Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 178 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 178 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (180 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:55-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásEgyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyKedd 29 Aug. 2023 - 12:22



Az utóbbi időben amennyire lehetett, igyekeztem azok társaságát kerülni, akikkel részt vettünk azon a szeánszon. Én már csak így igyekeztem rá gondolni, egyre jobban elrugaszkodva attól, hogy voltaképpen még mindig nagy jelentősége volt és nem tudtam volna letagadni, hogy sok mindenben befolyásol, holott nagyon is szerettem volna. Persze néhányakkal ez elég nehéz lett volna, lévén, hogy egy suliba, mi több egy osztályba jártunk vagy valamilyen módon voltak közös találkozási pontjaink. Én ilyenkor csak igyekeztem nem tudomást venni róluk, mintha soha nem is ismertük volna egymást jobban.
Mert ez így is volt, sokakat csak látásból ismertem és miközben a családi kötelék egyre több részvételt követelt meg a kovenben, már kezdtem érteni, hogy akár egy olyan aprócska dolog is sokat számít, mint a bizalom, nem minden az erő.
De ha arról volt szó, hogy bárkviel szócsatába keveredjek, akkor minden más csak mellékes volt, a büszkeségem és a makacsságom bizony vitt előre. Tess viselkedése nem tetszett, volt benne valami erősen titkolózó jellegű, amire kíváncsi voltam. Tényleg soha nem sok szót váltottunk egymással, a mostani nagyjából máris több volt, mint minden eddigi kontaktunk.
- Tudom! - vágtam rá hirtelen éllel és határozottsággal, amit aztón meg is bántam, mert azzal nem mentem sokra, ha csak letorkolom. Itt sokkal többről volt szó, mint valódi magyarázatról.
- Engem is figyelnek, tudom, hogy bárhol és bármikor képesek rá. De én csak kocogni jöttem és nem megütni a bokám, na és te? - nem hagyhattam, hogy tereljen, ahogy azt sem, hogy befolyással legyen az indulataimra, mert akkor tényleg más irányt vesz a beszélgetésünk.
Egy darabig csak figyeltem, ízlelgettem a hallott szavakat és közben próbáltam kikövetkeztetni, hogy mi mennyire ferdítés. A vagdalkozás, a szavak, a testtartása, de főleg a mimikája mind arra engedett következtetni, hogy a hangsúly nem a történteken volt, hanem azon, ami itt és most történt. Talán annyi bizonytalanság körbelengett, hogy mivel korábban sem ismertem túlságosan, nem volt mihez viszonyítanom a viselkedését és így roppant nehéz volt. De a folyamatos hárítás és az, hogy valami rossz érzést hozzon ki belőlem, mind azt erősítették meg, valamit előlem rejteget és azt akarja, hogy elmenjek.
