Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 64 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 64 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (186 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:56-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Good morning Rose Harbor! EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

Good morning Rose Harbor! EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Good morning Rose Harbor! EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Good morning Rose Harbor! EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Good morning Rose Harbor! EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Good morning Rose Harbor! EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Good morning Rose Harbor! EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Good morning Rose Harbor! EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Good morning Rose Harbor!
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptySzer. 31 Jan. 2024 - 16:28

Véget ért a játék
Archíválásra került


admin.
Admin
A staff
Admin
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! Dad5623e64ffe52e1fd958cd231591bec5d62aeb
az élet írja
Titulus :
Könyörtelen diktátor
Kapcsolatban :
Zenedoboz :

Karakter idézet :
Télen a természet visszavonul, megpihen, és erőt gyűjt egy új kezdethez. Ezt mi is megtehetjük, kis barátom.
Play by :
Arcátlanul arcnélküli
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! B33f683b8dda320cc683c9db3762a601aa3d7083
User :
staff

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptySzer. 31 Jan. 2024 - 16:27

Yara & Thomas
Nem ástam még bele magam ebbe a témába túlzottan, de biztosan van olyan tréning, ahol az ilyen és ehhez hasonló eseményekre és szituációkra készítenek fel, nem? Hogyan kell rendes interjúkat adni akár személyesen, akár rádióban, hogyan reagáljunk váratlan helyzetekre, ilyesmi. Vagy rajtam már csak egy agymosás és agy-újrakalibrálás segítene? Akárhogy is, lehet nem ártana egy kicsit fejlesztenem magamon, mert ez így nem járja, hogy ennyire hihetetlenül béna és vállalhatatlan legyek. Szégyent hozok a saját nevemre, a kiadómra, sőt, még Angliára is. Na jó, utóbbira talán mégsem, csak túlreagálom, de na. Ez így nem jó.

Ha csak annyi magabiztosság lenne bennem, mint Yara DeVries kisujjában, én már elégedett lennék, de tényleg. Olyan természetességgel kezeli még az én bénázásomat is, hogy az valami hihetetlen, engem legalábbis lenyűgöz, noha ez kívülre abszolút nem látszik - sokkal inkább az idegesség és az, hogy lerí rólam: utálom a szitut és rendkívül kényelmetlenül érzem magam benne. Rosszul látom, hogy a műsorvezetőnő ezt élvezi, ugye? Biztos csak beképzelem, túl sok a krimi amit olvasok.

Próbálom menteni a menthetőt, szolgáltatni értelmes válaszokat, ám amint lehetőségem van rá, ajánlatot teszek egy másik interjúra - persze nem velem, hanem egy nálam jobb társasággal. Yara vevő rá úgy-ahogy, így bízom benne, hogy elkanyarodhatunk erről a témáról, sőt, én annak is örülnék, ha szépen lekerekítenénk ezt az egész hercehurcát és mehetnék haza. Talán egészen Londonig. Vagy a világ végére.

-Köszönöm, hogy megérted. - aprót  biccentek egy zavart mosollyal, és próbálok természetesnek tűnni - legalább ami a hangomat illeti, ha már kissé talán meg lettem szurkálva, amiért nem akarok belemenni itt a szaftos pletykákba, sárdobálásba és hasonlóba. Én - sajnos vagy nem sajnos - nem ilyen vagyok, de ha ilyen műsorokat szeretne vezetni, biztosan találnak erre megfelelőbb alanyokat. Erre vonatkozó tippeket azonban inkább nem adok neki, mert abból ismét csak nem én jönnék ki jól.

Alpok méretű kő gördül le a szívemről, mikor kiszúrom odakint a hangmérnököt szinte még Yara előtt, és az utolsó pillanatban tartom vissza a mellkasomból kiszakadni készülő sóhajtást - a mikrofonom még él. A hozzám intézett kérdés kapcsán megnyalom a számat, és persze most nem jut eszembe egy sem. Mit is szokott dudolászni anya? Amivel apa agyára ment? Megvan! -Legyen a Cake by the Ocean a DNCE-től. - kissé talán hadarok, de örülök, hogy nem akadt össze a nyelvem közben. -És köszönöm a lehetőséget, hogy itt lehettem. - teszem még hozzá kissé sután, próbálva hálásnak tűnni, bár nem vagyok az, bánom, hogy igent mondtam.

Miután elkezdődik a reklámblokk meg a zene és kikapcsolták a mikforonokat, még egy-két mondatot váltok Yarával, ismét elnézést kérve a káromkodásért, a bakikért, majd szinte futólépésben hagyom el a stúdió épületét. Még annyira se állok meg, hogy a mosdót használjam, pedig nagyon kellene, de inkább hazaviszem. Hol is van a buszmegálló?
Vendég
Vendég
Anonymous

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptyPént. 19 Jan. 2024 - 15:43


