Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 105 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 105 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (130 fő) Szomb. 20 Ápr. 2024 - 20:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

The walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

The walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

The walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

The walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

The walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

The walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

The walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

The walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
The walls that build you up they burn you down
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásThe walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptySzomb. 19 Aug. 2023 - 9:49

Kissé kelletlenül vakarom meg a nyakszirtem. Nem viszketett.
- Járt - felelem némileg szűkszavúan, mert én is tudom, hová akar kilyukadni Chel. - Távoltartási végzés van érvényben a fickó ellen. Meg van győződve róla, hogy az egész a lány 'új faszijának' a műve. Aki természetesen én vagyok.
A grimaszból, amit vágok nyilvánvaló lehet, hogy nem most találtam ki, amit mondok. Nem is: az illető szájából hallottam. Mondtam persze, hogy ez nem igaz, de nem igazán hitte. Ezért aligha lehet hibáztatni. Azért, hogy a feleségével sem bánt finomabban addig, mint most velem, már sokkal inkább. És ez a lány várandós. Az ötödik hónapban van. Nagy Isten.
- Tudom, mit fogsz mondani - sóhajtom szaggatottan, ahogy átbotorkálok a konyhába mögötte. Ő már pakolászik, de a háta is beszédes. - Fel kéne jelenteni. Meg szólni az alapítványnak. De nem akarom. Nem kell, hogy ez az egész a fülükbe jusson. A neje így is azt mondta, alig tudja éjjelente lehunyni a szemét, úgy fél.

Chelsea nem Chelsea lenne, ha nem burkolná csipkelődésbe az aggodalmát: humora most is, mint már annyiszor, elég hozzá, hogy nevessek egy kicsit, igaz, ezúttal minden bordám kegyetlenül megfájdul belé. Egy pillanatra letámasztom a homlokomat a pultra, várva, hogy az éles, szaggató fájdalom alábbhagyjon és észrevétlenül visszapisloghassam a könnyeimet, amelyekre fakasztott. Felnyögök, visszatápászkodva a letámasztott könyökeimre. A pillantás, amelyet közben reá vetek, ugyanolyan érdesen bensőséges, mint az övé volt az imént.
- Hogyne emlékeznék. - dünnyögöm sötéten, időt és hangszínt áldozva rá, hogy sajnáljam magamat egy kicsit. - Én is a Harvardon csináltam a másoddiplomámat.
Figyelem, ahogy elcsípi a guruló almát, és megfordul a fejemben, hogy mindjárt megdob vele, az aggodalmam azonban alaptalannak bizonyul. Rosszabb bőrben lehetek, mint képzeltem. Természetesen nem morogtam volna, ha nem tudnám, hogy neki van igaza és én viselkedem irracionálisan, mégsem fűlik a fogam ahhoz, hogy még többen így lássanak és újra meg újra el kelljen mondanom mindenkinek, mi történt. Egyszer éppen elég megalázó volt. A fickónak még csak az ökle sem horzsolódott le, gondolom. Régóta próbálok megbékélni a saját, helyrehozhatatlan férfiatlanságommal, ez a kálvária pedig csak annyira hiányzik hozzá, mint még két pofon. Ahhoz viszont túlságosan kicsinyes indoknak érzem, hogy be merjem avatni Chelt. Szánalmas. Elvégre mindenki érdeke azt kívánná, jelentsem fel azt az őrültet.
Vagy mondjuk visszaüthettem volna.
És akkor ez az egész probléma nem is létezne.


