Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 178 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 178 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (186 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:56-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Vallj színt vagy fakabátot! EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

Vallj színt vagy fakabátot! EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Vallj színt vagy fakabátot! EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Vallj színt vagy fakabátot! EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Vallj színt vagy fakabátot! EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Vallj színt vagy fakabátot! EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Vallj színt vagy fakabátot! EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Vallj színt vagy fakabátot! EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Vallj színt vagy fakabátot!
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyKedd 7 Nov. 2023 - 17:18

Befejezetlen játék
Archíválásra került


admin.
Admin
A staff
Admin
Elõtörténet :
Vallj színt vagy fakabátot! Dad5623e64ffe52e1fd958cd231591bec5d62aeb
az élet írja
Titulus :
Könyörtelen diktátor
Kapcsolatban :
Zenedoboz :

Karakter idézet :
Télen a természet visszavonul, megpihen, és erőt gyűjt egy új kezdethez. Ezt mi is megtehetjük, kis barátom.
Play by :
Arcátlanul arcnélküli
༄ ༄ ༄ :
Vallj színt vagy fakabátot! B33f683b8dda320cc683c9db3762a601aa3d7083
User :
staff

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyKedd 24 Okt. 2023 - 9:04



   
Ravaszkás mosollyal hallgattam a keresetlen alkura adott választ, tekintetem egyszerre volt kétkedő, mint aki épp hazugságon kapja az előtte állót és izgatott, hiszen tisztában voltam vele, hogy amit kérek több mint arcátlanság. Sőt, talán ha nem Vicky állna előttem, hanem egy másik falkatag még a fokhagymafenekemet is elporolná a hallottakra. Vicky-től azonban nem tartottam. Csak egy megértő mosolyt küldtem felé mikor heves tiltakozással kérte ki magának a játékos gesztust. A falka nem matriarchális intézmény volt. Pedig talán jobban működne valamennyi, ha egy bestiális nő ugráltatná a csaholó ordasokat. Még lenne is kedvem elnézni.

- Az összevert férfiakkal teli szín egész shakespeare-i - merengtem el az elém festett képtől és magam elé képzeltem a Fewer és a Ward fiú ábrázatát, majd a magam koponyáját kellően bezúzva, s mindezt a Globe színpadára helyeztem ahogy animátorok varázsolnak tetszőleges hátteret CGI segítségével - Marco sajnos nagyon megharagudna ha megtudná, hogy magunkra haragítottam egy csapat elemi ösztöntől duzzadó férfiállatot - biggyesztettem le ajkamat és végigsimítottam egynapos borostától érdes államat. Nem gyakran kalandoztak el gondolataim Victor Fewer és az Alfa bajos testvérének irányába. Míg az előbbitől szívesen vásároltam volna bármit ha a családban a kétkezi munkához szükséges örökölhető gének nem Marco-ban csoportosulnak, az utóbbi pont úgy festett mint aki egy mukkot se értett volna abból ha emelkedett költőiséggel megpróbálom melegebb tájakra küldeni. Duncan az agy, Alec a szív, Cameron meg az ököl és én az előbbi kettőt sokkal inkább kedvelem, pláne ha próbára kell tenni. Gondolataimat végül megtartottam magamnak és ahogy a szalagkorlátnak hátat fordítva a lány elé kerültem tiszta fejjel és levakarhatatlan vigyorral vártam állhatatosan, hogy kinyújtott kezem elfogadtattassék, avagy árván maradjon. Figyelmesen hallgattam végig minden egyes szót és gőzmozdonyi aktivitással működő agyam minden lehetséges opciót elbírálva végül kiválasztott egyetlen, a legjobbnak tűnő választ.

- Nem hiszek neked - emeltem fel mutatóujjamat és orra felé közelítettem, mint aki bosszantásból újra hozzá akar érni, azonban még időben elhúztam a kezem, így érezhette, hogy csupán a hecc kedvéért húztam - A vásárra viszem a bőrömet valamilyen félbolond bégető barom - hah, micsoda alliteráció! - miatt. Ha az adásvételi szerződés megkötésére az Eladó érdekkörében felmerült okból nem kerül sor, az Eladó köteles az átvett foglaló kétszeresét haladéktalanul, de legkésőbb a szerződéskötésre nyitva álló napig a Vevőnek visszafizetni - nyelvemmel elismerően csettintettem - Fél év jog csodákat művel az emberrel. Röviden: elfogadom az ajánlatot és a veszélyeztetés mértékétől függően élek a szerződésmódosítás jogával a későbbiekre nézve, hiszen egészen biztos vagyok benne, hogy nyomozásunkat siker koronázza majd és akkor mindkettőnk felszabaduló idejében lesz alkalmam azon gondolkodni, hogy milyen egyéb alpontokkal egészíthetném ki az egyezséget.

Kezem még mindig beleegyezésre várva maradt kettőnk mellkasa között, s ujjaimra meredve benyálaztam alsó ajkamat, majd pár sor hümmögés után egészen elkomolyodva felvállaltam Vicky szemkontaktusát.

- Nem keresem gyenge nők szövetségét - fuvoláztam, de hangom inkább volt őszintén komoly - Gyakran előfordul, hogy egy nő veszedelmesebb ellenfél, mint egy másik férfi. A nő erejét érzelmek vezénylik, azok kívül állnak a törvényen, s ezért hatásuk előre kiszámíthatatlan. Az erős férfi csak erre-arra képes. Az erős asszony mindenre képes. Szóval, Vicky... az első pillanattól fogva ott a sikátorban tudtam, hogy nem szorulsz sem rám, sem senki másra ezen a világon.

Ujjaimat rázártam kezére és gyorsan biccentettem, mint aki csókot akar nyomni bőrére, de épp ahogy az előbb orra érintésénél ajkamat elhúztam, mint aki nem is szándékozott semmi ilyesmit tenni, majd az autó ajtaját kinyitva engedtem, hogy helyet foglaljon az anyósülésen.

- Nevess rám és most játsszuk, hogy mi vagyunk Bonnie és Clyde! - biggyesztettem vissza a napszemüveget az orromra. Nevetésemet ezer darabra marta a szél.


