Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (130 fő) Szomb. 20 Ápr. 2024 - 20:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


The Riddle of the Sands

Sorry cake EmptyShawn B. Redwine
Ma 0:03-kor


Roller coaster ride

Sorry cake EmptyArchibald Collins
Tegnap 22:55-kor


What we play is life

Sorry cake EmptyRebecca Grant
Tegnap 18:44-kor


Bad to the Bone

Sorry cake EmptyKay Llewellyn
Szer. 8 Május 2024 - 12:59


Home, sweet home

Sorry cake EmptyKay Llewellyn
Szer. 8 Május 2024 - 12:09


Magadra vess, ha homályban maradnál

Sorry cake EmptyKay Llewellyn
Szer. 8 Május 2024 - 11:07


Catch him. Kill him.

Sorry cake EmptySamuel Cromwell
Szer. 8 Május 2024 - 10:52


Tán csak káprázik a szemem - Mara & Archie

Sorry cake EmptyAdmin
Kedd 7 Május 2024 - 22:15

Megosztás
 
Sorry cake
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásSorry cake EmptyHétf. 6 Május 2024 - 19:35

is it too late now to say sorry?
Ha volt is bennem félelem (márpedig tudjuk, hogy volt) azt illetően, hogy vajon hogy alakul ez a találkozás Charlie-val, azt elkezdte elfújni a szél, amikor viszont látom, hogyan viszonyul a lányomhoz, már nyoma sem marad. Bíztam abban, hogy tudja majd Sofit kezelni, máskülönben nem adtam volna a kezébe, viszont őszintén meglep az a gyengédség, amivel végül dajkálja és beszél hozzá. Valahol roppant szomorúnak és kiábrándítónak tartom azt, hogy nem valamelyik bátyám tartja így a kezében Sofiát, hanem Charlie, aki néhány hónappal ezelőttig lényegében egy idegen volt, míg Aspen és Denver 17 éve ismernek. Már nem emésztem magam azon, miért viselkednek velem így - eldöntöttem, hogy ez az ő szegénységi bizonyítványuk, és az ő életük lesz kevesebb azzal, hogy nem ismerhetik meg a csodálatos unokahúgukat. West-anyuhoz lehet elviszem majd, de csak ha nagyobb lesz. Kissé labilis nő lett így időskorára, egyelőre nem merném a közelébe vinni Sofit. Először azzal a maroknyi rose harbor-i és wilmingtoni ismerősömmel szeretném megismertetni a lányomat, akiket jobban érdemesnek tartok arra, mint egy fogadott szülő. 

Valahol furcsa, hogy hallom, ahogyan Sofia Avery ébren van, mégsem nálam van - sokáig nem is tudom levenni róla a szemem, bár látom, Charlie-nál jó helye van. Ezért is ajánlom fel, hogy megetetheti a cumisüvegből, ha szeretné. Épp csak az elején korrigálok az üveg dőlésszögén, de egyébként minden gördülékeny, Sofi hangos cuppogásain jókat mosolygok - de ahogy látom, a férfit is szórakoztatja. Nem tudom megállni, hogy ne kérdezzek rá, van-e tapasztalata már velük.

-Még lehet gyereked, nem vagy te olyan idős, hogy temesd a dolgot. - a homlokomra csapok egyből, ahogy felfogom, mit mondok. Elnevetem magam. -Mármint... ez most rosszul hangzott, nem úgy értettem, hogy öreg vagy, csak... hogy még simán találhatsz valakit, akivel végül belevágtok a babaprojektbe, ha úgy alakul. - érzem, ahogy az elszólásom miatt az arcom vörösödni kezd kicsit - de bízom benne, hogy a kis nyelvbotlás nem sérti vérig Charlie-t. Van még sajttorta, majd megpróbálom azzal kiengesztelni ha mégis.

-Addig is viszont, ha babázni van kedved, mi mindig szívesen látunk a kishölggyel. - rámosolygok Charlie-ra, majd megsimítom Sofi puha fejecskéjét. Figyelem a mozdulatot, ahogyan a cumisüveg az asztalra kerül - egyelőre nem rohanok elmosni, jó egy kicsit ücsörögni. -A büfiztetést ha gondolod átveszem, nem ám tönkremegy a ruhád. Az enyémnek mindegy, meg amúgy is, bármikor át tudok öltözni. - rábízom, hogy szeretné-e ezt a műveletet is, mindenesetre a kanapé háttámlájáról elveszem azt a kendőt, amit ilyenkor a vállamra szoktam teríteni, és vagy sajátomra teszem, vagy átnyújtom Charlie-nak. -Nem lesz a legelegánsabb, a nőiességen még csiszolni kell nála. De egyébként aranyos. - viccelődök azon, ahogy Sofi pocakjából a levegő távozik az étkezések után. De néha tényleg tud egész hangosakat produkálni - vagy talán már most a párduc üvöltés gyakorolja, nem tudom. 
 
ft. Charlie Manx



I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
Sorry cake 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptySzomb. 27 Ápr. 2024 - 11:36

Érzékelem Aurora bosszúságát a téma kapcsán. Amennyit tudok az ő tapasztalatairól a kérdésben, úgy érzem, mindketten jobban járunk, ha a családfáinkat nem rázzuk túl erősen: ki tudja, mi minden rothad odafenn az ágak közt, csak arra várva, hogy a nyakunkba loccsanjon. Valamennyit rögtön az Alapítvány udvarán elárultam neki, amikor először találkoztunk. Az biztosan elég volt hozzá, hogy megalkossa a véleményét, amely most újult erővel tör fel belőle, én pedig egyébkénti aljas és visszavágást keresgélő természetemet meghazudtolva nem teszek rá sehány lapáttal sem. Az apaságot fejtegetni már könnyebb lenne, számomra mindenképpen - nem érzek a magamé iránt semmit, hacsak hálát nem, hogy legalább ismernem nem kellett. Elég tudni, hogy a világ minden pénzét eljátszotta és elkurvázta volna, ha teheti. Sok jót nem hallottam a hasonszőrű srácoktól később sem. Akinek volt apja, általában csak irigyelt bennünket, többieket és Sofi maga is sokkal nagyobb biztonságban lesz, ha soha nem kell találkoznia a sajátjával.
Ki tudja, vele mit tenne.
A gondolatra csak  feljebb ölelem a kislányt a mellkasomon, pedig az otthona barátságos fényei közül nem les ránk semmi.

