Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 93 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 93 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (186 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:56-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Egy idilli család EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

Egy idilli család EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Egy idilli család EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Egy idilli család EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Egy idilli család EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Egy idilli család EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Egy idilli család EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Egy idilli család EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Egy idilli család
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásEgy idilli család EmptyPént. 22 Szept. 2023 - 15:46

Véget ért a játék
   
Archíválásra került
Moderator
A staff
Moderator
Elõtörténet :
Egy idilli család B33f683b8dda320cc683c9db3762a601aa3d7083
az élet írja
Titulus :
Elfogadó szép üzenet
Kapcsolatban :
Play by :
Arcátlanul arcnélküli
༄ ༄ ༄ :
Egy idilli család Dad5623e64ffe52e1fd958cd231591bec5d62aeb
User :
staff

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyPént. 22 Szept. 2023 - 15:46

“A happy family is but an earlier heaven."
ft. Rick, Lily, apa
Jót mulatok Ricken, ahogy kiakad már csak a gondolaton is, hogy nekem esetleg párom lesz. Tény, hogy jelenleg nem ezen van a fókuszom, sok időmet és energiámat leköti a munka meg a család, de azért igenis időnként előjön belőlem az igény egy társra is, de mivel nincs jelenleg senki kilátásban, így inkább mindig elhessegetem ezeket a gondolatokat.
Hüvelykujjamat feltartva bólogatok vigyorogva, mikor eljátssza, hogy ő mennyire angyali teremtés. Ezt egyikünk se hiszi el, de egye fene, ezt most elengedem, főleg, hogy rövid időre felhúzom magam már csak a gondolaton is, hogy Lily-t nem mi neveljük. Nem könnyű, a családban mindenkit váratlanul ért, de akkor is elképzelhetetlen, hogy máshogy történjenek a dolgok.
Inkább el is terelem a témát, és Rick szerelmi életére ugrok, a reakciója láttán-hallatán pedig kitör belőlem egy óriási nevetés. Kábé pont erre számítottam, de élőben látni még sokkal viccesebb, a pulton is meg kell támaszkodnom a nagy kacagásban. - Hát ezt fel kellett volna venni videóra. - törölgetem le a nevetéstől szemem sarkában megjelenő könnycseppeket.
- Amúgy...mondod ezt most, aztán majd kopogtat a nagy Ő, és befér oda egy negyedik is. - mosolygok rá, közben viszont egy pillanatra összeszorul a szívem anya említésére. Nagyon hiányzik, annyira jó lenne, ha ő is itt lenne, és unokázhatna, biztosan élvezné. A szomorú érzelmeknek viszont nem adok sok teret, igyekszem mindig csak a pozitív dolgokra koncentrálni. Minthogy egyébként csodás család vesz körül, meg ott a falka, nem is kívánhatnék mást.
- Oké, oké menekülj csak. - cukkolom vigyorogva, majd mikor a hajamat kócolja össze, én reflexből billentem fenékbe a lábammal, ahogy elhalad előttem, és inkább csatlakozik apához a nappaliban. Én visszatérek a konyhai feladatokhoz, kavarok egyet a csirkén, majd amíg rotyog, elpakolom a ma vásárolt holmikat, amik azóta hogy megjöttem, ott állnak az előszobában. Ha kész a vacsi, szólok a fiúknak, majd amint rendbe raktam a konyhát, megetettem az idő közben felébredt Lily-t, én is eszem egyet gyorsan, majd jöhet a szokásos esti rutin. Szeretem az életemet, nem cserélnék senkivel.  




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Egy idilli család 296245
༄ ༄ ༄
Egy idilli család Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyPént. 22 Szept. 2023 - 15:05

