Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 134 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 134 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (144 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 19:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

A little favor EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

A little favor EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

A little favor EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

A little favor EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

A little favor EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

A little favor EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

A little favor EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

A little favor EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
A little favor
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásA little favor EmptyPént. 13 Okt. 2023 - 6:40

Véget ért a játék
Archíválásra került


admin.
Admin
A staff
Admin
Elõtörténet :
A little favor Dad5623e64ffe52e1fd958cd231591bec5d62aeb
az élet írja
Titulus :
Könyörtelen diktátor
Kapcsolatban :
Zenedoboz :

Karakter idézet :
Télen a természet visszavonul, megpihen, és erőt gyűjt egy új kezdethez. Ezt mi is megtehetjük, kis barátom.
Play by :
Arcátlanul arcnélküli
༄ ༄ ༄ :
A little favor B33f683b8dda320cc683c9db3762a601aa3d7083
User :
staff

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptyPént. 13 Okt. 2023 - 6:38

- Jól van, jól van... most még elhiszem ezt a maszlagot. Aztán majd ha később, egyedül is iszod, ne hidd, hogy nem foglak piszkálni. Különben a Doordashnek kellene valami exkluzív klubot szerveznie terhes nőknek - vigyorgom most, hogy megragad rajta némi kétségbeesés a piték hallatán. - Valószínűleg anyagi csődbe döntene, de negyed órán belül bármi ideérne, amit megkívánsz. Hm? Jobb is, ha Sofia hozzászokik, hogy minden óhajára ugranak. - Szememmel játékosan az ablak felé, a trónszékként magasodó vadonatúj bababútorra intek. - Aki ilyen ágyban hajtja álomra a fejét már az első nap, annak minden más visszalépés.

A kellemetlen érzések görcsös keveréke, amely a beszélgetés végét elérve szívtájékon és a gerincem legtetején belém markol, elűzhetetlenül megrontja a kellemes légkört. Talán ezúttal nem is tehetek róla, mégis bűntudat környékez, rosszul reagáltam és a folytatás csak még rosszabb - belül őszintén tartok tőle, nem-e szégyenítem meg épp vagy esetleg nem-e hiszi, hogy valami rosszat tett azzal, hogy elmondott magáról valamit. Hiszen annyi még a folyosón kísértve is rám ragadt Wilmingtonban, hogy tudjam: az, hogy beszéljen róla, mindennél fontosabb fejlemény. Jó irányba. Arról azonban fogalmam sincs, hogyan közölhetném vele mindezt úgy, hogy jól érthető legyen. Márpedig szükség lenne rá, mert Aurora keze a hajára téved - a tépkedő, birizgáló mozdulat, amelybe temetkezik, erősen emlékeztet arra, amikor a saját körmeim mellett hegesedő bőrt kaparászom.
De ha nem tudom, mi legyen...!
Akkor marad a megoldás, amiben igazán tehetséges vagyok. Ideje fülemet-farkamat behúzva továbbállni.
Ne haragudj. Ilyenkor állandó, ösztönös reakcióm a megfogalmazásig sem igazán jut el, csupán egy gondolat kósza kísértetárnyaként vonul át rajtam. Nyomában, ahogy mindig, ezúttal is föltámad a ki tudja, mióta magammal hordozott tehetetlen kiszolgáltatottság érzése. De már ez sem érdekel, mindenestül fogom menekülőre. Még mielőtt valami nagy kárt csinálok itt. Ahová talán nem is szabadott volna csak úgy betenni a lábamat.
Kíméletlen emlékeztető, hogy vannak dolgok, amelyek szakértelem nélkül, puszta jóindulattal nem oldhatók meg. Sőt.

Az ajtónál egy pillanatra visszatér közénk a biztonsággal kecsegtető melegség és megint úgy érzem, talán nem is történt semmi az imént. Ez persze nem igaz: valami nagyon is történt. Aurora mégis képes a mosolyával egy kis nyugalmat csempészni a csendbe, mintha összességében inkább jobban járt volna velem, mint nem - akár a munkájában szokta meg ezt, akár az alaptermészete része, szűkölő szorongásomat most is képes oldani valamelyest, pedig csak a mappát nyújtja át.
- Nagyon szívesen.
Mire is számítottam, ha nem erre?
Fogalmam sincs. Biccentek neki, s egyetlen hosszú, tőlem szokatlanul könnyed mozdulattal átlépek a lépcsőházba. A lefelé vezető úton már nem nézek vissza.
És egy kicsit könnyebben lélegzem.


There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
A little favor UjObPmH
User :
hellebore

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptyKedd 10 Okt. 2023 - 16:03