Leülünk, féloldalasan. Hátam a támlának vetem, könyököm a karfán, a lábamat pedig felhúzom, félig törökülésben magam alatt, egyfajta keretet adva a párduckölyköt körülvevő ölelésnek. Nézni nem őt nézem, hátratekeredve Aurorát követem a szememmel, amíg tesz-vesz a konyhában, olyan rutinnal, mint aki évek óta mindennap ezzel van elfoglalva. Épp készülök visszaszolgáltatni a gyereket, amikor megint meglep. Nagy szemekkel nézek rá. Újból.
- Persze - veszem át az üveget, félrehúzódva, hogy Aurora is helyet tudjon foglalni a lánya közelében. A saját kanapéján, mellesleg. - Ha ő se bánja...
Követem az utasításait, de a művelet épp elég kényesnek érződik, hogy ne tudjak csak Sofiára figyelni közben - fél szemmel az anyját lesem inkább, hátha épp elszúrok valamit és mehetek haza gyerekkínzóként. Ettől függetlenül nem tudok nem vigyorogni rá. A kölyök étvágya tényleg egy párducé. És olyan aranyos, amíg a jussát falja.
- Az exemnek volt pár barátja, akikhez néha gyereklátogatóba mentünk - somolygom az emlékre. Ez tényleg így volt, egész sok borzasztó állófogadást meg koktélpartit csináltam végig emiatt, mi is fiatalok voltunk és Cassie barátai is, no meg sokaknak lett családja az utcánkban aztán. Nemegyszer maradtak a gyerekek rám végül, én hagytam, hadd nyúzzanak, bár az, hogy rutinos lennék, így is túlzás. - Pesztráltam már párat; jól kijövünk. Sajátom nincs... nem terveztünk se mellette, se ellene. - Parányit rándítok a vállamon. És letekintek a lányára. - De azért örültem volna egynek. Rendes vagy, hogy ideengedtél. És persze kedves egészségedre, Sofi. - Leteszem a cumisüveget az asztalra, hacsak Aurora nem veszi ki a kezemből. - Így azért szebb az élet, nem? Jóllakottan.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake UjObPmH
User :
hellebore

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptyCsüt. 25 Ápr. 2024 - 16:49

is it too late now to say sorry?
Mindig is megvolt a véleményem az anyaságról. Szülőanyámat nem ismertem sosem. Nevelőanyám több is volt, és bár West-anyu közelebb került hozzám mind közül, és sokat köszönhetek neki abból az időszakból, amikor első átváltozásaimon estem át, de igazi anya-lánya viszony sosem alakult ki köztünk. Sokáig én sem akartam gyereket. Vagyis...egészen addig a pillanatig, amíg nem jelent meg a két csík a teszten, meg voltam róla győződve, hogy nem lesz, mert nem akarok. Aztán onnantól minden és mindenki ellenére megtartottam a babát. És ahogyan már a terhességem során sem értettem, mióta megszületett Sofi még inkább nem értem, hogyan dobhatja el magától valaki a gyermekét. Vagy hogyan lehet az, hogy elhanyagolja. Hogy "elfelejti" etetni, ne adj isten megveri. 

Nem csoda hát, hogy felhúzom magam azon, amit Charlie mesél a saját édesanyjáról - aki a szememben ezek alapján csak "a nő aki megszülte". Mert egy ilyen személyt egyszerűen nem tudok anyának nevezni. Ráadásul úgy érzem, van ott még, ahonnan ez a kissé keserűnek ható megjegyzés jött, csak Charlie nem mondja el. Valószínűleg jobb is, ha nem hallom azokat. 

Apa... a szó, amit sosem tudtam őszintén kimondani. Világéletemben gúnyosan használtam csak a nevelőapámra is. Sosem kötődtem hozzá, pedig néha hiányzott, főleg mikor láttam, hogy az iskolatársaim hogyan viszonyulnak az édesapjukhoz. Amikor felkapják őket suli után, vagy egymásba karolva mennek fagyizni, sétálni, bárhova. Olyankor én inkább elmentem inni. Már korán elkezdtem. Valahogy muszáj voltam elnyomni az agyamban a sok szart, és erre nem találtam jobb módot mint a bulik, alkohol és időnként a drog. Sofia persze nem ilyen lesz. Ha valamiben, hát ebben nem üthet rám - minden tőlem telhetőt, sőt még annál is többet meg fogok tenni azért, ne érezze azt, amit én. Mert higgyétek el, rohadt egy érzés.

De a lányom időnként legalább érzékel majd férfi energiákat is - Charlie-ra abszolút jól reagál, pedig féltem, hogy esetleg nyöszörögni vagy sírni fog amiatt, mert idegen kézben van, de nem. Tudtam én, hogy stramm és erős gyermekem van. Önkéntelenül itatom meg az egereket egy kicsit, de hamar összeszedem magam, tenyerem alsó részébe törölve könnyeimet. Intek, hogy nyugodtan menjenek a kanapéhoz, én addig rendbe szedem vonásaimat, halkan kifújom az orrom, majd melegítek egy kis vizet és keverek be tápszert - sajnos nem tudom kizárólagosan anyatejjel táplálni Sofiát, muszáj vegyesben megoldanom tehát tápszerrel. Kiismertem már a babámat annyira hogy tudjam, ébredés után 5-10 perc és követeli magának az ennivalót. Jobb hát megelőzni a dolgokat.

-Van kedved megetetni? - nyújtom Charlie felé a cumisüveget, mikor melléjük érek, és ha nem ijed meg a feladattól, akkor segítek neki a megfelelő pozíciót megtalálni az etetéshez. Ha nem vállalja, akkor majd én. A megjegyzésem viszont nem marad el, ahogy leülök melléjük a kanapéra, arra az oldalra, ahol Sofi feje is van. -Rutinosnak tűntél ahogyan megfogtad. Van esetleg tapasztalatod velük?  
 
ft. Charlie Manx



I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
Sorry cake 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptyHétf. 15 Ápr. 2024 - 19:24

Most, hogy az anyám szóba került - én hoztam szóba, tudom; de akkor is - őszintén örülök, amiért ennyi idő eltelt már, mióta utoljára láttam. Soha nem sikerült teljesen meggyűlölnöm őt, ám hosszú ideig annyira közel álltam ehhez, hogy az valójában alig különbözött a teljes gyűlölettől. Még most sem tudok máshogy tekinteni rá, csak megvetés, fölényes harag és kényszerű, felerészben tettetett én-már-tovább-léptem-tehát-jobb-vagyok-ennél-ugye? vágyakozás ideggyenge keverékével.
Ha egyidősek lennénk Aurorával, bajban lennék. Annak idején nyíltan vállalt véleményem azok előtt, akik képesek voltak belőlem egy kevés valódi őszinteséget kihúzni - mint Max vagy később Cassie, a feleségem - az volt, hogy az anyám nem egyszerűen hanyag, felelőtlen vagy rossz. Hanem hogy egy szemét kurva, aki mindenféle mocskos vadállattal összekefélt, és talán részegen átaludta, talán csendben végignézte, hogy az élettársa rákényszerít, hogy leszopjam a bejárati ajtóban. És azt, ahogy utána meg is üt, ököllel, csak úgy játékból, úgyhogy nagyon remélem, hogy legalább egy sört kapott érte később, vagy akár egy-két pohár töményet. Ha már olyan ügyes voltam, ahogy a fickó mondta. Az ellenségesség persze nem volt elég, hogy elnémítsa a bűntudatot, amit szintén éreztem anyám (a szemét kurva!) iránt, mert ami készpénz volt abban a házban, még aznap elloptam mind - úgy vittem világgá minden vagyonát, vagy hetven dollárt, hogy az előszobában utolsó figyelmeztetéses számlák és egyéb szigorú vörösbélyegzős borítékok kupacán léptem át vele. Sokszor eszembe jutott később, hogy megverték-e, megerőszakolták-e, akiknek örökösen tartozott vagy csak a villanyórába tett kreditkulcs kattant le nullára - és maradt is ott hónapokig, mert öt dollárnál kevesebbet nem lehetett seholse rátölteni. De rögtön mérges is lettem mindig. Ki a faszt érdekel, ha igen? Még szereti is azokat az erőszakos barmokat. Anélkül egy sem lett volna a házunkban. A villanyt meg nem engedte használni, ha épp felelősségteljes kedvében volt sem. Hát ez most akkor megoldódott szintén. Lefogadom, hogy az üvegeket kuka sötétben is megtalálta.
Rossz napokon persze még így is hiányzott. Nagyon is.
Mindig olyankor beszéltem róla a legrondábban.
Ha Aurorának végig kellene hallgatnia egy ilyen fröcsögést, aligha szólna hozzám még egyszer ebben az életben. Az eltelt hosszú idő - és azok, akiket a bizalmamba fogadtam - korántsem volt elég hozzá, hogy feldolgozzam a történteket, ahhoz azonban igen, hogy legalább saját magamat ne vágjam el mindentől és mindenkitől, ami csak egy kicsit is jobb volt ennél. Az Alapítványról nem is szólva. Úgyhogy most az egyszer mégsem bánom, hogy csak most ismertem meg. Mert ma már képes vagyok rámosolyogni. Ha fanyarul is.
- Nyugodtan - biggyesztem játékos fintorral a gesztuson keresztül. - Tényleg nem volt túl jó fej.