Mara & Lily & Apa
Kicsit duzzogok azon, hogy a húgom már megint hülyét csinál belőlem... belső farkasom morgolódik és ha nem a testvéremről lenne szó, akkor már biztosan helyre tettem volna a szukát, de Mara az Mara. A vérem, a rokonom, az egyetlen és csodálatos kishúgom. Őt nem fogom emlékeztetni a rangsorra vagy hátrébb parancsolni csak azért, mert rangidős lennék. Nem, vele szemben sosem alkalmaznék ilyesmit. Persze játékból ezerszer megráncigáltuk egymás bundáját, bajszát, ahogy most is az idegeimmel játszik... Isten mentse azt a srácot, aki szemet vet erre a nőszemélyre?! De! Épp előbb mondtam, hogy Marát nem adjuk, szóval kedves rose harbori férfiak, nem kell félni, hősiesen megmentem őket a húgomtól.
- Vissza is fogtam, látod? - mutatok magamra angyal mosolyt varázsolva az arcomra, mint aki nem épp az előbb fenyegette meg az összes élő és potenciális párjelöltet Mara számára. Az én húgomtól el a kezekkel, már csak azért is, mert a húgom, másodjára pedig a fentebb felsorolt pimaszsága és harmadjára pedig, mert szükségem van rá, tehát nem mehet innen sehova. Tudom, önzőség, de na... valahogy nekem is életben kell maradnom. Mara nélkül pedig ez nem menne.
- Persze, tudom. Csak... - néha magamba nézek és olyankor tisztában vagyok a hibáimmal és azzal is, hogy ez nem ideális egy gyereknek. A húgomhoz se kellene ragaszkodnom ennyire, vagy simán ideje lenne felnőnöm, de hát megpróbáltam én, csak... nem ment. Vagy ha ment is, akkor nagyon nehezen és közben még rosszul is éreztem magamat. Nem tudom, a szüleim mit rontottak el velem, de az biztos, hogy tanultak a hibáikból, mert Mara legalább normális. Hellyel közzel.
Jólesik a kedvessége, szinte már olyan, mintha anya lenne itt, szóval illik meghatódnom meg minden, csak az a gond, hogy kezd sok lenni ez a lelkizés meg nagy egymásra borulás, szóval menekülnék. Pláne, mikor bedobja az utolsó kérdést. Még a sörömet is félre nyelem, köhécselek és látványosan majd megfulladok.
- Mara! - morranok rá. - Ne huzigáld a farkas bajszát, mert megharap! - fenyegetem meg játékosan. - Az én szívemben mostantól csak és kizárólag három nő foglalhat helyet: anya, te és a lányom. - És ugyan anya már évekkel ezelőtt meghalt, jól hallotta Mara, még mindig fontos volt számomra. És tudtam, hogy minden hibám meg hülyeségem ellenére, de büszke azért, mert magamhoz vettem Lilyt.
- Utóbbit megyek megnézem, apa elég hangosan nézi azt a tv-t – No meg menekülnék is, meccs van és az előbb mintha gólt rúgtak volna, meg Lily is mocorogna, meg amúgy ez a téma is... ha tovább folytatom még a végén lelkiznem kell, amiből elég volt mára.
- Szólj, ha jöhetünk – játékosan megkócolom húgom szőke tincseit és a sörrel együtt eltűnök a nappaliban. Először valóban Lilyhez nézek be, aki békésen alukál, szóval nyugodtan lehuppanok apám mellé a kanapéra és vacsoráig meg sem moccanok onnan, vagy amíg a lányom utánam nem kiált...
Vendég
Vendég
Anonymous

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyPént. 22 Szept. 2023 - 10:38

“A happy family is but an earlier heaven."
ft. Rick, Lily, apa
- Kedves bátyó, szerintem kettőnk közül nem nálam maradt ki egy fejezet a méhecskék és virágok sztoriból. - vigyorgok rá Rickre, egyértelműen célozva arra, hogy ugyebár ő nem figyelt oda és született meg Lily. Mondjuk milyen jó, hogy így alakult, el se tudnám már képzelni unokahúgom nélkül az életünket, de szerintem már Rick sem.
- Szeretlek, és sok mindent hajlandó vagyok megosztani veled, de a szexuális életem nem tartozik ezen témák közé. - teszem még hozzá, majd elfordítom kicsit a tekintetemet, hogy haladjon a főzés is. Mikor faggatózni kezd arról, van-e valakim, jókedvűen nevetek fel.
- Még rosszabb vagy, mint apa. - mondom két kacagás között. - Neked is ugyanazt tudom mondani, mint neki, elsők között fogjátok megtudni, de egyelőre nincs senki, szóval visszafoghatod az agarakat. - válaszolom, és szórakoztat, ahogy előadja a komoly báty szerepét, aki majd jól megtanítja a hugicája párjának, mi itt a rend, közben pedig melengeti is a szívemet, amikor ilyeneket mond, mert ebből is látszik, fontos neki a család.
Ahogyan nekem is, pont emiatt bosszantott fel annyira az a pletyka, amit hallottam a boltban, és ami miatt Rick is megfeszül. - Igen, tudom. - sóhajtok egyet lemondóan. Nem is értem miért jó ez az embereknek, miért nem tudnak a saját házuk táján sepregetni, miért mással kell foglalkozni.
- Mi az, hogy jobb lesz? Lily itt van a legjobb helyen. - fordulok hirtelen hátra, és komolyan nézek fel bátyám szemeibe. Abszurd belegondolni, hogy ne mi neveljük a kislányt. Velünk kell lennie, a családjával, nem idegenekkel. Mikor Rick megköszöni, hogy itt vagyok, szemeim pár pillanatra elkerekednek, ott hagyom a lábast, és kezemet a homlokára teszem, ellenőrizve nem-e lázas, mert ilyen megnyilvánulásai nem nagyon szoktak lenni. Tudom, hogy szeret, meg minden, de inkább a tetteiből látszik, na meg mivel ismerem már annyira, így a sorok között olvasva is pontosan tudom ezt.
- Mindig itt leszek, a család az első. - küldök felé egy szeretetteljes mosolyt, majd kap egy cuppanósat az arcára, ha tetszik neki, ha nem, majd visszafordulok a tűzhelyhez, ahol az edénybe beöntöm a tejszínt, majd takarékon hagyom rotyogni. - Ha már család, meg Lily is itt van, nem gondolkodtál, hogy meg kellene állapodnod egy rendes és kedves nőnél? - pillantok hátra a vállam felett egy vigyorral az arcomon, de szinte már előre sejtem a válaszát.  




