Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 181 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 181 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (186 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:56-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Mocsaras vidékeken EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

Mocsaras vidékeken EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Mocsaras vidékeken EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Mocsaras vidékeken EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Mocsaras vidékeken EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Mocsaras vidékeken EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Mocsaras vidékeken EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Mocsaras vidékeken EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Mocsaras vidékeken
Minden mágia megköveteli a maga árát.
ÜzenetSzerző
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 19:38

Véget ért a játék
Archíválásra került
Moderator
A staff
Moderator
Elõtörténet :
Mocsaras vidékeken B33f683b8dda320cc683c9db3762a601aa3d7083
az élet írja
Titulus :
Elfogadó szép üzenet
Kapcsolatban :
Play by :
Arcátlanul arcnélküli
༄ ༄ ༄ :
Mocsaras vidékeken Dad5623e64ffe52e1fd958cd231591bec5d62aeb
User :
staff

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 19:34


   
Leo & Vicky

   
-

   

   

   
Őszintén felkacagtam a megnevezésemre. Behajtó... ha kicsit is keményebb és érzelemmentesebb lennék, no meg ha Dun nem akarnak mindent észérvekkel megoldani, talán igen, lehetnék behajtó is. Leo jó irányban puhatolózik, de úgy látom, nem tud eltekinteni attól, hogy én csakis a „rossz” oldalon állhatok, pont mint ő.
- Talán a te munkád túl veszélyes is. - jegyzem meg mosolyogva, mindentudóan. - Vigyázz magadra jobban, ha így folytatod, tönkreteszed a cuki pofidat. - játszok a szavakkal könnyedén, szórakozottan. Leo eleve érdekes jelenség, én meg szeretek a szavaimmal hatni másokra, még ha aztán nem is sülnek el olyan jól a dolgok, mint kellene vagy szeretném, attól még hatásos.
A szavai magára vonják a figyelmemet, minden egyes aprócska információt elraktározok magamban, amit a meggondolatlan fecsegésével kikotyog. Szóval Leo valami nagykutya gyerkőce? Hm... talán jobban is jönne egy ilyen kapcsolat, mint eddig gondoltam.
Nyomozó énem azonnal előbukkan, magabiztos mosollyal nézek fel a férfira és nem tudom megállni megjegyzés nélkül.
- A körözési plakátok is igen népszerűek manapság. - kacsintok rá. - Bár, úgy tudom, ahhoz csúnyább dolgokat kellene tenned, mint az üzletelgetés. - teszem még hozzá elgondolkodva.
Leo közel sem volt a körözési plakátokhoz, amennyire láttam, az adatbázisunk nem is ismerte. A pasas vagy valamit nagyon jól csinált, vagy olyan kapcsolata van, amit bárki megirigyelhetne. Ezt a két opciót hagytam neki, más eszembe se jutott.
Időközben a  távolban vadkacsák szálltak fel, megtörve a este csendjét, engemet pedig emlékeztetve az idő múlására. Leo szavai is erre következtetnek, de azért nem hagyom azonnal faképnél. Még élveztem egy kicsit a jókedvűségét, a lazaságát. Üdítőnek találtam a helyzet és helyszín ellenére is.
- Talán igazad van... - gondolkodom el komolynak tűnően, majd széles mosoly jelenik meg az arcomon. - Kedves, te nem félsz semmitől? - teszem fel. - Hidd el, Rose Harborban jobb, ha a hátad mögé nézel. Nem csak az eltűnések miatt.- ingatom a fejemet. - Túl sokat engedsz meg magadnak, ne legyél ennyire... - keresem a szót, ahogy felpillantok az arcára, a vonásaiban, a szemében keresve a tökéletes jelzőt, ahogy pár másodpercnél tovább állapodok meg a szemeinél. - Ennyire felelőtlen. Bár talán nem ez a legjobb kifejezés... - lépek el tőle, egyértelműsítve, hogy indulni készülök.
- Örülök, hogy találkoztunk. Vigyázz magadra! - intek neki és Frank úrnak is.
A bokrok felé veszem az irányt, ahonnan jöttem. Időközben már lerúgtam a cipőmet, mezítláb teszem meg azt a néhány lépést az ösvényen, hátra sem nézve...
A hideg csípi a bőrömet, ahogy ledobom a cuccaimat és módszeresen mindent a táskámba gyömöszölök. Vérfarkasvér ide vagy oda, attól még fázom és örömmel fordulok át bundásabbik énembe és ösztönösen a Holdra vonyítok, mikor az előbukkan a felhők mögül. A fejem kiörül, az izmaim ellazulnak és átadom magamat a farkasomnak.
 