Aurora megjegyzése kissé belém fojtja a szót, pedig tényleg mondani akartam rá valami megnyugtatót. De mit is lehetne? Nincs rá garancia, hogy lesz majd olyan ember, akire Sofia apjaként tekinthet, vagy legalább bármilyen megbízható felnőttként. Az anyján kívül. Mert Aurora már most bizonyított. A szememben már akkor, amikor megpróbálta a babaágyat összeszerelni, pedig a leejtett csavarért sem bírt lehajolni. Szóval: nem mondok semmit. Csak biccentek, rövid sóhajjal. De talán el is küldene a fenébe, ha megpróbálnám a dolog jó oldalát keresni, mert nem mindennek van. Én már csak tudom.
Sofi megérkezik, akár egy kis hercegnő és Aurora megengedi, hogy fölvegyem. Ez olyan megható, hogy nem tudnék neki akkor sem ellenállni, ha nem lenne bennem ösztönös késztetés, hogy biztonságos ölelésbe vonjam a kölyköt. Nem mintha biztos lehetnék benne, hogy nem kezd majd pont miattam éktelen ordításba, de muszáj üdvözölnöm, legalább ez egyszer.
Egész jól tűri.
Oldalt fordulok, hogy Aurorát lássa, és nézem én is most őt, a könnyes arcával. Kivételesen nem érzem magam rosszul, mert még az én lassú eszemmel is felfogható, hogy elérzékenyült csupán. Megbillentem a kislányt előre-hátra, egész finoman.
- Nem sok mindenkinek örülnek így, mint neked. Hm? De érthető. Mit szólsz, ha leülünk? Velem jössz?
Lépek párat a kanapé felé, hacsak a házigazda máshogy nem látja jónak.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake UjObPmH
User :
hellebore

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptyVas. 14 Ápr. 2024 - 11:50

is it too late now to say sorry?

Hazudnék, ha azt mondanám, nincs bennem egy kis irigység, ahogyan hallgatom Charlie kellemes élményét egy régi barátjával való találkozásáról. Félreértés ne essék, nem tőle irigylem. Inkább magát az érzést. Hogy nekem nincs ilyen. Nem lesz, mert a múltam szereplőire nem vagyok kíváncsi. Az önsajnálatot viszont félreteszem, és egyébként tényleg őszintén örülök a másiknak. Ezt mosolyom is tükrözi. -Nyughatatlan lélek? Tök jó neki, legalább világot lát. - talán ha Sofi kicsit nagyobb lesz, én pedig félre tudok rakni egy nagyobb összeget, mi is tudunk majd utazgatni. Egyelőre azonban itt ragadtam, de talán annyira ezt most nem is bánom. Egészen megszoktam, sőt megszerettem ezt a várost és a környéket.

Nem feszegetem a témát, hogy ha régen jóban voltak, miért nem tartották sokáig a kapcsolatot. Nem szeretnék a magánéletében és a múltjában vájkálni, annyira azért még nem vagyunk szoros viszonyban. Talán egyszer leszünk, de addig sem vagyok telhetetlen, megelégszem azzal, ami jelenleg van. Még ez is sokkal több, mint amit remélhetnék. Nem, Aurora, nem gondolunk ilyenre. Megérdemled a boldogságot és a barátokat magad köré. Muszáj rászólnom magamra. Még jó, hogy Charlie nem gondolatolvasó, mert fejben teljesen hülyét csinálnék magamból.

A bólintásán felnevetek - mit is vártam? Egy ilyen elkövetett baklövés tökéletes táptalaja a baráti szurkálódásnak. Fel kell készülnöm tehát. Amikor édesanyját említi, picit elkomorodom, még a szemöldökömet is összehúzom néhány pillanatra. -Nem túl jófej, hogy ezt így felemlegette. Mintha a te hibád lenne. - van bennem egy kis felháborodás - egy baba semmiről nem tehet. Egy kisbaba nem kéri, hogy megszülethessen. Az anya dönt úgy, hogy megszüli, és (jobb esetben) felneveli. Nem fair dolog az ezzel járó nehézségeket a másik szemére hányni. Kezem is ökölbe szorul, csak akkor realizálom, mikor körmeim a tenyerembe mélyednek. Lesütöm a szemeimet. -Ne haragudj. Nincs jogom ítélkezni. - elszégyellem magam, ujjaimat is ellazítom és az asztal lapjára fektetem a tenyeremet.

Szavaira megrázom a fejem. -Nem azt sajnálom, hogy Sofia megszületett. Ő a legjobb dolog, ami valaha történt velem. - hangomon is érzékelhető, hogy szívem túlcsordul szeretettől, amit a lányom iránt érzek. -A körülményeket sajnálom. Azt, hogy…apa nélkül nő fel. - megtorpanok. Ezt azt hiszem még sosem mondtam ki. Mindig mindenkinek azt hangoztatom, hogy tökéletesen elboldogulok egyedül a gyerekneveléssel, nincs szükségem férfira. És míg én magam valószínűleg tényleg nem vagyok erre felkészülve, azt sajnálom, hogy Sofiának ugyanúgy nem lesz egy normális apafigura az életében, ahogy nekem sem volt soha. A nevelőapámat nem tudom ebbe a karegóriába sorolni még a legnagyobb jóindulattal sem.  Na mindegy.

A gondolatmenetből a kislányom zökkent ki, így hamarosan már hárman vagyunk az étkezőpultnál. Mosolyom nem teljesen őszinte, és picit talán vonakodom is átadni neki Sofiát, mindez azonban inkább a túlféltésből, mintsem a bizalmatlanságból fakad. Ahogy átveszi, karjaim még készenlétben állnak egészen addig, míg úgy nem ítélem, Charlie stabilan tartja a babát.

