Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 130 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 130 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (136 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 19:20-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

good cars get you from point A to point B EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

good cars get you from point A to point B EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

good cars get you from point A to point B EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

good cars get you from point A to point B EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

good cars get you from point A to point B EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

good cars get you from point A to point B EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

good cars get you from point A to point B EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

good cars get you from point A to point B EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
good cars get you from point A to point B
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyPént. 3 Május 2024 - 9:31

stories
about love
and other memories of good things
One person's car is another person's scenery. 
Eddig csak az Alapítványnál hallottam az enyémhez hasonló történeteket. És azok is megviseltek ahogyan hallgattam őket, pedig ott az emberek nagy része teljesen idegen volt számomra. Mármint egy idő után persze nem, mert többnyire ugyanazokkal jártam a terápiára, de most sokkal jobban szíven üt mindaz amit hallok Charlie-tól, mint ott bármelyik - akár ennél is borzasztóbb - sztori. Mert ez egy olyan ember története, aki ha talán nem is barát, de közelebbi ismerős. Falkatárs. És ez így fájdalmas, jobban megvisel - ez arcomra is kiül, ahogyan halkan vagy épp félhangosan szipogunk egymás mellett. Még akkor is, amikor a szavak elfogynak. Ilyenkor van talán a legnagyobb szükség valakire, aki mellettünk van és megért. Aki nem ígérgeti, hogy minden rendben lesz, és majd később könnyebb lesz, egyszerűen csak jelen van. Nekem a legnagyobb kősziklám, aki stabilitást és erőt ad az életben az Rob. Ő az, aki minden momentumát tudja az első házasságomnak. És bár alapvetően nyugodt természet, ha Fernando nem ült volna már börtönben mire újra találkoztunk, lehet hogy megkeresi őt. Apropó.

-Ezt... ezt még a testvéreim sem tudják. -    bal kézfejemmel letörlöm az arcomat, ahogyan karcos hangon megszólalok. Tekintetemben ott a néma kérés, ne említse nekik - bár nem tudom, mennyire van kontaktban Callummal vagy Alyssával. Főleg Lyssa nem tudhatja meg - van neki most elég baja és egyébként is, az örök romantikus lelkét csak megsebezné, ha arról hallana, mi történt velem. Jobb, ha abban a hitben hagyom, hogy azért váltunk el, mert Fernando sikkasztás miatt börtönbe került. Az egyéb dolgokról inkább hallgatok.

Érzem a Charlie-ból áradó bizonytalanságot. Mindig jó érzékem volt ezekhez, és egyébként is - elég tapasztalatom van benne, hogy felismerjem ezeket a jeleket. Nem erőltetek semmit. Nem kérdezek vissza, nem faggatom tovább, de még csak nem is töröm magam, hogy azon túl, hogy zsepit kínálok neki illetve kézfejére teszem a kezem. Ezekben az apró gesztusokban benne van a megértés. Ezt az empátiát valószínűleg Emma is örökölte, mert egyszer csak megjelenik, ráadásul még ajándékot is készített Charlie-nak.

Szöszi tincsei csak úgy lebegnek, ahogyan lelkesen bólogat a kérdésre, hogy tényleg a férfinak készült-e a festmény, amikor pedig pozitív visszajelzést kap, ezerwattos, kissé hiányos vigyor kerül az arcára. -Josieeeeeeeee! Charlie bácsi megígérte, hogy elvisz minket fagyizniiiiiiiii! - szalad oda a húgához, aki lelkesen tapsikolni kezd a gondolatra. Nem tehetek róla, elnevetem magam.

-Üdv a világomban. Emmának sajátos felfogása van a "jövök neked egyel" kifejezésről. Is. - nem mondom, hogy teljesen elfújta idősebbik lányom jelenléte az iménti sötét fellegeket, de át-átszűrődik már a nap. Hátradőlök a széken, és újratöltöm a poharainkat, majd sajátomat a számhoz emelem. -Ellenben lehet, hamar elfelejti. Ne érezd magadon a nyomást. - fontosnak tartom ezt még hozzátenni, mert nem tudom, mindezek után Charlie ezt hogyan reagálná le. A gyerekek amennyire impulzívak, annyire feledékenyek tudnak lenni. Mármint...általában.

ft.Charles Talent Manx




Family is everything
Family is life's greatest blessing. A group that dreams, laughs, plays and loves together. Those whom you can always count on. Always present, not only in the good times. The most precious gift.
Charlotte Grady-Evans
A rose harbori falka tagja
Charlotte Grady-Evans
Elõtörténet :
Titulus :
Barista és családanya
Kapcsolatban :
You are the source of my happiness and strength.
good cars get you from point A to point B RWQROHBC6JD4BH2V2YGLF43PVQ
Karakter idézet :
“Az életben az a legnagyszerűbb, hogy tele van második lehetőséggel.”
Play by :
Meghan Ory
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B Tumblr_inline_n5blrsPUiC1sbsbr8
༄ ༄ ༄
good cars get you from point A to point B RawImage
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyPént. 19 Ápr. 2024 - 19:49

Saját magamhoz méltón szinte észre sem veszem, mennyire mélyen megrázza Charlotte-ot, ami a kedves kis háza kertjében látogatás címén kibontakozik. Észre sem veszem... és mégis észreveszem. Kivételesen persze csak részben azért, mert magammal vagyok elfoglalva, kínzó szégyenérzetem nagyon is élesen figyeli a rezdüléseit - ugyanakkor menekülök is az elől, amit észrevehetnék rajta. Szándékosan akadályozom magam benne, hogy feltűnjön, mit reagál. Ha ember lennék, a nagyját talán ki tudnám zárni, ám gyakorlatlanságom és a vérfarkasérzékek figyelmes izgékonysága ellenem dolgozik. Érzem a levegő illatán, amikor könnyezni kezd, még ebben az állapotban is; hallom a torkában megszökkenő lélegzetvételt. Még azt is megsúgja valami, amikor felhasad a szája belül. Sok mindent szeretnék: mondani valamit, bocsánatot kérni (még egyszer), visszaszívni az elhangzottakat. Vagy legalább azt, ha itt és most elnyelne a föld.

De csak annyira futja, hogy abbahagyjam a beszédet. Kinyúlok a zsebkendőért, és belegyűröm a markomba, mintha kapaszkodónak került volna oda, nem pedig azért, mert úszom a nyálkában. Beharapom a számat, kétségbeesetten próbálva visszanyerni az uralmam a légzésem felett - kevés fulladozó szerencsétlenkedés után képes vagyok megköszörülni a torkomat. Mi lesz most? Ezt még soha nem mondtam el senkinek. Soha. És talán jól is tettem, mert nem érzem magam jobban. Egyáltalán. Nyomorultnak érzem magam. Meztelennek. Árulónak. Önzőnek. Gyengének. Impotensnek. Egyiket sem először életemben, de az ilyesmi nem lesz könnyebb.
- Ne haragudj. - Ezt már mondtam, de nem tudom nem megismételni. És folytatni, megmagyarázni sem. Mit magyarázzak? Cassie majdnem egy fejjel alacsonyabb volt nálam. És nincs rajtam egyetlen karcolás sem. Nem úgy, mint Charlotte-on, akinek az élete is veszélyben foroghatott. A keze megtalálja a kezemet, szégyenkezve hagyom csak és nem kapaszkodok meg benne, pedig valahol kétségbeesetten vágyom erre. Még a köszönöm se esik jól. Most semmi se esik jól: a saját haszontalan, kisemmizett és megalázott bőrömben nem esik jól lenni. A kedvességben is ott a sértés. Egy részem legszívesebben felcsattanna tőle. Erősen rá is vághatnék az asztalra, talán meg is ijeszteném, és akkor egy pillanatra talán nem kellene behúzott farokkal kuporognom előtte, arra várva, hogy meggondolja-e magát és kinevet mégis. Aztán elmúlik az inger, viszonylag hamar, és marad a bizonyosság, hogy nálam rosszabb embert nem hordott még a hátán a Föld. Tényleg bántani akartam? Visszaélni a belé égetett félelemmel?
Csak hogy egy pillanatra férfinak érezzem magam?