 

 
Vendég
Vendég
Anonymous

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 19:31

- Frank Úr nagyon lelkes - vágtam rá Vicky szavaira, hiszen kifejezetten sértett, ha valaki nem talált kedvelhetőnek és ebben az esetben nagyon is nehezemre esett különbséget tenni négylábú kompániám és tulajdon jómagam között, kik hát valamiért csak egy entitásként funkcionálunk. A nők szerették a gombszemű, helyes ábrázatú kisállatokat - talán ezért flörtöltek velem is, ha úgy adódott -, ezért a már első alkalommal is tűzről pattant vérfarkas lányt csak megpuhítja majd tán a mozgó orrú, roppant rokonszenves dakszli. Feltéve, ha Franknek sikerül összeszednie magát.

- Te vagy a falka behajtója? - szellemeskedtem vakmerően, ám szavaimból inkább elismerés, mintsem élcelődés hallatszott - Elég menő. Pont mint az én munkám. Az is elég veszélyes - mutattam bólogatva bevert ábrázatomra, hogy némi elismerést csikarhassak ki szépséges ügyfelemből, hiszen korábbi megjegyzései mézként csepegtek amúgy is könnyen olvadó szívemre.

- Mondanám, hogy talán még érdekes is lenne együtt dolgozni, de sajnos lehet, hogy inkább megritkítanád az üzletfeleim számát, akkor meg mehetnék az utcára énekelni, vagy hangszeren játszani... darabokat írni a helyi színháznak... el kéne abba a társulatba egy Shakespeare-i véna, én mondom - csicseregtem, majd hümmögve emésztettem saját mondataimat - Hé... nem is olyan rossz ötlet... Tégy tönkre és végre az álmaimnak élhetek majd... ha nem kéne a tulajdon apám elől bujkálnom, még plakátra is kerülhetne a pofázmányom.

Szememmel végigkísértem, ahogy gondos mozdulatokkal elteszi a nehezen megszerzett árut és diadalittas harciassággal felszegtem államat, beletartottam az esti szélbe, majd megeresztettem egy széles, győzelmi mosolyt.

- Tudtam, hogy ez az eset sem fog ki rajtam - ujjongtam - Persze, ha holnap reggelre örökre eltüntethetetlen hiúzfüleim maradnak... - tettem hozzá halkan és megdörgöltem arcélemet.

Fejemet oldalra biccenve, szinte alig hallgatózva néztem, ahogy a lány hozzám beszél, de sokkal inkább lekötött ajkának görbülete és annak változása, miközben a szavakat formálta, mintsem, hogy megkondítsa bennem a vészharangot a tartalom, melyet közölni próbált.

- Mintha Marco morgolódott volna ilyesmiről a műhelyben - biggyesztettem le az ajkamat, aztán legyintettem - De ő mindig morgolódik... Undok egy alak. Kerüld, ha teheted. A családban az ész és  sárm génjeit nem osztották el egyenlően - böktem a mellkasomra - De majd... gondolom vigyázok... Te vigyázol, Vicky, a titokzatos farkasnyomozó?
Leonard Daugherty
cactus
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Mocsaras vidékeken LlMTnR

Mocsaras vidékeken MtgWnl
User :

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 19:27


   
Leo & Vicky

   
-

   

   