Thomas & Yara
Video killed the Radiostar
Egész életemben szinte büntetlenül lehettem könyörtelen másokkal, mint egy pimasz hercegnő, akinek az alattvalók felé irányuló kegyetlenkedéseit egy legyintéssel elintézték, hiszen még gyerek felszólalással. Ebben a városban a DeVries név sokat jelent a mai napig. Szemet hunynak az éles, maró szavaim felett, a makulátlan körmökkel díszített kezem mozdulatai felett. Emiatt ápolgattam ezt a soha ki nem alvó tüzet a mellkasomban, és a kommunikációs tanulmányaim során egészen ügyesre fejlesztettem magamban ezeket a lángcsóvaként feltörő a pofátlan szúrkálódásokat, tapintatlan kérdéseket. Nem hátráltam meg soha, ha egy kényes témához érkeztünk, és az első pár nemet és elterelést sem vettem magamra – tudom, hogy a kedvemért el fogják mondani, amire kíváncsi vagyok. Mint egy terelőkutya, űzöm őket, amíg beléjük nem tudok kapni a hegyes fogaimmal. Ezért lettem olyan sikeres ebben a szakmában, többek között.
Baker rettenetesen könnyű préda. Félretéve a saját érdekeimet, a mellkasomat a sajnálat kezdi csiklandozni, amint azt nézem, hogy próbál felelni a trükkös kérdésemre. Persze hogy ki fogom forgatni a szavait, hogy érdekesebbé tegyem a műsort! Azt hiszem, bárki megtenné a helyemben. A hallgatók kedvéért érdekesebbé kell varázsolni az adást, szinte kötelező is szerkesztőként és műsorvezetőként ráugranom ezekre az elejtett, félreérthető dolgokra. Látom rajta, hogy izzad és küzd, romantikusokról, krimikről beszél, megnyalom az ajkaimat, próbálom elnyomni a mosolyomat. – Értem. – szólok közbe, várva, hátha folytatja. Ahogy sejtettem, jönnek még ki szavak a zavarodottságának fátyla alól.
Éles megjegyzése nem sért meg, sőt, kezdem élvezni a beszélgetést. Kell a feszültség ezekbe az unalmas reggelekbe, elnyom minket az álmosság, és ez sokkal hatékonyabb, mint egy csésze erős fekete kávé. Elmosolyodom, lassan terül szét az arcomon a vigyor – a műsorvezetőtársam szerint ilyenkor olyan vagyok, mint egy vérszomjas ragadozó, egy cápa, aki megérezte a fémes ízt a sós tengervízben -, és sebesen válaszolok is neki. – Köszönöm az ajánlásodat. Mindenképpen olyan téma ez, amit valamikor körül kell járnunk ebben a műsorban. Azért örültem volna, ha belemegyünk ebbe ma is, pusztán a véleményedre voltam kíváncsi, ahogyan a hallgatóink is, de értem a célzást, nem szeretnél ilyesmiben nyilatkozni. – Eléggé alacsonyan ütök, messze a metaforikus öv alá, az udvariasság vékony jege egészen biztosan bereped alattam. Nyilvánosan végigrángatom őt a padlón, ha lehet így fogalmazni. Elhúzom a számat, bennem is megfogalmazódik, hogy egy kicsit túlzásba estem, de ezek a kis bukkanók azok, amik miatt emlékezetes lehet ez az adás. A káromkodás miatt amúgyis a háttérbe húzódik majd ez a csípős megjegyzésem is. Az órára pillantok gyorsan, mielőtt tovább húznám a dolgot, és meglátom a hangmérnököt, aki az üvegen túlról az órájára mutogat. Tényleg elég sokat beszéltünk, a reklámszünet következne, és az az igazság, ez a feszültség el fog párologni abban a pár percben, amíg szusszannunk egyet, hogy a nagy márkák, illetve a helyi kis vállalkozások hirdethessék magukat. A gondolat, hogy megint a nulláról kezdjük el a beszélgetést, az unalom és zavarodottság keverékét hosszú perceken át habosítsuk, hogy végre megint vibráljon a stúdió, amit a következő szünet újfent leverjen, egészen kiszívja belőlem az energiát. Végül úgy döntök, elengedem őt. Beszippantom az ajkaimat, kissé legyőzötten folytatom. – Sajnálatos módon lassan az időnk végéhez érünk. Esetleg szeretnél valamilyen mai slágert küldeni a hallgatóinknak? Amit magad is szívesen hallanál? – teszem fel a kérdést Thomasnak, és ha nem válaszol gyorsan elkezdek felsorolni néhány címet meg énekest, Heat Waves, Happier than ever, valami Adele-tól, Lil Nas X-től, Ed Sheerantől.





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptyKedd 2 Jan. 2024 - 14:16

Yara & Thomas
Bármennyire nem úgy tűnik, én igyekszem, tényleg igyekszem kihozni ebből a rádióinterjúból amit lehet. Nem mondom, hogy nem akarnék már szabadulni - felesleges áltatnom bárkit, a nulladik pillanattól kezdve kényelmetlen a szitu és mennék inkább haza. Ha már viszont így alakult, megpróbálom értelmes módon egymás mögé pakolni a szavakat - amik az utóbbi egy-két percben egészen sikerülnek is, csak épp elkezdem magam alatt vágni a fát azzal, hogy elkezdek a többi íróról illetve a könyvpiacról beszélni - vagyis nem is beszélni, de egyfajta véleményt, bírálatot formálni. 

Ez pedig hiba - a kiadómmal is megbeszéltük, hogy ez nekem veszélyes terep, nehezen vagyok stresszhelyzetben (vagy amikor zavarban vagyok - tehát kábé mindig) polkorrekt, így jobb, ha amenyire lehet, kerülöm a témát. Na, hát George és Luis most nem lesznek rám büszkék. Ha nem tudnák már alapból, hogy ide jövök, talán a szerződésemet megkerülve próbálnám inkább eltitkolni eme csodás médiaszereplést. Így azonban majd állhatok a szőnyeg szélére rapportra. Edd meg amit főztél, Thomas Baker...

Kinyitom a számat, hogy korrigáljam a szavait, de esélyem sincs megszólalni. Sőt, még mielőtt levegőt vehetnék, már folytatja is, tovább kiforgatva a szavaimat. Valahol azt hiszem felháborít kicsit, hogy így alakította a dolgokat - nem mintha lenne merszem ezt akár most akár később szóvá tenni neki. Ahhoz túlságosan alamuszi vagyok. Csak magamnak, a szüleimnek, meg esetleg Willow-nak fogok kicsit durrogni miatta. Az alsó ajkamra harapok, agyamban lázasan forognak a kis fogaskerekek, hogyan tudnám a legjobb választ adni erre, anélkül, hogy később bármit ellenem fordíthatnának. 

