Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 155 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 155 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (186 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:56-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Good morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

Good morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Good morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Good morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Good morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Good morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Good morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Good morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Good morning Rose Harbor!
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásGood morning Rose Harbor! - Page 2 EmptySzer. 6 Szept. 2023 - 18:56


Thomas & Yara
Video killed the Radiostar
Tudom, hogy türelmesnek kellene lennem Bakerrel, meg úgy mindenkivel, aki először beszél élő adásban, akármennyire is keményen csikorgatom a fogam ezekben az adásokban. Nem olyan egyszerű ám magabiztosan, folyékonyan beszélni élő adásban, legalábbis sokan ezt mondják. Nekem csípőből jött a dolog, mikor kezdtem. Már akkor folyt belőlem a szó, mikor még azt se tudtam, mit fogok kezdeni magammal, természetesen jönnek a hangok az ajkamra. Minden nap lelkesen huppannak le a szótagok a nyelvemről, én ezzel csalok mosolyt mindenki arcára, aki hajlandó meghallgatni engem. Mások a tetteikkel, vigyorukkal teszik mindezt. Ettől függetlenül frusztrál a dolog, nehezen tudom elrejteni az idegességemet. Azt gondolom a kommunikáció mindenki számára fontos, és hiába születünk eltérő képességekkel, mindenkinek az a dolga, hogy felfejlessze magát. Talán nincs is ennél fontosabb terület, ahol muszáj volna a tökéletességre törekednünk. Emberek vagyunk, szükségünk van arra, hogy megértessük magunkat és megértsünk másokat. Ezt nem gondolom, hogy egy írónak kellene mélyenszántóan kifejtenem. Az ő fegyvere is a szó, habár csendesen műveli a betűket. Halkan is lehet drámai hatást elérni, nem tagadom – az élőszót viszont nehezebb elkerülnie másnak. Ezért hatékonyabb az, hogyha valakire ráordítunk, hogy ne csinálja azt, amit tervez, akkor is, ha óriási plakát jelzi ugyanezt. Bárki dönthet úgy, hogy túl fáradt ahhoz, hogy ne olvasson el semmit. Könnyű ignorálni az írást, szó szerint szemet hunyni felette. Süketnek tettetnie magát valakinek sokkal bonyolultabb feladat.
Bár a hangomon kicsit sem érezhető, azért a küllemem sejteti, hogy az idegesség maga alá temet. Büszke vagyok arra, hogy elég fiatalos vagyok, így a harmincat is magam mögött hagyva, mégis ez a néhány perc már kilométereket mélyített az arcomon rejtőző ráncokon.
Baker első megszólalása egészen ügyesnek tűnik, és az idegességem, ami a gyomorsavam formájában kínoz éppen, kissé elszelídül. Pozitívan folytatom, elkezdem pörgetni a beszélgetést, de hát hiába hágott magasra a reménykedésem, egyenesen zuhan az óceán mélyébe, mikor Thomas elárasztja az asztalt, amelyen az érzékeny elektronikai eszközök pihennek, a poharának tartalmával. Elkerekedik a szemem, a férfi pedig egy ízeset káromkodik élő adásba. Hirtelen leizzadok – nem is tudom hirtelen, mekkora büntetést fognak kiszabni ránk emiatt, az én műsorom miatt, de ha valami itt elázik nagyobb anyagi kárral is számolnunk kell, nem mellesleg a beszélgetés káosza is ledönt minket. Gyorsan intek a hangmérnöknek, jöjjön be, és ha jól látom le is némítja azzal a lendülettel a vendégünket. Veszek egy mély levegőt, mielőtt kinyitom a számat, csilingelő hangon kezdek bele. - Az első adás mindenkinek kicsit nehéz, Baker az írott szavak embere, de hát emiatt is van itt. A modern irodalom szerves részét alkotják a hátborzongató történetek és legendák alapján írt elbeszélések, Poe óta tudjuk, mennyire népszerűek ezek az alkotások. – Riadtan figyelem, ahogyan papírzsebkendővel próbálja a kolléga felitatni a lakkozott fára borított tavat. Elképesztően szúrósan nézek a vendégemre, sikerült kettő darab mondatot elmondania anélkül, hogy katasztrófát okozzon, ez biztosan valami negatív rekord lehet a Rádiónál. – Jó magam nem vagyok akkora rajongója az ilyen jellegű könyveknek, de tudom, hogy mai is igen népszerűek. Esetleg Thomas, kifejtenéd, hogy mi is az oka ennek az imádatnak? Mit szeretnek, vagy miért is lehet ennyire izgalmas egy-egy ilyen könyv? – Szinte rettegve várom, hogy a férfi beszéljen, őt fixírozom, várva, hogy felfogja, ő következik. Van egy olyan érzésem, nem fog leesni neki a tantusz, és nem fog megszólalni időben.





