Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (130 fő) Szomb. 20 Ápr. 2024 - 20:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


Archie morzejelei

Such a parade EmptyTamara Mason
Ma 15:31-kor


Hello there, sis!

Such a parade EmptyAdmin
Ma 8:51-kor


Idegesítően idegesítő

Such a parade EmptyNoah Jacobs
Tegnap 18:44-kor


The tragedy of loss

Such a parade EmptyMaeve Fitzgerald
Tegnap 16:31-kor


Hey Beautiful!

Such a parade EmptyAnders Morton
Tegnap 12:53-kor


Calories don't count on weekends?

Such a parade EmptyLuna Wheatfield
Tegnap 12:53-kor


Friday night fun

Such a parade EmptyElodie Rhodes
Tegnap 12:24-kor


Besties Time.

Such a parade EmptyFlora Hill
Tegnap 11:36-kor

Megosztás
 
Such a parade
Minden mágia megköveteli a maga árát.
ÜzenetSzerző
TémanyitásSuch a parade EmptyCsüt. 16 Május 2024 - 14:08

Such a parade
Aki boszorkánynak születik, az már nagyon korán megtanulja, hogy a képességét nem használhatja akármikor és akárhol, mert nem mindenki annyira nyitott erre, mint a mi közösségünkben. Vannak akik kifejezetten utálják a boszorkányokat (vagy úgy összességében a természetfelettit), de többen vannak azok, akik szimplán nem tudnak a mágia létezéséről. Az ő érdekükben, meg természetesen a sajátunkéban is meg kell válogatnunk, hol varázsolunk. Kay egyébként is - tudtommal - ritkán szokta használni az erejét az átok miatt. Bár fogalmam sincs, mit csinálnak a mentorával, csak bízni tudok abban, hogy az az átkozott Lackwood nem hajszolja túl az öcsémet. 

Kay nincs jól, ezt látom rajta. Ahogy beszél én pedig végignézek rajta, az pörög a fejemben, hogy mennyire lehet régi ez a dolog, és mennyire csak pillanatnyi. Talán kicsit jobban kellett volna nyomulnom akkor, amikor korábban mélabút fedeztem fel rajta, de egyrészt nem tudhattam, hogy ezt mi váltja ki, másrészt pedig féltem attól, hogy ha túl erőszakos vagyok vele és mindenáron az érzéseiről, gondolatairól akarnék beszélni vele, akkor ő be-, engem pedig kizár. Hálás vagyok tehát, hogy most megnyílik nekem egy kicsit. -Dehogynem várhatnak. - erősködöm határozottan, és tényleg nem hagyom felállni a dobozról.

Megszakad a szívem, ahogyan a könnycseppet látom kibuggyanni, és nagyon markolnom kell a doboz szélét, hogy ne akarjam egyből magamhoz húzni mint régen, mikor még kisebb volt, és például elesett a biciklivel vagy valami miatt rossz kedve volt. Emlékeztetnem kell magam, hogy ő már 18, nem pedig 8 éves. Máshogy kell megközelítenem őt tehát, ezért próbálom kicsit gyakorlatias oldaláról megragadni talán a dolgokat, és ha már rájuk van bízva, a Lackwood-okat emlegetem fel elsőnek. Pillantásom lecsusszan a medálra, amit már máskor is kiszúrtam, de nem akartam kérdezősködni róla. Éreztem a belőle pulzáló mágikus energiát így tudtam, hogy varázserővel bír, és bármennyire szeretem tudni a dolgokat, ebben nem engedtem utat a kotnyelességemnek.

- Helyes. Az jó. Bánjanak is veled szépen, vagy különben...- ökölbe szorul a kezem, de nem hagyom, hogy az idegességem és az egyértelműen feketemágia párti boszorkányok elleni ellenszenvem eluralkodjon rajtam. Ez most nem rólam szól, hanem az öcsémről. A következő kérdésemmel kapufát lövök, válaszát hallva már tudom, nem feltétlen a jó irányból közelítettem meg a kérdést. Sóhajtok egyet. Már nyitnám a számat, hogy azt mondjam, ő más mint Abel volt, de végül nem teszem - mindketten tudjuk, ez nem lenne igaz. A Llewellyn férfiak valamilyen oknál fogva meg vannak átkozva, és egyszerűen nem talált egyik ősünk sem magyarázatot vagy megoldást a problémára, ez pedig rettengő elkeresítő.

Hátrahőkölök a hévtől, ahogyan felcsattan, ösztönösen teszem mutatóujjamat ajkaim elé, hogy kicsit csendre intsem, és kicsit körbe is nézek meghallotta-e valaki, de olyan nagy az alapzsivaly az utcán, hogy ebben most magunk vagyunk. Könyökeimmel a térdemre támaszkodom, úgy hajolok kicsit közelebb hozzá, jobb kezemet egy kis időre a térdére teszem, amolyan vigasztalásképp. -Nem tudtam, hogy ez ennyire fontos neked, Kay. - emiatt borzasztó nővérnek is érzem magam, de ezt már csak magamban teszem hozzá. 

