Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (130 fő) Szomb. 20 Ápr. 2024 - 20:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


Archie morzejelei

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyArchibald Collins
Ma 14:15-kor


Hello there, sis!

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyAdmin
Ma 8:51-kor


Idegesítően idegesítő

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyNoah Jacobs
Tegnap 18:44-kor


The tragedy of loss

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyMaeve Fitzgerald
Tegnap 16:31-kor


Hey Beautiful!

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyAnders Morton
Tegnap 12:53-kor


Calories don't count on weekends?

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Tegnap 12:53-kor


Friday night fun

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 12:24-kor


Besties Time.

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyFlora Hill
Tegnap 11:36-kor

Megosztás
 
Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásNem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyHétf. 15 Ápr. 2024 - 14:37



Nem akarunk bajt,
igaz?
A pultos kihívó pillantását látva máris megbántam, hogy nem szedáltam le magam semmiféle tudattompítóval. Mondjuk nem is volt belőle már sok, azt pedig két nap múlvára tartogattam. Mindenesetre most jól jött volna, kevésbé piszkálta volna fel az indulataimat. De ez nem is csoda, teljesen meg voltam zavarodva, valamitől baromira felerősödtek az érzékeim, ráadásul itt elég sűrűn futottam össze más természetfelettivel. Ha nem ért volna annyi inger mostanában, akkor a bátyámról is kiderült, hogy mekkora tahó. Csak az erősített legbelül, hogy egyedül keveset tudunk tenni, de együtt sokkal többre vagyunk képesek.
Amikor valaki dob, nem számít sem ész, sem gyakorlat. Egyedül Isten keze dönt, milyen számokat mutatnak a kockák.
A problémám nem abból fakadt, hogy nem maradt kaja, még csak nem is abból, hogy talán jogosan fordította el a pultos a "nyitva" táblát. A szavai mögött lappangó alattomos méregetés derogált nekem és a farkasnak is. Némi undor is kiülhetett az arcomra, mert a pultos sem tágított. Éreztem, hogy a farkas megfeszül, szinte ugrásra készen. Az akaratom pedig egyre fogytán volt, hogy megfékezzem a kitörni készülő agressziót. Nem volt helyes eddig sem, hogy könnyebben láttam el mások baját mint azt én annyira akartam volna engedve erősen a megtorló érzésnek. A büszkeségem úgy táplálta a fenevadat, hogy szinte elégedettséggel konstatálta az én gyengeségem.
Lépteket hallottam meg hirtelen, de csak elég volt felé fordítani a fejem, már azelőtt tudtam, hogy egy másik vérfarkassal van dolgom. A belső farkasom jetykén húzta ki magát eresztve a feszültségén, szinte szemlélve az övét, mégis bizalmatlanul méregetve amazt. Nem éreztem, hogy féltenem kellene a valós személyiséget, ó is érezte, hogy nem lenne tanácsos itt mindenki előtt csetepatéba bocsátkoznom. A másik egyébként is óvatosan közelített, én pedig valahol leggbelül megkönnyebbültem, hogy közbeavatkozott. Mert azért tette, nem?
- A tapasztalat beszél? - szólítottam végül meg én is. Tekintetem hosszasan pihentettem a vonásain, miután végigmértem. Semmi hirtelen gesztus, semmi a zsigeri progresszió. Csak állt ott, valószínűleg épp ő is felmért engem. A helyiek rettentően zárkózottnak tűntek, ellenben ő nem emellett horgonyzott le.
Alaposan szemügyre vettem az ő kommunikációjukat is. Vele sokkal közvetlenebb volt, pedig elvégre egy kajáldában kiszolgálniuk kellene akkor is, ha nem idevalósi vagyok. Lepillantottam a ruhámra, talán meglehet ez nem tetszik senkinek. Itt tényleg mindenkiből kiváltott valami távolságtartást az egyenruha, az enyém pedig nem volt még csak hasonlatos a helyiekéhez. Az arany-zöld hímzés sajátossága volt a katonai rendőrségnek, mégsem tudtak róla sokan.
Vajon mi vette rá az idegent, hogy inkább engem üdvözöljön?
- Pedig az ilyen elutasító kiszolgálás többnyire pénzmosodára vall. - villantottam a tekintetem még egyszer a pultos felé, de végül elfogadtam a felém nyújtott kezet. Valószínűleg átérezte, milyen ilyenkor folyamatosan éhséget érezni, így nem kételkedtem a szavaiban. Nem hátráltam el, különös volt érzékelni, ahogy a farkas csak feszülten figyel, de nem érezte fenyegetve magát.
- Archibald Collins. Azt hinné az ember egy kisvárosban nem szokás kifosztani az üzleteket, de mindig meglep itt valami.
Charlie & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 Empty
TémanyitásNem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptyHétf. 15 Ápr. 2024 - 9:28