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! - Page 2 Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyKedd 15 Aug. 2023 - 17:13

Yara & Thomas
Ne legyen a nevem Thomas Baker, ha nem kezdem el már Yarán is érezni, hogy ideges. Ajjaj, ha egy profi rádiós is frászt kap a közelgő interjútól, akkor én tehetek mást, minthogy elönt a pánik? Nyugi Thomas! Levegő beszív, bentart, majd kifúj. Jó, ügyes vagy. Magamban próbálok mantrázni, hogy nem lesz semmi baj, ez csak egy szimpla beszélgetés (amit hall kábé egész Rose Harbor), olyanról kell beszélni, amiből élek (jha, pont jól fog hangozni hogy hónapokig tartó írói válságom volt), és Yara tényleg profi (akinek homlokán látni vélek néhány megjelenő izzadtságcseppet, valószínűleg az idegtől). Mégis..mi romolhat le? (spoiler: MINDEN!)
Na jó, vészesen közeledik az akasztás...akarom mondani az adás kezdése, így fejemre igazítom a fejhallgatót. Azt hiszem elengedhetem, hogy megpróbálok professzionálisnak tűnni, valószínűleg már teljesen leírtam magam Yara és az egész rádiós stáb előtt. Igazából azt nem értem, miért nem hajítottak már ki innen páros lábbal. Nem gondolnám, hogy még ha előre be is harangozták, hogy jövök, olyan sok ember hullatna krokodilkönnyeket, ha az interjú végül elmaradna, és a nő egyedül stand up-olná végig az erre szánt időt.
Az egyik férfi visszaszámol, és amikor egyhez ér, Yara pedig beleszól a mikrofonba a hallgatükat köszöntve, tudom, hogy innen nincs visszaút. Ebőbl kell megpróbálnom kihozni a lehető legkisebb égést. Sikerről ne beszéljünk, én már csak örülhetek, ha egy esetleges bevételkiesés miatti kárpótlásról szóló  csekket nem sóz a nyakamba a HarborRadio. Igen hamar rám kerül a sor, hogy beszélnem kell. Majdnem megköszörülöm a torkom, de még időben megszólal a fejemben egy hangos sziréna, hogy ne-ne-ne, mert megsüketítem a hallgatókat, így csak egy mély levegőt veszek, de attól tartok, azt is sikerült túl közel a mikrofonhoz. Na mindegy, élő egyenes adás, innen nincs visszaút.
-Jó reggelt mindenkinek. Thomas Baker vagyok, és ömm...- elmondom a nevem, mikor az előbb Yara már bemutatott. Ez ciki. Vagy nem? Hallgathatnék többet rádiót, hogyan is szokták ezt csinálni. -Angliából költöztem ide átmenetileg. Három könyvem jelent meg, jelenleg a negyediken dolgozom. - egy levegővel, dadogás nélkül sikerült ezt a két rövid mondatot elmondanom, amit igencsak sikerélményként élek meg, arcomra ki is ül egy hülye, bárgyúnak is beillő mosoly, emiatt ki is megy a fejemből, hogy esetleg mondanom kell-e még valamit, de Yara vérprofi, és már szólal is meg szinte egy másodperccel azután, hogy én levittem a hangsúlyt. Elképesztő ez a nő!
A következő feltett kérdése egy olyan, amit többször megkaptam már, így igyekszem a jól betanult választ, hiba nélkül előadni. -Szeretem az izgalmas, esetleg borzongató történeteket, mindig is szerettem, így mikor az írói pályára léptem, nem volt kérdés, hogy ebben a műfajban szeretnék többet alkotni. - nyitnám a számat, hogy esetleg első könyvemről, a fiataloknak szóló detektívkönyvről is szót ejtek, ám idegességemben túlzottan gesztikulálok a kezemmel, ezzel felborítva a pohár vizet, amiben még volt néhány korty.
-A francba! - szisszenek fel, ahogy újra egyenesbe állítom a poharat, majd szemeim elkerekednek. A francba! Káromkodtam egyenes adásban a rádióban!! Ha van Isten, most nyíljon meg a föld, és nyeljen el örökre!
Vendég
Vendég
Anonymous

