Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 29 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég

Archibald Collins, Autumn Llewellyn


A legtöbb felhasználó (130 fő) Szomb. 20 Ápr. 2024 - 20:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


Archie morzejelei

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyArchibald Collins
Ma 18:53-kor


Besties Time.

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyLuna Wheatfield
Ma 16:49-kor


Hello there, sis!

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyAdmin
Ma 8:51-kor


Idegesítően idegesítő

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyNoah Jacobs
Tegnap 18:44-kor


The tragedy of loss

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyMaeve Fitzgerald
Tegnap 16:31-kor


Hey Beautiful!

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyAnders Morton
Tegnap 12:53-kor


Calories don't count on weekends?

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyLuna Wheatfield
Tegnap 12:53-kor


Friday night fun

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 12:24-kor

Megosztás
 
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
ÜzenetSzerző
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptySzer. 17 Ápr. 2024 - 14:09



Táncsak káprázik
a szemem
Kár lenne tagadni, hogy mindig Mara beosztását vártam. Valahogy nem csak elfeledkeztem arról, hogy még mindig lábadozok olyankor ha csak percekre is, de kifejezetten jól is éreztem magam. Azt sajnáltam csupán, hogy nem tarthatott egyik sem tovább annál, ami még túl gyanússá nem vált. Nem szerettem volna, ha amiatt megróját, mert túl sokat időzik nálam. Pedig a szobatársaim arcán már láttam néha a kaján vigyort, ők pontosan tudták mi a dörgés, én pedig nem győztem ilyenkor elhessegetni. Egyszer még megdobom valamelyiket a papucsommal is, nem csak papírrepülővel.
Elpillantottam a tolószék felé, ahogy Mara megigazította azt. Tényleg mindenre figyelt, a legapróbb változást is helyre korrigálta. Néha nem győztem csodálni, hogy mindenkihez mennyi türelme van, közben pedig mindig a maximumot nyújtotta. Alighanem ha arról kellene faggatnom pihen-e eleget, úgysem mondaná el, hogy ennek az esélye eleve a nullához konvergál. Ki kellene találnom valami pihentetőt. Bűntudatom volt, hogy én meg itt naphosszat csak henyéltem.
- Kockázat nélkül nem lehet játszmát nyerni. - somolyogtam vissza neki pimaszul. De voltaképpen nem egyszerű visszavágás volt ez, sem pedig magamat védtem, hiszen az igazságát is kár lenne cáfolni. Ezt csak mi cselekvő emberek tudhattuk, az nem igazán, aki nem hoz döntéseket erőn felüli próbálkozásokkal. Na meg... anélkül fejlődni sem igazán lehetett volna, ha nem feszegetjük a határainkat.
- Én? Kinézel belőlem ilyet? - leplezetlen vigyorral próbáltam elterelni magamról a gyanút. Tisztában voltam vele, hogy neki is világosabb a Napnál, minden ilyen jellegű felbujtás tőlem származik. De legalább lefoglaltam őket. Az egyik kőrteremből hallottam, hogy valami konflliktus párnával fojtogatásba fulladt és úgy kellett benyugtatózni a delikvenst. Ellenben itt a srácok igazán jól viselkedtek, mi több gyanúsan leszoktak arról, hogy Marának tegyenek bókokat.
- Majd meghívom egy kávéra. Vagy téged. - ajánlkoztam fel az opcióval. Vajon elég lenne csak ennyi vagy az ő kávéjába is dobjak bele egy papírrepülőt? Bár kétlem, hogy az enyém landolt volna a dokiéban, az puszta véletlen lehetett valamelyik tökkelütöttől.
Örültem, hogy elfogadta a hajtogatott kis darut. Nem a legszebb volt, látszott rajta, hogy hol próbáltam koorigálni a korábbi hajtását, de igazából nem volt az olyan kis csinos mint szerettem volna. Ellentétben az új tulajdonosával.
- Jó elfoglaltság, kellően pihentető és próbára teszi a kézügyességemet. Ezer felfűzött darumadár pedig jó áldást hoz. Egyszer talán lehajtogatok annyit is. De ezt tartsd meg, akkor már csak 999 fog hiányozni hozzá. - csak nem tudtam megállni, hogy ne vetítsem vissza rá. De őszintén érdekelt, hogy hogy van és az is, hogy tényleg felvidítsam, ne pedig csak szórjam itt a szavakat. Láttam, ahogy átfut az arcán némi bizonytalanság. Talán történhetett valami, ami meghiúsíthatja a találkozót. Az én rokonaim sem értek rá lévén a bátyám is csak a cuccokat hozta el nekem és már ment is. De nem panaszkodtam, én kellően feltaláltam magam egy jó ideje a családom nélkül is.
- Nem voltál még ennyi ideig távol a családodtól, igaz? - tanulás és fejlődés ide, volt hátulütője is annak, ha valaki valamiért kicsit világot látott. Nekem is nehéz volt az elején, aztán egészen megszoktam. De az én távol maradásomat valamiért inkább támogatták, mint nem. Talán amiatt, mert bátyám egyébként is titokzatosabban állt a saját múltjához, mint a velem közöshöz. Tudtam a családi titokról, amelytől olyan távol álltam éppen mint Amerika Európától. Annyiból nem is bántam.
Készségesen vetődtem hasra, mintha valami jutalom járna érte, pedig csak egy szimpla átvizsgálás volt benne. Na jó, nem tagadom, kicsit szerettem volna bevágódni is. De a megjegyzésére csak én is vágtam egy kétségbeesett arcot, mielőtt elnevettem volna magam.
- Aztán véletlenül mást szabna át. Pedig azt mondják, hogy a hegek vonzóak. - valahol elégedett voltam, hogy ma kivételesen nem vérzett át a kötés, a múltkor az a perszóna nagyon elvetette a sulykot, én is majdnem kiabáltam vele.
Mire visszafordultam, már a következő meglepetés ért. Hozott nekem csokit, ráadásul olyat, amilyet szeretek. Gyanúsan furcsán eltűnt csomagolásra immár kezdtem látni a megoldás, ki bűvészkedhette el a kukába.
Milyen figyelmes.
Nem túl feltűnő mozdulattal elvettem tőle és a pólóm nyakáb már csúsztattam is be az anyag alá a csokit, hogy eltüntessem. Ártatlan arccal pillantottam vissza rá, miközben mutató és hüvelykujjammal épp azt imitáltam, hogy cipzározom be a szám.
- Nem is láttam semmit. - aprót biccentettem, immár cinkos mosollyal. Majd mielőtt még kitalálná, hogy ideje lenne tovább állnia, elpillantottam a kerekesszék felé.
- Köszönöm. Esetleg lenne kedved kicsit kitolni a levegőre vagy az automatákhoz? - nem kellett sokat töprengenem a megoldáson, amiért még a kollégái sem szólhattak. Most mi volt abban, hogy valakit egy kicsit megsétáltat?
- Persze szigorúan csak protokoll szerint. - a mosolyom elárult, pedig én próbáltam komoly arcot vágni hozzá. Szerettem volna még beszélgetni vele és nem tologathattam olyan kifogásokkal az idejét, hogy ellenőrizzen le ezt vagy azt. Valami azt súgta, hogy talán neki is jól jönne pár perc kikapcs.
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptySzer. 17 Ápr. 2024 - 11:00