- Elismerem, hogy ebben a témában nem voltam túl támogató, de ígérem neked, hogy találunk valami megoldást erre. Hogy az, hogy megfosztunk az erődtől csak a legeslegutolsó utáni dolog legyen. - hangom magabiztos, és bár eddig féltésből én is inkább azt pártoltam, hogy inkább fojtsuk el a mágiáját csak hogy biztosan túlélje az átkot, most a tekintetében és a kisugárzásában megpillantottam valamit, amit eddig ezzel kapcsolatban azt hiszem még nem láttam tőle. Vagy nem voltam hajlandó meglátni. -Beszéltél már erről valakinek korábban?



Enide Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Enide Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
Virágbolti eladó
Karakter idézet :
"A család köteléke mérhetetlen hatalommal áld meg minket. De azt is el kell fogadnunk, ami vele jár. Felelősséget nyújt, hogy feltétel nélkül szeressünk, sajnálkozás nélkül. Sosem mondhatunk le e kötelék hatalmáról, még akkor sem, ha próbára teszik. A kötelék táplál minket, erőt ad nekünk. E nélkül az erő nélkül semmink sincs."
Play by :
Pauline Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade Cocker-Spaniel_FeaturedImage-1024x615
༄ ༄ ༄
Such a parade Maxresdefault
༄ ༄ ༄
Such a parade 1c9e6a256941a6f984169c10e1170d4e
༄ ༄ ༄
Moodboard


User :

Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade EmptyVas. 5 Május 2024 - 11:43



Teljesen megkattantam. Nem csak hogy nem tudtam megzabolázni a képességem, még egy olyan eseményen is csináltam, ahol bárki láthatta, mi történt igazából. Azzal nyugtattam csak magam, hogy olyan gyorsan történt az egész, senki nem látta meg a lényeget - hozzá sem értem a vödör festékhez. Úgy éreztem közel állok a teljes kiboruláshoz és hogy tereljem a figyelmem, inkább meg akartam ragadni valamit, hogy odébb pakoljam. A maradék erő azonban úgy szökött ki áruló Júdás módjára a lábaimból, hogy inkább csak leroskadtam. Nem segített a helyzeten sem az, hogy ettől még nyomorultabbul éreztem magam, sem pedig Enide ragaszkodása.
Rohadtul nem kellene látnia azt, hogy nem vagyok jól.
A gondolataim azonban túl kuszán csapongtak, hogy vegyek egy nagy levegőt és összeszedjem magam. Olyan jól esett most a törődés. Annyi minden történt már az elmúlt időszakban, hogy már azt sem tudtam pontosan melyik történés volt helyénvaló és melyik nem. Azok a seggfejek megérdemelték a vödör festéket a nyakukba, ha pedig jót akarnak maguknak, jó messzire elmennek a nővérem közeléből is. Láttam az arcán, hogy nem egészen érti és azt is, mennyire aggódik értem. Össze kellett szednem magam, nem hagyhatom cserbe egy ilyen forgalmas napon.
- Felveszem a kalapot is, menjünk, segítek. A vásárlók nem várhatnak. - magamat is győzködtem, hogy így lesz a helyes. De egy tapodtat sem bírtam mozdulni. Olyan érzés volt, mintha béklyót kötöttek volna a bokáimra. Már csak néhány gyors lélegzetvétel is elég volt ahhoz, hogy megint szanaszét rebbenjen az a maréknyi kapaszkodóm is.
Volt olyan egyáltalán?
Olyan nyomorultul éreztem magam, amikor végül kiadtam a teljes valómat neki. Én ennél erősebb voltam, határozottabb. Most pedig úgy szétcsúsztam, mint a takony. Enide szavai csak lassan jutottak el a tudatomig, kicsit sem szerettem volna ennyire kivételezett lenni. Csak egy átlagos életet akartam, amiben szívesen próbálgattam volna meg a feléledő erőm.
Addigra már legördült egy kövér könnycsepp is, amit a ruhám ujjával kentem el egy dacos mozdulattal. A Lackwoodok említésére akaratlanul is a medálomért nyúltam. Talán majd az megnyugtat.
- De, segítenek. Aria miattam hagyta el a várost, hogy segíthessen megoldást keresni. - ezt akkor megbeszéltük, mielőtt Alexander átvett volna tőle. Végtelen hálát éreztem csupán a nő irányába, igaz nem nagyon jelentkezett azóta, hogy utoljára találkoztunk.
Nehéz lett volna szavakba öntenem, mit is érzek pontosan amikor megpróbálom. Nem hibáztatom őt sem azért, hogy ezt nem érzi át, hiszen sohasem volt ilyen tapasztalata. Mégis ott volt a másik oldal, amikor valaki vezetett, akkor könnyebben éreztem én is rá a saját erőmre. Ezt nem értettem pontosan, hogy miért így volt.
- Abel is nagyravágyó volt és tele magabiztossággal. Te is tudod, hogy mi történt vele. - anya nem szeretett a testvéréről beszélni, de voltunk elegen ahhoz a kovenben, hogy legalább elcsípjek néha egy-egy összesúgást, történetet és eszmefuttatást. A nők sokszor pletykásak, amikor összeülnek, én pedig megtanultam ennek az előnyét kihasználni.
- Meg vagyok átkozva, ahogy ő is. Valami lepecsételi az erőm, amire eddig nem talált senki megoldást. Ez a valóság Enide, nem az önbizalmam. - az utóbbi szavak már makacsul törtek elő belőlem, engem is meglepve milyen vehemenciával mondtam. Végül csak lesütöttem a szemeimet és inkább fixíroztama cipőmet. Már nyoma sem volt a kétségbeesésnek, inkább a szégyenérzet öntött el.
- Néha azt sem tudom, hogy kinek kéne lennem, de azt tudom, ha megfosztanak mindenemtől, akkor végképp nem leszek önmagam.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade EmptyPént. 22 Márc. 2024 - 15:03