   
Emme
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Vallj színt vagy fakabátot! LlMTnR

Vallj színt vagy fakabátot! MtgWnl
User :

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyVas. 22 Okt. 2023 - 20:32


   
Leo & Vicky

   
-

   

   

   
Leo könnyedsége egyszerre tudott idegesíteni és mosolygásra késztetni. Hitetlenkedve ingattam a fejemet, ahogy farkasomra tett megjegyzést, s önmaga fényezésébe kezdett. A szavaira alaposan végigmértem az arcát, elismerően bólintottam. Valóban úgy tűnt, mint aki tanult a korábbi ballépésekből. Az viszont nem kerülte el figyelmemet, ahogy a Wu-gyerekről elterelte a szót. Persze, méghogy nem ismeri... Ming feltűnő jelenség volt a városban és nem csak a származása, hanem a stílusa miatt is. Kételkedtem abban, hogy pont Leo ne futott volna még össze a sráccal, és épp megjegyeztem volna ezt, mikor felém nyúlt, azaz az orrom felé. Halk, figyelmeztető morranással hajoltam el tőle, a szemem sárgán, figyelmeztetően villant, hogy ezt meg ne próbálja még egyszer.
- Nem vagyok kisgyerek, akit védeni kell. Ti pasik, mind azt hiszitek, hogy támaszra van szükségem – reflektáltam röviden, morcosan. Victor, Cameron és most Leo is úgy bánt velem, mintha valami gyenge nő lennék. Nem vagyok gyenge nő! Hányszor kell elmondanom?!
Megigazítottam hajamat, miközben Leo is a saját gondolataiba merült szavaim nyomán. A lágy szellő kissé összeborzolta hajamat, gátat kellett szabnom rakoncátlan tincseimnek és csak ezután pillantottam fel az immáron velem szemben álló alakváltóra.
Pimaszul elmosolyodtam a szavaira, kíváncsian és valamennyire talán győzedelmesen hallgattam a szavait. Nem terveztem alkut kötni vele, vagy bárkivel, a rendőri énem vagy mi nem igazán hagyta magát, de számítóan gondolkodtam és valóban segítségre volt szükségem ahhoz, hogy a saját kis nyomozásommal előrébb tudjak haladni. Hátha én hamarabb találom meg a probléma forrását, mint azok, akiket hivatalosan is ráállítottak. A szépfiúk csak járják a hivatalos utat, én megkeresem a kiskapukat...
- A falka előtt nem képviselhetek senkit. Ne feledd, bár ahogy látom nem feleded, csak egy szuka vagyok, a rangsor végén valahol. Az öcsém pedig nem fog kiállni mellettem, már túl sokszor játszottam el a bizalmát. Nem is beszélve arról, hogyha kiderül a szövetségünk, először Victor majd Cameron ver téged péppé, vagy egyszerre. Az a két hülye még hajlandó is lenne összefogni... - forgatom a szememet. Nem igazán tudom, hogy Leo mennyire ismeri a falkahierarchiát, vagy hallott-e a testvéremről, bár Victort szintén mindenki ismeri, lévén a kikötőben dolgozik és Rose Harborban csak egy barkácsbolt van, ami az övé. Cameron meg Cameron... Jóban van Marcoval, és amióta csak átváltoztunk az a két hülye nagyban versengett a rangsorban. Victor jobban megérdemelte a harmadik helyet, amit Cam sosem volt hajlandó elfogadni, pont ahogy én sem a szukaként betöltött szerepet.
- Leo, szövetkezhetünk, de egyelőre nem tudok mit felajánlani. Nem köpök sehol, ez megfelel? Fülem, szemem befogva, hogy mivel foglalkozol – ígérem meg. - Csak egy dolgot kérek... - nézek komolyan a szemébe, elszántan. - Ne nézz gyenge nőnek, világos? Egyedül is tökéletesen megállom a helyemet! - morranok fel, mert mindezek ellenére az indulataim még mindig ugyanolyan erősek és nyilvánvalóak, de ez nem gyengeség... sosem éreztem vagy gondoltam annak.
Ha ebbe már belemegy, akkor bizakodó mosollyal fogok kezet vele. Nem érzem rosszul magam az miatt, hogy belemegyek egy ilyen egyezségbe, hiszen semmi rosszat nem tettem, semmi olyant, ami a munkámnak árthatna, viszont a falkámnak meg segítségre van szüksége. És nem csak a falkámnak, hanem a helyi alakváltóknak is, ők meg tényleg szinte tényleg olyanok, mint mi, csak valahol mégis mások... Viszont amikor eszembe jut Liv barátnőm, vagy más ismerőseim, akik nem feltétlenül vérfarkasok, értük is aggódok. Tudom, hogy a többieknek igaza van, itt és most nem csak a vérfarkasok vannak veszélyben. Érzem.
 

 

 
Vendég
Vendég
Anonymous

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptySzer. 18 Okt. 2023 - 17:56



   
A szín oly' hétköznapinak tetszett, hogy pont ezen közönségesség késztetett arra, hogy mellkasom egészen lelassult fel-le emelkedésével körbetekintsek a szürke, már-már csúf tájon. Még a napsütés sem lehetett az igazi. Az ég a nyári harsánysággal szemben most fakó-kék színben ragyogott, akárcsak vének szemráncai között a kopott írisz. Belevájtam tekintetemet a tenger felett lebegő pára tejfehérségébe és elképzeltem a nagy vízen túli Európát, honnan apám, s annak ősei származtak, kik az akcentusomon és nehéz családi örökségemen kívül nem sokat hagytak hátra számomra örökül. Így füleltem a mellettem a kocsinak támaszkodó vérfarkast, s hiúzom is oldalra biccentette fejét, ha tehette volna hát körbeszaglássza a bent rejtőzködő farkast. Morgására felé fordítottam fejemet és szórakozottan ajkamhoz érintettem napszemövegem műanyag szárát. Minden bennem összpontosuló emberismeretet és - szerénység nélkül beismerve - roppant intelligenciát felhasználva igyekeztem olvasni benne.

- Irigylem, hogy ennyire együtt élsz a benned lévő ordassal. Micsoda szabadság! - nem kerülte el figyelmemet, hogy a téma említésére úgy lobbant ki belőle a düh mint friss öngyújtóból a kövér láng - Wu? Milyen Wu gyerek? Szerintem jobban álla, ha a helyes kis orrodat inkább a falka ügyeibe ütnéd a mieink helyett, kedves - csippentettem össze az említett orrot mutató és középső ujjammal, ha voltam olyan gyors, hogy bestiális reflexeit kicselezve elérjek az arcáig, majd nyugodt derűvel rávigyorogtam - Az igazság az, hogy marhára szeretek szervezkedni és széleskörű tapasztalataimnak hála már egyedül is egész jól elboldogulok vele. Egy ideje a képemet sem verték be - mutattam a korábbi monokli helyére pajkosan - Vigyázz, mert ha nem sietsz akkor Clara Kincaide az összes rossz életűt lecsukja előtted, pedig ő sem hekus, csak traumatizálták a szülei. Úgy tűnik az alvilágban kujtorgás tüneti jelenség nálunk - fecsegtem elterelvén a szót Mingről, s reméltem, hogy sikerül Vicky-t annyira felbosszantanom a megjegyzéssel, hogy nem támad kedve azzal a valóban helyes orral a téma körül szaglálódni.

Teátrális nyögés közepette ellöktem magam a tragacs Marco által összefoltozott oldalától és a szalagkorláthoz lépve feltettem rá egyik lábamat. Néhány perc elteltével a hűvös most már beférkőzött öltönyöm alá, de nem zavartattam magam. Hiúzom melegen tartott, érzékei szinte megbabonázódtak a sós fuvallattól. Könyökömmel megtámaszkodtam magasban lévő combomon és Rodin Gondolkodójának gyenge replikájaként a robajló vizet mustráltam, majd háttal fordítottam annak, hogy szembe kerüljek a lánnyal.