Megint sírni fogok, tudatosul bennem zsibbadtan, az émelygés, amit érdemelnék persze nincs sehol. Pislogok néhányat, küzdve a könnyek ellen, de veszítenék ha ebben a pillanatban nem jelenne meg Emma, egyszerűen csatlakozva a kézfogáshoz az asztalon. Dermedten nézek rá, ösztönösen szipogva egyet, mintha ez segítene az ábrázatomat rendbe szedni. Még nyelek is: pillanatra kizökkentem az érzelmek fojtogató kavalkádjából. Be kell harapnom a számat, amikor meglátom a rajzot és mert felszabadult a kezem, a szorongatott zsebkendővel végigtörlöm a megázott képemet. Lebámulok a farkaskölyökre, aztán kérdőn vissza Charlotte-ra.
- Ez nekem készült? - kérdem kissé rekedten, összeragadt szempillák közül sűrűn Emmára pislogva. Rámosolygok, mert lehetetlen nem így tenni előtte. Olyan édes gyerek. - Köszönöm. Máris sokkal jobb. Jövök neked eggyel.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B UjObPmH
User :
hellebore

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyCsüt. 11 Ápr. 2024 - 14:45

stories
about love
and other memories of good things
One person's car is another person's scenery. 
A délutáni, váratlan találkozó egy érzelmi hullámvasútba csap át. Amilyen jókedélyűen indult az egész a növény érkezésével még annak ellenére is, hogy a lányok összefestékezték Charlie autóját (amit szerintem jelenleg mindketten inkább választanánk a jelenlegi téma helyett), most annyira tépázza mindkettőnk lelkét a pillanat, és a múlt felidézése. Csak keserű mosoly kúszik az arcomra - egy jó házigazda nem traktálja a vendégét a kissé hányattatott első házasságával kapcsolatban. Belegondolva, Nikko-val is ugyanezt csináltam - nem ennyire mélyen, de ott ki kellett mennem sírni is egy időben a fürdőbe. 

Azt hiszem lassan itt az ideje ismét elmenni Wilmingtonba az alapítványhoz terápiára. A múltam újra súlyos teherként kezdte el nyomni a vállam, de én ezt nem hagyhattam. Lelkileg erős és stabil felesége szeretnék lenni Robnak és ugyanilyen édesanyja a lányoknak - még úgyis, hogy tudom, egyikük sem helyezne rám ilyen nyomást. Saját magamra pakolom ezeket, ezzel tisztában vagyok.

A történetem Charlie-t is megviseli - ehhez még csak nagyon extra empatikus képességek sem kellenek, hogy az ember lássa. Nem tudok azonban elmenni amellett, amilyen intenzitással reagál Fernando erőszakos cselekedeteire. kockáztatom, hogy átlépek egy bizonyos határt azzal, hogy felteszek egy ezzel kapcsolatos kérdést, de kikívánkozik belőlem. Talán neki is könnyebb lesz, de az is lehet, hogy csak feltépem a sebeit és sót szórok rá. Akárhogy is, innen már nincs visszaút. Szinte levegőt is alig merek venni, szavai hallatán önkéntelenül karolom át magam. Nem szólok közbe, de teljes figyelmemet neki szentelem, egyedül alsó ajkamat harapdálom. Szerencse, hogy vérfarkas vagyok, és ha ki is sebesedik, pikkpakk begyógyul.

Annyit teszek, hogy nadrágom zsebéből egy kicsit gyűrött, de tiszta zsebkendőt vadászok elő, és elé tolom az asztalon, a pohara mellé. Látom rajta, hogy szenved minden egyes szóval. Észre se veszem, mikor szökik ki a szememből egy-két könnycsepp, és szánkázik végig az arcomon. Csak mikor a sós nedvesség eléri a szám vonalát. Annyira hihetetlen hallani a történetét. Hogy egy nő is képes erre. Úgy érzem a szívem szakad meg, hogy ilyeneket kellet átélnie. Neki is. Testének önkéntelen reakcióit látva még erősebben harapok rá a számra, hogy ne robbanjon ki belőlem a zokogás - egy pillanatra a vér ízét is megérzem a nyelvemen. 

Elnémul, én pedig hozzá hasonlóan reszketeg módon veszek néhány levegőt. Majd előredőlök, és tenyeremet finoman a kézfejére helyezem. Egyelőre nem mondok semmit. Az érintésben, és ha rám néz, akkor a továbbra is kissé elködösült tekintetemben minden benne van. Az együttérzés. A megértés. Az a fajta sorsközösség érzése, amit csak azok érthetnek, akik átéltek hasonlót. Látnia kell rajtam, hogy nem ítélem el. Nem lett kevesebb a szememben, sőt. Hihetetlen erőre vall, hogy ezeket megosztotta velem.  -Köszönöm. - csak ennyit mondok, és ez vonatkozik mindenre. Arra, hogy megbízott bennem - én pedig természetesen senkinek sem fogom elmondani amit most megtudtam. Soha eszembe se jutna.

Éppen készülnék elvenni a kezem, nem akarom ezzel őt frusztrálni, mikor saját kézfejemen egy apró kezecske jelenik meg. Emma, aki olyan halkan somfordált ide, hogy nem vettem észre. Ennyit a farkas- és anyaérzékekről. Hátra pillantok Josie-ra, aki még mindig a kis asztalnál ül. A hatévesem jött csak ide, másik kezében egy papírral.
-Anyuci, odaadhatom ezt Charlie bácsinak? Hátha attól nem lesz szomorú. - kicsit még raccsolja az "r" betűt, így valahol mókás, ahogy a férfi nevét kiejti. Egyből elmosolyodom. .

-Persze manó. - megsimogatom a szőke fejét, kicsit felegyenesedve, visszavéve a kezemet, szabaddá téve Charlie-ét, aki felé egy vízfestékkel, gyermekekre jellemző, kicsit kaotikus alkotás kerül, de a lényeg kivehető. Charlie autója, mellette egy magas férfialak, tőle kicsit jobbra meg egy kisebb, szőke kislány. Még néhány színes szívecske is került a rajzra. Ismét majdnem sírva fakadok - ezúttal azonban már az örömtől. Olyan jószívű ez a lány, hihetetlen büszke vagyok rá!

ft.Charles Talent Manx




Family is everything
Family is life's greatest blessing. A group that dreams, laughs, plays and loves together. Those whom you can always count on. Always present, not only in the good times. The most precious gift.
Charlotte Grady-Evans
A rose harbori falka tagja
Charlotte Grady-Evans
Elõtörténet :
Titulus :
Barista és családanya
Kapcsolatban :
You are the source of my happiness and strength.
good cars get you from point A to point B RWQROHBC6JD4BH2V2YGLF43PVQ
Karakter idézet :
“Az életben az a legnagyszerűbb, hogy tele van második lehetőséggel.”
Play by :
Meghan Ory
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B Tumblr_inline_n5blrsPUiC1sbsbr8
༄ ༄ ༄
good cars get you from point A to point B RawImage
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyHétf. 1 Ápr. 2024 - 9:17

- Az is vagy. Jó házigazda - válaszolom teljesen mereven. A hangom mintha egy megtöltött kád vízből szólna. Ismerős érzés: a torkomban pont annyi hely volt, hogy ezt át tudjam préselni rajta. A sűrű vér összegyűlt valahol a rángatózó szívem meg a beleim aljában és fent, ahol a tüdőm meg a szemem van csak sós víz maradt. Azon keresztül bámulok rá, tompa fények közül, mint valami félkegyelmű, aki elfelejtette, hogy mi rosszat tett, csak azt tudja, hogy mi jár érte. Az állkapcsom megmozdul, önkéntelenül őrli az üres rossz ízű nyálamat, azt a kávéskanálnyit. Charlotte körme mellett nyers hús látszódik: a bőrbe tépett keskeny, mély hézag a szemünk előtt telik meg vérrel. Lenyelem a semmit, amit megrágtam. A torkomban ropognak a lágy szövetek.