-Hogy mennyire jó a könyv, az szubjektív. Én magam kevésbé szeretem a romantikus történeteket, inkább olvasok sorozatgyilkosról, mint hercegről fehér lovon. Nem véletlenül választottam ezt a műfajt a könyveimhez. - oké, ez egész jó. Próbáljam meg elterelni az eredeti kérdésről  a figyelmét, hátha bejön. - Más viszont épp ellenkezőleg gondolja, nem érti, miért gondolja valaki jónak az ilyen krimiket és inkább olvas mondjuk...tündérekről és sárkányokról egy fantasy-ben. - nem tudom, elfogadja-e ezt. Vajon kéne még valamit mondanom? Egyértelmű, hogy általános választ adtam a kérdésre, de nem akarok személyeskedni. Én nem az a fajta író vagyok, aki úgy próbál meg hírnevet szerezni magának, hogy besároz másokat. Rám is épp elég sarat lehetne dobálni - van aki meg is teszi. Bedobjam ezt még pluszban? Nem, azzal még annyira se vetnék jó fényt magamra mint eddig, ráadásul Yara lehet rá is harapna. Nem adhatok neki ilyen koncot, ennyi eszem azért - még - van.

- Nem az én tisztem megítélni, mely iróknak és mely könyveknek van létjogosultsága a piacon. Viszont tudok ajánlani könyvkritikust, amennyiben ezt a témát szeretnéd boncolgatni egy következő interjúban. - kicsit nyersre sikerül ez a két mondat, pedig amúgy nem volt rossz szándék a szavaim mögött. Talán így jön ki a stressz, nem tudom, mindenesetre ismét az ajkaimat kezdem harapdálni, abban bízva, a szinte néma mozdulat nem hallatszik bele a mikrofonba. 
Vendég
Vendég
Anonymous

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptyCsüt. 30 Nov. 2023 - 18:07


Thomas & Yara
Video killed the Radiostar
Engem megedzettek az évek. Ha valaki majdnem minden reggel élőben indítja a napot, akkor hamar hozzászokik ahhoz, hogy a hangja önálló életet éljen, teljesen függetlenül az arcától és a hangulatától. Nekem előnyöm volt ebben, apám mellett az Alapítói események során sokszor kellett mosolygós csitriként csevegnem, miközben a tekintetemmel felégettem őt, így tudatára adva, hogy itt hiába tisztelik, otthon csak a gyűlöletünk várja majd. Lehet kegyetlen, de nem adott rá okot, hogy kedvesek legyünk vele. Szóval jelentős előnnyel indultam, mikor először ültem a mikrofon mögé, és a harmadik hónapra már annyira belejöttem, hogy az arcomon ezerféle érzelmet tudtam közvetíteni, miközben neutrálisan tárgyaltam az aznapi aktuális témákról.
Talán túl cápamód harapok rá Baker elejtett szavaira, de akármennyire is kényelmetlenül, mégis csak válaszol. Elég hosszan. Oké, azt érzem, megy ez, a végére talán még ő is belejön a dologba. Igaz, próbálja általánossá tenni a megjegyzését, azonban hiába dolgozik szavakkal, szerintem, ha az ajkain át akarja őket megszülni, egyszerűen csak összeakadnak az odavezető úton, és akarata ellenére egyre mélyebbre ássa magát. Viszont azt hiszem sikerült rájönnöm, miként lovagolhatom meg a zavarát, a műsor javára fordítva azt. Rátér a romantikus happy endekre, majd menti a helyzetet azzal, hogy azok is szuperek ám, főleg, ha veszik őket. Mentálisan feljegyzem, hogy erre a mondatra harapni fogok, és egy levegővétel után hagyom, hogy folytassa a tirádáját. Persze, nem versengős típus, valahogy ezt néztem ki belőle magam is. Nem tudnám elképzelni, hogy farkas módjára küzdenek az olvasókért, főleg, hogy egy igazi könyvmoly valószínűleg sokkal többet olvas egy hónapban, mint ahány könyv megjelenik a műfajban. Legalábbis pár éve még így volt, mostanában óriási bumm van eben az iparágban is; Emiatt is választottuk ezeket a témákat. Na, jó, meg azért, mert más nem volt elérhető.
Mosolyogva hagyom, hogy befejezze Baker a mondanivalóját, és akkor sem nézek rá csúnyán, mikor az órát kezdi fixírozni. Más esetben mérges lennék, hogy szabadulni akar, de aranybányát nyitott meg előttem, és szerintem nem is fogja fel. – Ha jól értettem, azt mondtad, egy könyv értékét az adja, hogyha megveszik, legalábbis látszólag. – Nem hagyok neki időt, hogy kijavítson, még ha nem is így értette. – Szerinted van olyan mű, ami sokkal több figyelmet érdemelne? Van olyan író a piacon, aki szerinted nem érdemli meg a sikerét, csak felkapottak a könyvei, és a számok ellenére nem annyira jók a történetei? – Érdeklődően nézem őt, látom rajta a kín minden tünetét, de eszembe se jut megkegyelmezni neki. Ez a téma sokkal érdekesebb, mint amit reggelre összekészítettem, most a könyvesboltok marketingénél járnánk, ha nem ejtette volna el ezt a félmondatot az előbb. Sajnos a pletyka mindig szaftosabb lesz, mint a kartonból kivágott emberformák, amivel a rajongókat kívánják beterelni a papírtól és tintától illatozó üzletekbe.