   
Azt hiszem Leo alapvetően szórakoztatott kicsit. A stílusa üdítő volt a rose harbor-iak között. És ugyan a városban mindenféle embert meg lehetett találni, a legtöbbel nehezen jöttem ki, hiszen hát hogy is mondjam... nem kedvelték a stílusomat. Nem is értettem, hogy miért? Kis ártatlan lányka vagyok... néha.
- Erősek az ösztöneim és a viselkedésem szorosan összefonódik a vérfarkasságommal. Valószínűleg csak ez érzi. - néztem a kutyusra. Sajnáltam, hogy megijesztem, őszintén, de nem tehettem róla. Azon kívül, hogy próbáltam minél nyugodtabb lenni és a hátsó sarokba dobni bestia-énemet, ami valljuk be, nálam kb lehetetlen volt, nem igazán tudtam mit tenni. Ez egy ösztön. Az ösztönt pedig nagyon nehéz felülírni állatban és emberben egyaránt.
Kétkedően és kíváncsian hallgattam a férfi szavait, pláne mikor felajánlotta, hogy kipróbálja a szert. Még ellenkezni se volt időm, mire ő már a nyelvére csepegtette a cuccot és szemforgatva figyelhettem, ahogy köpni-nyelni nem tud az ízétől. Nos, legalább nem halt bele. Nyugtáztam, mikor végre ismét a saját hangszínén és stílusában fordult felém. Egy elismerő mosollyal néztem rá, miközben mérlegeltem a történéseket.
Láthatóan semmi baja nem esett Leonak, így abban megbízhatok, hogy ez nem méreg. A szavai is ezt támasztották alá. Teljes mértékben igaza volt, hiszen mi oka lett volna pont az Alfa anyját megmérgezni, ha sokáig akar a városban maradni. Duncan is azt mondta, hogy nem ismer semmiféle haragosát, akit Leonak hívnának, így részben, de szerinte is megbízhatok benne. Amennyire persze az ösztöneim engedik. Ebben szabad kezet kaptam.
A gondolataim közepette ért egy megjegyzés, amire felvillanyozottan kaptam fel a fejemet. Ó, Leo, ha tudnád, hogy mennyire közel jársz az igazsághoz...
- Már oldottam meg más ügyeket is. Csak néhányan nem értékelik a stílusomat. - Jegyeztem meg, hadd rágódjon egy kicsit a dolgokon, miközben elvettem tőle a fiolát és a pipettát. - Ha tényleg beválik, Duncan meg fog keresni. - tettem hozzá átadva Alfám kérését. - Köszönetmondásként és persze egy esetleges alku érdekében. De ennél többet nem tudok. - folytattam, miközben táskám egy biztonságos zsebébe mélyesztettem a fiolát.
- Cserébe szeretnélek figyelmeztetni, hogy óvatosan a környéken. Az elmúlt időkben eltűnt néhány társunk a falkából és alakváltókról is hallottam. - adtam át neki az információkat. - Nem akarok kombinálni, de furcsák az egybeesések és körülmények. Jobb, ha vigyáztok magatokra. Senki se akarja a hullaházban végezni. - Hogy honnan tudtam mindezt? Talán csak úgy, szóbeszédből, de az is lehet, hogy a munkám révén. Meghagytam a lehetőséget Leonak, ha kombinálni és találgatni akart. A munkám nem volt titok, nem tehettem róla, hogy eddig nem tudta vagy sejtette.
 

 

 
Vendég
Vendég
Anonymous

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 19:19

- Frank Úr nagyon lelkes - vágtam Vicky szavába és cipőmmel megböktem a földön reszkető ebet - Uralkodj magadon, kérlek!

Az állat kérlelően nézett vissza rám fekete gombszemeivel. Még emlékeztem rá, hogy milyen könnyen megszokta a bennem lakozó hiúzt, ám mivel más alakváltóval nem volt szerencsém diskurálgatni (köszönhetően a Papa vaskalaposságának), így csak mostanában eszméltem a szomorú és csalódottságot okozó felismerésre, hogy a dakszli sem a vérfarkasoknak, sem más alakváltóknak nem volt elvakult rajongója. Ezen sürgősen változtatnunk kell, mondtam a minap Franknek és attól kezdve alaposan ügyletem rá, hogy mindig magammal hozzam, mikor a körülmények engedték. A vérfarkas lány társaságát biztonságosnak ítéltem meg a hét kilós kutyára nézve. Saját épségemet jobban kockán forgottnak tartottam-

Vicky pimasz és félreérthető megjegyzését szándékosan elengedtem a fülem mellett, hisz' ki voltam én, hogy tisztességtelen ajánlatokra csak még nagyobb tisztességtelenséggel válaszoljak - még ha a verbalitásban ki is merült minden fajtalankodás - majd figyelmemet inkább ittlétünk miértjének szenteltem... volna, ha Vicky nem célozza meg szívemet a legférfiszívet melengetőbb bókkal, mint valaha férfiú kaphatott. Szemem megtelt csillogással, szám pedig szélesre nyílt.