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Egy idilli család 296245
༄ ༄ ༄
Egy idilli család Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyPént. 22 Szept. 2023 - 10:35

Mara & Lily & Apa
Felvont szemöldökkel hallgatom a kinti pletykákat, szélesen elvigyorodom Mara hasonlatain. Imádom a húgomat, mondtam már?
- Nana, te csak Lilynek vásárolhatsz. Nem lesz újabb kisbaba... - Nagyon, nagyon sokáig. - Legyen nálad óvszer vagy szedjél gyógyszert vagy tudod mit, mindkettő. Az a tuti! - Igen, pont én papolok a védekezésről egy nőnek és igen, pont én akarom megszabni, hogy mit csináljon, de hát a a mai férfiaknak nem lehet már hinni... Ejjj... Odabenn szundikál az ilyesféle hiteltelenség eredménye is... Egyszer nem veszek gumit, aztán... bassza meg! De azért... Lily maradhat. Már megkedveltem.
- Van valakid? Halljam! - állok meg mellette szigorúan. - Megyek és ismertetem vele a szabályokat, szóval kivele! - persze, nem fogok beleszólni, de erről Mara nem tud. Jobb ha egy kicsit elhiszi, hogy ténylegesen törődök vele, ami igaz... Csak... ha talál egy rendes falkatagot, aki lenyomozható, tisztességes és még korban is passzol hozzá, akkor egye fene, csináljanak, amit akarnak. Csak ne gyereket... egy gyerek elég a családba, plusz én.
A pletykára viszont fel kapom a fejem, kissé elkomolyodom, farkasom megmordul. Nem az a baj, hogy engem sértegetnek, hanem, hogy a lányomat... Plakátoljam ki az egész várost az apasági teszttel és akkor elhiszik majd az igazságot? Félő, hogy még ez is kevés lenne.
- Ez még lightos, fel kell majd készülnünk, hogy a későbbiekben is gondok lesznek – sóhajtom komolyabban. Hosszút kortyolok a sörömből, az alkohol kissé fejbe üt, de nem eléggé, ellenben Mara hagymájával. A nevetése ragadós, meg is feledkezem néhány pillanatra az előzőekről.
- De bízom benne, hogy még ez is jobb lesz Lilynek, mintha nem tudná hova és kikhez tartozik. Ő is vérfarkas és ha egy olyan család fogadta volna örökbe, akik nem is tudják... Nem... - ingatom a fejem végiggondolva a lehetőségeket. Nem engedhettem, hogy a lányom árvaként nőjön fel, nem ismerve a származását, a fajtáját, az őseit. Neki velünk kellett maradnia és tudom, hogy erős, okos, talpraesett csajszi lesz, aki majd szépen tökön rúgja azokat a barmokat, akik kekeckedni mernek vele vagy megszólják miattam. Akikkel meg nem bír, megkóstolhatják az én öklömet is.
- Köszönöm, hogy itt vagy – pillantok hálásan Marára, tőlem szokatlan kedvességgel. Ajánlom, hogy értékelje, szökő évente egyszer láthat ilyent.
Vendég
Vendég
Anonymous

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyPént. 22 Szept. 2023 - 10:30