A kérdésre képtelen vagyok fölnézni egyből; amikor mégis sikerül, vonásai megint élesen látszódnak. Pislogok. Automatikusan szorítom össze a számat, hogy ne folyjon bele semmi. Beletelik egy-két másodpercbe, amíg félre tudok fordulni, hogy az ingem ujjába töröljem az arcomat, és ez pont elég későn van már, hogy ne tudjak olyan fegyelmezetten visszafojtani semmit, mint ő tette. Nyári fényekben fürdő kertje elhomályosodik, aztán kitisztul. Szégyenkezve bámulom én is a kezemet, a bal fogja a jobbat és megdörzsölöm a csuklómban az inakat, mintha ez lenne a megoldás a remegésükre. Tüdőmbe levegő szökik, a beleegyezésem nélkül.
Ennek fuldokló hang az ára.
- Én is voltam nős egyszer. Tudtad? És én se voltam valami jó.
Lehunyom a szemem, mintha lenne még bármi esély rá, hogy össze tudom szedni magamat előtte. Megismétlem az iménti mozdulatot, hidegen nyirkos kezembe kenve mindent az ingzsebemben lapuló, érintetlen zsebkendő helyett. Az ingem a hátamra tapadt, mintha nyakig ülnék a hátralévő könnyekben. Erőteljesen összekulcsolt ujjaimnak támasztom a halántékomat, hogy legalább a lányok felől ne látszódjam. Az agyam nem is regisztrálja, hogy folynak-e a könnyeim, de a világ körvonalainak hullámzása most is ugyanúgy jelen van előttem. Elnézek Lotte füle mellett, ki az autóút felé, hogy ne lássam, milyen arcot vág.
- Néha, ha ivott, kizárt a házból. Egyszer kizavart télen egy pólóban és egy alsónadrágban, és csak másnap estére tért magához annyira, hogy visszaengedjen. Nem mertem elmenni a kertből, hátha valami történik vele bent. Néha csak veszekedtünk. De volt olyan, hogy... - Itt szünetet tartok. Részben gátlásosságból, részben szégyenből, részben azért, mert úgy érzem, olyasmivel vádolom Cassie-t, amiről nem tehet. De elsősorban azért, mert fogalmam sincs, mit lehet mondani ilyenkor. Mély, reszketeg lélegzetet veszek. - Sokszor nem is emlékezett rá utána. Néha semmire. De megütött. - Újabb szünet; ezúttal belepréselem az államat a tenyerembe, és ráharapok a kezemre belül. Nem nagyon erősen, csak hogy ne hallatszódjon a fuldokló hang, amikor a beleegyezésem nélkül levegőt vesz a testem. - Egy idő után mindig megütött.

Esdeklőn nézek a házigazdámra végre, rövid, áramütésszerű pillantással és el is kapom egyből a tekintetem róla. Ádámcsutkám kényszeredetten jár fel-alá, nyaki verőereim meg a légutaim egyként sajognak. Legszívesebben visszatekerném ezt az egész jelenetet, az egész látogatást, kora reggelig amikor besütött a nap a szobámba és maradnék fekve, hagynám a fát elpusztulni és nem járnék erre többé amíg élek, és nem mondanék ilyeneket Charlotte-nak. Meg senkinek sem. Mit képzeltem? Ez nem is hasonlít ahhoz, amin ő keresztülment.
- Ne haragudj - dünnyögöm magam elé taknyosan, mikor szóhoz jutok a fojtogató érzés egyik hullámvölgyében. Megdörzsölöm az inggel a szememet, megint, hosszan és a kelleténél jóval durvábban, hogy az elázva érdessé vált anyag nyersre dörzsöli a szemgödrömet. Szárazra persze nem. Pedig az jó lett volna. Sóhajtok. - Nem akartam ezt. Rég volt már. Négy éve otthagyott. Utána kerültem ide. Közétek.
Hirtelen megnémulok, több légvételnyi időre. Talán mert nem tudom, mit mondjak először - hogy ne mondja el senkinek, vagy hogy ne gondoljon rosszat Cassie-ről, aki életem szerelme volt mindig is, vagy hogy  sose ütöttem vissza; vagy csak kifogytam a szuszból, a tüdőm nem de a szívem igen, zsibbatag szégyenérzet húz lefelé mert férfiként jöttem ide és annál sokkal kevesebb leszek, amikor kitesz mindjárt. Már most se vagyok semmi, aminek lenni érdemes. Beletemetkezem a pohár forró szorongatásába. Lesütött szemmel.
És erősen tagadva magam előtt is, hogy minden más érzékem kiszolgáltatott félelemben szegeződik rá.


There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B UjObPmH
User :
hellebore

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyPént. 22 Márc. 2024 - 15:27

stories
about love
and other memories of good things
One person's car is another person's scenery. 
Látom rajta, hogy nem hisz nekem, én pedig egy sóhajjal elismerve, hogy ebben csatát vesztettem nem erőltetem tovább a témát. Én szerintem amióta ismerem őt, kedvelem. Tudom azonban, hogy mindenkit üldöznek a saját démonjai, amiktől nehéz megzsbadulni, és amik miatt az ember sokszor hajlamos sötétebbnek látni saját sorsát, személyiségét és külsejét pedig sokkal rosszabbnak megítélni, mint amilyen valójában. Én már csak tudom, hisz én is átmentem ugyanezen. Emlékszem még, amikor Carlának sírtam New York-ban a padon, Fernando tárgyalását követően. Emlékszem az érzésre, arra a kétségbeesésre, tehetetlenségre, és hogy sötéten láttam a jövőmet. Akkor Emma tartott a felszínen, és csak bízni tudok abban, hogy Charlie életében is van egy olyan biztos pont, ami nem hagyja, hogy túl mélyre süllyedjen.  

Nem csak a lelkem sérült első házasságom alatt, de a testem is - szerencsére csak egy helyen. A férfinak éles szeme van, kiszúrja, én pedig nem próbálom már elrejteni. A múltam a lényem része, és ha máshogy történnek a dolgok, talán ma nem lennénk itt. Nem neheztelek rá, amiért rákérdezett, ezt láthatja a tekintetemen is. Aztán mesélni kezdek, és bár nehezen jönnek a szavak, valahogy sikerül. Nem teljeskörűen, de a lényeget immár ő is tudja. Érzem a belőle sugárzó feszültséget. Ha valami lenne a markában, az most lehet, hogy eltörne, ezt lábát szorító, fehéredő ujjvégei egyértelműen jelzik. 

