Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 116 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 116 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (186 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:56-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Book Club with a Professional - Page 2 EmptyElodie Rhodes
Pént. 20 Szept. 2024 - 10:37


Put me up & put me down.

Book Club with a Professional - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Book Club with a Professional - Page 2 EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Book Club with a Professional - Page 2 EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Book Club with a Professional - Page 2 EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Book Club with a Professional - Page 2 EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Book Club with a Professional - Page 2 EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Book Club with a Professional - Page 2 EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Book Club with a Professional
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásBook Club with a Professional - Page 2 EmptySzer. 2 Aug. 2023 - 13:36

Theo & Thomas
Ha őszinte akarok lenni, nem sok fogalmam van arról, hogy milyen közösség vagy korosztály tartozik az olvasóim közé. Én magam már gimisként szerettem a krimiket, thrillereket, még akkor is, ha egy-egy sztori után nem tudtam elaludni. Na nem azért, mert féltem volna attól, amit olvastam, inkább már akkor elkezdett kattogni az agyam, hogyan tudnék saját történetet alkotni. Akkor még nem gondoltam volna, hogy az emberek ténylegesen hajlandóak pénzt adni azért, hogy kiadhassák és olvashassák a könyveimet. 
A negyedik könyvem és harmadik pszichotrillerem kiadása óta eltelt már egy év, ideje lenne virítanom valamit lassan, vagy kockáztatom, hogy a kiadóm is szerződést bont velem, ami egy további plusz nyomásként nehezedik a vállaimra. Az utóbbi napokban, lekopogom, megszállt némi ihlet, így nekiálltam pötyögni, de még messze a vége, naaaagyon messze. De legalább már haladás, ez is több, mint amit az elmúlt egy évben képes voltam alkotni. Talán Willow-nak volt igaza, és valóban saját magamat elé gördítettem akadályokat, féltem egyedül maradni, a családom nélkül amikor Will bácsikám visszaköltözött Londonba, de most, hogy a lány becuccolt a helyére, mintha helyreállt volna a világ rendje. Nem mondom, fura egy lánnyal megosztani a lakást, de...azt hiszem meg tudnám szokni, hiszen kedvelem Willow-t.
Na mindegy, mindezektől eltekintve legalább nem kell teljesen hazudnom, ha ezen a kis könyvklub délutánon esetlegesen felmerül kérdésnek az, hogy épp dolgozom-e valamin. Ez azért némi könnyebbség, mert bár hiába keresem íróként a kenyeremet, a füllentésben és ehhez sztorik kitalálásában nem vagyok túl jó. 