- Valóban azt gondolod? - dobbant nagyot szívem és egyik kezemet a mellkasomra is szorítottam, hogy a Cupido nyilát meghazudtoló pontossággal betaláló megjegyzés helyét csak még közelebb érezhessem magamhoz - Remélem nem csak elveszett, de meg is találja önmagát.

Szívesen csevegtem volna még a költészetről, melyet nem mellesleg lényegesebben fontosabbnak és előrébb valónak tartottam, mint a sisakvirág helyettesítőjén rágódni (esetleg szó szerint), ám Vicky határozottságának grimaszolva engedelmeskedve, hiszen nem tehettem mást, a poétikus vizekről az üzlet tárgyilagosságára tértünk.

Ahogy nem vette el az üveget leeresztettem a kezemet és vállat vontam.

- Nem méreg, de ha gondolod kipróbálhatjuk - vontam vállat könnyedén és vidáman, azzal hüvelykujjammal lepöccintettem a dugót a fiola tetejéről, belemártottam az ampullát és a lány lehetséges tiltakozását, vagy bármilyen közbeavatkozást kivédve a számba csepegtettem egy keveset a rémes ízű folyadékból.

- Azannyaúristenit - fintorodtam el és kézfejemmel megdörgöltem a nyelvemet, hogy eltávolíthassam róla az undorító utóízt - Ennek legfeljebb az íze öl, nem a hatása.

Becsuktam számat és visszahelyeztem a dugót, majd feltörekvő hányingeremen egy diszkrétnek mondható böfögéssel segítve próbáltam szóhoz jutni.

- Nem igazán áll érdekemben megmérgezni annak az Alfának az édesanyját, kinek a területén tanyázom - magyaráztam a hányingertől elcsukló hangon, de küzdve, hogy mondókám végére érhessek - Mondták már, hogy vallatónak, vagy nyomozónak kellene állnod amúgy? Kevésbé nemes bók, mint engem poétának nevezni, de kinek a pap, kinek a papné ugyebár - szusszantam egyet. Frank idegesen pillantott fel rám bogárszemével. A természet kezdte lassan megadni magát a sűrűsödő alkonyatnak, ám a külső sötétségen kívül semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam egyelőre.

- Nem vagyok nő, hogy méreggel öljek. Sem gyilkos, hogy egyáltalán öljek. Kivéve, ha párbajoznom kellene szívem hölgyéért - folytattam lassan normális hangszínnel - Az alakváltók és vérfarkasok közti érthetetlen és sekélyes feszültség sem foglalkoztat. Nekem aztán lényegtelen, hogy ki mivé és mikor alakul. Olyan tökfilkó sem vagyok, aki kitalálna valamilyen váltságdíjat a segítségéért úgy, hogy nem szorul rá - magyaráztam - Igazából nincs vesztenivalód, de ha olyan vakmerő és rátermett vagy, mint azt eddig egyértelműen a tudtomra adtad, akkor kipróbálod magadon. Láthatod... ölni nem öl, legfeljebb lesz tőle egy kiadós hasmenésem - fejeztem be a védelmi beszédet - A hátulütője az, hogy nehéz hozzájutni... ám valami azt súgja, hogy igencsak szeretnétek már békésebb vizeken tudni a mamát és mivel nem tartom magam féleszűnek, így az is egyértelmű, hogy utolsó köreiteket futjátok a megoldást illetően. Így hát nincs más hátra, mint előre és ez egy biztató gondolat.

Újra felé kínáltam a szert.