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptyCsüt. 23 Nov. 2023 - 15:18

Yara & Thomas
Utálom ezt az egészet, szenvedek, érzem, hogy a pulcsim alatt a hátamon végigfolyik egy izzadtságcsepp a gerincem mentén. Mikor lesz már vége? Próbálom kihozni a szituációból a legtöbbet, de érzem, kezdek kifulladni. Mesélek kicsit magamról, a korábbi könyeimről, a kiadóról, és még egy kis sztorit is hozzáfűzök egy "futószalagos" írótársamról, mintegy mellékes infóként. Nem gondoltam volna hogy ez túlzottan érdekes téma lenne, ezért is szalad a homlokom közepéig a szemöldököm, amikor Yara szinte cápa módjára csap le erre. De miért? Ja már tudom...pletyka. A manóba, ebből hogy jövök ki? Nem akarok én senkit lejáratni. Na jó, szedd össze magad Thomas. 
Ráadásul fel is mérgesítem a nőt - ismét. Már szinte vártam, mivel hozom ki ismét a béketűrésből. Bár hogy hogy csinálja, hogy szinte a hangjából fel se tűnik a dolog, nem tudom. Gondolom a rutin meg az évek. Valahol irigylem, amiért ilyen felszabadult tud lenni még akkor is, ha egyébként szerény személyemet a háta közepére se kíván. Oké, akkor most, hogy belemásztam a kulimázba, próbáljak meg kijönni belőle úgy, hogy lehetőleg nem járatok le senkit - mármint magamon kívül.
-Nem csak az írók között, de szerintem minden művészeti ágban vannak hasonlók. Zeneszerzésben, festésben, így a könyveknél is .- oké, eddig tök általános a dolog, jól csinálod. -A pszicho-thrillerek zsánerében talán ez kevésbé jellemző, inkább a könnyedebb témákkal játszó írók között fordul elő hasonló. Az ok egyszerű - az ember szeret kiszakadni a valóságból, és happy end-ről olvasni. Ha még fordulatokat is visznek bele, az már sokszor elég a sikerhez. - oké ez most lehet, hogy nem hangzott jól. Bár nem nézem le az ilyen alkotókat, most mégis így jöhet le. Muszáj javítanom. - Összességében szerintem viszont nincs ezzel baj. Ha az író élvezi a munkát, a közönség pedig megveszi, akkor ámen. - ez így vajon jó? Volt más kérdés? Ja igen, a konkurencia. Ismét alig vettem levegőt, így ismét nagyobbat szippantok az éltető oxigénből.
-Ami engem illet, nem vagyok versengő típus. Akik úgymond konkurenciák is a műfajt tekintve, őket sem tekintem ellenségnek, de még ellenfélnek se. Sokuk művét szeretem, sőt, jobbnak is találom, mint a saját írásaimat. Az alázat szerintem fontos még akkor is, ha ez úgymond egy verseny az olvasók kegyeiért. - oké, azt hiszem büszke vagyok magamra, hogy relatíve értelmesen sikerült megválaszolnom. A végén még belejövök, mint kiskutya az ugatásba. Bár inkább ne áltassunk senkit, fejben gyorsan le is kopogom, mielőtt újabb baklövést követek el. Az utóbbi pár perc egész jól ment, de azért...vége lehetne már. Kicsit feltűnőbben tekintek a falra szerelt órára megállapítva, hogy sokkal többnek tűnik az eltelt idő, mint amennyi valójában eltelt. 
Vendég
Vendég
Anonymous

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptyHétf. 20 Nov. 2023 - 22:23


Thomas & Yara
Video killed the Radiostar
Ha egyedül ülnék most itt, pontosan ugyanennyit kéne beszélnem, de nem izzadna a homlokom az aggodalomtól, hogy na, vajon mit fog a kedves vendégem most felhányni a reszkető ajkai közül, amivel az én popóm alatt vágja a fát? Nos? Mivel kápráztat majd el újra, amiből pillanatok alatt kell kihúznom magunkat, különben élő adásban hal be a beszélgetés? Edzésben tart Thomas, meg kell hagyni, mellette nincs pihenő, nem kapcsolhat ki az agyam. Hiába van pörgés a rádiónál mindig, megtanultam élvezni a káoszt, és a szórengetegben hátradőlve pihenni pár másodpercig, az agyam automatikusan kiszűri a gondolatokat meg a lényeget. Most azonban résen kell lennem, mert Baker egy élesített bomba, aki bármelyik pillanatban rám robbanhat, még jobban leégetve a lakosság előtt. Azt pedig nem engedhetem.
Hiába tűnik olybá, hogy megzabolázza magát és összeszedett válasszal kápráztatja el a hallgatókat, a figyelmem nem hagy alább. A levegővételnyi szünetet nem töltöm ki semmivel, csak a feszült várakozással, és a kimerítő hosszúságú választ igyekszem megemészteni. Szóval attól függ, elég variábilis akkor, hogy mennyi időt tölt egy-egy történet megírásával. Egy kis poént is belevisz a mondandójába, igen sutát, de legalább a minket figyelő fülek azt hihetik, hogy Baker esetleg élvezi is a szereplést, ami természetesen nem volna hátrány. Aztán pedig rátér más írokra, és bár név nélkül, de exkluzívnak ható pletykát oszt meg. Leesik szinte az állam, arcomra elismerő kifejezés ül. Thomas meglep, hogy még ebbe a témába is sikerül minimális izgalmat csempésznie, és ha nem volna bunkóság félbeszakítanom, már az említett szerző nevét követelném tőle. Egyértelmű, hogy nem kezdünk így semmit, hogy aztán nem szándékozzuk teljes részleteiben kifejteni, ezt csak a médiafelhajtást keltő kényes celebek csinálják, mikor valamelyik minősíthetetlen pletykalapnak nyilatkoznak egy üveg kétes minőségű vörösbor elfogyasztását követően.
Persze, hozzászokhatnék már Baker esetében, hogy egyből el is rontja, amit annyira szépen elkezdett, és bocsánatot kér, amiért végre megszólal egy interjúban! Könyörgök, vajon tudja, mit jelent az interjú szó?! Arcomra értetlen düh rajzolódik fel, a hangomon is halványan hallatszik, hogy kezdem a türelmem utolsó morzsáit felérni. – Nem, semmi baj, ilyenért nehogy bocsánatot kérj, elvégre ez egy interjú! – megnyomom az interjú szót, közben bólintok is a fejemmel, hogy Baker észrevegye, ezzel üzenek neki. – Szóval szerinted vannak olyan szerzők a piacon, akik a mennyiségre helyezik a hangsúlyt. Van ilyen a te zsáneredben is? Esetleg konkurenciát jelentenek számodra ezek a szerzők? Szerinted miért lehet sikeres valaki így, hogy ponyvát halmoz ponyvára? – Nem engedem el a témát, most már engem is érdekel az ismeretlen szerzők közötti, kulisszák mögött zajló viták. A sok könyvmolynak is szüksége van szaftos pletykákra, ki vagyok én, hogy megtagadjam tőlük? A szemem tágra nyílik, mosolyom ragadozószerűvé változik, ahogy igyekszem a lehető legtöbb információt kihámozni a szótlan férfiből. Az is lehet hogy most fog izgalmassá válni a mai nap.