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Mielőtt idekerültem, arra számítottam, hogy az itteni páciensek sokkal másabbak lesznek mint azok, akikkel otthon, az Egészségügyi Központban találkozom. Még az első napokban tényleg így is láttam, de mára már látom, nem sokban különböznek. Az elején sokan keménynek mutatják magukat, vagy épp macsónak - de a felszín alatt szinte mind ugyanolyanok. Meg akarnak gyógyulni mielőbb, viccelődnek, humorizálnak, és a sok morgós külső mögött tudom, hogy örülnek, ha hosszabb figyelmet kapnak, mint egy gyors kötéscsere, gyógyszeradagolás vagy épp az étel felszolgálás. 

Én magam szerencsére sosem voltam még hosszabb időre ágyhoz kötve - valószínűleg meg is őrülnék. Nem csoda hát, ha időnként zeng a betegszoba a katonák nevetésétől és kiabálásától. Valamivel el kell ütniük a lábadozási időt, és egyet kell értenem, az egyik legjobb módszer a humor. Van olyan kolléga, akit zavar, és ilyenkor van, hogy nem is akar bemenni hozzájuk - egymást hergelve sokkal szemtelenebbül kezdenek udvarolni az ápolónőknek. Engem nem zavar, így van, hogy bevállalom a plusz műszakokat vagy köröket. Nem csak a birkatürelmem miatt - titkos, senkinek be nem vallott indíték is hajt ilyenkor.

Archie szavai hallatán én is a kerekesszék felé pillantok, ami nem teljesen a helyén van, rutinszerűen igazítom meg, hogy egyenesen álljon az ágy mellett. -Ne erőltesd magad meg túlzottan. Napról napra kisebb az esélye, hogy felszakadnak a sebeid, de azért ne kockáztass. - hangom csak részben kioktató ahogyan az ápoló szól belőlem, de kicseng belőle a kedvesség és a megértés is. Elhiszem, hogy már nagyon menne, visszatérne a régi kerékvágásba, de sajnos már csak a lába miatt is még kényszerpihenőre van ítélve. 

A papírrepülők említésén felnevetek. -Jól gondolom, hogy annak is te vagy a felbujtója? - játékos mosoly jelenik meg az arcomon. -Az egyik doki valamelyik nap nagyon mérgesen jött be a konyhába azzal, hogy valamelyikőtök pont a kávéjába ejtette a repülőt. - jókedvűen csóválom meg a fejem, de részemről ebben nincs rosszallás. Valahol vicces, de közben megértem az orvost is. Vannak napok, mikor alig alszunk, és ilyenkor a kávé az, ami életben tart minket. Lehet én sem lennék a legboldogabb az ő helyében. Bár próbálnám azt is viccesen felfogni. 

Elveszem a felém nyújtott darut, egyébként sem túl szigorú vagy kemény vonásaim csak jobban ellágyulnak a kedves gesztustól. -Ó, igazán köszönöm! Arról nem tudtam, hogy szerencsét hoz, viszont van egy japán legenda, ami azt mondja, hogy ha a beteg meghajtogat 100 ilyen madarat, egyből meggyógyul. Mondanám, hogy már csak 99 van hátra, de mivel ezt megtartom, így marad a száz. - két kezembe fogva az origami madarat, lehajtott fejjel nézegetem, forgatom. Minden tökéletlensége ellenére nagyon örülök neki. Nővérruhám zsebébe süllyesztem, az ágyamhoz érve pedig beleteszem majd az egyik könyvbe, el ne vesszen. Nincs saját lakrészem, osztozunk a többiekkel, így nem szeretnék kockáztatni.