Good morning Rose Harbor! - Page 2 Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyKedd 15 Aug. 2023 - 13:46


Thomas & Yara
Video killed the Radiostar
Káosz. A legnagyobb bukásom lesz eddigi életemben. Tiszta, tagadhatatlan, emlékezetes káosz és beégés lesz a ma reggeli műsor. Nem is tudom, hogy fogom ezt a vezetőségnek megmagyarázni majd. Nincs kedvem pitizni majd. Pedig olyan jól ment eddig egyedül! Az olvasói levelek felolvasását kellett volna folytatnom, még egymagamban is ügyesebb vagyok, mint egy ideges interjúalannyal. Soha többet nem bízok semmit másra – azt hittem figyelembe veszik majd, hogy teljesen más a virtusom, mint a vendégé, akit kapkodva meghívtak. Ha nekem sikerült volna utolérnem telefonon, inkább a nővéremet ráncigáltam volna be, hogy mentsen meg, róla tudom, hogy képes értelmesen beszélni. Ennyi erővel a Sarok Kávéház tulajával is cseveghettem volna a könyvelésről meg a kávékról, még az is jobban jött volna ki. Legalább a kávébabok egzotikus terméknek számítanak.
Azt hinné az ember, hogy az írók a szavak emberei. Mondjuk, lehet okkal preferálják az írott formát, ezért adatnak ki könyveket, mondjuk egy beszélgetős tévéműsor helyett. Sajnos utólag könnyű okosnak lenni, most már az adott helyzetből kell a legtöbbet kihoznom. Abban biztos vagyok, hogy nekem kell résen lennem, beszéltetnem Thomast, szórakoztatnom a hallgatóságot. A vendégemnek nem ez lesz az erőssége. Remélem azért idővel bemelegszik, felszabadultabb lesz, és felveszi a ritmust. Ha ketten lettünk volna, az olvasói leveles szegmens alatt az egyikünk – általában a műsorvezető társam – megismertette volna a stúdióval a vendégünket. Láthatta volna, hogy megy egy ilyen adás, könnyebben betanulhatott volna a rádiózásba. Remélem, azért beszélgetni tud, már az is sokat segítene rajtunk.
Amíg Thomas iszik, addig elmormogok magamban egy imát. A hangmérnök már a helyén, segítségkérő tekintettel fordulok felé, de ő csak vigasztaló félmosollyal kínál meg, majd lassan beszámol. Bíztató mosollyal fordulok a vendégem felé, feltartom az egyik hüvelykujjam, majd az egyes szám után belekezdek a köszöntésbe. – Üdvözlünk minden kedves visszatérő és új hallgatót! Itt van velem Thomas Baker, író. Ma vele fogok beszélgetni a karrierjéről, a könyvkiadás helyzetéről. Aki szeret olvasni, az ne kapcsoljon el! A hallgatók kérdéseit a megszokott címekre várjuk, sort kerítünk azokra is a mai beszélgetés alkalmával. – Thomas arcát vizsgálom, miközben beköszönök. Végig kimért mosollyal nézek, igyekszem nem mutatni Baker felé, hogy kétségbe vagyok esve, gondolom az tovább rontana a helyzeten. – Thomas, kérlek mutatkozz be a hallgatóinknak! – kérem meg őt, és bár csak az író látja, a kezemmel gesztikulálok, ezzel átadva neki a szót.
Megvárom, amíg befejezi, majd gyorsan visszalopom tőle a szót. – Örülünk, hogy eljöttél. Sok hallgatónk nagy rajongója a könyveknek, és az irodalom ma már annyira sokrétű, nehéz átfogóan beszélgetni róla. Pszicho-thriller a zsánered, ha nem tévedek, esetleg tudnál pár szót mondani arról, miért is ez fogott meg? – Bevallom, felszínesen olvastam csak Baker után. Sosem akadtak a kezembe a regényei, ritkán van időm leülni olvasni, és akkor is inkább másfele nézelődök, például a nem fikciós kötetek felé. Nővérem miatt gyakran olvasom a híreket meg az újságot, de az irodalmi berkekben nem vagyok elég jártas. El kellett volna fogadnom, hogy ez az egész interjú halálra volt ítélve, attól a pillanattól fogva, hogy csak Bakert sikerült a mai napra előkerítenünk. Azért én még küzdök a megmentéséért, Thomasra mosolygok, hátha erőre kap attól, hogy én hátradőlve, nyugodtan várom a válaszát.





