Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 25 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 25 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (186 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:56-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

it's never too late for a sweet treat EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

it's never too late for a sweet treat EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

it's never too late for a sweet treat EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

it's never too late for a sweet treat EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

it's never too late for a sweet treat EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

it's never too late for a sweet treat EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

it's never too late for a sweet treat EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

it's never too late for a sweet treat EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
it's never too late for a sweet treat
Minden mágia megköveteli a maga árát.
ÜzenetSzerző
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptySzer. 14 Aug. 2024 - 16:41


It's never too late for a sweet treat

-Próbálkozni szabad, addig meg legalább jókat eszik az ember. - széles mosollyal még megengedek magamnak egy további viccelődést, de aztán visszarántom magam a stabilabb, biztonságosabb talajra kicsit komolyabbra fordítva a szót. Ha erről beszélünk, legalább el tudom terelni a figyelmemet nem ide illő gondolatokról és témákról. Ebbe kapaszkodom, ez talán segít, ne mondjak vagy tegyek olyat, amit később (vagy akár azonnal) megbánnék. Ezért ugrok neki talán kicsit nagyobb elánnal a vérfarkasságról való mesélésbe, ami már-már filozófikusba megy át, de látom rajta, ami a harapott farkasokra oly' jellemző, hogy hajlamos átmeneti állapotként, mintsem egy végleges kondícióként tekinteni erre az új létre. Ettől persze nem tartom se őt, sem pedig mást kevesebbnek vagy gyengének, azt szerintem szavaimból is kiérezhető.

Visszakérdezésén elgondolkom egy rövid időre. Szám belsejét harapdálom, mert az első dolog ami eszembe jut fájdalmas emlék, és azóta sem vagyok rá büszke. Nem is nagyon beszéltem róla soha, ám Archie-ban megbízom, így végül leteszem a villát, veszek egy mély levegőt, majd az ujjaimmal babrálva és azokat bámulva kezdek bele. -Arról már meséltem neked, hogy 10 éve elveszítettem az édesanyámat. - nyelek egyet, minden érzelmet visszatolok elmém hátsó zugába, és talán kissé gépiessé válik a további szó és mondat ami elhagyja az ajkaimat, de így legalább kisebb eséllyel kerekedik felül a szomorúság. -A temetése után a tanulásba temetkeztem, vagyis... a legtöbben így tudták, hogy egy kis időt Wilmingtonban töltök mert a kórházban akkor tudnak gyakorlatra fogadni. Ez azonban hazugság volt. Azt éreztem, hogy nehezen kontrollálom a farkast, amit már jó ideje nem éreztem. Alig értem ki az erdőbe, a farkas kirobbant belőlem, nem tudtam rá hatással lenni. - tartok egy pici szünetet, megköszörülöm a torkomat. Tényleg nem vagyok büszke, hogy ahelyett, hogy otthon lettem volna, segítettem volna a ház körül, apának, Ricknek és a többieknek, lényegében elmenekültem.

- A negyedik napon tudtam lenyugtatni és visszaváltozni, addig csak... futottunk, vadásztunk kisebb állatokra, mindezt a városon kívül, főként Wilmington területén. Ott nincs helyi falka, nem zavartunk senkit. - még mindig nem merek felnézni rá, így csak ráharapok alsó ajkamra, sóhajtok egyet, majd széttárom pár pillanatra a karjaimat. - Ez volt talán a legkirívóbb, mikor a farkas nagyon mást tett, mint amit én szerettem volna. De ez ne ijesszen meg, ez azért egy elég egyedi, szélsőséges helyzet volt amit egy trauma váltott ki. - rásandítok, hogy vajon mennyire hoztam rá a frászt, hogy nehéz kontrollálni időnként a belső négylábunkat. Talán nem kellett volna ezt elmesélnem, de ha már belekezdtem, nem akartam félbehagyni vagy szépíteni, ferdíteni rajta. Archie megérdemli a teljes őszinteséget.

-Elhiszem, elég ijesztő amikor úgy érzed, nem nálad van a kontroll. De dolgozunk majd azon, hogy a következő telihold idején már magabiztosabb legyél e téren. - hangom eltökélt, tényleg a fejembe vettem, hogy segítek megszelidíteni Archie farkasát, akivel úgy érzem, nem lesz annyira nehéz dolgom, mint amilyennek ő beállította - nem érzékeltem még nála semmilyen szélsőséges reakciót egyik találkozásunk során sem. Ez bizakodásra ad okot.

-Nos, igen, a meditáció nem mindenkinél működik, bár ez lett volna az egyik ötletem. - elmosolyodom, valahogy egyébként sem tudtam volna elképzelni, ahogyan Archie törökülésben ül a földön, és félhangos "ommmm" kíséretében meditál mint Buddha. -Van akinél segít a zene. Klasszikus vagy épp hörgős metál, ízlés kérdése, de az is segíteni tud lecsillapítani kicsit a gondolatokat. A futás is működik, én legtöbbször ezt alkalmazom. - dobálom a lehetőségeket, de ha ezek közül egyik sem válik be, hát keresünk tovább mi az, ami jó lehet az ő párosuknak.

A falkával kapcsolatos kérdésére már számítottam már csak azért is, mert a minap a vitánk? veszekedésünk? egyik forrása maga a falka volt illetve hogy szemmel tartják őt. Érthető hát, hogy érdekli őt a téma. - Hmm, ez fogós kérdés. A falka közelmúltbeli rossz tapasztalat, városbeli történések miatt óvatos, az új vezetés alatt pedig még formálódik. - nem tudom menjek-e bele az eltűnések ügyébe, mostanában csend volt ezen a téren, inkább feleslegesen nem terhelem vele. -Dolgozol, nem csinálsz balhét, illetve azt is tudják, hogy én is segítek neked, így toleránsabbak lesznek, mintha ezek nem lennének. De lehet, hogy nem lenne baj, ha Zane-t, az Alfát esetleg felkeresnéd személyesen. Talán úgy jobban elhiszi, hogy nem ártó szándékkal vagy a városban. - az utolsó két mondat inkább hangos gondolkodás, de idefelé is ezen agyaltam, hogy talán jó pont lenne az Alfánál, ha beszélhetne Archie-val, és nem csak másodkézből értesülne a dolgokról.
Mara & Archie


Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat 296245
༄ ༄ ༄
it's never too late for a sweet treat Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptyPént. 9 Aug. 2024 - 17:56



it's never too
 late for a sweet

Hazudnék ha azt mondanám, nem számít mindaz, mi eddig történt és szörnyen éreztem magam, hogy belerántottam egy olyan kényelmetlen szituációba, ami a megítélésén is csorbít. Ha valaki, hát ő biztosan nem tette volna meg azt, amit én helyette is elkövettem. De szükségem volt azokra a pirulákra és ha igyekszem is meggyőzni magam, hogy boldoguljak inkább nélküle, hazudnék ha azt mondanám nem motoszkál bennem az ellenkezője. Mert az ilyen szarok függőséget okoznak és a legkisebb tünet is gyötrelmes, ha nem csak azzal kell megküzdenem, de minden mással is.
Most azonban másnak volt itt helye, nem az évődésnek és a kesergésnek. Isteni ebédet hozott át, az én palacsintám mezei reggeli hozzá képest. De bonyolultabbra így munka után nem nagyon futotta rá, márpedig frisset szerettem volna összedobni.
- Ezt vegyem kihívásnak, hogy lefőzzelek? Úgysem tudlak. – eresztettem egy teli vigyort is mellé, mert lehetetlen küldetésre invitált és ezt ő is elég jól tudja. Mindig isteni kajákat rakott össze, a kisujjában volt az egész konyha. Viccelődni vele pedig különösképp jól esett, noha láttam valamit a vonásaiban, ami arra sarkallt, hogy nekem is kicsit vissza kell fognom magam, már nem olyan a helyzet, hogy a határtalan szórakozottsággal vessük bele magunkat egymás társaságába.
- Én dehogy, csupán botor tanulatlan vagyok ilyen téren. – ebben pedig nem hazudtam, hiszen tényleg így volt, semmit nem tudtam erről a létről, eddig mindent ösztönből próbáltam megoldani vagy épp a saját meglátásom szerint, de semmi eredményezőt nem hozott, főleg úgy, hogy a farkas egyre erősebb volt itt. Volt valami nyugtalanító a szavaiban, ami egyre csak azt igazolta, amitől tartottam. Hogy nem nagyon lesz már olyan, mint a régi életem. Ez ne egy nátha, amit le kell győzni, de igazából örülhettem is volna annak, hogy felfokozott érzékekkel és erővel rendelkeztem, az egyetlen ami ennek az útját állta, hogy nem egyedül fogtam azt a kormányt és ez dacot szült bennem és a farkasban is. Megmasszíroztam az orrnyergem, ahogy lassan kifújtam a levegőt. Most nem igazán tudtam volna részben a csalódottságom leplezni, de harag magam irányába nem nőtt. Inkább igyekeztem figyelni. Bólintottam csupán.
- Volt már olyan, hogy valami olyat tettél, amit te nem szerettél volna vagy nem olyan mértékben, mint ahogy megtörtént? Mármint az… ő jóvoltából. – furcsa volt úgy beszélgetni a belső farkasról, mint egy harmadik meg negyedik címszereplőről, de én akartam felszállni erre a vonatra. Én akartam beszélgetni róla és okosodni.
Voltaképp a változás érzékelését vehettem volna egyfajta elégedettségi elégtételnek, de valahogy nem volt még rá alkalmam, hogy igazán örüljek is neki. Mara szavaiból ítélve neki sokkal egyhangúbbnak tűnt az egész eddigi élete. Ott volt még mindig a tény, hogy én mind idáig semmit nem is vettem észre. Ez pedig valahol elképesztően lenyűgözött. De ha neki kellett hozzá egy élet, akkor én semmi jóra nem számíthattam fél évvel a hátam mögött.
- Van is meg nincs is. Amikor valami inkább csavarja az orrom, azt nehezebb figyelmen kívül hagyni, mint eddig. A fegyver hangja is hangosabb és kellemetlenebb, de megszokható. Az a legkevésbé az, hogy változó mennyire tudom uralni és teliholdkor szinte lehetetlen. Olyankor úgy érzem, hogy leural és valakinek bántódása esik, akinek nem kellene. Nem szeretném, hogy valaki úgy járjon, mint én akkor. – nem akartam hazudni, bizonyára teljesen tisztában volt azzal, milyen újként az átváltozás azon kívül, hogy fájdalmas. A fájdalom a legkevesebb, megtanultam tolerálni, az ingerküszöböm is kezd kitolódni hozzá.
- Segítő technikák? Próbáltam meditálni, hátha lecsillapodik, de nem tetszett neki, én sem tudtam nyugodt maradni és hagytam a francba. – ha az amatőrség fájna, most azért kicsit elsüllyednék. Lehet teljesen hülyeség, amiket kipróbáltam eddig, de tényleg nem működött. Most bezzeg nem éreztem semmit ezek közül, csak a folyamatosan pulzáló izgatottságot. Ahelyett azonban, hogy ezt felhoztam volna, csak bólintottam.
- Millió meg egy másik kérdést vetett fel, e csak a végére érünk. Mi van a falkával? Meddig tolerálnak valakit?
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptyHétf. 15 Júl. 2024 - 14:45


It's never too late for a sweet treat

Hogy zavar-e ez a diszkrét távolságtartás, ami most köztünk van, és ahogyan beszélgetünk egymással? Azt hiszem igen is meg nem is. Egyrészt nem zavar, mert az Atlantában köztünk történtek, no meg a legutóbbi kiborulásom ellenére meg tudtuk őrizni a normális viszonyt, és nem alakult ki egy olyan szituáció, ahol nem tudom teljesíteni azt, amit megígértem, vagyis hogy segítek neki a vérfarkasságával megbarátkozni. Másrészt viszont igenis frusztrál, mert ha választhatnék, akkor inkább visszatekerném az időt, amikor még együtt voltunk. Amikor még más volt a "normális", a mindennapi. Tudom azonban, hogy ezen túl kell lépnem, még ha nehéz is. Pont erre jó ez a fal amit felhúztam, ebbe fektettem a bizalmamat, hogy ez majd segíteni fog. De attól még nem könnyű, nagyon nem. Mindegy, nagylány vagyok, meg tudok birkózni a problémáimmal.

-Sose mondd, hogy sose. Még lehet belőled a legújabb Gordon Ramsey. - mosolygok rá a főzést illetően - szerintem sosincs késő elkezdeni főzni tanulni és gyakorolni, elég ha az embernek van egy kis érzéke hozzá, amibe kapaszkodni tud, és azt fejleszteni, márpedig tapasztalatból is tudom, hogy ez az érzék megvan Archie-ban. Persze nem lovagolok sokat a témán, nem kötöm mindenáron az ebet a karóhoz, hisz önmagában már a gesztus, hogy készült palacsintával csak azért mert jövök, megható és nagyon kedves. Valószínűleg ezért is jövök kissé extrán zavarba attól, hogy még csak besegíteni sem tudok, csak egy helyben ülni, míg végül ő is csatlakozik az asztalhoz.