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptyKedd 14 Nov. 2023 - 16:38

Yara & Thomas
Az elmúlt néhány percben (ami szerintem mindkettőnk számára hosszú óráknak érződik) már szinte a létező összes bakit elkövettem, ami csak lehetséges. Eláztattam a berendezést, káromkodtam, nem fogtam fel, hogy Yara tőlem kérdez, perverznek neveztem a hallgatókat…mi jöhet még? Csoda, hogy ezek után relatíve értelmes mondatokat tudok összerakni. Végre egy kérdés amit zökkenőmentesen meg tudok válaszolni. Még jó, hogy ez sablonkérdés, amit már többször feltettek nekem, bár lehet, hogy Yara több kulisszatitkot várt volna. 
Én őszintén nem bánom, hogy nem valami óriási kiadóval kötöttem szerződést. Tökéletesen meg vagyok elégedve a mostanival. Talán pont amiatt mert kicsik, és mondhatni családias a hangulat nézik el nekem azt, hogy még mindig nem haladtam az új könyvemmel pedig hónapok óta ígérgetem nekik. Utolért az alkotói válság, és bár helyeznek rám némi nyomást, hogy tik-tak, ketyeg az óra, az az apró népszerűségem is csökken minden egyes eltelt héttel, de nem fenyegetőztek szerződésbontással - legalábbis egyelőre. Össze kell szednem magam.
Yara válaszára a könyveket érintő érdeklődési körén meglepődöm, ez minden bizonnyal az arcomra is kiül, még néhány pillanatra meglepetésemben a szám is tátva marad, rá kell szólnom magamra, hogy zárjam össze ajkaimat. Nem pont ezt néztem ki belőle. Memoárok? Szerintem borzasztó unalmas olvasmány, engem egyáltalán nem kötnek le, de azért van annyi gógyim, hogy hangot ennek nem adok, inkább csak aprót hümmögök, ezzel nyugtázva a válaszát. Időt sem hagy, hogy ennél bővebben reagáljak, talán érzi, hogy ez a legjobb, így már meg is dob a következő kérdésével. 
Válaszadás előtt megnyalom a számat, kezd kiszáradni. Jó lenne inni egy kicsit, de tuti, hogy a nő a fejemet venné érte. Nem jönne ki jó ritmusban, vagy mi a csudát mondott az elején. Na mindegy, megpróbálom beosztani a nyálat a számban, mielőtt megszólalok - bár kissé érzékeny témára tapintott ezzel a kérdéssel, de igyekszem ezt a lehető legkevésbé mutatni. Magabiztos írónak kéne mutatkoznom vagy mi. -Ez abszolút egy "attól függ" szituáció. - nem akarom ennyiben hagyni a választ, csak elfelejtettem levegőt venni megszólalás előtt, ezért most ezt gyorsan pótolom, és megtöltöm oxigénnel a tüdőmet. 
-Az eddig megjelent három könyvem mindegyike teljesen más ritmusban íródott. A detektívregény 2-3 hét alatt megvolt, hiszen ott egy meglévő novellát kellett csak bővítenem. Az első thrilleremen körülbelül 3 hónapot dolgoztam, a másodikon viszont majdnem egy évet. Azt mondják jó munkához idő kell...a rosszhoz meg még több, hogy kinek mi a véleménye, inkább az olvasókra bízom. - nevetem el magam sután, egy picit próbálva humorizálni, és a lábujjaim is keresztben állnak, ne kérdezzen rá Yara a legújabb könyvemre - nem venné ki jól magát, hogy azon több mint egy éve dolgozom és kábé semmi nincs meg belőle. 
-Ismerek olyan írót, aki körülbelül háromhavonta kijön egy új könyvvel. A kiadója imádja, de sajnos a színvonal könyvről könyvre romlik. Nehéz évente 4 bestseller sztorit kreálni. Nem lehetetlen, de...nem könnyű. - nem akarom megnevezni, vagy ennél többet mondani. Nem olyan híres íróról van szó, ő is brit mint én, így talán nem jut el hozzá ez az interjú  és nem veszi magára, amit mondtam róla. -Sok múlik a kiadón is, vannak olyan kiadók, akik elvárják, hogy szinte futószalagon gyártsa a könyveket. Jobban számít az eladás, mint a minőség... de bocsánat, nagyon belelendültem, nem szeretnélek se téged, se a hallgatókat untatni ilyen dolgokkal. - kapok észbe, és érzem, hogy kissé elvörösödök, amiért már megint elkezdtem feleslegesen járatni a számat meg sztorizgatni. Oké, Yara kérdezett, de biztos nem erre volt kíváncsi. 
Vendég
Vendég
Anonymous