-Én jól vagyok, köszönöm. Csak a szokásos. - válaszolom meg a rám irányuló kérdését is. Nem tervezem, de végül akaratomon kívül csúszik ki még egy mondat a számon. -Apa elvileg eljön a hétvégén. Csak egy fél napos kimenőt kaptam, de jó lesz találkozni. - arcomon a mosoly épp csak egy-két pillanatra görbül le apa említése kapcsán. Azon kívül, hogy néha beszélünk telefonon, azóta nem találkoztunk, hogy eljöttem ide. Remélem nem jön közbe semmi falkát érintő ügy, és tényleg ide tud utazni. Hiányzik a családom.

Na de hogy eltereljem a figyelmemet, mégse rólam szól ez az egész, inkább Archie sebeire fókuszálok. Miután elhelyezkedik, megnézem a kötést - ugyanolyan hófehér, mint amilyennek lennie kell. -Jó hír, nem kell cserélni. - fordulok felé, segítőkészen visszaigazítom a felsőjét, majd egy fél lépést teszek hátra, hogy vissza tudjon fordulni egy számára kényelmesebb pozícióba. Már ha ennyi fekvés után még létezik olyan. A kérdésére viszont reflexből válaszolok. -Hát, majd megnézem a plasztikai sebész beosztását. De csodát ő se tud tenni. - ajkaimat összeszorítva próbálom visszafogni a vigyorgást, de elég csúfos kudarcot vallok. Ösztönösen viccelem el a feleletet, mégse mondhatom neki, hogy már most is jól néz ki. Épp eléggé zavarban vagyok már attól is, hogy egyáltalán ez a gondolat eszembe jutott. Jobb is, ha terelek.

-Apropó, ezt neked hoztam. De ha bárki megkérdezi, letagadom. - egy gyors körbepillantás után, miután meggyőződtem róla hogy mindenki a saját dolgával van elfoglalva, a zsebemből előhúzok egy csokit - olyat, mint amilyenek a csomagolását valamelyik nap az éjjeliszekrényéről dobtam ki. Mintha valami szupertitkos államtitkot adnék át neki, úgy nyomom a kezébe, majd nézek ismét fel, észrevette-e valaki. Nem ám megvádolnak, hogy kivételezek egyesekkel - még ha valahol tényleg így van. 



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptySzer. 17 Ápr. 2024 - 7:15



Táncsak káprázik
a szemem
A délelőttöm újfent pocsékul indult. Ha nem lenne elég az, hogy még mindig az ágyat nyomom, akkor az egyik nővér kiváltképp hajlamos a szadizásra. Hogy ezt csak nálam vagy másoknál is így intézi, még nem jutott eszembe megkérdezni másoktól, de néha inkább kértem újabb átkötözést.
Még nem éreztem magamon, hogy túlságosan depresszív kedvem lenne, holott második hete nyomtam az ágyat ami kiváltképp engem mint inkább aktív cselekvő férfit könnyedén átdobott volna a palánkon. Sosem szerettem tétlenkedni, az a halálom volt ha hosszas unatkozásra lettem kárhoztatva. Márpedig az egész gyógyulásban ez volt a pláne, akkor pedig nem álltam sorba, amikor a türelmet osztogatták. A hét elején benézett rám a bátyám a szabadnapján, de csupná pár percre sikeredett ez a találkozó és akkor is inkább csak ellátott engem mindenféle holmival mint a saját alvós cuccaimmal, néhány könyvvel meg egypár rágcsával. Ez utóbbi már aznap elfogyott, a könyvek pedig most csak ideig - óráig kötötték le a figyelmem. De szerencsére nem panaszkodhattam, mert nem voltam magányra ítélve és ezért az alattomosabb gondolatok gyökeret sem verhettek a fejemben.
A mai napom abból állt, hogy próbálgattam megint kicsit a tolószéket, de a sebemre még mindig figyelnem kellett, nehogy felszakadjon. A hangulat a szokásos, mindenki sztorizott, marhultak, ha épp látogató jött persze viselkedtünk. De a többiek gátlástalanul szórták a bókokat tovább, mintha anélkül nem lenne többé reggel.
A váltást vártam, mint a Messiást. Megtanultam memorizálni mikor épp ki van beosztva, ezt az egyre pangóbb napokban nem is volt nehéz követni. Az ápolók közül néhányat nagyon nem bírtam vagy mert kifejezetten durván kezelt le, vagy mert kapkodott és már rohant is tovább. De a többségükkel semmi bajom nem volt, mi több azt vettem észre szívesen váltanak pár szót, hallgatnak történeteket. Azt én is szerettem, már hallgatni és figyelni. Kiváltképpen ha egy bizonyos személy bukkant fel. Olyankor könnyebben teltek a percek, mintha lóhalálában szerettek volna felgyorsulni, miközben azt éreztem én is feltöltődök. Épp azon mesterkedtem, hogy az éjjeliszekrényről elemelt papírból hajtogassak valamit. Tengernyi időm közepette már annyi papírrepülőt hajtogattam és dobáltam meg vele a többieket - na őket sem kell félteni -, hogy most másra vetemedtem, de valahogy egészen elképesztő módon a daru nem akart olyan szép és formás lenni. Néhányszor kénytelen voltam visszahajtani, hogy jobb formája legyen.
Aztán az összes fókuszt ellopták.
Már a hangjára mosoly görbült a számra és mire felsandítottam, a szemeim ia felcsillantak. Szerintem miatta nem golyóztam még be teljesen, máskülönben már lehet többször keltem volna fel az ágyból is, hogy annál lassabban gyógyulhassak.
- Szia! - lehet talán egy kicsit lelkesebben köszöntem, de egyből abbahagytam a hantogatást. A kérdésre viszont eszembe jutott, hogy mit is szándékoztam. Ezt befejezni.
- Feltaláltam magam, de eseménytelen volt a napom. Leszámítva azt. - billentettem oldalra a fejem a kerekesszék felé, miközben nekiálltam az utolsó két hajtásnak.
- Ma nem volt több papírrepülős bombázás, ellenben ez a tiéd. Azt mondják szerencsét hoz. Az a kérdés, te hogy vagy ma? - miközben felé nyújtottam a kis papírmasét, magamban értékeltem, hogy feltette a kérdést, de igazából a válaszokat amúgy is meglelte a kartonomon. Ellenben észrevettem, hogy jól esik neki ha beszélgethet. Nem tudom a helyiek mennyire vonták őt be a társaságukba, de azt már mondta, hogy nem ide való és azt is hogy csak átmeneti az itteni élete. Mint az enyém is, ebben hasonlítottunk.
- Elment, volt rosszabb is. - fájt ez tény, de nem akartam, hogy emiatt rosszul érezze magát. Mégis ahogy tovább puhatolózott, nem ellenkeztem csak hasra fordultam. Persze nem akartam, hogy mindjárt komoly témákkal induljunk.
- Na hogy látod, lesz még esélyem megszépülni? - sandítottam hátra komolytalan, viccelődős grimasszal.
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyKedd 16 Ápr. 2024 - 17:40