A felszolgálók kissé ízléstelen április elsejei tréfája óta hanyagolom a Byron'st. Részben azért, mert érzem magamon, hogy a kelleténél jobban megsértődtem - az egész ártalmatlan volt, ráadásul egy ingyen ital is származott belőle, mégis -, részben pedig azért, mert tartok tőle, hogy megint összefuthatok a fickóval, akivel együtt dobtak át a palánkon aznap. Philip Kincaide. Rendesen nem gondolok róla semmit, mert nem is tudtam meg róla semmit, csak a nevét. Ilyenkor azonban - telihold előtt két nappal, amikor a józan belátásom és az eszem is háttérbe szorítottan hallgatnak, és csak a legprimitívebb gondolatoknak jut helye a fejemben - néha mégiscsak beugrik az emlék, ahogy végigsétál a pult előtt a deszkapadlón, azzal a jellegzetesen céltudatos mozgásával. Nem mintha láttam volna akár csak egyszer is azóta... és ma sem járt erre. Szerencsére. Mert valójában enni jöttem, nem feszengeni. Rossz humorérzék ide vagy oda, a melegszendvicshez jobban értenek ebben a kocsmában, mint bárhol máshol.
Kézenfekvő választás, a lakásomtól továbbra is pár perc séta csupán a hely. Már túlságosan jól kiismertem a farkasénemet ahhoz, hogy bármilyen munkát vagy elfoglaltságot szervezzek a telihold közvetlen közelébe, úgyhogy minden hónapban négy napig enyém a világ: a bestia kezelhetőbb, ha primitív késztetései ilyenkor kielégülnek, és ez a saját ítélőképességemet is segít józanon tartani. Nem könnyű feladat. Mohósága, amely négy év óta az enyém is, rendre egy növésben lévő, ingerült és kívánós tinédzser illetlen mohósága. Viszont négy év, az minden szempontból négy év. Mostanság már olajozottan veszem az akadályokat.
Többé-kevésbé.

A Byron's épp elég nagy hozzá, hogy a pulttól ne lehessen belátni minden zegzugát, így - gondolom - nemigen tűnt fel senkinek, amikor tíz perce, fizetés után eltűntem a férfimosdó ajtaja mögött. Friss beharapottként annak idején megtanultam a leckét a közös használatú mellékhelyiségekkel kapcsolatban, most mégis elidőztem - néha mindenkivel megesik, nem? nem? -, és a leckére nem is kell várni, újból érkezik, méghozzá kinti társalgás formájában. Azt is hallom, hogy a felszolgálók a szokottnál erélyesebb léptekkel tapossák a deszkákat odakint. Valaki nagy csattanással ázott rongyot vág a pulthoz, és eldöng az ajtók előtt. Kifelé. Aztán eldöng befelé is.
Ilyen nincs.
Miért nem tudtok öt percig csendben maradni? Zárásidő van, az ég szerelmére.
A saját szükségtelen frusztrációm nélkül is pontosan érzem, hogy csak haza kellett volna menni. Jobb későn, mint soha. Testalkatomhoz képest az én cipősarkam is túl hangsúlyosat koppan a padlón s már a kilincsen a kezem amikor megérzem a semmivel össze nem téveszthető szagot. Vérfarkas. Méghozzá férfi.
Nem a falkából.

