, de addigra én már nem leszek bent. Megörültem az érkezőnek.
- Késtél. - jegyeztem meg picit elmosolyodva. Na nem felróni szerettem volna, biztosan ezer dolga közbejöhetett. Nem szerettem volna mégis néma csöndbe burkolózni, inkább megragadtam a lehetőséget, hogy vezessem egy kicsit.
- A doki kiadta a zárójelentést... szóval... ez azt jelenti, hogy már nem vagyok a beteged. - lassan és vontatottan kezdtem neki, de igazából nehezen tudtam megjátszani a komolyat, ahogy közelebb mankóztam.
- De kizárt dolog, hogy új kedvenced legyen.
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptySzomb. 20 Ápr. 2024 - 11:53

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Mindig is érdekesnek tartottam annak a dolognak a pszichológiáját, hogy vajon mitől függ az, hogy kivel találod már meg az elején is a közös hangot, kivel csak később és miért van, hogy egyesekkel a világért sem tudsz zöld ágra vergődni. Archie nekem egyértelműen az első kategóriába esik. Szinte természetesnek tűnik olyan dolgokról is beszélni vele, amikkel egyébként nem biztos, hogy egy beteggel csevegnék. Például a család.

-Oh. - hirtelen nem tudom, mit reagáljak a bátyja villámlátogatására. Számomra teljesen felfoghatatlan ez. Rick szerintem nemcsak hogy fordított esetben jönne egyből, de egyenesen bosszút akarna állni azon, aki ilyen helyzetbe juttatott. Tudom viszont, hogy tényleg nem minden család egyforma, épp ezért nem is szeretném feszegetni a témát - és ahogy látom, Archie sem. Ezt pedig tiszteletben tartom.

-Nekem elég egy-egy hálás mosoly, hogy úgy érezzem, van értelme ezt csinálnom. Még akkor is, ha nem mindig könnyű. - az utolsó mondatot lehet, hogy nem kellett volna hozzátennem, de az igazsághoz ez is hozzá tartozik. Sokszor nagyon kemény hivatás tud lenni az ápolói. Nem véletlen vannak olyanok, akik néhány év után szakmát váltanak.

-Mondtam én…Archibald Coelho. - rámosolygok, ugyanakkor nem szeretném elviccelni sem a helyzetet. -De egyébként szuperül megfogalmaztad. A humor az egyik legjobb orvosság betegség és fegyver szomorúság ellen. - nem tudtam volna így megfogalmazni, mint ő. Tetszik, hogy a viccelődés mellett ott van ez a komolyabb oldala is.

-De az… más…- hárítok, holott valahol igaza van. Én nem dohányzom, így valamennyivel tényleg talán többet dolgozom mint a cigarettázó kollégáim, de ez engem sosem zavart, hiszen szeretem, amit csinálok. -Ennyire könnyen kiismerhető vagyok? - széles vigyor kerül az arcomra, ahogyan replikát kapok a feltett kérdésemre. Tényleg nem tudnék olyan lenni, kint Wendy.

Meggondolatlan szófordulat hagyja el az ajkaimat, zavaromat alig tudom leplezni, és a helyzetet menteni szándékozó hazugságom is gyengének bizonyul. Ujjaimat bámulom, perifériámból látom csak Archie mosolygását, amiben mintha némi elégedettséget vélnék felfedezni. Vajon pont ezt a választ várta? Teljesen összezavarja a fejemet.

-Na jó, meggyőztél. -bólintok végül, némi vacillálás után. -Ha úgy jön ki a beosztás, akkor pár percre megpróbálok szabadulni. - úgy teszek mintha ez valami hatalmas áldozat lenne, holott egyáltalán nem az, mindössze erkölcsi dilemmát okoz.

-Most viszont vissza kellene mennünk. Az esti kör előtt még van egy-két elintéznivalóm, és azt sem szeretném, hogy megfázz. - nem lerázni akarom, ez gyengéd hangszínemből is kihallatszik, viszont tényleg szólít a kötelesség. Felállok tehát a padról, a kerekesszék mögé lépek, majd irányba állítva azt a bejárat felé indulok.

Később, ahogy a sebesült katonák vacsoráját készítjük elő a kollégákkal, tőlem szokatlan módon kicsit csendesebb vagyok. Gondolkodom. Több szempontból sem helyes, hogy ennyire - és egyre jobban - szimpatizálok Archie-val. Egyrészt ő itt beteg én pedig ápolónő vagyok. Ez így nem etikus. Másrészt ő ember, én pedig vérfarkas vagyok - ennek tényét pedig muszáj titkolnom, ráadásul azt is megfogadtam, csak farkas felé nyitok majd, hiszen csak egy hozzám hasonló érheti meg azt igazán, mit jelent a falkaszellem. Ami viszont leginkább megbonyolítja a dolgot az az idő, hiszen egyikünk sem hosszú távra rendezkedett be ide, sőt. Meg kellene próbálnom távolságot tartani. Csak amikor ennyire jól érzed magad valaki társaságában, akkor a józan ész nem mindig a barátod.

-Mehetünk, Mara? - zökkent ki a kollegina, mire én bólintok, és a tálcákat tartó kocsikkal elindulunk, hogy kiosszuk a vacsorát a katonáknak.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptySzomb. 20 Ápr. 2024 - 10:29



Táncsak káprázik
a szemem
Megtévesztő lehet, hogy a bátyám egyszer csak bejött. Persze, semmim sincs, behoztak azzal a kevés személyes holmimmal, ami ott volt a bázison amikor a baleset ért. Most már sokkal tisztábban emlékszem mindenre, mint az ébredésem utáni napokban. De igazából nem cselekednék másképp és ezt az sem írja felül, hogy tudom mennyi időre kerültem kényszerpihenőre. Igazából élveztem, mert találtam valakit, akivel tényleg jól éreztem magam annak ellenére, hogy nem történt közöttünk semmi különös. Könnyű volt megnyílni, pedig nem sűrűnfordult elő velem, hogy bárkire titkokat bízzak. Különösen nem túl személyes dolgokat. Volt mindig egy vonal, amit nem léptem át, ha bajtársakról volt szó, ha másokról, ha kötelességet teljesítettem, ha szórakoztam.
- Behozott pár használható holmit otthonról, de ment is tovább. Nem kórházi szettel utztam ki a bázisra. - néha rettentő nehéz volt arról beszélni, hogy a bátyám mennyire másképp látta ezt a családban az egység dolgot. Neki volt sajátja, lefoglalta a három fia meg a munkája. Egyetlen egy dologban hasonlítottunk talán, hogy mindketten a rendvédelemhez fordultunk. Meglehet fiatalabb koromban hatással volt a világszemléletemre, ő a nagy és tekintélyes testvér, aki vásárra viszi a bőrét ha kell, segít másoknak és óvja nem csak az otthonát, de a választott közösségét is. Ez mind szép és jó volt, de csak amíg meg nem világosodtam arról, hogy mennyire önző módon képes néha cselekedni. Őt igazából csak a saját és a családja biztonsága érdekelte és a hivatása inkább kérkedés eszköze volt. Itt voltunk mi ennyire mások. Nekem nem. Én tényleg komolyan gondoltam, hogy felteszem az életemet erre az egészre. Nem róhattam fel Marának, hogy kényelmetlen témába tenyerelt, így relatíve hamar rendeztem a feltolulni készülő rossz érzéseimet magamban.
- A katonaságnál már hozzászoktam a teljes önállósághoz. - elmosolyodtam egy kissé, mintegy terelve is a témát. Nem akartam, hogy átragadjon rá a rossz kedvem. Inkább arról akartam meggyőződni, hogy nem vagyok-e még mindig sok neki. Tény, sokszor rengeteg szertelen energiám volt és most, hogy nem igazán tudtam felkelni az ágyból, még inkább éreztem, hogy nehezen tudom ezt kezelni.
- Akkor csak annyit mondok, nézz körül, mit kapsz viszonzásul cserébe. - bájosnak tartottam, ahogy lereagálta a mondanivalóm. Azt hiszem az ilyen pillanatban kell picit megállni és hagyni, hogy leülepedjen a szavak súlya benne. Egyre erősebb volt a gyanúm, hogy nem igazán értékelte ő a képességeit, márpedig emberekkel jól bánni a legnagyobb kihívás és adomány a világon. Neki pedig rettentően megterhelő lehetett most itt lenni ilyen sérültek között. A kérdése már inkább megnevettetett. De határozottan volt benne valami és kár lett volna letagadnom.
- A derű az élők halhatatlansága. Magasabban van, mint a szenvedés. Szenvedésben az ember rab és lekötött. De ha a humor a fegyvere szabad és repül. Szeretném azt hinni, hogy ez a járható út és ha kell, akkor leszek én a bohóc boldogan. - elidétlenkedhettem volna a megjegyzést, akár meg is játszhattam volna, hogy színpadiasan megsértődök, de nem éreztem ennek itt helyét. Ellenben a feltételezésére már látványosan a szívemhez kaptam.
- Most lebuktam. De ha jobban belegondolok, inkább cinkos társulásnak nevezném. Ugye tudod, hogy neked is jár az, amit mások cigiszünetnek hívnak? - ha csak megkértem volna, hogy tartson szünetet, úgysem tette volna. Ha most ezt a húzásomat a Trójai faló hadműveletnek hívja, hát tegyen úgy. Én perpillanat inkább kiélveztem a figyelme minden előnyét csakúgy kint, mint bent.
- Sosem a tények zavarják az embereket, hanem a tényekről alkotott vélemények. Ő már rég letett mások véleményéről, csak teszi a dolgát és közben nem figyel oda mit hogyan cselekszik. Valahogyezt nem tudom kinézni belőled, hogy valaha is becsuknád a szemed és a füled. - kaptam az alkalmon, hogy egy pozitív visszacsatolást adassak neki. Másom most nem volt, mint a szavaim. De ha már leült, akkor megragadtam a lehetőséget is, hogy szembe fordítsam magam vele és végre egy magasságban legyünk. Üdítő volt a gondolat, hogy itt most nem úgy beszélgethettünk, mint nővér és a betege, hanem mint férfi és nő.
Kaján mosoly suhant át az arcomon, amikor elfogadta a csokit, hiszen elértem amit szerettem volna.
Hagytam, hogy ízlelgesse a csokit akár a kérdést. Ennyire kész tények elé még úgysem állítottam és kíváncsi voltam mit lép rá. Valami azt súgta mindezzel az ő erkölcsi határait feszegetem, mégsem éreztem ebben semmi szégyent. Ha nemet mond, legfeljebb megpróbáltam. Annál elégedettebben vigyorogtam, hogy kimondta.
Kimondta!
Most kellett csak igazán megállnom, hogy ezt az orra alá dörgöljem, mert éreztem, hogy akkor fejfesztve kezd el menekülni a szituációból. Türelem, Archie. De az első próbálkozás nem talált süket fülekre annak ellenére sem, hogy szinte azonnal tagadni kezdett.
- Megőrzöm a titkod, még a végén más sárgulna az irigységtől. - úgy tettem, mintha épp lakatot tennék a számra és eldobnám azt a képzeletbeli kulcsot. Még mindig csak mosolyogtam, elégedett mosoly volt ez.
- Csak egy kis apróság. Ugyan mi rossz van abban, ha minden nap kiülünk ide egy picit? Csak pár percre, semmi kivételezés. Hagyd, hogy én is segíthessek neked. Amikor először elkerültem otthonról, örültem volna valakinek, aki elvonja a figyelmem még ha nem is hosszú időre.
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyPént. 19 Ápr. 2024 - 13:08