Aurora & Charlie



Ismét csak nevetni tudok azon amit mond. Férfiak és az autók, azt hiszem ez egy olyan dolog, amit sosem fogok megérteni, de láthatóan Charlie odavan a járgányáért. Persze, szép példány, de...nem tudom, engem közel sem pörget fel annyira, mint őt. De hát ettől szép az élet, hogy az emberek nem egyformák, más és más érdekli őket. A motorozást én speciel jobban szeretem, még Vegas-ban az egyik haveromnak volt, vele száguldoztunk párszor, egyszer még a zsaruk elől is menekültünk. Ez azonban azt hiszem, nem olyan tény a múltamból, amit megosztok Charlie-val. Azok az idők elmúltak, én pedig megváltoztam. Többet nincs felelőtlen motorozás, hiszen most már felelős vagyok egy másik életért is.
-Ó, nehogy azt hidd. - rázom meg a fejem, és lelki szemeim előtt megjelenik fiatalabbik bátyám. -Szerintem nem találkoztál Denverrel, nem töltött a városban túl sok időt, de ő csak akkor volt hajlandó megmozdulni, ha bulizni kellett. Amúgy egy lusta dög volt, őt például szerintem sose vettem volna rá, hogy segítsen ki, mint ahogyan most te. Szóval...de, igenis vannak lusta vérfarkasok. - nem túlzok és nem is csak vigasztalni akarom, bár tény, hogy bennem van az, hogy szeretném, ha nem érezné amiatt rosszul magát, mert mondjuk nem tartozik azok közé, akik úgy kezdik a napjukat, hogy tizenpár kilométereket lefutnak, és még munka után is az edzőteremben emelgetik a súlyokat. Ahogyan az emberek, úgy a természetfeletti lények sem egyformák.
Sikerül kínos helyzetbe hoznom magam, mármint én zavarba jövök a kijelentésem nyomán. Pedig valahol büszkének kellene lennem magamra, amiért egy ilyet ki mertem mondani, még ha nem is teljesen szándékos volt. Az első találkozásunkkor teljesen bizalmatlan voltam vele kapcsolatban. Hiszen férfi, vérfarkas, idegen. Közvetlensége és segítőkészsége azonban segít a gyógyulásomban, hasonlóképp, mint Alec Ward, aki szintén pozitív csalódás volt számomra ami a nemét és a faját illeti. Még mindig sokszor nehéz belátni, és ésszel felfogni, hogy amit az alapítványnál mondanak, hogy nem minden férfi egyforma, az igaz. 
Vannak mélypontjaim, amikor egy kép, egy szag, vagy szimplán csak egy álom eszembe juttatja a történteket. Ritkábban, mint mondjuk 3-4 hónapja, de még mindig gyakorinak mondanám. Valószínűleg hosszú évekbe telik majd, mire túl tudok ezen lépni. De lehet akkor sem. Vannak, akik sosem tudják teljesen feldolgozni a traumájukat, ám én bízom benne, hogy én nem ezt a tábort fogom erősíteni. Tudom, hogy piszok sok munka, önfejlesztés és tudatos gondolkodás szükséges hozzá, de nem adom fel. Sosem adom fel.
Örülök, hogy Charlie nem akad fenn ezen, és inkább eltereli a témát. Nagyon jól rá tud érezni erre, hihetetlen empatikus készséggel rendelkezik. Már-már azt mondanám, időnként receptre felírnám őt gyógyulófélben lévőknek az alapítványi nők közül. Ezt azonban hangosan sosem mondanám ki. Zavarba hoznám nem csak magamat, de valószínűleg őt is. Már az is tök jó, hogy fuvarozásban és egyéb apróságokban besegít nekünk önként. Bár több hozzá hasonló ember lenne, az alapítvány sokkal szélesebb körhöz elérne, mint most, bár sokan ismernek minket, nincs okom panaszra, hogy kevés lenne a munka, mégis...sokkal több nőnek (és férfinak) lenne szüksége ilyen helyekre, foglalkozásokra.
-Jaj ne is emlegesd, tele vagyok az indiaival, de most megkívántam a desszertet. A végén még vehetem nyakamba a várost, hogy keressek valahol almás pitét. - hasam két oldalára fektetem a tenyeremet, ezzel imitálva, hogy befogom Sofia fülét, nem ám kitalálja, hogy ő tényleg pitét akar, mert akkor viszont tuti hogy tényleg el kell mennem, mert akaratos a kishölgy. -Hééé, arról nem tehetek, számomra is egy merő borzalom az a trutyi...- játszom a felháborodottat a vaníliás kóla említésére, amivel emlékszem már a múltkor is húzta az agyam, és most is felhozza. Valahol azonban úgy érzem, megérdemlem, elvégre én a mai találkozónk alatt is szívtam a vérét poénból, ennyi revans azt hiszem belefér, és amúgy is...teljesen jogos.
Egy apró szegletét a Vegas-i Aurorának megemlítem Charlie-nak. Nem vagyok rá büszke, miközben beszélek, akkor pedig az arcát fürkészem, vajon mennyire ítél el emiatt - meglepődést látok rajta, illetve, mintha elgondolkodna, de lehet csak a sok csoportfoglalkozás ártott meg, és már konteókat gyártok a fejemben. Le is sütöm a szemem inkább, mielőtt bármelyikünket kellemetlenebb helyzetbe hoznám, de végül a férfi az, aki egy poénnal elüti a dolgot. -Áh, azok az idők elmúltak. Most már felelősségteljesnek kell lennem, vagy mi. - mosolyodom el, bár még mindig kicsit feszengek, amiért ilyen részegesnek állítottam be magamat Charlie előtt. Összefogott hajam végét kezdem el piszkálni az asztal lábának fixírozása közben, akkor emelem fel a fejem, mikor a férfi feláll, így én is talpra vergődöm - innen lényegesen könnyebb, mint a padlóról kicsit korábban.
-Igazán nincs mit, ez a minimum, amiért segítesz a papírokkal, meg segítettél az ággyal is. - mosolygok rá kedvesen, ahogyan az ajtóhoz kísérem, ahol átnyújtom neki a dossziét, mielőtt itt maradna a lényeg, amiért eredetileg jött. Jól esett egy kis társaság, a napokban nem voltam sehol, alig szóltam valakihez, így kimondottan jó volt kicsit beszélgetni élő emberrel, nem csak a tévével vagy épp a használati utasítással veszekedni, mint valami nyugdíjas öregasszony. -Jó utat Wilmingtonba, és...még egyszer köszönöm. - húzódik ismét egy mosolyra az ajkam, majd az ajtóban állva megvárom, míg eltűnik a lépcsőfordulóban, csak utána csukom be, és fordítom rá a zárakat. Nagyot sóhajtok, ahogyan végignézek a kész babaágyon, ami elfoglalja a nappali felét, de majd később elrendezem. Most szerintem ledőlök egy kicsit. Hátha tudnék aludni. Nem kérek sokat, csak egy órát. Vagy kettőt. Légyszi Sofi, hagyd anyut egy kicsit! 



I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
A little favor 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
A little favor 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptyVas. 8 Okt. 2023 - 7:02

- Az vagyok - vallom be eléggé könnyedén. Jókedvű vigyora viszonzásra talál rajtam. Aztán széttárom a karjaimat, tehetetlenségem jeleként. - Ugyanakkor... elnézést, de láttad már az autómat? Nem vagyok számonkérhető az érzelmeimért. Én meg ő összetartozunk. Persze, ettől még lusta maradok. Azt hiszem. A vérfarkasok ennél általában sportosabbak.
Vagy legalábbis aktívabbak. De nem én kértem, hogy válasszanak be - és ha már itt tartunk, nem is tették. Nem vagyok hajlandó mindent eldobni csak azért, mert mások helytelenítik. Ami azt illeti, elég ideig voltam a saját boldogulásom egyetlen, magára hagyott felelőse, hogy rossz néven vegyem akár az építő kritikát is. Négy éve igyekszem finomítani a bennem élő kóbor öntörvényűségen, hisz az itteni falka ennél többet érdemel, ez azonban korántsem egyszerű feladat. A helyzet időközben sokat javult, de azért még mindig tanulom a közösségi lét csínját-bínját. Négyszemközt a mai napig sokkal könnyebben boldogulok és erre jó példa a jelenlegi helyzet is. Aurora mellett könnyű fölengedni.