A serpenyő koccanása visszaránt a konyhám jelenébe. Vendégem otthonos mozdulatokkal lát neki a reggeli készítésének, én pedig, ahogy az lenni szokott, nehezen mondok nemet az ételre, ha készen teszik a tányért az orrom elé. Alighanem ezért is döntött így. Már attól összefut a nyál a számban, hogy végignézem, ahogy nekifog a fűszerezésnek - a szalonna csak rátesz az egészre egy lapáttal. Kihúzom magam a bárszéken, rövid fintorral tűrve a művelet fájdalmait. A gerincemnek így is jólesik.
- Köszönöm, de nem - hárítok finoman, igyekezve erőt felmutatni bármi más helyett indokként. - Holnap, holnapután estére semmi bajom. Nem szeretném, ha el kéne magyaráznom az orvosnak, mit szedek, amitől kétszer olyan gyorsan rendbejövök mindebből, mint egy ember. Amúgy meg ihatsz a dobozból.
Rávigyorgok, ezúttal bennfentes vásottsággal.
- Tudom, hogy csinálod, ha egyedül jössz ki a konyhába.
Ki tudja. Még az is lehet, hogy igaz.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
The walls that build you up they burn you down - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

The walls that build you up they burn you down - Page 2 Empty
TémanyitásThe walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyCsüt. 17 Aug. 2023 - 23:28


Charles × Chelsea

We pack demolition we can't pack emotion

Hát hogyne! Ha az ajkam görbülni is látszott, a szemeim nem mosolyogtak vele, mert abban sem voltam biztos, hogy egyáltalán Charlienak volt-e ideje akár verbálisan megvédenie magát, mielőtt így elbántak vele. Annak viszont nem láttam értelmét, hogy ezen rugózzak, mert kevésbé lett volna összeverve, ha perlekedek vele. Azon ötletemet is elvetettem egyből, hogy odamenjek és a rendőrségen követeljek némi videófelvételt, mert volt egy sanda gyanúm, hogy olyan helyen történt meg a kellemetlen randevú, ahol nem láttak rájuk. Én így tennék. Már ha valaki annyira képes lenne felbőszíteni, hogy a farkasomat kapja cserébe. Tudtam, hogy képes lennék akár életet is kiontani - ahogy mindenki ilyen-olyan okok miatt, most mégsem ezen volt a hangsúly.
Bárhol is jártam, mindig elraktároztam magamban az illatokat, az idegen-szagot, azt, hogy milyen tárgyak és berendezés is fogadott. Értékeltem a kvázi rendet és Charlie ilyen szempontból mindig is szívem-csücske farkas volt, mert egyszer nem találtam kallódó szemetet nála, ezért sem értettem, hogy ő kinek lehetett az útjában. Ezért is akartam megtudni minél többet, hogy tisztán lássak és ítélhessem meg a helyzet súlyosságát.
- Gyanítom nem terített le eléd vörös szőnyeget előtte. Járt a lány a bíróságon és a rendőrségen a fickó miatt? - egyszer az életben nem kellene belefolynom ezekbe a számomra teljesen haszontalan és totálisan idegen ügyekbe, de volt néhány gondolat, amihez ragaszkodtam világ életemben és nem feltétlenül azért vetettem meg az efféle embereket csak, mert annyira hittem az egyenjogúságban. Persze, az alap volt, de a gyengébbekkel volt a legegyszerűbb feltörölni a padlót. Rezignált pillantással követtem végig a tekintetemmel a férfi mozgását és várakozó sóhajtással konstatáltam azt, ahogy leült. Mint egy reumás teve, úgy mozgott. Mégsem volt bennem annyi, hogy átkaroljam és helyre segítsem, mert a máltósága még mindig az övé volt, és ameddig nem kérte, hogy segítsek, addig meghagytam neki a szabad mozgást. Belekapaszkodva a csípőmbe a karjaimmal a padló felé pillantottam el, hogy egészen hosszan engedjek ki egy újabb sóhajt, csak hogy aztán bevessem magam a férfi után a konyhájába. Mintha otthon lennék. Mielőtt még meggondolhattam volna magam, a kezeim a papírzacskókért nyúltak, miután egy helyre kotortam a sarokba a bevásárlás blokkjait. Lassan feszítettem szét a papírt és pakoltam ki mindent a pultra katonás sorrendben Charlie szavainak zöngéjére. Gúnyosan feszes mosolyt villantottam a csipkelődő megjegyzésére, miközben pedáns mozdulatokkal összehajtottam a papírtáskákat.
- Az túlzás, hogy ugrasztottalak, mert szerintem amennyi időt igénybe vett, a Mariana-árok mélyéről kapálóztál felfelé - a kedves megfedés éle hallatszott a hangomon és az enyhe irónia. - Arra talán még emlékszel, hogy a törött borda átszúrhatja a tüdőt.. - futólag pillantottam a szemeibe, mintha éppen a francia omlett receptjét igyekeztem volna megosztani vele. - Belső vérzéseket meg efféle nyalánkságokat szedhettél össze.. igaz, nem vagyok orvos - soroltam, miközben egy pillanatra sem álltam meg, a pultot pedig már beterítettem, az egyik gyümölcs épp menekülni készült. Megfordult a fejemben, hogy Charlie reflexeit kitapasztalva felé dobjam az almát, mikor kapja el, de jelenlegi állapotában biztos, hogy fejbe kólintottam volna - így inkább csak visszatettem a többi közé. Pont akkor, amikor a narancsleves doboz megállt a pult közepén.
- A kedvedért veszek elő poharat és nem a dobozból iszom - villantottam egy széles mosolyt, az étel kérdésre meg csak bólintottam. - Nem egy fél marhát fogok eléd tenni, ne aggódj, de enned kell valamit. A tegnap pedig már elég rég volt azt hiszem - tényleg elvettem egy tiszta poharat, amibe töltöttem három ujjnyi narancsszín folyadékot, aztán pedig komótos mozdulatokkal el is pakoltam a szükséges alapanyagokon és eszközökön kívül mindent. A bacont feltettem sercegni némi vízzel felöntve azt a felforrósított serpenyőben, a tojásokat módszeresen készítettem el fűszerekkel, némi szójaszósszal felverve, de egyelőre oldalra toltam azt a pulton, végre belekortyolva a lopott és kapott italba.
- Sejtem a válaszod, de nem szeretnél elmenni megnézetni magad? Nem a hullaházra gondolok. Senki nem vezeti olyan menőn azt a hulla-taxit, mint te - egyszerre volt ez bók és némileg sértés is.. mert inkább a napon égett volna le hólyagosra, a francba is. - Ha gondolod, elkísérlek. Nem a hullaházba, a dokihoz. - a bacon lassú pörkölődő illata belengte a konyha levegőjét, és hiába reggeliztem már, megkordult a gyomrom.