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Tudom, hogy nem mindenki olyan szerencsés ha családról van szó, mint én. Nem tudom, előzetesen miért feltételeztem azt, hogy Archie is ugyanabba a kategóriába tartozik mint én, így egy kicsit meglep, mikor pont az ellenkezőjét hallom, ám nem hagyom, hogy ez az arcomra is kiüljön. Csak hallgatom mindazt, amit majdnemhogy ismeretlenként megoszt velem. Pedig nem lenne neki kötelező, és ennek hangot is adok, de úgy tűnik, ez őt nem zavarja. -Én...sajnálom. De... nem a bátyád volt itt valamelyik nap? Ne érts félre nem kémkedtem, csak ahogy szembe találkoztunk egy pillanatra, hasonlított rád. - talán elvetem a sulykot a kérdezéssel - az, hogy elmondta ezt a néhány dolgot, nem biztos, hogy pont velem szeretné boncolgatni ezt tovább. Jobb is, ha másik témára ugrunk.

-Eddig még nem tűnt fel, hogy túlzásba esnél. Vagy csak magasan van az ingerküszöböm. Itt megedződik az ember. - rámosolygok - valóban nem éreztem még, hogy sok lenne a viccelődés. Tudom magamról is, hogy sajátos humorom van. Szeretem a viccelődést hallani is, elsütni is. Ha pedig egy megfelelő partnert talál ehhez az ember, hát az külön öröm. Talán ezért is szórakozom azon, ami egy másik kollégámat esetlegesen már bosszantaná.

Fejemet kicsit félrebillentem, miközben hallgatom a véleményét az önzetlenség témakörében. Ahogy a végére ér, azonban már zavartan sütöm le a szemeimet, mert természetesen ezt is meg tudta úgy csavarni, hogy annak bók a vége. Lassan már nem kell számolnom, hányszor hoz zavarba azzal amit mond. Néha azt érzem, direkt csinálja. Erőteljesen kell fókuszálnom, hogy ne kezdek el túlzottan is pirulni.  - Én tényleg csak...teszem ami úgy gondolom egy ápolónő dolga. Ettől még nem vagyok különleges. - mondtam már, hogy nem kezelem jól a bókokat? Mármint jól esnek, csak nem tudom, hogy kell rá jól reagálni, ezért is próbálok hárítani, viccelni, bármi ami adott pillanatban épp eszembe jut.

És folytatja, tudja még tetézni. Nagyon észnél kell lennem. -Biztos az újdonság varázsa. Még lehet, hogy holnap, holnapután vagy másfél hét múlva már nem ez lesz a véleményed. - igen, megint terelek. -Egyébként ez rólad is elmondható. Mindig te vagy a társaság bóhoca? - dobom vissza neki a labdát, bár erre a választ azt hiszem a papírrepülő csata ötlete után sejtem. Szimpatikus vonás - mellette tényleg nehezen képzelem el, hogy unatkozna bárki is. 

-Akkor ezt értsem úgy, hogy mikor felvetetted, hogy segítsek neked kiszabadulni bentről egy kicsit levegőzni, az én jóindulatommal is visszaéltél? - játékos mosolyra húzódik az ajkam - magas labda volt ezt nem így lecsapni. Már csak azért sem, mert egyébként amit mondott, azzal én is így voltam. Én bármikor bárkinek segítettem bármiben, ám nekem nagyon nehezemre esett, hogy másokhoz forduljak a problémáimmal. Mindig igyekeztem egyedül megoldást találni. Meglepően sok bennünk a közös Archie-val. Olyan dolgok is, amiket eleinte nem gondoltam volna.

Nem szép dolog kollégákon viccelődni, főleg nem egy beteggel, de sajnálatos módon Wendy személye szinte könyörög. Nagyon érdekes páciens-kezelési technikája van, és őszintén nem értem, hogy vajon ő miért ezt a hivatást választotta. Bár lehet csak az itt eltöltött évek keményítették meg. Ennyi szörnyűséget látni nap mint nap, és elviselni a sokszor mufurc katonákat minden bizonnyal nem a legkönnyebb dolog. -Ugyan, azért ennyire nem lenne kegyetlen. Bár...a szemrehányást valóban lehet nem úsznád meg. Viszont...- ravaszkás mosoly ül ki az arcomra. -Honnan tudod, hogy én ettől megkímélnélek? - nonszensz kérdés, én nem így állok a betegekhez, és azt hiszem ezt már ő is megtapasztalhatta, de most adta magát a visszakérdezés. Meg ezzel csillapítom is egy kicsit a felbukkanó bűntudatot, amiért szegény Wendy most lehet odabent csuklik annyit emlegetjük.

Leülök a padra, és ahogy nézem, Archie nincs megelégedve azzal a pozícióval amibe a székét állítottam, mert velem szembe mozdítja magát. Jobban a pad alá húzom a lábamat, hogy a félköríves mozdulatban ne zavarjam meg, és az én lábfejem is elkerülje a kerekeket. -Makacs jószág vagy, mi? - kérdezem nevetve, ahogyan ismét kínálgatja a csokit. Most már sokadjára kúszik be az édesség illata az orromba, így végül beadom a derekamat, elveszem, és beleharapok. Ajánlata a halk nyammogás közben ér, de így legalább van időm átgondolni, mit válaszoljak rá. Ennek ellenére se sikerül jól.

-Utána aztán nem mosnám le magamról, hogy van egy kedvenc betegem...- ezt most tényleg kimondtam? Mara! Zavartan nevetem el magam, mintha csak vicceltem volna. -Nem mintha így lenne, el ne bízd magad. - próbálom menteni a menthetőt, de félő, hogy a tekintetemből kiolvasná az igazságot, így inkább a kezeimre fókuszálok, ujjaimat egymáshoz dörzsölve tisztítva meg róla a csoki maradványait.