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins

2 héttel később

Holnap lesz egy hónapja, hogy itt vagyok. Nem mondom, hogy a lelkemnek sokkal könnyebb lett, de már egy hete nem könnyek között feküdtem le. Lassan de biztosan megedződöm, ami az itteni körülményeket illeti. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem megterhelő ezt a fajta szenvedést látni, ám megtanultam a helyén kezelni. Vannak könnyebb napok és nehezebbek, reggel mikor kinyitom a szemem, sosem tudom, mi vár rám. De ennek is megvan a maga szépsége valahol. Az élet azért gördít elénk akadályokat és kihívásokat, hogy megtanuljuk őket kezelni.

A délelőttöm azzal telt, hogy a műtő helyiséget tettük rendbe egy másik kollégával, ellenőriztük az egészségügyi készleteket, és leadtuk a megrendelést a fogyó eszközökre és gyógyszerekre. Az ebéd utáni szokásos körre a betegekhez én lettem beosztva - most csak egyedül, mert mindössze tízen vannak. Van, amikor ennek a duplája, olyankor ketten, sőt hárman is sürgünk-forgunk a sebesültek körül. Ma azonban relatíve kevesen vannak, különösen súlyosabb sérülés nélkül, így önállóan is boldogulni fogok.

Mindenkivel váltok pár szót, mindenkire rászánom azokat a plusz perceket, amiktől tudom, hogy jobban érzik magukat. Mosolyogva tűröm és fogadom a véget nem érő bókokat, ajánlásokat és utalásokat, de amilyen kedvesen reagálok rájuk, ugyanígy le is pereg rólam. Tudom, miért csinálják, így nem veszem ezeket magamra, és az egómat sem simogatják már annyira, mint az elején.

A többi ápolóhoz képest fordított sorrendben haladok a helyiség két oldalán felsorakoztatott ágyak között - nem véletlenül. Bármennyire megfogadtam, hogy nem lesz ilyen, azt hiszem mégis lett egy kedvenc betegem - noha ezt a világért se vallanám be soha senkinek. Őt akartam utoljára hagyni a körben, így adva meg arra az esélyt, hogy egy kicsit talán többet tudjak időzni mellette.

-Szia Archie, hogy vagy ma? - kérdezem egy mosollyal az arcomon, mikor az ágyához érek. A kartonján megnézem, milyen jegyzeteket írtak azóta, hogy utoljára olvastam, majd félreteszem, még nekem is írnom kell hozzá. -Mennyire volt veled kíméletlen Wendy? - érdeklődöm a délelőtti ápolóra utalva, aki hát...fogalmazzunk úgy, hogy nem tartozik a legkedvesebb és legóvatosabb nővérek közé. -Megnézhetem a kötést az oldaladon? - a jegyzetek között azt olvastam, délelőtt kicserélték, és hogy nagyon szépen gyógyul. Én magam - hacsak nincs ellenvetése, hogy félrehúzzam a takarót és a pólóját - csak azt ellenőrzöm, nem szakadt-e fel valamelyik varrat véletlenül, és vérezte át a fehér anyagot.