Elnevetem magam az esszé feladatra adott válaszán. -Szépen vagyunk, rögtön az elején kifogásokat keresel? - kérdezem viccelődve, egy-két pillanatra átengedve magamat annak a régi, ismerős érzésnek, milyen jó volt önfeledten nevetni és poénkodni vele régen, de aztán figyelmeztetem magam, így erőszakkal visszatuszkolom magam mentális falam biztonságos rejteke mögé, és inkább komolyabb témákra terelem a szót, hogy azzal is foglalkozzunk, ami miatt valójában itt vagyok. Amíg a válaszát hallgatom, belekóstolok a palacsintába, ami nagyon jó lett, szinte teljesen olyan, mint amit én szoktam csinálni. Lehet, hogy egy vakteszten fel sem ismerném, melyik-melyik. Ezt egy apró hümmögés és egy szám szélén bujkáló mosoly is alátámasztja, de mivel épp mondat közben van, ezért nem szakítom félbe őt. Az, hogy a kis monológja végére elfogy az első palacsinta a tányéromról talán elég bizonyíték, hogy tényleg finom.

Megvárom, míg a gondolatmenete végére ér, leteszem a villát, iszom egy kortyot a vízből és utána szólalok meg. -Először is... hát, nevezheted állapotnak, de talán szerencsésebb, ha mint egyfajta új életre gondolsz, mert hát... innen nincs visszaút. Ha állapotként gondolsz rá az olyan, mintha azt mantráznád magadban, hogy mindez csak átmeneti. - megköszörülöm kicsit a torkom, nem akartam nagyon filozófusba átmenni, de szerettem volna kifejteni az álláspontomat a kifejezést illetően.

-Azt jól érzed, hogy össze vagytok kapcsolódva, és az, hogy hogy van egyikőtök, hatással van a másikra. Persze nem mindig értetek egyet mindenben, a farkas ösztönlényként néha sokkal egyszerűbben akarná megoldani a dolgokat, míg az emberi oldalunk úgymond lelkiismeretként vagy józan észként ott van, hogy meghozza a döntéseket. Ha megvan azonan az összhang köztetek, akkor ezek az ellentétek sokkal ritkábbak lesznek, de azért elő fog fordulni. Hiába vagyok több, mint 28 éve vérfarkas, még én sem mindig értek egyet a bennem élő négylábúval. Szóval ezt ne érezd gyengeségnek se most, sem pedig később. - picit elhallgatok, kicsit hosszúra sikerült ez a monológom, iszom is egy kortyot, egyrészt azért, mert szinte elfelejtettem közben levegőt venni, másrészt pedig szeretnék hagyni egy kis időt, hogy Archie-ban ülepedni tudjanak a szavaim.

-Nálam ugyebár egy kicsit más a helyzet, mint nálad. Én nem tudom milyenek a "szimpla" emberi érzékek. - idézőjelet rajzolok az ujjaimmal a levegőben a szimpla szónál, érzékeltetve, hogy nem pejoratív értelemben mondtam -Nekem mindig is az volt a normális, hogy gyorsabb és erősebb vagyok, fejlettebbek az érzékeim, mint azoknak, akik nem farkasok vagy alakváltók. Nekünk fiatalon azt kellett megtanulnunk, hogyan fogjuk mindezt vissza, hogy azoknak, akik nincsenek beavatva a természetfelettibe, ne gyanakodjanak. - nem mindig volt ez egyszerű, főleg kamaszként, amikor a tomboló hormonok még egy ember szervezetét is megkavarják, nemhogy egy vérfarkasét, aki sokkal intenzívebben érzékel mindent.

-Visszafogni a farkast... nos, nem mindig könnyű, bár az enyém szerencsére a nyugodtabbak közé tartozik, így az esetek többségében nincs vele baj. -persze kivételek akadnak, például most is, mert neki hatványozottabban nem tetszik az, hogy szimpla ismerősökként ülünk és beszélgetünk az asztal két felén. Van azonban elég mentális erőm ahhoz, hogy visszaszorítsam őt, és ne engedjem elhatalmasodni rajtam. -Habár összehasonlítási alapom nincs, de szerintem megvan annak a szépsége, ha intenzívebben élsz meg egy-egy illatot, ízt vagy épp érzelmet mint a boldogság, szerelem ...- észbe kapok, mielőtt kiejteném a "vágy" szót, gyorsan megköszörülöm a torkomat, és próbálok javítani a helyzeten, terelni. Ez nem az a vonat amire fel akarok most ülni.

- Persze a másik oldal is ott van, a szomorúság, a harag és a hasonló negatív érzelmek ugyanilyen hévvel tudnak rád törni, és hát igen, ezeket meg kell tanulni kezelni. Ehhez azonban idő és türelem kell, ez sajnos nem megy egyről a kettőre, segítő technikák azonban vannak. - még mindig érzem, hogy némi pír ott van az arcomon az iménti majdnem-elszólás miatt, így egy korty vízzel próbálom lehűteni magam, és türelmetlenül toporgó farkasomat. -Na, most aztán rád zúdítottam csomó mindent, nagyon filozófikusra sikerült? Vagy valamennyire választ tudtam adni a kérdésedre? - kérdezek vissza, hangomba pedig igyekszem könnyedséget csempészni - több-kevesebb sikerrel.
Mara & Archie




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat 296245
༄ ༄ ༄
it's never too late for a sweet treat Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptyVas. 14 Júl. 2024 - 10:45