Cseppet habozok: az orromat jobbára megtölti a vizesblokkok jellegzetes szagkeveréke, ám finomra hangolt hatodik érzékem csalhatatlanul elfogja a kinti fenevad feszült idegességét. Nem is annyira a felszín alatt kezdődő erőszakosság vicsorog. Mibe fogok megérkezni? Az ajtón át is hallom a figyelmeztetéssel teli, csupa tövis kérdezősködést. És azt, hogy valakinek mindemögött sürgetőn korog a gyomra. Egy pillanatig eljátszom a gondolattal, hogy engedem a tréfás kedvű pultost balhéba keveredni - lássuk, milyen jól szórakozol most, fiacskám -, de kárörvendő sértettségem és a farkasom csapongó ösztönei mögül azért mégis kilátok annyira, hogy úgy döntsek, ez túlzás lenne.
Úgyhogy meglököm az ajtót kifelé, és visszatoppanok a vendégtérbe.
Első ránézésre megbánom: a pulthoz tolt széken ücsörgő, jókora férfi nyaka hátulján sodronyfeszességű izmok domborodnak, körülötte szinte meg-megrezzen a levegő a zabolátlan idegességtől. Nem kell hosszan tanulmányozni, első pillantásra látom a fenevadját is ágaskodni odabenn, ingerült éhsége csupafog vicsorba nyílik. Ez mind mellékes azonban. Ami miatt legszívesebben egyetlen szó nélkül távoznék, az az öltözéke. Mérföldnyi távolságból kiszúrom az egyenruhásokat. Ez a fickó nem lehet semmi más, csak valamely rendfenntartó (esetleg még annál is rosszabb) alakulat érdemes tagja. Halk, de cseppet sem rejtett torokhangot hallatok. Utálom a rendőröket. És mindenki mást is, aki hasonlít hozzájuk.
Csakhogy ez a férfi itt vérfarkas is - méghozzá az önuralma elvesztéséhez veszélyesen közel járó vérfarkas. A saját bestiám sarkall a legjobban, hogy siessek a segítségére, és ez a pár nap mégiscsak arról szól, hogy a lehetőségekhez mérten engedjek neki. Úgyhogy félreteszem a sajátabbik felem sokkal kevésbé bajtársias késztetéseit.
És odalépek a pulthoz, mindkettejük mellé.

- A régiekkel még cudarabbul is - somolygok békülékenyen, megtartva a karnyújtás távolságot, hogy az idegen farkasnak éles érzékeivel legyen ideje felmérni elibé toppanó fajtársát. Mindjárt telihold: ilyenkor az emberbőr alatt is egészen jól látszunk egymás számára. Az enyém nem egy bizalomgerjesztő példány, és a ragadozó állatok jellegzetes fenségessége is messze elkerüli. Középtermetű hím, ám magas válla és csapott hátsó fertálya együtt szinte púposnak mutatják, szabálytalan sárga agyarai kivicsorítatlanul is sejthetőek rövid pofájában. Nyakán, kis fülei mögött dús sötét sörénye helyenként világos, helyenként pedig rőtes, mintha a bundáját képtelenség lenne tisztán tartani, alacsony és vastag szemöldökcsontja ostobaságot sugall, bár csupa fény szemei alant szokatlanul nagyok. Vékony, inas lábak, nagy mancsok és keskeny derék, a kecsesség vagy testi erőfölény bármilyen ígérete nélkül. Az állat színek és formák előnytelen összjátéka. Tartása ellenben magabiztos, sőt már-már hetyke; alakját körüllengő energiái rendkívül kiegyensúlyozottak és józanok. Úgymond felvág, hisz a sötétlő égen a Byron's New England-i stílusú nyeregteteje felett mindkettőnk számára érezhető súlyossággal függ a csaknem egészen kitelt Hold. De mindenekelőtt osztozkodásra ajánlkozik. A legtöbb vérfarkas meg tud kapaszkodni egy másik higgadtságában.
Többnyire. A tekintetem a pult túloldalára fordul, ahol enyhül a feszültség már ennyitől is. Hisz délután négy óta itt voltam. A természet törvényei szerint már öt kilóval nehezebbnek kellene lennem, mint amikor először átléptem a küszöböt. A telihold már csak ilyen. Ezeknek a kalóriáknak nyoma sem lesz, ha átestem a váltáson.
- Bocs, bent maradtam a vécében. Kulcsra zártad az ajtót?
Aztán a rendőrforma fickóra nézek újból.
- Engem utálj, én ettem őket ki mindenükből. Csak sós mogyoró maradt, az meg a fél fogadra se elég. - Aprócska szünet; engedem, hogy mérlegeljen. Ha úgy ítélem meg, hogy legalábbis nem rontottam a helyzeten, ráérek nem túl tolakodóan felajánlani a jobbomat.
És csak akkor bemutatkozni, ha elfogadja.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 Empty
TémanyitásNem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptySzer. 10 Ápr. 2024 - 1:42