Az instant kávéra aztán együttérző fintort vágok. Mintha se szeri, se száma nem lenne a terhességgel járó hátrányoknak, pedig az ember azt hinné, épp elég az, amiről eddig említést tett. Az is feltűnik, ahogy picit megakad benne a lélegzetvétel: talán nem szívesen mond ilyet - kedvellek - egy férfinak, talán attól tart, hogy rákontrázok valamivel, ahogy az igazán kellemetlen alakok szoktak, ám én nem vagyok hajlandó éreztetni vele, hogy ennek jelentősége lenne. Vannak helyzetek, amelyekben mintha semmi idő nem telt volna el az átélt erőszak óta és én nem hiszem, hogy kibírnám, ha a számára egy ilyen helyzet felelőse lennék. Inkább megint megtörlöm a szemem, és most már az az érzés társul a mozdulat mellé, hogy talán megmaradok. Így sem bírom megállni, hogy ne szipogjak egy kicsit.
- Nos, az én terhességem még egyébként is csak a sós-édes keverésénél jár, úgyhogy megfogadom a tanácsodat. Meg ezt a másikat is, hogy ne menjek ki a konyhába. Köszönöm. Tudod te, hogy kell bánni a vendégekkel.
Felvont szemöldökkel figyelem, ahogy a kontómra szórakozik, bár ez inkább csak játék: ha valóban zavarna, el sem meséltem volna a dolgot. (A jó ég a tanúm, hogy ahhoz aztán értek.) Aurora veszi a lapot, és most rajtam a sor, hogy a bélpoklos kérdésre kinevessem egy kicsit. Nem rossz az olajban sült verzió sem, de kinek jut eszébe egyből az, ha almás pitére gondol?! Úgy látszik, legalább egy ilyen ember azért létezik.
- Nem sokszor volt tényleg házihoz szerencsém, de inkább azt választom, igen. Tudod: néhány helyen rácsos tető, néhány helyen vaníliafagylalt, néhol meg olvadt fahéjas cukor. Nem mintha a csúfolódós változatot ellenezném... Egyszerűen jobb az alma és a tészta aránya. És az előbbi finom hidegen is. Persze nem kell egyetértened. - Lehalkítom a hangomat, mintha valaki más is lenne itt, akinek Aurora háta mögött kívánok nevetéstől ingatag hangszínen megjegyzést tenni. - A vaníliás kóla óta már amúgy sem várok semmit.

A mesére akaratlanul is megbillentem a fejemet: valahogy nem számítottam éppen részeges történetre és hirtelen fogalmam sincs, mit érzek a hallatán. Az ital és az, amit az ital az emberekkel művel, végigkísérte az egész életemet: a drága palackok a maguk módján még hűvösebb árnyékot is vetettek, mint az éjjel-nappali italboltból hazahurcolt és aztán a végtelenségig felhalmozódni hagyott, csikkekkel megtömött társaik. Ez persze csak úgy eszembe jutott, Aurorára nem igaz, nem lehet igaz - ő csak szórakozni volt el, ahogy a huszonéves kölykök eljárnak mindenhol a világon. Igen, néha sokat isznak, néha több napon át, de mi van abban? Mintha én nem lettem volna soha részeg. Ő is biztos csak néha vetette el a sulykot, azt időnként kell is. Mindenki megérdemel ennyit. Akkor sem bántott senkit. Aurora az a fajta, aki, ha egyszer az asztal alá ivott mindenki mást, egyszerűen csak hazamegy és kialussza az egészet. Van ilyen is; elég sokan ilyenek. Sőt, a legtöbben inkább ilyenek. Ennyi.
Ugye?
Ne légy már ilyen szánalmas, Charles. Nem körülötted forog a világ. Aurora nem tett semmi rosszat. Sőt: őt bántalmazták csak igazán.
Mintha a fejembe látna, a házigazdám lefelé, a padlóra fordítja a tekintetét. Felrémlik bennem a gondolat, hogy talán attól tart, hibáztatni fogom, vagy hogy párhuzamot vonok az őt ért erőszak és eközött a történet között, vagy hogy visszataszítónak látom majd és ebből egyik sem igaz, de arra is képtelen vagyok, hogy ezt bárhogyan érzékeltessem vele.
Úgyhogy ismét csak elmosolyodom, noha ezúttal a gesztus valamivel nehezebben akar jönni, mint eddig. Megbillentem a vizespoharat a kezemben, belebámulva a folyadékba, mielőtt elcsípném az óvatos pillantását.
- Emlékeztess rá, hogy ne igyak veled - jegyzem meg lágyan. - Vagy ha igen, legalább pénzben ne engedj magamra fogadni. Még annál is puhányabb vagyok, mint amilyennek kívülről látszom.

Egy kis ideig nézem, a derűs megjegyzés mögül alattomban figyelve, vajon megbántottam-e mégis, akaratlanul, vagy észrevett-e rajtam valamit. Hirtelen otrombának, részvétlennek érzem magam: hogy az ezzel járó szorongástól meneküljek, előbb a poharat teszem le, aztán fölkelek a kanapéról. Hátratűröm a hajamat, mintha a mostani vágás nem ennek ellenkezőjét kívánná meg.
- Köszönöm a vendéglátást - mondom aztán, ezúttal teljesen őszinte melegséggel. - Ha tovább múlatom az időt itt, a nyakadon maradok. Jobb felébredni az úton. Ha akarnak valamit odaát, felhívlak. Jó?


There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
A little favor UjObPmH
User :
hellebore

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptyHétf. 2 Okt. 2023 - 11:28