- Vidd magaddal, aztán ha működik váltságdíj gyanánt ajánlj nekem párbajozási lehetőséget, mert hogy írjak a jellem nemességéről, ha nem tudok nemesen megszenvedni kissé - mosolyodtam el jó kedvűen - Így válhatok költővé, te meg megoldottad életed első ügyét, nyomozó kisasszony.
Leonard Daugherty
cactus
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Mocsaras vidékeken LlMTnR

Mocsaras vidékeken MtgWnl
User :

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptyHétf. 9 Okt. 2023 - 19:04


   
Leo & Vicky

   
-

   

   

   
Leo stílusa továbbra is ugyanaz az úriemberre hajazó, a szavakat könnyedén pörgető volt, mint legutóbb. Ez a színjáték vagy nekem, mint ügyfélnek szólt, vagy tényleg ez volt a stílusa. Mindenesetre üdítően hatott a legtöbb rose harbor-i ismerősömhöz képest. Nem tudtam nem mosolyogni a szavain, és kíváncsian pislogtam a tacskóra, akit épp bemutatott.
- Frank úr nem tűnik túl lelkesnek a velem való találkozást illetően. - néztem rá érdeklődve. Már rég megszoktam, hogy a legtöbb kutya nem igazán kedvel, mert a bennem élő vadállatot jobban érzékelik, mint az emberi énemet. Nem sértődtem meg, hiszen ez voltam én, de majd ha egyszer lesz időm vagy akaratom állatot tartani, biztosan kutyát szerzek. Talán ha kölyökkorától kezdve mellettem van, megszokja a farkasszagot.
- Máshogy is megoldhatjuk. - villantottam pimasz mosolyt, mikor ismét visszatértünk a lábaim elé boruláshoz. Lett volna egy-két ötletem, és az ártatlanok között azért voltak kevésbé ártatlan és jogtiszta ötletek, mint egy kedves kis szolgálati fegyver. No, nem mintha terveim között lett volna Leo letartóztatása. A férfi már így is némileg közelebb vitt bizonyos lehetőségekhez. Aztán akkor meg kiderülne, hogy saját szakállra kutakodok, amit Duke nem néz jó szemmel.
- Igen jól fűzöd a szavakat. Egy költő veszett el benned. - jegyeztem meg burkolt dicséretként. Kellemes, ugyanakkor néha idegesítő stílusa volt Leonak, de talán csak azért, mert úgy kerülgette a forró kását, mint boszorkányok az üstöt.
Aztán szerencséjére végre előkerült az, amit hozott nekem. A magyarázatára összehúztam a szemöldökömet és kétkedően pislogtam a fiolára, majd Leo arcát kezdtem tanulmányozni. Láthatóan nem bíztam benne teljesen, hiszen miért tettem volna? Ki ő nekem, hogy tényleg segíteni akarjon? Még megfenyegetni se fenyegettem meg, ráadásul nem is lett volna mivel.
Mindenesetre, amikor felém nyújtotta a fiolát és a csepegtetőt, még nem vettem át tőle. Kérdéseim és kételyeim voltak. Nem akartam beleugrani egy olyan esetleges megállapodásba, aminek nem ismerem a részleteit.
- Mi a garancia, hogy biztosan működik és mondjuk nem méreg? Nem téged kérdőjelezlek meg, inkább a forrásodat. - magyaráztam kétkedően, de azért igyekezvén magabiztos maradni. - Ráadásul nem beszéltünk a fizetségről. Tudom, hogy mit mondtam legutóbb. De azt is tudom, hogy a magadfélék nem dolgoznak ingyen. - Jobb volt, ha Leo most először előállt a kéréseivel, különben simán faképnél mertem volna hagyni. Ha ez az elixír létezik, és tényleg csak egy vérfarkas és az eső kell hozzá, akkor bármelyik, megbízható boszorkánnyal is tudnék üzletelni. Mondjuk ott van Madison Cooper. Duncan szerint megbízható, a férje a falkánk tagja volt. Biztos segítene, ha beavatjuk.
- Lehet tőle függőség? Mivel jobb, mint a legerősebb nyugtatók? Mindennek van hátulütője, Leo... Tudnom kell. - jegyeztem meg határozottan, várva a válaszokat.
 