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! - Page 2 Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! - Page 2 EmptySzer. 2 Aug. 2023 - 15:45

Yara & Thomas
Még a saját nevem kimondásába is képes vagyok belegabalyodni néha, amikor bemutatkozásra kerül a sor, most meg arra készülök, hogy hosszú perceken keresztül (tényleg, azt meg se kérdeztem milyen hosszú lesz ez az egész) beszélgessek Yarával, ami önmagában még kevésbé jelentene problémát, ha nem sugároznák egyből a rádióban is. 
Ha valamilyen isteni csoda folytán sikeres lenne ez az egész, az azért jó hatással lehet az írói karrieremre abból a szempontból, hogy talán többen vennék a könyveimet, de teljesen ellenkezőleg is kifuthat ez, és akkor a kiadóm tuti lapátra tesz, már így is rezeg a léc, hogy nem adtam le nekik semmit több, mint egy éve. Hamarosan elkészül egy prológus, ha minden jól megy azt át tudom nekik adni egy héten belül, de ha itt most leégek, akkor nem tudom, mit fognak szólni. Elképzelhetőnek tartom, hogy utána már nem akarják, hogy az ő nevüket az enyém mellett egy lapon említsék.
Na mindegy, igyekszem ezeket a gondolatokat amennyire lehet az agyam egy hátsó szegletébe száműzni, hiszen nagyon oda kellene figyelnem, milyen kellékekkel leszek körülvéve, de ha most Yara visszakérdezne, tuti belesülnék a válaszadásba. -Hogy jó ritmu...aha oké. - egy pillanatra összeráncolom a homlokomat, mert nem is értem, hogy jön össze a ritmus az ivással, de inkább jobbnak látom, ha inkább nem kérdezek rá, és úgy teszek, mint akinek leesett a tantusz, bár szerintem ennyi alapján is azt hiheti a nő, hogy nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban. Ami valahol lehet hogy így van, de amúgy nem vagyok buta, csak...szerencsétlen. Legalábbis szeretném azt hinni, hogy az eszemmel nincs baj. 
-Haha, oké, rendben. - zavarodottan nevetgélve vakarom meg a tarkómat, bár nyugtatásnak szánta amit mondott, és poénnal próbálta elütni a szituáció komolyságának az élét, de nem igazán kerültem tőle zen állapotba. Két lehetséges kimenetelt látok, és egyik sem túl kecsegtető. Vagy leblokkolok és csak őőőő-zni fogok, esetleg azt sem, vagy elkezdek össze-vissza beszélni mindenféle hülyeségről. Élő. Egyenes. Adásban. Jaj anyám! Az meg sem fordul a fejemben, hogy képes leszek összeszedett, strukturált válaszokat adni, ahhoz valahogy most be kéne verni a fejemet, vagy ilyesmi. A kómából felébredt emberekről szokott kiderülni, hogy olyan képességek birtokában térnek magukhoz, amikkel a balesetük előtt nem rendelkeztek.
Na jó, eljesen elmentek nekem otthonról. Mindjárt egy egész város fogja hallgatni a hangomat, én meg azon gondolkodom, milyen lehet kómába esni majd felébredni. Nagyon nem kellett volna az a sok kávé, az és az ideg együtt nagyon nincs rám jó hatással, de néhány nagy korty vízzel igyekszem visszanyerni a normális állapotomat. Már amennyiben bármelyik állapotomat lehet normálisnak nevezni, de na, szóval a standard-et. 
Amikor megkapom az ukázt, hogy üljek le, éppen az utolsó pillanatban fogom vissza a kezemet, ne kezdjek el szalutálni mint valami jó kiskatona, és inkább helyet foglalok, felvéve a fejhallgatót, amit megpróbálok a fejemre igazítani, hogy ne csúszkáljon el. Melyik gombot is nem szabad megnyomni? Vagy valamelyiket meg kell mielőtt beszélek? - Oké, te vagy a szakértő. - szinte krákogom a szavakat, nem lesz ez így jó, nagyon nem. Megköszörülöm a torkomat még most, mielőtt az élő adás elkezdődik, és iszom még egy kortyot a vízből. Még jó, hogy szénsavmentes, ha savas lenne, akkor fenyegetne az a veszély, hogy egy böfögéssel köszönök be a mélyen tisztelt hallgatóknak. Na jó, ez ígyis-úgyis leégés lesz, kezdjük már, legyünk túl rajta!
Vendég
Vendég
Anonymous

Good morning Rose Harbor! - Page 2 Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyCsüt. 27 Júl. 2023 - 12:37