Aurora & Charlie



Elnevetem magam, ahogyan magam elé képzelem a benzinkutas jelenetet, de nem szeretném, hogy Charlie esetlegesen azt érezze, őt magát nevetem ki, így gyorsan a szám elé kapom a kezem, habár talán ez felesleges mozdulat, hisz ahogy látom, ő is szórakozik. Magunkon nevetni viszont akkor is más, mint mástól eltűrni ugyanezt. 
-Most mondhatnám, hogy meglepődtem azon, hogy ezt mondod magadról, de...eszembe jutott a Wilmingtoni eset, hogy kábé mindenhova autóval jársz, szóval...nem, azt hiszem mégsem annyira meglepő, hogy azt állítod magadról, lusta vagy. - elvigyorodom, mert egyszerűen nem bírtam ki, hogy egy kicsit ne csipkelődjek. Igen, valahol valószínűleg feszegetem a határokat, mi az, amit Charlie még hajlandó eltűrni, és mi az, ami már neki is sok, de túlzottan nem akarok a tűzzel játszani. Még magam előtt is talán csak zárójelben merem bevallani, de azt hiszem, többet ér a férfi kellemes társasága, mintsem hagyjam, hogy előtörjön belőlem a régi Aurora annak minden meggondolatlanságával, nyers és szókimondó természetével együtt. A régi Rory könnyen lehet, hogy viccet csinált volna Charlie-ból, de még saját maga jelenlegi személyiségéből is, emiatt pedig szégyellem magam. Még mindig van, hogy a Vegas-i énem egy-egy kis szelete szeretne felszínre törni, ám az utóbbi hónapok már-már gyökeresen változtattak meg, és...igen, talán ki merem azt jelenteni, hogy jó értelemben.
Az indiai szépen fogy, bár Charlie-t kicsit megsiratja, én pedig előzékenyen nem csinálok belőle túl nagy viccet - elvégre biztosan nem kellemes, ahogyan az ételben lévő chili végig égeti mindenét. -Felajánlanék én is kávét, de a doki letiltott...csak ilyen borzalmas instant kávém van, ha mégis csalni akarok. Azt hiszem, kedvellek annyira, hogy inkább azt mondom, tényleg inkább odaát igyál egyet. - rámosolygok, és egy kicsit zavarba jövök szimpátiám ilyen nyílt kijelentése nyomán, bár semmi hátsó szándék nem bújt meg szavaim mögött, csak úgy...kicsúszott, azt hiszem.  
-Hagyd csak, nekem jó a víz, ha neked nem kell semmi a konyhából, nyugodtan szusszanj. - emelem fel a tenyeremet, mintha szimplán ezzel a mozdulattal megállíthatnám a szándékát, hogy felálljon. Egyébként sem vagyok olyan szívtelen, hogy a kezdődő kajakóma alatt bárkit is ugráltassak vagy ilyesmi. Ha már viszont kajakóma, el sem tudom képzelni, Charlie vajon mit érezhetett a fánkos sztori idején. Nem tehetek róla, muszáj nevetnem. -Házi pite, vagy amit a mekiben kapsz, és pitének csúfolják? - dobom vissza reflexből a labdát, és most hirtelen megkívánom az emlegetett gyorsétterem almás pitéjét. Köze sincs ahhoz, amit mondjuk anyák-nagymamák (na nem az enyémek) készítenek vagy amit cukrászdában kapsz, mégis...valahol az egy félig titkos guilty pleasure-nek számít. 
Észre sem veszem, ahogy lényegében tükrözöm Charlie mozdulatát, ahogyan hátradől és megtámaszkodik a hasán, bár nekem az óriási búb miatt kicsit magasabban pihennek a karjaim, mint az övé. Kívülről lehet, hogy komikusnak tűnünk, de így egész kényelmes. Kérdésére megrázom a fejem. -Nem, mi nem épp elfogyasztott fánkok mennyiségével versenyeztünk...ellenben tequilával egyszer az asztal alá ittam egy egész csapat srácot. -felvágósnak tűnhet, ám azt hiszem, ez nem egy olyan dolog, amire büszkének kéne lennem, és ma, ezzel a fejjel azt hiszem nem is vagyok. A múltamnak ez egy olyan szeglete, amit nem biztos, hogy bánok, hogy ott hagytam. Közel 180 fokos fordulatot vett az életem. Lesütöm a szemem, és onnan pislogok fel óvatosan, Charlie vajon elítél-e amiatt, amit mondtam. 



I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
A little favor 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
A little favor 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptySzomb. 23 Szept. 2023 - 20:04

Finom horkanás kíséri a nevetésemet.
- Hogy én? - emelem meg a szemöldökömet közben. - Bennem nincs büszkeség. Ha valaki kiveszi a kezemből, már el is ejtettem. Nem is kell nehéz munka legyen: a minap hagytam, hogy megtankoljon a kutas, pedig gyanús, hogy eredetileg csak a szélvédőt akarta lemosni.
Kis szünet. Noha vigyorgok, azért kénytelen vagyok valamivel enyhíteni is a képet.
- Másnak persze szívesen segítek. A lustaságom általában a saját feladataimmal kapcsolatos. Talán mert mindig azt gondoltam, nem dicsőség egyedül kínlódni velük.

Nem tűnik úgy, mintha ocsmánynak találná, amit művelek, ami eléggé nagy megkönnyebbülés. Az évek során egész szépen ránevelődtem, hogyan is kell viselkedni mások jelenlétében, néha azonban még így is meg tudok botlani. Olyankor jól jön némi rugalmasság, aminek Aurora ezek szerint nincs híján. Egy kicsivel közelebb érzem magamhoz, mint eddig. Most először fordul meg a fejemben, hogy egy nap talán én is képes leszek úgy átlépni az alapítvány küszöbét, hogy a szorongásnak csak az árnyéka kushad majd a lábamnál.
Lehet, hogy mégsem volt felesleges felkeresni őket.
- Kösz - fogadom el a zsebkendőt, belül elég vidoran, amikor rájövök, hogy ezzel körbeértünk. Az egész azzal kezdődött, hogy én adtam egyet neki. Megtörlöm a szememet meg az orromat, szigorúan ebben a sorrendben. Leteszem a tányért. Én is végeztem, naná. - Nem, annyira nem vészes. Úgyis iszom egy lattét odaát, valószínűleg. De ne is állj fel amúgy sem. Ha kérsz inni, behozom én. ...mindjárt.
Nekidőlök a támlának, mint aki meg sem tud mozdulni. Kicsit persze rájátszom, éppen jólesett az adag. Inkább csak a jó hangulat kedvéért csinálom, hogy ne kelljen egyből elrohanni, ha már volt olyan kedves és megvendégelt. A nevetését belátó bólogatással viselem, mert mit mondjak? Teljesen igaza van. Az orromat ráncolom aztán.
- Nevess csak! Az ötödiknél adtam fel. Az első kettő még jól is esett, esküszöm. De megutálni... azt nem. Közém és a desszert közé nem lehet éket verni ennyivel. Nem vagyok cukorfüggő, azt hiszem... de egy fahéjas-almás pitére a halálos ágyamon sem mondanék nemet.
Dallamosan hümmögök. Semmi kifogásom az egészséges fogások ellen, de az ízlésemet felesleges lenne letagadni. Kevés dolgot lehet igazán büntetlenül élvezni ezen a világon. Az étel ártalmatlan. Még öt darab Boston Cream fánk is az. Összefonom a kezemet a hasamon, a lábaimat pedig bokában keresztbe teszem. Így a legkényelmesebb anélkül, hogy terpeszkednék szegény házigazdám nappalijában.
- Hát te? Amikor nem Sofia diktál, meg tudsz enni tizenkét fánkot, vagy egyedül ülök a szégyendobozban?