- Ti meg a különbözőségeitek - csóváltam meg a fejem lemondóan, de nem neheztelően - Még egy démon is előbb fordul segítségért mint egy falka, megáll az ember esze. Mindkettőnkben valamilyen bestia lakik - mutattam rá, majd magamra - Az enyém nyávog, a tiétek a holdra vonyít... na és akkor mi van? És azt is látom, hogy nem sok gavallér tolakodott gardedámul az éjszakai holdfényes sétáidon.

Nem túl biztató képet festve elhallgattam, majd a mondandóm élét elvéve megvontam vállamat és elhúztam számat, melyből végül mosoly fakadt.

- Fredericában van egy étterem, ahol egy falat étel után rögtön a mennybe mész. Azért, mert az étel olyan finom, meg mert a purgatóriumot át lehet ugrani azzal, hogy az ember tolerálja a jó ízlés ellen elkövetett designt - idéztem fel a gyorsforgalmi út mellett található pizza és tészta éttermet, hol megálltunk egyszer Marcóval mikor a városban akadt dolgunk - Na, ha én meghúznám magam, akkor biztosan olyan helyen tenném ahol ilyen jól főznek - szűkítettem össze szemem, mint aki tudományos tényt prezentál, s napszemüvegem szárát újra ajkamhoz érintettem - Ott szívesen megvárlak amíg kutakodsz - kontráztam rá, s szinte alig tudtam elhessegetni a szemem előtt lebegő Fettucine Alfredot.

Tettem egy lépést közelebb és kihasználtam ezt a pillanatot arra, hogy újra komolyságot erőltessek magamra, már amennyire genetikai kódolásom engedte ezt a különös parancsot és Vicky-t vizslatva visszatérjek az érett felnőttkor azon dimenziójába, hol például nekem is aggodalmaskodnom kellett volna eltűnések és egy a közelemben történt brutális kivégzés miatt.

- Segítek neked, ha úgy gondolod két bestiális orr többet szimatol ki, amennyiben persze alkuképes vagy - nyújtottam felé a tenyeremet, melybe kézfogás helyett akár bele is vághatott temperamentumát ismerve - Roppant elegantos módon kipótolom az oldaladról hiányzó férfiembereket és párosítok a tiéd mellé egy hasonlóan helyes kis orrocskát, ha a következő falkagyűléseken az alakváltók témájában nekünk kedvező módon képviselsz bennünket. Ezzel akár törlesztheted is Duncan helyett a tartozást... ha... addig nem jut eszembe valamilyen teátrálisabb és az unalmas csinovnyikokat megbotránkoztató mutatvány e brilliáns elmének köszönhetően - napszemüveges kezemmel megkocogtattam a halántékomat.


   
Emme
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Vallj színt vagy fakabátot! LlMTnR

Vallj színt vagy fakabátot! MtgWnl
User :

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptySzer. 18 Okt. 2023 - 9:41


   
Leo & Vicky

   
-

   

   

   
Általában, sőt szinte sosem figyeltem arra, hogy milyen szavakat használok. Elég sok problémám is akadt ezekből tinikorom óta, pláne a rendészetin, ahol természetesen még nehezebben tartottam a számot. Egyszer még a kirúgás veszélye is megkörnyékezett, de mivel igazából nekem volt igazam, így nem tudtak mit tenni ellene. Onnantól meg már sokkal figyelmesebb és sunyibb lettem. Rendőr akartam lenni, nem engedhettem meg, hogy a saját bolondságaim okozzák a vesztem.
- Én sem magam féltem – feleltem végül, miután elmesélte a történetét. Részben értettem, hogy mit akar mondani, részben pedig a saját hevességem és türelmetlenségem miatt nem figyeltem úgy, ahogy illett volna. Ezt igyekeztem leplezni, ami elég könnyen ment, lévén bőven volt, mit átbeszélnünk.
Aprót bólintottam a szavaira, valóban mást tapasztaltunk meg mindketten, hiszen máshol is kezdtük az életünket. Nekem ott volt a falka és annak erőteljes védelme, ami bármikor összezárt és támaszt nyújtott a legnehezebb időkben is és nem csak lelkileg, hanem nagyon sokszor akár jogilag is. Megvoltak az embereink, a füleink, az őreink. Részben ez miatt is merészkedtem Rose Harbor alvilági életébe, hogy a többiekhez hasonlóan én is lássak és halljak dolgokat, ne csak a falka védelmét élvezzem.
- Cameron... - morrantam fel, ahogy Leo a falkán belüli ellentétet emlegette. - Az a hülye képes lenne a legnehezebb időkben a saját bátyának ugrani, csakhogy ő legyen az Alfa. - kissé váratlan megjegyzés volt részemről, de a férfi szavaiból azonnal Cam-re gondoltam és farkasom máris dühösen morgolódott a „párom” miatt. Párom?! A fenéket is! Egy széltoló, megbízhatatlan hülye! Az! De nem a párom és soha nem is lesz az! A szemem villant néhányat, mély levegőt vettem, hogy hirtelen támadt haragomat némiképp csillapítsam.
Tudom, hogy szervezkedtek ti is. A Wu-gyerek mostanában elég aktív, az idősebbik – jegyzem meg, igyekezvén megfeledkezni Cameronról és azon feszült gondolataimról, hogy ha tényleg megpróbálja kihasználni a helyzetet, akkor én magam fogom megölni, vagy ha nem is megölni, de a  torkának ugrok és minimum a fülét cakkozom ki. Ugyan esélyem se lenne rá, szemtől szemben, de fürgébb vagyok és cselesebb, mint ő, biztosan tudnék meglepetéseket okozni.
- Duncan nem fog összeállni az alakváltókkal és nem a különbözőségek miatt. - morgom egykedvűen, de a morgás még mindig Cameronnak szól. Hihetetlen, hogy ez a pasi ennyivel el tudja intézni a hangulatomat! Itt sincs, basszus! - Bocs – rázom meg a fejem, ahogy ismét mély levegőt veszek, igyekszem kitisztítani a gondolataimat. - A falka vénjei nem néznék jó szemmel, ami részben érthető is – Nem osztottam a véleményüket, de értettem az érveiket. - Mindenki keresi a megoldást. Kutakodtam már, de nem találtam semmi olyasmit, ami feltűnő lenne. Emberünk vagy embereink... - gondolkoztam hangosan, ahogy Leora emeltem a tekintetemet. - Nem biztos, hogy a városban vertek tanyát. Egy közeli városkából, Federicából szintén eltűnt néhány fajtársunk. Még alakváltókról is tudok... Talán ott is körbe kellene nézni? - adok tippet Leonak, ha esetleg ez az információ még nem jutott el a fülébe esetlegesen Mingnek vagy bárki másnak köszönhetően.
 