vol 3 ● thread tune ♪ ● time to stitch you up
Vendég
Vendég
Anonymous

The walls that build you up they burn you down - Page 2 Empty
TémanyitásThe walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptySzomb. 13 Május 2023 - 18:26

Némileg szorongva méregetem Chelsea megfeszült alakját a küszöbön. Amióta csak megérkeztem a rose harbori falka kötelékébe, kitartóan jóindulatú hozzám. Négy év elteltével még odáig is elmerészkednék, hogy barátságnak nevezzem a kettőnk viszonyát. Azt azonban még egy bolond is tudja, hogy barátsággal nem való visszaélni: éppen eleget tett már értem ahhoz, hogy ne akarjam újból a problémásságommal nehezíteni az életét. Hovatovább azt is érzem, nem esik jól neki, amikor elhallgatok dolgokat. Mint ezt itt. Joggal számítok hát arra, hogy mérges lesz, s mialatt merev térdekkel, egyre sápadtabban ácsorog odakint, én belül csendes borzongással fölvértezem magam a kezdődő veszekedésre. Vagy akár valami rosszabbra. Megérdemlem. Miért kéne ezt a bánásmódot csak úgy eltűrnie? Még arra sem tudnék neki épkézláb választ adni, miért nem vettem fel egyszer sem a telefont.