“A happy family is but an earlier heaven."
ft. Rick, Lily, apa
 A családom a legfontosabb az életemben. Apa, Rick, Lily, az összes unokatestvér és távolabbi rokon, valamint a falka. Egytől egyig megtennék értük bármit, hajlandó lennék feláldozni értük akár az életemet is. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a családi dinamikába ne férne bele egymás ugratása, a viccelődés és a csipkelődés, és Rick bármennyire is morog, nagy tétben mernék rá fogadni, élvezi, hogy ilyen vagyok, és nem egy kisangyal, aki csak némán bólogat. Mondjuk mellette felnőni kaland és kihívás volt, muszáj volt megedződnöm már igen korán, ha fel akartam venni a versenyt.
 Főzés közben nem bírom ki, még egyet odaszúrok Ricknek, persze kizárólag testvéri szeretetből, aztán a lábasra koncentrálok, ne égessem le az alját a kajának.
- Köszi. - mosolygok rá kedvesen, a sört látva pedig megforgatom a szemem. De jó dolga van a drága bátyónak, hogy ma nem megyek dolgozni, így ő ihat, mondván úgyis figyelek én Lilyre. Ami természetesen így is van, és most nem is fogom a szemére vetni a dolgot, ismerve korábbi életstílusát már amiatt megemelem képzeletbeli kalapomat előtte, hogy amíg ő van egyedül Lilyvel, hanyagolja az alkoholt.
- Aha, főleg a falkában, de falkán kívül is több helyen te vagy az új spanyol viasz. - válaszolok kérdésére bólogatva, miközben felteszem a tésztának a vizet a tűzhelyre. - Ha egy hónapja mentem volna vásárolni babaholmikat, azt gondolták volna, hogy én vagyok terhes, de most még csak fel sem merült senkiben. Nem tudom, ezt vehetem-e akár sértésnek is. - nevetek fel, miközben a husihoz hozzáöntöm a zöldséget, és kavarok rajta párat. Nem mintha lenne bárki jelenleg, akivel családalapításon gondolkodhatnék. Eddig is eszembe jutott időnként, hogy jó lenne, ha lenne mellettem párként valami, de amióta itt van Lily, az ösztönök jobban rákapcsoltak ezen a téren. Mindenképpen szeretném, ha a falkatárs lenne a párom, hiszen nekik nem kellene magyarázkodni az elvekről, prioritási sorrendről, ám egyelőre senkivel nem kerültem baráti viszonynál szorosabb kapcsolatba, legalábbis olyannal nem, akivel tényleg komolyan lehetne tervezni.
- Az egyik nőnek a boltban amúgy "véletlenül" rátoltam a lábára a bevásárlókocsit. Azt ecsetelte telefonon valakinek, hogy meggyőződése, hogy a gyerek nem is a tied, csak lenyúltad valahonnan, hogy felhívd magadra a figyelmet vagy eltussolj valami simlisséget. - mesélem mintegy mellékes sztoriként, és most így visszagondolva is elkap az ideg, ahogyan ott is. Szerencsére kordában tudom tartani a farkasomat, így nem lett komolyabb baj, csak némi lábfájdalom, részemről pedig egy elégedett mosoly.
- Nem is értem sokszor az embereket. Kitalálnak mindenfélét, azt elkezdik terjeszteni ahelyett, hogy idejönnének és megkérdeznék az igazságot. - morgolódok kicsit most én, és mérgemben kicsit nagyobb erővel nyomom rá a kést az egyik fokhagyma gerezdre, ami így kilő, és pont oldalba találja Ricket. Dühöm elpárolog, vagy legalábbis háttérbe szorul, és jóízűen robban ki belőlem egy kacagás. Ha akartam se tudtam volna ilyen tökéletesen célozni. Ennél csak az lett volna viccesebb, ha belepattan a sörébe. Mondjuk akkor ő tuti nem szórakozna ilyen jól.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Egy idilli család 296245
༄ ༄ ༄
Egy idilli család Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyCsüt. 21 Szept. 2023 - 21:32

Mara & Lily & Apa
Mara néha úgy kezel, mintha én is egy kisbaba lennék. Ha ezt bárki látná a haverok közül vagy a falkából... nevetség tárgya lennék! Felháborító! Morgolódok is egy kört, mikor megdicsér, csak az a gond, hogy közben azért jólesik. Nem pont a dicséret, sokkal inkább, hogy segít és támogat. Meg kell hagyni, rémes testvér voltam, ezt az egyet hajlandó vagyok bevallani, mert egyébként meg hibátlan vagyok... és még a plafon se szakad ránk... Tehát visszatérve az előző gondolathoz: hálás vagyok Marának. Nélküle nagyon sok mindent nem tudtam volna, miként csináljunk végig: anya halálát, apám problémáit – hiszen már ő sem volt fiatal, akárhogy nem akarom elhinni – és most Lily körül is segít. Fogalmam sincs, hogy mindezt miként fogom meghálálni egyszer, ha hangosan is képes leszek köszönömöt mondani.
- Azért... el tudom látni magunkat – morgolódok még, de inkább hagyom elterelődni a témát: védőnő, egyéb dolgok meg a babakocsi. Mindjárt kész, már tényleg nincs sok hátra és határozottan büszkének érzem magamat, hiába is szívja Mara a véremet.
- Természetesen minden az én hibám – forgatom a szemem, de nem tagadom, rengetegszer riogattam Marát és az unokatestvéreimet is, ha lehetett. Élveztem, ahogy átsuhan az arcukon a félelem, aztán pedig kinevethettem őket, amiért ennyire nyuszik vérfarkaslétük ellenére is. Szórakoztató volt, csak felnőtt emberként ez már egyáltalán nem működött. Igazán kár.
Ismét morgok egy kört, de azért elmosolyodom a húgom szavain. Talpraesett, rám ütött, az tuti. Követem is a tanácsait és ha már emlegeti a sört, azt is veszek ki magamnak. A mai napon elég felelősségteljes apa voltam, itt az ideje a jutalomnak.
Leteszem a pultra a zöldségeket, és inkább a sörömmel foglalkozom. Marát meg sem kérdem, mostantól ő a felelősségteljes felnőtt a háznál, nem ihat alkoholt, ha akar, ha nem.
- Mi újság a városban? Eleget suttognak Lilyről meg rólam? Az itteni népeknek mindig kell valami és most, hogy lenyugodóban vannak a kedélyek az eltűnések körül, biztos felkapták az első kézzel fogható pletykát... - Ilyenek ezek a kisvárosi népek és rohadtul nem érdekelt. Ha nekik ebben van örömük, akkor basszák meg. Nekem tök mindegy, már mindenfélét hallottam magamról és megtanultam figyelmen kívül hagyni. Felesleges figyelni ezekre a hülyeségekre, semmi hasznom nincs belőlük.
Vendég
Vendég
Anonymous