Amikor egyedül maradok a diákok rám szegeződő tekintetében, zavarba jövök, gyaníthatóan el is vörösödök. Nem tudom mit csináljak magammal. Álljak egy helyben? Nem, az ciki. Járkáljak? Az idegesítő. Üljek fel az asztalra? Az nem tiszteletlenség? Ahh fene tudja. Nekidőlök az asztalnak, azt hiszem az jó lesz. Talán. 
Tekintetemet mindig az adott bemutatkozóra irányítom, de a második diák után elveszítettem a fonalat, így azt hiszem, elengedhetem, hogy megjegyzem a neveket. Barátságosnak szánt mosolyt erőltetek az arcomra, ezzel próbálva leplezni, mennyire zavarban vagyok, remélem, nem veszik észre, bár látok egy-két embert összesúgni. Üldözési mániám azt mondatja velem, hogy alig vagyok itt 5 perce (még csak öt perce!), de máris kibeszélnek, utálnak, ettől pedig legszívesebben menekülnék. Az istenért is Thomas Baker, felnőtt ember vagy, szedd már össze magad! Magamban jól megdorgálom magam, emiatt észre sem veszem, hogy az utolsó diák is végzett a bemutatkozással, és most néma csöndben várják, hogy mondjak valamit, de én lefagyok.
A legtökéletesebb pillanatban lép be Mr. Overstreet a kávéval, mintegy megmentőmként, én pedig igyekszem halkan kiengedni a tüdőmben rekedt levegőt, de ez azt hiszem csak hellyel-közzel sikerült. Arra, amit mond az írás terápiás hatásáról bólogatni kezdek. -Ezzel abszolút egyetértek. Hallottam már, hogy sokakat ez rántott vissza a depresszióból, hogy ha nem is könyvet írtak, de kiírták magukból a gondolataikat. - igen, erről könnyebb beszélni, az írásról, és a könyvekről, bár tény, hogy ez egy kicsit talán sötét kezdés a tizenévesek számára. Bár őszinte leszek, inkább ez, minthogy...magamról kelljen beszélni, abba lehet még a nyelvem is összeakad.
Emiatt lehet, hogy minimális pánik ülhet ki az arcomra, amikor Mr. Overstreet felveti a mai délután menetrendjét. -Öhm...igazából nekem jó, ha kérdeztek, nem szeretnék monológot, iszerintem nkább...legyen eszmecsere jellege a dolognak szerintem. -kétszer egy mondatban a "szerintem" szócska. ÜGyes vagy Thomas. Na mindegy, bízom abban, hogy vevők erre az ötletre, így talán megúszom, hogy sokat kelljen beszélnem, ha a diákok rákapnak a témára. Aztán ki tudja, lehet olyanok, mint én, akik kevésbé jók a szóbeli kommunikációban, ez hamarosan kiderül.
- Viszont akkor az első kérdést felteszem én, kinek mit jelent az írás, és mitől lesz valaki jó író? - igen, ez egy előre megfogalmazott kérdés volt a fejemben, amivel reméltem, hogy elcsámcsognak kicsit, és akkor telik az idő. Ha nem is sorban, de egymás után páran elmondják észrevételeiket, többnyire sablonos válasszal, én pedig a tanár felé is fordítom a fejemet, amikor pillanatnyi szünet áll be, kíváncsi vagyok az ő véleményére is.
Vendég
Vendég
Anonymous