Thomas & Yara
Video killed the Radiostar
Sokan megilletődnek az első adásukban. Én sem a mikrofon mögött kezdtem, szinten mindenki szerkesztőként indul. Vagyis, ez nem igaz, először kávéfőző segédmunkásként, persze, ennek van egy sokkal kedvesebb és jogilag elfogadhatóbb neve. A lényeg - általában, aki műsorvezetőként végzi, sok évnyi háttérmunkával a zsebében jut el a stúdióba. Ettől függetlenül idegőrlő az élő adás. Úgy emlékszem, nekem elég jól ment az első adásom, nem is izgultam annyira. Sosem volt problémám emberek előtt beszélni, és azt hinné ez ember, megkönnyíti a helyzetet az, hogy csak a hangunkat osszuk meg. Mégis, nehéz jó műsorvezetőt találni, aki simán és lazán képes beszélni ilyen korán különféle témákról.
Biztosan nehéz lehet teljesen ismeretlenként, vendég szerepben megérkezni ide. Még a szerkesztői tapasztalat sem segíti az interjúalanyokat, csak belepottyannak a viharos tengerbe, a hullámzó, le nem álló pörgésbe, ami a rádiózással jár.
Thomas Baker teljesen elveszettnek tűnik, ahogy körbevezetem az igen kicsi stúdióban. Tudom, hogy szinte buldózerként rohanom le, de tényleg muszáj hamar elsajátítania az alapokat, mert lassan adásba kerülünk. Igyekszem a lehető legrövidebbre fogni a dolgot, felpattanok, gyorsan elveszek egy poharat, és azt is a vize mellé teszem. - Most igyál kérlek, az adásban nem biztos, hogy jó ritmusban jönne ki. - kérem őt határozottan. Aki már évek óta vezet műsort, pontosan tudja, mikor kortyolhat bele az üvegébe, ráadásul egy másik műsorvezető mellett biztos lehet, hogy elhúzza a társa a mondatát addig, amíg újra meg nem tud szólalni. Egy vendéggel, egyedül, sajnos nincs ilyen luxusa senkinek.
Látom Thomason, hogy igyekszik megemészteni, amit mondok neki. Veszek egy nagy levegőt, próbálom elnyomni a saját idegességemet, amit úgy érzem, legalábbis eddig a pontig, ügyesen rejtegettem. Az elég, már bocsánat, ostoba kérdésére megállok a mozdulatom közepén. Csodálkozva nézek rá, kinyitom a szám, majd mielőtt bármi meggondolatlan kicsúszhatna, becsukom. Úgy érzem a szemeim mindjárt kiugranak hitetlenkedésemben. Nyelek egyet, és megint nekifogok a válasznak. - Persze, hogy élőben megy. De ne aggódj! Biztosan nem fogsz olyasmit mondani, ami kínos lenne vagy bajba sodorhatna, nem a maffiáról fogunk beszélgetni! - igyekszem viccesre venni a formát, pedig belülről az aggodalom savas kígyóként tekeredik fel a nyelőcsövemen. Kezdem elveszteni a reményt, hogy sikerül a mai napot óriási bakik nélkül lehozni. Az biztos, hogy az én habitusom teljesen más, mint az övé, és nem fogok tudni ügyesen vele együtt dolgozni. Nagyon oda kell figyelnem, hogy ne nyomjam el őt, de mégis vezessem a műsor fonalát, és felvegyem a gyeplőt, mikor ő - valószínűleg elkerülhetetlenül - elejti. A mosolyom som olyan őszinte már.
Az órámra pillantok, és látom, hogy egy percen belül neki is kezdünk a műsornak. Újra a székembe ereszkedem. Thomasra nézek, kissé parancsolóan szólok rá, hogy foglaljon helyet.
- Ne aggódj! Minden rendben lesz. Egy percen belül kezdünk. Csak bízz bennem, én vezetem majd a beszélgetést. - Bizalmas hangnemet ütök meg, hogy egy kis lelket öntsek belé. Muszáj, hogy összeszedje magát, ez nem csak ő, de az én érdekem is.





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! - Page 2 Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! - Page 2 EmptyHétf. 24 Júl. 2023 - 10:18