Nem akarunk bajt,
igaz?
Hosszas filozofálásokat követően jutottam arra a döntésre, hogy még betérek zárás előtt kajálni. Pokolian éhes volt egy stresszes nap után, amit Duke nem akart semmiképp sem megkönnyíteni nekem.
Oké, játszhatunk így is.
Két nap múlva telihold, némileg egyszerűbb a dolgom, ha az erőmet a sokszorosának érzem. Csak én lehetek továbbá olyan hibbant, hogy eljövök egy kajáldába, aminek a zárása konkrétan kerek tizenöt perc múlva történik meg. Végtére is még akkor is ki kell szolgáljanak, nem?  Az ajtón még a "Nyitva" felirat tátongott szembe, én pedig elég magabiztosan léptem be. Hogy a hely nyilvános és abból nagy baj nem lehet, ha nem csinálok semmi baromságot - ritkán tudom visszafogni magam.
De hogy az a k*rva eső is most szeretne szarrá áztatni, abból már nem engedek. Felszaporáztam a lépteimet a kocsitól a védelmet garantáló épületig, de azért lássuk be, nyirkos, mocskos odakint minden és ezek után esküszöm szemet gyönyörködtető belépni ebbe a szinte teljesen kiürült kócerájba. Biccentettem és köszöntem is a pultosnak és csak az egyik szabad székhez ültem. Gyorsan végigfuttattam a tekintetem az étlapon és már daráltam is mit kérek.
- Két sonkás melegszendvicset kérek. - pillantottam fel, de bosszús tekintetek kereszttüzébe csöppentem. Ójaj, ez nem ígérkezik biztatónak.
- Zárva vagyunk. - dünnyögte végül csak el a pultos röviden a véleményét, de hanghordozása inkább megvetést hordozott magával. Nem tetszett a stílus. De egy halk felmorranáson kívül más jelét nem mutattam a nemtetszésemnek.
- Én úgy látom még nyitva vannak. Két melegszendvicset kérek. - nem voltam a könnyen lerázható fajta vendég, inkább a bosszantó. Erre már lényegi reakciót is sikerült kiváltanom emberünkből, mert a pultra csapta a törlőrongyot amivel eddig szorgalmasan a poharakat járatta végig, most a táblát fordította épp meg az ajtóban.
- Most már nem. - azzal fogta magát és visszalépdelt a dolgához. Nem kellett, hogy kimondja, mennyire nem szívleli a képem. Mintha az egész átkozott város annyira ellenszenves lenne velem, nem csak a rendőrök.
- Milyen vendégszeretőek... így bánnak minden újonnan ide költözöttel? - tudom, a címer zavarta a zakómon. Mert szokatlan volt. Mert nem a helyi rendőrséghez tartoztam. De ez most csak éreztem meglöttyintette azt a bizonyos teli poharat. Sok mindenhez tudok jó arcot vágni, de ehhez speciel nem szeretnék. A pult kitürelmedő peremébe kapaszkodtam, hogy úrrá legyek kitörni készülő dühömön. Nem alapoznám meg a bizalmat a lakosokkal, ha most elszállna az agyam.
Charlie & Archie
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 Empty
TémanyitásNem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 EmptySzer. 10 Ápr. 2024 - 1:16

Charlie & Archie
Nem akarunk bajt, igaz?

Byron's, 2022.szeptember közepe
Archibald Collins
Omega, falka nélküli farkas
Archibald Collins
Elõtörténet :
Karakter idézet :
"Until now, I thought this was my path, and I was walking along it, until suddenly the ground disappeared from under my feet, and now I feel like I'm stumbling around in a vacuum, without any compass or compass."
Play by :
Aaron Taylor-Johnson
༄ ༄ ༄ :
Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 Tumblr_inline_p0268kcbMe1sirj9i_250
User :
Kaynemar

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 Empty
TémanyitásNem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie - Page 2 Empty
 

Nem akarunk bajt, igaz? - Charlie & Archie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» egy nagy sötétlő erdőbe jutottam, mivel az igaz útat nem lelém
» Straight or Not?
» Archie morzejelei
» Nem kell félnem a bűnöktől!
» Te itt? - Mara & Archie