-Te ne haragudj. Nem kellett volna ezt rád zúdítanom. - biggyesztem le kicsit az ajkaimat, de nem engedem, hogy akár egy könnycsepp is kicsorduljon a szemeimből. Ha több hangom lenne, ha nem érezném úgy, hogy kis híján vattát köpök, akkor még azt is hozzátenném, hogy sajnálom, amiért ő idejött segítséget kérni a virággal kapcsolatban, én pedig erre megfagyasztom a hangulatot a múltam rémképével. -Pedig általában jó házigazda vagyok. - nevetem el magam halkan, röviden, kissé talán kényszeredetten, miközben szórakozottan piszkálom az ujjaimat. 

Szavaira emelem csak fel a tekintetemet, és ekkor szúrom ki elhomályosult tekintetét, ami megcsavarja a szívemet. Elszomorítottam. Mégis, az iménti mondatában van valami, ami kimondatja velem a következőket, amivel talán átlépek egy határt, de legfeljebb elhajt.-Történt veled is hasonló?- Valami ezt súgja. Heves érzelmi reakciója más, mint mikor például Rob-nak meséltem el. Nem dühöt érzékelek felőle, inkább...szomorúságot. Mintha...tudná miről beszélek. Vagy sejtené. De lehet, csak saját érzéseimet próbálom projektálni rá. Nem tudom. 
ft.Charles Talent Manx




Family is everything
Family is life's greatest blessing. A group that dreams, laughs, plays and loves together. Those whom you can always count on. Always present, not only in the good times. The most precious gift.
Charlotte Grady-Evans
A rose harbori falka tagja
Charlotte Grady-Evans
Elõtörténet :
Titulus :
Barista és családanya
Kapcsolatban :
You are the source of my happiness and strength.
good cars get you from point A to point B RWQROHBC6JD4BH2V2YGLF43PVQ
Karakter idézet :
“Az életben az a legnagyszerűbb, hogy tele van második lehetőséggel.”
Play by :
Meghan Ory
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B Tumblr_inline_n5blrsPUiC1sbsbr8
༄ ༄ ༄
good cars get you from point A to point B RawImage
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyKedd 5 Márc. 2024 - 18:31

Abszolút rokonszenves ember vagyok. Naná.
- Kösz, Charlotte. Tényleg.
Őszintétlen mosoly keretezte biccentésre futja mindössze. Nem számítottam ellenállásra a saját megítélésemmel kapcsolatban, de talán csak a lelkiismeretem rossz. Vagy nem. Talán inkább arról van szó, hogy Charlotte nem jár az alapítványba és nem találkozik velem sohasem odaát, éppen ezért fogalma sincs, milyen zárkózottan, gyáván, bűntudatosan és furcsán viselkedem néha. Roberttel ellentétben, aki valószínűleg pont olyan, mint bármikor máskor: erős, kedves és megközelíthető.
Más szóval bizalomgerjesztő.
Persze. Ő legalább tudja, mit keres ott.
Elfojtok egy mély sóhajt, ahogy a házigazda felkel és a telefonért megy. Nem esik jól, hogy ezt reagáltam, Lotte mást érdemelt volna, de képtelen lennék végigmagyarázni ezt az egészet. Mit mondanék neki, először is? Másodszor, valószínűleg nem érdekli. Van saját élete, semmi szüksége bele az én nyavalygásomra is. Ami azt illeti, ezúttal még engem is ő köt le, amíg elvan a házban. Ritkaság - nálam általában mindennek énrólam kell szólnia.
De talán nem is igazán térek el a megszokott sémától így sem. Mert nem tudok másra gondolni, csak...

Visszaér. Leül. Nézem. A karját. A forradást. Kérdezek. Bennem - majdhogynem fölöttem, mert valamely ismerős súly alatt bokáig megsüllyedt a lelkem - kiszáradt nyálkahártyák és zakatoló verőerek acélkemény, felforrósodó szövedéke. A választ kísérő simítás tud csak rávenni, hogy kavargó szívvel, szédülő gyomorral föltekintsek megint.
'Kiszúrtam. Ne haragudj.'
Ezt nem mondom. Meg mást se. Csak a szememmel. Az övé megkapaszkodik Emmában. Aztán visszafordul felém. Ne mondd, hogy megütött, nyüszítem belül. A lélek a bokámnál mindkét tenyerét a halántékára tapasztva kuporog. Mondd inkább, hogy semmi közöm ehhez, hogy mit képzelek, mondd, hogy kifelé a házamból; vágd hozzám a kancsót, rúgd fel a széket itt szemben, azt amin nem ül senki vagy csapd a poharat egyenesen a kezemre a jobbomra amelyet illene nyugodtan úgy hagynom de most egyszerre lekapom az asztalról, öntudatlan gyorsasággal. Elhúzódó pillanatokig a combomra szorítom, két lábam ösztönösen egymásnak nyomódó, feszes hosszanti izmaihoz belülről. Mintha átfagyott volna.

Levegőt se tudok
(se merek. ez az)
venni, amíg Lotte válaszol, az egyik részem attól tart, hogy megharagítottam, a másik attól, hogy nem fogom a leheletfinom hangot elcsípni, pedig farkasfüllel gyerekjáték csupán, hiába suttog a végére. Figyelem a poharában a homályos folyadék felszínét, hogy megreszket-e úgy, ahogy az egész világ reszketne, ha énrajtam múlna és nem őrajta. Azért belőle is gigászi erőkifejtés sugárzik. Lesütöm a szememet. Könnyű; az ösztöneim is ezt diktálják.
- Sajnálom - szólok végül. - Nem tudtam.
Hallgatom a saját hideg és sűrű véremet négykézláb mászni idebent. A körmeim és a kézfej ízületei egytől egyig fehérek. A nadrág alatt a combomon ott lesz még néhány hosszú percig az ujjaim nyoma, akkor is, ha most azonnal elengedem. Nem lepne meg, ha a cipőmet lerúgva ma este a megyei halottasház egyik dögcéduláját találnám a lábujjamra kötözve. Csupa vizesek a Charlotte körvonalai előttem. Más nem történik.
Azon kívül, hogy hallom magamat megszólalni.
- Nem baj, ha nem nyugszol meg azonnal. Ugye tudod.


There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B UjObPmH
User :
hellebore

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyKedd 5 Márc. 2024 - 11:53

stories
about love
and other memories of good things
One person's car is another person's scenery. 
 Jaj, gyere mindenképp! Vagy ha más nem, nézz be a kávézóba, a vendégem vagy egy bármilyen italra és sütire! mosolygok rá, miután felnevetek megjátszott sértődésén. Való igaz, száz százalékban még én sem tudom garantálni, hogy az autója innentől biztonságban lesz a Grady-Evans birtokon. A Sarok Kávézóban azonban ritkán vannak ott a lányok is, az a "felnőtt birodalmam", ahol a bátyámmal, Callummal dolgozom. Ugyanúgy természetes közegem baritsaként sürögni-forogni a kis vállalkozásunkban, mint itthon a háztartást vezetni. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy nincs okom panaszkodni a munka-magánélet egyensúlyra. Többektől hallottam, hogy ez igen ritka.

Inkább nem nézek Charlie-ra addig, amíg magamban elnyomom a feltörni készülő rossz emlékeket, amiket az alapítvány említése okoz. Nagyon örülök, hogy van itt a közelben egy ilyen alapítvány - New York-ban is volt anno, de akkor nem mertem elmenni. Nem tudtam, hogy az akkori férjemnek meddig ér el a keze, és anonimitás ide vagy oda, féltem, hogy valaki felismer, és vissza szivárogtatja az információkat Fernando-nak. Azonban jó lett volna egy olyan társasághoz tartozni, akik átélték ugyanezt - ha nem csöppent volna az életembe Rob, aki végtelen türelemmel, megértéssel és szerelemmel fordult felém és segített átvergődni a traumák okozta nehézségeket, akkor egy idő után biztosan rávettem volna magam, hogy látogassak el egy ülésükre. 