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyKedd 16 Ápr. 2024 - 16:08



Táncsak káprázik
a szemem
Különös azt feltételezni a másikról, hogy mindenáron hízeleg. Ahogy körbepillanthatnék vagy ezerszer is a helyiségben, most mások is pont ugyanígy ácsingózhatnának a figyelméért. Meglehet ők az összes hízelgést és bókot elsütötték volna, legyen az durva vagy mézesmázosabb. Ilyen ez a katonatermészet, amikor a szükség megvonja a szükségleteket. De nem akartam tahó és tolakodó lenni mindenáron. Még így félig benyomva sem.
- Klotildnak? Szegény lány, aki ilyen néven él. - fintorodtam el, majd a grimaszom mosollyá is szelídült. Ennyire elfogult nem lennék, de ő tudja. Tényleg sok ilyet kaphatott már, hogy a hátsó szándékot feltételezi. Nem akartam én ebben a pillanatban sem a következőben megmutatni, hogy ez nem így van és téved.
Még fogunk találkozni, nem? Ugye fogunk?
Igyekeztem némi önállóságot mutatni, hogy a pohár megfogása még megy, de azért megköszöntem a segítségét. Mindig tudtam értékelni a fáradozásaikat, hiszen az még sokkal embert próbálóbb is volt, mint az amit mi tettünk.
Egész elégedett vigyor terült el az arcomon, ahogy a megjegyzésemmel sikerült így megnevettetnem. Na végre, valami őszinte siker. De igaza volt, a cinkos mosoly továbbra sem maradt el, de határozottan igaza volt a meglátásával. Akkor bizony több dolga akadt volna és talán egész nap csak más mászkált volna hozzám. Micsoda büntetés, így az első napomon főleg. És hol van még a gyógyulás vége?
- Akkor csak megfenyegetem őket. - figyelmeztetően magasba is emeltem a kezem, hogy csak a mutatóujjam kinyújtva hadonásszak egy kicsit. Most éreztem meg igazán, hogy mennyire elgémberedett mindenem. Nem is figyeltem oda erre, amíg beszélgettünk. Nem mintha bántam volna, lesz bőven időm magamba mélyedni és töürengeni az életen, a történteken, mindenen.
A szavaioi nyomán éreztem csak, hogy talán sokáig tartottam itt szóval. Azt talán csak megtippelni tudtam volna, hogy ezért a pár jó szóért tényleg így volt és ő is húzta az időt, mégis olyan türelemmel viseltetett akkor meg. Mielőtt még sarkon fordult volna, kicsit megköszörültem a torkom. Várakozón pillantottam fel ismét rá, noha vagy háromszor is újra végiggondoltam, hogy inkább csak hagynom kellett volna tovább menni.
- Ami azt illeti, de, talán lenne. Persze nem szeretnék telhetetlen lenni, biztosan ezer dolgod van. De megnevettettél és ez jól esett. Szívesen beszélgetnék még veled, azt mondják a jókedv elősegíti a gyógyulást. Természetesen csak ha van kedved. És... legyen kíméletes napod. Tudod mit, addig kiderítem a teljes neved. Nem, ne is mondj semmit. -  emeltem is fel tiltakozón a kezeimet, mielőtt még itt adna nekem instrukciókat. El kell foglalnom magam, ez pedig bőségesen elég. A tudat, hogy valamin dolgozhatok, jobban feldobott, mint az unatkozás. Már nem tudtam egyébként sem visszaaludni, idővel pedig csengetnem kellett egy újabb adag fájdalomcsillapítóért. Elsőre nem jártam sikerrel az infóvadászattal, mert egy türelmetlenebb nőszemély jött, aki a kötést is úgy fogta meg, hogy szívesebben ugrottam volna inkább bele egy feltekert szögesdrótba. De másodjára már igen. Szívesebben mozdultam volna innét ki, de attól tartok ha a lábam engedte is volna, a másik sérülésem aligha.
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyKedd 16 Ápr. 2024 - 15:23

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Nem az én tisztem közölni a betegekkel, hogy a csapatukból kivel mi történt. Nem is nagyon beszélhetnék ilyenekről, és bár szabálykövető vagyok, ebben szoktam kivételt tenni. Ezek a katonák nap mint nap kockáztatják az életüket, és olyan szoros bajtársiassági kapcsolat alakul ki köztük, hogy nem lenne szívem elhallgatni olyan információt, ami megnyugtatja őket. Mint most, hogy az a maroknyi ember akiről tudok, jól van. Ellenkező esetben hárítottam volna a kérdést. Hacsak nem kérnek meg külön, nem leszek rossz hírek hozója.

Megdicséri a nevem, én pedig elmosolyodom. -Fogadni mernék, hogy akkor is ezt mondtad volna, ha azt mondom, Klotildnak hívnak. - mondom ki az első random nevet, ami eszembe jut. Több társával ellentétben ő egészen szolidan kezdi a nyomulást, őszintén szórakoztat az ébredezéstől kómás tekintetében megcsillanó játékosság. Ösztönösen jön, hogy hasonló stílusban viszonozzam. 

Szavain muszáj felnevetnem, de még épp időben fogom vissza a hangerőt, és a szám elé is teszem a kezemet, hogy még jobban tompítsam. A mellettem elsétáló orvostól kapok is egy felhúzott szemöldökű, kétes nézést. Tekintetemmel kértem csak bocsánatot, majd fordultam vissza Archie-hoz. -Igazán nagylelkű felajánlás, de van egy kis bibi az egyenletben. - hatásszünetet tartok, hátha összerakja, de aztán folytatom. -Ha elvered őket, akkor őket is el kell látnom, ergo kevesebb időm lesz, többek között rád is. Szóval... gondold át, mielőtt hadonászni kezdesz a mankóval. - megrázom a fejem játékos rosszallással. Javíthatatlanok ezek a katonák. 

-Ha most nincs másra szükséged, mennem kell tovább, de majd még visszajövök kicsit később. - visszateszem a poharat a kis asztalra - egyedül nem érné el, de ha jelez, valamelyik ápoló biztosan segít majd neki. Várok még egy kicsit, hátha valahogy még rendelkezésére állhatok, de aztán tényleg mennem kell. Egyelőre nem messzire, csak a mellette lévő ágyon fekvő beteghez, akinek sajnos amputálni kellett a lábát, annyira szétroncsolta egy golyó. Azonban Archie-hoz hasonlóan az ő humorát se törte le az állapota, így tőle is bezsebelek néhány bókot. Nem mondom, hogy valahol nem esik jól, de tudom, hogy ez inkább a női jelenlétnek, mint konkrétan nekem, Tamara Mason-nek szól.