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptySzomb. 21 Okt. 2023 - 12:41


Thomas & Yara
Video killed the Radiostar
A kezdeti bukkanókat, úgy tűnik, túléltük. Gyorsan le kéne ezt kopognom, de a rádióadásban ilyeneket nem nagyon lehet elkövetni, hacsak nem jelentem be, amit most nem tennék meg. „Kedves Hallgatóink! Kihordtam lábon egy kisebb stroke-ot, mivel a vendégünk úgy gondolta idevarázsolja nekünk a Niagarát a drága elektronikánk alá, miután egy ízeset káromkodott mindenki örömére. Kedves iskolabuszon ücsörgő diákjaink, üdv nektek is! Ha nem bánják, most véresre kopogtatom az ujjperceimet, nehogy utolérjen minket a következő égi csapás is. Már várom mikor támadnak le minket a sáskák.” Na, ezt nem hangozna eléggé szalonképesen. Több bakit pedig már nem engedhetek meg magunknak.
Bele se gondoltam még, Baker éppen mit művel a saját hírnevével. Igaz, ilyen viszonylatban picike rádiónak számítunk, a siker senkit sem ért itt utol még, de nem tudhatom, egy író életében ezek a szereplések mennyire számítanak nagynak. Sok adásunk felkerül az internetre, az interjúink közül van, amelyik több ezres nézettséget is generált hónapok alatt. Nyilván azért ez az alanyok és a téma érdeme, de szeretem azt gondolni, én fogom a kezüket a hírnév felé vezető rögös úton. Ezzel a gyenge szerepléssel viszont éppen, hogy letaszítom őt a kinevetett emberek mélységébe, képletesen szólva.
Baker kérdéseimre meglepően, összeszedetten reagál, így a pulzusom és a vérnyomás kezd csökkeni, megnyugodni. Szeretem, ha a vendégeim otthonosan érzik magukat a stúdióban, Thomas esetében a csupán kicsit ügyetlenre sikerült kiköszönés is már megmelengeti a szívemet. Haladunk! Legalább nem pusztít most. Magamban hálát adok annak, hogy mindketten képesek voltunk túllendülni az eddig elhangzottakon, és már mosolyommal Thomas felé is bíztatóan pillantok, mikor rá kell ébrednem, hogy a beharangozott témáról, a könyvkiadásról nem tud sokat mondani, mivel egy aprócska kiadóval áll szerződésben. Ez eléggé megakaszt, mivel a könyvkiadás témájával szerettem volna továbbmenni Baker életpályája után, ráadásul úgy tűnik, kényelmetlenül érzi magát a saját karrierjének ecsetelése közben. Minek jött el? Ha nem akar beszélni? Már nyitnám a számat, hogy folytassam is az interjút, amikor elhangzik a felém intézett kérdése. Ez végképp összezavar. Interjú közben ritkán kérdeznek vissza, tőle pedig cseppet sem számítottam ilyen hirtelen döntésre, a boncolgatott témákból eredően sem. Összecsukom az ajkaimat, láthatóan összeráncolom a szemöldökömet, és néhány némaságtól súlyos pillanat múlva gyorsan szavakat hányok fel, remélve, mondattá állnak össze. – Főleg memoárokat, önéletrajzokat veszek a kezembe. A legutolsó könyv, amit kiolvastam, az Michelle Zauner Crying in H-Mart című könyve volt. – Azt elegánsan kifelejtem a történetből, hogy ennek fél éve már. – A polcomon vár a Widowish, illetve én főleg e-book formában olvasok, Priyanka Chopra és Stanley Tucci könyve is érdekel, megvenni már megvettem őket. Persze, a fikciók is érdekes kötetek, magam is olvastam már jó fantasy-t, thrillert, családdrámát. Szerintem egy másféle kihívás egy nem létező világot alkotni, mint megvallani a legmélyebb gondolataid, kiteregetni a legsebezhetőbb pillanataid. – Akármennyire is imádom a saját hangomat, jó lenne, ha a vendégünk is megszólalna. A saját tapasztalatait kell a fókuszba hoznom, irányítottan kérdezem őt. – Mennyi idő egy teljes kéziratot megírni? Van egy általános átlag, vagy könyvtől függ? – Nagyon-nagyon remélem, hogy nem fogja néhány szóval megúszni a válaszadást. Mosolyogva fixírozom a férfit, nem tudom, zavarba hozom-e ezzel, de olyan, mint egy óvodás, akire rá kell szólni boltból kifelé menet, hogy köszönjön. Okkal nincs gyerekem.





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptyKedd 17 Okt. 2023 - 18:23