it's never too
 late for a sweet

Sosem volt szokásom segítséget kérni senkitől, hiszen nem is kaptam általában. A rossz beidegződések talán, hogy magam akartam megoldani az elmúlt félév szülte viszontagságokat - de belátom, hogy nem hogy sikerre vittem volna, talán még olaj is volt a tűzre. A farkas nem hogy a háttérbe vonult volna, itt mintha szabályosan megbolondulna teliholdról teliholdra. Mintha most kapna igazán erőre, ez pedig nem tetszett nekem. Kicsit sem. De mindefölött kár lett volna tagadnom, hogy jól esett Marát újra és újra látni, hiába is mantráztam magamban, hogy az ittlétem megint csak átmeneti.
Mint akkor Atlantában.
Most egy kissé furcsán visszafogott volt, talán a legutóbbi kiborulása késztette arra, hogy így tegyen. Én igyekeztem tiszteletben tartani mindezt, mégis egyfajta frusztráció lett úrrá rajtam. Mi voltunk itt és mégsem úgy. Elcsevegtünk, de mégsem olyan mélységgel. Mint két idegen, akik sosem tudnának azok lenni. Vagy lehet csak én gondoltam ezt is.
- Az én főztöm arra jó, hogy átmenetileg jó megoldásnak tűnjön, de sosem leszek profi. Bár igazad van, időm itt rengeteg van és nem is akarok menzára járni. Elég a kantinos kajákból. - kis mosoly az én szám szegletében is bújkált, de figyelmeztetnem is kellett magam, hogy én vagyok a házigazda, nem állhatok meg csak úgy szemezni vele.
- Persze, annyira ismerlek már. De egy palacsinta még bocsánatos bűn, nem? - nem hagytam, hogy lebeszéljen arról, nincs még erre sem szükség. Ez a legkevesebb, hogy készülök valamivel amit amúgy is megtettem volna ha nem jön át, legfeljebb nem palacsintával készülök ha csak magam vagyok.
De ha már itt illatozott az ő főztje, hát menten bele kellett kóstolnom. Nem is tudtam megállni, hogy kiélvezzem az ízét, még ha ennyire látványosan is sikerült. Ezeket az ízeket elfelejteni is képtelenség volt, most pedig megint belépett az életembe, vele együtt. Egy újabb gondolatot hessegettem el, hiszen nem azért beszéltük most meg a találkzót, hogy nosztalgiázzunk.
Rettenetesen nehéz volt.
Mentőkézként jött a téma Lilyről. A kislányról speciel épp csak hallottam és csak elképzelni tudtam ezt a jelenetet, ahogy a járókába teszi, erre pedig elmosolyodtam. Biztosan elég testhezálló feladat neki ez a kettő, nem féltettem, hogy feltalálja magát a konyhában. Alighanem velem nehezebb dolga volt, de ezt már nem említem fel neki, inkább újabb adagot burkolok be az ételből.
Kíváncsian figyeltem, ahogy belekóstol. Nem zavart volna ha mint tanítvány alul maradok az értékelésben, egy kis kritika sosem vágott még földhöz. De azért érdekelt, hogy mit szól hozzá. Hagytam, hogy kibontakozzon és kiszolgálja magát mindennel, amivel csak szeretné.
- Sajnos ilyen rövid idő alatt nem lettem planetológus, szóval alighanem egy karcsú egyoldalas esszét kapnál az árapály változásokról. - ha viccelődött, hát akkor én is belementem. De a megjegyzésére eltűnődtem.
- Őszintén szólva úgy éreztem, hogy el tudom nyomni örökre és ezért soha nem próbáltam meg utánajárni hogy is van ez az állapot. Azt hiszem állapot. Vagy valami egészen más...? - próbáltam kiolvasni a vonásaiból a feltételezésem mivoltát, hogy vajon helyesen ítéltem-e meg. Tényleg így éreztem ezt, hogy csak átmeneti.
- A legutóbb nem voltam napokig a helyzet magaslatán, így azt hiszem az ő jóléte összekapcsolódik az enyémmel. Az jó tulajdonságnak számít, hogy ha erős, én is az vagyok és fordítva? Nem sok jót tapasztaltam, erősebb vagyok, jobban hallok, jobb a szaglásom és mintha olyan érzékekhez jutottam volna hozzá, melyek sohasem voltak. De azt hiszem mondhatom azt, hogy ezek jó dolgok, ha szívesebben adnám vissza annak, aki megharapott. - őszinteséget várt, én őszintén feleltem.
- De mesélj te, mint aki mindig is ebben voltál, hogy látod és éled meg. De úgy is kérdezhetném, te mit tartasz jónak? Miből fakad mindez? Hogy fogod vissza azt a sok késztetést, amit a farkas diktál? - az jobban érdekelt, hogy olyan, aki nem tapasztalt meg mást mint ezt a létet miért ragaszkodik hozzá.
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptyHétf. 17 Jún. 2024 - 13:03


It's never too late for a sweet treat

Nem tudom, hogy ebben a helyzetben most idegesnek kellene lennem vagy sem. Elvégre ismerem (ismertem?) Archie-t viszonylag régóta, és a vérfarkasságról is szinte mindent tudok, így a megfelelő magabiztossággal kellene rendelkeznem a szituáció kezeléséhez, ám azért ott motoszkál bennem némi bizonytalanság, de az is inkább az ide nem illő érzéseimnek és gondolataimnak köszönhető. Ezeket kell a falam mögé rejteni, nem pedig botor módon hagyni, hogy a régi Mara előbukkanjon - nem engedhetem meg ezt magamnak, különben minden összekavarodik. Archie-nak most nem további drámára van szüksége, hanem egy higgadt emberre, aki segítséget nyújt neki. Én pedig pontosan ez szeretnék lenni neki.

Inkább csak mosolygok, kissé talán zavartan, amikor reagál a viccelődős megjegyzésemre a bio-akadályt illetően, de jobbnak látom, ha erre egyebet nem mondok vagy teszek, nem szeretnék olajat önteni a tűzre. Tereljük biztonságosabb talajra a beszélgetést. Valószínűleg az a legjobb mindkettőnknek. -Hát, azt elhiszem, a házias ízeknek nincs párja. - bólintok, egyetértve azzal amit mond, és visszanyelem azt a megjegyzést ami kikívánkozik belőlem, miszerint ha szeretné, időnként tudok áthozni abból, amit a családnak főzök. Úgy érzem, azzal átlépnék egy határt, bár akár szimplán baráti gesztusnak is lehetne tekinteni. Hmm, dilemma. Talán inkább most jobb, ha csendben maradok ezzel kapcsolatban. 

- Amíg itt vagy, profi szakács leszel, aztál majd ha visszamész, elkápráztathatod a többieket a főzőtudásoddal. - kívül széles mosoly, míg belül megforgattam a mellkasomban a kést - nem a legszerencsésebb témaválasztás a múltra való tekintettel sem, meg most sem saját elhatározásból van Archie kényszerpihenőn, de remélem, ezzel nem rontom el túlzottan a hangulatot. Jó is terelésnek a palacsinta. -Kedves tőled. De ugye tudod, hogy nem azért ajánlottam fel, hogy segítek, mert valamit várnék cserébe? - kérdezek vissza, bár akár költői is lehetne a kérdés. Tudom, hogy tudja, régen sem voltam más. Még azoknak is bármikor akár kérés nélkül is segítettem, akik kevésbé álltak közel a szívemhez. Ettől függetlenül jól esik az, hogy gondolt erre, ráadásul az édesszájú énem külön örül a palacsintának.