Yara & Thomas
Semmit nem aludtam az éjjel, csak forgolódtam, aztán valamikor irdatlan korán kikeltem, és anélkül, hogy felkeltettem Willow-t (vagyis hát remélem nem kelt fel rám, a szobájából nem jött ki) főztem egy óriási adag kávét, amiből majd jut neki is reggel ha felébred. Vagyis...a főzés pillanatában még azt hittem maradni fog, de végül fáradt voltam és ideges, így megittam mindet, így amikor beléptem a rádióállomás ajtaján, nem tudtam, hogy az ideg vagy a sok kávé miatt remeg a kezem, mindenesetre ökölbe szorítottam, ezzel próbálva visszafogni.
Amíg az asszisztens kísér a célhoz, végignézek magamon. Annyira elbambultam reggel, hogy csak magamra kapkodtam ami a kezem ügyébe került, így egy szürke Simpson családos póló, farmer, és tornacipő van rajtam...két különböző színű, egy fekete és egy fehér. Ezt meg hogy az istenbe nem vettem észre? Na mindegy, legfeljebb elkönyvelnek zizinek vagy hippinek, bár előbbire egyébként is igencsak reális esély van. 
Még mindig nem értem, hogy mondhattam igent az interjúra. A múltkori könyvklub is megterhelő volt az idegeimnek, de ott legalább csak egy maroknyi ember előtt kellett magamat égetni, nem a városi rádióban. Te jó ég, teljesen hülye vagyok. Amikor felhívtak, azt hittem ez valami átverős show, de aztán kiderült, teljesen komoly, nekem pedig valószínűleg kihagyott az agyam egy pillanatra amikor beleegyeztem, utána pedig nem volt merszem lemondani. Edd meg, amit főztél, Thomas! 
-Thomas Baker. - fogadom el a felém nyújtott kezet, amikor a műsorvezető - akinek a hangját már sokszor hallottam, de látni sosem láttam - bemutatkozik. Úgy pörög, és annyira professzionális, hogy én még bénábbnak érzem magam már most, és akkor még el se kezdtük az interjút. Ide-oda kapkodom a fejem ahogy magyaráz...mikrofon...kapcsoló...némítás...SEGÍTSÉG! 
Igyekszem kívülre semmit nem mutatni a pánikból, ami a belsőmet uralja, de Yara mondatainak a felét nem is fogta fel az agyam. A kávé és az idegesség teljesen leblokkolta az agyamat. Totális beégés lesz, érzem, hogy teljesen kiszárad a torkom. -Én...szóval izé...kaphatnék egy pohár vizet?- még ezt is úgy mondom, mint mikor a kisiskolás a tanárnénitől kikéreckedik vécére az óra közepén. Szánalmas vagyok, nem lepődnék meg, ha a nő most azonnal sztornózná ezt az egész beszélgetést. Bármennyire ciki is lenne, talán tényleg az lenne a legjobb.
-Öhm...Teljesen élőben megy? Szóval bármi amit mondok, azt egyből már hallják is a rádiózók? Vagy van lehetőség korrigálni magam, van némi csúsztatás? - teszem fel a cseppet sem profi kérdést, ezzel elárulva, hogy teljesen szűz vagyok ezen a területen. Le fogja mondani. Ő sem akarhatja, hogy elrontsam az egyébként teljesen szuper műsorát. Egyelőre nem ülök le, zsebre dugott kézzel igyekszem visszafogni a kezem további remegését, meg gyorsabban el tudom hagyni a terepet, ha Yara úgy dönt, inkább kihagyjuk ezt a beszélgetést. 
 
Vendég
Vendég
Anonymous

Good morning Rose Harbor! - Page 2 Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! - Page 2 EmptySzer. 19 Júl. 2023 - 19:57