- Akkor legalább ketten vagyunk már így, van min osztozni. - én is túl akartam lépni ezen, de ennyi idő úgy éreztem roppant kevés volt. Az pedig pláne nem segített a helyzeten, hogy életem első komoly, felelőtlen és meggondolatlan döntésének igazán nagy ára is lehetett volna, ami Damoklész kardjaként lebegett fölöttem. Fölöttünk. De az indulatokat nem tudtam csak úgy parancsszóra elfojtani és úgy provokálta ki belőlem, mintha erre mindig is képes lett volna, csak még nem voltunk ilyen szituációban. Úgy fest neki is van mit a tejbe aprítania.
Most kell észnél lenned, Kay!
Közben pedig egészen közel álltam meg hozzá, teljesen bevonzott a viselkedésével, a valamit takaró kezével, az egész lényével és még csak az sem zavart különösen, hogy ütlegelni kezdett. A csapkodástól nem lett nagyobb a haragom, inkább megláttam azt a kétségbeesett fényt csillanni a szemében, amitől én magam is annyira tartottam olykor.
- Nem vagyok jobb, csak próbálok jó lenni. Ez ennyire baj? - végül késztetést éreztem, hogy a kezére fogjak, utána nyúltam volna, ha már meghátrálásra nem tudott késztetni. Ahhoz túl jó erőben voltam, ő pedig olyan elesettnek tűnt, akit inkább a dac hajt, mint a puszta erő. Fékeztem az indulataimat, nem akartam, hogy rám is átragadjon mindez. Pedig tudtam, hogy amit mond, abban volt igazság. Nem kis igazság és ez a keserűség a lélegzetvételemmel együtt újfent belém mart.
- Nem tudom, én is csak próbálom meghúzni magam, úgy tenni, ahogy elvárt. Te szabad ember vagy, én nem. - ezzel most eltalált. Kényes pont volt amióta csak tudtam, hogy anyám még mindennek ellenére, minden rossz ellenére is engem akart a koven élére. Mindketten ugyanabban voltunk vétkesek, mégis arról beszélt, hogy nincsenek lehetőségeink.
De, neki nagyon is vannak.
Mint ahogy egyszer minden megvilágosodik, számomra is egyértelművé vált, hogy mit rejteget, ahogy elhátrál.
Majd hátrált és hátrált, én pedig úgy indultam el ezzel egy időben vele, mintha valami képzeletbeli madzag összekötne minket. Erős bukfencet hányt bennem a tudat, hogy ez nem helyes és az, hogy mégsem kellene csak és kizárólag minden lépésünket úgy formálni, hogy az elfogadható legyen. Aztán meguntam a fogócskát és ha már elememben voltam, közvetlenül elé vágtam, hogy esélye se legyen meglépni.
- Mire készülsz? - tettem még egy nagyobb lépést felé. Nem rohantam le, nem csavartam ki a kezéből a fiolát, csak felé tartottam a tenyeremet. Talán kívülről elég groteszknek tűnhetett, ahogy így álltunk egymással szemben, de eszembe jutott, hogy mások is vígan folyamodtak tiltott dolgokhoz. A hirtelen beálló csendben azt éreztem csak, hogy meg akarom érteni őt.
- Mit akarsz tenni velem? - pillantottam le a kezére, majd tekintetem mélyen az övébe fúrtam.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Empty
TémanyitásEgyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptySzomb. 20 Május 2023 - 11:48