Yara & Thomas
Ezennel magamban ünnepélyesen megfogadom, hogy sosem hallgatok többé sem a szüleim, sem Willow tanácsaira. Sőt, alig várom, hogy a szemükre hányhassam, hogy nézzék meg mit okoz az, hogy rávesznek ilyenekre! Teljesen hülyét csinálok magamból, ráadásul lejáratom Yarát és a helyi rádiót is. Ezek után páros lábbal fognak hazarúgni Angliába, csak úgy nyekkenek majd a lakásunk nappalijának kanapéján, miközben a szüleim nézik a Szerencsekereket vagy valami hasonló vetélkedőt. 
Természetesen csak elméletben vagyok ilyen heves és vannak efféle gondolataim. A valóságban tudom, hogy nem fogok szemrehányást tenni nekik. Igen, valószínűleg panaszkodni azt fogok egy kicsit, de legközelebb ugyanúgy rá fognak beszélni egy hasonlóan borzasztó ötletre. Gyenge vagyok, és nehezen mondok nemet, főleg olyanoknak, akiket szeretek, kedvelek és számít a véleményük. 
Hogy Yara beszéd közben hogy marad ilyen nyugodt, arról fogalmam sincs, de azt kell mondjam, le a kalappal előtte. Kicsit irigylem, hogy bár az arcára kiül némi pánik, rosszallás, és édesanyám lehet, hogy odahaza nagyon csuklik, a mikrofonban ennek icipici nyoma sincs. Ha csak fele olyan fesztelen tudnék lenni mint ő, már ki lennék segítve. Na jó, a negyede is elég! Légyszi?! Meh...felejtsem el, ha 23 év alatt nem sikerült ezt a tulajdonságot "kifejlesztenem", gyanítom nem most fogom, vagyis fel kell készülnöm egy egész életnyi cikis helyzetre és beégésre. 
 Úgy-ahogy összeszedett választ adok a horror témával kapcsolatos kérdésére, és őszintén örülök, hogy nem akadt fenn a "perverzió" szó említésén. Talán a korábbi fiaskóim annyira magasra tették nála a lécet, hogy ez nem érte el. Az utolsó pillanatban fogom vissza a megkönnyebbült levegőkifújást ami kikívánkozott belőlem, még épp időben realizálva, hogy a hangmérnök valószínűleg nagyon morcos lenne miatta, és nem is hangzik túl jól a rádióban az ilyen, szóval próbálom olyan halkan kiengedni az orromon - nem a számon - a levegőt, amennyire csak lehetséges, miközben hallgatom Yara szavait.
Számítottam a kérdésre, szóval bólintok,, reflexből nyúlva a fejhallgató után le ne billentsem a fejemről, de egészen stabilan megszorítottam a pántját vagy hogy is hívják a két fülest összekötő kis bigyót, így az a helyén marad. -Az első regényem még inkább kalandregény volt, egy kamasz detektívről szólt. Irodalom órára kellett írnunk egy novellát, és ez bővült később könyvvé, hála az akkori tanáromnak, akinek voltak kapcsolatai a kiadói szférában. Ezúton is köszönöm, Mr. Williams! - sután nevetek fel, és nem merek Yarára pillantani, mennyire amatőr vagy épp gáz volt ez a kis kiköszönésem, na nem mintha Mr. Williams valaha hallaná ezt az interjút. Én tuti nem büszkélkedek majd vele, sőt, ha értenék hozzá, biztosan eltüntetném mindenféle felületről.
-A második könyvem 3 év kihagyással jelent csak meg, akkor tértem át pszicho-thriller vonalra, ezt közelebb éreztem magamhoz. A kiadóm szerencsére vevő volt az ötletre, így meghosszabbították a szerződésemet. Nem tudom, hogy nagy kiadóknál ez hogy működik, de akikkel én dolgozom, egy kis, mindössze öt fő alkotta szakmai stáb. Fogalmam sincs, milyen lehet, ha úgymond futószalagon gyártják a könyveket. - az ajkamra harapok, talán kicsit terjengősre sikerült, így keresem Yara tekintetét, hogy jó-e így, mondjak-e még valamit, vagy lassan véget vethetünk a tortúrámnak. 
-Te milyen könyveket olvasol szívesen? - bukik ki végül belőlem egy kérdés, mielőtt a nő megszólalhatna. Nem biztos, hogy jó ötlet volt visszakérdezni, hiszen itt elvileg én vagyok az interjúalany, de nem tudok ennyit összefüggően beszélni. Kell egy kis idő, hogy az agyam rebootoljon, és képes legyek a következő kérdésére is - ha lesz - válaszolni. 
Vendég
Vendég
Anonymous

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptySzomb. 30 Szept. 2023 - 22:02


Thomas & Yara
Video killed the Radiostar
Sosem kellett büntetést fizetnie a rádiónak az én műsorom miatt. Volt már egy-két kisebb buktató, elszólás, kicsúszott szó, de sohasem tőlem, sohasem a reggeli beszélgetések során. Megengedhetetlen, hogy az én nevemmel fényjelezett adás legyen a rádió történelmének legkatasztrofálisabbika, de úgy néz ki, jó úton halad efelé. Felveszi a versenyt az egyik hétvégi interjús adással, ahol a helyi halászok képviselője részegen szitkozódott percekig, és megesküdött, hogy fókákat látott a parton. Azóta a neten kering a felvétel, hiába próbálja a rádió PR menedzsere és jogásza évek óta eltüntetni őket, néhány napon belül úgyis mindig felbukkan valahol. Mindig is viccesnek tartottam valahol, de azért magam is jobban örültem volna, ha ez a szégyenfolt eltűnik az internetről – most meg azon rágódhatok, hogy az ÉN műsorom fog a következő vírusvideóvá válni a rádióadások sorában.
Egyre idegesebb leszek, ahogy Baker szerencsétlenül próbálja felitatni a vizet az asztalról, illetve menteni a menthetőt. A legjobb az lenne, ha megszűnne létezni, és mindennél jobban szeretném most, hogy már olyan ügyes boszorkány legyek, aki képes egy csettintéssel eltüntetni valakit.
Hangom laza, a hallgatók nem neszelhetik meg, mekkora őrület van itt a stúdióban. Amíg beszélek, a hangmérnök és Baker takarítanak, és remélem, Thomas figyel rám. A kérdésem után beálló csönd tanúsítja, hogy ez nem így van, megcsikorgatom a fogam, és felteszem a kérdést újra, kissé máshogy fogalmazva, hogy elvegyem az élét a dolgoknak – annak, hogy ismételgetnem kell magam, mert az interjúalanyom megsüketült hirtelen. – A horrorfilmek is évek óta az egyik legnézettebb műfaj, akárhányszor moziműsort veszek a kezembe, mindig van legalább egy horror, amit játszanak. Az emberek imádják a sokadik remake-t is, nem számít, hogy az eredeti harminc éves már. Mit gondolsz, mi teszi ezt a műfajt ilyen népszerűvé? – Most végre válaszol, a hangmérnököm pedig már a saját berendezése előtt mókol, hogy hallható is legyen a vendégem. Válasza összeszedett, meglepő is, hiszen pillanatokkal ezelőtt még az arcán látszott a kín és nyomorúság, hogy részt kell vennie ebben. Mondjuk, nekem is biztos ezt mutatta a mimikám, legalább van bennünk valami közös. Mikor befejezte a mondandóját azonnal folytatom, elég csend volt már ebben az adásban, próbálom ignorálni, hogy perverznek nevezte a horrorkedvelő hallgatókat. Igazából nem probléma, mi, műsorvezetők igyekszünk az ítéletektől távol maradni, de a vendégeket az őszinteségük miatt is kedvelik a hallgatóink. – Biztos vagyok benne, hogy most is sok rajongója hallgat minket a műfajnak. A magam tudatlansága, hogy nem tudok címeket sorolni, ami a kategóriájában kiemelkedő. Rengeteg kiadó gondoz több tucat horrort évente, nem csak egy kis eldugott sarkáról beszélünk az irodalomnak ám. Térjünk is rá arra, hogyan sikerült kiadni az első könyved? Miként fedeztek fel téged? Mindent hallani akarok. A könyvkiadásról semmit sem tudok, és a hallgatóinkat is biztos érdekli a téma részleteiben! – Az internet korában én inkább csak blogokat követek, és ha valami oknál fogva egyszercsak úgy döntenék, kiadok egy memoárt, szimplán csak feltenném online, mint e-könyv. Manapság kiolvas már téglanehéz köteteket? A kis, papírvékony könnyű e-könyv olvasókra több ezer könyvet is fel lehet tölteni, és bárhova könnyen magammal vihetem őket. Persze, ezek is általában kiadón keresztül jelennek meg, bár egyre több az önálló megjelentetés.