There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
A little favor UjObPmH
User :
hellebore

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptySzer. 20 Szept. 2023 - 14:39


Aurora & Charlie



Ha nem tartanánk vissza magunkról megannyi információt, és jobban önmagunk lennénk, talán mindketten meglepődnénk, hogy a néhány már eleve felszínre bukkant közös vonás mellett még mennyi mindenben hasonlítunk. Azonban mindkettőnkben ott van az óvatosság, a fék, ami miatt nem vagyunk teljesen őszinték - nem is hazudunk, ám nem fedjük fel teljes valónkat. Ki tudja, egyszer ez talán változik. Lehet csak annyival kezdődik majd, hogy nem ragaszkodunk a tányérhoz, hanem úgy, ahogy van, megesszük a rendelt ételt a dobozból. Ez azonban egyelőre a jövő zenéje, most megmaradunk a közvetlenség felszínét kapargatva, szolid csipkelődésekkel és barátságos megjegyzésekkel tarkított kommunikációnál.
-Te melyik típusba tartozol? - kérdezek vissza, amikor a segítség elfogadásáról és a hasznosságról fejti ki a véleményét. Bízom benne, hogy ez talán nem annyira személyes kérdés, hogy kényelmetlen lenne neki válaszolni rá, ám én akkor sem fogok megorrolni, ha végül mégis ez történik. Ő így elsőre kevésbé tűnik makacsnak, mint amilyen én vagyok, de az is lehet, becsap a megérzésem.
Magam elé meredek, ahogyan saját kis gondolataim között kóválygok, akkor fordítom csak Charlie felé a fejemet, amikor valahogy furcsán képzi a szavakat megszólalásakor, arcomra pedig széles mosoly kúszik. -Ó, ez még semmi, ne viccelj. Látnád a bátyámat spagettit enni. Na nem Aspent, a fiatalabbikat, Denvert. - nevetek fel elképzelve a család bohócát, aki régen is meg tudott nevettetni, és bár valahol neheztelek rá, amiért nem állt mellém a baba kérdésben, hanem inkább Aspen-t támogatta, sokkal közelebb érzem őt magamhoz, mint a West család fejét. Nem mintha rá amúgy számíthatnék, tekintve, hogy szépen fogta magát, és visszament Las Vegas-ba. Valószínűleg túl unalmas volt neki ez az eldugott kis kikötőváros a Vegas-i pörgés után, amit meg tudnék érteni abszolút, ha nem történtek volna velem bizonyos dolgok.
Elfúló hangjára, amit az étel csípőssége okoz az asztal távolabbik felén lévő zsebkendős dobozért nyúlok, és előzékenyen felé tolom, hogy ki tudja szolgálni magát. Én az ennyire csípőset már meg sem tudnám enni, lehet egy falattól Sofia is benyomná a rakétákat, és azelőtt a kezemben tartanám, mielőtt annyit mondhatnék, "chilipaprika". A gondolat szórakoztat, de igyekszem nem leinni magam itt a nagy mulatásban, ahogy a számhoz emelem a poharat, hogy igyak belőle. -Kérsz egy kis tejet? Elvileg az semlegesíti kicsit a csípősséget. - kínálom fel, és leteszem a villámat, jelezve neki, hogy nem okoz problémát, nem tart fel az evésben sem, mert hiába voltam éhes, csak a felét tudtam megenni.
-Nyugodtan fújd ki magad, nem zavarsz. Nem igazán van mára tervem, a babaágy lett volna de ezt segítettél rövidre zárni. - küldök felé egy hálás mosolyt, és tényleg nem hátráltat semmiben, ha úgy dönt, még egy ideig marad kipihenni az indiai étel okozta "fáradalmakat". 
A fánkos sztorijára felnevetek. -Bocs, azt hiszem nem szép dolog, hogy kinevetlek, de...12 Boston Cream fánk? -igyekszem mosollyá mérsékelni szórakozásomat, nehogy megbántsam, bár arckifejezéséből ítélve ma már ő is inkább csak mulat rajta. -Azóta rá tudsz nézni? Vagy egy életre megutáltad? -kérdezem, arrébb tolva a dobozt, és talán illetlen módon, de az asztalra könyökölök, tenyeremben megtámasztva az államat, úgy folytatva a beszélgetést. 



I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
A little favor 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
A little favor 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptyCsüt. 7 Szept. 2023 - 17:07

Csak azért ugrottam szedni, mert vendégségben vagyok. Egyedül biztosan nem fáradtam volna tányérok összemaszatolásával, de Aurora előtt illik felmutatnom némi civilizáltságot... azt hiszem. Egyszerre esünk neki az adagjainknak és hazudnék, ha azt mondanám, hidegen hagy az élmény. Az evést százezredjére sem fogom soha megunni. Mint mindig, ha valaki étellel kínál, most is aránytalan hálával pillantok Aurorára: én is tudom, hogy egy doboz curry csupán aprópénznek számít, mégsem bírok ellenállni a régi beidegződéseimnek. Az ennivaló igenis érték. Az egyik legnagyobb.
Bárcsak sokkal korábban találkoztam volna olyanokkal, mint ő!
Sofia Avery iránt így sem érzek irigységet. Igazán nem. Inkább csak örülök neki, hogy ilyen otthonba érkezik már az első napján. Annak érdekében, hogy Aurora biztonságban tudhassa a párduckölykét, jóval többre is hajlandó lettem volna, mint egy órácska feláldozása a szabadidőmből. Sofia elvégre nem tehet semmiről. Nem érdemli meg, hogy csak a baj legyen vele.

A furcsálkodásra nevetnem kell. Visszafogottan csak, nehogy szanaszét prüszköljek egy csomó garam masalát a nappalijában, amely esetben többé nem mutatkozhatnék a környéken. Hümmögök.
- Lehet - egyezek bele a saját szokatlanságomba. - De igenis jólesik hasznosnak lenni néha. És tudom, hogy aki megszokta, hogy egyedül boldogul, nem szívesen enged mást a munkához.
Neheztelés nélkül figyelem a vívódását. Rövid pillanatig közösen bámuljuk a villájára tűzött húst. Ha többfelé figyel egyszerre, könnyen észreveheti a vonásaimon eluralkodó mosolyt.
- Ha soknak érzed, ne csináld. Nem lekötelezni akarlak - szűröm a szavakat számba tömött kanál mellett, rám egyébként egyáltalán nem jellemző neveletlenséggel. Kissé késve kapok csak észbe. Lenézek a kulcscsontomra, mert biztosra veszem, hogy leettem magam. Mégse. Úgy látszik, ma velem van a szerencse. Egy szalvétával megtörlöm az államat. Azon sincs semmi. - Bocs. Undorító vagyok. De rossz volt nézni, ahogy vívódsz. Átviszem a papírokat és kész. Ha annyira kellek, majd felhívnak onnan.
Kár fennakadni a dolgon. Ez csak munka. Aurora remekül érti a dolgát, ennyi empátia pedig csak szorult az alapítványba. Majd megmondom bent, hogy hívhatnak miatta. Útba esnek. Egy kis képzelőerővel tényleg.