   
I've been having a hard time adjusting.
Kay nehéz ellenfél volt. Nagyon nehéz. Önkéntelenül nyeltem egyet újabb briliáns visszavágására és ha nem acélozom meg tagjaimat, hogy ellenálljak a hátrálás késztetésnek akkor a csatát elvesztve elárultam volna magamat. Elárultam volna azt, hogy ebben a véletlen és szerencsétlen találkozásban mennyit veszthettem. Nem, nem volt könnyű eljutni Zeke-kel New Orleans-ba és igen, a halálfélelem kerülgetett a vudu papnő barlangjában, különösen mikor a bukott angyal a földre került és egyedül, aktív erő nélkül kellett szembenéznem a három idegennel. Hogy mindezen fáradozást porig rombolja Kay Llewellyn azzal, hogy oda dugja az orrát ahová nem való... az arcomat lassan pirosra színezte az indulat.
- Mindenki nyomoz utánunk, Kay! - fakadtam ki és ezúttal minden érzelem és szó őszintén zengett a sötétedő erdő természetellenes csendjében - A tárgyalásnak vége, de szemmel tartanak a boszorkányok, az Elsők, az Alapítók... - hirtelen szabad kezemmel megérintettem torkomat ami egyszerre volt a zavar és a fojtogató érzés fizikai manifesztációjának megtapasztalása, tekintetem pedig némi szimpátiát keresve fonódott a fiúéba. Elvégre mindannyian egyedül birkóztunk meg ezzel. Hailey is. Kay is. Én is.
Épp ideje volt hát, hogy visszavágjak. Kay láthatóan hátrahőkölt Ava említésére és a lélegzetvételnyi szünetet kihasználva még szorosabbra kulcsoltam a hátam mögött tartott üvegcsére ujjaimat. Talán még néhány sértés és magától elmegy, csillant fel a reménysugár és újra felhúztam a vasbeton falakat magam köré, hogy majd azok mögül indítsam az újabb ágyútámadást. De Kay nem hagyott esélyt az előnyszerzésre. Vállaimat felhúzva csikorgattam a fogam és legszívesebben rávicsorítottam volna a fiúra, hogy képzelt és valós territóriumomat védjem vele. A fiú gyakorlatilag térdig gázolt lényem egészében és minden egyes új meghúzott határvonalat döngő lépteivel simított el a homokban. Levágta a távolságot kettőnk között, a levegő összeszorult szaporán lélegző testünk között és megéreztem a gimis fiúkat tipikusan övező dezodor és a sportolástól felhevült bőr illatának egyvelegét. Nem szoktam meg a fizikai közelséget és a merész lépés összekuszált minden hideg fejjel megtervezett stratégiai pontot a fejemben. Legszívesebben nekiestem volna mellkasának.
- Én nem a múltban élek - mordultam fel és álltam a sarat, miközben a félelem a fülembe súgta, Kay fizikai erejét kihasználva játszi könnyedséggel vehetné el a kis fiolát és vághatná földhöz, hogy tönkre tegye az utolsó reményemet aktív erőm felszabadítását illetően - Talán neked is ideje lenne már, hogy találj egy olyan célt ami nagyobb lehet a bűntudatodnál - próbáltam blöfföléssel bevinni a szúrást, hiszen nem ismerhettem a Llewellyn fiút annyira, hogy megleljem gyenge pontját. Intim szférám égett és ordított a közel ácsorgó idegen behatolásától és minden igyekezetemmel ki kellett zárnom fizikai közelségét ahhoz, hogy az elmepárbajt ha meg nyerve nem is, de legalább döntetlennel zárhassam. Túl nagy volt a tét.
- Mióta lettél az igazság és erény fehér köpenyes lovagja? - csattantam fel és hangomtól visszhangzott az erdő. Szemöldököm olyan erővel húzódott össze, hogy homlokom szinte sajgott a barázdáktól - Nem vagy jobb nálam, Kay - az indulattól mindkét öklömmel finoman meglöktem mellkasát, de biztosan nem eléggé ahhoz, hogy hátratántorodjon - Nekünk már nincs olyan többé, hogy lekerülünk a fekete listáról. És tudod mit? - széttártam karjaimat - Nekem jó így. Nem történt nagy változás ezzel. És csak hogy tisztázzuk... Kinek a szabályairól beszélsz? Az Elsőkéről? Az Alapítókéról? Mi köze nekik a boszorkányokhoz? Alexander Lackwoodnak igaza volt...
Nem fejeztem be a mondatot, az elharapott gondolat ott lebegett a fejünk fölött. Az indulattól mindkét öklömmel finoman meglöktem mellkasát... Széttártam karjaimat... Nem volt tudatos, hogy elrejtett öklömet kihúztam hátam mögül, ám Kay heves gesztikulációm közben megláthatta féltve őrzött titkomat. Némán pillantottam le a majdnem az orra előtt tartott fiolára, majd olyan sebességgel rántottam hátra ami csak tőlem telt. Szinte futva hátráltam el és szabad karomat kettőnk közé emeltem, mintha bármilyen varázslat származhatott volna onnan... Jól jött volna az a lángnyaláb ami New Orleans-ban lobbant fel tenyeremből.
Tess Snyder
Koven nélküli boszorkány
Tess Snyder
Elõtörténet :
Titulus :
egyetemista
Kapcsolatban :
losing the only person you have ever cared about will kill the last ray of sunlight holding you back from your own darkness