Egy lépést hátrálok. Nem tudom mikor kezdenek el a könnyek folyni a szememből; amikor Charlie Sofira néz, amikor a kislány visszanéz rá, vagy amikor beszélni kezd hozzá. Az biztos, hogy mire a férfi felnéz, én sírok. Csendesen, és pontosan nem tudnám megmondani mitől, de azt hiszem ezek örömkönnyek. -Köszönöm. - szinte csak suttogásra futja most. Azt hiszem, átmenetileg kifogytam a szavakból.


 
ft. Charlie Manx




I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
Sorry cake 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptySzer. 3 Ápr. 2024 - 20:21

Kénytelen vagyok elmosolyodni, olyan melegen, ahogy csak egy igazán jó emlékre lehet. Persze, nem Aspen az. Ami őt illeti, rászolgált, hogy Aurorának ilyen harapós véleménye legyen róla... és gondolom az sem merő véletlen, hogy az a csibész Nagymenő is éppen az ő autója körül machinált. Aki ennyi mindenkivel rossz viszonyt ápol, annak a defekt még csak nem is a legnagyobb baja. Hosszú távon biztosan nem. Nem; a mosoly oka Maxine. Az, hogy újra láttam - és hogy ilyen jó bőrben van - őszinte örömet okoz, ahányszor eszembe jut. És milyen sokra vitte...! De hát mindig okos volt. Egyetértőleg hümmögök. Vendéglátóm kedvessége nagyon jólesik.
- Sokat költözködik ide-oda, de most itt van. Valamit épp dolgozik errefelé, szóval lehet, hogy látom még. Véletlenül futottunk össze, és véletlenül is sodródtunk el egymás mellől. Nem tudtam mostanáig, mi lett a sorsa.
Kutatón pillantok fel, nem akarok hosszan fürdőzni a saját szerencsémben épp előtte, aki olyan egyedül van, de nem is bírok hűvös maradni a kérdésben. Arról nem is szólva, hogy Aurora a barátai közé számolhat engem, tehát egészen egyedül mégsincs... igaz, én is belátom, hogy valószínűleg jobban elkellene valaki az életébe, akivel egy kicsit több bennük a közös. Szívem szerint mindent meghallgatnék és megbeszélnék vele, amit csak szeretne, de a traumák nem ilyen egyszerűek. Nem tudom, nem-e emlékeztetem csak néha, csak futólag a vele történtekre őt.

Ünnepélyes bólintással helyeslek, most már berendezkedhet a kólás poénokra a következő negyven évre előre. De bizonyosan tudta, mire vállalkozik, nem? Utána kibontakozó, csendes mondanivalójára csak egy hasonlóan halk 'óh' sóhajjal reagálok; jól láthatja és én is érzem, ahogy a vonásaim megértőn ellágyulnak közben. Aurora felnőtt nő és egy felnőtt nő életét éli, de attól még nagyon is fiatal. Ha nem ezt a borzalmas lapjárást kapja, valószínűleg egyetemre járna egy menő nagyvárosban az élete pedig pezsgősüvegek, sportautók meg jóképű fiúk körül forogna, teljesen biztosan abban, hogy örökké hajnalban fekszik és délben kel majd. Cseppet sem csodálom, hogy rázós az út, amelyre kényszerült.
- El tudom képzelni - mosolygom finoman. - Anyám elmesélte, hogy mennyit szenvedett annak idején, amikor a cipődben járt. Úgymond.
Francine nem akart gyereket, de a férfiakat, a flörtöt és az udvarlást imádta, ahogy a szexet is. Az a típus volt, aki mindig könnyedén szerelembe esett, és ebből talán több baj származott, mint minden más hibájából együttvéve. Ahogy az elharapózó alkoholizmus lassan megbízhatatlanná silányította, az elvárásokkal teli hagyományos munkarendből jóformán észrevétlenül szorult a szexmunka útvesztőjének sikamlós lejtőjére, ahonnét azután már nem is volt visszaút, de még akkor is szívből rajongott néhány férfiért - olyanokért, akiket minden épeszű ember messze elkerült volna. Velem nehezen boldogult. Az ilyesmi a szerelem egyetlen olyan oldala volt, ami nem érdekelte, ugyanakkor sok minden mástól megfosztotta, ami viszont igen. Nem utált, személy szerint nem, általában nem. De az anyaság... Az valami egész más lapra tartozott. Nem nekem való, ez volt a véleménye.
És egyáltalán nem tévedett.
Rengeteg dolog miatt utáltam őt, ám emiatt még egyszer sem sikerült, és Aurorára is elég egy pillantást vetnem, hogy csak a küszködést lássam. Egy olyan hatalmas feladattal, amit sosem kért és talán sosem érzi majd a sajátjának. Egy olyan emberét, akinek a véleményét nem kérte ki senki, mielőtt rámérték volna a sorsát. És nem is segít neki senki az égvilágon.
- Sajnálom, hogy meg kell birkóznod ezzel. Így. Most - rámosolygok, a gesztusban fanyarság lapul. - Azt hiszem, jogod van kimutatni, ha te is sajnálod.

Mintha csak észrevette volna, hogy szóba került, Sofia hangjai érkeznek a gyerekszoba felől. Nem hallgatózom, de éles fülem elfogja az apró hangokat, köztük a melegséggel teli harmóniát amelynek Aurora talán tudatában sincs, puha léptei hallatán pedig felkapom a fejemet.
- Ó - állok talpra, mikor mellém ér, hogy megnézhessem magamnak az aprócska párduckölyköt. Imádnivaló, még úgy is, ha nem mondhatom őszintén, hogy Aurorára hasonlít. Az ekkorka gyerekek leginkább egymásra hasonlítanak. De azért még ezzel a mércével mérve is helyes. - Nagyon szép. - Nagy szemekkel, döbbenten bámulok, ahogy elhangzik a folytatás. - Szabad? Csak ha nem bánod.
És ha tényleg engedi, akkor óvatosan a karomba is veszem a kisasszonyt. Engedem mocorogni, ha nekikezd, de csak annyira, hogy még le ne fészkelődje magát a magasból. Nehéz megállni, hogy a rózsaszín képébe ne hajoljak és az orrom hegyét játékosan az orra hegyéhez ne érintsem. De azért sikerül.
- Szervusz, Sofi - dünnyögöm inkább lágyan. - Te vagy a legaranyosabb kis nagymacska, akit valaha láttam. Megneszelted, hogy kimaradtál a tortából. Hm? - Fölnézek megint s nem is akarattal, de mosolygok Aurorára. Az imént említett nehézségei ellenére nagyon boldognak tűnt, amikor bejöttek. Akkor is, ha egyébként megüli a vonásait a fáradtság. - Gratulálok. Igazán.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake UjObPmH
User :
hellebore

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptyKedd 2 Ápr. 2024 - 16:39

is it too late now to say sorry?
Elmosolyodom a szavain. Jóhiszeműen megpróbálom elhinni, hogy tényleg tetszik és ízlik neki a torta. Annyira már megismertem őt, hogy tudjam, túl udvarias lenne ahhoz, hogy ellenkező esetben a képembe mondja azt, hogy amúgy tök borzalmas az íze, az állaga, minden. Így inkább megpróbálok hinni neki, tortával betömve a fülembe suttogó kisördög száját is, ne duruzsoljon itt feleslegesen. Inkább Charlie felől érdeklődöm.

