Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (130 fő) Szomb. 20 Ápr. 2024 - 20:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


Besties Time.

What we play is life - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Ma 16:49-kor


Archie morzejelei

What we play is life - Page 2 EmptyTamara Mason
Ma 15:31-kor


Hello there, sis!

What we play is life - Page 2 EmptyAdmin
Ma 8:51-kor


Idegesítően idegesítő

What we play is life - Page 2 EmptyNoah Jacobs
Tegnap 18:44-kor


The tragedy of loss

What we play is life - Page 2 EmptyMaeve Fitzgerald
Tegnap 16:31-kor


Hey Beautiful!

What we play is life - Page 2 EmptyAnders Morton
Tegnap 12:53-kor


Calories don't count on weekends?

What we play is life - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Tegnap 12:53-kor


Friday night fun

What we play is life - Page 2 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 12:24-kor

Megosztás
 
What we play is life
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásWhat we play is life - Page 2 EmptyHétf. 22 Ápr. 2024 - 20:57


The Monstress!!

Valahol gondoltam, hogy Cameronról nem igazán fog tudni bármit is mondani. A kapcsolatuk bonyolult, és talán ezért is jobb, hogy nem erőltettem a témát. Azért bízom benne, hogy Cameron is összeszedi magát és nem tiniként fog lázadozni minden és mindenki ellen. Bár az igazán befoghatnám a száját, aki azért ment el Rose Harborből, mert fejébe vette, hogy meg akarja ismerni ezt a mágikus világot. Erre fel is sóhajtok.

- Vele is szeretnék találkozni. Ennyivel neki is igazán tartozom.

Ha Aleckel fog menni a dolog, akkor Cathrine remélhetőleg sétagalopp lesz. Bár, előtte biztos, hogy szégyellni fogom magam. Megvédett és mindennek ellenére csak vérfarkas lettem. Mennyi mindent fogok még megbánni? Mennyi mindent fogok még szégyellni?

- Tudom, meredek kérés… - bár nem tudom mi tudna meredekebb lenni annál, hogy segítsen megszelídíteni a bennem éledező farkast. - …kijössz majd velem Duncan sírjához? El szeretnék tőle búcsúzni így utólag, ha már a temetésről lemaradtam – motyogom az orrom alatt.

Cathrinet is megkérhettem volna, ha már találkozni akarok vele. Ez igaz. De a belsőm azt diktálta, hogy Aleckel kell megtennem ezt a sétát, ezt a búcsút. Kölcsönös támogatás a gyászban. Semmi több. Lehet neki is könnyebb lenne… Vagy lehet éppen nehezebb. Fájdalmasabb és gyötrőbb, mintha egyedül látogatná meg a bátyát.
Ez csak akkor tudatosul bennem, amikor már kicsúszott a számon a kérdés, a kérés. Restellem az újabb magyarázkodást a részemről.

Ismételgeti a szavaim, ami valamiért nagyobb szorongást kelt, mintha mondana rá valamit. Bármit. Akármit. A nézése pedig tele van szomorúsággal – talán csalódottsággal is –, hogy végül erre a sorsra jutottam. Szidjon le. Dühöngjön. Küldjön a fenébe. Valami, csak ne ezt! A szégyen mázsás súlyként telepedik rám.
A múltból felélesztett röpke vágy, az idilli szerelmünk felsejlő ábrándja tovaszállt.
Az arcom vonalára tapadt tincseimet a fülem mögé hajtom, ezzel próbálva időt nyerni magamnak. Olyan egyszerű a kérdése, a válaszom pedig annál komplikáltabb és logikátlanabb. Az érzések sohasem logikusak, és ott főleg csak az érzések vezéreltek. Bár… Most is logikátlan minden. Mert ilyen vagyok; érzésekből táplálkozó ember, érzésektől vezérelt lény. És amilyen áldásnak tartom, jelenleg annyira tartom hatalmas átoknak is. A vádlimon lévő billog mellé már igazán elfér egy örökölt átok is.

- Nem tudtam bízni benned… – rossz volt kimondani, pedig ez a valóság. – …most sem teljesen, de egyedül te tudsz rajtam segíteni – őszintén, nyílt lapokkal akarok játszani, akármennyire fáj szóról szóra, mondatról mondatra minden, ami elhagyja a számat. – És igen, gyűlölni akartalak, megvetni téged a hazugságaiddal és a lényeddel együtt, mert kurvára nem ezt érdemeltem tőled… - kezdek el-elakadni a beszédben.

A bánat, a csalódottság szépen, szinte észrevétlenül ráfonja a nyakamra az ujjait. Elő akarja hozni belőlem azt a sérült, elveszett lányt, akinek egy évvel ezelőtt hátat fordítottam. Aki egy évvel ezelőtt szemellenzővel, vakon szeretett egy férfit.

- …ha vigasztal, mégsem tudlak gyűlölni. Kiirtani magamból a tizenkét évnyi érzést, emléket, aminek részese voltál… Nem tudom…

És hiába a harag, a bizalmatlanságom, a szép emlékek felém sosem fog kerekedni a gyűlölet. Pillanatok, röpke másodpercek lesznek, amikor elöntheti az agyam, de a végén ugyanúgy látni fogom benne azt az Alecet, akit egykor szerettem; akinek egykor igent mondtam.

Megint ismétli a szavam.
A felkaromat fogom a másik kezemmel, belemarok a húsomba, ahogy tehetetlenül, szótlanul állok előtte. Ennyi tellett tőlem. Az átváltozásba pedig nem szeretnék belemenni.
Az első volt a legszörnyűbb.
Épphogy egy kis fény szűrődött be a redőny apró nyílásain. Először a magány és a félelem igázott le, miközben a könnyeim eleredtek. Alice vérszomjas emléke megelevenedik előttem; csak az járt a fejemben, hogy nem akarok olyan lenni, mint ő. És könyöröghettem én Istenhez, az Ördöghöz, akárkihez, de senki se hallgatott meg.
A csontjaim ropogtak, a velőmben éreztem a fájdalmat, ami egyszerre nyilallt ezer pontban. Olyan akár egy csonttörés, de itt az összes csontom ripityára tört.
Ha nem épp a kínok miatt ordítottam, visítottam, akkor a fejemben harsogó vad őrjített meg. Az utolsó erőmmel, ami a megmaradt emberi mivoltomból fakadt, tudtam magam láncra verni. Másnap pedig a saját vizeletemben és véremben fetrengve tértem észhez. Fájt a légzés is. Fájt a lelkem is. Ha választhattam volna, akkor szívesebben döntöttem volna a halál mellett.
A magam mögött hagyott romok, szétcincált képek és dokumentumok nyomasztó fogaságában hangos, keserves zokogásba törtem. Csak magzatpózba kuporodtam, de ugyanúgy ott feküdtem… Az emberi méltóságom sirattam.
Erősebben markolok bele a felkaromba, ahogy a stúdióban lejátszódó események kettévágják a jelenem, és visszarepítenek egyenest a múltba.

- Senki se tud erről, te vagy az első, akinek mesélek erről – makogom. – És nem, nem keresett. Abban viszont biztos vagyok, hogy szándékosan tette ezt velem. Lehet bosszúból, amiért kutakodtam a falkája után…

Arra azért rájöttem, hogy a vérfarkasoknál általában van egy sajátos hierarchia. Városa, falkája válogatja, mégis hol, milyen szabályok vannak. Valószínűleg ezért is van ennyi kérdése felém. Biztosan itt is van valami bevett szokás, és ugyan segítségért jöttem… Azért a többi vérfarkas felé végképp bizalmatlan vagyok.
Rebecca Grant
A rose harbori falka tagja
Rebecca Grant
Elõtörténet :
Titulus :
Rettegő vad
Kapcsolatban :
What we play is life - Page 2 3cd49fc5a31ebd93ad229c950b29c6c83227a2ef
Az ember nem tud mindent szavakkal, de mindent tud a szívével.
Zenedoboz :

Karakter idézet :
Ritkán oka az álom valaminek; majd mindig csak következmény.
Play by :
Sophie Turner
༄ ༄ ༄ :
What we play is life - Page 2 X4zo

What we play is life - Page 2 YKpQoM
User :
NickyTank

What we play is life - Page 2 Empty
TémanyitásWhat we play is life - Page 2 EmptyHétf. 22 Ápr. 2024 - 18:46

becca & alec
Cameron. Olyan nehéz megfogalmazni, hogy mi van köztünk. Azt hiszem, hogy az elkerülés a legjobb szó, amit a kettőnk jelenlegi kapcsolatára használhatok. Hogy melyikünk kerül kit, még számomra is rejtély, de talán mind a ketten attól félünk, hogy a végén Duncanről kell beszélnünk. Mindkettőnknek éppen elég, ha anya szóbahozza.

- Cameron… Nos, ő Cameron – vonom meg végül a vállam, hogy ne hagyjam válasz nélkül. Becca pontosan tudja, hogy milyen a bátyám, kettőnk közül ő a jobb abban, hogy magába rejtse a gondolatait, és az érzelmeit. Valószínűleg sosem fogom tudni megfejteni, hogy mi járhat a fiatalabbik bátyám fejében. - Cath erős, mint mindig. Rob és a családja ott állnak mellette. Jól lesz, de mindannyiunknak kell még idő, hogy elfogadjuk… – képtelen vagyok kimondani, hogy Duncan elment. Mint mondtam, vannak napok, amikor arra várok, hogy egyszerűen csak besétál az ajtón.

Nem tudom, hogy kell-e a nagybátyámról beszélnem. Zane csökönyös, de jó ember, tudom, hogy az irányítása alatt a falka remek kezekben van, mégis furcsa érzés, hogy ő az, akit vezéremnek kell szólítanom. Ez nem olyasmi, amit egy kívülálló megérthetne, és nem is olyasmi, amit a múltunk fényében szóbahozhatnék...

Csak akkor döbbenek rá, hogy talán mégis kellene, amikor a kezem vállon ragadja, orrom pedig követelőzőn szimatolva végigfut nyaka törékeny vonalán, hogy megállapodjon a legérzékenyebb ponton. A lelkemben horgonyt vet a bűntudat, ahogy egyre mélyülő szippantásokkal próbálom meggyőzni magam, hogy tévedek. A szag, és a kérdésem követő vallomás azonban megerősíti a kegyetlen valóságot; Rebecca vérfarkas lett…

- Megharaptak – ismétlem a szót. A térdem kocsonyává olvad, miközben a bűntudat hányingerével a torkomban néhány lépést elhátrálok tőle, támaszt keresve a legközelebbi tereptárgyban. Úgy kapaszkodom meg a polcban, mintha arra számítanék, hogy a mennyezet a fejemre hullik, hiszen a világ már kétségkívül darabokra esett körülöttem. Beccát megharapták. Becca vérfarkas…, a gondolatok gonosz koppanással koccantak egymásnak a fejemben.

- Miért nem engem kérdeztél? – szegeztem neki az első kérdést, miután leülepedtek a fejemben a Rebecca által előadott történet szálai. Chicago. Egy veszélyes falka. Nyomozás… Csoda, hogy egyáltalán életben hagyták. Csoda, hogy túlélte a harapást. - Ennyire vadul gyűlölni akartál? Féltél, hogy nem lennék hozzád őszinte azok után, hogy láttad mi vagyok? – tekintetem sebzetten állapodik meg az arcán. A bőre, szinte világít a vizesen letapadó vörös tincsek, és a garázs gyér megvilágítása mellett. Összetöri a szívem azzal, amikor azt mondja, hogy nem az én hibám, mert vele ellentétben én tudom, hogy nincs igaza.

Mert a hazugságaim tették ezt vele.

- Ennyi… – újabb rövid szó, amit halk motyogással visszhangzok. Ennyi. Tényleg csak ennyi lenne? Mintha ezzel mindent el lehetne rendezni, mindent le lehetne zárni, pedig csak bonyolultabbá teszi az egészet.

Vérfarkas. Ez a gondolataimban vibráló szó az, ami végül kiráz a kábultságból, felülkerekedik a racionálisabb énem. A segítségemet kérte, hát segíteni fogok.

- Ha én megéreztem, hogy mi vagy, mások is meg fogják érezni – lököm el magam támaszomtól, és közelebb lépek a lányhoz. Nem túl közel, hiszen nem ismerem az ismerős vonások mögött megbúvó bundás természetét, és bár a telihold még messze van, nem akarom próbára tenni az ösztöneit- Tudja valaki, hogy mi történt veled? – kérdezem, mert fontos tudnom, hogyan tálaljam mindezt az Alfám, a Vének, és a falka előtt. - Mi van azzal, aki átváltoztatott? Megkeresett? – tudom, hogy sok kérdést teszek fel egyszerre, de agyam lázasan jár, próbálja kitölteni a történet lyukait. Egy Omega éppen elég, nem hiányzik egy másik idegen farkas, aki úgy gondolja, joga van a toborzáshoz.
Alec Ward
A rose harbori falka Bétája
Alec Ward
Elõtörténet :
Titulus :
Kertészmérnök, a Rose Harbori Falka Bétája
Kapcsolatban :
broken

What we play is life - Page 2 9390892cb89a3e30bff10276fbcf2435
Karakter idézet :
"Ha egyszer te vagy az a személy, aki híd lehetne, miért ne legyél híd?"
Play by :
Keegan Allen
༄ ༄ ༄ :
What we play is life - Page 2 Tumblr_inline_o25phgu0TB1tae3h3_250
༄ ༄ ༄
What we play is life - Page 2 Gray-wolf-black-and-white-lucie-bilodeau
User :

What we play is life - Page 2 Empty
TémanyitásWhat we play is life - Page 2 EmptyHétf. 22 Ápr. 2024 - 17:28


The Monstress!!

Mindketten úgy viselkedünk, mint a gyerekek. Próbálunk beszélni. Próbálunk egymáshoz kapcsolódni. Próbálunk és próbálunk, pedig régen mennyire jól ment. És olyan paradoxon ez, ami azért működött, mert Alec titkot titokra halmozott, a titkokkal pedig sokáig nem akartam szembesülni.
Tudtam, hogy hazudik.
Tudta, hogy tudom és fájni fog.
Tudtuk, hogy magunk elől is eltitkoljuk a valóságot.
Erre itt állok a garázsban, csurom vizesen, miközben fürkészem az arcát. A régebbi kapcsolatunkkal ellentétben, most a titkok nem egymás ellen szóltak. A titkunk egy és közös. Egy titok, ami miatt szövetségessé kell válnunk. Nincs más gyógymód, megoldás arra, ami bennem lakozik. Ehhez Ő kell! Ehhez Alec kell!
Picit zavarba jövök, ahogy hozzám ér a kezével. Az érintése ismerős, mintha sohasem hagytam volna el. A testem és a lelkem emlékszik, hogy ezekkel a kezekkel még magához ölelt egy csókra, reggelente az arcomat cirógatta vele… Vagy birtoklóan követelte a testem minden porcikáját vele, én pedig megadtam neki, mert bíztam benne… Mert vágytam rá.
Miután a dobozt átadtam neki, a kezemet a hátam mögé teszem, a körömágyam körül kezdem el kapirgálni a bőrt idegességemben. És tudom, hogy a következő szavai mögött nem volt rossz szándék, mégis szíven üt. Annyira…
…bürokrata. Mintha azok az évek, amikor még együtt éltünk már nem többek egy kósza nyári kalandnál. És amint visszacsöppenünk a valóságban minden annyira tárgyilagossá válik. Nem érezzük át azt, amit akkor éreztünk. Csak rávágjuk, hogy jó volt, szép volt, de elmúlt.
A szemem a koszos, sár darabokkal teli betonra vándorol. Nem akarok erre a kijelentésére érdemben válaszolni. Nem is menne.
Egyre frusztrálóbb a beszélgetésünk, Alec követi a példámat, amint elhagyja a számat a részvét szócska. Ő is a földet kezdi el fixírozni a tekintetével.
Ez a részvét több volt egy formális gesztusnál. Szerettem Duncant, jó barát és testvér volt. És nem tudok elég hálás lenni neki azért, amiért megmentett. Bánom is, hogy nem köszöntem meg neki még ezerszer a segítségét, de meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen fiatalon… Ilyen értelmetlenül fog meghalni. Egy balesetben.

- Cameron segít? Cathrine hogy van?

Cameron világéletében a saját feje után ment. Örökös lázadó, és mindig meggyűlt vele Duncan és Alec baja. De lázadás ide vagy oda, attól még összetartottak. Nem tudom mennyire bomlik szét ezért a család, mert Duncan volt az, aki tényleg összefogta őket. Cathrine pedig… El se tudom képzelni mit élhet át. Annak függvényében, hogy Aleckel olyan a viszonyom amilyen… Nem tudom. Nem is akarom inkább beleképzelni magam ebbe a helyzetbe. Már a gondolattól is apróra zsugorodik a gyomrom. Elég egy halálhír! Nem kell több!

Szó szerint felnyögök, ahogy felpörög az idő, ahogy követik egymást az események. Megragadja a vállam és nekiszorít a polcnak. Hevesen dobog a szívem. Nyeldesem a nyálam. Nyeldesem a levegőt. Mindhiába, ugyanúgy fuldoklok. El akarom lökni. El, esküszöm, hogy el akarom.
A mellkasára tenyerelek, de nincs erőm. Nem megy. Érzem, ahogy ver a szíve… Ahogy neki is felszökik a pulzusa. Lehunyom a szemem, kipirul az arcom. A nyakamon érzem a leheletét, az orrán ki-beáramló levegőt. A hideg – vagy az ideg, magam sem tudom – fut végig a gerincem mentén. Bizsereg a bőröm, ahol megérint; ahol lehelete cirógat.
Nagyot nyelek, a szemem ismét kinyitom, amikor eltávolodik tőlem. Az arcom olyan vörös, akárcsak a hajam. Egyszerűen nem tudom mire vélni a viselkedését. Megrémített és… És… Mindegy.

- Én… Én… - dadogok. – Megharaptak – nézek bele a szemébe.

A szám kiszáradt, ajkaimat beszívom, hogy megnedvesítsem, majd egy nagyobb lélegzetvétel után igyekszem normálisabb, bővebb választ adni a kérdésére.

- Chicagóban dolgoztam, mint fotóriporter, de ez tudod – kis szünetet tartok, majd folytattam: – …és kutakodni kezdtem a farkasok után – elfordítom a tekintetem. – Érteni akartam mi ez az egész, amiben élsz és gyűlölni akartalak azért, ami vagy. Végül… rám támadhatott egy vérfarkas és így végeztem. Nem volt szándékomban bármit is publikálni róluk vagy éppen rólatok – a hangom szépen lassan határozottabb lett. - …tudni akartam mit hallgattál el előlem tizenkét éven keresztül! – végül újból felveszem vele a szemkontaktust.

Határozott vagyok. Igen, csak ne lenne olyan nehéz annak lennem. A közelsége megőrjít. Az illata. A testének és bőrének a melege. És istenem, az a szomorú szempár, ami visszanéz rám.

- Nem a te hibád! – motyogom. – Én mentem túl messzire és… - pedig annyira elterveztem azt is, hogy jól hozzávágom dühből, ez igazából az Ő hibája.

Hibáztatni akartam mindenért, ami az utóbbi időben velem történt, de… A francba is már! Hogy tud így rám nézni? Miért csinálja ezt velem?! Haragudnom és gyűlölnöm kellene Őt! Nem gyengéd érzelmeket kellene bennem megmozgatni. Nem kellene rosszul éreznem magam miatta. És mégis mindennek az ellenkezője zajlik bennem.

- …röviden ennyi, és ehhez kellene a segítséged! – zárom rövidre a mondandóm.

Nem az átváltozásba fogok belehalni, hanem Alecbe. Végén tényleg ő lesz az egyedüli Végzetem…
Rebecca Grant
A rose harbori falka tagja
Rebecca Grant
Elõtörténet :
Titulus :
Rettegő vad
Kapcsolatban :
What we play is life - Page 2 3cd49fc5a31ebd93ad229c950b29c6c83227a2ef
Az ember nem tud mindent szavakkal, de mindent tud a szívével.
Zenedoboz :

Karakter idézet :
Ritkán oka az álom valaminek; majd mindig csak következmény.
Play by :
Sophie Turner
༄ ༄ ༄ :
What we play is life - Page 2 X4zo

What we play is life - Page 2 YKpQoM
User :
NickyTank

What we play is life - Page 2 Empty
TémanyitásWhat we play is life - Page 2 EmptyHétf. 22 Ápr. 2024 - 16:24

becca & alec
Át kell rendeznem néhány dolgot a garázsban, hogy a dobozok egy része elférjen, de nem bánom, mert legalább ez leköti a gondolataimat. A délután lassan estébe fordul, és a kellemes, koraőszi meleg lassan esőbe vált – meg is kell szakítanom a munkát, hogy betereljem Ellie-t a házba, nehogy ázott kutyaszagban ússzon a lakás -, mintha minden alkalmazkodna az elvégzendő feladat hangulatához. A vízcseppek által felvert por, és az ázott föld szaga üli meg a levegőt a nyitva hagyott garázsajtónak köszönhetően.

Tekintetem akaratlan is felhajóra vándorol, hátha a pickup mögött megpillantom a várva várt alakot, pedig csak nem régen küldtem el Beccának a válaszüzenetet. Reflektálva emberi felem érzelmeire, a farkasoldalam izgatottan fészkelődik a bordaketrecem mögött, mintha ösztönei már előre megsúgnák, valami nagy dolog készül, melyben számára is osztottak ki szerepet.

Éppen az egyik utolsó dobozt igyekszem felpakolni a polcra, amikor először meghallom a monoton nyifogást, a kavicsokat hangját az ismerős léptek alatt. Az eső elnyomja a lány szagát, de a képzeletem, és az emlékeim a segítségemre sietnek, így azonnal érezni kezdem a senkiével össze nem téveszthető illatot. A gyomrom liftezik egyet, a szívem pedig hevesebb ütemben kezd dobogni odabent, a torkomban érzem a lüktetését. Megdermedek a mozdulatban, és beletelik néhány másodpercbe, mire összeszedem magam annyira, hogy a helyére illesszem a dobozt. Csak aztán fordulok a lány felé, hüvelykujjaimat tétován a farmerom zsebébe tűzve.

- Szia – hangom legalább olyan bizonytalan, mint az övé. Régen találkoztunk már, és bár nem nevezném haragosnak az elválásunkat, nem lehetek biztos benne, hogy egykori menyasszonyom nem-e azért érkezett, hogy végre leordítsa a fejem. Tizenkét évnyi hazugság után megérdemelném, ha kiadná magából a felgyülemlett haragot.

- Én mondtam, hogy gyere ide. A neved egyébként is szerepel a tulajdonlapon, így akkor jössz, amikor akarsz – teszem hozzá, bár már csak azután jövök rá, hogy mennyire durván hangzik ez, miután kimondom a szavakat. Békítően megcsóválom a fejem, remélve, hogy Becca ebből is tudja majd, hogy nem állt szándékomban megbántani.

Duncan említésére lesütöm a szemem. Különös, mert vannak napok, amikor fel sem fogom, hogy meghalt. Szinte várom, hogy a megcsörrenő telefonom a bátyám nevét írja ki, vagy egyszerűen csak megjelenjen egy rekesz sörrel az ajtóm előtt, hogy leeresszük a fáradt gőzt, vagy morogjunk egy sort Cameron miatt… Ma azonban, körbe véve a cuccaival, szinte mardos a hiánya, s nevének puszta említése is az üresség érzését hívja életre a lelkemben.

- Néha könnyebben, máskor rosszabbul – felelem a kérdésére, elengedve a fülem mellett a részvétnyilvánító szavakat. Bár a halál lassan szerves részét képezi az életemnek, még mindig nem tudom, hogy mit kellene felelnem rájuk.

Hálás biccentéssel akasztom ki az ujjaimat a farmeromból, és nyúlok a doboz után, amit a lány felemelt, hogy felém nyújtson. A közelsége az elválásunk után kicsit kínos, de nem bírom megállni, hogy egy mélyebbet ne szippantsak a levegőből, amikor a keze az enyémhez ér…

Akkor érzem meg azt, amit az eső illata elrejtett. Az ismerős aromát átjárja valami új, valami vad, aminek nem lenne szabad ott lennie. A bennem lakó farkas egy pillanat alatt veszi át felettem az irányítást, és alighogy a helyére lököm a dobozt, a kezem Becca vállára siklik, hogy magam felé fordítva, háttal a polcnak szoríthassam.

A tekintetem mögött felizzik a farkasszem borostyánszíne, miközben halk morranással a torkomban az orromat a lány nyakához érintem, egyenesen a füle mögötti pulzusponthoz, ahol a legintenzívebb az illata. Lassan, és mélyet szimpantok, remélnykedve benne, hogy tévedek, hogy az érzékeim megcsalnak.

De túlságosan is jól ismerem ezt a szagot ahhoz, hogy eltévesszem. Vérfarkas…

Értetlenül, és kínzó lassúsággal húzódom el, de csak annyira, hogy a tekintetem megtalálhassa az övét. Az egyik kezem továbbra is a vállán tartom, a másikkal mögötte támaszkodom a polcon:

- Mi történt veled? – teszem fel a kérdést, ami ott lebegett körülöttünk. Képtelen vagyok elrejteni a fájdalmat, amit érzek. Ennek nem lett volna szabad megtörténnie.
Alec Ward
A rose harbori falka Bétája
Alec Ward
Elõtörténet :
Titulus :
Kertészmérnök, a Rose Harbori Falka Bétája
Kapcsolatban :
broken

What we play is life - Page 2 9390892cb89a3e30bff10276fbcf2435
Karakter idézet :
"Ha egyszer te vagy az a személy, aki híd lehetne, miért ne legyél híd?"
Play by :
Keegan Allen
༄ ༄ ༄ :
What we play is life - Page 2 Tumblr_inline_o25phgu0TB1tae3h3_250
༄ ༄ ༄
What we play is life - Page 2 Gray-wolf-black-and-white-lucie-bilodeau
User :

What we play is life - Page 2 Empty
TémanyitásWhat we play is life - Page 2 EmptyHétf. 22 Ápr. 2024 - 12:26


The Monstress!!

Telefonom rezeg, a testem pedig ugyancsak összerezzen. Felkapom a mobilomat. Nem is gondolkozom, csak végighúzom az ujjam a kijelzőn. A szívem kiugrik a helyéről. A légzés már-már fájdalmas, lehet a levegő időközben sűrű lávafolyammá változott.
Megkaptam az üzenetet, vártam rá és mégis meglepődök rajta. Először nem tudom mire vélni, hogy ennyi minden zajlik le bennem: az érzések, a testem reakciói úgy váltakoznak, akárcsak a napszakok. Ideges vagyok, a mellkasomat csoda, hogy nem feszíti szét, valahol a szobám szegletéből már leselkedik rám a félelem, hogy mégis mi fog rám várni. Ugyanakkor az ágyamból, mintha kinyúlna a matracom alól két kar úgy ölel át a nyugalom. A párnám pedig fájdalmas dallamot dúdolva eszembe juttatja a csalódásomat, magát Alecet és a hazugságait.
Nem írok semmit.
Kimászok az ágyamból, csak lerohanok a lépcsőn. Az édesanyám szinte már utánam vetődik a konyhából, hogy mégis hová megyek. A ruhafogasról leemelem a dzsekim, a vállam felett átnézek, anyám tekintetét keresem.

- Beszédem van Aleckel! – jelentem ki határozottan.

Habár ez a határozottság inkább önámítás. Most minden, csak határozott nem vagyok.
Az anyám csak értetlenkedve bámul rám, látom a szemében, hogy félt. Aggódik. És akárcsak én, hogy sejtettem Alec kibúvói mögött megbújó titkokat, hazugságokat; úgy édesanyám is kérdések garmadája foglalkoztatja, értelmes és logikus válaszokat keresve a félmondataimban. De tudom milyen ez, nincsenek ezekben a félmondatokban értelem, logika pedig annyi sem.

- És nem ér rá holnap? – kérdezi csendesen anyám.

Megcsóválom a fejem, magamra kapom a kabátom, felveszem a kapucnit és mielőtt elforgatnám a kilincset, csak ennyit mondok:

- Nem lesz semmi baj. Nemsokára jövök!

A kezeimet a zsebembe süllyesztem, úgy sétálok a sötét utcákat megvilágító lámpák fényében. Libabőrös leszek. Túlságosan csendes minden. Túlságosan andalító az eső balladája. Ez a ballada pedig egyszerre repített vissza a múltam két meghatározó pontjára. Az első az, amikor Szerelmünk lapjait megszégyenítő csókcsatára hívtam ki Alecet. Mondjuk a Szerelmünk lapjai, mint referencia nem véletlen. Imádom azt a filmet és egyszerűen mi, ha nem ez az egyik legikonikusabb jelenete? Persze, hogy kamaszként én is át akartam élni azt, amit Noah és Allie. Noha a szenvedély, a hevesség nem igazán védett meg a megfázástól.
Mégis…

…a testem emlékszik arra az éjszakára. Esőre állt. Egy balhés, chicagói falka után kutattam. Nyomokat kerestem. Lábnyomokat és szétmarcangolt szarvasokat fotóztam. Növényeket, virágokat tanulmányoztam, noha az ismereteim elég felszínesek ezen a téren. Megérteni akartam a megérthetetlent. Alice viselkedése és Alec titkait szerettem volna megismerni. De valahol ez is kevés, ha motiváció.
Azontúl, hogy végre megérthettem volna ezt az egész farkas dolgot, le szerettem volna magamban zárni ezt a köteléket. Túllépni rajta és azzal áltatni magam, hogy szörnyek, akik veszélyesek, manipulatívak és gyűlölnöm kell őket. Ehelyett pedig nem visszaigazolást kaptam, hanem hasonló sorsot, hogy tényleg megértsem ezt a farkas mivoltot.
Pedig mi, ha nem a gyűlölet a legjobb arra, hogy egy kapcsolatot újra és újra csírájában elfojtsak? Gyerekes vagy megint, Becca!
Észre sem vettem ezidáig, hogy a farmer nadrágom szára csupa sár. Az összes létező sáros pocsolyába beleléphettem.
Meg-megremegek, ahogy megpillantom a lakásunkat. A zsebemben lévő kezem ökölbe szorul, reszketegen felsóhajtok. A szél lecibálja a fejemről a kapucnit, a tekintetem felemelem és a házat bámulom.
Közelebb lépek a lakáshoz, ekkor pillantom meg a felhajtón a zöld pickupot. Kicsit oldalra dőlök, benézek a kocsi mögé. Nyilvánvaló, hogy itt van Alec. Nem hagyná csak így itt az autóját.
Megint közelebb merészkedem; ekkor már látom Alecet, az egyik legfelső szinten lévő polc felé ágaskodik egy dobozzal a kezében.

- Szia..? – bököm ki bizonytalanul.

Még azt sem tudom eldönteni, hogy ez kijelentés vagy kérdés.

- Remélem nem gond, hogy… - mi a nem gond? MI?! Öhm, remélem nem zavarok…

A garázs nem változott semmit.
Alecre nézve pedig… Ő viszont változott. Noha nem épp a külsejére gondolok. Érzem rajta, minden sejtem beleborzong, ahogy szembe találom magam a gyászával. Az egyik dobozra téved a tekintetem, mindegyiken ott van Duncan neve. Már most nehéz a mellkasom, képes lennék ismét gyerekként bőgni.

- Részvétem a bátyád miatt! – tagoltan, magamhoz képest lassan mondom.

Minden egyes szót ki kell erőszakolnom a tüdőmből, a torkomból és a hangszálaimból. Veszek egy mély levegőt, és a lábam mellett heverő dobozt felemelem, odaadom Alec kezébe.

- Hogy vagy? Hogy viseled?

És megint: annyira megvolt a fejemben, hogy a lényegre térek. Csak is magamra fókuszálok és arra törekszem minél gyorsabban, jobban megbirkózzam a benne szunnyadó szörnyeteggel… Ehhez képest nagyobb fájdalmat okoz az, hogy ilyennek látom azt a férfit, aki egykor az eget, a csillagokat, magát a Holdat is lehazudta nekem. Én pedig naivan elfogadtam őket, egytől-egyig.
És ez a hazug férfi..! Ez, képes érzelmeket kicsikarni belőlem. Szörnyű látni, hogy mennyire megviseli a testvére halála. Szeretném azt hinni, hogy engem is, a kapcsolatunkat is így gyászolta el. Mert én még mindig gyászolok. Gyászolom magam, gyászolom magunkat és gyászolom Duncant is.
Lehet akármilyen hazug Alec, de nem akarom elveszíteni azt a férfit, akit szeretek. Szeretek? Nem, szerettem!
Hallani akarom Őt, az igazat, a valóságot, és amit ígérhetek, hogy mellette leszek. De csak most, csak a gyászban osztozom vele és támogatom.
Rebecca Grant
A rose harbori falka tagja
Rebecca Grant
Elõtörténet :
Titulus :
Rettegő vad
Kapcsolatban :
What we play is life - Page 2 3cd49fc5a31ebd93ad229c950b29c6c83227a2ef
Az ember nem tud mindent szavakkal, de mindent tud a szívével.
Zenedoboz :

Karakter idézet :
Ritkán oka az álom valaminek; majd mindig csak következmény.
Play by :
Sophie Turner
༄ ༄ ༄ :
What we play is life - Page 2 X4zo

What we play is life - Page 2 YKpQoM
User :
NickyTank

What we play is life - Page 2 Empty
TémanyitásWhat we play is life - Page 2 EmptyHétf. 22 Ápr. 2024 - 6:26

becca & alec
A garázsajtó nyitva áll, a kocsim – egy sötétzöld pickup, a vállalkozásom logójával és töménytelen sárral az oldalán – a behajtón áll, hatásos jelzéseként annak, hogy itthon vagyok. Ellie, a zsömlebarna kutya, akit nem régen befogadtam, vidám csaholással kergeti a mókusokat a hátsókertben. A magas kerítés, ami elzárja egymás elől az udvar első és hátsó részét, tesz róla, hogy ne tudjon kiszaladni az útra.

Robert segített kipakolni Duncan irodáját a délelőtt, én pedig vállaltam, hogy elteszem a dobozokat a garázsban, amíg Cath elég erős nem lesz hozzá, hogy átnézze őket. Nem, mintha nem lenne elég zsúfolt a helyiség tele a kertészet cuccaival, amibe beletartozik néhány csemete is, amit a jövőhéten kell elültetnem az egyik megbízómnál. Éppen egy széles, és nehéz kartondobozt igyekszem beszuszakolni a polcra, amikor megérkezik az sms.

Becca… Hónapok óta nem hallottam felőle, most pedig azt írja, hogy beszélnie kell velem. Furcsa érzés kavarog a gyomromban, ahogy leereszkedem a legközelebbi tereptárgy szélére, és néhány percbe beletelik, mire ráveszem magam, hogy megfogalmazzam a választ:

„Szia! Itthon vagyok. Átjössz?”


Talán okosabb lenne nyilvános helyet javasolni, de ismerem a lányt annyira, hogy tudjam, bármit is akar mondani, az biztosan fontos lehet, ha hazáig jött érte Chicagóból. Az üzenete olvasása közben egy belső ösztön súgta azt, hogy itt van, Rose Harborban, nem pedig a világ túlfelén. Vajon a szüleihez jött látogatóba? Miért nem szólt, hogy…

- Mert már nincs közöd hozzá! Odamegy, ahová akar – mondom ki hangosan, és egy pillanatra érzem, ahogy a bennem lakó farkas bosszúsan az oldalamba mélyeszti a karmait. Amióta a bátyám meghalt, a falkának pedig új vezére lett, egyre makacsabbul adja tudtomra a létezését. Néha olyan, mintha arra készülne, hogy átvegye felettem az irányítást, amire már régen nem került sor.

Nem tudom, hogy Becca megkapta-e az üzenetemet. Vagy, ha meg is kapta, rögtön elindul-e, így inkább lekötöm magam. Sóhajtva felállok, és megragadva a korábban letett dobozt, újra megpróbálom felnyomni a polcra.
Alec Ward
A rose harbori falka Bétája
Alec Ward
Elõtörténet :
Titulus :
Kertészmérnök, a Rose Harbori Falka Bétája
Kapcsolatban :
broken

What we play is life - Page 2 9390892cb89a3e30bff10276fbcf2435
Karakter idézet :
"Ha egyszer te vagy az a személy, aki híd lehetne, miért ne legyél híd?"
Play by :
Keegan Allen
༄ ༄ ༄ :
What we play is life - Page 2 Tumblr_inline_o25phgu0TB1tae3h3_250
༄ ༄ ༄
What we play is life - Page 2 Gray-wolf-black-and-white-lucie-bilodeau
User :

What we play is life - Page 2 Empty
TémanyitásWhat we play is life - Page 2 EmptyHétf. 22 Ápr. 2024 - 5:59

Becca & Alec
What we play is life
2022. szeptember
Alec otthona, ahol régen együtt éltek.
Alec Ward
A rose harbori falka Bétája
Alec Ward
Elõtörténet :
Titulus :
Kertészmérnök, a Rose Harbori Falka Bétája
Kapcsolatban :
broken

What we play is life - Page 2 9390892cb89a3e30bff10276fbcf2435
Karakter idézet :
"Ha egyszer te vagy az a személy, aki híd lehetne, miért ne legyél híd?"
Play by :
Keegan Allen
༄ ༄ ༄ :
What we play is life - Page 2 Tumblr_inline_o25phgu0TB1tae3h3_250
༄ ༄ ༄
What we play is life - Page 2 Gray-wolf-black-and-white-lucie-bilodeau
User :

What we play is life - Page 2 Empty
TémanyitásWhat we play is life - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

What we play is life - Page 2 Empty
 

What we play is life

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Somewhere between life and death
» Life is a neverending party ♬Leyla
» In the cookies of life, sisters are the chocolate chips
» you can't play chess with someone willing to set the board on fire