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Dd2790e8a13199a2b2d6dfb31c6f4858d618fa74

Karakter idézet :
"Creativity and psychosis often go hand in hand. Or, for that matter, genius and madness."
Play by :
Anya Taylor-Joy
༄ ༄ ༄ :
Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Tumblr_inline_pd23iitZtq1tect6h_400
User :

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Empty
TémanyitásEgyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyVas. 7 Május 2023 - 8:01



Lehetett velem szórakozni, bunkózni, mi több, még a kritikát is egészen könnyedén elviseltem magamhoz képest. De ha valaki ilyen vagy olyan, teljesen mindegy milyen okból kifolyólag próbált hülyére venni, azt nagyon nem szerettem. Márpedig éreztem ebben a kérdésben egyfajta lekoptatást, palira vevést és nem kevés titokzatoskodást. Sosem volt igazán szem előtt a társaságban sem, ezért nem is ismertem meg jobban közelebbről. Talán ő is inkább másokat akart jobban kiismerni, mint magára vonni a figyelmet. Mindenesetre most ez eléggé sikerült elérnie nálam.
- Nyomozás? Indokolt lenne utánad nyomozni? - a kérdés önmagában is úgy tűnt, mintha ordított volna az után, hogy derítsem ki, mire készül. Persze nyilván nem éreztem azt, hogy több közöm lenne hozzá, mint bárki másnak, mégis annyira próbálta a figyelmet eltolni magától, hogy pont ezzel a viselkedéssel vonta magára. Álltam a pillantását, egy kicsit sem hozott zavarba. Ő sem ismert még igazán engem és emiatt talán arra gondolt, hogy visszahúzódóbb vagy gyengébb jellem lennék, mert kevésbé vagyok a társaság középpontja. Ezzel gyakran tévednek velem kapcsolatban és már csak akkor bizonyosodnak meg az ellenkezőjéről, amikor már nyakig belemerültek ők is a szituációba.
Sajnálom, nem tehetek arról, hogy ha valami felkelti az érdeklődésem, akkor nehezen tágítok.
- Őt most ne keverjük ide. - gyűlöltem, ha felmerül bárkinél, bárhol. Szívesen kerültem volna el a témát, de ha egy mód volt rá, akkor kénytelen voltam beleállni a beszélgetésbe. Kelletlenül is vékonyra préseltem az ajkaim, ahogy vettem közben egy nagy levegőt. Nem hagyhattam, hogy kézbe vegye a beszélgetés irányítását, amikor én olyan szépen megragadtam. Valami azt súgta, hogy szándékosan hozza fel, hisz ő ugyanolyan érintett volt benne és ugyanúgy mindannyian meg voltunk akkor borulva. Aki azóta azt mondja, hogy nem, az csak hazudik.
- Neked talán az lett? Úgy állsz ott, mint anno mindannyian, amikor ő leleplezett minket. - vágtam vissza neki a feldobott képzeletbeli labdát. Ő szerette volna, tessék, én nem mozdultam, mi több, inkább csak közelebb lépdeltem hozzá. Az eddigi különös tompa melankóliából egy pillanat alatt rántott ki a szavaival és most jobban érdekelt mindennél, mit csinál ő itt az erdőben.
- Azt nem dugdosnád, nem igaz? Ha csak bűntudatod lenne... tilosban jársz? - hirtelen úgy éreztem magam, mintha lecsapni készülnék valami rosszra, ami nem rám vallott. Soha nem ütöttem jobban bele az orrom mások dolgaiba, amíg azok nem tették ezt az enyémekkel. Ő sem tette különösebben, de az iménti szavaival olyan sebeket mardosott meg, amik még igazán be sem gyógyultak. Én lelkiismeretes voltam, ez pedig nekem is túl nagy falatnak bizonyult. De én akartam megbirkózni vele. Én akartam leküzdeni, ehhez pedig nem kértem segítséget. Mindannyian elég messze távolodtunk egymástól, hogy ne tudjuk, a másik mennyire van jól avagy nincs.
- Nem tudom mire készülsz, de ne rúgj fel még több szabályt, ha nem muszáj. Így is épp eléggé figyelnek minket. - azzal pedig egészen közel léptem hozzá, ugrásra készen is, ha úgy van. Most már felettébb érdekelt, mire készül.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Empty
TémanyitásEgyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyCsüt. 4 Május 2023 - 19:35


   
I've been having a hard time adjusting.