Such a parade
Nem az a típus vagyok, aki háttérbe szorítja a vevőket, főleg nem egy ilyen forgalmasabb időszakban, ám ha azt látom, hogy akár az öcsémnek, akár bármelyik más szerettemnek segítségre van szüksége, akkor nem fogok gondolkodni, hogy mit vagy kit priorizáljak. Udvariasan mosolyogva kérem meg tehát az asztalhoz odalépő párt, hogy jöjjenek vissza kicsit később, majd már fordítom is minden figyelmemet Kay felé. Nem látok rajta komolyabb sérülést, mint egy kis orrvérzés, de akkor is kitör belőlem a nővértigris és képes lennék bárkit puszta kézzel kettétépni, aki felelős ezért. Senki nem bánthatja vagy piszkálhatja az öcsémet, csak én.

-Nem rázol le ilyen könnyen. - rázom meg határozottan a fejem. Ha fel akarna kelni a dobozról, nem hagynám, inkább odahúzok egy másikat, és lehuppanok rá. Így ülve majdnem szemmagasságban vagyok vele - egymás mellett állva kitörne a nyakam, de így mégiscsak jobb. Látom rajta, hogy bántja valami, és legszívesebben faggatni kezdeném, de alsó ajkamra ráharapva csendben maradok, hagyok neki lehetőséget, hogy magától kezdjen el mesélni. 

-Varázsoltál? - kérdezem fojtott hangon, egy kissé kikerekedő szemekkel, mert szavai alapján nekem így jön le. Visszanyelem a kioktatást, hogy milyen felelőtlen dolog ekkora tömegben, - akik közül sok a természetfelettiről mit sem sejtő ember - nyíltan varázslást használni, de most nem lenne ennek haszna. Eléggé emészti magát a dolog miatt. A Llewellyn átokról meg ne is beszéljünk, hogy minden alkalommal, mikor belegondolok, hogy Kay varázsol, rettegni kezdek attól, hogy elveszítem őt. Egy kicsit megrázom a fejem, hogy kiűzzem ezeket a gondolatokat, majd újra az öcsémre fókuszálok.

Kérdése meglep, még a szám is icipicit tátva marad. Ilyenben nem szokott tőlem tanácsot kérni. Sok mindenről beszélünk, de a mágiával kapcsolatban inkább bezár, minthogy megnyíljon nekem. Egyszerre hat meg, és tapsikolnék örömömben, ám egyiket sem teszem. Inkább csak néhány másodpercig csendben maradok, amíg átgondolom, de nem hagyom túl sokáig kettőnk között lógni a kérdést. - Nem mindenkinek megy egyszerűen. Te pedig...sajátos helyzetben vagy, ami extra nehezített terepet jelent. - a családunk férfi ágát érintő átokra célzok, de ezt nem akarom hangosan kimondani. Úgyis tudja, hogy erre gondolok. - A Lackwood-ok nem segítenek neked ebben? -igyekszem, hogy ne érződjön ki az említett kovennel szembeni ellenszenvem. Még mindig nem dolgoztam vel, hogy a tavaly történtek után pont egy Lackwood keze közé került Kay.

-Figyelj...nem lehet, hogy csak arról van szó, hogy a sok szarság miatt ami volt és van, nem hiszel magadban? Hogy igenis képes lehetsz összpontosítani? - hangom segítő szándékú és nem számonkérő, de nem akarok én átmenni pszichológusba, de a varázslás egyik alap tézise, hogy higgy abban, hogy képes vagy rá. Ha nem hiszed el, hogy meg tudod csinálni, akkor megette a fene az egészet. Csak hangosan gondolkodom. 





Family ✽
A little bit crazy, a little bit loud and a whole lot of love.
Enide Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Enide Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
Virágbolti eladó
Karakter idézet :
"A család köteléke mérhetetlen hatalommal áld meg minket. De azt is el kell fogadnunk, ami vele jár. Felelősséget nyújt, hogy feltétel nélkül szeressünk, sajnálkozás nélkül. Sosem mondhatunk le e kötelék hatalmáról, még akkor sem, ha próbára teszik. A kötelék táplál minket, erőt ad nekünk. E nélkül az erő nélkül semmink sincs."
Play by :
Pauline Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade Cocker-Spaniel_FeaturedImage-1024x615
༄ ༄ ༄
Such a parade Maxresdefault
༄ ༄ ༄
Such a parade 1c9e6a256941a6f984169c10e1170d4e
༄ ༄ ༄
Moodboard


User :

Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade EmptyHétf. 18 Márc. 2024 - 19:37