A maximalista és tettrekész énem viszont kicsit kényelmetlenül érzi magát, hogy csak ácsorgok amíg Archie ezerrel pörög a konyhában. Amikor kihúzza a széket, leülök, és ujjaimat babrálom tehetetlenségemben, vagy épp néhány miliméterrel arrébb mozgatom a tányért vagy épp a villát, hogy pontosan középen legyen a teríték. Furcsa érzés, mikor csak ülök arra várva, hogy kiszolgáljanak. Általában fordított a helyzet. Azon viszont elnevetem magam, hogy Archie mennyire kiélvezi a falatot, amit "lopott" a lasagna-ból. -Örülök, hogy ízlik. Azért izgultam kicsit, hátha ez az adag nem lett jó. - teszem hozzá, és tényleg megkönnyebbülök. Az otthoni adagból ettem pár falatot, bár az utóbbi napokban az étvágyam nem az igazi. Ahogy az alvásminőségem se, meg úgy szinte semmi, de ez az, amit kívülre igyekszem nem mutatni. 

-Ilyenkor berakom a járókába, szóval kicsit "csalok". - elmosolyodom, közben magamban visszafojtok egy nevetést, amit az a kép okoz, ami lelki szemeim előtt megjelenik, vagyis hogy mi lett volna, ha anno Archie-t is elzárom valahova (például egy felnőtt járókába), amíg főzök. Sokkal gyorsabban és sokkal tisztább konyhával készültek volna el az ételek, bár tény, hogy sokkal kevésbé lett volna élvezetes az egész folyamat, ha nincs ott mellettem. Elnyomom a pillanatnyi szorító érzést a szívem környékén ami erre a gondolatra megrohamoz, és nem hagyom, hogy bármi kiüljön az arcomra ebből. Még akkor sem, ha a farkasom odabent azóta elégedetlenkedik, hogy beléptünk ide. Ő merőben más stratégiát alkalmazna, ha rajta múlna a dolog. Én most akkor is úgy döntök, hogy a felvillanó kép hangos megemlítése talán átmenne egy határon, hiszen a közös múltunkra emlékeztetné őt is. Valószínűleg jobb, ha ezt nem feszegetjük, a lényeget megbeszéltük legutóbb amúgy is. 

Tekintetemmel követem, ahogy leül, és én is befordulok a lábaimmal szembe, eddig kicsit féloldalasan ültem. Az asztal jól megpakolva mindenfélével ami a palacsintázáshoz kell, és nem tudom merre járt az orrom és egyéb érzékeim, hogy csak ekkor szúrom ki a kókuszt, mint plusz hozzávalót. Még farkasorr nélkül is szerintem egyértelműen belengi a konyhát az illata. -Na akkor hamarosan kiderül, a tanítvány utolérte-e a mesterét, vagy van még hova fejlődni. - mosolyodom el szélesen, átengedve a szűrőn egy kisebb, talán ártatlanabb jellegű viccet. Ez még talán határon innen van. Ugye? Jaj de nehéz ez. Nehezebb, mint gondoltam. -Csak egy kis vizet, de hagyd csak, intézem. - legyintek, mert tényleg nem akarom teljesen kiszolgáltattatni magamat, így nyúlok is az üveg felé, hogy töltsek a pohárba, megelőzve őt. 

Ezután a palacsintához nyúlok, majd a tányéromra teszek egyet, ezek viszont a legfrisebbek, így kicsit még meleg, tehát várok, az asztallapra fektetve az alkarjamat, párhuzamosan a felsőtestemmel. -Igen, az első feladatod az lesz, hogy a hold fázisairól és a farkasokra való hatásáról írj egy 15 oldalas beadandót. Mindezt pedig egy hét múlvára. - nagyon komolyan adom elő, minden erőmet összegyűjtve, de nem igazán tudom elrejteni a szám szélén bujkáló mosolyt, amiből hamarosan nevetés lesz. -Na jó, ez csak vicc. Viszont tényleg van számodra egy feladatom. Szedj össze minimum öt dolgot, ami miatt jó vérfarkasnak lenni. A rossz oldalából eddig talán többet láttál, de szeretném, ha átgondolnád, miért is lehet jó ez, hogy ez most megtörtént veled. - nem tudom, mennyire könnyű vagy épp nehéz számára ez a feladat, de talán ha kicsit elmélkedik ezen, egyszerűbb dolgunk lesz harmóniába hozni őt a farkasával.

-Nem kell egyből válaszolnod, nyugodtan gondold át, aztán ha megvagy, akkor majd szólj. Igazából... nem is muszáj megosztanod velem, ez inkább neked lesz egy mankó a rosszabb napokra. - szükségesnek tartom még ezt hozzátenni, mert nem szeretnék egy plusz nyomást ráhelyezni esetlegesen azzal, hogy mint valami tényleges házi feladatot, be kelljen mutatnia nekem. Már az is elég, ha elgondolkodik ezen.

-Viszont most átadom a terepet, kérdezz. Mi az, ami leginkább érdekel ezzel kapcsolatban? Elindulunk onnan, aztán majd haladunk sorban. - egy fokkal vidámabb állapotra kapcsolok a korábbi tanárosból, mert én reggelig tudnék szerintem a vérfarkasságról beszélni, de azokat a témákat szeretném legelőször érinteni, ami a legnagyobb kérdőjel benne. Amíg a válaszára várok, a csokis öntetért nyúlok, hogy felturbózzam a palacsintát. Éhséget nem érzek, bár az édességnek külön gyomor van, legalábbis mi édesszájúak ezt valljuk. Az ilyeneket nem azért esszük mert éhesek vagyunk, hanem mert finom.
Mara & Archie




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat 296245
༄ ༄ ༄
it's never too late for a sweet treat Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptySzer. 12 Jún. 2024 - 17:29