Így azonban már csak azután találkoztam az ilyen alapítványok munkásságával, amikor Robert önkéntes jogi tanácsadóként elkezdett eljárni Wilmington-ba. Szeretném én is gyakrabban kivenni a részemet az önkéntes, segítő munkából, legyen szükség bármire, azonban a kávézó és a gyereknevelés mellett ez kicsit nehéz. Ha viszont a lányok nagyobbak lesznek (és nem jön egy harmadik csemete, aki viszont tervben van), akkor később remélhetőleg sikerülni fog ezt az álmomat, tervemet is megvalósítani. 

- Alábecsülöd magad, Charlie. Te is abszolút...milyen szót is használtál? Ja igen, bizalomgerjesztő vagy. Bár nekem ez a kifejezés így fura, de na, arra akarok kilyukadni, hogy szerintem abszolút szimpatikus a fizimiskád, ha távolságtartóak veled, akkor az azért van, mert férfi vagy, nem azért, mert nem vagy elég "bizalomgerjesztő". - ujjaimmal idézőjelbe teszem ezt a nonszensz szót, amit nekem szerintem eszembe se jutna emberre használni, de hallottam hírét, hogy Charlie hajlamos ilyen jelzőket használni magára. Mara néha mesél róla, mikor összefutunk a kávézóban vagy az egészségügyi központban. Kedvelem őt, mondhatjuk, hogy baráti a viszonyunk, bár az ő élete sem kevésbé zsúfolt, mint az enyém. 

Az ügyvédemtől érkező telefonhívás kicsit kizökkent, és fel is kavar, ezt igyekszem olyannyira palástolni, amennyire csak tudom, előhívva a régi idők képességeit, amikor így kellett élni a napjaimat - azt mutatva, hogy minden rendben van és nem fáj semmi. Nagyon nehéz, de meg tudom csinálni. Igyekszem vendégemre koncentrálni, az agyam hátsó szegletébe erőszakolni a keserűséget, félelmet, idegességet - nem szeretném, hogy a lányok megérezzék, ha már Charlie-nak sikerült, ezt egyértelműen leszűröm abból, ahogy néz, illetve a testbeszédéből. Baristaként, ahol nap mint nap emberekkel dolgozom, megtanultam ráhangolódni a másikra - akár idegenekre is, Charlie ráadásul nem idegen.

-Szóval kiszúrtad...- kényszerű mosolyra húzódik az ajkam, ahogyan végigsimítok az említett hegen, mi örök billogként emlékeztet majd arra, milyen rossz döntést hoztam fiatalabb koromban. Oldalra fordítom a fejemet, rápillantva az egyetlen jó dologra, ami az első házasságomban történt velem: Emmára. A kislány, bár vonásaiban itt-ott hasonlít a Rivera ágra (például az orra pont olyan, mint vér szerinti apjáé), külsőre szerencsére inkább rám hasonlít. Viselkedésében és beszédében pedig Rob köszön vissza - elvégre az utóbbi 3 évben már ő nevelte. 

Visszafordítom a tekintetemet a férfi felé, és belső zsigeri megérzésem azt súgja, ne hazudjak neki a feltett kérdésére. Mély, kissé remegős levegőt veszek tehát, majd kibököm. -Nos... az első férjem...fogalmazzunk úgy, hogy Robert szöges ellentéte volt. - nagyot nyelek, de torkom mintha smirgli lenne, így kinyúlok saját poharam felé, és iszom egy kis limonádét. -Az ő szavaival élve ezt egy jelzés, hogy nem voltam elég jó feleség. A többi szerencsére nem hagyott látható nyomot. - hangom minden egyes szóval halkul, ahogyan küzdök, hogy számon kipréseljem a szavakat, de nyelvem nehezen akar engedelmeskedni - talán a végére kicsit értelmét is vesztette. Szakadozva fújom ki a levegőt, hogy aztán ismét egy mély, orron beszívott levegővel és némi alsó ajakra harapással visszafogjam a kiszökni akaró érzelmeket - nem engedhetem meg magamnak, hogy eluralkodjon ez rajtam. Majd este a zuhany alatt. 
ft.Charles Talent Manx




Family is everything
Family is life's greatest blessing. A group that dreams, laughs, plays and loves together. Those whom you can always count on. Always present, not only in the good times. The most precious gift.
Charlotte Grady-Evans
A rose harbori falka tagja
Charlotte Grady-Evans
Elõtörténet :
Titulus :
Barista és családanya
Kapcsolatban :
You are the source of my happiness and strength.
good cars get you from point A to point B RWQROHBC6JD4BH2V2YGLF43PVQ
Karakter idézet :
“Az életben az a legnagyszerűbb, hogy tele van második lehetőséggel.”
Play by :
Meghan Ory
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B Tumblr_inline_n5blrsPUiC1sbsbr8
༄ ༄ ༄
good cars get you from point A to point B RawImage
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyKedd 6 Feb. 2024 - 15:47

- Azért ilyen könnyen nem altatod el a gyanakvásomat - horkanok föl halkan, játszva a sértettet. Elvégre most is el voltak foglalva a haramiák, vagy nem? Na ugye. A testtartásom mindeközben világosan elárulja, hogy nincs bennem valódi feszültség. - De persze ki tudja. Lehet, hogy mégis elvetődöm erre.
Jókedvűen tűröm, hogy csipkelődjön. Ennyit megérdemel, ha már elvállalja a növény felvigyázását ki tudja, meddig: nem szívesen gondolok bele, de még az is lehet, hogy a fa végleg a nyakán marad, ha a lakásom fényviszonyai nem rendeződnek. Ez az egész társasházasdi számomra ismeretlen terep. Valamiért nem készültem fel rá, hogy az épületben mások is laknak... ugyanakkor hazudnék, ha azt mondanám, nem élvezem szívvel-lélekkel a három szobás otthonomat. Még a North Woodridge Drive roppant villasora sem hiányzik, pedig az első olyan utca volt, ahol a nevemet viszontláthattam egy házszám alatt - párban a feleségemével, aki végig megőrizte a magáét. (A vésnök régimódi ember lehetett, mert eszébe sem jutott, hogy a tábla lakóházhoz is készülhet. Helyette a megszólalásig hasonlított egy céglogóra. Így nézett ki: Haber & Manx. Amikor először megláttuk, alig bírtuk abbahagyni a nevetést. Egyikőnk számára sem volt kérdés, hogy megtartjuk.) A belvárosi téglaház azonban más léptékű, más atmoszférájú épület és valahogy úgy érzem, közelebb áll hozzám, mint bármi más, amihez eddig szerencsém volt. Szeretném egy nap visszavinni a tejfát, de ha mégsem úgy alakul, elköltözni azért nem fogok. Egyelőre semmiképpen.
Majd kitalálok valamit.