 

 
Vendég
Vendég
Anonymous

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptySzomb. 7 Okt. 2023 - 17:32

Fejemet oldalra biccentve küldtem mosolyt az egyre növekvő sziluettű lány felé. A hangokból úgy hallottam, hogy Vicky farkasalakban érkezett a növényzet takarásában, s a levegőbe szagolva igyekeztem kideríteni, hogy a laposra klopfolásom kompenzálása-e az, hogy a csinos kis vérfarkas ádámkosztümben (ebben az esetben évakosztümben) lép elém és még egy kósza fügefa levelet sem sikerült szereznie, elvégre errefelé nem sűrűn akadtak fügefák, de aztán csendesen mulatva tapasztaltam, hogy ennek lehetősége a nullára csökkent, hiszen tökéletesen emberi ruhában - sőt cipőben - közeledett. Nem lehet minden nap születésnapod, öreg, sóhajtottam jó kedvemet megőrizve, majd fél lábra álltam és belesüllyesztettem ökleimet zsebembe. Amúgy is, mit kezdenék én egy félig idegen, teljesen pucér lánnyal...? Hogy imádhatnám én a női nemet anélkül, hogy közben jó szándékomat ne mocskolja be a férfiak alantassága...? Igaza van, hogy jobb az erényeimre vigyázni.

- Remélem lesz alkalmam bizonyítani elköteleződésemet a nemes ügyért - mentem bele a heccbe és nem kerülte el figyelmemet a pillantás, mivel a lábam mellett reszkető Frank Urat illette. Lehajoltam és felemeltem a gombszemű állatot, ki zavartan szagolt Vicky irányába, majd farka gyorsan bekunkorodott hasa alá.

- Frank Úr, Vicky - mutattam a lányra és fordítva - Vicky, Frank Úr teljes ebzeti valóságában. Csúcs jópofa egy állat, szülinapi ajándék volt. Most, hogy anyám ilyen messze került tőlem lehetséges, hogy jövőre hoppon maradok a kreatív és nagylelkű ajándékokat illetően... és ha már ajándék, apropó... - belenyúltam kabátzsebembe, majd előhúztam egy ezüstösen csillogó folyadékkal telt apró fiolát. A dugó alatt egészen úgy tetszett, mintha magától keringett volna a varázslatos kis anyag és beletartottam a szürkületi fénybe, melyben még így is jól kivehető volt, hogy nem hétköznapi holmiról van szó.

- Hidd el, hogy valóban leborulnék a lábaid elé, ha veszélyeztetnéd egy kicsit az életemet - folytattam a könnyed flörtöt művészi folyamatossággal - De tisztában vagyok vele, hogy a még a modernkori lovagoknak is ártalmatlanítaniuk kell egy-két egyéb veszélyt, mielőtt az ilyen vadóc és önálló működésű kisasszonyok kezelésbe eszik őket. Legyen ebben az esetben a sárkány a Ward mama és ne harapd le a fejem a zseniális hasonlatért.

Vártam néhány másodpercet, hogy tovább csigázzam érdeklődését.

- Ez itt kérlek... vérfarkas lábnyomából nyert elixír - közöltem drámaian és úgy prezentáltam a fiolát, mintha magát a Mona Lisát sikerült volna megszereznem egy ügyfelem számára - Marha nehéz hozzájutni a cucchoz, mert kell hozzá egy vérfarkas alakban lévő farkas, aki úgy trappol bele a sárba, hogy abban utána esővíz gyűljön össze. Előnye, hogy végtelen mennyiségben hozzáférhető, pláne olyannak, aki maga is beletrappolhat a sárba, ha kedve tartja. Hátrányai közé tartozik, hogy nagy macera összegyűjteni. Viszont elég belőle naponta egy-két csepp, hogy az ordas koma nyugton maradjon - zsebemből előhúztam egy apró ampullát - Ez megteszi mértéknek.

Átnyújtottam a két tárgyat.