- Nagyon - szipogom röviden, ezúttal nem hálából, hanem mert nem sajnálták a chilit az ebédemből. A madras éppen az a kategória, amit farkasérzékekkel is kibírok még: nem is rossz eredmény, tekintve, hogy viszonylag későn ismertem meg a fűszeres ételeket. Ez az adag a vártnál erősebbre sikeredett kicsit, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem élveztem. - Rablom is még pár percig az idődet itt, mielőtt fel tudok kelni, hogy bemásszak a kormány mögé. Az ember azt hinné, több étel fog belé férni, ha egyszer vérfarkas, de nem. Én megpróbáltam a második héten. Hogy meg tudok-e enni egy tucat Boston Cream fánkot.
Szusszanok, majd szívdobbanásnyi szünet. Az arcomból nyilvánvaló lehet a számára is, hogy nem voltam elégedett a végeredménnyel.
- Nem tudom, mi szállt meg. Olyan rosszul voltam, mint talán soha.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
A little favor UjObPmH
User :
hellebore

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptyCsüt. 7 Szept. 2023 - 12:35


Aurora & Charlie



-Ezt így konkrétan nem ismertem, de igen bölcs gondolat. -eresztek meg egy mosolyt az elhangzó bölcselet kapcsán. Való igaz, hogy egy kényelmes ágy nagyon sokat tud jelenteni, aludtam már borzasztó ágyban, kemény is volt, nyikorgott is, abszolút nem volt pihentető. Szerencsém van, hogy ebben az albérletben pont azelőtt lett ágy cserélve, hogy beköltöztem, ráadásul minőségi darab, így jókat alszom, vagyis...aludtam, amíg nem nőttem bálna méretűre. A kényelmes cipőt is azóta tudom igazán értékeli, hogy terhes vagyok, már-már ijesztő, mennyit tud változni az ember mindössze néhány hónap alatt.
-Oh, ez hasznos infó, ha valaha szükségem lesz asztalosra, már felkészülten tudom majd átlépni a küszöbét. - mondjuk amilyen szita az agyam mostanában, simán lehet, hogy elfelejtem, de egyelőre úgy gondolom, a vicces sztori miatt talán tudom majd kötni valamihez, így nem megy a süllyesztőbe sok más információval. Nagyon remélem, hogy ez nem tartós vagy nem fog romlani, különben hamar utolér a demencia, ahhoz meg még fiatal vagyok.
El sem hiszem, hogy hamarosan már a kész babaágyat szemléljük, nekem ráment volna szerintem a napom, meg jó néhány agysejtem, mire összeraktam volna, így nem lehetek elég hálás Charlie-nak, de azért némi viccelődést megengedek ezzel kapcsolatban, ettől talán nem tart még hálátlannak vagy bunkónak. Nevet, így talán tényleg nem lőttem mellé.
Bár még mindig sokszor rezzenek össze, ha hozzámérnek, mégis, most ez elmarad, és hálásan pislogok Charlie-nak, aki segítő kezet nyújt a földről való feltápászkodásban. Nem szeretek kiszolgáltatott állapotban lenni, és igen, fel tudtam volna állni egyedül is, de elértem a fáradtság, és már-már kétségbeesés azon szintjét, ahol hajlandó vagyok elengedni némi büszkeséget, csakhogy megkönnyítsem az életemet.
Rövid elérzékenyülésem fátylán átjut Charlie kérdése, de egyelőre nem tudok rá válaszolni, nem csak visszanyelt könnyeim miatt, hanem azért sem, mert megjött a futár, hamarosan pedig már az étkezőasztalnál porciózzuk ki a dobozból a kaját. Ha nem lenne itt a férfi, valószínűleg nem fáradtam volna a tányérral sem, úgy ahogy van, megettem volna a fehér kis műanyag dobozból amiben hozták, utána az repül a kukába és máris csak az evőeszközt kell mosogatni, de így, hogy vendégem van, előveszem a jobbik énemet.
Csak a fejemet rázom, nem kockáztatok a csípőssel, maradok a tikkánál, és egy mosolygós "jó étvágyat" után be is kapok egy falatot, eddig megfeszült vállaim kicsit lejjebb is engednek, ahogy a fantasztikus ízbomba szétterjed a számban. - Azt köszönöd, hogy engedtelek segíteni? Furcsa jószág vagy te, már ne vedd rossz néven. - nevetek fel szavai hallatán, de nem gúnyosan vagy gonoszan, inkább játékosság csendül benne. 
-Most elvileg nem kell semmi, de majd felhívom a csajokat az alapítványnál, jött-e bármi intéznivaló. Viszont...igazán nem akarlak ugráltatni, még akkor sem, ha azt mondod, szívesen teszed... - lesütöm a szemem, és inkább a villámon lévő csirkét fixírozom, majd rágcsálom, közben elgondolkodom. Sokkal inkább van az a háttérben, hogy fordított esetben én sem feltétlenül örülnék ilyennek. Vagyis...régen nem örültem volna, most már azért segítőkészebb lettem...nem tudom. Nehéz ez az egész így. 
-Na, jó éttermet ajánlottam? - terelem inkább az ételre a témát, mielőtt ismét belesüllyednék az önsajnálatba és a szomorúságba. Így, hogy nem vagyok egyedül, nem lenne túl szerencsés, és egyébként is...épp ideje lenne leszokni róla teljesen.