A számonkérés azonban elmarad. A vendég száját összepréselve mér végig még egyszer, utoljára, én pedig visszatartom a lélegzetemet. Több okból is. Aztán egyszerűen csak kijelenti, hogy szarul festek, egyetlen mély sóhaj kíséretében elengedve az egész feszültséget mindenestül. Magam is szusszanok. Felerészben a megjegyzés elméssége miatt, felerészben hálásan.  
- Látnod kéne a másik fickót - dünnyögöm az orrom alatt a kötelezőt, felé villantva egy ellenállhatatlannak szánt félmosolyt. Nem kell különösebben erőlködnöm hozzá; sok tehetség ugyan nem jutott nekem, az arckifejezéseim azonban még soha nem hagytak cserben. Meg aztán, most már nem is haragszik. Nem igazán. Becsukom mögötte az ajtót, majd finom bicegéssel követem a nappaliba. Ott állok meg a kanapé előtt, ahol kis időre ő is megtorpan.
- Az alapítványnak segítettem elköltöztetni egy fiatal lányt a férje házából - süllyesztem a zsebembe a kezemet. Ha így lejjebb görnyedek, egy kicsit minden jobb. - Gondolhatod, az mennyire örült, amikor rájött, hogy megszökött a neje. Vele akadtam össze. Szerencsére a kocsimról nem esett szó. Ne haragudj. Le fogok ülni.
Átkarolom az oldalamat, elbicegve Chelsea és a dohányzóasztal között, egyenesen a konyhát a nappalitól elválasztó pulthoz. Az nyújt némi támaszt, mielőtt leereszkednék az egyik magas bárszékre a túlsó végén. Nem olyan kényelmes, mint a fotel vagy a kanapé, de legalább nem kell hozzá semmi erőfeszítés, hogy felálljak róla. És így a látogatóm is szabadon mozoghat a konyhában. Nem szívesen avatom be a teljes műsorba, de ezúttal nincs választásom: a képem bár nem fest túl jól, de az még hagyján. Mindenhol másutt viszont mintha vasrúddal vertek volna végig, hogy egyetlen bordám vagy belső szervem se maradjon a helyén. A vesémmel biztosan volt valami gond, tegnap estig legalábbis. Ma már inkább nem is néztem. Legszívesebben bevennék még egy aszpirint, pedig már hármon túlvagyok. Az is lehet, hogy inkább innom kellene, noha nem szeretem az italt. Türelemre intem magam.
Inkább meghallgatom Chel mondanivalóját: jellegzetesen mogorva kedvessége visszacsalja az iménti mosolyt a vonásaimra.

- Most zuhanyoztam le - grimaszolok, afféle 'kösz, hogy észrevetted' ízesítésben. Ha nem bírja a szagomat, van egy rossz hírem. A kedvéért nem fogok még egyszer átmenni a vetkőzés-öltözés gyötrelmein. Nem mintha komolyan gondolnám: csupán arról akarom meggyőzni, hogy feleslegesen aggódik. - A fürdőszobából ugrasztottál elő. Inkább itt maradnék, amíg rendezkedsz. Addig sem kell féltenem a telefonomat, ugyebár.
Elnyújtom a karomat a pulton keresztben, úgy figyelem, mihez akar kezdeni. Kiismeri magát nálam egészen jól: a szekrények alatt egymás mellett bevásárlás papírzacskói sorakoznak, egyelőre elpakolatlanul. Egyetlen dolog van elöl, egy nagy üveg friss narancslé, amelyet az érkezése óta sokadjára ragadok nyakon. Óvatosan töltök belőle egy pohárba, aztán, ha a falkatársam felfigyel, játékosan feléje lököm a pulton. Félútnál áll meg.
- Kérsz? Van más is. Gondolom, azt hiába mondom, hogy nem vagyok éhes. Tegnap este maradt meg bennem először egyáltalán valami.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
The walls that build you up they burn you down - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