Book Club with a Professional - Page 2 Empty
TémanyitásBook Club with a Professional - Page 2 EmptyCsüt. 27 Júl. 2023 - 12:01




Thomas & Theo

Written in these walls are the stories that I can't explain

Music: Story of My Life Words: 595

Csodával határos, hogy sikerült egy publikált írót találnom a városban. Ez nem Philly, ide nem sokan járnak átutazóban, szóval muszáj volt kapnom az alkalmon. Lehet, hogy egy ifjúsági szerzőnek több rajongója akadt volna, de biztos vagyok benne, hogy a diákok már attól is felpörögnek, hogy kicsit különlegesebb lesz a mai klub. A megboldogult feleségem, Jenny ízlésében pedig megbízok - ha ő olvasta a srác könyveit, akkor biztosan jók lehetnek. Habár magam ritkán olvasok ebben a műfajban, tudom, hogy sokan szeretik. Lehet, hogy kicsit túlzás a fiataloknak ezeket bemutatni, de próbálok majd inkább az írás és a kreativitás felé evezni ebben a beszélgetésben. Abból kell kihoznunk a legjobbat, amink van.
Thomas egészen fiatalnak tűnik, a sötét öltözéke ellenére is. Meg is illetődik kicsit, mikor elkapom, és mosolyogva biztosítom róla, hogy alig várják a diákok, hogy megérkezzen. Ez nem teljesen hazugság, tényleg sokan megörültek a hírnek, hogy ezen a héten vendégünk lesz. Akármennyire is lazára veszem a klubot, ebben az időszakban majdnem minden nyűg a srácok nyakába, és mindent megteszek, hogy megkönnyítsem a dolgukat. Úgyhogy pont jókor jött ez a találkozás Thomasszal. Ráadásul ha sikerült egy nagyon élvezetes klubot összehoznom idén, jövőre talán több forrást kapok, és a könyvklub mellett egy sakk klubot, vagy akár egy fizika klubot is létrehozhatok, így felkészítve az érdeklődő diákokat a főiskolai akadályok megugrására. A könyvklubot mindig nagyon könnyű lenyomni az aktuális igazgató torkán, hiszen a régimódi tanárok többsége egyetért abban, hogy olvasni muszáj, fontos, nagyon-nagyon égető ilyen fiatalon, ráadásul az intézmény könyvtárában számos műnek megtaláljuk egy tucat példányát - szóval költséghatékony. Ha a gyerekek megszeretik a dolgot, és rajtam is látják, hogy komolyan gondolom, esetleg hosszabb pórázon fognak majd, és nagyobb falatot is kapok a költségvetésből kísérletekre, sakk készletekre.
Az író bemutatkozik a srácoknak, és a legtöbben azért figyelemmel fogadják. Megnyugodok, hogy ebből könnyű lesz egy szuper délutánt összehozni, és kicsit leereszt a vállam. Mikor Thomas felém fordul, igyekszem magabiztosnak hangzani.
- Még sosem volt más vendégünk, a bevett forgatókönyvünket mára képletesen kihajítottam az ablakon. - mosolyom önbizalmat áraszt, a minimális kétségeimnek remélem, nyoma sincsen. A diákjaim felé fordulok. - Srácok, mutatkozzatok be egyenként Thomasnak, addig én hozok neki egy kávét a tanáriból. Luis, megkérnélek, hogy kezd el a kört! - Szólok oda az egyik srácnak, akinek franciát is tanítok. A gyerekek egy félkörben ülnek, ő a bal legszélén ül mindig, és most is izgatott kifejezéssel az arcán nyitja is a száját.
- Két cukor, sok tej? - szólok oda az írónak, majd válasza után ki is sietek a teremből, hogy az olcsó kávéfőző segítségével elkészítsem a városban iható legrosszabb kávét. Persze, ezt nem kötöm a vendégem orrára. A sok tej amúgyis lehet megszépíti majd a gimis kávé élményét számára.
A kihalt folyosókon végiglavírozva hamar a tanári szobába érek, ahol a kávéfőzőt beindítom. Pillanatok alatt lefőzi a koffeinbombát - talán pont a gyorsasága miatt ilyen gyatra a minősége - és már dobom is bele a cukrot meg a tejet. A saját kedvenc bögrémbe készítem neki el az italt, óvatosan veszem kézbe, és próbálom nem kiborítani, ahogy sietek vissza a klubterembe.
Belépve mosolyogva veszem át a szót. - Remélem mindenkinek sikerült bemutatkoznia. - Nem jött ellenkezés, ezért úgy vettem, mindenki elmondta a keresztnevét Thomasnak. - Néhány klubtagunk maga is elkezdett írással foglalkozni. Szerintem ez nagyon izgalmas, és egészen terapeutikus lehet. - A gyászom feldolgozásához magam is naplót írtam, így pontosan tudom, mennyire hatásos eszköz a szavak egymás után pakolása. - Ha szeretnétek, a délután folyhat úgy, hogy ti kérdeztek Thomastól, vagy esetleg Thomas mesél az élményeiről, és erre reagáltok ti. - teszem fel a kérdést mind a vendégemnek, mind a diákoknak egyszerre.