 



I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
A little favor 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
A little favor 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptyVas. 3 Szept. 2023 - 13:42

Elismerő vigyort villantok rá.
- Ezek szerint ismered a régi bölcsességet. 'Ágyra és cipőre ne sajnáld a pénzt, mert amikor nem az egyikben töltöd a napot, akkor a másikban.' Előrelátó vagy. Remélhetőleg alszik is majd a tulaj, mint a tej.
Meg ő is. Harapófogóval sem lehetne kihúzni belőlem ezt a véleményt, de igazán ráfér egy nyugodt éjszaka, azt hiszem. A tréfa nem megy el teljesen a feje felett, de nem is érti, amiért igazán nem hibás - ha van egyáltalán hibás, az én vagyok, amiért olyasmivel tréfálok, amiben kívülállónak számít.
- Bocsánat - vigyorgok, ezúttal cinkosan, mintha ugyan lehetne cinkostársam olyan csínyben, amiről csak én tudok. - Nem ismered. A főutcán lévő asztalosműhely tulajdonosának szívügye a minőségi fán végzett minőségi munka. Nem lenne szívem bútorgyári termékekkel átlépni a küszöbét. Épp eléggé szeret zsörtölődni anélkül is, hogy külön piszkálná az ember, de óh! - hallanod kellene. Nehéz megállni a dolgot. Nagyon nehéz. Igazi rigolyás vénség. Kár, hogy olyan rendes, különben akár utálhatná is mindenki.
Nem kétlem, hogy van, aki így is utálja az öreget, én azonban nem tudok túllépni az érdes aranyszívén. Van benne valami, ami a társaságában kihozza belőlem az apai elismerésre vágyó kamaszfiút. És valami más is. Ami kihozza belőlem a gyerekes csínyekre hajlamos utcakölyköt. Fene tudja, hogy csinálja, mert mintha nem lenne meglepve egyiken sem.

A nevetése pár kuncogás erejéig átragad rám. Aurora könnyen teremt jó hangulatot, a megjegyzés pedig fel se tűnt volna, ha nem árulná el a beszédes gesztusa.
- Nem jutott volna eszembe megmondani, ha nem kérdezed - biztosítom ünnepélyes arccal, mintha esküdtszék előtt kéne bizonyítsam a szándékaimat. Nem mintha annyira mentes lennék a mindenbe-beleugatás idegesítő szokásától, sokkal inkább azért, mert ebben az esetben vak vezetett világtalant. Persze vannak, akiket ez sem tart vissza.
Azért valahogy csak elkészülünk, méghozzá tűrhető időn belül. Nem mi leszünk a Forma-1 következő kerékcserebajnokai, de legalább Sofiát megelőztük. Az is valami, nem? Vigyorral figyelem, ahogy Aurora felkecmereg ültéből, valahogy úgy, mint aki soha életében nem kellett még fölkeljen semmihez. Szegény! Eszemben sincs nevetni rajta, de nem tehetek róla, ő maga is úgy tűnik, mint aki mindjárt nevetőgörcsöt kap. Ha engedi, felsegítem, ha inkább maga fejezné be a műveletet, illedelmesen kivárom. Körülpillantok, mert most jut eszembe, hogy valószínűleg nem itt lesz az ágyikó helye.
- Azt tudod már, hogy hová akarod tenni? - kérdem, egyelőre félig-meddig háttal neki. Nem mond semmit, s ahogy visszapillantok a vállam felett, éppen látom, hogy a szemébe töröl. A folytatás a torkomra forr, de mire megkérdezném, mi a baj, megszólal a kaputelefon, a házigazdám pedig már-már futólépésben suhan az ajtóhoz. Tanácstalanul ácsorgok a nappaliban, míg odaát lezajlik a tranzakció, s csak a dobozokat lengető, immár mosolygó Aurora látványára indul meg körülöttem az idő folyása.
Huh.
Curry!

Ha odaenged, segítek előkaparni mindent a dobozokból a tálaláshoz, s a példáját követve fogok helyet foglalni is. Egy intéssel megkínálom - pedig talán nem kéne -, aztán ha mindenki hozzájutott a konchoz, nem marad más, csak kiélvezni az ebédet. Egyikünk sem hiszem, hogy hosszan el fog piszmogni.
- Kösz, hogy engedtél segíteni - jegyzem meg két kanál között. - Rám fért az érzés, hogy hasznos lehetek. Ha kell valami Wilmingtonból, mondd. Igazából telefonon is kereshetsz, amíg nem indulok el visszafelé.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
A little favor UjObPmH
User :
hellebore

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptyHétf. 21 Aug. 2023 - 14:45