Mire beértem hátra, már a szó szoros értelmében forgott velem a világ. Hol volt már a nyálas idétlenkedés? Hogy gondolatban gonoszan megjegyzem neki, ez nem fog elrettenteni attól, hogy csináljak még ilyet. Hogy egy félmosollyal jutalmazzam a biztatását. Tudtam, hogy ő sem szívlelte az elmúlt egy év történéseit, hogy azóta többen figyelik a léptem, hogy kikerültem így is otthonról... A váltás, Aria távozása egy év mentorálás után. Hogy tegyek egy kört egy finom kávéval, hogy csak odaintsek neki és szóljak, itt leszek egy óra múlva. A kávét még mindig a kezemben szorongattam, közben pedig próbáltam nem összeroppantani a tehetetlenségtől. Nem is kellett messzire menni, egy óra sem telt el és máris feje tetejére állt a nap. Nem voltam benne, hogy nem akarnak majd ezért jól megverni, de a nővérem miatt most biztosan nem akartak volna bejönni. Tőle szokatlanul tartottak.
Már megint.
Miért nem mennek ezek? Ez csak egy mozdulat volt, ráadásul nem is tudatos. Csak nem akartam, hogy az a gusztustalan rózsaszín festék megfogja az amúgy is giccses ruhámat. Enide kinyírt volna érte, hogy nem tudok rá vigyázni. Cserébe most hajthatta el a vevőket és tetéztem a problémáit. Pedig megígértem, hogy segítek neki. Mindig olyan rendes volt, falazott nekem, kihúzott a pácból ha kellett, én pedig néha annyit sem tudtam kinyögni neki, hogy amúgy nem vagyok jól. Nem mantrázhatom mindig és nem terelhetek, hogy minden a legnagyobb rendben. De én akartam a saját problémáimmal szembenézni.
- Senki. - válaszoltam tömören. Próbáltam jobban lenni, bár a sápadt arcom éppen árulót játszott. Nem akartam, hogy aggódjon.
- Menj vissza, várnak a vevők, én meg kibontok egy dobozt. - tiltakoztam, igazából csak próbáltam terelni, melőtt még a kedvem is borongóssá válik. Volt okom rá. Haragudtam magamra, mégsem rajta akartam ezt kitölteni. Inkább a számhoz emeltem a poharat és belekortyoltam. Már abba, ami maradt mégaz alján. Ezt i elpocsékoltam, csodás.
- Én csináltam, nem ők. Csak le akartak festékkel önteni, de megvédtem magam. - vállat vontam, mintha csak semmiség lenne. Világ, megállhatnál már egy pillanatra. Elvettem az elém emelt zsepit, amit csak most vettem észre. Nem szerettem az ilyen vallatásokat, de ez nem volt kívánságműsor.
- Miért nem tudok rendesen összpontosítani? - gyűrtem be a zsepit az öklömbe, ahogy elfogott a bosszússág. Ha már neki is mindegy volt mennyi időt tlt velem játul, akkor utat engedtem hát én is a keserűségemnek.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade EmptyHétf. 18 Márc. 2024 - 14:53

Such a parade
Már csak egy szemforgatással vagyok hajlandó lereagálni Kay további elégedetlenségét. Rajtam is július 4-hez illő ruha van. Persze, azon lehetne lamentálni, hogy melyikünké az elfogadhatóbb már ha a jó ízlést nézzük, de nem fogok. Ha ez az utolsó, hogy Kay-t ilyenre rá tudtam venni, akkor igenis ki fogom használni. Még akkor is, ha a nyafogását kell hallgatnom -  illetve nem hallgatom, mert inkább befogom dolgozni, legyen valami haszna is annak, hogy itt van. 

Amikor képet akarok csinálni, ismét előtör belőle a kamasz, és ellenkezik, de én nem adom könnyen magam. Birkóztam én már otthon a malaccal is sáros talajon, az öcsém sem fog ki rajtam, legyen akármilyen langaléta hozzám képest. Az előlapi kamerán látom megjelenni a nyelvét, mire felháborodottan fordulnék fele, de  sikeresen elmérem a távolságot, így nyálas lesz az arcom, azt hiszem ezt is sikerült megörökíteni. 

-Fujj öcsi! Remélem tudod, hogy alig 2 órával ezelőtt Bacon is végignyalta az arcomat. - törlöm meg alkarommal az arcomat, és remélem azzal, hogy közöltem vele, hogy ennyi erővel majdhogynem familiárisommal is nyelvezhetett volna, elveszi a kedvét a további ilyen partizán akcióktól. Hiányzik a spánielem, de jobb dolga van neki a birtokon, ott kedvére szaladgálhat, kergetheti a csirkéket, itt meg pórázra kellene kötnöm, ráadásul teljesen megőrülne ekkora nyüzsgésben.

Felsorolom, miért is érdemli ezt a "büntetést", és válaszára reflexből reagálok. -Hm, mondjuk elmondanám szerető nővéremnek ami a szívemet nyomja, mert köztudott, hogy remek problémamegoldó. - vigyorgok rá, de aztán a következő pillanatban elkomolyodom, ahogyan az évfordulót említi. Tényleg, hogy is felejthettem el? Az egész családunkat megrázta a dolog. Azokra a tiniboszikra azóta is haragszom, hogy Kay-t belerángatták ebbe az egészbe. Most meg viselhetem el a gondolatot, hogy rendszeresen látogatja azt a borzalmas Lackwood kúriát, aminek már a gondolatától is kiráz a hideg.