-Beszólt, ennek ellenére te segítettél neki? Charlie, a jó szíved visz majd a sírba. - rázom meg a fejem rosszallóan, de a szám szélén apró mosoly bujkál. Én biztosan nem segítettem volna neki ezek után, sőt. Még rá is rúgtam volna az autót, biztos ami biztos. Az más kérdés, hogy egyébként én magam nem tudok kereket cserélni, az a mázlim, hogy még sosem kaptam defektet. Bár, most legalább már tudom, hogy az ismerősi körömben valakit fel tudok hívni, ha ilyen problémába ütközöm. És nem, nem Aspen-re gondolok.

-Kamaszkori barát? De jó! Rose Harbor-ban lakik ő is? Vagy valahol a környéken? Jó lehet váratlanul belefutni régi kellemes ismerősökbe. - egy apró, alig hallható sóhaj bukik ki belőlem az utolsó mondat után. Talán fel se tűnik a férfinak, főleg, hogy egy falat torta számba lapátolásával próbálom leplezni. Elgondolkodom pár pillanatra - nekem szerintem nincs ilyen ismerősöm, akivel szívesen összefutnék. Mindenki, akivel valaha jóban voltam Las Vegas-ban, a múltam része. A múltamé, amit szeretnék végérvényesen magam mögött hagyni, benne minden szereplővel.

Elnevetem magam. -Ezt amíg élek, meg fogom kapni, ugye? - teljesen jogos a szúrkálódás a vaníliás kóla miatt - fordított esetben ugyanezt tenném én is. -Őszintén? Azon kívül kábé semmi érdemleges. Szinte minden időmet leköti Sofi. Nagyon...nehezen hangolódtunk össze. - hirtelen hallgatok el, ahogyan ez az infó kicsusszan a számon. Egyszerre fordítanám el a szemem, és fürkészném a férfi vonásait, vajon megjelenik-e rajta a szánalom vagy az elítélés. Egy anyának nem lenne szabad ilyet mondania, nem? Talán meg kellett volna tartanom magamnak az információt, ám már késő visszaszívni. Bíznom kell hát Charlie jóindulatában és kedvességében.

A következő percben nyöszörgés üti meg a fülemet. Mára ezer közül felismerném a saját lányom hangját. Ennyit arról, hogy most pár órát alszik. Egy perc türelmet kérek Charlie-tól, és a gyerekszobába megyek. A kiságyban Sofia csodálatos, enyémhez hasonló barna szemekkel néz rám, és esküszöm, ha nem lenne még túl kicsi ahhoz, hogy ez tudatos legyen, azt mondanám, hogy rám mosolygott, a szívem pedig érzem, hogy elolvad. Szeretetteljesen, halkan gügyögve neki veszem ki az ágyból, majd kisétálok vele a szobából.

-Gyere, mutasd meg magad Charlie-nak, szépségem. - nyomok egy gyengéd puszit a fejére, majd a férfi mellé lépek. -Szeretnéd megfogni? - magam sem hiszem el, hogy tényleg megkérdeztem. Még senkinek sem adtam át - a kórházat leszámítva. Mondjuk nem is nagyon lett volna kinek. Azonban tudom, hogy a kislánynak szoknia kellene azt is, hogy másnál van, nem mindig nálam. Magamat motiválva és győzködve erőltetek hát egy mosolyt az arcomra, igyekezve olyan őszintének feltüntetni, amennyire csak lehet. Talán sikerült. 
ft. Charlie Manx



I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
Sorry cake 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptyVas. 24 Márc. 2024 - 15:20

Csak horkantok a viccelődésére. Egyfelől jellemző, hogy nem is a torta ízét hozza fel, hanem egyenesen azt, hogy bele is lehet betegedni. Másfelől sosem vágtam még egész tortát fel, így nem érek rá ellenkezni, mert túlságosan elfoglal a koncentrálás, hogy ne trancsírozzam fel a süteményt, ha már a kedvemért dolgozott vele.
Eszünk. Én kifejezetten boldog vagyok az eredménnyel.
Ő természetesen nem az.
- Nekem tetszik - jegyzem meg teljesen feleslegesen, mert annyit azért tudok az efféléről, hogy be lesz tudva udvariaskodásnak. Akkor is, ha az én tortámról van szó. Úgy látszik, Aurora is maximalista, ahogy olyan sok más nő. És persze férfi. Ebben mindenképpen. Zavartalanul fejezem be a szeletet, cseppet sem bánva, ha szétesik a keksztalp. Hümmögve forgatom a villát, ahogy megérzem a rám tapadó tekintetét és kutakodni kezdek, mi mindent tudnék felhozni történésképpen.
- Segítettem Aspennek kereket cserélni a Fordján - jegyzem meg végül. - Defektet kapott Wilmingtonban, aztán eltört az emelője. Épp előtte küldött el a fenébe, de erre aztán meggondolta magát. - A szememet forgatom, láthatóan mély sértettség nélkül. - Egész ügyes. Azt hittem, kinevethetem, amíg leforrázva rohangál az autó körül, de egyedül is megoldotta volna. És találkoztam egy kamaszkori jó barátommal is, hosszú idő után először. Sokáig azt se tudtam, él-e, hal-e. Nem volt olyan nagyon sűrű az élet, de egy-két dolog így is történt.

Például ledöftem ollóval az egyik falkatársamat, aki betört a lakásomba és megfenyegetett. Charlotte Evans pedig többet húzott ki belőlem az előéletemről, mint előtte akárki, pedig csak egy cserepes növényt akartam odaadni neki. Aztán ott volt az az eset, amikor közölnöm kellett a Fitzgerald lánnyal, hogy a volt barátjának kell urnát készítenie, annak, akit egész addig hazavárt és halotti bizonyítvány vagy holttest a mai napig nincs. Meg élő fiú sem.
Ezek közt azonban nincs olyasmi, amit szívesen mesélnék el éppen neki. Úgyhogy könnyedén vállat vonok csak.
- És veled? A nyilvánvalót leszámítva, persze. Annak mindenképpen örülök. Hogy lejöttél a vanilla coke-ról.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake UjObPmH
User :
hellebore

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptySzer. 20 Márc. 2024 - 17:31

is it too late now to say sorry?
A mentorokkal és pszichológusokkal az alapítványnál sokat dolgoztunk és dolgozunk is majd még azon is, hogy a múltamnak azt a szeletét is jobban el tudjam fogadni és helyén tudjam kezelni, hogy a vér szerinti anyám lemondott, majd ide-oda pingpongoztak velem, mígnem megtaláltam a végleges helyemet 5 évesen a West házban. Kétségtelen, hogy sokat hozzátett a személyiségemhez, és ahhoz, hogyan dolgozom fel a különböző érzelmeket és traumákat. Azt hiszem, ezzel kapcsolatban - legalábbis egy részével - már egészen jól haladok, ezért sem zuhanok magamba ennek említése kapcsán. Már haragot sem érzek ezzel kapcsolatban - az emlék átváltozott semlegessé. Megtörtént, nem tudok rajta változtatni, a következményeivel pedig meg kell tanulnom együtt élni. Menni fog - csak idő kell még. 