Thomas & Yara
Video killed the Radiostar
Imádom a rádiózást. A szám jártatásával kereshetem a kenyerem, mi lehet ennél jobb? Egyetlen hátulütője van – nem, nem a koránkelés – mégpedig minden nap ott kell lennem a stúdióban. A hétvégéink szabadak ugyan, de hétköznap reggel hattól kilencig mienk a pálya. Ez nem az a munkahely, ahol könnyen helyettesítenek bárkit is. Ráadásul a műsorvezetéshez legalább két személy szükséges, hiszen az ember magában nem tud értelmesen beszélgetni. Erősen függünk a másiktól, és akkor is boldognak kell lennünk, mikor legszívesebben a sarokba húzódva, összegömbölyödve sírnánk. Nincs olyan, hogy fáj a fejem, nem jövök; elszökött a kiskutyám, nem jövök; csak ekkor volt szabad időpont, nem jövök. A szabadságolások emiatt fejtörést okoznak itt, a HarborRadiónál.
Mikor a munkatársam kijelentette, hogy a mai napon egyszerűen muszáj elutaznia, és nem tud itt lenni végig, majdnem dühöngeni kezdtem. Mindezt öt munkanappal előbb jelentette csak be, ha nem lett volna elég a stresszből. Hirtelen nem tudtam hova nyúljak – a többi műsorvezető nem vállalta el a reggelt, nekem pedig nem volt más ötletem, mint meghívni valakit interjúra. Rose-Harbor egy elég kicsike város, nem sok hírességünk van kéznél, szóval több tucat telefonhívás és szívesség után jutottam el végül a mai vendégemhez – Thomas Bakerhez. Szemtelenül fiatal író, egyenesen Európából. Nem szeretek olyan emberekkel beszélgetni élő adásban, akivel nem tudom, milyen a kémiánk, de nem értem el személyesen, egy másik szerkesztő beszélte le vele végül az interjút.
Ezért izgulok egész reggel. A legnagyobb katasztrófa az lenne, ha meg se jelenne. Nem sokan szeretnek ilyen korán felébredni, még azt is bevállaltam, hogy a hatórás híreket, köszöntést, és az első néhány számot egy magam felvezetem. Héttől pedig vele tervezek egy interjút és egy beszélgetést az írók, irodalom és könyvkiadás helyzetéról a 21. században. Már a stúdióban ülök, a nagy üvegablak mögül rám mosolyog a hangmérnökünk. Nem hagyom, hogy leüljön a hangulat, elszórakozom magamban, és remélem a hallgatóink is élvezik, ahogy elfilozofálgatok magammal.
Nyílt a külső ajtó, és egy asszisztens bekísérte a vendégemet. Én épp egy szünetet vezetek fel, óvatosan kiintek, és biztató mosolyt küldök a többiek felé.