Vigasztalóan teszem a vállára a kezemet, aztán már csak emiatt is engedem, hogy egy kicsit kiélvezze ő is a parádét. Ha nem is sok kimenőt kap, egy óra alatt azért végig tudja járni a főutcát, találkozhat barátokkal, sutyiban bedobhat egy sört, vagy mit tudom én mit csinálnak mostanában a kamaszok, mikor a felnőttek nem figyelnek. Nekem ezek a tipikus kamaszévek kimaradtak, máshol volt a fókusz. Akkoriban voltam beteg is, meg derültek ki dolgok a gyerekvállalással kapcsolatban is, szóval még ha akartam volna se tudom úgy elengedni magam, mint amilyen lehetősége most Kay-nak van.

-Helyes. Jó szórakozást. - villantok rá egy mosolyt, de már csak a hátának, mert amint engedélyt kapott, már ki is slisszant a virágos standom mögül és már csak a borzas üstökét látom távolodni. Folytatom a kipakolást miután egy dobozt kihoztam az üzlet hátuljából, közben pedig érezhetően egyre nő a tömeg, de egyelőre bírom, nem olyan sokára Kay is visszaér, az egy óra nem sok idő.

Épp egy üveg vizet locsolok az arcomba a meleg ellen, amikor Kay jelenik meg. -Hé, még nem várta... Te jó ég, mi történt? Ki tette ezt? - guggolok le először az öcsém elé, majd felháborodottan kerülöm meg az asztalt, hogy az embereket pásztázza. Meglátok pár rohanva távolodó alakot, tétovázok is, hogy mit csináljak. Menjek utánuk, vagy maradjak az öcsémmel? Toporgok kicsit de végül az emberek között szlalomozva úgyis ki tudnának cselezni, így őket elintézem később. Visszamegyek tehát Kay-hez, és ismét leguggolok elé, miután udvariasan elküldöm az egyik érdeklődőt. A stand várhat egy kicsit.

- Mesélj. És ne merj kamuzni. - jelentem ki, igyekezve nyugalmat csempészve a hangomba, de nem tudok miután ilyen állapotban tért vissza Kay. Elveszek egy zsebkendőt, és a fiú felé nyújtom, majd a vízmágiámat használva gyorsan kiszedem azt az egy csepp vért a pólójából, ami odacsöppent. Egész hasznos, hogy már ilyen módon is tudom irányítani a vizet, a folyadékot. Így is pici foltot hagy, de legalább a piros részen, nem a fehéren vagy a kéken. De talán könnyebb kimosni majd. Nem mintha ez lenne az utolsó dolog, ami érdekelne most. Felemelem a szemöldökömet, jelezve Kay-nak, hogy ha eddig nem kezdte el, akkor ideje mesélni. 






Family ✽
A little bit crazy, a little bit loud and a whole lot of love.
Enide Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Enide Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
Virágbolti eladó
Karakter idézet :
"A család köteléke mérhetetlen hatalommal áld meg minket. De azt is el kell fogadnunk, ami vele jár. Felelősséget nyújt, hogy feltétel nélkül szeressünk, sajnálkozás nélkül. Sosem mondhatunk le e kötelék hatalmáról, még akkor sem, ha próbára teszik. A kötelék táplál minket, erőt ad nekünk. E nélkül az erő nélkül semmink sincs."
Play by :
Pauline Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade Cocker-Spaniel_FeaturedImage-1024x615
༄ ༄ ༄
Such a parade Maxresdefault
༄ ༄ ༄
Such a parade 1c9e6a256941a6f984169c10e1170d4e
༄ ༄ ༄
Moodboard


User :

Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade EmptyHétf. 4 Márc. 2024 - 22:40