The past
drowns me


Theodore Neil Overstreet
Városlakó
Theodore Neil Overstreet
Elõtörténet :
Kapcsolatban :
Recently widowed
Play by :
Matthew Gray Gubler
༄ ༄ ༄ :
Book Club with a Professional - Page 2 Tumblr_inline_p7tybs09381rsrg31_500
User :
Fanni
Team

Book Club with a Professional - Page 2 Empty
TémanyitásBook Club with a Professional - Page 2 EmptyHétf. 24 Júl. 2023 - 9:45

Theo & Thomas
-De most komolyan anyu, miért lennének rám kíváncsiak a gimisek? Még én sem lennék kíváncsi magamra! - nem akarok gyerek módjára nyavalyogni, de olyan görcs van a gyomromban a mára lebeszélt könyvklub miatt a Rose Harbor-i gimiben, hogy muszáj volt - sokadjára - felhívnom a szüleimet. Ők a legfőbb támaszaim, még így is, hogy egy óceán választ el minket egymástól, és anyu az időeltolódás ellenére most épp önti belém a lelket.
-Na ide figyelj Thomas Baker! -rivall rám anyám, akinél (mint minden szülőnél) mikor méhének gyümölcsét teljes nevén szólítja, akkor illdomos komolyan venni) -Jó író vagy, a lelked mélyén ezt te is tudod, csak nincs elég önbizalmad. Ha nem látna ebben az egészben fantáziát az a tanár, nem hívott volna, szóval szedd össze magad! - hangja szeretetteljes, de egyben dorgáló is, amitől ismét 5 évesnek érzem magam, de közben meg tudom, igaza van. Meglepett a férfi "letámadása" az utcán, de nehezen mondok nemet, így végül bár kicsit kérettem magam (nem írói szeszélyből inkább bizonytalanságból) végül beadtam a derekamat. Innen nincs visszaút.
-Oké-oké. Viszont most akkor megyek is készülődni, írok ha túléltem...vagyis...ha vége van. - korrigálom gyorsan miközben elnevetem magam, mert már hallottam anyut mély levegőt venni, hogy leveszi a fejem ismét a kifejezés miatt. Még biztosítom arról, hogy szeretem, meg puszilom az egész családot, aztán a lecsukom a laptopot, amit a Skype-ra használtam. 
-Willow, szerinted túlzás a nyakkendő? Ezer éve nem voltam gimiben. -kiáltok ki relatíve újdonsült lakótársamnak, aki Will bácsikám után költözött be. Nem gondoltam volna, hogy beleegyezik, de megkönnyebbültem, mégis jobb egy baráttal lakni, mint egy idegennel. 
Kikukkantok a szobából, de úgy tűnik, a lány nincs itthon, így csak egy nagyot sóhajtok, és végül elvetem a nyakkendőt. Nem akarom túltolni, nem valami flancos egyetemi professzor vagyok, csak egy közepes író, aki írt három könyvet, és most elmegy bohóckodni egy könyvklubba. Nem vagyok normális... Végül úgy döntök, ha már maga a szitu kicsit kellemetlen lesz valószínűleg, legalább én érezzem magam kényelmesen, így egy sötét farmert veszek fel, fekete tornacipőt, meg egy fekete-szürke kockás inget. Ez sem teljesen az, amit egy átlag kedden felvennék, de valahol átmenetet képez. Jó lesz. Azt hiszem.
Háromnegyed órával és egy rossz buszra szállás után lépek be a Rose Harbor-i Gimnázium ajtaján, ahol egyből belefutok Mr. Overstreet-be, aminek kifejezetten örülök, nem voltam még ebben az iskolában, tuti eltévedtem volna, ha nem jön elém. -Jó napot! Öhm...tényleg kíváncsiak voltak rám?- csúszik ki a számon a nem túl professzionális kérdés már rögtön az elején. Ez az Thomas, így kell jó benyomást tenni valakire, te idióta... -Igen, elfogadom, köszönöm. Öhm...két cukorral és sok tejjel iszom. - megköszörülöm a torkomat, már most szánalmas vagyok pedig még csak a férfival beszélek, nem is a gimisekkel. Ebből baj lesz...
Igyekszem valamennyi magabiztosságot erőltetni magamra, amikor belépek a terembe, és be leszek mutatva, de már az esetleg integetéssel szerintem elástam magam a diákok körében, bár még ezután is látok néhány érdeklődő arcot. -Sziasztok. Nyugodtan hívjatok Thomas-nak, alig néhány éve még én is a gimiben koptattam a padokat.- brit akcentusomból rájöhetnek, hogy nem itt, de még csak nem is Amerikában. Az itt töltött hónapok alatt nem sokat veszítettem a brit dialektusból, mondjuk erre figyelek is, ha őszinte akarok lenni, jobban tetszik az, ahogy itthon beszélnek, mint itt. Persze ezt csak magamban vallanám be, nem akarok én egy amerikait se magamra haragítani esetlegesen egy ilyen megjegyzéssel.
-Van valami bevett forgatókönyv, ahogyan ezek az események zajlani szoktak? Nem szeretnék semmit felborítani. -némileg visszafogom a hangerőt, ahogyan a tanárhoz fordulok, és igyekszem leküzdeni az érzést, hogy olyan, mintha én is megint gimis lennék, és épp kint lennék a tanári asztalnál felelni vagy ilyesmi. 
Vendég
Vendég
Anonymous

Book Club with a Professional - Page 2 Empty
TémanyitásBook Club with a Professional - Page 2 EmptySzer. 19 Júl. 2023 - 19:42