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyCsüt. 21 Szept. 2023 - 12:50

“A happy family is but an earlier heaven."
ft. Rick, Lily, apa
Jó húzni Rick agyát, engem kifejezetten szórakoztat a morgolódása. Tudom, hogy nem sóher, és mindent megadna Lilynek amire csak szüksége van, de tényleg nagyon sok holmit kellett és kell beszerezni. Nem szórjuk két kézzel a pénzt, nem veszünk felesleges dolgokat. Jó, bevallom, többször nem bírom ki, és meg kell vennem a cuki babaruhát vagy épp játékot, amit a boltban meglátok, de ilyenekre egyébként is szükség van.
- Muszáj, nehogy elfelejtsd. - vigyorgok rá, játékosan kinyújtva rá a nyelvemet. - De csak hogy lásd kivel van dolgod, ma már nem fogsz erről hallani tőlem. - adom be a derekam, mert látom rajta, hogy tényleg kezdi bosszantani a dolog, pedig én csak biztosra akarok menni, hogy teljesen felfogta, hogy ez a tündéri kislány minimum 18 évig tőle függ. Persze a család és a barátok it itt lesznek, de akkor is ő Lily apja.
 Hagyom kicsit érvényesülni férfiúi mivoltában amíg én beteszem az angyalkámat a kiságyba, majd visszatérve azt látom, szinte teljesen kész a babakocsi, bátyám pedig olyan tekintettel néz rám, mintha minimum egy házat épített volna fel, és most dícséretet vár. Ha ez kell neki, megkaphatja, szóval elé lépek, és végigsimítok a fején és arcán.
- Naagyon ügyes vagy. - mondom neki szinte gügyögő hangon, egyértelműen cukkolva őt, majd mielőtt fenékbe leszek billentvee, gyorsan odébb iszkolok. A gondoskodó üzemmód tovább zakatol bennem, így kérdezem meg Ricket arról, ettek-e, a válaszon pedig szinte meg sem lepődök.
- Lehet, hogy nem az étvágyával volt problémája, hanem a te főzőtudásoddal. - vigyorgok rá viccelődve Rickre. - Oké-oké, értem a célzást. - nevetek fel hízelgésére, és amíg ő a védőnőről mesél, belenézek a hűtőbe, mi van itthon amiből összedobhatok valamit. Nem nagy a választék, de hamar összeáll, hogy tejszínes-zöldséges csirke lesz tésztával. Kiveszem a hozzávalókat, és nekiállok a hús előkészítésének, miközben válaszolok Ricknek.
- Oké, lőjük be a nyolc órát, de majd sok függ attól, a kisasszony, reggel hogy ébred és hogy végzünk a reggeli rutinnal. De számíthatsz rám. - nézek rá a vállam felett, közben gyakorlott, gyors mozdulatokkal kockázom össze a csirkemellet.
- Aha, és a sírásnak soha semmi köze nem volt hozzád, ugye? - vágok vissza egyből, mikor azzal húzza az agyamat, hogy anno én is sírtam az oltásokkor. Szüleink elmesélése alapján Rick rendszeresen ijesztgetett a szurikkal - na nem itt a pár hónaposoknál, hanem picivel később -, hogy ennyire meg annyira fog fájni, és hogy neki egyszer majdnem leszakadt a karja tőle. Már akkor is imádott szivatni.
- Tudd meg, azóta se rajongok a tűkért, és ez a te hibád. - kap egy csúnya nézést, de igazából nem haragszom rá. Furcsa kettősség amúgy ez velem, ápolónőként  simán veszek vért, helyezek be katétert vagy amit kell, de ha nekem kell oltást kapni, lever a víz.
  Megmosom a kezeimet, majd előveszek egy lábast, és elkezdek olajat hevíteni benne, rövid időn belül pedig elég forró ahhoz, hogy ráöntsem a husit, ami hangosan kezd sisteregni.
- Kivennéd légyszi a zöldséget a fagyasztóból? Tudod, az a kisebbik ajtó a hűtő alatt, a hűtő pedig ahol a söröket szoktad tárolni. - vigyorodom el cukkolódva, arra célozva ezzel, hogy hát nem egy konyhatündér. Fogalmam sincs, hog, apa és Rick hogy táplálkoznának változatosan, ha nem lennék itt. Még jó, hogy anno sokat sertepertéltem a konyhában, mikor anya főzött, így sok mindent megtanultam tőle, amit most hasznosítani tudok.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Egy idilli család 296245
༄ ༄ ༄
Egy idilli család Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyCsüt. 21 Szept. 2023 - 9:56