 

 
Vendég
Vendég
Anonymous

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyKedd 10 Okt. 2023 - 17:15



   
- Nem éppen - húztam be a nyakamat és zavartan megvakartam arcélemet, s a felém dobott csók után rögvest a kihalt az autóútra szegeztem tekintetemet a sofőrülés ablakán keresztül - Ne sérts meg azzal, hogy azt gondolod már belőlem is eltávozott minden romantika. A női testet szeretni hitvallás és óda. S merem remélni, hogy én magam is jobban festenék egy baldachinos ágy lengedező függönyei között, mint kipeckelt végtagokkal kiszolgáltatva múzsához sehogy sem hasonlatos nőstényeknek.

Örültem, hogy kiszállhatok az autóból és ezzel a számomra váratlanul izzasztóvá váló szituációt is feloszlatta a tenger felől érkező csípős őszi szél. A fakókék égbolt már kopottas fénybe vonta a fodrozódó hullámokat. Elmúlt a nyári ragyogás és vele együtt a megérkezésem gondtalannak ható, meg nem ismételhető időszaka is. Vicky követte példámat és csakhamar ketten ácsorogtunk a természet erejében gyönyörködve - illetve jómagam átadtam magam a csodálatnak, az ő nevében nem nyilatkozhattam -, s felidéztem magamban Kaliforniát. Merőben eltért a keleti és nyugati part egymástól. Az itteni levegő felfrissített a szabadság ízével.

Hangosan felhümmögtem a pitiáner szó elhangzására, majd a vérfarkas lány felé biccentettem fejemet és gondtalan mosolyt öltöttem arcomra.

- Ha eleget császkálsz azokban a sikátorokban lehet a füledbe jut, hogy a hasonlóság ellenére magamra inkább fából faragott királyfiként tekintek, nem pedig Pinokkióként - fontam szavaimat bonyolult szövetté - Az egyik kedvenc történetem nem mellesleg. A reggeli napsütésben a Királykisasszony lépdel ki várából, és gondtalanul játszadozik az erdő szélén. A szomszéd várból a Királyfi jön elő, világlátás céljából. A Tündér visszaparancsolja a Királykisasszonyt, és így megakadályozza a két szereplő találkozását. Ám a Királyfi az ablakon át megpillantja a leányt és szerelmes lesz belé. Ez adja a mű alapkonfliktusát - beletartottam arcomat a gyenge napsütés melegébe és a szél erővel simító érintésébe - A Tündér parancsára a fellázadó természet nem engedi, hogy a Királyfi a Királykisasszonyhoz jusson. Ám a Királyfi szerencsésen jut át az öntudatra ébredő erdő és a medréből kilépő patak képezte akadályon és újból találkozhat a leánnyal. Bábot készít, amellyel kicsalogatja a Királykisasszonyt várából.  Ám a Királykisasszony az igazi Királyfit figyelemre se méltatja, inkább a Tündér által megelevenített bábbal táncol. A bánatos Királyfi a természetben nyer vigasztalást. A Tündér virágpalástot, virágkoronát ad rá. Az erdő királyaként visszatérő ifjút a Királykisasszony most szívesen fogadná, annál is inkább, minthogy a fából faragott királyfi egyre nehézkesebben mozog, végül újból élettelen fadarabbá válik. Ám az igazi Királyfi elfordul a Királykisasszonytól, akinek ezután az erdő is útját állja. A Királykisasszony pedig nem képes áthatolni a fák sűrűjén. Kétségbeesés és szégyen vegyül érzéseiben; eldobja királyi ékességeit és levágja haját. A Királyfi ekkor magához vonja, és együtt elindulnak, miközben körülöttük elcsendesedik a természet.

Vállat vontam, mint aki nem éppen az imént szavalta el a világ legszebb táncjátékának cselekményét, majd magyarázatul hozzátettem nem várva, hogy Vicky megértse, hogy nagy merészen feltártam lényem egy darabját, s nem csak egy darabját, de a történetemet és apám ridegségét pontosan lefestő metaforát.

- Nem félek - ráztam meg a fejemet - Sem a lelepleződéstől, sem attól, hogy valaminek valahogy egyszer vége lesz.

Kezem megindult vállam irányába, hogy megsimítsam a három ezüstgolyó által hagyott halálos csókot, de aztán megállj parancsoltam az ösztönös mozdulatnak és inkább zsebre vágtam öklömet, melynek bőrét így is csípte a novemberi időjárás.

Fejemet az elkomolyodó lány felé fordítottam és néma csendben hagytam, hogy befejezze mondandóját. Csak akkor szóltam, mikor már megbizonyosodtam róla, hogy kérdésével lekerekítette gondolatait. Újfent hümmögtem egy sort, tekintetemet az Atlanti-óceánra szegeztem, majd mikor szavakká rágtam saját gondolataimat újra rámeredtem anélkül, hogy elvárnám, hogy felvegye velem a szemkontaktust.

- Érthetetlen világ ez... - feleltem olyan könnyedén és természetesen, mely a téma fölött gyülekező komor felhőket bolyhos bárányfelhőkké, vagy tán tavaszi záporrá szelídítette - A nyugati parton a halandók úgy üldözik a fajtánkat, és a fajtánk alatt mindenkit értek, nem csupán az alakváltókat, mint a pestist. Itt olyan páratlan békességben élhettek amiről... fogalmatok sincs.

Nem fűztem vérmes reményeket Vicky egyetértéséhez, így inkább megfogalmaztam reakciómat legutóbbi mondataival kapcsolatban.

- Keveset hallottam a bárányokról. De amit tudok az csak az előbbi véleményemet igazolja. Ha úgy gondolod, hogy ők tették... nos, nagy valószínűséggel igazad van - közöltem magától értetődő hangsúllyal - Ha ez így van, akkor egység nélkül úgysem jut senki egyről a kettőre ebben a városban. A falkátokban lévő ellentét pedig kiváló vezetője lesz a feszültségnek amit az ismeretlenen nem vezethet le az ember, de egy ismert bűnbak kijelölésével mindenki enyhíthet a tehetetlenség frusztrációján.

Rövid homlokráncolás után újra kinyitottam számat.

- Remélem legalább valakinek eszébe jutott megnézni a legutóbbi panzióbejelentkezéseket és megkötött albérletszerződéseket.

Végül is a kapcsolatainkon keresztül kiszimatolhatnám, akkor is érdemes opció, ha nem maradt nyom. Mingnek is a szavamat adtam, hogy mozgósítom magam.

- Ez pedig nem inspiráció akart lenni - emeltem mutatóujjamat a magasba elhatározva magam ennek az inspirációnak gyakorlatba ültetésére.