Az alapítványra térve kissé kényelmetlenül érzem magam. Mint mindig, ha szóba kerül bármi ilyesmi. A saját zavaros érzéseim azonban nem foglalnak el annyira, hogy ne vegyem észre az övéit. Csepp korom óta kiváló szimatom van erre; talán a közeli ismeretségem a rossz bánásmóddal, talán más az oka, de csalhatatlanul megpendülnek bennem a felismerés húrjai, ahogy végigsimít a karján. Nekem vele ellentétben nincsenek látványos, de még csak halvány sebhelyeim sem, ez azonban nem jelenti azt, hogy ne tudnám bármikor kitapintani a tenyeremen összevarrt késvágás egykori helyét vagy a pontot, ahol a feleségem teljes erőből meglendített ötfontos üveg hamutartója a halántékommal találkozott. Elkapom a tekintetem a csupasz bőréről de már késő, már megláttam, a zegzugos heg finoman ezüstös, ilyen ezüstösen csak a nagyon régi sebhelyek meg a nagyon hideg vizek fénylenek.
Lesimítgatom a hajamat a nyakszirtemen, ahogy ilyenkor szoktam. Nyelnem kell, igyekszem lopva, mintha árulkodó jel lenne pedig én is tudom, hogy nem az.
Ha ezt tudom, nem maradok kettesben vele.
- Igen - mondom végül finoman. - Robert egy kicsit bizalomgerjesztőbb nálam. Azt hiszem. De elkerülök bent mindenkit, ha lehet.

Mosolyogva biccentek, ahogy kimenti magát, hallom a telefoncsörgést bentről én is és ahogy felveszi, engedem a figyelmemet elkalandozni-szétcsúszni. A lányok zsivaját hallom, végigtapint rajtam a meleg nyári nap, idebent keserű bizonyosság fortyog, hogy semmi keresnivalóm egy ilyen sebhely közelében, valakinek az otthonában, ahol nincs senki más csak ő meg én. Megforgatom a poharat, a limonádéba bámulva erőltetem az agyamat, igyekszem felidézni, tapasztaltam-e valaha Lotte felől bármit, bármi félénk zárkózottságot vagy akár csak ma egy jelet, amit értenem kellett volna és messze járni már.
És Robert? Vajon tudja...?
Mit, egész pontosan? Én se tudok semmit.
Csak azt, hogy itt valami lappang. Az ezüst heg mögött.

'Bocsánat, öhm...hol is tartottunk?'
A házigazda zökkent ki elveszett rágódásomból. Lotte visszafelé jön épp de már nem úgy, ahogy távozott. Az ízületeiben merevség bujkál, bőre átmelegedett a hűvös ház ellenére, verőereiben megváltozott a nyomás - az a fajta hatodik érzék árulja el, amely nem csak bennem, de benne is ott dolgozott egykor. És akiben egyszer kigyúlnak ennek a sorompónak a vörös jelzőfényei, abban már nem is alszanak el teljesen soha.
Fél.
Némán figyelem, ahogy elkalandozik a becsülettel megadott válasz végére érve, valójában mindegy is, mondok-e valamit mert máris messze jár kissé: ha kérdőn hümmögnék, biztosan bocsánatot kérne, amiért nem figyelt, pedig nem is szóltam egy árva szót sem. A belőle áradó selymes villamosság fölmereszti a szőrt az alkaromon, és mert nemcsak felgyűrtem az ingujjamat, de szőrös is vagyok - emberként is éppen eléggé -, késztetést érzek, hogy feltűnésmentesen levegyem a könyökömet a karfáról.
Megiszom az utolsó kortyokat, és mert különösen jó limonádét készít, nem tudom megállni, hogy ne töltsek magamnak még egy pohárral. Éppen akkor fordul felém Lotte, amikor visszaülök a helyemre: karjait maga köré fonva előreejti a vállait, érezhetően csak a kedvemért tartózkodva attól, hogy a térdét is felhúzza a székbe és összegömbölyödjön.

A szívem lassú pörölycsapásokkal vág mellbe belülről és érzem a vonásaimat elsötétedni. Megint nyelek, de a torkom most túl szűk, hogy akár csak a nyálam is lefolyjon rajta. A szám mintha kihűlt volna, a pofacsontomat melegnek érzem. Lenézek a könyöke meg a csuklója közt feszülő sodronyszerű izmokra. Finoman átdomborodnak a bőrén, mintha a farkaslábak ereje nem tűrné, hogy hosszan rejtegessék.
- Mi történt? - kérdem egészen halkan, fel sem nézve a sebhelyről az arcára. - Ott.


There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B UjObPmH
User :
hellebore

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyCsüt. 1 Feb. 2024 - 11:36

stories
about love
and other memories of good things
One person's car is another person's scenery. 
 Mind a kettő vízicsibe, imádnak pancsolni. A hétvégén tervezzük Robbal felállítani a kerti kis medencét, szerintem úgy kell majd kiimádkoznom őket. -   elnevetem magam, ahogyan elképzelem a jelenetet, amihez kitűnő alapot szolgáltat a tavalyi év, amikor Emmát még akkor is nehéz volt kikönyörögni a vízből, amikor az ujjain a bőr már olyan volt, mintha legalább 150 éves lenne, az ajkai pedig már kezdtek kékülni. -Szóval jövő héttől ha jössz, nem kell féltened majd az autót, mert a két farkaskölyök egészen mással lesz elfoglalva. -    mosolygok rá szeretettől túlcsorduló szívvel immár sokadjára a lányaimra.

- Bármikor meglátogathatod, ha hiányzik. Vagy majd küldők róla képeket, meg majd mutogatom a fotódat neki, ő se felejtsen el. - jókedvűen vigyorgok a saját kis viccemen, ami bár valahol másnak abszurd lehet, de amúgy én tényleg hiszek abban, hogy ugyanúgy tudunk kötődni egy növényhez is, mint egy másik emberhez. Valaki akár még jobban is - és itt most nem az esetleges perverziókra gondolok, hanem inkább az introvertáltakra, autistákra vagy hasonló emberekre. 

Anyaként a tarkómon is növesztenem kellett szemeket, de még csak nem is kell ezeket használnom, hogy lássam Charlie teketóriázását, mielőtt válaszol az alapítvánnyal kapcsolatban feltett kérdésemre. Történt volna valami? Nem rémlik, hogy Rob mesélt volna bármi balhét vagy hasonlót az alapítványon belül, szóval szerintem nem erről van szó. Gondolkodom, hogy inkább elütöm a témát, nem szeretnék kellemetlenséget okozni vendégemnek, de aztán a férfi szólásra nyitja a száját, én pedig ezáltal csendben maradok.

Szavai hallatán tekintetemben empátia tükröződik, bár nem látom, ezt ő látja-e, szemeit napszemüveg fedi, de ha más nem, kisugárzásomból is remélhetőleg érzi - nem ítélem el emiatt, sőt. -Megértelek. - bólintok, öntudatlanul simítva végig a bal alkarom külső felén lévő, szabad szemmel szinte észrevehetetlen hegen, amit Fernando okozott - nekilökött az üvegasztalnak, ami eltörött, és vérfarkasság ide vagy oda, az egyik belém álló szilánk maradandó nyomot hagyott. -Robert is szokta mondani, hogy nem könnyű. A légkör érthetően feszült, és a nők is nehezen nyitnak a férfiak felé. - érthető módon, ám ezt nem teszem hozzá. Kimondatlanul is tudja mindkettőnk, hogy így van.

-Mindezek ellenére tökre becsülendő, hogy nem hagyod őket cserben. Biztos nagy segítség vagy nekik.  Ami pedig az eseményt illeti...pardon...- telefonom csörgése szakít félbe, ami kihallatszik a házból, így mutatóujjamat felemelve kérek egy kis türelmet Charlie-tól, amíg odabent elintézem a hívást. Tovább tart, főleg, hogy miután öt perc után megnyomom a piros telefon ikont, még szükségem van két percre a konyhapultnak támaszkodva, és egy pohár hideg vízre. 