it's never too
 late for a sweet

A kis apróságnak nem szokott ilyen jó illata lenni, ebben pedig úgy éreztem akár egyet is érthetnék a bennem lakozó farkassal. Direkt meg akartam várni őt a palacsintával, amit már tegnap kifundáltam, hogy elkészítek. Igazán elégedett lehettem az eredménnyel, mert hosszú hónapokba kellett kikísérleteznem pontosan ugyanazt a receptet, amit ő alkalmazott. Meg kell hagyni maradandót alkotott, mert azóta is dobtam össze sűrűn olasz ételeket és nem feltétlenül csak amiatt, mert némelyik rettentően gyors. Legszívesebben menten belekóstoltam volna a gusztán kinéző ételbe, de fegyelmeztem magam, hogy majd akkor ha mindennel elkészülök. Házigazda létemre nem bűnözhettem csak úgy.
- Az a funkció most szünetel. - az ég adta világon nem akartam célozgatni semmire, főleg miután láttam, hogy az a széles vigyor milyen hamar ereszt le. A keserű valóság, hogy mi most más célból voltunk itt és már rég nem az a viszony volt közöttünk, mint amilyen akkor volt. Mégis valahogy az volt a benyomásom az egészről, hogy olyan volt a kapcsolatunk, mintha ott folytatnánk, ahol félbe szakadt.
- El vannak kényeztetve, én mondom. De most, hogy mondod... nem változott az ízlésem, inkább csak kiélvezem, hogy egy ideje nem menzakosztot eszek. Na azt semmiképp nem hiányolom a frontról. - az olasz mindig jó, ha pedig ő készíti, különösen. De nem volt időm megállni egy percre sem, mert a palacsinta még mindig nem sütötte meg magát, nekem ez pedig remek lehetőséget adott arra, hogy átgondoljam, miről és hogyan kellene majd beszélgetnünk.
- Így van. Mondtam, hogy készülök. Ha pedig te segítesz nekem, akkor nem maradok hálátlan. - úgy éreztem, hogy ki kell fejtenem az indokot, mert ha valamit, hát üres kézzel nem szerettem senkit várni. De azért egy hálás mosolyt sikerült mellé tálalnom. Mikor kifejtette, hogy a friss kaja amit hozott csak az enyém, akkor már nem tudtam megállni, hogy ne nyúljak villáért. De még mielőtt megkóstoltam volna a lasagnát, válaszoltam a kérdésére és mintegy ellenkezést megelőzendő mozdulattal húztam ki mögötte a széket.
- Csak helyezd magad kényelembe, semmi más dolgod nincs. - azzal be is toltam a jókora lecincált darabot. Biztosan eredeti képet festhettem így, mert aztán más dolgom sem volt, mint kiélvezni a falat ízét - ami még mindig utánozhatatlanul az ő ízvilága volt.
- Mmmm... bocsánat. Nem tudom máshogy kommentálni, ez még mindig elképesztően finom. - eresztettem meg egy mosolyt a megjegyzésem mellé, miután letettem a tányéromra lenyalva a villát. A többit majd később megeszem. Gyorsan vissza is csuktam a tetőt a dobozra és jó mélyen visszaszívtam a megjegyzést, miszerint nem értem hogy van még mindig egyedül.
- Akkor neked van ezúttal bio-akadályod. - most, hogy már én is sikeresen összekészültem még az italokkal is, elégedetten ültem le hozzá az asztalhoz vele szemben elhelyezkedve, miközben nyugtázhattam, hogy maximálisan rá figyelek. Az észrevétele megmosolyogtatott. Az azonban meglepett, hogy nem esett le rögtön neki, pedig aztán a kókusz belengte gyakorlatilag az egész helyiséget.
- Hazudnék ha azt mondanám, hogy elsőre sikerült, de nem kellett sokat kísérleteznem. Azt hiszem hiányzott az ívilág. Nehéz visszaszokni a sajáthoz, ha annyira jókat csináltál. Szóval megpróbáltam leutánozni. Remélem ízlik is és eltaláltam, de igazából még mindig úgy az igazi, ha te csinálod. - kezdtem bele a monológba, aztán rájöttem, hogy talán kicsit túlfeszítem a húrt. A farkas mindjárt elégedetlenül morrant egyet a visszalépésre. - Szóval mit kérsz inni? - böktem a két üdítő és az üveg víz felé és töltöttem is, amint megkaptam a választ rá, hogy melyikből kér. Palacsintához mégis csak hülyén nézett volna ki, ha borral készülök. Pedig esküszöm megfordult a fejemben.
- Nos... azt hiszem készültél te is, mégpedig házi feladattal ha jól sejtem.
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptyKedd 11 Jún. 2024 - 17:25


It's never too late for a sweet treat

A két nappal ezelőtti találkozásunk kész érzelmi hullámvasút volt. Kiabáltam, vigasztaltam, sírtam, nyugodt voltam és nevettem - mindezt igen rövid idő leforgása alatt. Az üzenetváltásaink alapján ezt mondjuk senki nem mondta volna meg - épp ezért fogalmam sincs, mit várjak a mai alkalomtól. Próbálom az agyamat arra átállítani, hogy semleges legyen, mert egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, hogy megint úgy elveszítsem a kontrollt, mint tegnapelőtt. Rám nem jellemző módon reagáltam többször is, erre pedig nem vagyok büszke. Én nem ilyen vagyok, én olyan vagyok, aki nagy stresszben, a legnagyobb nyomás alatt is kedves, türelmes és higgadt. Kicsit kifordultam önmagamból a napokban, de ennek - terveim és reményeim szerint - vége.  Újra a régi, megszokott Mara vagyok. 

Cseppnyi idegességemet mosoly mögé rejtem, ahogyan Archie megjelenik az ajtó túloldalán, orromat pedig szinte egyből megcsapja a jó illat, nem is tudom szó nélkül hagyni. -Csak egy kis apróság. - bólintok, beljebb lépve és levéve a cipőmet. Egy gyors pillantás körbe elég, hogy lássam, rend van, legalábbis a múltkorihoz képest. Bízom benne ez azt jelenti, hogy Archie tényleg jobban van. Nagyon ijesztő volt olyan mélyen látni őt, és ha felidézem, segít abban, hogy a célra irányítsam a tudatomat, és ne hagyjam eltéríteni. Mire feleszmélek, Archie ismét a konyhában van, én így a kanapéra teszem a táskámat, a lasagna-t pedig a konyhapult egy szabad részére. 

-Kukta és krumplipucoló fiú vagy inkább konyhai bio-akadály? - vigyorom kiszélesedik, de aztán gondolatban jól meg is szídom magam. Távolságtartás Mara, semmi flört jellegű beszólás! Még a nyelvemre is ráharapok kicsit, ezzel büntetve magam az elszólás miatt. Inkább terelem a figyelmemet azzal, hogy válaszolok a kérdésre. -A család szereti az olasz, heti 1-2 alkalommal biztosan valami ilyesmit szoktam főzni. Reméltem, hogy nem változott az ízlésed, és még te is szereted, azért mertem hozni egy kicsit. - hamar kiderült még anno, hogy mindkettőnk nagy kedvence ez a konyha és ízvilág, így régebben is gyakran készítettem ilyesmit.