Ez valami csapda? Ha szóra nyitom a szám, férfiatlan vagyok, ha csak egy pisszenést is szólok, férfiatlan vagyok. Hát akkor grimaszolok, hogy lássa, attól még nem tetszik a helyzet, hogy annak tart. Amikor Enide túlzásokba vitte a túlgondoskodó nővér szerepét, olyankor szívesen adtam volna a kezébe az unokaöcsémet, hogy vele gügyögjön és ne velem. De persze legbelül hálás voltam, hogy itt volt nekem és sok mindenben tartotta a hátát. Sok volt a rovásomon, főleg a múltkori után.
- Szívemből szóltál, de rajtad jobban állna. - gúnyos mosolyt villantottam felé már csak heccből is. Drága nővérem vérét szívni volt a legjobb dolog a világon. Hiába volt akkora a korkülönbség közöttünk, valahogy mindig szót értettünk egymással, jobban mint ő az idősebb nővérünkke. Megértette azt is, ha azt mondtam neki, nem állok készen semmire, amit tőlem várnak. Megértette azt is, hogy másabb terveket szövögettem. Ezért cserébe tényleg elenyésző apróság volt itt feszíteni ilyen nevetséges göncökben.
A zászló felé sandítottam, azon tűnődve, hogy azzal aztán a sátor teljes takarásából kilépjek ide mindenki közé. Ha valaki nem hiányzott, akkor az Lys, meg az ő vigyori képe. Az kéne még csak, hogy egy életre rajtam röhöghessen. De mit vártam mégis ettől a naptól? Inkább oda léptem, hogy úgy tegyek, ahogy arra megkértek. Egy ekkora döher cuccot meg sem mernék mozdítani az erőmmel, így inkább csak idébb húzom minden csetreszével együtt.
A kislány pedig felteszi a cseresznyét a tejszínhab tetejére.
Azért a kislány gesztusára nem tudok rossz szót szólni, egyébként mosolyognom kellene, amit elfelejtek meglepettségemben. És még csak úgy odaadja azt a masnit neki, jól van kedves nővérem ez felér egy árulással.
- Nem, felejtsd el! - tiltakoztam azonnal, ahogy megláttam a telefont előkerülni. De ő annál sokkal gyorsabb volt, így már csak egy fancsali béna vigyorra futotta, a következő képen viszont már szembe virított a nyelvem, mert bosszúból ugyancsak megnyalni akartam az arcát. De azt árgus szemekkel figyeltem, hova kattintja el. Valahogy ettől s szórakozástól csak oldódott az én kedvem is, mert már azt az apró mosolyt utána nem tudtam eltüntetni.
De hé, nocsak komolyan is tud fogalmazni. Sejtettem én, hogy innét fúj a szél.
- Oké, ennyi szembejövő problémával te hogy birkóznál meg? - nem akartam én kiteríteni minden lapom, de valamivel meg kellett indokolnom a dolgot. Aztán csak vállat vontam és sarkon fordultam.
- Akörül volt az évforduló. - tudja jól, minek az évfordulója. Én pedig kicsit szétestem, talán nem lehet? Enide szavaira meglepetten pislogtam vissza. Ennyire hatott volna az előbbi? Hirtelen azt sem tudtam, mit mondjak. Végtére is ezzel én is úgy körbenézhettem itt, mint bármelyik bámészkodó. Jövőre már úgysem kötelezhet senki, hogy felhúzzam ezt a gúnyát, középiskolás sem leszek.
- Egy percet sem kések. - nem mintha problémát okozott volna neki segíteni, hiszen a boltja körül is épp eleget lebzseltem, de most kivételesen jól jött ez a kimenő. Olyan hirtelen jött szabadság fogott el és az sem érdekelt, hogy mennyire nevetséges ruhában feszítek.
Néhány standnál én is megálltam, pár nasit én is zsebre tettem, hogy Enide is megkóstolhassa, végül pedig utolsó zsákmánynak beszereztem egy kávét. Kelleni fog, ahogy végignéztem a gyülekező tömegen tényleg rengeteg mindenkit mozgat meg ez az esemény. Tekintetem végül megállapodott azon az istencsapásán.
Nem hittem el, hogy kijött ide a haverjaival. Nem akartam balhét, így inkább csak a kávéba fojtottam a feltörő gúnyos megjegyzéseimet. Szemmel tartottam azért őket és egy ponton az egyik melák ki is szúrt. Nagyszerű.
Fordulj sarkon és menj vissza a standhoz.
Mantráztam magamban, amíg így nem tettem. Hallottam magam mögött, ahogy egymással rólam kezdenek el beszélni. A jobb kezem ösztönösen ökölbe szorítottam, tekintetem pedig inkább a sátorra szegeztem, amit nem is olyan rég még mi állítottunk fel. Nem rendezhetek jelenetet a nővérem vevői előtt. Mégis egyre közelebbről hallottam a három seggfej hangját magamhoz. Ezek nem tudnak egymás nélkül meglenni? Elég lenne begyűrnöm az egyik arcát, aztán békén hagyna. De így sokan vannak, tudom, hogy nem hagynának békén.
Megszaporáztam a lépteimet, hogy mihamarabb a pult túlfele mögött legyek, akkor már nem jöhetnek be kötekedni, amikor az egyikük kezét megéreztem a vállamon és a rántástól parányira zsugorodott gyomorral készültem a retorzióra. A retorzióra, amely egy vödör rózsaszín festék képében placcsant volna abban a pillanatban, hogy az öklöm megszaladt, majd a következő pillanatban a festék felfelé vette az ívet és visszacsapódott a három bajkeverőre. Hogy ebben a pillanatban ki volt a nagyobb bajkeverő, arról vitázhattam volna, inkább nem álltam meg ámulni, hanem gyorsan beugrottam a pult mögé, miközben az orromból eleredő vért töröltem meg a kézfejemmel és igyekeztem be a sátorba hátra.
- Bocs. - dünnyögtem el a nővéremnek, mielőtt még lehuppantam volna az egyik még nem felbontott dobozta. Pár perc és esküszöm jobban leszek.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade EmptySzer. 10 Jan. 2024 - 9:35

Such a parade
Nekem nincs gyerekem, nem is lehet, épp ezért fiatalabb testvéreimen, unokatestvéreken és a nővérem gyerekein kell kiélnem az ilyen jellegű ambícióimat, például hogy cuki/vicces jelmezbe öltöztetem őket. Én magam már beletörődtem és elfogadtam a sorsomat, ám egyesek igencsak ünneprontók tudnak lenni e téren.Nagyot sóhajtok, és rosszallóan rázom meg a fejem Kay replikájára.

-Ez a nyafogás férfiatlan. Ha magabiztos a fellépésed, akkor rózsaszín tütüben is férfias tudsz lenni. Na, kapd össze magad öcsi! - szólok vissza neki, de közben titkon tényleg van benne némi szivatás/szándékosság, hogy pont ilyet vetettem fel vele, amiről tudtam, utálni fogja. Azt hiszem, valahol kompenzálok. Én is látom, hogy egyre jobban férfiasodik, 18 éves, leérettségizett, ráadásul egyetemre is akar menni. Egy részem büszke rá, egy másik része viszont szomorú emiatt. Már nem az a nyunyurgatnivaló kisfiú, aki volt. Tervei vannak, ki tudja, még az is lehet, hogy becsajozik, aztán utána már nem is lesz szüksége a nővérére. Ki kell tehát használnom ezt az időt, még a nyarat, amíg még itt van, és nem repül ki ennél is jobban a családi fészekből. 