Ennek is Zeke oka, állapítottam meg bosszúsan az elkerülhetetlen kelepcét látva és gondolatban nem is meleg, de inkább forró éghajlatra küldtem a hűtlen bukottat.
Szinte csak szorosabbra csavarta a nyakam körüli hurkot Llewellyn sajnos nagyon is jogos visszakérdezése. Hirtelen eszembe ötlött, hogy a fiú mindig is remek megfigyelőnek számított a balsorsa ítéltetett kovenben. Az emlékképek megrohantak, ahogy némaságba burkolózva gyakran mélyrehatóbb figyelemmel kísértem megnyilvánulásait mint azt a legtöbben tették, ám az én motivációm a boszorkányközösség tagjaiéhoz képest merőben más volt. Magasról tettem a Llewellyn család körül lengő kultuszra, hiszen egész éltemben Lola egyetlen boszorkánysággal kapcsolatos döntését tartottam előnyösnek: egy kovennek sem voltunk tagjai. Nem, Llewellyn sokkal intellektuálisabb volt fogékonyabb volt az évfolyamban mint a legtöbben és ezt nem a tanulmányai eredményekben, hanem inkább jellemének minőségében mértem. A rezonálás amely belőle áradt majdnem tökéletes szinkronban volt azzal a lüktetéssel amit saját mellkasomban éreztem. Egy ismeretlen helyről érkező sugallat azt sejtette velem, hogy hasznot nyerhetek abból ha tanulmányozom Kay mágiával kapcsolatos viszonyát - ez olyasmi volt mely az elmúló hónapok során egyre inkább feledésbe merült. Így mindenki közül ő volt az talán kivel a legszerencsésebb és egyben a legszerencsétlenebb is volt összetalálkoznom ezen az áldatlan órán.
- Ez most nyomozás vagy érdeklődés? - védekeztem azzal, hogy odavágtam, hiszen bíztam az elrettentés eszközében. Az égimeszelő fiú borzas hajáról markáns vonásaira siklott pillantásom és nyomatékosításképp belefúrtam tekintetem az övébe. Talán ilyen hosszan még sosem tartottam szemkontaktust a boszorkánnyal.
Horkantásszerű nevetéssel fordítottam el a fejemet Kay őszinteségére, nyelvem végigsiklott felső fogsoromon és a fák törzse között beszűrődő lemenő nap utolsó sugaraira sandítottam, majd fejemet kissé oldalra döntve visszatértem évfolyamtársamhoz. A szavak nem imponáltak, de az a nyers hangnem amivel elhangzottak kissé kizökkentett biztonsági zónámból.
- Szerintem valaki pontosan ugyanezt mondta Avának amikor előmászott az erdőből - dobtam le a minden eddiginél nagyobb őszinteségbombát - Csak nem déja vúd lett ahogy az ösvényen közeledtem? - böktem hüvelykujjal a vállam fölé a helyes irányt jelölve és arra számítottam, hogy a nevetségesnek egyáltalán nem mondható párhuzam olyan mennyire üldözi tőlem Kay-t amennyire csak lehet a város határain belül. Tévednem kellett.
Szarkasztikus vidámságom leolvadt arcomról és csupán fáziskéséssel tudtam rendezni vonásaimat. A francba! Önkéntelenül hátamhoz szorítottam féltve őrzött kincsemet és egy fél lépést tettem hátra. Kay előnyben volt, a lelepleződés pedig megégetett mint billog az óvatlan marhát. Gyors mérlegelésre volt szükségem.
- Lehet, hogy köze van ahhoz amiért ilyen szarul festesz - blöfföltem és szívdobogásomat visszatartott lélegzettel igyekeztem csillapodásra bírni.
Tess Snyder
Koven nélküli boszorkány
Tess Snyder
Elõtörténet :
Titulus :
egyetemista
Kapcsolatban :
losing the only person you have ever cared about will kill the last ray of sunlight holding you back from your own darkness

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Dd2790e8a13199a2b2d6dfb31c6f4858d618fa74

Karakter idézet :
"Creativity and psychosis often go hand in hand. Or, for that matter, genius and madness."
Play by :
Anya Taylor-Joy
༄ ༄ ༄ :
Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Tumblr_inline_pd23iitZtq1tect6h_400
User :

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Empty
TémanyitásEgyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyHétf. 1 Május 2023 - 3:48