- Most pedig jöjjön az egyik kedvenc számom, a drivers license! A kis szünet után várok mindenkit vissza, mert érkezik a vendégem, Thomas Baker! Szó lesz a karrierjéről, a könyvkiadásról, és arról is, milyen az irodalom napjainkban. – harsogom, majd ahogy felcsendül a dal, lekapcsolom a mikrofonomat. Lekapom magamról a fejhallgatómat, és kinyitom az ajtót.
- Yara DeVries. – nyújtom a kezemet. – Olyan hat percünk van, mielőtt vége lesz a zenének meg a reklámoknak. Gyorsan megmutatok mindent. – pörgetem az eseményeket. A rádiózás nem az a szakma, ahol félre lehet állni kávézgatni, mikor elindul az akció, sebes léptekkel érek vissza asztalhoz tehát, és mutatok rá az első gombra. – Ezzel tudod majd bekapcsolni a mikrofont, ez a fejhallgatód, minden mást a hangmérnökünk intéz, szóval nem kell sokat nyomkodnod. Adás közben kérlek ne némítgasd le magad, elég a szünetek alkalmával. – Levegőt se veszek, úgy folytatom. – Az interjúval kezdünk, nyugi, nem lesz bulvárjellegű. Inkább a szakmai részébe akarok beletúrni. – Mosolygok Thomasra. – Elnézést a modortalanságért, de szeretném, ha olajozottan menne a mai nap. – Pillantásomat gyorsan a faliórára vetem. Még van több, mint három percünk. A szoba sarkában álló szekrényhez sietek, előhúzok egy kis üveg vizet, Thomas oldalára helyezem. – Ha bármi kérdésed van most tedd fel. – jelentem ki, ahogy én magam leülök a székembe.





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! - Page 2 Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! - Page 2 EmptySzer. 19 Júl. 2023 - 19:52

Thomas és Yara
Good morning Rose Harbor!

HarborRadio stúdió, 2022. május vége





Burning desire

Yara DeVries
Az Alapítók Körének tagja
Yara DeVries
Elõtörténet :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Emeraude-Toubia-emeraude-toubia-39734994-500-280

If you tell me I am my father's daughter
You don't know me at all
~
Board
Play by :
Emeraude Toubia
༄ ༄ ༄ :
Good morning Rose Harbor! - Page 2 Bc6212c584f0bb7584032eec95a3a989aec02972
User :
Fanni
Team

Good morning Rose Harbor! - Page 2 Empty
TémanyitásGood morning Rose Harbor! - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

Good morning Rose Harbor! - Page 2 Empty
 

Good morning Rose Harbor!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Sunday morning
» Lily Rose Parker
» Ashley Good
» good cars get you from point A to point B