The walls that build you up they burn you down - Page 2 Empty
TémanyitásThe walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptySzer. 10 Május 2023 - 23:06


Charles × Chelsea

We pack demolition we can't pack emotion

Szerettem volna azt hinni, hogy jól hallok és ha nem éppen az idegesség csavart volna a gyomromon kettőt, akkor félig-meddig megnyugodtam volna, hogy hallottam a túloldalról a férfi hangját. Létezik az, hogy szinte érzem a fájdalom megmásíthatatlan ízét? Mintha a torkomat marta volna, ahogy a lassan nyíló ajtó feltárta előttem a nyeszlett alakot. Mert nem tűnt úgy, mint egy megtermett, cula, ereje teljében lévő farkas. Nem, sokkal inkább hajazott egy ismételten megtört, semmibevett és elhagyatott emberre, aki csak azért nem köpött ki az élet magából, mert volt hova hazamennie. Élesen engedtem a tüdőmbe egy jókora adagot a levegőből, hogy addig is valamennyire sikerüljön lenyugodnom és ne úgy gondoljam, hogy bizony faltörő kosra van itt szükség. Abban a hosszú pillanatban, ameddig a sokadik first impression megnyilvánulásomon agyaltam, a látványra fókuszáltam és nem hazudok, ha azt mondom, Charles Talent Manx szarul nézett ki. De nagyon. Az eddigi haragom félig-meddig átfordult kérdőrevonássá, némileg megfűszerezve az aggódásommal. Mert a velem szemben álló egyáltalán nem hordozta magában az alfák és béták magabiztosságát, mióta csak ismertem. Mióta azt éreztem, hogy segítenem kell neki, mintha egy nyamvadt hősnő lennék és most, látva a nyilvánvaló sérüléseit, reméltem, hogy nem fogja azt jelezni, hogy á, azok csak karcolások. Minden egyes pillanatban sápadtabban, egyre értetlenebbül szemvrevételeztem a sérülések hátramaradó nyomait, miközben ő azon volt - szerintem - hogy ne essen össze előttem. Basszus!
- Ironizáltam, Charlie. De ahogy látom, a sajátodra készülsz már. Egészen szarul nézel ki - minek köntörfalazzak? Ő is látta magát tükörben és ha az nem lett volna elég, a gyógyulási folyamatot még meg is szenvedte. Ettől függetlenül muszáj voltam tudni, hogy mi történt, legalább tőle, mert gyanítottam, hogy aki így helyben hagyta, azzal úgysem fogok összefutni. Nem mintha az segített volna, ha kitépem az illetőnek minden szál haját, de világbékét követtem a legtöbb esetben. Csak Charlie hozta ki belőlem a tyúkanyó effektet és az sem segített, hogy beavatott a részletekbe. Összevontam a szemöldökeimet nem tetszően, a sóhajtásommal pedig kisajtoltam minden levegőt a tüdőmből is. Jó, most már tényleg nem mérges és ideges voltam elsősorban. - Milyen nézeteltérésre gondolsz? Nem adtad át a kocsid kulcsait? - mert másra nem tudtam gondolni. Nem Charlie kereste a bajt, hanem a baj őt. Ahogy elállt az útból és végre beinvitált, trójai falóként gurultam be a lakásba átlépve a küszöböt is.
- Lehet, hogy inkább nem kellene semmit sem csinálnod - vakartam meg a homlokomat beletörődőn, úgy lépve, hogy becsukja az ajtót és szabadon mozoghasson, mert nem akartam korlátozni őt. - Mikor fürödtél utoljára? Mert ha gondolod, ameddig áztatod magad vízicsibeként, csinálok neked reggelit és addig nem megyek el, ameddig nem eszel - ejtettem a vállaimon, mert nem michelin csillagos fogást akartam elé tenni, egy rántotta tíz perc alatt megvan. Még akkor is, ha a tyúkból kell kiráznom a tojást előtte. - Tudom, hol a konyhád.. meg különben is csak a szagok után kell mennem - halovány mosolyra görbült az ajkam, mert azt nem akartam felajánlani neki, hogy vetkőzzön pucérra és végigsikálom a hab testét. Megtettem volna, ha megkér rá, de a határt sosem szerettem túllépni és én sem szerettem, ha az enyémeket csesztették.
- Ne aggódj, nem állítom be a távollétedben a telefonod csengőhangjának a Barbie Girlt - szélesedett ki a mosolyom, ahogy felpakolva a levegőbe a kezeimet jeleztem az ártatlanságom. A Nyan Cat különben is idegesítőbb. Azt sem terveztem, hogy kirabolom, de ameddig eldöntötte, hogy mit szeretne, velem a konyhába vándorolni, vagy egyedül a fürdőbe, hogy felfrissüljön, addig azért újra végigfuttattam a tekintetem a sérüléseinek maradványain. Ebből a szögből se nézett ki jobban.