-Ó, hogy nekem csináltad a palacsintát? - hangomban őszinte meglepődés, belépve még azt hittem hogy korábban készítette magának, és még akkor se raktam össze a képet, amikor láttam, hogy frissen csorgatja a tésztát a serpenyőbe. Tényleg kicsit szanaszét van a fejem, ha az alapvető összefüggéseket képtelen vagyok észrevenni. -Egyébként a lasagna csak a tiéd, otthon nekem van még bőven, egy kisebb hadseregre valót kell főznöm általában. - mosolyodom el, ezzel leplezve zavaromat. -Segítsek valamit pakolni?- egyik lábamról a másikra helyezem a testsúlyomat, kicsit haszontalannak érzem magam csak itt álldogálni, míg Archie pakol.

-Semmi extra, kis takarítás, főzés, sok-sok Lily - sorolom a napom főbb pontjait, de aztán mielőtt tovább folytathatnám vagy visszakérdezhetnék, közelebb lépve az asztalhoz megcsapja az orromat valami, amit eddig nem is értem miért nem éreztem. -Ez...kókusz? - enyhén félrebillentem a fejem, ahogyan a palacsintás tányért még közelebb húzom magamhoz egy kicsit, amíg még egy mélyet szippantok az illatokból. -Megjegyezted az arányokat? - mosoly kúszik az arcomra, és nem mondom, hogy valahol nem hat meg az, hogy azt a palacsinta receptet csinálta meg, amit anno én is rengetegszer sütöttem neki. Emlékeztetem azonban magam a falra, így kívülre nyugodt maradok, nem engedek teret a nosztalgiának, még ha ez most egy fokkal nehezebbé is vált. 
Mara & Archie




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat 296245
༄ ༄ ༄
it's never too late for a sweet treat Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptyKedd 11 Jún. 2024 - 14:25



it's never too
 late for a sweet

Már elhatároztam, hogy fogjuk ezt az egészet átbeszélni. A múltkori kényelmetlen pillanatokra emlékezvén gondoltam lefoglalhatjuk magunkat addig is evéssel, az mindig működött. Akkor is működött, amikor megbeszéltük, hogy visszamegyek a frontra. Többé-kevésbé. Mindegy, most kifejezetten más a helyzet, csak semmi búcsú, csak semmi szomorkodás. Igazából belegondolva az utóbbi napok vagy hetek eseményeibe, jól esett a lelkemnek, hogy nem csak az unokaöcséimre számíthattam és kölönös érzés volt, hogy nem messze laktam egy olyan valakitől, akivel volt közös múltam, nem csak pár napos ismertségem, sem közös küldetésem. Hanem olyan igazi, életszagú átlagos múltam, ahol nem a tiszt és a katona voltam, hanem egy egyszerű amerikai polgár. Ezt nem igazán mondhattam el sűrűn magamról. Nem azért, mert nem ismerkedtem volna eleget másokkal, hanem inkább amiatt, mert az időm nagy részét a katonaság kötötte le és a bajtársakat nem a környékről szedtem össze. Akárhogy is próbáltam szépíteni, ha tudtam is hogy bármelyiküket kereshetem, sok mérföld volt közöttünk és nem is találhattam meg akárkit a nyűgjeimmel.
Már azelőtt hallottam a motor majd a lépteinek a közeledő hangját, hogy bekopogott volna. Épp ezért nem öntöttem újabb adag tésztát a serpenyőbe, hanem csak a konyharuhát a vállamra sapva sarkon fordultam. Meggondoltam magam, mégis csak szeretnék ajtót nyitni neki. Nem is azt figyeltem, mit hozott, csak a vonásait kutattam és nyomban széles mosoly ült ki az arcomra. Csak az orrom kezdett el súggni arról, hogy hozott is valamit. Így hát gyorsan el is álltam az útból.
- Szia! Te is készültél. - jegyeztem meg félig kérdő hanglejtéssel az amúgy nyilvánvalót. Azt már nem tettem hozzá, hogy az egyik kedvencemet. Nyomban becsuktam az ajtót, hogy az illat ne is akarjon kiszökni.
- Mint látod van, ha pedig az ember egyedül él, hát kénytelen megtanulni a kedvenceit. - eszembe is jutott, hogy folytathatnám a palacsintát, így aztán hagytam, hogy Mara kibontakozzon a lepakolással és inkább vissza siettem a serpenyőhöz, hogy újabb adagot süssek ki.
- Általában van kedvem, legtöbbször valami egyszerűt. A bonyolultabbakhoz még inkább a kukta státuszt birtoklom. Vagy inkább a krumplipucoló fiúét. - tettem hozzá ez utóbbit viccelődve.
- Nagyon jó illatokat hoztál magaddal, direkt esett a választás rá? - céloztam a tál tartalmában lapuló ételre, mert akárhogy is néztük, ezt korábban is a szokásosnál többször csinálta meg nekem is. Én pedig nagyon rákaptam. Megfordulni nem volt már időm, mert be akartam fejezni a palacsintát, hogy aztán az utolsót is a tányérra csúsztathassam ki és az asztalra pakoljam.
-  Szóval most ki eteti meg a másikat jobban versenyt játszunk? - hálás pillantásom árulkodó volt azt illetően, hogy már mennyire szívesen megkóstoltam volna a főztjét, de még előtte minden egyéb adalékot ki akartam készíteni az asztalra mint a tejszínhab és a csokis öntet. Azért előkerült a juharszirup is, háta azóta másban utazna. Végül csak hoztam kétféle tányért mindkettőnk elé az evéeszközökkel. Kissé búgócsiga látszatát kelthettem, de addig is szerettem volna szóval tartani.
- Milyen napod volt ma?
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptyKedd 11 Jún. 2024 - 13:50


It's never too late for a sweet treat

Míg Ricket várom, hogy hazaérjen, a kanapén ücsörgök felhúzott lábakkal, miközben Lily a szőnyegen építőkockázik. Kezemben a telefon, görgetem végig az üzeneteket, amiket Archie-val csevegtünk az elmúlt két napban, és néhány résznél megcsapkodom a homlokomat a mobillal. Amikor írtam, fel sem tűnt, de most így visszaolvasva egyértelmű, hogy szinte megállás nélkül flörtöltem vele, már amennyire ezt üzenetekben lehetséges. Ez teljesen ellentmond azzal, amit megfogadtam magamnak, vagyis hogy távolságot tartok tőle, ami az ilyeneket illeti, hiszen az csak összekavarna mindent. Fizikailag nem tudnék úgy sem távol maradni, hiszen megbeszéltük, hogy segítek neki a vérfarkasos dolgokban, illetve hogy saját négylábújával harmóniába kerüljön. Az adott szavamat pedig sosem szegem meg. Csak jobban oda kell figyelnem magamra, mit írok és mondok, mikor Archie-ról van szó.