- Ha nem lennél elégedett, akkor megkérlek rá, hogy a pofázmányom másik felét verd, mert ezt az oldalt már kezelésbe vették és hiába a makulátlak gének, egy berepedt arccsont mégse forr össze olyan gyorsan, mint amilyen gyorsan talán jobb kedvre deríthetjük azt a túlkomor Alfátokat.
Leonard Daugherty
cactus
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Mocsaras vidékeken LlMTnR

Mocsaras vidékeken MtgWnl
User :

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptySzomb. 7 Okt. 2023 - 15:56


   
Leo & Vicky

   
-

   

   

   
Minden összecsapott a fejem felett. Nem volt elég, hogy a saját életemben semmi se ment úgy, ahogy szerettem volna, de még a falka és a munkám is nyomást tett rám. A falkáról természetesen Alec tehetett, mert ő volt olyan hülye, hogy engedte felpiszkálni magát, és nem én, nem én... Vagyis ezt próbáltam bebeszélni magamnak, ahányszor felmérgeltem magamat a Bétámon. Cseszd meg, Vicky! Ezt is felejtsd már el!
Azért persze a lelkem mélyén pontosan tudtam, hogy én voltam, az ki felébresztette az ösztöneit, és nem a véletlen műve, de a fenébe is...
Persze ha ez nem lett volna elég, akkor még a Dun által kapott feladatom is némileg zátonyra futott, mikor legutóbb Leo nem jött el az általa megszervezett találkozóra. Morgolódtam és a farkasom is tombolt. Olyan szinten, hogy jó pár szett ruhám bánta az ilyesféle kirohanásaimat. Victor persze beszélni akart velem, én meg nem akartam vele. Senkinek se akartam semmit se mondani, mert majd megoldom én. Hát... fogjuk rá, hogy lassan, de biztosan sikerült visszanyernem az önuralmamat, így nagy nehezen, de az újabb találkozó-ígéretbe is belementem, mikor Leo írt. Legalább addigra az önuralmam is visszatért.
Itt volt az idő, hogy komolyan vegyem a dolgot és ne folyton a saját meggondolatlanságaim miatt duzzogjak. Alec meg csessze meg! Meg ha már itt tartunk, akkor Leo is! Mindkettő megbízhatatlan volt... ennyi.
Farkasként, a számban a hátizsákommal szaladtam az Átok-tó felé. Nagyon reméltem, hogy ma tényleg itt találom Leot, mert ha nem akkor én fogok utána menni és abban nem lesz köszönet.
Élveztem, ahogy a levegő belekap a bundámba, az erdő illatai pedig nyugtatták a gondolataimat, noha a bennem élő vadállat mintha kicsit még mindig morgolódott volna, de... De ahogy telt az idő, megbékéltem mindennel és előre néztem. Előre, hogy tudjak segíteni Alice Wardnak.
Egy bokornál álltam meg és ott változtam vissza. Gyorsan öltözködtem, még egy egész kényelmes sportcipőt is sikerült beletuszkolni a táskámba, hogy ne mezítláb kelljen szaladgálni. Aztán ahogy az Átok-tó felé fordítottam fejemet, már biztos voltam benne, hogy Leo itt van. Az illata jó időkre belefészkelte magát az orromba, bármikor képes lettem volna felismerni.
Magabiztos léptekkel, határozottan indultam meg feléjük, mint kiderült nem egyedül jött. Egy teljesen átlagos tacskót éreztem, de ettől függetlenül a vérfarkasom megint morgolódni kezdett. Az állat idegen volt a számomra, hiába is tartottam aranyosnak az ebet. Azok a szemek! Vicky!
- Várom a lábam elé borulást. - vigyorodtam el, mikor végre beszédtávolságra kerültünk egymástól. - Mérges voltam, ajánlom, hogy megpróbálj kiengesztelni. - Köszönés? Ugyan már, az nem hozzám illett, pláne mert a férfi csúnya módon cserbenhagyott.
- Mindenesetre most itt vagyok és végre te is. - mosolyogtam rá őszintén. - Jelen esetben lehetek én a veszély? - szúrtam oda jókedvűen, érdeklődve. Én is észrevettem a monoklit a férfi arcán, de nem éreztem szükségét annak, hogy megjegyezzem. Ahogy ő is utalt rá, legutóbb jobb társasága akadt nálam.
 