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyKedd 16 Ápr. 2024 - 14:09



Táncsak káprázik
a szemem
Részlegesen, de lassan kezdett bevillanni a kép, mi történt és mirúl maradhattam le. A porfelhú és s puskaropogás közepettte előkerült szinte a semmiből egy köpcös fickó lepellel elkendőzötten, de ahogy az arca felsejlett, az az őrült vigyor akkor ott az elmémbe égett. Ahogy a füst oszolni kezdett, felfedte a pakkokat, amiket magára épített. Mindenkit magával akart rántani, de a mi osztagunk csak a második vonal volt.
Szerencse vagy véletlen, fogalmam sincs. Lesz épp elég időm ezen gondolkozni.
Aprót bólintottam a válaszra. Eltűnődtem, vajon tényleg így volt és csak nem akart felzaklatni vele, de szerettem volna hinni neki. Szerettem volna elhinni, hogy amit megléptem, az hasznos volt. De végtére is alighanem mindenem megmaradt.
- Köszönöm. - mosolyodtam el végül hálásan, amiért válaszolt. Nem lenne szükséges semmit kiadnia, de figyelembe vette, hogy tényleg őszintén érdekelt.
Ahogy a nevét hallottam, bevillant, hogy az előbb mintha már mondta volna. Alighanem még nem vagyok a magam ura, hogy mindenre tudjak figyelni. Lehunytam egy pillanatra a szemem és vettem egy nagy, nyugodt lélegzetet.
- Illik hozzád, nos örvendek én is Mara. - ahelyett, hogy bosszankodtam volna a kis botladozásomon, inkább a beszélgetésünkre koncentráltam. Jártam itt már többször is, igaz leginkább csak apróságokkal, amiket a kiképzésem során kaptam. De az változó volt, hogy a nővárek mennyire beszélgettek a betegekkel, ez a mostani pedig ritkaságszámba ment. Megszokásukká vált valami lerázó szöveggel a férfiemberbe fojtani a dicséretét, de nem láttam, hogy ilyen lenne. Most is itt volt még, pedig biztosan millió plusz dolga lenne. Szerencsére belement a tegeződésbe.
Kedvenc beteg.
Ezen a megjegyzésen jót mosolyogtam, főleg ahogy folytatta. Már egyébként azért is tett ez jót, mert szerettem volna figyelni és ezzel máris kevésb é éreztem magam kótyagosnak. Nem tudtam volna visszaaludni, hiszen éreztem, hogy megy ki belőlem a fájdalomcsillapító szedáló hatása, hamarosan már csak a kínjaimmal maradok. De addig is lesz min tűnődnöm.
- Ha megtudják ezt, akkor nem tőlem fogják. De ha egyik nem viselkedik, akkor szólj, akkor... - hirtelen nem jutott eszembe semmi ötlet, aztán megláttam az ágyhoz oda készített mankót. Nem tudom mikor fogom azt használni, de támadt egy ötletem. - csak szólj és elverem őket a mankóval. Utána viselkedni fognak. De ez maradjon a mi titkunk, még ellopják. - szórakozottan kacsintottam egyet a titoktartás mellé, ahogy az ujjam a számhoz emeltem. Persze esélyem sem volt felkelni, még nem. De a tudat valahol kicsit töltött vissza.
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyKedd 16 Ápr. 2024 - 12:30

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Mindig egyfajta megkönnyebbüléssel tölt el, amikor az altatásból felébred a beteg, így amikor az előttünk lévő ágyon a férfi mocorogni kezd, legördül egy kő a szívemről. Nem mindenki ilyen szerencsés. Sokat elmond a jelleméről, hogy a feltett kérdéseim ellenére ébredés után szinte egyből a társai után érdeklődik. Nem saját állapotáról hanem a többiekről, ez pedig nagyon szimpatikus vonás. 

-Akik bekerültek hozzánk, mindenki állapota stabil. - felelem nyugtatónak szánt hangon. Nem tudom, hogy maradtak-e társai odakint, akik már nem a kórházba kerültek. Talán nem is szeretném tudni. Az az öt ember, akit vele együtt hozott be a kocsi, jól van. Ők könnyebben sérültek meg, ketten közülük hamarosan el is mehetnek majd.

Nem jövök zavarba vizslató tekintetét magamon érezve, már a felkészítés során elmondták, hogy készüljünk fel erre. Sok katona hónapok óta nem látott nőt, így tudtam, hogy számíthatok nem csak arra, hogy megbámulnak, de kétes értelmű megjegyzésekre, esetleg illetlen próbálkozásokra. Fel vagyok hát készülve, nem olyan fából faragtak, aki megijedne egy ilyentől. -Mara. - ismétlem meg a nevem ugyanolyan türelemmel, mintha ez lenne az első alkalom. Érthető, ha nem jegyezte meg az imént, a feje gyanítom még igencsak kótyagos. 

Az ágy mellett lévő kis asztalon lévő palackból vizet öntök egy műanyag pohárba, amibe az egyszerűség kedvéért egy szívószálat is beledobok, majd ezt emelem Archie ajkához. Ha érez magában elég erőt, akkor akár át is adom neki a poharat, ha nem, akkor fogom én - elég rutinom van már abban, hogy hacsak nem tesz túlontúl hirtelen mozdulatot, nem fogom a nyakába önteni. -Köszönöm. Könnyebbség lesz ez így az elkövetkező napokra vagy hetekre. - viszonzom a mosolyt - én magam is jobban szeretem tegezni a másikat, szerintem sokkal közvetlenebb viszonyt ki lehet alakítani így a páciensekkel, de az általános szabály az, hogy - hacsak nem szemmel láthatóan fiatal betegről van szó -, akkor magázzuk őket. 