Aurora & Charlie



Határozottan megkönnyebbülök, hogy nem tart estig a babaágy összeszerelése. Nem is azért, mert nem a legkényelmesebb a padlón ülni, pláne nem ekkora hassal, sokkal inkább amiatt érezném rosszul magam, hogy ennyi időt elrabolok Charlie napjából. Már így is ez bőven több, mint ami egyáltalán elvárható lenne, és az, hogy rendelek ebédet az én értelmezésemben közel sem törleszti mindezt.
-Öhm, igen, valami olyasmi. - vakarom meg a tarkómat szégyenlősen, amikor arról beszél, hogy "deluxe" típusú ágyat vettem. -Azt akartam hogy Sofia egy nagyon jó ágyban aludjon, hátha akkor kevesebbet kelt éjszakánként majd. - teszem hozzá, mert úgy érzem, meg kell magyaráznom, miért költöttem többet a bútorra, ami ezek szerint azt is jelentette, hogy több alkatrész járt hozzá. Még egy indok van, ami miatt szeretném születendő kislányomnak a lehető legjobb dolgokat megadni - az, hogy nekem mindez nem adatott meg. Engem alig néhány órásan betettek egy inkubátorba a kórház előtt, évekig nem volt rendes otthonom, ahol legalábbi minimálisan szerettek volna, én pedig nem ezt szeretném az én gyerekemnél.
-Kikészített bőröddel együtt? Ezt azért remélem nem gondoltad magyarázat nélkül hagyni. - nevetek fel némi csodálkozással a hangomban és az arcomon. Valami személyes konfliktusa lenne az asztalossal? Mondjuk akkor nekem eszembe se jutna odavinni. Lehet pont hogy jó barátok, és ez a poén része. Vagy szimplán túlgondolom, hamarosan úgyis kiderül.
-Pedig amúgy hasznos tud lenni, már ha épp nem valami...kellemetlen üti meg az orrodat. - elfintorodom, sejtheti, mire gondolok, itt-ott a városban, főleg sikátorok és kukák környékén milyen szagok tudnak terjedni.A szórólapokat egyébként jobban szeretem az appoknál meg rendelős oldalaknál. Van amikor nem tudok dönteni mit egyek, olyankor random rábökök az egyikre, illetve ha valamelyik nem jó, akkor azt tudom kukázni. Az állandóan változó étteremlisták miatt nehéz nyomon követni, nehezebb a döntés, így maradok ennél a némileg talán maradi megoldás, de nekem bevált.
Amikor Charlie feláll és nyöszörög párat, illetve megropogtatja tagjait, csak magamban mosolygok, de nem mondom ki hangosan is azt a csipkelődést, ami eszembe jutott. Nem vagyunk még olyan viszonyban, hogy ilyen módon is hecceljem, nem tudhatom, mennyire érzékeny a korára. Igazából fogalmam sincs hány éves, annyi biztos, hogy idősebb nálam valamivel, de ezeknek a megtippelésében mindig is borzalmas voltam. 30 fölött van de még nincs 50, azt hiszem ez fedi a valóságot.
Aprókat hümmögök, ahogyan Charlie bemutatja, mit is tud a kiságy, és bár még nincs kész, kezdem úgy érezni, hogy megérte az árát. -Te vagy a főnök. - mosolygok rá, mikor újabb instrukciók hangoznak el. -Alapjáraton nem szeretem, ha megmondják mit csináljak, de ebben az esetben veled kivételt teszek, szóval becsüld magad. - nevetek fel, majd a szám elé kapom a kezem, attól tartva, hogy esetleg megbántom vicceskedőnek szánt megjegyzésemmel, hiszen épp az előbb egyeztem meg magammal, hogy óvatosan bánok ezekkel, amíg nem ismerem meg jobban. 
-Wow, egész pofás lett. - csapom össze a tenyeremet, amikor néhány perc további munka után immár teljes pompájában áll előttünk az ágy. Most rajtam a nyögés sora, ahogyan feltápászkodom a földről. Láttatok már hátára borult teknőst felállni? Na, azt szorozzátok meg hárommal, és akkor nagyjából el lehet képzelni, mennyire volt kecses és elegáns a mozdulat, de csak sikerül talpra vergődni, hogy onnan is megszemléljem a művünket. A világos színű fa keret és ágyrács pont jól fog illeni a hálóba az ágyam mellé, és lelki szemeim előtt már látom is benne a pasztellrózsaszín matracot az ágyneművel, fölötte baldachin...Egyszerűen tökéletes. 
Nem veszem észre, hogy sírok egészen addig, amíg egy könnycsepp le nem szánkázik az arcomon, és nem csikiz meg. Kezemmel gyorsan megtörlöm a szemem, hátha Charlie nem vette észre, majd egy apró szipogással indulok meg a kaputelefon felé, ami pont tökéletes időpontban szólalt meg. Mire kinyitom az összes zárat, már fel is szaladt egy fiatal futár fiúcska, gondolom gimi mellett melózik. Adok neki bőséges borravalót, majd diadalittas arccal emelem fel a zsákmányt. -A jól megérdemelt jutalom! - jelentem ki, a dobozokat az asztalra teszem, majd a konyhában előtúrok két tányért és evőeszközöket. 

 


I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
A little favor 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
A little favor 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

A little favor Empty
TémanyitásA little favor EmptySzomb. 19 Aug. 2023 - 9:49

Nekiülünk a munkának, de Aurora olyan fürge, hogy alig néhány percig tart a helyükre pattintania a dugókat. Nesze nekem feladat, amit elvállalhat. Nevetős pillantást vetek rá a készülő keret fölött.
- Nem, nem fogunk estig ülni fölötte - biztatom, mert fejben már bizonyosan eldöntötte, hogy hosszan kínlódás vár rá a bútor kapcsán. - Mindjárt kész a keret. Kell még az ajtó, meg a lábak, meg mindenféle apróság. - Nevetek. - Biztos valami deluxe változatot vettél. De sebaj. Ha elrontom, még ráérünk kitalálni, hogy tudom rendbehozni. Szélsőséges esetben elviszem az asztalosműhelybe, ahonnét valószínűleg másnap visszakapod postai úton, a kikészített bőrömmel együtt.
Nem túlzok. Az utolsó dolog lenne szerintem, amit ebben az életben cselekszem, hogy egy asztalos idejét pazarolom ezekre a szentségtelen minőségű faalkatrészekre. Különösen a Harbor asztalosáét.
A megjegyzésre aztán felvonom a szemöldököm. Kinek kell szórólap az okostelefonok idejében? Mondjuk úgy tűnik, nekem. Mert eszembe sem jutott elolvasgatni, mit honnan hoz ki a Doordash. És Aurorának.
Oké, talán mégis van értelme ma is nyomtatni belőlük.
- Oh, wow - reagálok a forradalmi ötletre, azon kívül, hogy próbálom nem kinevetni a képzeletbeli látványt, ahogy szimatolva halad az utcán. - Küldd csak át. Én szégyellős vagyok végigszagolgatni a várost, azt hiszem. Általában inkább arra hagyatkozom, amit az autóból látok. Az illatok csak később jönnek, ha közelebb értem... feltéve, hogy nem túl sűrűek az utcák.

Némi nyöszörgéssel tápászkodom fel, ahogy végre egyben van a keret, s mielőtt megfordítanám, hogy a lábakhoz hozzálássunk, megnyújtom kissé a térdeim, amelyek elgémberedtek a padlón ücsörgésben. Nem vagyok hozzászokva, hogy a földön üljek. Aurora nem pazarolja az erejét fölállásra, amit igazán megértek. Könnyed mozdulattal állítom fejre a félkész bútort, úgy fordítva, hogy az oldallécre erősíthető apróságok a házigazdám felé eső oldalra kelljenek. Lemutatok az Aurorához közel összegyűjtött apróságokra.
- Azok ott tároláshoz való mindenfélék - jegyzem meg. Tényleg azok, valószínűleg játékoknak, éjjeli lámpának vagy más apróságoknak szánt kosárkák és akasztók. - Ha akarod, felteheted őket, elég egy-két csavart behajtani. Két perc, és megvagyok a lábakkal, akkor majd hozzáférsz. Addig megcsinálom az ajtót. Hm?
Ha nincs ellenvetése, így tudjuk folytatni. A legvégén járunk lassan: akaratlanul is a fülemet hegyezem, nem-e állna meg odakinn robogó vagy autó. Elsősorban féltékenységből, mert az én autóm is a ház előtt áll, azt pedig álmomban is meghallanám, ha valaki esetleg megérinti, másodsorban pedig azért, mert mióta kimondtam, hogy curry, az agyam hátsó rekeszében követelőző ízemlékek verik a tamtamot. Miért nem reggeliztem? Meg kell reformálnom az étkezési szokásaimat. Ez azonban ráér.
Most már mindjárt curry.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
A little favor UjObPmH
User :
hellebore

A little favor Empty
TémanyitásA little favor Empty

Ajánlott tartalom

A little favor Empty
 

A little favor

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next