Ahogyan ahhoz is, hogy visszanyerjek a régi magabiztosságomból, aminek szinte nyoma sincs, ahogyan előveszem a tortát, amit mintha egy alsó tagozatos készített volna a játékkonyhájában. Nem ártana gyakorolnom, mert nagyon szeretném, ha Sofi születésnapjaira én készíthetném majd a tortákat. Remélem, addigra belejövök. Majd nézek videókat meg olvasok tippeket - megtanítani úgysem fog senki. Ilyenkor néha hiányzik egy rendes anya, aki süt-főz a lányával, megtanítja apró fortélyokra. A mostohaanyám jófej volt szinte mindig velem, de ő nem ez a típus volt. A West családnál erre volt a személyzet.

Egyébként nem szerettem, hogy van személyzet. Kikértem magamnak, hogy egyedül is fel tudok öltözni, tudok magamnak kaját szedni, nem kell kísérgetni, és minden ilyesmi, amivel azok szórakoztatják magukat, akik ezüstkanállal a seggükben születtek. A tortát is fel tudnám én vágni természetesen, de mivel Charlie-é, neki készült, ezért meghagyom neki ezt a tisztet. Nem tudom mennyire szereti, ha teljesen kiszolgálják - nem akarom, hogy kényelmetlenül érezze magát, esetleg haszontalannak. Sem máskor, sem pedig most, amikor elkezd engedni köztünk a hangulat. Felidéződik bennem mikor az ágyat raktuk össze, aztán indiait ettünk, ami jól megsiratta. Meg a sztorija a nem is tudom hány fánkkal vagy mi is volt az. 

Ezekbe a kellemes emlékekbe kapaszkodva sikerül elhessegetnem az aggódás szürke felhőit a fejem felől, és a pillanatra koncentrálni. Vagyis arra, hogy eljött az igazság pillanata, hogy megkóstoljuk a tortát. Szavain felnevetek. - Köszönöm. De azért megvárom, míg megkóstolod, hátha borzalmas. Ha rosszul leszel, és ápolni kell vagy valami nem jó, ha mindketten kidőlünk. Tudod, nekem ott a gyerek meg minden. - játékosan elvigyorodom, elvéve a dolog élét, hogy tényleg izgulok azon, mennyire lett finom a torta. Ha egyáltalán. 

- Úgyis rájövök. Macskaszemem mindent lát. - könyökömet a pultra támasztom, a kézfejembe pedig az államat, és úgy hajolok egy kicsit közelebb - természetesen az udvarias távolságot megtartva - az arcához, és még össze is szűkítem a szemeimet, mint aki rajzfilmszerűen vadul sasolja a másik reakcióit. Végül csak néhány másodpercig tartom a pozíciót, aztán újra felegyenesedem, és én is egy falatot a villámra veszek. Méregetem egy kicsit, de aztán megkóstolom. 

-Hm... nem rossz, de... lehetne édesebb. A tészta meg szétesik. Bocsi. - szememet lesütve vakarom meg az orromat, leplezve a feltoluló zavaromat, de aztán rászólok magamra. Össze kell szednem magam, nem lehetek már ennyire szánalmas. - És mesélj...történt veled valami érdekes, mióta nem találkoztunk? - teszem fel a kérdést, amire csak egy kicsit szorul össze a szívem, mert ez felidézi ismét, hogy milyen bunkón hanyagoltam őt is, de nem hagyom, hogy rám ülepedjen az egész. Őszintén érdekel a válasza.  
ft. Charlie Manx



I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
Sorry cake 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptyKedd 12 Márc. 2024 - 10:38

Értetlenül, némi együttérzéssel bámulok, amikor elképzelem, hogy valaki megtagadja egy kiskölyöktől - Aurorától - az éjjeli lámpát. Ilyen is van? Persze: nyilván igen. Abszurd gondolat, ennél sokkal rosszabb is van és mégis, a mentális kép egyszerre kicsinyes és érzéketlen, arról nem is beszélve, hogy most először nyerek némi betekintést a házigazdám múltjába. A Westék előtti családja, így hívta őket. Nem a nevükön, hogy Cavendishék vagy Taylorék és nem látok melegséget sem rajta, ahogy szóba hozza a dolgot. Mennyi helyen fordulhatott meg? Vajon mindenhol rosszul bántak vele? És legfőképp: mi vette rá a nagyképű West családot, hogy befogadjon egy ennyire hányattatott sorsú gyereket? A vagyonos família, akiknek két telivér, fehér fia már volt, annak idején valamiért örökbe fogadott egy otthontalan, kreol bőrű lányt.  
És hagyták sírni egy tizenöt dolláros lámpa után. Jézusom.

Nem mondhatnám, hogy kissrác koromra különösebben jó lapokat osztott nekem az élet, a nevelőszülőket és a nevelőintézményeket ugyanakkor mindenestül megúsztam. Az anyám, akármilyen szörnyűséges ember volt és akármennyire is haragszom rá ma is, a saját anyám volt: sose titkolta előttem se, hogy egyáltalán nem akart gyereket, mégsem hagyott sem éhen halni, sem megfagyni, nem dobott szemétkonténerbe, miután megszült és nem is felejtett a vonatállomáson, mint pár másik srácot a maguké Wichitában. Nem ment bele abba sem, hogy a kuncsaftjai fizessenek értem, igaz, talán ez volt a legmesszebb, ameddig a kedvemért elment valaha is. Vagy csak sosem ajánlott pénzt senki. Az általános vélekedés szerint rusnya és nyámnyila kölyök voltam.
Kényszerítem magam, hogy ne gondoljak itt, Aurora otthonában az otthoni életem záróakkordjára. Ez a hely a biztonság szentélye. Semmi szükség rá, hogy bemocskoljam ilyesmivel, különösen, hogy Sofi az igazak álmát alussza a szomszéd szobában. Lopott tűnődéssel nézek a házigazdámra, mi járhat a fejében a családjairól; milyen lehet egyáltalán új felnőttek keze alá kerülni, akármilyen felnőttek keze alá, akármilyen idősebb testvérek és unokatestvérek karmai közé, akármilyen új iskolai osztályba, kiszolgáltatottan mindennek és mindenkinek. Teljesen egyedül az egész kerek világon.
De ő csak nevet, és ezzel eléri, hogy énrajtam is mosoly jelenjen meg.
- Ha ezt előre tudom, két darabot hozok.
És még csak nem is viccelek.