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! EmptyCsüt. 7 Szept. 2023 - 12:28

Yara & Thomas
Egyértelmű, hogy erre az egészre nem kellett volna igent mondanom. Már az a könyvklub a gimisekkel is kikészített teljesen, és akkor ott csak egy maroknyi ember hallgatta a makogásomat és látta a szánalomra méltó bénázásomat, és remélhetőleg azóta már el is felejtették. Cikis helyzetbe hoztam magam ott is, mikor nagy lelkesen nekiálltam azt ecsetelni, milyen izgalmas a sorozatgyilkosok és bűnözők elméjéről szóló ilyen-olyan forrás. 14-18 éves gyerekeknek. Csak igazán gratulálhatok magamnak, bár Mr. Overstreet nem rúgott seggbe miatta, talán még pont időben tudtam befogni a számat, és menteni a menthetőt.
Hiába próbált nyugtatni többek között anya is, hogy minden oké lesz a rádiós interjún, én már akkor mondtam, hogy ez egy szörnyű, halva született ötlet, hogy én egy egész város előtt, élő adásban beszéljek, de hittem neki, hogy rendben lesz a dolog. Egész jól nekiindultam, de a víz - szerencsére max 1-1,5 deci szépen elkezdi áztatni a cuccokat meg bigyókat az asztalon, amik nagy eséllyel nem két dollárba kerülnek. Ez még hagyján, de az apró káromkodás, amivel megtoldottam a mutatványt talán még nagyobb gáz. Bár...mondhattam volna cifrábbat is, ez egy egészen light-os verzió volt, de hogy előveszik majd miatta a rádiót, hogy aztán szépen rám testálják a fizetést (teljesen jogosan) az tuti.
Kezdenék szabadkozni, de időben a nyelvemre harapok, és inkább a nadrágzsebemből elővadászott zsepivel próbálom a hangmérnökkel együtt felitatni a vizet, közben óvatosan pakolom arrébb a könnyen mozdítható felszerelést, hátha azokat elkerüli a folyadék. Hallom felcsendülni Yara hangját, aki mintha mi se történt volna, teljesen laza stílusban folytatja tovább, ám szavainak értelme nem jut el a tudatomig, még mindig teljes sokkban vagyok az elmúlt egy percben történtektől.
Mivel csak a kellemes hangszínét fogom fel, így természetesen nem tűnik fel, hogy kérdést intézett hozzám, a csend lesz az, amire felfigyelek, és hogy a homlokán egyre nagyobb lüktető érrel néz rám, próbálva nonverbálisan rávenni arra, hogy ugyan szólaljak már meg. Csak tátogok mint a hal, próbálom kikövetkeztetni, hogy vajon mi lehetett a kérdés, mit is kéne most mondanom. Egy néma "segítség" szót formál a szám, hátha Yara kisegít, és megismétli a kérdést, bármennyire ciki is. Vajon meddig tudom tetézni ezt a katasztrófát?
-Szóval...szerintem egyszerű a dolog. Az emberek szeretnek rettegni. Nem véletlen a horrorfilmek egyre ívelő népszerűsége és...valami furcsa perverzió is lehet ez az emberekben, hogy szeretnek gyilkosokról olvasni. - már azt hinném egészen gördülékenyen sikerült válaszolnom, megkönnyebbülve dőlnék is hátra, nem gondolva bele abba, hogy technikailag perverznek neveztem azokat, akik az ilyen műfajt kedvelik. Ezzel...természetesen magamat is ebbe a kategóriába soroltam, de az agyam még mindig blokkolt a vizes-káromkodós baki miatt. Sose lesz vége!
Vendég
Vendég
Anonymous

Good morning Rose Harbor! Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! Empty

Ajánlott tartalom

Good morning Rose Harbor! Empty
 

Good morning Rose Harbor!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» Sunday morning
» Lily Rose Parker
» Ashley Good
» good cars get you from point A to point B