Amikor a bátyám hazaér, nyugalmat erőltetek magamra. Kedélyesen csevegek vele néhány percet a napjáról, Lily-ről, majd nem részletezve pontosan mi az, de szólok neki, hogy elmegyek, mert programom van. Látom rajta hogy furcsállja, sőt böki az oldalát a kíváncsiság, de nem kérdez, ami meg is lep, meg nem is. Nem igazán tudja, hogy kezelje azt a dolgot, hogy felfüggesztettek a munkahelyemen, és ez természetesen megviselt. Rick sosem volt az érzelmek nagymestere, de a maga módján támogat és mellettem van - például hogy kevésbé bosszantó. Érzem magamon a tekintetét, ahogyan a kocsikulcsot magamhoz véve kisétálok a bejárati ajtón, de azon kívül, hogy "vigyázz magadra", nem szól semmit, bár majd' megpukkad. Csak puszit dobok nekik, majd már kívül is vagyok a házon.

Az autóban terjed a finom illat, ami az anyósülésre tett jénai tálból árad - ezt még korábban kihoztam, hogy elkerüljem a testvérem kérdezősködését, hova viszem a kaját. Kitolatok a felhajtónkról, majd mindössze néhány perc múlva leparkolok Archie háza előtt. Nagy valószínűséggel meghallotta, így sokat nem ücsöröghetek, mégis, kell egy-két perc, míg összeszedem magam, felhúzom magam köré azt a falat, amit elterveztem, hogy fogok. Barátságos és kedves leszek Archie-val, ám minden egyéb érzelmemet és gondolatomat el kell zárnom a fal mögé, egy széfbe. Nem hagyhatok nekik teret. Nem állom meg, hogy a visszapillantóban még ne nézzem meg, nem vagyok-e túl kócos vagy nincs-e rajtam valami maszat a Lilyvel való játékból, de aztán fogom a tálat és a táskámat, majd az ajtóhoz lépkedek, ahol kopogok.

Csak akkor megyek be, ha kiszólnak hogy szabad, vagy maga Archie nyitja ki, mindkét esetben mosollyal az arcomon lépek be, belül pedig fékezve a farkasomat, aki teljes izgalomba jött a férfi láttán. -Szia! Hmm..palacsintát sütöttél? - kérdezem, a levegőbe szimatolva, szememmel pedig automatikusan a konyha felé pillantok. -Látom már jól feltalálod magad a konyhában, de azért én is hoztam valamit, nem tudtam, mennyire van időd meg kedved főzni. - nyújtom felé a tálat, amiben lasagna van. Azt főztem otthonra ma délelőtt, és gondoltam ha már úgyis megbeszéltük hogy jövök, csinálok egy plusz adaggal Archie-nak is . Étvágytól függően 2-3 étkezésre szerintem elég. Mindezt tényleg csak amiatt, mert nem tudtam, hogy mennyire eszik mostanában házi kosztot, van elég gondja enélkül is. Bárkiért megtenném. Azt pedig, hogy Archie nem csak szimplán "bárki", messze űzöm a gondolataim közül. 
Mara & Archie




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat 296245
༄ ༄ ༄
it's never too late for a sweet treat Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptyKedd 11 Jún. 2024 - 13:10



it's never too
 late for a sweet

Az ígéret szép szó, ha pedig el is jönnek, úgy lesz az igazi. Nem kételkedtem benne, hogy Mara ne érkezne meg időben, de legalább szólt volna ha mégsem tenné így. Azért időnként a telefonra néztem, hogy esetleg mégis variálódik a program, de akkor legfeljebb rám marad ez a sok minden és vagy két napos kaja marad.
Való igaz, hogy a férfi szívéhez a gyomrán vezet az út. Ebből kiindulva talán nem akkora csoda, hogy én a konyhában kötöttem ki unalmas és magányos óráimban. Szeretem az ételkészítés minden fortélyát, báját, bűvészkedését megismerni, esküszöm olyan mint valami stresszoldó, csak még éhes sem maradok. Nem kimondottan a főzést magát, hanem az alkotás ízét élem annyira. Amikor valami remeket készítek édességből, mint a tévében azok a hatalmas cukrásztorták a különféle hírességek asztalán, mikor már másra nem maradt energiám csak a háttérben zoomolni a képernyőt. A Cake Boss című műsorban érdekes volt nézni, ahogy azokat a remekeket elkészítik a legkülönfélébb technikával. Elvétve, ha időm úgy adódik vagy kellően zombi állapotba amortizáltam már magam, csak bekapcsolom egy-egy részét és nézem, amíg el nem alszok rajta. Hogy miért nem a filmek? Nem is tudom, azt keresni kellene, hogy mit nézzek, ezt meg mindig adták ismétlésben a késői órákban.
Most én leszek itt a cake boss és az lesz, amit én mondok és ahogy óhajtom. Más kérdés, hogy nekem nincsenek kuktáim, cukrászaim, egymagam kell, hogy összedobjam azt a különleges kókuszos palacsintát. Minden egyes darabja és grammja megvolt a fejemben, az emlékeimben, ahogy a kiötlője csinálta. És akit most szerettem volna megvendégelni vele.
Most a múltkorihoz képest azért sokkal rendezettebb volt minden, rendet raktam, még takarítottam is kicsit - ugyan a konyha nem erről árulkodott, de már fordítottam arra gondot, hogy a tojáshéjak ne szanaszét heverjenek a pulton és mindent beáztassak. A készülődés remek alkalmat adott arra, hogy szép lassan letegyem a vállaimról a napi stresszt, amit azok a papírhalmok okoztak amik most a falhoz voltak pakolva katonásan rendbe válogatva. Nem úgy, mint tegnap az őskáosz kellős közepén. Az ajtót direkt nyitva hagytam, hogy ne kelljen még a zár bíbelődésével is foglalatoskodni, ha Mara megérkezik. Voltak kérdéseim. Nem túl sok, de voltak. A gondolataimat is sikerült azóta rendeznem, szóval ha minden jól alakul, akkor ma nem fogok úgy szétesni. Soha többé nem szeretnék annyira szétesni.
Mara & Archie




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat EmptyKedd 11 Jún. 2024 - 9:29


Tamara Mason & Archibald Collins
2022. október eleje
Szolgálati lakás.




I'm okay.
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
it's never too late for a sweet treat Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

it's never too late for a sweet treat Empty
Témanyitásit's never too late for a sweet treat Empty

Ajánlott tartalom

it's never too late for a sweet treat Empty
 

it's never too late for a sweet treat

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Sorry I'm Late
» always late, never on time
» Home, sweet home