- Cukor nélkül, tejjel - felelem derűsen, én sem tudom, ittam-e kávét a jelenlétében valaha, vagy ő az enyémben. Nem hinném. A hangulat a komoly és a derűsen könnyed között hullámzik, jó jel, kezdünk fölengedni és ezen még az sem ejt csorbát, hogy nem akar vagy nem tud mit felelni, csak a pultra szóródott kávét törölgeti elmerülten. Pár másodperc az egész, nem érzem magam rosszul a némaság miatt, nem akarom nyújtani a dolgot, nem akarok vájkálni egyikőnkben sem. Különösen nem akarom, hogy az ő szájíze megkeseredjen. Szembefordul velem. Az arcán érzelmek nehezen kibogozható keveréke, de annyit biztosan érzek, hogy e pillanatban mélységesen egyetértünk.
És hogy egyikőnk sem neheztel. Egyáltalán.
Összenevetünk. Először némi ünnepélyesség lappang benne. Aztán már annyi sem.

Biccentek.
- Ó, nem megkóstoljuk. Megesszük - korrigálom, átvéve a nagy kést némi tétovázás után. Ez is első alkalom: nem vágtam még fel egész süteményt saját kezűleg. Először elfelezem észak-dél irányban, aztán még egyszer, keresztben. Annyira nem nagy, hogy fel kelljen teljesen aprózni. - Tiéd az első darab.
Annyi realitásérzékem van, hogy ne szeletnek nevezzem és nem is igazán hagyom magam megakadályozni abban, hogy a tányérjára tegyem a szóban forgó negyedet. Aztán én következem, és rögtön utána helyet foglalok a közelebbi bárszéken. Egy rövid pillanatig csak a villát forgatom, ami elég nagy szó.
- Köszönöm - mondom végül még egyszer, és most magam se tudnám, mire értem pontosan, a bocsánatkérésre, a süteményre, a meghívásra vagy arra, hogy azon az első napon szóba állt velem. De akárhogy is, kivételesen nincs semmi ólmos nehézség benne. A villa végül határozott utat talál a krémbe. - Ugye tudod, hogy nem fogom elmondani, ha rossz.
De nem rossz. Egyáltalán nem.
Sőt.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake UjObPmH
User :
hellebore

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptySzer. 6 Márc. 2024 - 15:42

is it too late now to say sorry?
-Ugye? Szerencsés vagyok, nélküle fogalmam sincs hova mentünk volna. Ha nem tudnám, hogy nem léteznek, azt mondanám, hogy Wendy biztosan egy tündér. - elmosolyodom, ahogyan kedves ismerősömről beszélünk, aki egyébként nem a természetfeletti közösség tagja, hanem ember, aki - ha jók az információim - mit sem sejt arról, hogy az alapítványnál nap mint nap fordulnak meg alakváltók, farkasok, boszorkányok, de még bukott angyalok is. Remélhetőleg ez így is marad, idősödő szívének lehet nem tenne túl jót egy ilyen információ. Maradjon csak meg édes tudatlanságban.

Az ajándék meghat, már csak maga a gesztus is, hogy egyáltalán ilyen eszébe jutott Charlie-nak, és ez az arcomra is kiül. Mostanában annyira nem találkoztam szinte senkivel, hogy kijöttem annak a gyakorlatából, hogy amennyire lehet, pókerarc mögé rejtsem az érzéseimet. Mondjuk...azok után, hogy az első találkozásunkkor épp a lelkemet is kisírtam az alapítvány udvarán, ahhoz képest ez az egy-két könnycsepp szinte semmi. És ha zavarba is hozzák a könnyeim, nem szól, csendben kivár, amíg - szerencsére csupán pillanatok alatt - összeszedem magam, és megcsodálom a kislámpát.

-Ó, nagyon! Emlékszem még a West-ék előtti családomnál volt egy hasonló, amit nem vihettem magammal, mikor költöznöm kellett. West-éknél pedig óriási hisztit rendeztem, mikor nem voltak hajlandóak nekem venni egy ilyet. - idézem fel félszeg nevetéssel az emléket. Nem voltam könnyű gyerek, nem véletlen, hogy azelőtt, hogy a West család örökbefogadott, számos helyen megfordultam már, de senki nem akart engem hosszú távon. Már akkor sem.. Na mindegy, mindenesetre az emlék most nem tölt el túlzottan keserű érzésekkel, tényleg inkább nosztalgikus, mint fájdalmas.

-Máris! Hogy is iszod? Szita az agyam. - fordulok felé, miután elrendeztem Sofit a gyerekszobában, és a konyhába térünk. Talán hülye kérdés volt a részemről, de most hirtelen azt sem tudom felidézni, hogy ittunk-e már együtt kávét. Az első alkalommal kávéztunk? Ja nem, akkor ittam azt a borzalmas vaníliás kólát, amitől Charlie majdnem világgá szaladt. Fujj. Szerencsére azóta nem kívántam meg.

Na de mielőtt felraknám a kávét, elővarázsolom a hűtőből a tortát, bár egyébként is megtépázott magabiztosságom a nem túl dekoratív desszertet látva tovább reped, így a mondat második felét lényegében már a hátam mondja Charlie-nak, én inkább a kotyogós kávéfőző tartályába vizet töltök, és a szekrényből elővadászom az őrölt kávét rejtő dobozt. Az egyik legjobb dolog abban, hogy már nem vagyok terhes, hogy nyugodt szívvel ihatom a méregerős kávékat. Na jó, a szoptatás miatt nem végtelen mennyiségben, de már szabadabban, mint mikor ketten osztoztunk egy testen.

Épp a csészékért nyúlok, amikor muszáj vagyok felnevetni azon, amit mond, egy pillanatra még a vállam fölött is hátratekintek. -Bolond vagy. - idegességemet kicsit tompítja a tortára adott reakciója, már legalábbis a humoros része. Talán ő is ezzel próbálja leplezni, hogy amúgy ennél csúnyább tortát nem látott még - megérteném. Az iménti jelzőt természetesen abszolút pozitív értelemben szántam, remélhetőleg ez a hangomból egyértelmű számára, mert nem szeretném megbántani. A helyez komolysága azonban visszatér egy időre, mert azért nem bagatellizálhatjuk el teljesen a szituációt. Nem viselkedtem szépen, és ezért úgy éreztem, érzem, hogy bocsánatot kell kérnem.

Szavaira mély levegőt veszek, mint aki mondani akar valamit, de mivel továbbra is háttal állok neki ahogyan a gázrózsát lángra lobbantom, hogy közelebb kerüljünk a kávéhoz, ezt ő nem látja, inkább az a tipikus ciccegéshez hasonlatos hangot hallatom, amikor az ember majdnem megszólal, de aztán mégsem. Szóval ő így élte meg. Erre nem is gondoltam. Lehajtom a fejem, egy kicsit, és úgy teszek, mint akit nagyon lefoglal az a három szemcse kávé, ami a folyamat során a pultra hullott, de igazából csak arról van szó, hogy nem tudom mit mondhatnék. Beáll egy kis csend, tarkómon azonban érzem az apró hajszálak meredeznek Charlie tekintetétől, mire a mosogató szélére dobom a konyharuhát, és megfordulok, lassan és óvatosan emelve a fejemet úgy, hogy a férfi szemébe tudjak nézni, ahol nem látok haragot, inkább megértést.

-Hát, én meg még tortát nem sütöttem senkinek, szóval ez mindkettőnknek akkor új élmény. - zavaromban elnevetem magam és egy anya-kontyból kiszabadult barna tincset a fülem mögé tűrök. -Megkóstoljuk? Tényleg lehet, hogy borzalmas. Még nem találtam meg a wilmingtoni Lou bácsi csemegéit, így egy lapra tettem fel mindent. - ismét a humort próbálom hívni, ahogyan két kis tányért, villát és egy nagyobb kést veszek elő és készítem ki az étkezésre is használt pultra ami elválasztja a nappalit a konyhától, és két oldalt 2-2 bárszék terpeszkedik, ami a látszat ellenére egyébként meglepően kényelmesek. A kést a nyelével Charlie felé kínálom, meghagyom neki, hogy felvágja. -Nyugi, nem fog robbanni ha belevágsz. - mosolygok, és ebben van már némi cinkosság is. Talán nem veszett ki belőlem teljesen az utóbbi hónapokban. Talán ott van az az Aurora, aki szeretnék lenni.  
ft. Charlie Manx



I'm a strong woman
Everything that's hit me in life I've dealt with on my own. I've cried myself to sleep. Picked myself back up and wiped my own tears. I've grown from things meant to break me. I get stronger by the day.
Aurora Nea West
Alakváltó
Aurora Nea West
Elõtörténet :
Titulus :
Alapítványi munkatárs (Együtt Az Erőszak Ellen Alapítvány - Wilmington)
Zenedoboz :
I might only have one match
But I can make an explosion

Karakter idézet :
"A valóban erényes ember szabadságban él - nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él - ő egy lázadó."
Play by :
Naomi Scott
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake 6ff90a734954aaf4b9e539340c7c8962
༄ ༄ ༄
Sorry cake 360_F_589642929_gzb2vMnWt667wRyJJSLH1QuJyebaZxuu
༄ ༄ ༄

User :

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake EmptySzer. 28 Feb. 2024 - 13:15

Átvergődünk a felületes ismeretséggel és talán-jogos-talán-jogtalan rossz érzésekkel nehezített első perceken. Méghozzá elegánsan, akár két süketnéma vakegér. Innen, belülről nézve is van benne egy kevés abszurd nevetségesség, ahogy kerülgetjük a forró kását; az alapítványnak alighanem van egy egész kartotékfiókja ebből a viselkedésből valamelyik emeleti irodában és ha velünk lenne valamelyik tapasztalt mentor, biztos tanulhatnánk is az egészből. Így inkább csak átlépünk rajta, ahogy tőlünk telik. Lehetne rosszabb is.
A hírre felvonom a szemöldökömet. Mosoly társul hozzá.
- A világ egyetlen olyan tulajdonosa, aki biztosan nem fog cserben hagyni - csóválom a fejem derűsen. Kifogta a bizonyos aranyhalat. - Gondolom, megúsztad az összes leinformálhatósági piszkatúrát. Gratulálok hozzá! Örülök, hogy téged választott.
Szerencse. A bérlés a legtöbb esetben mindenféle feltételek teljesítésén múlik, munkahelyi igazolást meg bankszámlakivonatokat követelnek az embertől és minél lesajnáltabb társadalmi osztályba - vagy rasszba - tartozik az illető, annál esélytelenebbül indul a versenyben. E szempontból nekem is borzalmas a pedigrém (ebből a szempontból is), Aurora pedig egyedülálló, ifjú anyukaként szintén nem számíthatott volna semmi jóra. És ez még mind azelőtt, hogy egyáltalán be kellett volna akár csak egyetlen számlát is fizetni.

Kezemet a zsebembe gyűrve figyelem, ahogy a csomagolást bontogatja, kissé aggodalmasan. Nem mintha sok múlna azon, hogy tetszik-e neki a választás, valahogy mégis szeretném, ha eltaláltam volna vele valamit: talán mert annyira ráférne egy kellemes meglepetés Aurorára. Látom, ahogy letörli az arcán lefolyt könnycseppet, és egy röpke pillanatig szégyellném magam, hogy megríkatom, ha nem lenne egyértelmű, hogy a meghatottság okozta. Ez a ház nem az a ház, ahol a gyerek születése óta egymásnak adják a kilincset a barátok és rokonok, mind ajándékkal megrakodva. Talán még egy képeslapot sem kapott senkitől. Legszívesebben belerúgnék mindkét West fivérbe.
- Örülök, ha tetszik - mondom inkább ahelyett, hogy átadnám magam a dühöngésnek, és kissé lemaradva követem a lányt, hogy szemügyre vehessem a szobát. Bájos helyiség, láthatóan sok idő és gondoskodás ment belé. Sofiának annyira jó dolga van, amennyire az ő helyzetében csak lehetséges. Az ajtóból figyelem, ahogy elszenderedik, fülem pedig ösztönösen feltámadt éberséggel figyeli a szuszogás egyenletességét, közel egy teljes percig, míg csak a házigazda ki nem zökkent ebből.
- Egy kávét szívesen elfogadok - vágom rá a klasszikus választ, hogy meg is feledkezzek róla azon nyomban, ahogy nyílik a hűtőajtó.

Semmivel össze nem téveszthető süteményillatot érzek: az orromban szégyentelen élvezettel rándulnak meg belé a lágy szövetek. Egy vérfarkas orrának az ennivaló illata semmihez sem fogható élmény, én pedig mindig szerettem a süteményt. Naná. Harminc év alatt sem tudtam kinőni abból a rajongásból sem, amelyet a fahéjas cukorral megszórt édesburgonya sültkrumpli iránt táplálok kissrác korom óta. A látvány ugyanakkor meglepetésként ér. Értetlenül sandítok Aurorára a láttán és csak az ő arcából jövök rá, hogy a bocsánatkérés személyesen nekem szól: viszonozza a pillantásomat, a szavain pedig kissé tényleg elszégyellem magam. Végigsimítok a képemen, hogy azért, hogy nehogy túlságosan meghatódjak vagy azért, mert nem tudom, mit mondjak hirtelen, nem tiszta egészen.
- Semmi baj - mosolygok rá végül. - Nem te lennél az első, akit elriaszt pár hónapra, ha enni lát.
Nevetek egy kicsit a saját viccemen - erre nincs mentség, mindig hajlamos voltam rá -, aztán sóhajtok. Most már nem bánom, hogy látszik rajtam: sebezhető ponton érint a kedvessége.
- Kedves tőled. Azt hittem... - kis szünet, majd megvonom a vállamat. - Tudom, hogy olyan vagyok, mint... nem haragudtam miatta, csak... - újabb vállvonás. Szusszanok. Pislognom kell, és mintha őt másolnám, rágom a számat néhány másodpercig. Lenézek a tortára.
Jó lenne, ha nem itt és most csúsznál szét a semmin, Charles.
Aurora tekintetét keresem, hogy rábámuljak. A poharakkal matat éppen, de kizárt dolog, hogy nem szúrja erősen hátba ez a pillantás. Megköszörülöm a torkomat, nem mintha ezzel lóvá tudnám tenni. Vagy akarnám.
- Még soha nem sütött nekem senki tortát. Tudtad? Nagyon szeretem.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
Sorry cake UjObPmH
User :
hellebore

Sorry cake Empty
TémanyitásSorry cake Empty

Ajánlott tartalom

Sorry cake Empty
 

Sorry cake

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next