Thomas & Theo

Written in these walls are the stories that I can't explain

Music: Story of My Life Words: 534

Középiskolai tanárként nem először indítok szakkört a tanulóimnak. Mesillában én vezettem a sakk klubot, illetve a fizikaverseny felkészítőjét is én tartottam. Plusz, amíg az illetékes irodalomtanár szülési szabadságon volt, én vettem át a könyvklubot is. Igaz, hogy nem ez a szakom, de kétségkívül imádom a könyveket, és az egész életem át elkísértek engem ezek a művek. Nem volt kérdés hát, hogy bevállaljam a dolgot itt, Rose Harborben is. Új tanárként amúgy is illik kicsit többet beleadnom a munkába, így pedig még több idejáró diákot ismerhetek meg. Az irodalom ráadásul egy remek eszköz arra, hogy a diákok azonosíthassák, kibeszélhessék és megoszthassák a gondjaikat, lelki terheiket. Én még nem ismertem olyan fiatalt, akit ne gyötört volna valami elég súlyos dolog. Önmagában ez az időszak olyan nehezen navigálhat, hogy már csak ezért is kötelességünk minden elérhető lehetőséget felajánlani számukra.
Én is könyvekbe menekülő gyerek voltam. Nem igen voltak barátaim, csak a történetek, a karakterek nyújtottak vígaszt. Bár az internet elterjedésével sokan azt hihetnék, hogy az olvasás egyre inkább visszaszorul, kifejezetten nagy a népszerűsége mostanában. Ráadásul a gyerekek közül is sokan választják a nyomtatott köteteket, hiszen így tudnak kicsit megszabadulni a digitális képernyők béklyóitól. Örömmel vettem magamra hát a rose harbori Keating szerepét, és már számos könyvet gyűjtöttem ki, hogy feldolgozzuk közösen. Sőt, vannak olyan lelkes diákok is, akik maguk is tollat ragadtak, és próbálkoznak alkotni valamit, amivel kiadhatják magukból a mindennapok problémáit.
Már a sokadik alkalommal ülünk össze egy kellemes délután, és nem maradt egyetlen tagunk sem, aki összegyűjthette volna a kedvenceit. Mivel épp hajtás van a suliban, közös könyvet sem erőltettem senkire. Inkább úgy döntöttem, egy érdekes beszélgetéssel dobnám fel az év végét számukra. Thomas Baker író, bár a könyvei nem ennek a korosztálynak szólnak, biztos vagyok benne, néhányan már olvasták a férfi sorait. Abban is biztos vagyok, hogy az író fiatal kora miatt hamar szót fog érteni a srácokkal, talán jobban is, mint én.
Nagyon meglepődtem, mikor egyszer megláttam őt. Nem tudtam hova tenni az arcát, mikor az utcán szembe jött velem, napokig rágódtam rajta, honnan ismerős. Talán Philly-ben találkozhattam vele? Az még viszonylag közel is van. Nagyon nehezen ugrott be, hogy Jenny, a megboldogult feleségem olvasta az egyik könyvét, és a borítón pillantottam meg a portréját. A felismerést követően jött az ötlet, hogy meg kellene őt hívnom a diákjaimhoz, és szó szerint levadásztam szerencsétlent egyik nap az utcán. Nem is tudom, végül miért mondott igent, általában nem vagyok meggyőző, meg nem is mindennap szólíthatják le egy középiskolai könyvklub miatt. Lehet csak megunta a litániámat a diákjaimról, mennyire lelkesek, és már maguk is írnak, és nagyon-nagyon… Valahol megértem, hogy inkább belement a találkozóba csak fogjam már be.
A gimi bejáratánál várok rá, az órámat figyelem. Ahogy felbukkan, mosolyogva intek neki, és elésietek.
- Mr. Baker! Örülök, hogy eljött, a diákok már a teremben ülnek. – mondom, és bekísérem az iskola épületébe. – Erre! – mutatok a termünk felé. – Remélem jól telik a napja, egy kávét hozhatok majd? – kérdem, és kinyitom előtte az ajtót.
- Srácok, megérkezett a vendégünk, köszöntsétek Thomas Baker írót! – A diákok hangja egyként csengett fel. Voltak izgatott, mosolygós arcok, de unott és semleges pofik is maradtak. Nehéz mindenkinek a kedvében járni, de tudtam, udvarias csendben fogja még a legelégedetlenebb tanulóm is végig ülni a délutánt.


The past
drowns me


Theodore Neil Overstreet
Városlakó
Theodore Neil Overstreet
Elõtörténet :
Kapcsolatban :
Recently widowed
Play by :
Matthew Gray Gubler
༄ ༄ ༄ :
Book Club with a Professional - Page 2 Tumblr_inline_p7tybs09381rsrg31_500
User :
Fanni
Team

Book Club with a Professional - Page 2 Empty
TémanyitásBook Club with a Professional - Page 2 EmptySzer. 19 Júl. 2023 - 19:34

Thomas és Theodore
Book Club with a Professional

Rose Harbor Gimnázium klubterme, 2022. május



The past
drowns me


Theodore Neil Overstreet
Városlakó
Theodore Neil Overstreet
Elõtörténet :
Kapcsolatban :
Recently widowed
Play by :
Matthew Gray Gubler
༄ ༄ ༄ :
Book Club with a Professional - Page 2 Tumblr_inline_p7tybs09381rsrg31_500
User :
Fanni
Team

Book Club with a Professional - Page 2 Empty
TémanyitásBook Club with a Professional - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

Book Club with a Professional - Page 2 Empty
 

Book Club with a Professional

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Magic Book Club
» childhood traumas social club
» Book of crows