   
Emme
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Vallj színt vagy fakabátot! LlMTnR

Vallj színt vagy fakabátot! MtgWnl
User :

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 21:09


   
Leo & Vicky

   
-

   

   

   
Nem először buktam le, Fewer voltam, köztiszteletben álló család tagja vagyok, az apám a Városi Tanács tagja, anyám a Byron's egyik szakácsa, Victor öcsém pedig a barkácsbolt tulajdonosa, egyszóval mindenki ismert minket. A Fewerek régóta Rose Harbor lakói, a Fewer-lányok pedig sajnálatos módon túl feltűnőek: Amanda a múltja és családi tragédiája miatt kerül be egyszer-egyszer a köztudatba, nekem pedig elég a jelenlétem ahhoz, hogy az öreglányok összesúgjanak mögöttem: Victoria Fewer. Voltam én már utcalány, aranyásó és drogos is, mégsem hatott meg a sok hazugság, amit rólam terjesztettek. Még vérfarkasom se tudott haragudni a szenilis vénasszonyokra, akik nagy hanggal irigykedtek rám és elhordtak mindenféle útszéli kurvának, ha visszamerészeltem szólni. Persze Victor vagy a szüleim jelenlétében sosem kaptam ilyen megjegyzéseket...
Szóval ja, engem ismertek a városban. Ha akartam, ha nem. Leonak meg pechje volt, mert korábban találkozott velem, mint a híremmel. Nekem meg persze szerencsém. Valamit, valamiért.
- Amilyen időket élünk, szemet kell hunyni a különbözőségeken – jegyzem meg, mikor a lekenyerezésről beszél. A falkában még csak suttogtak róla, az alvilági részeken viszont egész határozottan felcsendült, hogy az alakváltók mocorognak és lassacskán ők is összezárnak, védik egymást. Az eltűnések és a gyilkosság félelmet váltott ki és a félelem felismerést generált, ami pedig összetartozást szült. A falkának nem jött volna jól egy alakváltó „falka”, és tudtam, hogy Duncan hatalma csak meggyengülne, ha felvenné velük a kapcsolatot, de ettől még én... figyelhettem.
- Nem az a fajta rendőr vagyok, aki hancurnak álcázva az ágyhoz bilincseli a párját, de ha ez a te vágyad... - vigyorodom el kacéran, de aztán elnevetem magamat, egyértelműsítve, hogy viccelődöm vele. - Ki gondolná, hogy ilyen fétiseid vannak! - dobok felé egy csókot jót szórakozva a helyzeten, pláne ha esetleg még sikerül is zavarba hozni vele. No igen, ez az a viselkedés, amivel kiérdemeltem a pletykákat.
Engedtem, hogy Frank kiugorjon az ölemből és én is követtem Leo példáját, hogy csatlakozzak hozzá a táj bámulásában. Furcsa mód nem éreztem magam veszélyben, nem is volt miért, pedig aztán a kivillanó fegyver aggodalomra adhatott volna okot, de a magabiztosságom és a saját felfegyverzettségem elég bátorságot adott ahhoz, hogy ne agyaljak ilyesmiken. Majd.
- Még senkit nem dobtam fel az alvilágból, ha ez megnyugtat – felelem a szavaira. - Nekem is megvannak a saját dolgaim, inkább csak figyelek és fülelek. Van elég problémánk, a ti pitiáner munkásságotok, már megbocsáss, már jó ideje nehezen felderíthető. Egy csomó boszorkány és sajnos néhány vérfarkas is kezeskedik néhányotokért –  Fejtem ki a gondolataimat komolyan, miközben a kéklő messzeségre szegezem tekintetem. Barna tincseimbe néha bele-belekap a lágy szellő, az óceán sós illata beférkőzik az orromba. Nem tudnék ettől távol élni...
- A Paktum miatt pedig jobb, ha nem bolygatjuk a munkásságotokat. A városban túl sok a természetfeletti, ha itt egyszer mindenki egymásnak esik, nem tudom mi lesz. Már most is nehéz a helyzetünk... - szegezem a tekintetemet a  földre. Nem gondoltam volna, hogy a mai napomba még egy ilyen beszélgetés is belefér majd. - Daniel Chasey meggyilkolása kiélezte a vérfarkasok és boszorkányok közti ellentéteket. A falka véneinek egy része azonnali revansot követel. Viszont az alapján, amit az ügyön dolgozóktól tudok, ez nem boszorkány műve. - felelem önkét és dalolva átadva az információkat. - Hallottál már a bárányokról, Leo? - nézek végül a férfire, mint vérfarkas, mint ember és nem mint egy rendőr a bűnözőre. Nem is akarok így tekinteni az alakváltóra, hiszen akármilyen furcsa is ez a komolyan vicces, költői stílusa meg a szavai némiképp belopták magukat a szívembe. Talán barátot látok benne, szövetségest, ami ugyan teljesen abszurd... de ki tudja. Az élet kiszámíthatatlan. Időközben az utolsó kérdését sikeresen figyelmen kívül hagyom, bár talán a szavaim eléggé egyértelműek ahhoz, hogy leessen neki: igen, még mindig járok Rose Harbor alvilági részeit és igen, még mindig szaglászok itt-ott.
 

 

 
Vendég
Vendég
Anonymous

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 20:46



   
Barátságos és lapos pillantással díjaztam Vicky dicséretét és torkomból előbújt a bennem lapuló hiúz dorombolása. Ő is sokkal jobb szeretett itt mint a nyugati parton. Míg ott csupán néhanapján volt lehetősége szaladni és kiélni vadmacskai vágyait, itt bármikor nyakunkba vehettük a végtelen lombos rengeteget és a sziklás ormokat. A bestia vadászhatott, érezhette talpa alatt a friss füvet, meghempereghetett a mohás tisztásokon és együtt szaladhatott Marco hiúzával. Még mindig nem jártam olyan sűrűn a természetet mint a legtöbb vérfarkas vagy alakváltó. Nem szokta a rab ember a szabadságot. Még mindig ráeszmélhettem minden egyes nap, hogy akkor szólhatok Marco-hoz spanyolul, akkor beszélhetünk az alakváltókról, mikor kedvünk szottyan... ha anyám itt nőtt volna fel... valószínűleg ő sem mérgezi magát irídiummal.

A lehúzott ablakokon úgy tolult be a hűs őszi levegő mint ahogy az ember nyakát megcsípi szerelmének mentolos lehelete, ha közel hajol hozzá. Ruhámat finoman rezgette a menetszél és a fejemen nyugvó szénakazal szerteágazó tincseit minduntalan átrendezte.

A rossz szögben vett kanyar után jobbra indexeltem, majd lehúzódtam az autóval az egyik pihenőhöz hol a sziklákra épített kies gyorsforgalmi útról messze elláthatott a szem a háborgó Atlanti-óceánt nézve. Leállítottam a motort és a kíváncsiságtól tág szemekkel néztem a vérfarkasra, egyik kezemmel rákönyököltem a kopott kormánykerékre. A motor elhalkulásával csak a hullámok robajlása és néhány sirály vijjogása szolgált aláfestésül. Óvatosan végigtekintettem a lányon és erőt kellett vennem magamul, hogy dacos arcától és nőies idomaitól - melyeket csak a másodperc törtrészéig mertem feltérképezni - el ne mosolyodjak.