A teraszajtón ismét kilépve mosolyt varázsolok az arcomra, amit éles szem kiszúrhat, hogy nem teljesen őszinte, de igyekszem megtenni a tőlem telhető legtöbbet, hogy természetesnek tűnjön, ahogyan ismét leülök a Charlie melletti székbe. -Bocsánat, öhm...hol is tartottunk? - megköszörülöm a torkomat. -Ja igen, a vásár. Szeretnék menni a lányokkal, és remélhetőleg Rob is tud jönni. Jó kis családi program lenne. - bár hangomat könnyednek szánom, nem tudom, mennyire sikerül tényleg annak. 

A lányok felé pillantok, karjaimat észre sem veszem, mikor fűzöm magam köré, mintegy átölvelve saját magam, majd a férfi felé nézek. Egyre csak az ügyvédem szavai csengnek a fülemben: Fernando megpróbált megszökni a börtönből. A szobatársának olyasmit üzent, hogy megkeres téged, amiért elraboltad tőle a lányát. De ne aggódj, elkapták és még szigorúbb őrizetbe került. Most komolyan ne aggódjak? Ha egyszer majdnem megszökött, mi a garancia, nem próbálja meg megint? Talán nem vagyunk itt biztonságban? New York nincs olyan messze, hogy ne érhetne el ide a keze.
ft.Charles Talent Manx




Family is everything
Family is life's greatest blessing. A group that dreams, laughs, plays and loves together. Those whom you can always count on. Always present, not only in the good times. The most precious gift.
Charlotte Grady-Evans
A rose harbori falka tagja
Charlotte Grady-Evans
Elõtörténet :
Titulus :
Barista és családanya
Kapcsolatban :
You are the source of my happiness and strength.
good cars get you from point A to point B RWQROHBC6JD4BH2V2YGLF43PVQ
Karakter idézet :
“Az életben az a legnagyszerűbb, hogy tele van második lehetőséggel.”
Play by :
Meghan Ory
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B Tumblr_inline_n5blrsPUiC1sbsbr8
༄ ༄ ༄
good cars get you from point A to point B RawImage
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyPént. 8 Dec. 2023 - 18:55

- Azért nincsenek eltiltva tőle - csóválom a fejem, noha érzem, hogy a felső ajkam baloldalt feljebb húzódik, apró fintor ráncait kanyarítva a balfelőli orrcimpám alá. Hogy jelezzem, egy kicsit saját magamat is meglepem ilyenkor. Csalafinta oldalpillantást vetek Lotte felé, ahogy hátraérünk. Leereszkedem a kerti székbe. Nem emelem meg a hangomat igazán, itt mindenkinek olyan a füle, mint a szonár. - Ha gondolják, persze. Csak kezdjék magukon azt a mosást. Hm? És ugye, az ilyen munkában meg lehet ázni. Szóval aki fél a víztől, annak nem való. Nyusziknak, úgy értem.
Flegmán megvonom a vállamat, az ücsörgés kedvéért föltett napszemüvegem alól alattomban kitekintve. A lányok elmerült maszatolásban vannak, a házigazda pedig máris elővarázsolt valahonnét egy kancsó limonádét. Köszönömöt biccentve dőlök hátra és egy pillanatig közösen szemléljük a tejfát, Charlotte meg én.
- Tedd csak. Mérgező is, de biztos tudod. Ez az egyik oka, hogy nem voltam biztos benne, hogy átveszed... de örülök neki. Még az is lehet, hogy itt jobban fogja magát érezni. Illetve, remélem, hogy így lesz. Egy kicsit szégyellem bevallani, de hiányozna.
Kis rusnyaság. Miért nem lehettek páfrányaid, öreg? Mintha nem nőtt volna a szívemhez ez a szerencsétlenség. Nem kerülte el a figyelmemet, hogy Lotte se a saját ízlése nyomán ismerte meg a növényt. Mi baja az öregeknek? Nevethetnék is, de inkább elfojtom.

Sokáig nem is kell elfojtani, mert az alapítványról kérdez: bár már hetek óta nem gondoltam az esetre, most beugrik az áprilisi verekedés a parkolóban. Testileg rég kihevertem a dolgot, de a lelkiismeretemen úgy látszik, maradandóbb nyomot hagyott. Ott is. Pár szívdobbanásnyi ideig harapdálom a számat, aztán rájövök, hogy feleennyi idő alatt lettem volna csak feltűnésmentes. Zavartam szusszanok. A hangban nevetés lappang. Lesimítgatom a forgókat a fejem hátulján, ahol áprilisban még Mara mirelitjét kellett nyomva tartanom.
- Nem könnyű ott lenni - jegyzem meg teljesen őszintén. Felnézek, a tekintetét keresve. - Sokszor kifejezetten nehéz. Néha azt érzem, ha nem hívnának, nem vinne rá a lélek, elindulni befelé. Tudod? Néha azt érzem, hogy elképzelni se tudom, min mentek keresztül ezek az emberek. Van, hogy haszontalannak érzem magam.
Eleinte károsnak is éreztem a saját jelenlétemet, ez azonban mostanában már csak elvétve fordul elő. Talán Aurora segített ebben. Talán más is megtette volna, de ő avatott a bizalmába először igazán. Szégyellősen elvigyorodom.
- Bocsáss meg - meresztek rá nagy szemeket az üdítőspohár felett. - Nem akartam ilyen komor lenni. A legtöbb foglalkozásról jókat hallok és a legtöbb oda látogatót rendszeresen látni. Gyakran oldott a hangulat... mármint ahhoz képest, amit vártam. Jó kis hely. Júliusban jótékonysági vásáruk lesz odaát, Wilmingtonban. Én benézek, ha lesz időm. Eljöttök?


There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B UjObPmH
User :
hellebore

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyCsüt. 7 Dec. 2023 - 12:39

stories
about love
and other memories of good things
One person's car is another person's scenery.
Sosem voltam a túl szigorú gyermeknevelés híve. Édesanyám is felnevelt minket a bátyámmal és a húgommal, hogy nem kellett vasszigort vagy épp fizikai erőszakot alkalmazni. Persze, egy-egy jelzésértékű kis fenékre paskolás előfordult, de  kizárólag akkor, ha tényleg megérdemeltük. Én például emlékszem akkor kaptam egyet, amikor a még babakocsis Alyssát majdnem kitoltam egy autó elé - pedig csak sétálni akartam kicsit a hugicámmal. A szüleim nagyon megijedtek - megjegyzem teljesen jogosan. Mármint...akkor persze sírtam és megsértődtem miért kiáltottak rám, de idősebb fejjel már egyértelmű, milyen felelőtlenül tettem ki Lyssát veszélynek.

Anya volt számomra a példakép mindig is, amikor arról ábrándoztam, én milyen feleség és anya szeretnék lenni. Sosem érhetek a nyomába, de nagyon igyekszem, és én is olyan szeretetben nevelem a lányokat - természetesen Robbal együtt - amilyen élményben nekem is részem volt. Igen, azt hiszem mondhatom, hogy ideális, már-már tökéletes életem van - a korábban átélt nehézségek ellenére is, amiket egy rossz döntésből fakadó házasság okozott. Akárhogy is, most már révbe értem. A falka tagjai - legalábbis többen - gyakori vendégek nálunk, és bár Charlie nem fordul meg olyan sokszor, mint amennyire kedvelem őt, most szívesen látom - az a csoda, hogy ő pedig szívesen marad azok után, hogy a lányok összekoszolták az autóját. Épp ezért legyintek csak arra amit mond.

- Ó dehogy, már hogy zavarnál? Ne csacsiskodj. Az pedig, hogy a lányok mennyire lesznek autórajongók, nem tudom, de ha több időt töltenek veled, talán legalább becsülni jobban megtanulják. - nevetek fel jókedvűen, és bár még mindig zavarban vagyok amiatt ami történt, de az, hogy Charlie kívülre lazán kezeli még akkor is, ha belül azért bosszús miatta, igencsak megkönnyíti a dolgomat.

-Nem muszáj csak ücsörögnöd, játszhatsz addig a lányokkal is. - vigyorgok ismét jókedvűen. - Mondanám, hogy büntiből mossák le az ördögfiókák, de szerintem inkább ne engedjük még egyszer őket a kocsi közelébe. - szeretetteljesen nézek le a két kis porontyra, akik szedik a lábacskáikat vissza a hátsó kertbe, ahol a lányok visszatérnek a festéshez, és amíg Charlie kényelembe helyezi magát, addig én a konyhából előhozok egy nagy kancsó limonádét poharakkal, és a kerti asztalra teszem őket. Töltök egy pohárral a férfinak, és átnyújtom, miközben szemlélem a növényt amit hozott.

-Dehogy baj, viszont ezt el is teszem, nehogy valamelyik gyerek beleessen, kellemetlen lenne. És dehogy jössz, az autó miatt minimum kvittek vagyunk, de még inkább én jövök neked. - mosolygok rá legyintve egyet ismét, majd óvatosan felemelem a cserepet, és egyelőre a lakásba viszem, felrakva egy olyan polcra, ahol se Emma, se Josie nem tudják elérni, lelökni még véletlenül sem. Még nem tudom hol lesz a végleges helye, de addig jó lesz itt.

-És mesélj, mi újság veled mostanában? Hogy mennek a dolgok az alapítványban? - szívemen viselem az Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány munkáját - nem csak érintettként, hiszen átéltem hasonlót, hanem azért is, mert igen nemes ügyért dolgoznak. Emellett pedig önkéntes jogi tanácsadóként Rob is kötődik a szervezethez, így amennyire az időm engedi (bár túl sok szabadidőm nincs), én is szeretek besegíteni nekik.
ft.Charles Talent Manx




Family is everything
Family is life's greatest blessing. A group that dreams, laughs, plays and loves together. Those whom you can always count on. Always present, not only in the good times. The most precious gift.
Charlotte Grady-Evans
A rose harbori falka tagja
Charlotte Grady-Evans
Elõtörténet :
Titulus :
Barista és családanya
Kapcsolatban :
You are the source of my happiness and strength.
good cars get you from point A to point B RWQROHBC6JD4BH2V2YGLF43PVQ
Karakter idézet :
“Az életben az a legnagyszerűbb, hogy tele van második lehetőséggel.”
Play by :
Meghan Ory
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B Tumblr_inline_n5blrsPUiC1sbsbr8
༄ ༄ ༄
good cars get you from point A to point B RawImage
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B EmptyPént. 24 Nov. 2023 - 20:33

Akármilyen szerelmes ragaszkodással is viseltetek a hatvanhármas Silver Cloud iránt, akármennyire ütőeresen vérzik is a szívem a vadonatúj kerámia bevonat miatt (amelyet még egy napig pihentetni illett volna bárminemű mosás előtt), mégse visz rá a lélek, hogy gorombáskodjak a lányokkal. Túlságosan szeretem őket, és ami azt illeti, ez a gyerekekre általában igaz - ha rajtam múlna, soha nem fenyíteném meg egyikőjüket sem, még akkor sem, amikor már réges-rég rászolgáltak. Én is voltam gyerek, és a körülöttem élő felnőttek felfogása ettől merőben más volt: csaknem mindegyiküktől féltem, amelyiktől pedig nem, talán attól kellett volna csak igazán. A holmijukhoz azonban akkor sem mertem volna hozzáérni, ha megengedik. Máig élénken emlékszem a seggfejre - a nevére kevésbé, de talán Timnek hívták -, aki megpofozott a konyhában, amiért félretoltam a bögréjét az asztalon, és véletlenül fel is döntöttem, egyben rálöttyintve a csupasz combjára a tűzforró kávét. Nem voltam több tízévesnél. Tényleg véletlen volt; a magas asztalon vastag rétegben állt a szemét meg a csikkekkel teletömött mosatlan, nem volt érdemes letenni rá semmit, ő meg, csak úgy alsónadrágban, épp rágyújtott az egyik széken. Én persze bőgtem, és rohantam anyámhoz árulkodni, Tim meg jött és kiabált mögöttem, hadonászott a cigarettájával, ne hazudozzál, kis köcsög mert tényleg szájon váglak, úgyhogy a nappaliig egészen egymás szavába vágva rikácsoltunk, csak úgy zengett a ház aminek az lett az eredménye hogy Francine Manx aki addig csak hevert a kanapén nagy nehezen kinyitotta a szemét és azt mondta, jó lenne, ha egyszer végre befognánk csak öt kurva percre a pofánkat mert ebben a házban nem lehet kurva fejfájás nélkül megmaradni egyetlen kurva napig se.
Úgyhogy ebben maradtunk.
És most, a napfényes zöld kertvárosi utcában ácsorogva, teljes tudatában annak, hogy legalább négylábnyival a két kisfarkas fölé tornyosulok, azt hiszem, hogy Emma és Josephine teljesen végigtapicskolhatnák még egyszer az autómat, lökhárítótól lökhárítóig, és én akkor sem tudnék durván szólni hozzájuk.
Más kérdés, hogy ha a limuzin kisebb volna, már a karjaimban tartanám.

- Csak ha nem zavarok - mosolygok Charlotte-ra egy kissé csintalanul, mint aki tudja, hogy nyertes alkupozícióban van: semmilyen körülmények közt nem fogják visszautasítani. - És ne érezd rosszul magad. Egy Rolls-Royce-nak nehéz ellenállni.
Kinyújtom a kezemet invitálón, lefelé, nyitott tenyérrel, jelezve a bűnbandának, hogy nincsenek elfelejtve és nem áll szándékomban szem elől veszíteni őket. Két lépéssel az autónál vagyok, előhalászom a fácskát, méghozzá anélkül, hogy megszúrna. Jó ómen. Csak az ajánlkozás akaszt meg abban, hogy nagyon meginduljak a kert felé.
- Életmentő vagy, köszönöm. De gondolod, hogy ücsörgök a kertben és te közben autót mosol? - a számat tátom valamelyest neveletlenül, de nem tehetek róla, tényleg elbámulok a dolgon. - Viccelsz velem, ugye? Lemosom én, ha kihevertem a látványt. Frissen van kerámiázva. Könnyen lejön róla minden.
Remélhetőleg a bevonat nem. De ha igen is, lekenem még egyszer. Egy kupacban sétálunk hátra, ahol ha hellyel kínál, már terpeszkedem is el a napon. A tejfát leteszem a lábamhoz, majd óvatosan bontogatni kezdem róla a fóliát. Megvárom, amíg Lotte is felbukkan a poharakkal, és csak akkor tekintek fel.
- Nem gond, ha marad egy ideig, tényleg? Rendeznem kell az ablakfülke-helyzetet otthon. És persze jövök neked eggyel. Szólj, ha tudok segíteni valamit.


There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
good cars get you from point A to point B UjObPmH
User :
hellebore

good cars get you from point A to point B Empty
Témanyitásgood cars get you from point A to point B Empty

Ajánlott tartalom

good cars get you from point A to point B Empty
 

good cars get you from point A to point B

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» and I will use you as a focal point
» Ashley Good
» Good morning Rose Harbor!