Mara & Lily & Apa
Tápszer, pelenka, hintőpor, törlőkendő és ezeregy márka... mert persze Lily bőre kényes, a pocija fájós, nem ehet akármit. Oké, hogy a lányom, de azért ennyire nem kellene problémásnak lennie a felnevelésének. Az elmúlt egy hetem arról szólt, hogy ezeket tanulmányoztam, teszteltem. Szerencsére egész sok segítséget kaptam a nagyszüleitől, akikhez heti kétszer át is viszem majd látogatóba, mert végül is az unokájuk... Tudom, hogy problémás keretek között került hozzám a kislány és a lányukat is cserben hagytam, de őszintén próbáltam valamit jóvá tenni. Fogalmam sem volt, hogy mit, mert Lily anyját alig ismertem és csak is egy éjszakát töltöttünk együtt. Pont ezért volt ijesztő, hogy a baba tényleg az enyém... és tényleg az enyém. Ott van Mara karjaiban, itt sír a házunkban és apám egészen megfiatalodott tőle. Egy gyerektől. Hihetetlen.
- Nem vagyok sóher – morgom, ahogy viccelődik a pénzről, de azért... ugye nem költötte el az összeset? A gyerekszobát épphogy sikerült kifestenem, a tavasszal majd normálisan felújítjuk és berendezzük kislányosra, még meg is ígértem Marának, hogy ő dönthet mindenben. Nem kellene ész nélkül költekezni, szerintem Lilynek mindene megvan, amire szüksége lehet. Példának okáért itt vagyok én, Mara és apa. Meg néha Rob és az unokatestvérei is bejelentkeztek, még Cameron is. Bár gondolom ő csak szórakozni jön. Be sem engedem. Kívül tágasabb meg minden. Max ha hoz sört, akkor talán megenyhülök.
- Kötelező minden másodpercben a felelősségteljességemmel pedáloznod? - morgok hátat fordítva neki, mint valami gyerek. Mara kezdi kihúzni a gyufát, kell neki ennyire piszkálódnia. Nem elég, hogy hazahoztam Lilyt? Megpróbálok neki mindent megadni, láthatják is rajtam, hogy tényleg próbálkozom. Napok óta nem maradtam ki éjszakára, eljártam dolgozni, egy sörnél nem is ittam többet. Ez már elég nagy felelősségteljesség, nem? Aztán még könyveket is olvassak? Mara megbolondult...
A továbbiakra is csak morgok. Mara pont olyan, mint anyja volt. Le sem tagadhatnák egymást, még a szavajárásai is azonosak, nem csak a kisugárzása, külseje. Meg az is, ahogy beleszól a férfiak dolgába.
- Jó, jó – fogadom el az okoskodást és egy fáradt sóhajjal veszem tudomásul, hogy igaza volt. Tényleg, mint az anyánk. És anyánk hasonmása szerencsére néhány percre magamra is hagy, hogy mire visszatér egész babakocsi formát találjon maga előtt. Már csak a huzat hiányzik és egyéb apróságok, de már szinte kész vagyok. Büszkén intek a művem felé, határozott dicséretet várva. Zseni vagyok, kérem a jutalmam! Üzeni a tekintetem.
- A tegnapi fél pizzát. Apának ismét nem volt étvágya, nem akarta, hogy főzzek – Alap dolgokra képes voltam: spagetti, sajtos tészta, rántotta meg hasonlók, amihez nem kell sok odafigyelés vagy nagyon gyorsan kész van.
- De biztos vagyok benne, hogy ha te főzöl, ő is enni fog – hízelgek testvéremnek. - A doktor nyolctól rendel, ha gondolod mehetünk akkorra. Legyünk túl a nehezén – hozom fel ismét az orvos-témát, mert arra mintha előzőleg elfelejtettem volna válaszolni. - Még emlékszem, hogy te mennyire sírtál az első szurid után. - heccelem vidáman, ahogy előbújik belőlem a kisördög. - És mindegyik után hisztiztél. Sokszor már előtte is – vigyorgok pofátlanul. Imádtam heccelni Marát, még ha utána erőteljes megtorlásokra is számíthattam.
Vendég
Vendég
Anonymous

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyCsüt. 21 Szept. 2023 - 9:26