Őszinte és barátságos mosollyal tűzöm a szöszke kislány hajába a szalagot, és mire elteszem a kasszába a pénzt, meg is jelenik Kay, bár fancsali ábrázatából látom, nem én vagyok jelenleg a kedvenc testvére. Na de majd teszünk róla, hogy meggondolja magát. -Nagyon helyes, hogy itt vagy. A kirakat előtt van egy zászló, azt felállítanád légyszi ide? - mutatok az asztal sarkára, én pedig addig feltöltöm a kis standon a már megvásárolt áruk helyét - felkészültem, bőven van még tartalék.

Már nyitnám a számat, hogy drága jó öcsém következő nyafogására reflektáljak, amikor egy kislány közbevág, és szalagot tűz Kay hajába. Vissza kell fognom a nevetést a jelenet láttán, de valahogy az ajkamba harapva sikerül. -Remek ízlésed van tündérke, Kay így tényleg sokkal szebb. Tessék, egy ajándék masni. - simítok végig a gyermek haján, majd a nálam pofátlanul magasabbra nőtt öcsémre pillantok fel, arcomon letörölhetetlen ezerwattos vigyor.

-Na, ne vágj ilyen savanyú képet, gyere csináljunk egy közös képet. - lököm meg játékosan a karját, majd mielőtt ellenkezhetne, előkapom a zsebemből a telefont, pipiskedve arcomat az övéhez nyomom, majd a kamerába vigyorgok, és elkattintok néhány képet. Valamelyik csak jó lett, ha szerencsém van, Kay legalább az egyiken még talán mosolyog is. Majd később megnézem, egyelőre elsüllyesztem vissza a rövidnadrágomba a mobilt. 

-Bár szerintem nincs vele gond, de talán gondolkozz el azon, miért kaptál idén ilyen ruhát...vegyük csak az utóbbi néhány hónapot. Elszöksz éjjel, ittasan jössz haza, morogsz az orrod alatt még a szokásosnál is többet... én meg durrogtatom a kifogásokat anyáék előtt. - reagálok nem sokkal ezelőtti szavaira, ami bár tartalmaz igazságot, de a főbb indok valószínűleg a korábbi - ezt viszont nem fogom az orrára kötni.

-Viszont hogy lásd, milyen jó nővéred vagyok, kapsz egy óra kimenőt, most még csak néhányan lézengenek, de 11-kor kezdődik valami vetélkedő, arra biztos többen kijönnek, szóval akkor már szükségem lesz rád. A ruhát viszont nem veheted le. Deal? - nyújtom felé a kezem, eljátszva az igazán nagylelkű testvért, aki lám, engedélyez szeretett öcsikéjének egy kis kimenőt, mielőtt elkezdődne a dömping, ami mindenképp kétemberes meló.






Family ✽
A little bit crazy, a little bit loud and a whole lot of love.
Enide Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Enide Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
Virágbolti eladó
Karakter idézet :
"A család köteléke mérhetetlen hatalommal áld meg minket. De azt is el kell fogadnunk, ami vele jár. Felelősséget nyújt, hogy feltétel nélkül szeressünk, sajnálkozás nélkül. Sosem mondhatunk le e kötelék hatalmáról, még akkor sem, ha próbára teszik. A kötelék táplál minket, erőt ad nekünk. E nélkül az erő nélkül semmink sincs."
Play by :
Pauline Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade Cocker-Spaniel_FeaturedImage-1024x615
༄ ༄ ༄
Such a parade Maxresdefault
༄ ༄ ༄
Such a parade 1c9e6a256941a6f984169c10e1170d4e
༄ ༄ ༄
Moodboard


User :

Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade EmptyKedd 9 Jan. 2024 - 17:51



Nem értettem miért kellett ezt a nevetséges maskarát felvennem, de ami még rosszabb, mutatkoznom benne mások előtt. Imádtam a nővéremet, képes volt még mindig azt gondolni rólam, hogy még olyn korban vagyok, amikor ez nem ciki.
DE!
Nagyon is ciki, nem kicsit. Nem beszélve arról, hogy utána egy életre nem mosom le magamról. A suli már rég nem érdekelt így, hogy fél lábbal kilógtam onnan, ha nem mindkettővel. De azért nem volt pofám megjelenni a standnál így. Enide márpedig alapos volt, az összes ruhaméret stimmelt. Persze, úgy könnyű, hogy megnézi a kimosott cuccaimat, épp hányas számot hordok, de azért ez övön aluli volt tőle.
- Szerintem inkább férfiatlannak. - nyögtem válasz gyanánt, mert még csak belegondolni is kínos volt. Igen, csírájában növekvő férfiúi büszkeségem máris elpárologna az első vicceskedő beszólás után. Nem vásári majom vagyok, hanem Kay Llewellyn. Még jó, hogy hátul szöszmötölhettem, mert ha már megígértem, hogy hasznos leszek, akkor pakolni fogok.  Én bőszen neki is álltam egyik zsákot a másikra pakolni, amikor újfent meghallottam a nővérem hangját. Tavaly is jobb ruhába bújtm, tavaly előtt is vállalhatóbb volt. Miért pont ebben az évben akar kitolni velem ezzel a giccsparádéval? De őszintén. Elég volt arra a kalapra gondolnom, hogy kitegyem a lábam a stand fedett részéből három zsák földdel a kezemben.
- Itt vagyok már. - dörmögtem fátyolszín arccal és faarccal. Nem, nem voltam jó kedvemben. Kiváltképp azért nem, mert a stand előtt járkálók közül mindenki engem kezdett el bámulni. Nem volt mit tennem, csak leraktam a zsákokat a helyükre és újakért fordultam be.
Még csak most kezdődött a nap, de már két kislány összekuncogott.
Csodás, Tamsin ezért még kapni fogsz. Így tanulok veled legközelebb is.
- Eddig minden évben remek ruhám volt, de ez... ez túltesz minden jóízésen. - dörmögtem újfent oda a nővéremnek, mire a kislány megfogott egy másik szalagot és felágaskodva hozzám a hajamba tűzte.
- Tessék, most már szép is vagy.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade EmptyKedd 9 Jan. 2024 - 9:56