Furcsán hatott az erdő ezen szakaszán egy olyan társaságba belebotlani, mint Tess volt. Nem tudtam volna az okát megmondani, talán azért, mert olyan észrevétlenül sétált a fák takarásában, mint én szoktam, amikor nagyon szerettem volna elérni azt, hogy tényleg, de tényleg senki ne lásson meg. Mindemellett az is igaz volt, hogy ő hozzám hasonlóan az a fajta személy volt, aki a suliban sem magára szerette volna fehívni a figyelmet, ellenben mindig mindenből felkészült volt és alapos. Mondhattam volna azt is, hogy rokonlelkek vagyunk, de igazábó sem a suliban, sem a sokunk által generált "kovenben" nem igazán közeledtünk egymáshoz.
Nem vettem ezt égi jelnek, csupán csak mindketten más dolgok motiválhattak.
Persze az is könnyen meglehetett, hogy igazából hasonló dolgokat jelenthetett ez, de ettől még egyikünk sem szánta rá magát arra, hogy esetlegesen nyisson a másik felé. Hozzá hasonlatosan én sem egy társaság lelkének számítottam. Itt a fatörzsébe belekapaszkodva, félig kilógva a takarásból mégis úgy éreztem, hogy rajtakaptam valamin, amiről talán nem szerette volna, hogy tudomást szerezzen.
Honnét gondoltam ezt?
Cak egy megérzés volt, az ismerős testtartás, a dacoló tekintet, a gyors reakció és az óvatos léptek. Valahol mintha magamat látnám, miközben épp próbálok kimászni egy kellemetlen szituációból. Azért abból nem indulhattam ki, hogy voltak hasonló vonásaink. Abból sem, hogy minden ember eredendően titkolja a lénye egy részét, az pedig főképp tőle függött, hogy mekkora részét. Mégis volt valami megmagyarázhatatlan az egészben.
- Ez most kérdés vagy kijelentés? - furcsálltam a kettő vegyességét, ahogy jelen pillanatban használta. Kétségkívül azt erősítette, hogy próbálja valamiféleképp felvenni a fonalt. De ki voltam én ebben a pillanatban, aki csak szeretett volna embereket elemezni az egyetemen és ehhez jelenleg fikarcnyit sem értettem?
Végigpillantottam az említett ösvény irányába, de amikor ismét rá emeltem a tekintetem, hamarjában a háta mögé csúsztatott karjára siklott a tekintetem. Valami volt nála, amiről nem szerette volna, ha meglátom.
Felettébb gyanús.
Mielőtt azonban rákérdezhettem volna, kaptam egy frappáns megjegyzést. Egy olyan megjegyzést, amit nem tudtam, nem is hagyhattam volna igazán figyelmen kívül. Hisz ő is ott volt, pontosan tudta, vagy legalább sejthette, hogy miért festek ennyire szarul.
- Te sem festesz sokkal jobban. Nem tudom, lehet a tavasz teszi. - meg Ő. Nem voltam a bókok koronázatlan hercege. Lehetett az őszinteségemért szeretni, lehetett utálni. De azt nem szerettem, ha valaki úgy tett, mintha minden rendben lenne és az élet gondok nélkül peregne.
- Mi van a kezedben? - nem hagytam azonban elúszni a lehetőséget, hogy feltegyem a kérdést. Talán nekem is kapaszkodó volt ez, nem akartam annyira beszélni arról, miért festek szarul, amikor épp azért indultam el futni, hogy kiszellőztessem a fejem.



Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Empty
TémanyitásEgyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyVas. 30 Ápr. 2023 - 22:14


   
I've been having a hard time adjusting.