- Kezdem érteni, hogy tényleg sosem tudhatod - válaszoltam minden humort nélkülöző szelíd komolysággal a véletlenül történő összefutásokra utalva és egy szívdobbanásnyi ideig emésztettem magamban a nyugodt és egyenes színvallást. Imponált számomra, hogy minden kétségbeesés és hamis tagadást nélkülözve ismerte el, hogy lelepleztem. Ez némileg enyhítette a büszkeségemen tátongó óriási és édes seb sajgását.

Kihívóan utánoztam hanyag vállvonását mintha csak kifigurázni szerettem volna, majd hanghordozását utánozva újraformáltam mondatát.

- Vagy jókor jó helyen - mondtam és levettem napszemüvegemet orromról, hogy a lencse ne gátolja a szemkontaktust - Egy időre leköteleztem az Alfát, amit azt hiszem egy semmirekellő alakváltó sem mondhat el az alvilág és felvilág területein.

Nem csak Vicky nyert azon az estén valami értékeset. Hamar elterjedt a híre, hogy Clara Kincaide - pardon, McLeod - elkapta a rendőrségi körözés alá helyezett fickót, ki történetesen rögvest a helyembe lépett a sisakvirágpiac fenntartásában. Ebből kifolyólag csak szerencseként könyveltem el, hogy engem még nem próbált meg lehalászni az a vadmacska. Láttam a motorján. Egyszerre volt halálra rémisztő és furcsamód izgató. Mindenesetre az alvilág nagy szomorúságára lesz ha még sokáig a városban tartózkodik.

- És ha jogodban állna - kérdeztem rögtön vissza - megtennéd? - kulcsoltam össze kezeimet ahogy bűnözők markát fogják össze amikor felkerül a bilincs - Még rejtélyesebb kérdés, hogy vajon hagynám-e... mert én viszont sokkal nagyobb bolond vagyok annál mint aminek tartanak.

Pimaszul rávigyorogtam, majd kinyitottam a sofőrülés ajtaját és kiszálltam a járgányból. Frank sürgős kapálózások közepette azonnal átvergődött a már átmelegedett és így megüresedett ülésre és összegömbölyödve egyetlen fekete brióssá változott. A szél belekapott öltönyömbe és megráncigálta, egy pillanatra kivillant az alatta nyugvó ezüsttöltetes pisztoly, én pedig a szalagkorláthoz lépve elsüllyesztettem ökleimet a zsebemben és nekitámaszkodtam az autónak. Egy lélek sem járt a városba vezető úton.

- Amúgy - engedtem el fülem mellett korábbi kérdését - azt hiszem az a legjobb megfogalmazás, hogy nem tudtam meg rólad eleget - hangsúlyoztam ki az utolsó szót vidáman - De mondjuk melyik költő ismeri a múzsáját, nem igaz?

Kezemben megpörgettem a levetett napszemüveget.

- Egy rendőrségi adminisztrátor aki a sikátorokat járja sötétedés után - ízlelgettem a kialakuló portrét - Azért ismerek olyan alakot, aki fejvesztve menekülne ha szembe találná magát veled - fuvoláztam átszellemülten - Oh, Vicky, hidd el én nem ítélem el a tilosban járást. Születésem óta nem csinálok mást... Felhagytál azóta a szórakozás ezen formájával? Bátorítanom kell rá téged, hiszen arrafelé rögtön a leggavallérabb gavallérral sikerült találkoznod, a többiek csúfabbak, ostobábbak és ha hátulról előrefelé olvasnának egy könyvet épp annyit értenének belőle, mint előről hátra. És nem lehetek mindig ott, hogy élőpajzsot képezzek - elevenítettem fel első találkozásunk éjszakáját hol Vicky a nyakamba csimpaszkodva rejtette el vérfarkasszagát.


   
Emme
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Vallj színt vagy fakabátot! LlMTnR

Vallj színt vagy fakabátot! MtgWnl
User :

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 20:39


   
Leo & Vicky

   
-

   

   

   
Vidáman felnevetek, ahogy meghallom Leo visszavágását, a szavai emlékeztetnek arra, hogy amúgy egész jófej pasasnak tartom, legyenek bármilyen alvilági kapcsolatai is. Nekem is voltak, de én sosem vetemedtem volna olyasféle, nem etikus üzletekre, amikkel a saját megítélésemet és munkámat veszélybe sodorhattam volna. Volt tartásom, vagyis azt akartam hinni, hogy még van és szunnyad bennem valahol egy igazi rendőr, aki... hát aki tényleg komolyan veszi a munkáját.
- Még mindig imádom a dumád – felelem végül, ahogy behuppanok mellé a kocsiba, nem törődve a mögötte dudáló, morgolódó sofőrökkel, illetve azzal sem, mennyire meggondolatlanul cselekszem. Tudok vigyázni magamra, gondolom naivan.
Rövid mosollyal vettem tudomásul, hogy Frank most hajlandó elfogadni és a legkisebb jelét sem mutatta félelemnek vagy ellenségeskedésnek, mint legutóbb. Talán az ismerős környezete és az ismerős szagok tették bátrabbá, de ha hagyta gyengéden megsimogattam a kis buksiját, miközben haladtunk az úton és hallgattam Leo újabb költői megnyilvánult. Vajon ez a pasas képes normálisan is beszélni? Nem volt semmi bajom a stílusával, mindössze akaratlanul is felvetődött bennem, miként képes ennyire költőien és változatosan fogalmazni. Bűnöző létére meglepően tanult és kifinomult. Állapítottam meg magamban, de mikor a kérdést feltettem a szemem ravaszul villant és egy szélesebb, kihívó mosolyt villantottam felé.
- Nos, úgy tűnik valaki hamarabb csicsergett – jegyeztem meg hátradőlve az anyósülésben, nem is tagadva a vádakat. - Rose Harborban sosem tudhatod, kivel akadsz össze. - jegyzem meg rejtélyesen, de nincs időm tovább folytatni, Leo kerék csikorgatva vesz be egy kanyart, a hirtelen fékezéstől pedig kissé előre bukok, a keze épphogy megtart.
- Szerencséd, hogy nincs jogom büntetéseket osztogatni. Ezt már nem úsznád meg sárga cetli nélkül – viccelődök kissé morgósabban, de aztán visszadőlök a helyemre és egy fújással a hajamba túrok, levezetve a hirtelen feszültséget. - Kerestem valakit, aki tud segíteni. Épp követtem pár alakot, te csak rosszkor voltál rossz helyen. Az, hogy tudtál segíteni... - vonok vállat. - Merő véletlen. - ismét egy hanyag vállvonás, hiszen nem hat meg, hogy ilyen könnyen lelepleződtem, bár az sokkal jobban érdekel, hogy ki csicsergett és miként kerülhettem szóba.
- Melyik nem tudta tartani a száját? - érdeklődöm. - És mennyit sikerült megtudni rólam? Csak egy egyszerű rendőrségi adminisztrátor vagyok, jelvény és egyenruha ide vagy oda, sajnos nem bilincselhetlek meg, hogy bevigyelek. Sőt, ha meg is tenném, másnap már munkanélküli lennék. Nem vagyok bolond, Leo – válaszolom komolyan egy rövid szemforgatással. - Még ha sokan annak is hisznek. - Nem volt titok, hogy a legtöbben nem szerették a jellememet, a lendületemet, a szókimondóságomat, vagy hogy valóban mindenbe beleütöttem az orromat, amiről azt hittem segíthet vagy én segíthetek.
 