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyPént. 19 Ápr. 2024 - 6:03



Táncsak káprázik
a szemem
A családom mindig is elég sajátos volt. Apám egy kevésbé boldog házasságból lépett ki és szerintem még nem volt túl élete szerelmén amikor megismerte az anyámat. Hogy én túl korán érkeztem, abban teljesen biztos voltam, mert a bátyám mindig több figyelmet kapott tőle, mint én valaha is. Ha pedig nem lett volna elég a nagy korkülönbség közöttünk, akkor ott volt az ő titka. A titok, amelyet meg kellett tartanom mert tudtam ha terjeszteni kezdeném róla, hogy állattá tud változni, akkor még engem néznek hülyének. Nem volt soha semmi hiányérzetem miközben felnőttem, de ahogy nőttem, egyre inkább úgy éreztem, hogy el kell mennem és élnem kell a saját életemet. A bátyám könben is három fiúnál tart, én pedig még mindig a ranglétrát mászom. Kár lenne tagadni, hogy az évek alatt az amúgy sem szoros testvéri kapcsolatom meglazult, ő pedig nem érti miért mentem önként a seregbe. Valahol nem is baj.
Van amikor a kapcsolatok attól válnak jobbá, hogy a távolság és az idő jótékonyan elkendőzi a rossz emlékeket.
- A bátyám elég sajátosan gondolkozik arról, hogy milyen egy összetartó család. Ő csak a sajátjaival törődik. Apám pedig szinte ki sem mozdul otthonról. - nem akartam hazudni, ha már így rákérdezett. Nem ő volt az első akinek feltűnt már ez, ilyen részletesen mégis csak neki vallottam be.  Nem éreztem szégyent, inkább csak azt mantráztam magamban, hogy az lenne a normális ha annyira hiányoznának nekem, mint neki az övéi. Talán hiányoltam kicsit ezt az érzést, de inkább igyekeztem erősíteni benne, hogy teljesen normális az ami most épp lezajlik. Az elszakadás nehéz, ha szoros a kapcsolat, akkor úgyis hazavágyódik, ha nem, akkor továb kell lépdelni.
- Szerencsére, mindig vevő vagy a vicceimre, pedig néha túlzásokba tudok esni. - ez egyszerre volt részemről megerősítés és beismerő bocsánatkérés azokra a pillanatokra, amikor már tényleg túllőhettem a célon, ugyan egy olyan esetre sem emlékszem, amikor valami negatívan csapódott volna le. De azt semmi esetre sem szerettem volna való igaz, ha úgy indul el innét haza, hogy tele van honvággyal és azzal a sok ezzel járő negatív érzéssel. Ha valaki, hát én tustam milyen alattomos egy dolog ez.
Hallgattam, ahogy kifejti a véleményét. Mindig szerettem arról valami alapot kapni, ki miért csinálja azt amit, mitől válik valami a szenvedélyévé vagy épp élethivatásává. Az elköteleződés becsülendő, benne pedig maximálisan láttam mindezt. Az már csak mosolyt csalt az arcomra, hogy ezt hasonlóan gondoltam.
- Szerintem az önzetlenség nem gyengévé tesz, inkább erős jellemre vall, ha valaki folyamatosan tud adni önmagából, az idejéből, a türelméből és a kedvességéből. Hidd el ti sem vagytok ebben a hivatásban egyformák és kevés az olyan mint te, aki ennyire eltökélt és teljesen odateszi magát. De látom azt is, hogy ez mennyit vesz el belőled. Komolyan becsüllek a kitartásodért. De ettől vagy olyan különleges, aki ha nem lennél ebben a ruhában is kitűnne a tömegből ezen tulajdonságokkal. Ezt nem itt kaptad, ez veled jár és szerintem elképesztően vonzó dolog. - nem tudom, hogy ezt így betegektől hallotta-e már vagy bárki mondta-e neki a civil életben, de akkor is a tudtára szerettem volna adni, ha most ettől zavarba hozom. Azt hiszem inkább rossz tulajdonságom néha, hogy ennyire szókimomdó voltam, de akkor sem kérnék érte elnézést ha kellemetlen perceket okozok ezzel.
Felnevettem a védekezésén. Oké egyfelől mindenki egysíkúan nézhetett magára, akinek az egója nem akart a tulajdon arcán kiesni, de ez közel sem jelentette azt, hogy az illető nem érdekes. Épp az előbb fejtettem ki azt, hogy mitől olyan különleges, de ha rólam szeretne hallani, tessék megkapja.
- Ez nem igaz. Én unatkozni szoktam bizonyos emberek mellett, ha nem elég érdekesek. Ezt rólad egyetlen egy percig sem tudnám állítani, hogy ilyesmit váltottál volna ki belőlem.
De bizony most megfogott. Nagyon gyorsan levágta, hogy nálam valami nem teljesen kerek, de azt mégsem mondhattam, hogy mert a bátyám számára egyszerű halandó ember vagyok, akinek jobb itt vagy bárhol mint otthon. Persze számíthattam rá, ha kellett egyből jött és segített, mégis olyan egyedül éreztem volna magam náluk. A szüleim terhére meg nem lettem volna.
- Megszoktam. Meg egyébként sem akarom visszaélni senki jóindulatával. - azt csak nem akartam hozzátenni, hogy elég hamar rájöttem arra, magamra számíthatok a leginkább.
Ha a megjegyzése csak mosolyt csalt az arcomra, akkor a kifejtésén már nevetnem kellett. Az az igazság sajnos magam elé képzeltem, ahogy Wendy nővér majd mankót rak alám, hát akkor inkább én magam törtem volna el még egyszer a lábam nehogy eszembe jusson felállni.
- Persze, aztán még eltöri pár bordám meg esetleg a másik lábam, miközben szemrehányóan mondja nekem, hogy na most legyek vagány meg legyen nagy a szám. - a gondolatra is felnevettem, így kimondva még viccesebb volt mint elképzelve.
Elhúztam a kezem, ahogy elmozdította a tolószéket, hogy ne akadályozzam ebben, de téved ha azt hiszi ilyen könnyen leráz engem. Elég könnyen fordítottam szembe vele a széket és támaszkodtam a térdeimre, hogy újfent felé nyújtsam a csoki maradékát. Szerettem volna még figyelni a vonásait, látni a reakcióit, mert tudtam ha innét bemegyünk, neki is mennie kell. Én bizony ezt nem eszem meg, de ő nem ússza meg. Lehet, hogy nekem vette, de egy kis édesség tud vetekedni a kávéval is.
- Úgy látom neked pedig az ilyen kikapcsolódásra lenne szükséged. Pár perc szusszanás, te segítesz nekem újra lábra állni, én pedig feltöltelek. Na, mit mondasz rá?
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyCsüt. 18 Ápr. 2024 - 22:44

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Sokszor eszembe jut az, amivel anno az ápolónő képzés első óránkon a tanárnő nyitott. Florence Nightingale-től származott, és valahogy úgy hangzott, hogy az ápolónő munkája háromszoros érdeklődés kíván: szellemi érdeklődést az eset iránt, szívbeli érdeklődést a beteg iránt és szakmai érdeklődést a gyakorlati munka technikája iránt. Ez már akkor is megragadt az agyamban, és azóta már megtapasztalhattam, hogy mennyire igaz ez. Soha egyik sem esett nehezemre, és mindig igyekeztem megtalálni az egyensúlyt a három tényező között. Persze minden ápolóval megtörténik, hogy valamelyik beteg szimpatikusabb neki a másiknál. Ez természetes.

Bármennyire is empatikusnak tartom magam, sőt, azt hiszem nekem ebből kicsit több is kijutott mint néhány másik embernek, számomra is vannak olyan betegek akikkel könnyebben szót értek és olyanok is, akik próbára tesznek. Mind a kettőnek megvan a maga szépsége, hiszen amíg előbbi melengeti a szívedet és motivál, hogy csináld tovább mert van értelme, addig utóbbi megerősít azáltal, hogy kihívás elé állít minket.

Az elmúlt egy hónapban itt is megtapasztaltam mindkét végletet. A szomszédos kórteremben nehezebb dolgom volt, mint itt. Odaát sokkal mogorvábbak voltak az emberek - bár azt is hozzá kell tennem, hogy általánosságban elmondhatjuk, hogy súlyosabbak az ő sérüléseik, mint az ebben a helyiségben fekvő férfiaké. Mindettől függetlenül velük szemben is 120%-ot nyújtok. Mégis, mindig kicsit könnyebb szívvel jövök ide. Még úgy is, hogy rám szinte egyáltalán nem jellemző módon önző okaim is vannak.

Az önző ok pedig az, aki úgy tud rám nézni és mosolyogni, hogy ha nem lennék ennyire erős mentálisan, akkor lehet megremegnék, mint a kocsonya. A napokban sokat gondolkodtam Archie-n, akinek cinkos kacsintásán már sokadjára nevetem el magam. Hogy vajon ha más körülmények között találkoztunk volna, akkor is ilyen hatással lenne-e rám. Hogy ugyanilyen könnyen feldobná-e a kedvemet egy-egy igazán nehéz nap után. Erre valószínűleg sosem derül ki a válasz, mégis, lefekvés előtt mikor a szemem már félig ragadna le, eszembe jutnak ezek a gondolatok. Jó lenne valakivel ezeket megosztani. Nem tudom, apának meséljek-e róla. Sejtem mi lenne a válasza.

Talán Alec kellene ide, de ő meg aztán még annyira nem tud elszabadulni, mint apa. Sebaj, összerakom én majd ezt magamban, és meg fogom tudni oldani, csak még egy kis időre van szükségem hozzá. A családomnak pedig talán majd mindezt elmesélem, ha hazaértem. Apropó család, olybá tűnik, Archie-nak nincs akkora szerencséje, mint nekem.

-Nem vagytok jóban a rokonaiddal? Vagy csak elfoglaltak ők is? - reflexből bukik ki belőlem a kérdés, melyre bár őszintén érdekelne a válasz, elszégyellem magam kicsit, hogy egyáltalán feltettem. -Bocsánat, nem rám tartozik. Nem akartam tolakodó lenni. - nem szeretném ha úgy érezné, bele akarok tiporni a magánéletébe. Az, hogy én elmondtam pár dolgot a családomról, nem egyenesen arányos azzal, hogy tőle is elvárnám ugyanezt.

Mondhatnám, hogy az őszi lengedező szellő kitisztítja a fejem, de ez csak részben igaz. Egy-két gondolatot kifúj onnan, ám ugyanennyi követi is őket, a hozzájuk tartozó kétellyel együtt. Egyszerre melengeti és nehezíti el a szívemet az, ahogyan finoman megszorítja a kezemet, mert bármennyire is jól esik a szavaival együtt, továbbra sem a legetikusabb és leghelyesebb, hogy egy beteg ápolja az én lelkemet, mikor épp hogy fordítva kellene történnie. -Nem szoktam én szomorkodni annyit, sőt, kifejezetten vidám személyiségnek tartom magam. - elmosolyodom, és muszájnak érzem kicsit ezt hozzátenni, mert egyébként tényleg nincs okom panaszra.

-Mindig is ápolónő akartam lenni. Segíteni másokon. - osztok meg egy tényt magammal kapcsolatban, mert szavai nyomán ez jutott először eszembe. -És szerintem annyira nem veszett még ki az önzetlenség, csak… csak talán az emberek sokszor nem mernek azok lenni, mert akkor sebezhetőnek érzik magukat. Pedig szerintem ettől nem válnak azzá. Bocsi, ez talán kicsit túl filozofikus lett. - zavartan felnevetek, tekintetemet az egyenletes forgó kerékre szegezem egy rövid időre.

Ártatlannak szánt vigyor kerül az arcomra, amikor észreveszi, hogy megint rátereltem a szót, majd mosollyá szelídítve azt játékosan vonom meg a vállam. -Te érdekesebb vagy, mint én. - felelem, és ezt teljes mértékben így is gondolom. Azon amit mond, azonban összehúzom a szemöldökeimet, bár ezt csak akkor látja, ha épp felém fordul. -Miért kéne egyedül megoldanod? Hiszen ha kérsz, biztosan kapsz segítséget. - nem kellett volna, hogy annyira meglepjenek a szavai, hiszen minden fájdalma ellenére néhány perccel ezelőtt a kerekesszékbe is egyedül mászott bele. Vajon miért érzi úgy, hogy mindenképp magára van utalva? Szívesen rákérdeznék, de túlontúl személyesnek érzem ezt, az ismeretségünk ennyire korai szakaszában.

-Még én sem törtem el a lábam. - valahogy az iménti komolyabb témák után szükségét érzem, hogy feloldjam a hangulatot egy kis humorizálással. -De a mankó használatát megtanították a képzésen, szóval tudok majd segíteni, ha tényleg szeretnéd. De udvariasságból nem kell ám engem megkérned, ha jobban szeretnéd Wendyt segítőnek, egy szavadba kerül és elintézhetem. - próbálom komolynak beállítani a felajánlást, de elnevetem magam.

Valahogy…felszabadító, hogy itt kint vagyunk, ahol nem hallgatózik számtalan fül és mustrál sok pár szem. Bármennyire nem akartam az előbb, hacsak Archie-nak nincs ellenvetése, a napsütötte pad felé irányítom a székét, melléfordítom, mintha csak a meghosszabbítása lenne, majd leülök - szerencsére a kabát van olyan hosszú, hogy nem érzem a fa hidegét. Csak pár perc, a nap hamarosan úgyis lebukik, akkor pedig az idő is hűvösebb lesz. Nem akarnám kockáztatni, hogy Archie a lábtörés mellé még meg is fázik. Na akkor aztán kapnék a fejemre.





No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyCsüt. 18 Ápr. 2024 - 21:17



Táncsak káprázik
a szemem
Az utóbbi két hétben sok mindenben értettünk már egyet - többek között mint most a kávét illetően is -, ami arra engedett következtetni, hogy talán az értékrendünk sem lehet annyira más. Még nem sikerült ugyan kiderítenem, hogy pontosan milyen filmet szeret, mi a kedvenc könyve vagy hogy mi tölti őt fel igazán. Ha jók voltak a sejtéseim, még legalább ennyi hétre itt fognak, mint amennyit eddig töltöttem és újabb két hét remek lehetőség még a hiányosságok megismerésére. Hiszen jobb elfoglaltságom nem is lehetett, mint várni és elbeszélgetni az időt vele. Nem csak amiatt, mert unatkoztam miközben itt nyomtam az ágyat, hanem mert tényleg meg szerettem volna ismerni. Abban már például teljesen biztos voltam, hogy nála valami nagyon komoly dolgot kellett bakizni, hogy őszintén tudjon haragudni. Most sem ment neki a komoly nézés, pedig láttam rajta az igyekezetet.
- Úgy kéne. De majd talán egy szép napon. - cukkoltam visaza őt egy cinkos kacsintás kíséretében. Na erre próbáljon még meg szigorú tekintettel reagálni - már ha tud.
Tudni kellett határokat húzni. Minden embernek adott a magánszférája, a személyes tere amit úgy formál, ahogy neki jól esik. Ő talán most húzott egyet, én pedig nem léptem át. Két hét után nem vártam, hogy omoljon a karjaimba, ennél több tartás volt benne és őszintén szólva ez is tetszett. Nem minden nő mondhatta azt, hogy türelmes vagy ragaszkodik az elveihez, főleg nem a vele egykorúak. De nem vetem senkire sem a hibáit, hiszen ennyi idősen én még bőven válogattam a csajok között a tisztiképzőn. Az ember akkor fiatal, akkor kell kiélje magát, amikor még nincs egyáltalán megkötve a keze, aztán megköti az állam, a család és a tulajdon hite.
- Én már megszoktam, hogy ritkán látogatnak. Mondhatni az életem részévé vált. Neked nem muszáj ezt tenned, csupán ezt a kis időszakot kell letudnod. - ha jól sejtettem, inkább az eltelt idő felől fújt az a bizonyos szél. De nekem jelenleg tényleg nem nagyon akadtak problémáim. A jelenlegi egyetlen a tulajdon gyógyulásom volt, afelől viszont türelmet igyekeztem gyakorolni.
Tetszett, hogy nem ellenkezett, egy apró szikráját nem mutatta, hogy nem szeretne kivinni. Végtére is javulás jeleit mutattam, nem? A múltkor még úgy parancsolt ki a székből, most pedig én kértem meg rá, hogy segítsen. Haladunk, nem? Az viszont már annyira nem aratott osztatlan sikert, hogy megpróbáltam a fél csokival. Na üsse kavics, azért még nem eszem meg. Később még megkínálhatom, ha a hangulata úgy kívánja.
A bizalom első igazi jeleként értékeltem, hogy végül mégis válaszolt. Nem lett volna kötelessége mi több könnyen megeshetett volna, hogy visszatereli a szót a bűntudatra és sarkon fordul velem. De nem így tett. Éreztem a hanghordozásán, hogy nehezére esnek a szavak, még ha el is pillantott másfelé. Ha a humor az én oldalamon állt, legalább annyira voltam ilyenkor inkább szótlan és hallgatag. Nem szerettem volna annyiban hagyni a bizalmi tapogatózását. A mosolyát viszonoztam és ha már nem húzta el a kezét, akkor biztatóan és gyengéden szorítottam ujjaim közé. Eddig még fel sem tűnt, hogy mennyivel kisebb az enyémhez képest.
- Te tényleg nem azt érdemled, hogy szomorkodj bármi miatt is.
Szerettem volna valami jót is mondani, de eszembe jutott nekem is hasonlóképp nehezen jöttek ilyenkor nyelvemre a szavak. Egy darabig tekintetemmel követtem az övét, mielőtt újból felpillantottam volna rá.
- Vedd úgy, hogy mostantól még több mindenkinek tudsz ezzel segíteni. Az emberi önzetlenség annyira kihalófélben van a világunkból. Öröm látni, hogy te mennyire eltökélt vagy. - a tanulást ragadta meg, hát én akkor tovább vittem a gondolatmenetet. Szerettem volna ha látja, hogy az ittlétének talán nem csak tapasztalatszerzési célja van, de más is. Mondjuk próbára teszi a kitartását. Vagy az elköteleződését. Addig-addig eltűnődtem ezen, amíg azon kaptam, hogy már megint rólam beszélt. Tetten érőn vontam is fel a szemöldököm és elmosolyodtam mellé.
- Te már megint rám terelted a szót. - próbáltam kissé dorgálóan hatni rá, de bizony a mosolyomat nem tudtam elrejteni.
- Átmenetileg kapok egy egyszobás lakást, ahová majd jöhet gyógytornász ha nem megoldott, hogy hazamenjek. Azt hiszem a szokásos forgatókönyv marad, hogy megoldom egyedül. - összegeztem a már megszokott menetrendet. Valahol zavart, de valahol már elfogadtam.
- De segíthetnél megtanulni a mankóval, még sosem törtem el a lábam.
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyCsüt. 18 Ápr. 2024 - 17:45