vol 2 ● thread tune ♪ ● time to stitch you up
Vendég
Vendég
Anonymous

The walls that build you up they burn you down - Page 2 Empty
TémanyitásThe walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyCsüt. 4 Május 2023 - 9:33

Nem vagyok mentálisan felkészülve rá, hogy Chelsea rám zúdítsa a felháborodott reakcióját. És arra sem, hogy valami épkézláb kifogással előálljak. Arról nem is szólva, hogy nem szívesen hazudoznék neki, ha nem muszáj; igazából ezért hagytam két napig figyelmen kívül a hívásait. Belül bíztam benne, hogy egyszerűen elnapolja a nyomozást a kérdésben, igaz, tudhattam volna, hogy ez nem így lesz. Mentségemre legyen mondva, hogy leginkább nem akartam szóba állni senkivel.
Nem biztos, hogy elviseltem volna, ha a fejemre olvassák, amit gondolnak.
A Toyota ajtócsapódása önmagában még nem riaszt meg - ez akárki lehet, ugyebár, elvégre nyolc jókora lakás tartozik a házszám alá -, az agresszív csengetés meg a dörömbölés azonban egyértelművé teszi, hogy lejárt az időm. Ha ez nem lenne elég, Chel semmivel össze nem téveszthető ordítása is felhangzik, és őt ismerem már eléggé ahhoz, hogy tudjam, ennek fele se tréfa. Még két perc, és tényleg beveri téglával az ablakomat.

- Várj egy percet - mondom félhangosan magam elé, mintha ugyan ez bármikor is használt volna Chel hevessége ellen. Most, hogy ráébredek, nem érek rá egész nap a tükör előtt szörnyülködni, szaggatott kapkodással rángatok magamra egy flanelinget - ehhez legalább nem kell messze felnyújtózni, mint egy pólóhoz -, aztán a falnak dőlve lábalok bele egy laza pamutnadrágba, amelynek bő szára a bokámnál szűkül rugalmas gyűrűbe, derékban pedig meg kell kötni és éppen kötözgetem is még, mikor elérek a bejárati ajtóig. Az ajtóig, aminek alighanem percei sincsenek hátra, mielőtt a lobbanékony vérfarkas kidönti a tokjából, egyenest az előszobámba. A hosszú katedrálüveg betéten át látom az alacsony körvonalat. Valami világít is odakint, csak a telefonja lehet, mert a hátam mögött a nappaliban a sajátom szakadatlanul csörög, hogy mindjárt megbolondulok belé. Hányfelé szakadjak, de tényleg?