Zeke elment. Körmöm belevájt farmerom anyagába ahogy szorosabbra fontam karjaimat térdem körül. Zeke itt hagyott. A március hűvös földje zsibbasztóan nyomta fenekemet és kihűlt alsó ajkam dacosan fittyedt lefelé, miközben a levegő szaggatottan áramlott ki és be összeszorított fogam között. Gyűlölöm Zeke-et. Ha a bukott előttem állt volna és mondjuk lezserül nekitámaszkodik annak a göcsörtös törzsű örökzöldnek, "kis boszorkányomnak" hív és arcán az a bicskanyitogató kifejezés ül, mint minden titok tudójának, ki csupán végtelen bölcsessége birtokában nézi el szerencsétlenségemet.
Kézfejemmel megdörgöltem orrom hegyét, hogy ezzel is porba tiporjam előtörni készülő könnyeim minden próbálkozását, majd hirtelen impulzustól vezérelve talpra ugrottam és szapora léptekkel indultam meg a keskeny ösvényen családi házunk felé. Az első rügyek már kipattantak az élénk színűket visszanyerő gallyakon, néhány kert végében növő meggy pedig felöltötte menyasszonyi ruháját. A világ éledezett a megnyúlt nappalok és felfelé kúszó higanyszál megérkeztével - egyedül az én mellkasomban rothadt valami, bűzétől pedig egészen elviselhetetlennek tartottam saját létezésemet is.
- Cs*szd meg, Ezekiel! - hördültem fel ahogy a Converse-be bujtatott lábam megbicsaklott és az ösvényen heverő megannyi toboz egyikén mintha az bármit is tehetett volna arról, hogy a halhatatlan fiú elhagyott halandósága megváltásának reményében. Olyan szorosan markoltam az öklömben ketrecben tartott kis fiolát, melyet Zeke búcsúajándékként hagyományozott rám, hogy csak csodával határos módon nem repedt végig méregzöld üvege és ömlött tartalma a nedves, nehéz illatot árasztó fekete földre.
Egyetlen szövetségesem elpártolása lángra lobbantotta lelkem benzinnel körbelocsolt határait. Én voltam az aki magamra gyújtotta lényem amúgy is felhevült egészét, Zeke csupán a tökéletes indok volt melyet oly' régen kerestem.
Oly' régen.
Olyan élénk tempóban csökkentettem a köztem és házunk közti távolságot, hogy arcom kivörösödött az erőfeszítéstől. A tavalyi bálon történtek Damoklész kardjaként jelentek meg fejem fölött és talán pont ez előtt igyekeztem megszökni a futáshoz immár közelebb álló sietséggel. Kit érdekel?, ráztam meg önkéntelenül is fejemet, mire szabadon hagyott tincseim csápokként lengték körbe arcomat. Ava, Hailey és rég elmúlt kovenünk tagjai csupán a múlt szellemeiként suhantak át életem színterén és ha lehetett hát nem hogy nem kértem őket maradásra, de még sürgettem is távozásukat. Még a szemkontaktust is kerültem a gimi boszorkányaival, mert nem akartam gyanakvásra okot adni. Nem akkor amikor Zeke távozása és tettetett románcunk miatt amúgy is megjegyzéseket tettek új "szingliségemre".
Cinikusan nevettem el magamat a Zeke és köztem lévő állítólagos pletykák felelevenítésére, aztán... földbe gyökeredzett a lábam. Kay Llewellyn macskaként vált ki az ösvényt szegélyező fák közül, s oly' hirtelenséggel tette, hogy korábbi lendületem még jó pár lépéssel tovább vitt mielőtt gyökeret eresztettem volna. Oldalra lépve hátráltam el, hogy engem megkerülvén egy pillanatra se téveszthessem szem elől, ám pozíciómból fakadóan nem volt lehetőségem elrejteni az aktív erőmet felszabadító fiolát. Túl késő volt.
- Kay - emeltem fel államat és álltam a fiú mélyreható tekintetét. A fiú öltözékéből egyértelműen azt a következtetést vonhattam le, hogy valószínűleg futva közlekedett az ösvény távolabbik vége felől. Szívem a lebukás veszélyének valóságosságától megbolondulva vergődött mellkasomban, így magamat megacélozva így feleltem:
- Kijöttem gondolkodni? - magam sem értettem, hogy miért lett kérdés a kijelentő mondatból - Itt lakom az ösvény végén... - elharaptam a "tudod" szót, hiszen soha nem járt a Tucker házban vendégem, így tulajdonképpen Kay jogosan tűnődhetett ittlétem okán. A fiolát tartó kezemet hátam mögé dugtam, de olyan lassú mozgással amennyire csak reméltem, hogy a finom mozdulat nem vonja majd magamra figyelmét. Fürkészően siklottam végig vonásain és kicsúszott a számon:
- Sz*rul nézel ki - aztán elhallgattam. Ava esetének évfordulója úgy lebegett körbe minket mint fojtogató, gyilkos gáz. Talán ezért fut, merengtem el egyetlen szemvillanásnyi időre, Felejteni jött, de ehelyett csak emlékezik. Szégyenemben magamra ismertem.
Tess Snyder
Koven nélküli boszorkány
Tess Snyder
Elõtörténet :
Titulus :
egyetemista
Kapcsolatban :
losing the only person you have ever cared about will kill the last ray of sunlight holding you back from your own darkness