 

 
Vendég
Vendég
Anonymous

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 20:02



   
Viseletes alkalmi cipőm talpával addig nyomtam a dudát, míg Frank úr orrát a kéklő égnek szegezve nem kezdett el vonyítani. Lehetséges, hogy a Holdra, hiszen az égitest mindig az égbolton volt - jobban mondva az űr légüres terében sodródva. Fejem nyaktól felfelé pipiskedett kifelé a napfénytetőn és igyekeztem az ebet is elég magasra tartani, hogy a vágott nyíláson keresztül ő is részese lehessen a főutcai mutatványnak. Mögöttem néhányan viszont-tűköltek járműveikkel és egy-egy ízes komment is felharsant a hátam mögül. Kezemmel türelemre intettem őket, majd fültől fülig érő vigyort húzva arcomra visszaereszkedtem a sofőrülésbe és napszemüvegemet továbbra és orrnyergem közepén billegtetve kikönyököltem a lehúzott ablakon annyira, hogy egyenesen az odalépő lány szemébe nézhessek.

Mondj néhány indokot, hogy miért ne büntesselek meg...


- Sajnos csak az ellenkezőjére tudnék számtalan visszautasíthatatlan érvvel előállni a szalonképestől a trágárig, de a költő ma dudalantra cserélte szónoklatát, kérlek tiszteld meg hintómat azzal, hogy emeled kopottas fényét, te retroévek után született veszedelem - fuvoláztam, mint akivel madarat lehetett volna fogatni (valahol így is volt talán...), majd áthajolva kinyitottam az anyósülés nyikorgó-csikorgó ajtaját és laza csuklómozdulattal bemutattam saját ablakomon keresztül a mögöttem füttyögő és dudáló kocsisornak. Ujjbegyeim kissé bizseregtek és erősen beletöröltem tenyeremet Frank csillogó szőrébe mielőtt légies mozdulattal áthelyeztem a kutyát Vicky ölébe.

- Pardon - mosolyogtam rá, majd egyesbe tettem a váltót, hiszen a lámpa már oly' régen váltott zöldre, hogy felgyulladt utána a középső sárga fény is, és egyetlen autóként áthajtottam a kereszteződésen még mielőtt vörös fény késztette volna megállásra a felpaprikázott sofőröket. Hagytam, hogy az autó magától vágtasson - immár negyvenre gyorsulva - Rose Harbor kora délutáni idejéhez méltóan közepesen forgalmas útjain, majd felvéve az utazási tempót a vérfarkas felé fordultam. Frank rózsaszín nyelvét lógatva szegezte bogárfekete szemét Vicky-re, farka vége meg-megrezdült ahogy az ismerős szaga felderengett rövid agyának emlékeiben, s immár elfogadhatóbb nyitottsággal üdvözölte a különös szagú embert. Vicky illata az én kifinomult hiúzorromat is megmotozta és megtelepedve először némaságra késztetett, majd csak akkor hagyta el bármi a számat mikor a tengerpart melletti gyorsforgalmi úton süvítettünk. Vagy ötvennel.

- Bűnözőéletem unalmas szürkeségben telnek múzsám és a telített sisakvirágpiac nélkül - sóhajtottam teátrálisan, majd a visszapillantó tükörben ellenőriztem, hogy nem követ bennünket a feldühödött gépjárműtulajdonosok egyike - Aztán a költő, ha már saját életét narrálja, legalább múzsáját ne hagyja futni hagyni.

Örültem neki, hogy múltkori találkozásunkkal ellentétben ezúttal hétköznapi megjelenésemnek jobban megfelelő külsővel sikerült prezentálnom magamat. Múlt héten még a tisztítóba is elvittem egyetlen homokszínű öltönyömet melyet magamon viselve el tudtam hozni a napsütéses Kaliforniából.

- Vicky? - szakítottam el ráérős jókedvvel tekintetem az autó alá beszaladó fehér csíkokkal felfestett aszfaltról - Tulajdonképpen azért állítottalak meg minden poétikus romantikát leszámítva, mely lelkem egyetlen éltetője ebben a művészileg sivár kikötővárosban, mert tulajdonképpen még sosem volt alkalmam megkérdezni, hogy pontosan mivel is foglalkozol. Mert ugye ha nem lennék olyan kitűnő szövegértésből, akkor az én hülye fejemmel azt is hihettem volna, hogy úgy beszélsz a zebráról, meg minden, mint egy fakabát és nem egy látványomtól lángba borult Vénusz, ki másodjára születik meg a szenvedélyek habjaiban. Érted - böktem meg minden fogamat kivillantva a halántékomat, majd szóhoz sem hagytam jutni, azonnal folytattam - Azért lenne vicces, haha, mert tulajdonképpen én meg fehérgalléros bűnöző vagyok és hát milyen fintora lenne annak a fránya sorsnak, ha engem pont a fehér gallér, téged meg a fakabát szorítana... És összetörne a szívem, hogy nem a genetikai lottón megnyert ábrázatom miatt szólítottál le azon az estén ott a sikátorban...

A következő pillanatban az autó kerekei fülsértően csikorogni kezdtek, hiszen a tengerparton végigfutó út egyik élesebb kanyarját túl gyorsan vettem be. Kezemmel ösztönösen kinyúltam az anyósülésen ülő két utas felé, majd kissé lassítva felnevettem.


   
Emme
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Vallj színt vagy fakabátot! LlMTnR

Vallj színt vagy fakabátot! MtgWnl
User :

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 19:51


   
Leo & Vicky

   
-

   

   