Elkínzott nyögéssel akasztom le a biztonsági láncot a sínből, és nyitok ajtót, mielőtt még valami jóvátehetetlen történne.
- Chel...
Farkasszemet nézünk egy szívdobbanásnyi időre, és valahol mélyen hirtelen csiklandós nevetési ingert érzek végigfutni, mert a vendégem láthatóan egy vár ostromára is készen érkezett. Az arcából legalábbis ehhez is elegendő elszántság süt. Egy részét késlekedés nélkül zúdítja rám: az ajtónak döntött fejjel hallgatom, részben kényelemből, részben mert a bordaközi izmaim még mindig tiltakoznak mindenfajta megerőltetés ellen. Felületes, óvatos lélegzetvételeim nyilván fel is tűntek volna neki mindjárt, ha nem hergeli fel ilyen nagyon a várakozás. Felvonom a szemöldökömet, nyomban meg is bánva a mozdulatot: a szemgödröm oldalán még mindig ott sötétlik a zúzódás maradéka, ami élénk fájdalommal emlékeztet rá, néhány napig most jobban tenném, ha nem vágnék semmiféle grimaszt sem.

Szusszanok, felé fordítva egy kicsit jobban a fejemet. A pofacsontomnál halványuló, sekély vágás nyoma húzódik rózsaszínen és akad egy felszívódófélben lévő véraláfutás az állkapcsomon is. Meg persze a fenti. Szórakozottan végigtapintok a nyakszirtem fölött, ahol a sűrű haj közt még ott szárad a var. Most már legalább nem szédülök.
- Bocs - mosolygok rá halványan. Aztán a halványtól kicsit élénkebben. - De, ha már itt tartunk, nem volt. Egyetlen temetés volt mindössze, az is odaát, Wilmingtonban. Rokonok - vonok vállat, ami szintén fáj, nem is kicsit. Megrándulok. Francba. - Volt egy kis nézeteltérésem két nappal ezelőtt az egyik wilmingtoni parkolóban. Vérfarkas ide vagy oda, pár nap így is kell a bordáimnak. Most már egész jó.
Hátrálok, el a küszöbről, magammal húzva a becses teakfa ajtót, mintha félteném. Ebben van is valami. Ha már itt tartunk.
- Gyere be. Nemrég jött meg a bevásárlás, ha kérsz valami reggelit. Vagy csak egy kávét.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
The walls that build you up they burn you down - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

The walls that build you up they burn you down - Page 2 Empty
TémanyitásThe walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyHétf. 1 Május 2023 - 13:46