-Mindenképp megkapod a figyelmet, ne aggódj. Te leszel a kedvenc betegem. - egy picit közelebb hajolok hozzá, és halkabb hangra váltok. -Csak a többiek meg ne tudják, nekik is ugyanezt szoktam mondani. - játékos mosoly kerül az arcomra, ahogyan újra kiegyenesítem a derekamat. Nincs olyanom egyébként, hogy kedvenc beteg - nem lennne sem etikus sem túl szép dolog. 

Nem barátkozni vagy kivételezni jöttem ide, hanem azért, hogy ellássam a sérülteket és segítsem a lábadozásukat. Persze ez nem azt jelenti, hogy ne teljesíteném ezt akár erőn felül is. Ha egy-egy beteg mellett töltött plusz 1-2 perc jobb kedvre deríti őket, elfeledteti a sérülésüket és fájdalmukat legalább egy rövid időre, akkor inkább alszom kevesebbet vagy eszem meg gyorsabban az ebédemet, de ezt fogom tenni. -Szükséged van most valamire? -



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyKedd 16 Ápr. 2024 - 11:37



Táncsak káprázik
a szemem
Kellett pár perc, hogy realizáljam, igazából nem meghaltam, hanem a kórházban voltam és a korábbi bevillanás valószínűleg a felvert orvosi sátor volt. De élesek voltak a hangok és a fények, hogy még össze tudjam szedni. Nem segített annyira a tompaság, ami olyan szinten leszedált, hogy még a környezetemre is lassabban reagáltam. Legalábis erre tudtam következtetni abból, hogy még fel sem fogtam igazán, de már vissza is nyomtak az ágyra. Nem mintha lett volna erőm ellenkezni, úgy simultam vissza az ágyra.
- A többiek jól vannak? - tekintetem a távozók brigádjáról újból a hozzám szólóra függesztettem. Hosszasan elidőztem a vonásain, amire tudatomig is eljutott, hogy nem is ezzel kapcsolatban kérdezett. Zavartan engedtem meg magamnak egy félmosolyt, mielőtt még rendezhettem volna a gondolataimat. Miért magáz? Ennyire ramatyul nem festhetek, hogy fogalma sincs hogyan szólítson meg.
- Archie vagyok, te pedig... - elgondolkozva kidugtam a nyelvem hegyét, miközben a szemöldököm is ráncoltam hozzá. Igazából most nem sok minden jutott eszembe, szóval reméltem, hogy kisegít, miképp szólítsam. Egyfajta mómen volt nálam, hogy a nővéreket ne csak a munkájuk alapján szólítsam le, az annyira tárgyiasító dolog. Mások persze kényelmesen csak ennyit engedtek meg maguknak. Itt sem én voltam az egyetlen, ahogy elsandítottam a szomszédos ágy felé, de ez speciel pont nem érdekelt.
Aprót bólintottam a kérdésére.
Amíg nem említette, észre sem vettem, hogy mennyire ki voltam száradva, az ajkaim kissé cserepesek, a nyelvem pedig szikkadtan száraz. Fogalmam sem volt arról, hogy milyen napot írtunk, arról sem mennyi ideje volt, csak arról, hogy ott abban a pillanatban valamit tennem kellett a csatatéren és a legjobb megoldás a többiek fedezése volt.
- Nyugodtan tegezz, nem sértődök meg érte. - újabb hálás mosoly költözött az arcomra, miután a rendelkezésemre állt azzal a pohár vízzel. Jelen állapotomban nem tudom mennyire tudnék mocorogni, de azért megpróbáltam magam megint feltolni, legalább a párnán egy picikét. Akkor vettem észre, hogy nem csak deréktájon vannak problémák, de a lábam sem úgy szuperál.
- Jól lesántítottam magam. Talán egy kis figyelemre is szükségem lesz, ígérem nem halmozlak el feladatokkal.
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyKedd 16 Ápr. 2024 - 9:36

Every nurse has that one patient that they'll remember forever.
ft. Archibald Collins
Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű. Még csak két hete vagyok itt, de már többször megkérdeztem magamtól, jó döntés volt-e elvállalni ezt a gyakorlatot. Kis túlzással annyi szörnyű sérülést, fájdalmat és szenvedést láttam az elmúlt néhány napban, mint egész ápolónői karrierem során összesen - azt pedig már csinálom 4 éve. Két napja beszéltem apával telefonon, vázoltam neki is a bennem lévő kétségeket. Ő győzött meg arról, amit már indulásom előtt is beszéltünk: ez mindenképp egy jó tapasztalat lesz. Egy kisváros ápolónőjeként, 24 évesen kevesen kapnak ilyen lehetőséget. 

Tudtam, hogy igaza volt, és vártam is az élményt, de közben bűntudatom is volt, amiért otthon hagytam a családot, a falkát, a Rose Harbor-i kötelességeimet. Több, mint fél évig haza sem tudok majd menni. Nem töltöttem még ennyi időt távol otthonról, de igyekszem mantrázni magam, hogy ez is csak megerősít. Ettől csak még jobb leszek a szakmámban, és az itt szerzett tapasztalatokat majd hasznosítani tudom akkor is, ha visszatérek. 

Láttam már lőtt sebet, de gránát okozta sérülést nem. Láttam már égési sérülést, de olyannyira roncsolódott kart, hogy amputálásra legyen szükség, még nem. Az első napokban rendszeresen sírtam álomba magam. Azt hittem elég erős vagyok ehhez a munkához, de nem volt igazam. Az egyik tapasztaltabb nővér, aki már itt van fél éve, azt mondta könnyebb lesz. Szeretnék hinni neki. 