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
-Kettőnk között szólva, ennél az automatás kávénál szerintem csak jobb lehet. De hát...a  koffein az koffein. - ismét elmosolyodom - vagyis inkább az a ritkább, amikor legalább egy kis mosoly nem bujkál a szám szélén. Nem tehetek róla, Archie valahogy szinte mindig ráérez, mivel tud egy kis vidámságot csempészni abba a néhány percbe, amit ilyen alkalmakkor együtt töltünk. 

-Úgy nézek ki, mint aki vérmesen behajt minden ilyet? - kérdezek vissza, és meg sem próbálom megjátszani a szigorút, úgysem sikerülne. Már csak azért sem, mert nagyon erősen küzdenem kell az ellen, hogy ne jöjjek túlságosan zavarba attól, amit mondott rólam meg a mosolyomról. 

Nem szeretek sebezhetőnek mutatkozni - minden olyan gondolatot, ami ezt váltaná ki esetlegesen, igyekszem megtartani magamban. Egy nagyon picike szeletét villantottam csak meg az imént Archie-nak ebből, de mintha megérezte volna, és szinte pontosan azokat a szavakat mondja, amik talán ebben a helyzetben a legjobban esnek. Mert igen, a humor az egyik legjobb fegyver és álca, mégis néha tudnunk kell mögé látni - már ha nem szakértő a másik, és rejti el tökéletesen minden egyéb negatív érzését. Nekem azért egész jól megy - inkább nem is nagyon hagyok nekik teret kibontakozni. Annyi jó dolog van az életemben, igyekszem inkább ezekre fókuszálni.

- Köszönöm. De igazán nem akarlak terhelni itt ilyen dolgokkal, biztos megvannak a saját dolgaid, amik miatt esetleg fájhat a fejed. - nem akarom, hogy azt érezze, le szeretném rázni, csak közben annyi mindent nem mondhatok el - többek között azt sem, mi vagyok. Márpedig a vérfarkas lét az egyik olyan, ami akadályozza, hogy apa, Rick, vagy például legkedvencebb unokatestvérem, Alec eljöjjön meglátogatni. Nem hibáztatom azonban őket - a falka mindenekelőtt, én is ezt vallom. Részben ezért is van bűntudatom, amiért én most itt vagyok. Otthon kellene segítenem. Nem, Mara, itt is van rád szükség. Próbálom magam ezzel nyugtatni lelkiismeretemet - az itteni sebesültek hálás mosolyáért és szavaiért megéri. Tudom, hogy megéri.

-Hát, én csak...tényleg...teszem a dolgom, és...Szívesen teszem. - érzem, hogy elpirulok egy kicsit, de ezt igyekszem azzal leplezni, hogy alig vállig érő hajamat - melyet az ideérkezésem előtt vágattam le rövidre - a fülem mögé tűröm, és belemélyedek Archie kartonjába, felvésve oda néhány megjegyzést, majd visszateszem az ágy végében lévő tartóba. Talán ennyi idő elegendő ahhoz, hogy arcbőröm visszaálljon eredeti színére. Megtartom magamnak, mert nem mondhatom ki azt, hogy én is várom, mikor érek hozzá a sorban. És hogy nem véletlenül hagytam őt ma utoljára. Nem szabad, és jobb, ha ezt gyorsan elkezdem magamban mantrázni.

Odakint muszáj vagyok felnevetni azon, hogy miután nem voltam hajlandó törni a csokiból, ő maga tette ugyanezt. És bár nem mondom, hogy kérlelő tekintetét látva nem sokon múlik, hogy el ne fogadjam, de végül határozottan, de udvarias mosollyal utasítom vissza ismét. Miközben a feltett kérdésére válaszolok, a távolba révedek, nézem a leveleiket szinte teljesen elhullatott fákat, és a barna-sárga különböző árnyalataiban játszó avarszőnyeget. Az egyik kupac alá mintha még egy sünt is láttam volna beiszkolni - ám lehet csak a szemem káprázott. 

A "jelenbe" érintése ránt vissza. Lenézek a kezemre, melyre most rásimul Archie-é. El kellene húznom. Az agyam tudja, hogy ez lenne a helyes. Ha bármelyik más beteg tette volna ugyanezt, udvariasan ugyan, de azonnal visszahúztam volna. Mégse tettem. Mert jól esett, ahogyan a szavai is. Érzem rajtuk, hogy tényleg őszinték. Azt hiszem, most kell majd nagyon észnél lennem mit mondok és mit teszek. Mert ami bennem egy bizonyos módon csapódik le, azt lehet a másik nem úgy szánja. -Köszönöm. Jól esik, hogy ilyen figyelmes vagy. - rámosolygok, de aztán érzem, hogy muszáj kicsit máshová néznem, másra irányítani a fókuszomat, mielőtt olyat mondanék, amit azonnal megbánnék. Jobb is, ha átterelem rá a szót.

- Igen, ez tényleg egy jó lehetőség, és tényleg sokat tanulok. - értek egyet egy bólintással, majd a mondatának első felére is reagálok. - Nem vagyok orvos, de szerintem 1-2 hét és szabadulhatsz is innen, jövő héten már talán próbálkozhatsz a mankóval, és ha stabilan tudsz vele menni, akkor kényelmesebb keretek között tudsz majd lábadozni. Kaptok ilyenkor lakást vagy valami szállást? - arcomon mosoly, miközben lenyelem azt a keserűséget ami feltolulni akart egy pillanatra, hiszen tudom, hogy ha elhagyja a kórházat, akkor már nemigen fogunk találkozni. És bár most valahol elszomorít a gondolat, talán így a jobb. Nem bonyolódhatok bele ilyenekbe, hiszen az időnk korlátozott. Nem lenne helyes.



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyCsüt. 18 Ápr. 2024 - 15:34



Táncsak káprázik
a szemem
Minden bajra lehet gyógyírt találni, és gyakran megesik, hogy ez a gyógyír mindössze egy szó. Vagy egy hang, egy lélekig hatoló nevetés, ami kiveti az összers fásultságot az emberből. Kár lenne tagadni, hogy nem csak nekem jön kapóra a humorizálás, de Marának is, aki ki tudja épp hányadik lehúzott órájába lép éppen. Mivel eddig sem az első útja ide vezetett. hanem a kötelességét végezte szabályszerűen, így én már csak a bónuszt kaptam meg belőle, egy kis elidőzést. Olyan kevésnek tűnt mindig ez az idő.
- De, ragaszkodom a kávéhoz, egyikünk sem jár rosszul, bár egy kávézóban biztos finomabbat csinálnak mint az automata. - a büféig eljutni esélyét sem láttam, még arról sem volt fogalmam, merre keressem, lévén csak asz osztályon gurultam eddig ki a folyosóra egy kicsit. Szabályosan jól esett, hogy végre egy kicsit átmozgathattam magam, én az ilyen jellegű igénybevételekhez szoktam.
- Legalább még egy dolog, amit behajthatsz rajtam. Lassan listát fogok írni, hogy miket kell kipipálnom, de megéri egy ilyen mosolyért. - nagy mellénnyel mondtam most sok mindent, de ez utóbbi tényleg felvillanyozott és úgy éreztem megéri már ennyiért is csinálni. Sokan próbálkoztak nála már millió meg egy bókkal, talán már a könyökén folyt az összes. De igazából soha egyik sem kérdezte meg, hogy igazán mi újság vele?
Egy kis adag hit nagyon sok aggodalomra gyógyír lehet.
Fele sem volt félvállról vehető a mondandójának. Eddig még nagyon kevésszer játtam azt az oldalát megvillantani, aki épp nem a kötelességekkel vagy a humorizálásával takarózott. Mert lássuk be a jókedv ideig-óráig volt megoldás bármire, utána maradt társul a sivár valóság. Mint nekem itt a kórházi szobában a magány. A társaim hiába voltak itt, unalmasra járatott sztorijaikkal, fellengzéssel és nemtörődöm megnyilvánulásaikkal ugyanazokat a köröket futották. Lehet én is egy ponton ugyanilyen unalmas voltam. Hálás voltam, hogy mégis csak megosztotta a kételye egy darabját velem, ezáltal picit több betekintést engedett a féltettebb oldalához is. Az ember ezt rejtegeti amennyire csak tudja, hiszen csak innét igazán sérülékeny és érzékeny. A legbensőbb énje.
- Ha kételyed támad, nekem elmesélheted, megőrzöm. Majd meséld el hogy sikerült a találkozó. - szerettem volna még hozzátenni, hogy máskor is bátran forduljon hozzám. Talán ez utóbbival inkább csak elvetettem a sulykot és egyáltalán nem biztos, hogy bármit is elmesélne. De aki nem próbálkozik, eleve elveszett. Egy halovány megerősítő mosoly volt a válasz a köszönetére.
Ellenben a következő elméletével már versenyre tudtam volna örömmel szállni. Valamiért úgy tűnt, hogy elképesztően alulértékeli a személyét a munkájában, mintha ez a része jelentéktelen lenne. Pedig ha most felhoznám Wendy nővért, akkor alaposan szembeállíthatnám azzal, hogy nagyon nem mindegy annak a személye, aki épp talán leggyengébb pillanatainkban lát itt. Mert a kórház és a lábadozás az a helyszín és állapot volt, aminek még mi kemény legények is kiszolgátatottak voltunk csupán, mint amennyire a porszemek a szélben.
- Ó, még annál többet is, például elviselni a felfordulást, a mogorva kolllégáid és azt, hogy ide vagyok kötve. Határozottan várom, mikor érsz ide. - úgy döntöttem elkezdek nyílt lapokkal játszani, már ami az érveimet illeti. Érdekelt, hogy ehhez mit szól, bár kétlem, hogy ennyitől megváltom a világot.
A szabadságért harcolni kell, nem egyszer, hanem minden áldott nap. A szabadság folyadéknemű; elszivárog, mint a víz a lyukas vödörből. Ha nem gondozzák, a lyukak egyre tágulnak. Ki vágyódtam a levegőre vagy épp egy kicsit magányra, úgy négyszemközt. Bíztam benne, hogy Mara nem ellenkezik, amikor felvetettem, hogy kitolhatna picit innét messze mások személyének zavaró jelenlététől.
Szerettem volna csillapítani a bűntudatát és egy másik bűnbe csábítani, de úgy fest ezzel most nem nyertem. Nem adom én ilyen könnyen fel, így miután tényleg nem törrt belőle, hát akkor én törtem le a felét és emeltem vissza megint elé. Kérlelő pillantást küldve vártam a válaszát, mintegy némán társulva az elrévedésébe. Nem akartam megtörni azt a némaságba burkolózó pillanatot, talán most épp azon hezitál válaszoljon-e. Tudom, aminek igazán volt súlya, azt sosem siettethettem csak úgy. Én feldobtam neki a labdát, ezek után neki kellett eldöntenie, hogy mennyire avat be. Itt már nem mondhattuk azt, hogy a falnak is füle lenne.
Átéreztem ezt a fajta magányt, amikor mindenki távol volt tőlem, aki csak számított. Ilyenkor ösztönösen ütöttem el az időt mással és tereltem el a figyelmem. Talán ő is azért volt ennyi ideig bent, mert fáradtan könnyebb volt bekábulni a párnák közé. Már nem szórakoztam a csokival ha elfogadta, ha nem. Az ölembe ejtettem a papírt és csak felnyúltam vállam fölött, hogy tenyerem a kézfejére simíthassam.
- Ne felejtsd el, amit mondtam. Komolyan gondoltam, hogy hozzám is fordulhatsz. - megerősítő mosolyt küldtem felé, rossz volt ennyire szomorkásan látni. Mást most nem is akartam mondani, hiszen néha a kevesebb inkább több volt. Ezt egy ilyen pillanatnak éreztem. Elgondolkoztatott a mondandója. Rose Harbor nincs is olyan messze az én otthonomtól, de kételkedtem abban, hogy bárkit ismertem volna onnan. Vagyis de, most már őt ismertem onnét. Hamar visszakanyarodott a szó rám, itt volt a lehetőség, hogy ne fordítsam vissza azt a reflektort. Leginkább sehová, jobb volt most itt a köztes szürkeségben, a melankólikus érzések között ragadva.
- Most sem fekszem. De hamarosan már tényleg mankót ragadhatok és akkor majd segítek elfelejteni a rossz érzéseket. Tudom milyen távol az otthontól, távol a rokonoktól, a megszokott közegtől. De folyamatosan tanulsz, fejlődsz és csodás dolog amikor valami új is eléd tárul.
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyCsüt. 18 Ápr. 2024 - 7:23

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Én is elnevetem magam, a cirkuszi bohóc említésére lelki szemeim előtt megjelenik Archie színes ruhákban, kócos, zöld parókában, óriási cipővel a lábán, és természetesen az elengedhetetlen piros orral. Gyorsan ki kell űznöm a képet a fejemből, mert a végén még tényleg megszólnak azért, hogy akadályozom a betegek pihenését. Azt pedig jobb lenne elkerülni, épp elég, hogy bizonyos pácienseknél kicsit talán többet időzök, mint ami indokolt lenne.

-Nem rabolod az időmet, szívesen vagyok itt. - egy mosolyt küldök felé, de aztán zavarba jövök a mondatom esetleges félreérthetősége miatt, így gyorsan hozzáteszek még valamit. -Ez a dolgom. Hogy segítsek. - sikeresen mentettem meg a helyzetet? Talán igen, talán elég gyorsan reagáltam a helyzetre, innentől már nem rajtam múlik. Jobban kell vigyáznom arra, hogyan fogalmazok.

-Szavatartó ember vagyok, szóval ha valaha is megjelensz 999 papírdaruval, én vissza fogom adni ezt az egyet, ezt megígérhetem. Hátha tényleg igaz a legenda, és valóra válik egy kívánságod. - megláttam a kihívást megcsillanni a szemeiben, de továbbra is erőteljes kétségeim vannak afelől, hogy lehet-e bárki olyan elvetemült (mert valljuk be ehhez valahol az kell), hogy ezt megtegye. Fogalmam sincs hogy reagálnék rá, ha tényleg az orrom alá dugná egyszer csak az origami madár köteget, nagy eséllyel kisebb sokkot kapnék. Hamarosan, amint megtanul mankóval járni elhagyhatja a kórházat, utána pedig biztosan lesz jobb dolga, mint a szabadidejét hajtogatással tölteni. De szórakozni a dolgon azért jó.

Jókedvű beszélgetésünket egy nagyon rövid ideig beárnyékolja a tény, hogy apa talán nem tud meglátogatni. Archie szavai valahol meglepnek - nem életidegen, mégis a viccelődés és a csípős nyelv mellett már-már furcsa ezt a komolyabb énjét látni. Csupa meglepetés ez a férfi, és nem mondom, hogy nem lennék rá kíváncsi, mi bújik még meg a felszín alatt. -Köszönöm, ez most jól esett. - nem hazudok, tényleg hálás vagyok ezért. Bár céltudatos vagyok, néha jó, ha az ember emlékeztetőt kap, miért is csinálja azt, amit csinál.

-Ó ugyan, én csak egy egyszerű ápolónő vagyok. Te sem gondolhatod komolyan, hogy megér néhány varratot és egy törött lábat az, hogy elmondhatod, ismersz. - kétkedő mosollyal csóválom meg a fejem. Még ha jól el is beszélgetünk és élvezem a társaságát, a körülmények cseppet sem mondhatók ideálisnak. Ő is jobban érezné magát, ha a naphosszat itt fekvés helyett a csapatával lehetne.