Charles × Chelsea

We pack demolition we can't pack emotion

Felemás érzéseket tápláltam a kisvárosi életet illetően. Egyrészről kedveltem azt, hogy nagyjából mindenki mindenki ismerőse volt és ez megkönnyítette a dolgunkat, mert tudtuk, hogy ki tolakodott be az életterünkbe és a territóriumunkba, másrészről viszont nem volt meg az a szabadság, hogy oda mehettem, ahova éppen kedvem volt, ha ki akartam ereszteni a gőzt, mint amilyen életem volt New Yorkban az egyetemi tanulmányaim alatt. Apám felét se tudja annak, ami odaát történt velem, s talán jobb is volt ez így. Én nem beszéltem róla neki és ha kérdezett, akkor csak azt jeleztem neki évekkel ezelőtt, amit feltétlenül szükségesnek gondoltam. Megtanultam meghúzni magam. Megtanultam kívülállóként úgy mozogni, hogy ne keltsek feltűnést túlzott mértékben és ha kellett, akkor a farkamat is behúzva hagytam, hogy az élet maga csak csurranva-cseppenve elússzon mellettem, de odaát sosem kerestem a bajt.
Itt sem azt terveztem.
Mégis gondterhelten emeltem a tekintetem a Toyota belterében egy káromkodás közepette, ahogy kinyomtam a telefont. Az elmúlt két napban tizenkétszer hívtam már Charliet és hat üzenetet küldtem neki különböző időpontokban, mintha éppen a Sikoly remake-jét próbáltam volna ki, áttérve a zaklató életformára és csak háromszor gurultam el a lakása előtt, s mindannyiszor ugyanott, ugyanolyan szögben állt a padka mellett az autója. Talán ezért is káromkodtam. Talán ezért döntöttem úgy, hogy ideje volt személyesen is az életére törnöm. Ezért is húztam ki a kulcsot, tettem zsebre a telefont, ahogy kiszálltam a kocsiból, egy csippanással lezárva az autót, minekután egy kicsit erőszakosabban csaptam be annak ajtaját, mint kellett volna. Zavart a két házzal arrébb lakó gyerek üvöltözése és zavart a szomszéd házban horkoló idősebb fazon hangja is. Kedvem lett volna oda is becsengetni, de talán az segített volna rajtam, ha végre Charlie négy fala közé csusszanok be, mintegy felhasználva a lakását arra, hogy zajszűrő legyen.
Kettesével szedtem az ajtóhoz vezető lépcsőfokokat, ujjamat tolva a csengőre is, de nem vártam, kopogás helyett a tenyerem csapódott neki az ajtajának.
- Charlie! - ha esetleg a betörési szándékomat nem hallotta volna, a hangom kíméletlen sürgetést hordozott magában. - Charlie! - csak annyira hagytam el az ajtót, hogy a kiugró ablakok egyikéhez hajoljak oda, ténylegesen úgy szuggerálva a belteret a függöny aprómintás lyukain keresztül, mintha el akarnám lopni a tévéjét vagy azt a kanapét, amire sose ültem le - ott nagyobb esélye volt, hogy mellém ültek, mintha a fotelt választottam volna.
- Esküszöm az ablakodon megyek be, ha nem nyitsz ajtót. És tudom, hogy itthon vagy, mert kocsi nélkül sehova nem viszed el a segged, Charlie! - felegyenesedtem, mert legalább a szomszédok nézzenek őrültnek, hogy az ablakhoz beszélek. Újra a telefon, újra tárcsáztam, és valahogy nem akartam lejátszani még gondolatban sem pár eshetőséget: szívinfarktus, elcsúszott a fürdőben és a nyakát kitörte, vagy csak magába állított egy kést. Az egyre vadabb ötletek miatt egyre morcosabbá váltam, mert tulajdonképpen nem ezektől tartottam. Ismertem már annyira, hogy tudjam, az "inkább nem okozok másoknak gondot, csak csendben meghalok" attitűd országos bajnokaként hagyott mindent megtörténni. Mint ahogy Rose Harbor előtti életében is így volt. Ezek a minták pedig csak a költözéssel nem fognak eltűnni egy ember - jelen esetben már farkas - viselkedéséből.
Erőszakosan, már-már az Another brick in the wall szám ritmusára kopogtattam, de csak azért, mert a tizenharmadik hívásomra sem reagált. Aztán a tizenhetedikre sem. Mintha elmebeteg lennék.
- Char...! - ahogy az ajtó lassan feltárult előttem, szúrós szemekkel néztem a férfire. - Elárulnád, miért játszol Houdinit? Nem volt temetés az elmúlt napokban, vagy szekérrel vitték a holtakat? - mert hogy legalább rá mindig szükség volt a munkáját tekintve. Anélkül nem léptem át a küszöbét, hogy nem hívott be, olyan voltam, mint a legtöbb nyomorék vámpír a könyvekben és sorozatokban, hogy csak invitálásra kerültem beljebb. - Mi történt? - mert szó nélkül sosem szokott eltűnni ő.

vol 1 ● thread tune ♪ ● time to stitch you up
Vendég
Vendég
Anonymous

The walls that build you up they burn you down - Page 2 Empty
TémanyitásThe walls that build you up they burn you down - Page 2 EmptyPént. 28 Ápr. 2023 - 20:15


Charlie & Chel
Talk to me, come, go, breathe, fire

Vendég
Vendég
Anonymous

The walls that build you up they burn you down - Page 2 Empty
TémanyitásThe walls that build you up they burn you down - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

The walls that build you up they burn you down - Page 2 Empty
 

The walls that build you up they burn you down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» these walls are my blank expression
» walls have ears. doors have eyes.