“A happy family is but an earlier heaven."
ft. Rick, Lily, apa
Ha bármilyen testvéri köteléket kívánhatnék, akkor is maradnék a jelenleginél. Bár időnként egymás agyára megyünk, és nem is feltétlenül értek egyet Rick életvitelével, de ettől eltekintve jó testvérek vagyunk, és számíthatunk a másikra.     Pontosan emiatt bátyámnak kérnie sem kell a segítséget a kislány nevelésében, önként és dalolva vállalok át magamra annyit, amennyit csak kell.
- Még mielőtt kidurran az ér a halántékodon, nyugi, a saját pénzemből vettem a mai holmikat. - nevetek fel, mert nem kerüli el a figyelmemet a Ricken átsuhanó idegállapot, mikor - természetesen némi túlzással - de arról mesélek, mennyit költöttem babaholmira ma.
- Könyvet? Azt hiszem nem. Szerintem a férfi magazinokon kívül sosem lapozgattál semmit, de gondoltam így, hogy már felelősségteljes apa vagy, talán változtatsz a szokásaidon. - vigyorgok rá, szándékosan hangsúlyozva a "felelősségteljes apa" szót, mert szerintem nem teljesen kattant még a helyére a fejében, hogy mivel is jár ez.
- Aha, szóval akkor enyém a munka, tiéd a szórakozás? Ez nem túl fair felosztás, drága bátyó. - csóválom meg játékos rosszallással a fejem, de egyébként egyáltalán nem érzem ezt kötelességnek vagy ilyesmi, egészen egyszerűen érdekel a téma, minél jobban szeretnék mindent csinálni Lilyvel, meg ezek hasznos információk lesznek a jövőben, mikor - remélhetőleg - a saját gyermekemet ringatom majd úgy, mint most az unokahúgomat. Mondjuk előtte nem ártana párt is találni, de ez nálam azért nem annyira egyszerű dolog.
- Na látod, ezért kellene elolvasnod pár cikket, vagy legalább megnyitni azokat a cikkeket, amiket üzenetben küldök neked, és máris jobban képben lennél. - sóhajtok egyet, de nem is értem, miért töröm magam, csak a számat levegőztetem, Rick sosem volt a tanulós fajta, inkább "puding próbája az evés" típusú ember volt.
- Délután 2-re mennem kell dolgozni, szóval időzítsük délelőttre, és akkor el tudlak kísérni. De készülj fel, ha oltást kap, akkor valószínűleg nagyon fog sírni, és be is lázasodhat estére. - pont erről olvastam reggel egy cikket, mert tudtam, hogy időszerű a szuri a kisasszonynak. Már most a szívem szakad meg, ha belegondolok, mennyire nehéz lesz ebből a szempontból a holnapi látogatás a védőnőnél.
- Az nem oda való, hanem ide. - bökök rá jobb híján a lábammal az egyik csavarra, amit Rick éppen rossz helyre próbál beilleszteni, és már szinte hallom a válaszát "Tudom én is, ne szólj bele". A férfiak nem igazán csípik, ha a nők műszaki dolgokba szólnak bele. Már egészen kezd babakocsi alakja lenni, már csak néhány szabad alkatrész hever a padlón.
- Beteszem Lily-t az ágyába és jövök. - jelentem ki, mivel a kishölgy már elég mélyen alszik, a cumizás is abbamaradt, sőt ki is esett a szájából. A kiságyhoz sétálok, finoman leteszem a babát, betakarom, majd a bébiőrt bekapcsolom, majd a párját a kezemben fogva visszatérek a konyhába.
- Ettetek már? Vagy csináljak valamit? - kérdezem Rick-től, a készüléket lerakva a konyhapultra, és amíg a választ várom, nekiállok a romok eltakarításának.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Egy idilli család 296245
༄ ༄ ༄
Egy idilli család Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyCsüt. 21 Szept. 2023 - 9:16

Mara & Lily & Apa
Nem igazán éreztem bánatot vagy gyászt Lily anyját illetően, hiszen a nővel mindössze egy éjszakára kerültünk össze, alig ismertem. Fogalmam sincs, hogy mi lesz majd, ha egyszer erről beszélnem kell a lányommal. Remélhetőleg jó messze van az az idő és nagyon, nagyon sokáig nem kérdez rá, hogy mi miért történt... Persze a hírem hozzá is elér majd, a városi pletykákat lehetetlen elkerülni, lehet hamarabb megismeri a történetét, mint én elmondhatnám neki. Ami ha azt nézzük elég gáz, de hát az én lányom, erős és okos csajszi, Marával felkészítjük majd ezekre. Bíztam a húgomban, bár minden egom ellenére nem akartam ráhárítani Lilyt. Mara erős, független nő, és mégis örömmel vetette bele magát a gyereknevelésbe. Remélem nem bánja meg...
Duzzogva fordulok vissza a babakocsi összeszereléséhez meg a leíráshoz, miközben húgom még mindig a véremet szívja. Hihetetlen ez a lány, fogjon magának egy pasit, akinek a vérét szívhatja...
A gondolat gyorsan megszületik bennem, aztán jó alaposan fel is pofozom, mert az én egyetlen húgomhoz ne nyúljon senki! Ő marad szépen itthon és vigyáz Lilyre. Ez a sorsa... oké, ez meg elég hím soviniszta megjegyzés. Mert amúgy meg tisztelem a nőket, a pult mögött, a konyhában, az ágyban, gyereke nevelés közben... meg persze ilyesmik. Nélkülük üres lenne a világ és hasonló faszságok, amikkel a „költők” jönni szoktak.
- Szégyellem is magam – morgok vissza durcásan, de ahogy meghallom, hogy elköltötte a fizumat nagyot nyelek. Sosem gondoltam volna, hogy egy gyerek ennyibe kerül... Minden tiszteletem a szüleimnek, amiért két gyereket is ki tudtak gazdálkodni. Szó se róla, nem panaszkodhattam az anyagiakat illetően, szerintem továbbra is kényelemesen kijövünk majd a fizetésünkből, ha kevesebbet költök piára... Ez a lemondás viszont nem tetszett, csak hát a lányom miatt meg nem árt. Még eléggé szokatlan volt ez az érzés, fogalmam sincs, hogy mások miként csinálják ezt évekig én már egy hét után is elgondolkoztam azon, hogy mikor kellene világgá menni. Mióta Lily itthon volt csak még jobban tudtam értékelni az erdő csendjét, a történt szörnyűségek ellenére is.
Húgom cirka húsz perc alatt legalább háromszor sokkol, szóval csak nagy, ártatlan szemekkel nézek fel rá.
- Hogy mit is mondtál? - kérdezek vissza pislogva, mire apánk csak halkan elneveti magát és úriember módjára távozik, mondván lassan kezdődik a meccse a tv-ben. - Én és a könyvek? Mara, édes, egyetlen húgicám, láttál valaha is könyvet a kezemben? Úgy nézek ki, mint aki tud olvasni? - Tudok, persze, valahogy elvégeztem a sulit, de sosem voltam éltanuló vagy könyvmoly. A szakmámat is inkább tapasztalatok alapján tanultam ki, illetve néhány átvirrasztott éjszaka alatt a vizsgák előtt. Semmi extra, szerencsére zsigerből jött.
- Ha van bennük sok kép meg ábra, akkor talán. Majd olvasok mesekönyvet Lilynek. Az még engem is szórakoztat – folytatom a gondolatmenetet és ismét visszatérek a babakocsihoz. Sikerül megtalálnom egy alkatrészt, összecsavarozok egy elemet, majd még egyet, miközben testvéremet hallgatom. Azt hiszem kezdem elkapni a fonalat.
- Holnap be kell mennünk Lilyvel a gyerekorvoshoz, beregisztrálni hozzá és ilyesmik. Be tudsz jönni velem? Fogalmam sincs, hogy ilyenkor mi szokott lenni. Meg beszélt valami kötelező oltásokról is. Nem gondoltam volna, hogy ennyi minden van egy kisbabával – Tényleg nem gondoltam volna, és bíztam abban, hogy Mara velem tud jönni. Ő egyébként is legalább a szakmában van, talán jobban meg érti majd a dokit, mint én.
Vendég
Vendég
Anonymous