Beadom a derekam a sétát illetően, és mivel Archie egyedül tornázza be magát a székbe, így én csak annyit teszek, hogy stabilan tartom a lenyomott fékek ellenére is, hogy még véletlenül se forduljon ki a kerék vagy mozduljon el a segédeszköz. Rá kell szorítanom a szék markolatára, hogy ne akarjak ösztönösen segíteni a minden bizonnyal nem egyszerű folyamatban, de látom az eltökéltséget a szemeiben, így ha nehezen is, de megállom, majd rutinosan irányítva a széket kimegyünk az udvarra.

Felteszek egy kérdést, amit lehet inkább meg kellett volna tartanom magamban gondolatnak - a válasza teljesen logikus, hiszen nem tudhatja, milyen mögöttes gondolatok húzódnak meg nálam a háttérben. Megállom, hogy bármi ezekből az arcomra kiüljön, majd lepillantva viszonzom a szemkontaktust. -Igazad van. - egy “minden rendben” mosoly jelenik meg az arcomon, ami csak szélesebb lesz, amikor felém nyújtja a csokit.

Megrázom a fejem. -Nem-nem, ez a tiéd. De köszönöm. - udvariasan utasítom vissza, és ehhez makacsul ragaszkodom, így hamar rájöhet, csak a karja zsibbad el, ha továbbra is ebben a pozícióban tartja. Jól is néznénk ki ha megdézsmálnám a neki szánt édességet, még úgy is, hogy ő kínálja. Sosem lehet tudni, talán csak udvariasságból kérdezte. Mint mondjuk a bátyám szokta. Na jó, hazudok, Rick meg se kérdezte volna hanem egyben betömi a szájába.

Lassú, ráérős tempóban indultam el körben az udvaron, önkéntelenül is azzal a szándékkal, hogy elnyújtsam a perceket. Az egyik kihelyezett padra nem messze tőlünk csábítóan sütnek le a Nap utolsó sugarai, de megállom, hogy arrafelé vegyem az irányt. Nem tudom, mit szólnának ha valaki kijönne és ezt látná, maradok tehát a kocsi fogantyújánál. Így legalább Archie kevésbé láthatja az arcomon átsuhanó pillanatnyi szomorúságot, amit kérdése vált ki.

Egy sóhajtás azonban kiszabadul tüdőmből, mielőtt megszólalok. -Sajnos nem tudtak még eljönni. Sok otthon a munka és az egyéb teendő. - apa a helyi vének tanácsának tagja, ami sok elfoglaltsággal jár, mellette pedig még dolgozik - bár hamarosan visszavonul. Rick is sokat melózik, meg hát éli az életét. Ahogyan én is, de én azt választottam, hogy most ide jövök. -De nem vagyok egyedül. Itt vannak a kollégák, a betegszállítók, a betegek… nem unatkozik az ember. - próbálom elvenni az első mondatom élét, és kevésbé sötét képet festeni a helyzetemről, elvégre egyáltalán nem az. Ez egy remek lehetőség, csak mint minden, ez is kihívásokat rejteget.

-Meg hát ez csak átmeneti. Április végéig szól a szerződésem, utána pedig megyek vissza Rose Harbor-ba. - hangom csengése már sokkal pozitívabb mint az imént, hiszen gyakorlott technikával elűztem a sötét fellegeket, amik beárnyékolták a gondolataimat. Itt a sebesülteknek is inkább vidám kisugárzás kell, az ápoló nem lehet rossz kedvű - elvégre ő egészséges. -De egyébként gyorsan telik az idő, most már egy hónapja itt vagyok. Mindig van mit csinálni, a sebesültek köre változatos, sokat tanulok a kollégáktól is, szóval nincs okom panaszra. -- sorolok még pár indokot, ami miatt tényleg nem kesereghetek amiatt, hogy nem látom annyit a családomat, mint amihez hozzászoktam. Viszont kicsit elszégyellem magam.

-Neked gondolom szinte vánszorognak a napok. Egész nap csak feküdni… biztos nem a legjobb élmény. - bűntudatosan ébredek rá, hogy amit mondtam, már-már kérkedőnek hangozhatott a betegek szempontjából. Jobban oda kell erre figyelnem.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptyCsüt. 18 Ápr. 2024 - 1:42



Táncsak káprázik
a szemem
- Előbb leszek cirkuszi bohóc, mint Coelho.  
Felnevettem az átkeresztelésem hallatán. Nem voltam én sosem az a sértődős gyerek, kaptam a bátyámtól épp elég sértegetést, hogy az ilyeneket már ne vegyem komolyan. Máskülönben már baka koromban lehúzhattam volna magam a latrinába, ha a többiek szívatásait magamra vettem volna. Hiába végeztem tisztiképzőt, hiába nem a ranglétra legalján kezdtem, rám is vonatkoztak az újoncokra olyan jellemző beavatások, utána pedig nem volt megállás, az egész szellemület rám ragadt.
Egy próbát megért, hogy kimentsem magam most is a helyzetből, bár a sikerességét láttam az arcán kiülni. Két hét alatt épp elég bolondságot követtem már el, hogy el ne higgye az ártatlanságom. Meg tudom érteni, én sem tettem volna.
- Téged azért engesztellek ki, mert rabolom a figyelmed. - annyira csípőből érkezett a válasz tőlem is, amennyire tőle. De én ezt tök komolyan gondoltam és nem is átalkodtam elrejteni azt a pimasz félmosolyt. Lehet ő még a dokin gondolkozott, én már ebben a pillanatban el is felejtettem, hogy szó volt róla egyáltalán. Ott egye meg a fene az elázott papírrepülővel. Ha pedig papír, akkor szerettem volna valami szimbolikusabbal is kedveskedni, mint gyerekkorunk mellőzetlen eszközével. A seregben sok minden ragadt rám a koszon, az agresszión és a sérüléseken kívül, mások kultúrájába is betekintést nyerhettem. Nem egyszer fordult elő, hogy egy teljesen más gyökerekkel rendelkező bajtársam mesélt arról, milyen tradíciókat követnek a családjával. Vajon Mara tudja, hogy ezt nem vonhatja vissza, ha lehajtogatok neki 999 madarat?
- Vigyázz, mert szavadon foglak és nem vonhatod vissza. - illetlenség is lenne. Persze ebben a pillanatban komoly kihívás értéke volt, főleg mert valamivel perpillanat szerettem volna lenyűgözni a csípős nyelvemen kívül. Továbbra is fenntartottam a lehetőségét, hogy rám szóljon, ha sok vagyok. De nem úgy tűnt, mi több inkább jól esett neki a ragadós jó kedvem, mert egy pillanatra láttam itt mást is.
Mindnyájan egyek vagyunk a gyengeségeinkben.
Nagyon is átéreztem, hogy miről beszélt. Ugyan én picit idősebb voltam nála, de az elválás nekem is nehezen jött, mondhatni az sarkallt előre haladásra, hogy tudtam egy egész óceán választ el az otthonomtól. Amíg a tisztiképzőre jártam, hétvégente hazaállítottam az unokaöcséimhez legalább. Eltűnődve haraptam be az alsó ajkam, ahogy figyeltem a vonásait, végül csak egy aprót megráztam a fejem.
- Egyáltalán nem az. Nem csak a vér teszi a családot, a kötődés is. Olyan könnyedén tud elillanni az összetartozás, ha nem ápolják. Te erős vagy, mert értesz a szeretet és törődés nyelvén. - nem felvidításból mondtam ezt, de a végére mégis csak sikerült egy picit elmosolyodnom. Remélem eloszlatom azokat a bizonytalan felhőket körülötte.
Ahhoz képest könnyedén tovább gördültünk, aminek örültem. Attól tartok ha komolyabban is szándékozna ilyenekről beszélni, nem mindenki más füle hallatára tenné.
- Igazad van. Te nap mint nap látsz ilyet, nekem ellenben valamit mindig eszembe fog juttatni. Például azt, hogy ha most nem lennék itt, nem ismernélek téged sem. - nem akartam az élét kihegyezni, inkább tompán dobtam vissza neki a labdát és fogadtam el nagy cinkosan a csokit. Ahol árgus szemekkel figyelnek és akadályoznám a tanulását, ott én is óvatos szerettem volna lenni. Ha valamiért felelősségre vonnák, akkor nem én akartam lenni a gyújtókanóca. De nem fogják, talpraesett nő, aki tényleg erőt és időt nem sajnálva itt téblábolt többször mint sok ide tartozó kollégája.
A felajánlásra mondhatott volna nemet is, de inkább hangosan körbeérdeklődött. Én már ebből tudtam, hogy nyert ügyem van, épp ezért készítettem magam, hogy majd amint odatolja nekem a segédeszközt, átnyomjam magam rá. A fogást még kerestem, nem dobtam át magam elégszer, hogy könnyedén ráérezzek, de volt még egy lábam, amivel segíthettem a megtámasztást. Nem akartam mindenben rá hagyatkozni, így sem úsztam meg a pokrócot. Idebent egészen el is feledkeztem róla, hogy kint már hűvös van. De egy szavam sem lehetett.
Odakint épp csak friss levegőhöz jutottam, örömmel szippantottam a párától lassan elnehezülő levegőbe. Hiányzott a kintlét, nekem pedig nem sok esélyem volt még kijutni. Vártam picit, a kérdésére azonban nem számítottam.
- Miért, csak kitoltál egy beteget levegőzni, mert azt kérte. Túl lelkiismeretes vagy, kicsit engedd el. - felsandítottam rá, hogy lássam az arcát. Éreztem, hogy a hideg azért engem is megcsap hiába szoktam hozzá extrém időjárásokhoz, azért a pokrócot elkezdtem kibontogatni. Aztán mielőtt még teljesen beburkoltam volna magam, eszembe jutott a csoki. Kihalásztam a pólóm alól és megbontottam, hogy felnyújtsam neki.
- Inkább osztozz velem az édes élvezetekben. - kértem meg, hogy törjön a csokiból. Még mindig figyeltem, nemleges választ pedig nem fogadtam el tőle. Még mindig érdekelt az a téma, amiről csak épphogy említést tett. Meg akartam győződni róla, hogy tényleg minden rendben van-e vele vagy ennyire honvágya van.
- Az emberből könnyen bolond lesz, ha elég sokáig egyedül van. Mikor látogattak meg utoljára amióta itt vagy?
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 EmptySzer. 17 Ápr. 2024 - 16:11

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Reflexből visszadobott válaszán a kockázatot illetően elmosolyodtam. -Nocsak, itt a nagy gyógyulások közepette foglalkozást váltottál? Innentől te leszel Archibald Coelho? - szélesen mosolygok, jókedvemet le sem tudnám tagadni. Ő lesz az ügyeletes bölcselkedő - aki szabadidejében kisebb őrültségekre veszi rá a társait. Mint például a papírrepülő csata - ilyen utoljára az általános iskolában volt nálunk, de hát az unatkozó katona úgy találja fel magát ahogy tudja.

Csak megforgatom a szemeimet, amikor szinte kikéri magának a feltételezést, hogy elhiszem róla, ő áll az ötlet mögött. Pontosan tudom, hogy ő volt, ezt tekintetemből tudja is, ám nem érzem úgy, hogy jogomban állna emiatt leszúrni. Nem mintha egyébként bármi hasonló akár csak tervben is lett volna. Amíg semmi olyat nem követnek el, ami saját vagy mások testi épségét veszélyeztetni, addig nem leszek az, aki lelövi a szórakozást. 

A kávéra tett utalása meglep egy kicsit, egy pillanatra még lehet az arcomra is kiül, de villámgyorsan rendezem a vonásaimat. -Ha őt szeretnéd kiengesztelni, akkor nem biztos hogy jó ötlet engem kávézni hívni. - Ismét csak reflexszerűen jön, hogy viccelődve hárítsak, bármennyire is talán nem ez a legjobb válasz erre. Mégse jelenthetem ki nyíltan, hogy szívesen meginnék vele egy kávét. De sem a hely, sem az idő nem túl alkalmas erre, elhessegetem hát a gondolatot. 

Nem tudnám megmondani, mi volt az a pillanat, amikortól már azt éreztem, hogy Archie nem csak egy a szokásos ápolókra nyomuló sebesült katona. Talán a hangsúlyozás, talán a tekintete, vagy az, hogy sose felejtett el rólam is kérdezni - mármint ami nem a telefonszámom vagy az, hogy van-e épp valakim. Valahogy máshogy tüntetett ki a figyelmével, és hazudnék, ha azt mondanám, nem esik jól. Ahogyan a hajtogatott daru, amivel kapcsolatban meglep, hogy további legendát tud róla. -Ha lehajtogsz 999-et, akkor eskü visszaadom ezt az egyet, aztán majd kívánhatsz. - elmosolyodom, egyértelmű, hogy ez egy olyan cél, ami túl sok. Még ha idő lenne is rá, szerintem nincs olyan ember, akinek lenne türelme ezerszer meghajtogatni ugyanazt a néhány lépést.

Reméltem, hogy sikerrel fedtem el az arcomon átfutó szomorúságot, ám Archie kiszúrja. Pedig tényleg nem tarthatott tovább 1-2 másodpercnél, és még igyekeztem el is fordulni. Kérdésére nemet intek. -Nem, még nem. Szánalmas mi? Más 24 évesen örülne, hogy nincs a családi kötelékben, én meg...- ismét megrázom a fejem, kiűzve a negatív gondolatokat az agyamból. Ez most nem rólam szól. Ez egy kórház, itt a fő hangsúly a betegeken van, nem az ápolókon. És bár bízom abban, hogy apa tényleg el tud jönni, nem akarom Archie-t ezzel a témával fárasztani.

-Ezt most egy olyannak mondod, akinek 4 éve nem áll másból a napja, mint hogy sebeket kezel és hegeket lát. - rávigyorgok, nem bírom ki, hogy ne vágjak vissza a megjegyzésére. Annyira már megismertem, hogy magára venni nem fogja. Ha meg mégis, hát akkor a csoki amit lopva odacsempészek neki, talán erre is jó kiengesztelés. Látom rajta, hogy meglepem, és ennek örülök. Szeretek másoknak kedveskedni, még ha egy ilyen aprósággal is, mint egy csoki. Valahol bűntudatom van persze, hogy csak neki hoztam, a többieknek nem, de...na jó, lehet hogy egy másik nap veszek mindenkinek. Csak a lelkiismeretem megnyugtatása érdekében.

A következő felvetésén ismét rajtam a sor, hogy meglepődjek. Úgy tűnik, ez a mai alkalom már csak ilyen. Én is a tolókocsi felé nézek, majd az ajtóra, végül vissza Archie-ra. -Hát végülis... - bizonytalanul harapok rá alsó ajkamra, gondolkodva azon, mi lenne a jó döntés. -Ha az uraknak nincs most semmi egyébre szükségük...- ezt kicsit hangosabban mondom, és a kórteremben fekvő többi beteg felé irányítom a kérdést. Heves fejrázásokat és furcsa vigyorokat kapok válaszul, amit nem igazán tudok hova tenni, de azt hiszem, valahol zavarba jövök tőle. Inkább vissza is irányítom a figyelmemet Archie-hoz.

-Legyen. Vacsora előtt még van egy kis idő. - egyezek bele végül egy bólintással, majd a kerekesszékhez lépek, és úgy igazítom, hogy a férfi minél egyszerűbben bele tudjon ülni - ha igényli akkor a segítségemmel, ha viszont nem, akkor egyedül. Nem esne nehezemre támaszt nyújtani neki ebben, hála a vérfarkas létnek, jóval erősebb vagyok, mint amilyennek kinézek - persze ennek okát Archie-nak nem kell tudnia. Így is van itt a teremben olyan, aki tudja, mi vagyok. Ez azonban a mi titkunk marad - néma paktumként, mint a természetfeletti lények jelenlévő tagjai.

Odakint egész kegyes hozzánk az október végi időjárás - a felhők mögül még ki-kibukkan a nap, és bár a fehér ruha fölé felvett kabátot elállom, nem fázom. Egy plédet azért bedobtam Archie ölébe - egyelőre összehajtogatva -, ha szükség lenne rá. Ülve azért jobban érzi az ember ha hideg van. -Miért érzem úgy magam, mint aki szabályszegést követ el azzal, hogy itt vagyunk? - félig komoly a kérdés, mert bár abban nincs szabálytalan, hogy a betegeket a szabad levegőre vigyük kicsit, emiatt tényleg nem szólhatnak be, mégis valahol helytelennek érzem az egészet. 

Már az ápolóképzésünk során elmondták, nem szabad túlzott kötődést kialakítani a páciensekkel - amikor pedig idejöttem, nem győzték hangsúlyozni ennek a fontosságát, itt még kiemeltebben. És bár nem arról van szó, hogy én máris ebbe a hibába estem volna, mégis lassan felesleges tagadnom magam előtt, hogy Archie-ra nem tudok úgy tekinteni, mint bármelyik másik betegre. 

Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty

Ajánlott tartalom

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 9 Empty
 

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
9 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

 Similar topics

-
» Te itt? - Mara & Archie
» Itt csak a csoda segíthet
» Csak egy pillanatra, légy szíves!
» Már csak te hiányoztál
» Te csak ne fenyegetőzz!