 

 
Vendég
Vendég
Anonymous

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptySzomb. 7 Okt. 2023 - 0:52

Mélyet lélegeztem és próbáltam a racionalitás talaján kikövetkeztetni, hogy vajon eljön-e ma Vicky. Az első SMS után biztosan eljött volna... sőt, valószínűleg el is jött, csak én nem jöttem. A lány egyedül várt rám a mocsárnál, míg nekem laposra verte a pofám az a benga állat, aki elégedetlen volt az angyalhajjal, amit leszállítottam neki. Nem mondta, hogy azt várja, hogy skalpoljam meg a szegény ex-szárnyast... nem is tettem volna meg, csak lecsippentettem abból a szőke loboncból, mikor előttem állt a boltban. Fel is képelt utána, de a legszebb felképelés volt, miben valaha is részem lehetett. Aztán ellibegett a maga 180 centijével meg a sportautójával. Mennyei manna.

Szóval laposra verődtem és el nem jövődtem, de az áru megvolt. Áru, mit áru...?! Két kezem aprólékos munkája, a sárban négykézláb közlekedés éteri eredménye, létezésem legkeményebb (fizikai) munkája... Az volt, mit egy aprócska fiolában a belső zsebemben őrizgettem.

Visszahajtottam az RX-7 ellenzőjét, melynek türkében eddig gyógyuló pofázmányomat méregettem (szépen gyógyult, elvégre alakváltó voltam, stramm legény, meg angol is, azok alapból is furcsa ábrázatúak), majd kiszálltam és a földre tettem az eddig az ölemben terpeszkedő Frank Urat.

- Szükség lesz ma este a sármodra, öregem - dőltem a matuzsálem-korú kocsinak, mely csak a csodával határos módon vonszolta el magát a mocsár mellé, s az idevezető szakasz felért egy komplett Dakar rallival, csak épp dzsungel kiadásban. Ám túlságosan izgalmas volt a helyzet és az alacsony, barna hajú lány együttese, mely tornádó módjára szippantott be... Igen, határozott izgatottsággal reméltem, hogy Vicky eljön annak ellenére, hogy első alkalommal sikeresen felültettem.

Frank fázósan duzzogott a lábamnál,olykor szemrehányóan pillantott fel rám a magas fűből, a szürkületben szinte csak gombszeme villogott. Mindketten egyszerre kaptuk fel fejünket és kezdtük el hegyezni fülünket a megfelelő irányba.

- Jön már - ujjongtam halkan, Frank pedig bizonytalanul csóvált egyet a farkán nem tudva, hogy neki mekkora örömöt is hoz majd az idegen érkezése - Én sem vagyok benne biztos, hogy pontosan ki, de legalább én nem leszek felültetve... ó...

Elégedetten húztam ki magam és simítottam le őszi szövetkabátomat, mely az árut rejtette.

- Mielőtt bármit is mondanék engedd meg, hogy a lábad elé boruljak és a bocsánatodért könyörögjek - vigyorodtam el, mire a szemem körüli monokli fájóan összehúzódott, de férfias önuralmamnak köszönhetően sikerült visszafojtanom a feltörő szisszenést - Hidd el, hogy sokkal szívesebben jártam volna veled ingoványos talajon, mint, hogy azzal a bamba marhával töltsem az időmet... de nem mindig mi választjuk a veszélyt, nemde...?
Leonard Daugherty
cactus
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Mocsaras vidékeken LlMTnR

Mocsaras vidékeken MtgWnl
User :

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken EmptySzomb. 7 Okt. 2023 - 0:29


   
Vicky és Leo
Mocsaras vidékeken

   
Rose Harbor mocsaras vidéke, Átok-tó, 2021. nyár vége és ősz között valamikor
Leonard Daugherty
Alakváltó
Leonard Daugherty
Elõtörténet :
Titulus :
életművész / bűnöző
Karakter idézet :
"Jobb egy napig oroszlánnak, mint száz évig gyáva nyúlnak lenni. Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. (...) Bár sok helyt jobb ész nélkül lehasalni, ha az ember szeretné a bőrét megmenteni."
Play by :
Jim Sturgess
༄ ༄ ༄ :
Mocsaras vidékeken LlMTnR

Mocsaras vidékeken MtgWnl
User :

Mocsaras vidékeken Empty
TémanyitásMocsaras vidékeken Empty

Ajánlott tartalom

Mocsaras vidékeken Empty
 

Mocsaras vidékeken

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal