Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 132 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 132 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (136 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 19:20-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

A Reflection of Us - Page 2 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

A Reflection of Us - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

A Reflection of Us - Page 2 EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

A Reflection of Us - Page 2 EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

A Reflection of Us - Page 2 EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

A Reflection of Us - Page 2 EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

A Reflection of Us - Page 2 EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

A Reflection of Us - Page 2 EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
A Reflection of Us
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásA Reflection of Us - Page 2 EmptyVas. 19 Nov. 2023 - 14:54





Honey, here we go again
- Telefonon. - Blazírt egyszerűséggel szúrom közbe. Ugyanis ezt írtam neki, hívjon. Nem pedig azt, hogy hívatlanul bukkanjon fel. Nem mintha bármit is úgy tett volna, amióta ismerem, ahogyan azt kérik tőle vagy mondják neki. Így volt ez majd’ húsz éve is, így van ma is. Meg sem lep.
A szokásokra tett megjegyzésére enyhén rezzen a homlokom, aludni még egyelőre nem frakkban szokás, akkor sem volt, amikor együtt éltünk. - Ágyba készültem. Nem mintha látnál olyat, amit korábban még nem vagy újabban prűd lettél? - Különösebben nem zavartatom magamat, itthon vagyok, huszonnégy órányi ügyelet után, nem véletlenül vártam azt, hogy hívjon, de nem, neki másként kellett intézni és képtelen volt követni még egy pofonegyszerű instrukciót is. Tipikus, hogy mit ne mondjak.
Ami a gyerek hollétét és azt követi, előbb egészen másféle választ generálnának bennem, de gyorsan agyoncsapja azt a félvállról vett bejelentésével. Tudom, hogy pofátlan egy nő, de azért a ló hímtagjának is van vége. Még ha szerinte nem is esetleg.
- El vagyok ragadtatva attól, hogy időben közlöd mit diktál úrasszonyi kedved. Emlékeztetnélek rá, te döntöttél úgy, hogy Bethany ideköltözik. Programom van vele délután. - Nem vitanyitásra bocsátom a hallottat, hanem tényt közlök vele és szó sem lehet arról, hogy majd én táncolja az ő hangulatának megfelelően. Ha szólt volna előre, más lenne a leányzó fekvése, így azonban, felejtse el. Nagyon gyorsan. Ahogyan azt is, hogy azt hiszi, ő diktálhatja a szabályokat az én tetőm alatt. Hogyisne.
Mindezek után meg még arra is veszi a bátorságot, hogy tovább rugózzon a cseppet sem flexibilis idegrendszeremen. Más fizikai jelét ennek nem látja, minthogy újra megemelkedik a homlokom, ahogy ránézek.
- Ennyire nem kapod meg, amire szükséged van? - Mondhatnám azt is, úgy viselkedik, mint akit régen járattak meg eredménnyel, mert perpillanat nagyon is úgy viselkedik. Rövid házasságunk alatt erre legalább nem lehetett panasza, az már azonban nem lep meg, a jelenlegije alatt kilóg a lóláb. Nem is kicsit. Most már értem a prűd megnyilatkozását korábbról.
Mindenesetre a kávét odateszem, hamarosan pedig a csészébe töltöm. Csak neki, én aludni készülök, nincs rá szükségem, hogy koffeinnel nyomjam meg a vérnyomásomat. Arra itt van ő, teljes lényével.
A kitöltött kávét azonban még nem nyújtom oda, nem addig, amíg a tej bele nem kerül. Az viszont megüti a fülemet, hogy ezúttal hosszútávra tervez maradni. Szokatlan lenne és több kérdést is generál, ami azt illeti. Rápillantok röviden, majd az elkészített kávét leteszem elé és helyet foglalok vele szemben. Jobb alkalommal felteszem az asztal felületére, de alapvetően hátradőlök a székemen.
- Lányunk. Az enyém is, ha ez esetleg kiment volna a fejedből. - Jegyzem meg, kijavítva őt, már csak a miheztartás végett is. - Dohányzik, a jegyei botrányosak, úgy öltözködik, mint akit a sarokról eresztettek szabaddá, motorral fuvaroztatja a sejhaját bármelyik hormongőzös nyikhajjal és gyanúm szerint nem csak hátsódíszként üli meg a motorbiciklit. Röviden ennyi, feltételezem tudni akartál volna erről. Intézem a dolgot a gyerekkel, ezért elég lett volna, ha csak hívsz. - Nincs szükség arra, hogy szülőként szálljon be, Bethany ideküldésével ezt is rám bízta és egyáltalán nem is bánom, mi több, pusztán tisztességből vagy udvariasságból fakadóan avatom be, mégiscsak az anyja.
Vendég
Vendég
Anonymous

A Reflection of Us - Page 2 Empty
TémanyitásA Reflection of Us - Page 2 EmptyVas. 19 Nov. 2023 - 14:01

Nem tartozom magyarázattal senkinek, de neki végképp nem. Ha van olyan személy, akinek megtenném, az akkor is a lányunk lenne, de számítok arra, ha meghallja a híremet, akkor eszébe sem jut számonkérni.
- Beszélni akartál, hát itt vagyok – emelem meg az oldalamtól a két kezemet, majd hagyom nekik, hogy a gravitáció átvegye felettük az uralmat és visszacsapódjanak combjaim két oldalára. A mozdulat közben szembefordulok vele, néhány lépés távolságból jobban szemügyre vegyem öltözetét, de lépéseim irányán még így sem változtatok.
- Új szokásokat engedtetek be a házba? – vonom fel az egyik szemöldököm miután a szemüvegem feltolom a fejem tetejére. Az ilyen fajta lezser öltözködés nem illik hozzájuk és lelki füleimben cseng egy bizonyos magas frekvenciájú hang. Könnyed és lendületes mozdulattal fordulok vissza a konyha felé, feltehetően ebben a korai órában ott fogom megtalálni a kávét. Ha szerencsém van ezüstkannában melegszik és porcelánban fogják kitölteni, illene a ház miliőjéhez.
- Tudom – vágom rá határozottan, de aztán elbizonytalanodom. Az, hogy elhajtottam az épület előtt nem feltételezi, hogy Bee is bent van. De ajánlom neki, hogy ott legyen. – Számítottam rá, hogy nem lesz itt. A tartalmas és sokat mondó üzeneted azt sugalta a beszélgetést nélküle szeretnéd lefolytatni. Így reggel teljesen a tiéd vagyok, de a délutánom az övé – jelentem be, nem mintha szükség lenne rá. A lányunkkal kialakított rutinok csak kettőnkre tartozik, az, hogy átmenetileg itt él, nem jelenti azt, hogy joguk lenne beleszólni én miként nevelem, vagy miként viselkedek vele. Ahogy kérvényt sem vagyok hajlandó benyújtani, ha látni akarom, így marad az egyszerű kijelentése a ténynek; ez így lesz.
- A kettő megy egyszerre? Vagy meghaladja a képességeket? – harapós reggel a kedve, ismerem már annyira tudjam, egész éjjel dolgozott. Én meg egész éjjel fent voltam. De jó beszélgetés lesz ez. Mély levegőt veszek, mert nem a legelején kellene megmarnunk egymást. – Kávét. És a történetet – teszem még hozzá.
Az asztalhoz sétálok és az egyik széket kihúzom magamnak, valamikor azzal egy időben, amikor kéri a maga kedves és udvarias módján, hogy foglaljak helyet. Vannak dolgok, amelyek határozottan nem hiányoznak vele kapcsolatban, ez közéjük tartozik. De hát, nem köt minket más össze, mint méhem gyümölcse, aminek a megalkotásában elég aktívan részt vett. Leülök, két kezemet összekulcsolva fektetem az asztal lapjára és előre is hajolok. A szemüveg nyerge megcsúszik a hajamon, azt egy mozdulattal veszem le és helyezem le az alattam lévő deszkán.
- Sokáig – konkrétumokat direkt nem mondok neki. – Erről is akarok majd beszélni veled, de előbb jobban érdekel, mi történt a lányommal – szürkéimmel nyomon követem, amint elővesz a hűtőből egy doboz tejet. Seggfej, emlékszik, hogy miként iszom a kávét. Akaratlanul is összeszorítom a fogaimat.
Vendég
Vendég
Anonymous

A Reflection of Us - Page 2 Empty
TémanyitásA Reflection of Us - Page 2 EmptyVas. 19 Nov. 2023 - 12:14





Honey, here we go again
A forró zuhany alól kilépve részben megkönnyült sóhajtással nyúlok a tiszta törölközőért. Telefonon való tárgyalásra készülök, ennél fogva nem áll szándékomban egy alsónál, egy pár kényelmes házipapucsnál és egy hálóköpenynél többet magamra dobjak, utána aludni készülök, ami az igazat megvallva, alaposan rám is fér. Hiába a megszokott életforma, már nem vagyok húsz éves és ezt kezdem meg is érezni.
Vízért indulok le a konyhába. Az anyagot a derekamon csomózom meg, zsebébe csúsztatom a telefont és céltudatos léptekkel szedem a lépcsőket, amikor a csengő jól ismert hangjára leszek figyelmes. Röntgen látásom nincs, fogalmam sincs kit és miért evett ide a fene, főleg, ha nem volt előre bejelentve vagy megbeszélve, legutolsó tudomásom szerint pedig nem várunk senkit. Talán Frederic intézett előre nem látható vizitet valakitől. Majd kiderül. A konyha helyett tehát a hall felé fordulok és azon keresztül haladva érem el a bejárati ajtót.
Az üvegen kitekintve ránc kerül a homlokomra és szemöldökeim közé is egyaránt, mivel az érkező jelenlétére még annyira sem számítok, mint bárki máséra. Mondjuk úgy, nem gyakran esik be konkrétan ebbe a házba, különösen, hogy anyámmal olyan rózsás a viszonyuk. Az ajtógombot rövid mozdulattal fordítom el és tárom ki nehéz, üvegberakásos fabejáratot.
Meg sem lep, hogy nem hagy szóhoz jutni, úgy örvénylik be a szó mindennemű értelmében is. Magasra ívelt tekintettel figyelem, ahogy szőke tincseit meglebbentve a mozdulatai által masírozik be.
- Neked is. Mit keresel itt? - Lököm be az ajtót, immáron mögötte. Határozottan hívást közöltem vele az üzenetben, nem személyes értekezletet. Ennyire figyelt csak.
Kinyújtott karral jelzem a konyha irányát, nem mintha ne igazodna ki magától is a házban úgy, mint a tenyerén. Egy ideig az ő otthona is volt egykoron.
- Ha a lányunkat akarod látni, Bethany iskolában van. - Azt ugyanis igen erőteljesen kétlem, hogy az én képem kedvéért ette ide a fene, azt viszont tudnia kellene neki is, hogy a gyerek ott van. Legalábbis nagyon ajánlom a kisasszonynak. - Egyébként akkor a kávét kéred előbb vagy azt mondjam mi történt? - Kissé zavaros számomra, hogy milyen sorrendet akar is tulajdonképpen.
Továbbra is a konyha felé haladunk, hacsak másképpen nem dönt nagyasszonyi hurrikán kedve, odaérve pedig bekészítek egy adag feketét a gépbe, hogy frissen folyjon le. A reggeli adagból még van a kanna alján, de az rég kihűlt már. - Ülj le. - Nyersen, röviden kínálom hellyel, állal bökve a székek felé, bár felteszem talán nem is kell, hogy jelezzem a számára, kinézem belőle, otthonosan érzi magát ehhez még mindig. Közben kiveszem a tejet a hűtőből és egy csészét is előszedek.
- Ez alkalommal meddig maradsz?
Vendég
Vendég
Anonymous

A Reflection of Us - Page 2 Empty
TémanyitásA Reflection of Us - Page 2 EmptyVas. 19 Nov. 2023 - 10:15

Bárcsak azok közé az emberek közé tartoznék, akik a hosszú repülőutakat képesek végigaludni és úgy leszállni az égi monstrumról, hogy hajuk szálán sem látszik a több órás, kellemetlen utazás. A másodosztály kényelmetlen székei, melyek között alig van helye az embernek, a lábkinyújtás örömeit nem is feltételezném, de legalább annyit, hogy elférjenek… megteszik a kellő hatást, amikor az éjszaka közepén megérkezem New Yorkba. Az átszállásra van még időm, nem sietik el a gépek az indulási időt, arcomon dörzsölök végig, miközben az üzeneteimet nézem át.
Coopnak írok, hogy megérkeztem biztonságban és már csak egy járat vár rám Delawarebe, ahol pedig kocsi jár, hogy onnan már csak egy rövid út után végre otthon legyek. A tervek szerint Bee addigra már iskolában lesz, szóval majd délután fogom tudni meglátogatni és elújságolni neki a hírt, addig legalább lesz egy kis időm pihenni.
A reményeim abban a pillanatban törnek darabokra, amint egy bizonyos nevet meglátok a képernyőn a rövid üzenettel.
- Remek – dünnyögöm az orrom alatt és végigdörzsölöm az arcomat. Szívembe aggodalom lopakodik, mert az egyetlen indok, amiért beszélni akar az a lányunk lehet… vagyis bajba került – vagy képtelen tovább kezelni és visszaadná. Az utóbbinak, hogy őszinte legyek örülnék is, mert a terveim között ez is szerepel.  

Pár óra telik el, amit nem tudtam pihenéssel tölteni. A reggelben már bőven benne járunk, amikor meglátom Rose Harbor feliratot az oldal jobb oldalán, elhaladok a gimnázium előtt is – kitérőt kell emiatt tennem, de ezt szívesen teszem meg – és látom, hogy az oktatás elkezdődött. Vagyis minden bizonnyal Bee már nincs otthon.
Elfordulok a rettegett ház felé, ahol nincs már semmi jogom lennem, bekopogni felér egyenesen a halálos ítélettel, de csessze meg az vén banya, az én lányomról van szó. Igenis van jogom megnézni tényleg olyan rémes körülmények között tartják, mint amit mesél és ebben nem fog tudni megakadályozni.
Sipítozására számítok, de arra is, talán mégsem lesz otthon a látogatás alatt. Mélyen, legbelül bevallhatom a vele való találkozástól jobban tartok, mint vérfarkassal találkozni telihold idején; elsősorban azért, mert a dobhártyám szaggatja a hangja. Az pont nem érdekel, hogy miként vélekedik rólam, ha emlékeim nem csalnak ő volt az egyik zászlóvivője annak, házasodjunk össze a fiával… nyelje le a következményeit.
A pickuppal lepakolok a hatalmas ház előtt, amely bármely horrorfilm helyszínéül szolgálhatna. Hanyag mozdulattal csukom be az ajtaját és megnyújtott léptekkel érkezem meg a bejárat felé. Arcom minden csak nem friss és üde, hajam sem látott már jó pár órája fésűt. A csengőn keresztül jelzem vendégük érkezett. Egy percet várok türelmesen, mielőtt újra megismételném a jelzést, csak hogy biztos legyek abban, hogy ajtót nyissanak nekem. Szívesen mennék már haza, vagy néznék eladó ingatlanok után és mennék az utamra, minthogy beszélgetést folytassak le vele.
Két opcióm van, amikor nyílik az ajtó. Az egyik az ex anyósom teszi meg, akire a legbájosabb jégmosolyt villantom, amit csak ismerek.
- Jó reggelt, a fiához érkeztem. Számít rám – és a válaszát meg sem várva teszem tenyerem a nyitott ajtóra, benyomom annyira, hogy legyen helyem elmenni a szipirtyó mellett, be egyenesen a házába, ahol nem lát szívesen. Technikailag nem hazudok neki, épp csak szeme fénye azt nem tudja, hogy ebben a formában érek rá, de szava sem lehet: reggel van és beszélhet velem.
A másik opcióm, hogy Arthur nyit ajtót. Mosolyom ugyancsak bájos, de kevésbé jeges, mint amit az anyjának adnék. A szemüvegem leveszem, ha már ő áll előttem.
- ’Reggelt. Egy kávénak örülnék, mielőtt a beszédbe kezdesz – indítok vele szemben bárhol is érjem el: a bejáratnál vagy a ház belsejében. Felesleges lenne egymás idejét húznunk. – Mi történt? – kezemet keresztbe fonom a mellkasom előtt.
Vendég
Vendég
Anonymous

A Reflection of Us - Page 2 Empty
TémanyitásA Reflection of Us - Page 2 EmptyVas. 19 Nov. 2023 - 9:59

Ruth & Arthur
A Reflection of Us

Montgomary kúria

A játék a reggeli órákban zajlik.
Vendég
Vendég
Anonymous

A Reflection of Us - Page 2 Empty
TémanyitásA Reflection of Us - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

A Reflection of Us - Page 2 Empty
 

A Reflection of Us

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2