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Dd2790e8a13199a2b2d6dfb31c6f4858d618fa74

Karakter idézet :
"Creativity and psychosis often go hand in hand. Or, for that matter, genius and madness."
Play by :
Anya Taylor-Joy
༄ ༄ ༄ :
Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Tumblr_inline_pd23iitZtq1tect6h_400
User :

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Empty
TémanyitásEgyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 EmptyVas. 30 Ápr. 2023 - 1:55



Ahogy a nap egyre alább és alább bukott, miközben az ég alja rózsaszínbe öltözött, úgy vált a kellemes, tavaszi kellemes idő hűvös hideggé. Szerettem az évszak ezen kettősségét, most mégis a hideg futkosott a hátamon. Nincs mit szépíteni a helyzeten: fáztam, mégsem gondoltam meg magam, csak tovább futottam. Tudtam, hogy ki kellett szellőztetnem a fejem, haladni az árral, erre pedig a futás nagyszerű megoldásnak bizonyult.
Tudtam, hogy lassan vissza kéne érnem, de még egyszerűen úgy éreztem, hogy nem megy - Ava Morris halálának első évfordulóján egyszerűen képtelennek éreztem magam arra, hogy bármennyire is funkcionáljak, másra is összpontosítsak rajta, és a történteken kívül. Igyekeztem, de nem ment...
Vízbefulladás.
Ahogy azt az illetékes szervek megállapították, természetesen. Csak néhány személy akadt ezen a földön, aki tudta ezt. A bizottság, amely előtt feleltünk, a beavatott boszorkányok és mindannyian mi magunk fiatalok, akik elkövették a szörnyűséget. Mi mind némán voltunk cinkosok, mégis olyan gyengének éreztem ezt a köteléket közöttünk, mintha örök ellenségekként jártunk volna össze már korábban is.
A szegény balga lány, ugyebár.
Sóhajtva szakadtam el a fodrozódó víztükörtől ahogy megálltam kifújni magam, majd kényszerítettem magam, hogy a kezemben tartott mobiltelefonra koncentráljak és keressek valami pörgős zenét figyelemelterelés végett. Lehet csak az erdőt kellett volna kerülnöm ebben az időszakban, kevesebb kényes emléket és érzést idézne meg bennem, mint most.
Még most, ennyi idő elteltével is képtelen voltam megállni az őrlődést, mire észbe kaptam, már erővel szorítottam a telefont, miközben egy ütemes szám készült sérteni a dobhártyámat. Mozgásra figyeltem fel a fák törzsei között és bár pillanatra mindennél jobban szerettem volna hinni, hogy csak egy elkóborolt állat, tudtam hogy nincs így. Túlságosan megfontolt lépéekkel haladt és teljesen szemmagasságban pillantottam meg az árnyat. Mintha megállt volna egy helyben, aztán nem folytatta az útját.
Tulajdonképpen nem akartam mást, csak egyszerűen nem létezni.
Megtehettem volna, hogy csak tovább futok, de most minden jobb ötletnek tűnt, mint visszamélyedni a gondolataim fogságába és ismét a rabjává válni. Feltekertem hát a fülhallgatót a telefonra és azzal együtt mélyesztettem a zsebembe.
Csak fordulj vissza és hagyj itt, kérlelhettem is volna magam némán, miközben, bár tudtam, hogy lehetetlen, megpróbáltam beleolvadni a fák takarásába, amint haladtam előre, hátha úgy akkor se vesz észre, ha közelebb érkezem.
- Tess? Te mit csinálsz itt? - tekintetem találkozott az övével, ahogy félig megkerülve őt kiléptem a fák közül, de az jobban érdekelt, amit a kezében tartott. Már csak ez kellett, valakivel úgy összefutni, hogy tisztában voltam vele, ő gyökeresen megváltozott a közösségünket tekintve. Ellenben a matek fakultáción többet láttam talán, mint a többieket összességében együttvéve. Különös, hogy itt futottunk most össze.



Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Empty
TémanyitásEgyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos - Page 2 Empty
 

Egyedül nagy tettekre válallkozni kockázatos

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» egy nagy sötétlő erdőbe jutottam, mivel az igaz útat nem lelém