Napközben egyébként senki nem tudja megmondani rólam, mennyire megvisel a sérült katonák sorsa. Mindenkihez van egy kedves szavam, mosolyogva látom el a legszörnyűbb sérüléseket is. Vannak olyanok, akik régebb óta itt vannak, vannak futó "látogatók", de minden nap érkeznek új páciensek is. A mai legfrissebb betegünk nemrég került ki a műtőből. Elég csúnyán megsérült, és pechére ember, így a lábadozás el fog tartani jó ideig. Ettől függetlenül szerencséje volt, hallgatva az orvos összefoglalóját a sebesülésekről és a műtétről. 

Hála a farkasérzékeknek, előbb veszem észre, hogy a férfi felkelt, mint bárki más. Épp csak egy aprót mozdul - talán felülni szeretne -, én már ott vagyok mellette, és a vállainál fogva visszasegítettem őt a párnára - most nem lenne jó ötlet, ha sokat mocorogna. Félő, hogy felszakadnak a varratok. Ahogy megszólal, elmosolyodom. Nem ő az első nagydumás akivel itt összesodort az élet, aki alig tért még magához az altatásból, máris ilyeneket mond. 

-Mara vagyok. Súlyosan megsérült és kórházban van. Hogy érzi magát? Emlékszik a nevére? - hangom kedvesen cseng, közben pedig visszahúzom felsőtestére is a takarót, amit az orvos az állapotának ismertetése közben húzott le róla. Nem tudom mennyire üthette be a fejét, de ha tudja, hogy hívják, az jó jel. Szemem sarkából érzékelem, hogy a többi ápolóval és gyakornokkal együtt a doki továbbáll a következő beteghez. Már ennyi idő után is megbíznak bennem annyira, hogy egyedül hagyjanak vele, ez pedig jól esik. -Kér egy kis vizet? - nem akarom egyszerre túl sok kérdéssel traktálni, had térjen magához rendesen. Nem mozdulok az ágya mellől, de felegyenesedem, kezeimet pedig lógatva összefogom fehér ápolói ruhám előtt.



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 296245
༄ ༄ ༄
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyHétf. 15 Ápr. 2024 - 23:33



Táncsak káprázik
a szemem
Puskaropogás, robbanások garmadája, pokoli hőség, kosz, az ember lelke mélyére maró fájdalomittas ordítás, újabb robbanás, majd csönd.
Csönd az éterben. Csönd, végre átkozott csönd. Nem tudom mikor pihentem utoljára, napok óta nem aludtam ki magam igazán, hiszen folyamatosan változtatni kellett a pozíciónkat. A fülsiketítő csönd után valami pittyent. Majd még egyet. Befolyt a kép egy hordágyról, homályos volt, de sátornak tűnt katonaorvosokkal. Tompán felsejlett, de mint valami álomban. Égett az oldalam, a hátam, a lábam, fogalmam sincs már. De fájt, kegyetlenül fájt. Arra vágytam, hogy szűnjön meg. Mintha az imáim meghallgattattak volna végre. Vagy ez már a halál?
Újabb pittyenés.
Majd még egy.

Már nem fájt, de a fény ami a szemem érte pokolibb volt, mint a fájdalom, amit előtte éreztem. A csöndtől szinte zsongott a fejem, amelyet a szüntelenül visszatérő pittyenés szakított félbe. Erőt vettem magamon, hogy kinyissam újból a szemem. Komoly erőfeszítésekbe telt, mire a résnyire nyílt szemeim bármit felfogtak a külvilágból. Minden olyan homályosan derengett. Bosszúsan ráncoltama  szemöldököm, mellé pedig úgy grimaszoltam, mintha valami grimaszbajnokságot szerettem volna megnyerni. Felsandítottam a csippanás irányába, de túl magasan volt az az izé, hogy leüthessem.
Hamarosan egy idősebb férfi hangja törte meg a csöndet. Mintha valami aktát tartott volna a kezében, talán az enyémet.
- Az úr egy katona, gránát robbant mellette, repeszek tömkelege érte a bal veséje fölött, kicsit az oldalára is kiterjeszkedve. Szerencsére nem ért létfontosságú szervet és mindet sikerült eltávolítani. A lába a lökéshullámmal törhetett el. -   áh, a diagnózis. Akkor nem haltam meg. Vagy mégis? A dokit körülállta néhány tanonc, akik sületlenségeket kérdezgettek, nekem pedig hasogatni kezdett a fejem. Tüntetőleg az oldalamra akartam fordulni, de ezt mindjárt megbántam, hangosan szisszentem fel. Valaki más is felbukkant, szinte üdítőleg hatott a jelenléte, bár én magam abban is kételkedni kezdtem, hogy ez most már a valóság, igazából a pokolra jutottam és leszolgáltam a földi életet.  Készültem lefordulni az ágyamról. A doktor még mindig magyarázott, de mintha távolodott volna a hangja, én pedig még mindig nem fordultam le az ágyról. Valaki belém kapaszkodott, finoman nyomott vissza a párnámra. Valami nem stimmelt. Vagyis igen. Még mindig ugyanaz az üdítő látvány.
- Te csak az őrangyalom lehetsz, én pedig elnyertem végső jutalmamat, igaz?
Mara & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 EmptyHétf. 15 Ápr. 2024 - 23:13


Archibald Collins & Tamara Mason
2018 október 07, Atlanta.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
TémanyitásTán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty

Ajánlott tartalom

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie - Page 10 Empty
 

Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
10 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

 Similar topics

-
» Te itt? - Mara & Archie
» Itt csak a csoda segíthet
» Csak egy pillanatra, légy szíves!
» Már csak te hiányoztál
» Te csak ne fenyegetőzz!