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család EmptyCsüt. 21 Szept. 2023 - 8:56

“A happy family is but an earlier heaven."
ft. Rick, Lily, apa
Szinte hallom legördülni a követ Rick és apa szívéről, amikor megjelenek, és megnyugtatom Lily-t. Megjegyzésére csak elvigyorodom, tisztában vagyok vele, hogy ha csak ketten lennének, nehezen boldogulnának. Apa már idős, és rég voltunk kicsik, Rick meg sokszor még maga is gyerek, hiába idősebb nálam 7 évvel. Én meg szinte ösztönösen érzem, mire van épp szüksége a kisasszonynak.
 Amikor meghallottam a szomorú történetét, megfogadtam, hogy mindig mellette leszek és támogatni fogom. Édesanya nélkül felnőni, főleg egy kislánynak borzasztó, épp ezért szeretnék neki megadni mindent, amire csak szüksége van. Nem az anyja szeretnék lenni, hanem az a női energia, hang, érintés és szív, amire minden gyermekeknek szüksége van. Rickkel szerencsések voltunk, hogy ott volt nekünk anya, bár sok évvel ezelőtt elvesztettük. De mindent amit tőle kaptam és tanultam, szeretném továbbadni ennek a kis angyalnak a karomban.
- Aha, persze... Nem vagy te már idős ahhoz, hogy mást hibáztass, ha valami nem megy? Pláne a lányodat, szégyelld magad! - dorgálom meg, de abszolút játékosan. Imádom szívni a vérét, csak úgy testvéri szeretetből.
 Ránézek apára, aki szintén szemléli Rick tusáját a babakocsival, és mikor bátyám nem figyel, felemel valami fekete kis kütyüt, lefelé mutogat a kőre, majd pedig mutatóujját a szájára téve egy pillanatra jelzi, hogy titok.  Felnevetek, igyekszem nem túl hangosan, nehogy felkeltsem Lilyt, de nem bírom ki, teljesen egyértelmű, honnan örököltem a heccelés művészetét.
- Felét? Az egészet, drága testvérem, sőt már a jövő havit is. - válaszolok a kérdésére egy vigyorral az arcomon. Természetesen nem az ő pénzéből vásároltam, hanem a sajátomból. Van megtakarításom, nem szórom a pénzt, de ha valakire megéri a fizetésemet elkölteni, az Lily.
- Vettem pár tök jó gyerekneveléssel kapcsolatos könyvet, ajánlom majd figyelmedbe. - vannak kétségeim, hogy el fogja őket olvasni, de még érhet meglepetés. Én biztosan átrágom majd rajta magamat.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Egy idilli család 296245
༄ ༄ ༄
Egy idilli család Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Egy idilli család Empty
TémanyitásEgy idilli család Empty

Ajánlott tartalom

Egy idilli család Empty
 

Egy idilli család

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» A család az család