   
Kissé a gondolataimba merülve, de azért egész ütemes, ruganyos léptekkel jártam Rose Harbor utcáit. A kocsim megint bemondta az unalmast, Victor nem volt hajlandó odaadni a motorját, apám a saját kocsiját és persze a barkácsbolti furgon is pont akkor kellett, amikor én akartam volna használni. Na jó... mondjuk lehet nem vetemedtem volna ilyesmire. Mióta Victor felfestette rá a barkácsbolt elérhetőségeit meg minden egyéb marketing és reklám cuccot, kevésbé jókedvűen ültem a volán mögé, pedig alapvetően semmi gondom nem volt a bolttal. Igaz, ami igaz, Victor ötlete és vállalkozása volt a kikötői biznisz, de a családunk mindig is ott volt a piacon: a nagyapánknak kocsmája volt, de azt valamiért nem akarta továbbvinni a család. Nem is értem...
Szóval az egyetlen szabadnapomon gyalog jöttem be a belvárosba, kiélvezve az utolsó őszi napsugarakat, tudván, hogy néhány percig tart majd a fényjáték, és nemsokára nem csak a város farkasai és alakváltói felett borul be az ég, hanem az évszaknak köszönhetően mindenhol. S bár nem voltam a hideg nagy kedvelője, nyári gyerek lévén, de azért vártam a telet: az erdő mesés ilyenkor, a táj inspiráló és a karácsonyi vásáron tömérdek forralt bort lehet inni, nem is beszélve arról, hogy idén a barkácsbolt előtt lesz a fenyőfavásár, Victornak köszönhetően, és már most elkezdte a szervezkedést néhány diákmunkás képében. Én meg majd megyek és felügyelem őket. Remélem az Eams-ikreket sikerül megfűznie a munkára. Csapathatunk egy ikerpartit...
Ekkor megrezzen a telefonom, visszapötyögök Livnek a holnapi bulit illetően, válaszolok még egy-két munkatársnak és teljesen véletlenül az sms-eim közé is benézek. Hátha írt... Cameron. Lehet, hogy beszélnem kellene vele? De hát ő húzta fel magát és nem én! Igazán léphetne egyszer ő! Nem vagyok egy behódoló szuka, aki nyüszítve kéredzkedik vissza a gazdájához. Sőt! Cameron nem a gazdám! Nincs joga számon kérni!
Két perc alatt úgy felpaprikázom magamat, ahogy szoktam, így mikor meghallom a dudaszót még villan is egyet a szemem, pláne a megszólításra. Felsóhajtok, ahogy megpillantom Leot, a dühöm meg elpárolog. Mióta megkaptam tőle a szert, nem igen beszéltünk, érthető okok miatt, aztán jött Danny halála, most meg Cameron és amúgy meg volt ezeregy dolgom, miután már megint olyan magánakciókba kezdtem, aminek az lett a vége, hogy az egyik Wu-gyerek lekötelezettje lettem. Tudnám, hogy miként csinálják... ha nem lennének elég jó informátorok, már rég feldobtam volna őket az őrsön, amit persze megúsznának, hiszen a fene egye, még a Redwinek is jóban vannak Minghaoval, és ha igazat súgtak a pletykák, Aria Lackwood egyenesen Wu asszonnyal üzletel... Boszorkányok... ki akar velük összetűzésbe keveredni?!
- Leo... - forgatom a szememet, mikor elém gurul a zebrán. - Azzal tisztában vagy – hajolok le megtámaszkodva az ajtón. - hogy a zebrán állsz? Mondj néhány indokot, hogy miért ne büntesselek meg... - Én mondjuk kapásból tudok egyet: nem vagyok rá felhatalmazva. Hiába is voltam rendőr, nem rendelkeztem olyasféle jogkörökkel, mint a többiek. Ahogy Duke mondta annak idején, örüljek, hogy egyáltalán nem függesztettek fel a doveri incidens miatt... Feltételeztem, hogy nem épp Duke közbenjárása miatt, hanem sokkal inkább Duncan volt az, aki elintézte a dolgot, de ezt sosem kötöttem az orrára, hiszen ha kihúzom nála a gyufát, akkor már Dun se fog megmenteni. Ekkora hatalmas azért nincs.
- De egye-fene, tudom, hogy nem szállsz le rólam. - nyitom ki az ajtót végül és behuppanok mellé az anyósülésre, remélhetőleg nem megijesztve Frank urat. Még mindig aranyos eb, bírom a tacsikat.
- Szervusz Frank, mizujs? - nézek a kutyusra barátságosan. Farkasom nyugton van, talán így az eb is pozitívabban viszonyul majd hozzám, nem úgy, mint legutóbb.
- És én minek köszönhetem ezt az igen hatásos leszólítást? - érdeklődöm Leotól.
 

 

 
Vendég
Vendég
Anonymous

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 19:45



   
Rose Harbor minden érdekességével együtt kezdett otthonommá válni. Nem olyan értelemben, mint az az öreg-szagú ház ahol jó sok évet lehúztunk anyámmal, s vezetéknevem ott díszelgett réztáblára vésve a bejárati ajtón. Az az otthon, ahol az íróasztal fölött jogot tunkoltam a fejembe és el kellett zárnom költészetemet nehogy apám alágyújtósnak használja a kandallóban. Itt szabad volt. Alakváltóként szabad. Otthon csupán félember. És itt nem lőttek az emberre. Csuda jól mulattam.

Marcóval igencsak felvirágoztattuk az alvilági bizniszt, az én arcom olyan vevőket is ideédesgetett akik máskülönben jobban kedvelték a bőrhuzatos bútorokkal telehajigált tárgyalók világát. A falka megbékélt. Látszólag. Én még egy simogatós bunyóból is kijárt a dolgozó embernek. Hát, nem jobb, mint a nap végén feltenni a lábunkat a TV előtt?

Épp a főutcán süvítettem át (nagyjából negyvennel) az RX-7-tel, mikor napszemüvegemet kissé lejjebb toltam az orrnyergemet és felemeltem sebváltót fogó kezemmel az anyósülésen kuporgó Frank urat.

- Ebből neked is részesedned kell, cimbora - emeltem a napfényben úszó szélvédő magasságába az ebet, amely szimatoló fekete orrával természetesen éppen a másik irányba érdeklődött mint amerre a látnivaló akadt - Ne bomolj, Frank! - fordítottam irányba tenyeremben is elférő buksiját, majd arcomat pofájához érintve átlestem a napszemüveg fölött - Nézd ezt az istennőt.

Jobb oldalunkon a járdán egy szexis mozgású barna hajkorona tulajdonosa haladt. A piros lámpánál megállva figyeltük - Frankkel, legalábbis jobban tette ha figyelj golyói nyalása helyett -, ahogy benyomja a zebrán a jelzőgombot és megállt várva, hogy a lámpa utat engedjen neki.

- Hé! - könyököltem rá a dudára a közízlésnek elfogadhatónál talán kissé hosszabban, majd a kormányba kapaszkodva kidugtam fejemet a nyitott napfénytetőn és hevesen meglengettem karomat. Cipőm sarkával még néhányszor belerúgtam a dudába a biztonság kedvéért. Ki tudja mennyire kellett feltűnő jelenséggé avanzsálnom. Már az alap szintet meghaladóan.

- Vicky! - kiáltottam és félreérthetetlen mozdulattal intettem, hogy szálljon be az anyósülésre - Ülj be! - kiáltottam, majd egy fél métert előregurulva félig elálltam az útját a zebrán.


   
Emme
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Vallj színt vagy fakabátot! LlMTnR

Vallj színt vagy fakabátot! MtgWnl
User :

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
TémanyitásVallj színt vagy fakabátot! Empty

Ajánlott tartalom

Vallj színt vagy fakabátot! Empty
 

Vallj színt vagy fakabátot!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» De jó, hogy itt vagy hugi!
» Duke & Moors - Segítsek vagy ne?
» Lenni vagy nem lenni?