Such a parade
-Kay, gyere már ki, mondtam már hogy nem nézel ki hülyén. Hazafiasnak hívják, és ha végre kidugnád az orrod, azt is látnád, hogy ennél sokkal nevetségesebb ruhákba is beöltöztek. - kiáltok be a virágboltba, ahonnan próbálom előcsalogatni az öcsémet, aki nem hajlandó kijönni. Azt mondja, ciki a ruha amit felvetettem vele, de szerintem tök jó. Illik az alkalomhoz, illik az én outfitemhez, és illik a standhoz is, amit felállítottunk a bolt előtt. Ahogy minden évben mióta megnyitottam a Rózsaszirom Virágboltot a főutcán, most is kitettem a bázisomat a járdára, mindenféle piros-fehér-kék színben pompázó virágos kitűzőket, virágokat és szalagokat árulva a felvonulásra érkezőknek.

Kay-t is mindig befogtam, és bár idén úgy volt, hogy Tamsin segít nekem, elvégre elég nagy már hozzá, de állítólag elkapott valami nyavalyát, és emiatt nem tud kijönni ma. Én ezt vagy elhiszem neki vagy nem, de mivel a kedves öcsikém úgyis tartozik nekem amiért a múltkori kimaradásáért tartottam a hátamat anyáékkal szemben, így ebből most nem engedek. Segíteni kell, méghozzá abban a ruhában, amit direkt neki vettem. Andersen meghalt, mese nincs.

-Kay Llewellyn! Ha nem vagy kint egy percen belül, akkor én foglak kirángatni, de akkor megnyered plusz kiegészítőnek azt a kalapot is, ami a jelmezhez járt, de engedékenyen belementem, hogy legyen csak dekoráció. - hangom most már határozottabb, lábammal dobbantok is egyet és érezheti, hogy nem kellene tovább húzogatni a cica bajuszát. A standhoz lépek, ahova épp vásárló érkezett, egy anyuka szeretne virágos szalagot a kislányának, én pedig rutinos mozdulattal biggyesztem a hatéves forma gyermek szőke hajába a díszt, és közben nagyon remélem, hogy jól hallom Kay lépteit a hátam mögött.






Family ✽
A little bit crazy, a little bit loud and a whole lot of love.
Enide Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Enide Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
Virágbolti eladó
Karakter idézet :
"A család köteléke mérhetetlen hatalommal áld meg minket. De azt is el kell fogadnunk, ami vele jár. Felelősséget nyújt, hogy feltétel nélkül szeressünk, sajnálkozás nélkül. Sosem mondhatunk le e kötelék hatalmáról, még akkor sem, ha próbára teszik. A kötelék táplál minket, erőt ad nekünk. E nélkül az erő nélkül semmink sincs."
Play by :
Pauline Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade Cocker-Spaniel_FeaturedImage-1024x615
༄ ༄ ༄
Such a parade Maxresdefault
༄ ༄ ༄
Such a parade 1c9e6a256941a6f984169c10e1170d4e
༄ ༄ ༄
Moodboard


User :

Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade EmptyKedd 9 Jan. 2024 - 9:33

Kay & Enide Llewellyn
2022.07.04. .


Family ✽
A little bit crazy, a little bit loud and a whole lot of love.
Enide Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Enide Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
Virágbolti eladó
Karakter idézet :
"A család köteléke mérhetetlen hatalommal áld meg minket. De azt is el kell fogadnunk, ami vele jár. Felelősséget nyújt, hogy feltétel nélkül szeressünk, sajnálkozás nélkül. Sosem mondhatunk le e kötelék hatalmáról, még akkor sem, ha próbára teszik. A kötelék táplál minket, erőt ad nekünk. E nélkül az erő nélkül semmink sincs."
Play by :
Pauline Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Such a parade Cocker-Spaniel_FeaturedImage-1024x615
༄ ༄ ༄
Such a parade Maxresdefault
༄ ༄ ༄
Such a parade 1c9e6a256941a6f984169c10e1170d4e
༄ ༄ ༄
Moodboard


User :

Such a parade Empty
TémanyitásSuch a parade Empty

Ajánlott tartalom

Such a parade Empty
 

Such a parade

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal