Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 128 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 128 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (186 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:56-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Friday night fun EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

Friday night fun EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Friday night fun EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Friday night fun EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Friday night fun EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Friday night fun EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Friday night fun EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Friday night fun EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Friday night fun
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásFriday night fun EmptyHétf. 17 Jún. 2024 - 16:24

Véget ért a játék
Archiválásra került


admin.
Admin
A staff
Admin
Elõtörténet :
Friday night fun Dad5623e64ffe52e1fd958cd231591bec5d62aeb
az élet írja
Titulus :
Könyörtelen diktátor
Kapcsolatban :
Zenedoboz :

Karakter idézet :
Télen a természet visszavonul, megpihen, és erőt gyűjt egy új kezdethez. Ezt mi is megtehetjük, kis barátom.
Play by :
Arcátlanul arcnélküli
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun B33f683b8dda320cc683c9db3762a601aa3d7083
User :
staff

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptyHétf. 17 Jún. 2024 - 16:23

Friday night fun
ft. Elodie Rhodes
-Hmm, ennyire sarkosan azért nem fogalmaznék, de az igaz, hogy ők egy kicsit más aspektusból közelítik meg a betegeket mint az ápolónők, de ők is lelkiismeretesen végzik a munkájukat, őszinte meggyőződéssel mondhatom, hogy itt a központban kiváló szakemberek dolgoznak. - oké, kicsit talán nyálasan hangozhatott ez, de valahogy szükségét éreztem, hogy kicsit "megvédjem" orvos kollégáimat az előbb elhangzott általánosítástól. Természetesen nem ítélem el Lodie-t a véleménye miatt, tudom, hogy a dokiknak van egy ilyen megítélése is, illetve sokan nem szeretik őket, fehérköpeny-szindróma és hasonló ellenérzések. Akárhogy is, én nem emiatt nem megyek orvosira, szimplán tényleg úgy érzem, nem az a teljesen nekem való szakma.

Csak aprót hümmögök a boromba való kortyolás közben, amikor azt mondja, nincs a bakancslistáján egy hely sem, ahová elmenne. Ezt nagyon furcsának találom, hiszen még olyan fiatal, biztosan fiatalabb nálam is, nehéz elhinni, hogy ennyire nincsen célja azon kívül, hogy sikeres legyen a munkában. Persze az is fontos, nekem is lényeges a karrierem, mégis azért vannak olyan álmaim, amiket egyszer majd szeretnék megvalósítani. Azt hiszem ez az a pont, ahol véglegesen eldöntöm, hogy szeretnék igazán segíteni Lodie-n, hogy kicsit (na jó, nem csak kicsit) pozitívabban lássa a világot, hiszen annyi jó dolog van az életben, nem fókuszálhat mindig a rosszra.

Elviccelődünk a vadászgörényekről, meg Szörnyelláról, újra azt érzem, kezd egy kicsit felengedni, ám amint kiürül a pohara, feláll és távozáshoz készül. Vajon én mondtam valami rosszat? Sok voltam? Nem mondom, hogy nincs egy kis bűntudatom amiatt, hogy egyszer-kétszer sikerült egy számára fájdalmas témába beletenyerelni. -Ne kísérjelek el valameddig? Vagy hívjak egy taxit? - kérdezem, némi leplezetlen aggodalommal a hangomban, mert bár én szinte egyáltalán nem érzem a bort, az ő emberi szervezetének talán megárthatott. 

-Vigyázz magadra, Lodie, és ha bármire szükséged lenne, írj. A következő találkozót pedig hamarosan megbeszéljük! - igyekszem könnyed hangnemmel és mosollyal feloldani az aggódó szavakat, majd tekintetemmel követem, ahogyan kibotorkál. Erős késztetést érzek, hogy utánamenjek, és el is indulok, ám végül bent maradok a bárban. Nem akarom hogy úgy érezze, túlontúl nyomulok és rá akarom erőltetni a barátságomat. Inkább csak sóhajtok egyet, majd odaülök az ismerősökhöz még egy-két pohár borra, majd ideje nekem is hazamenni.



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun 296245
༄ ༄ ༄
Friday night fun Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptySzomb. 15 Jún. 2024 - 18:36



Felettébb szórakoztató olyan emberrel beszélni, akivel nem kell görcsösen azon agyalni, hogy másnap reggel milyen lesz a hangulat. Vagy épp kilopózni az ágyából és abban reménykedni, hogy nem fog felébredni és soha többé nem kell találkozni.
Igaz még bennem van a félsz. Hiszen sosem voltak nagy barátaim, akiben teljes mértékben megbíztam és tudta a múltam meghalt. Ezzel valahogy sosem bírtam megbirkózni és most is súlyos bárdként lóg a fejem felett, minden egyes mosollyal vagy nevetéssel szakítva a távolságon. Így újra és újra belekortyolok abba a nedűben, ami oldja ezeket a kétséges gondolatokat és nem akar arra rábeszélni, hogy fogjam a cókmókomat és távozzam.
- Mondjuk igen, a dokiknak szerintem csak futószalagon lévő megoldandó problémák vagyunk – bólintok végül egy nagyobb korty után. Már láttam minden féle orvost. Mikor pszichológusokhoz kellett mászkálnom sem volt másképp. Ezért is nem lett végül kezelve semmi szorongásom. Éljen az alkohol!
- Nincs – vágom rá egyszerűen. Nem vágytam sehova, csak egy olyan helyre ahol nem ismernek és meg van a lehetőségem arra, hogy beilleszkedjek. Ami végül nagyjából sikerült, még ha találkozom furcsa tekintetekkel. Azt viszont azokat évek során megtanultam kezelni. Leginkább fel sem veszem.
Szavaira csak elmosolyodom, sosem lehet tudni, hogy mikor mi történik az emberrel, így inkább nem is válaszolok semmit. Legyen annyi elég, hogy nem szeretném, hogy lassan aranybérletem legyen oda. Miközben már lassan eljárást indítanak ellenem, hogy miért kell ennyit oda járnom. Vagy ami még rosszabb azt hinnék, hogy valaki bántalmaz. Végül is, igazuk lenne, én saját magamat. De ez meg amíg az elmém sötét bugyrában marad, addig jó.
- Mi? Dehogy, viszont ha úgy alszik, simán sálnak is tudnám hajtogatni a nyakamba – nevetek fel, elengedve azt, hogy képes lennék bántalmazni egy ártatlan állatot. Nem. Mármint, a vadász énem persze felmorranna, mert a vér nem válik vízzé, még is nem akarom minden apróságba bevezetni. Attól még a görényeket nem bántanám.
Bólintok a szavaira, és végül elmosolyodva iszom ki a poharat, majd újra talpra állva nézek rá.
- Öröm volt Mara, de mennem kell, még van egy kis munkám – füllentek, ahogy megpróbálom most már kulturáltabban elhagyni. Az ital épp annyira bódította el a fejem, hogy tudjam ma éjszaka is kelleni fog valaki, aki csillapítja azt a vihart, ami a lelkemben dúl a lány miatt. Régen érzet érzelmek bukkantak fel és ezzel hirtelen nem tudok azonosulni. Úgy érzem, hogy minden egyes pillanat, amit őszintén tudtam élvezni egy kisebb kés volt a lelkemben. Az alkohol sem segített, csak még jobban megbélyegzett.
- Legyen szép estéd – köszönök végül el tőle és veszem célba az ajtót, amin szinte kirohanva dőlök neki a falnak, hogy a hűvös levegő szépen kisimítsa a fejemben kavargó gondolatokat. Most pedig kell egy áldozat, akit nem ismerek és holnap reggel sem fogok.


Emme
Elodie Rhodes
Városlakó
Elodie Rhodes
Elõtörténet :
Karakter idézet :
With a senseless smile.. And when you come, my porcelain heart trembles.
Play by :
bridgett satterlee.
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun C85f8d8f66ca7c3e3410ed9bb5c13c9bb468fb28
User :
Nette

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptyKedd 4 Jún. 2024 - 10:41

Friday night fun
ft. Elodie Rhodes
-Többen kérdezték már az évek során, de nem, nem volt célom sosem orvosnak lenni. Na jó, nem mondom, hogy nem futott át a fejemen, de aztán rájöttem, hogy nekem az ápolónői szerep az igazán tökéletes munka. Sokkal szorosabb kapcsolatot tudok kialakítani az emberekkel így, és valahogy... nem tudom, úgy érzem így tudok igazán kiteljesedni. - válaszolom őszintén. Nem gondolnám, hogy ne tudnám megcsinálni az orvosi egyetemet, hogy Dr. Tamara Mason legyek, de tényleg nincsenek ilyen motivációim. Vannak azt hiszik, hogy az lesz ápoló, aki nem elég jó vagy okos ahhoz, hogy orvos legyen, én azonban nem így gondolom. Én tényleg azért vagyok ápolónő, mert ez az amit imádok csinálni, nem tudnám másban elképzelni magam.

Vele nevetek mikor a bátyja csajozási szokásairól és sikerességéről viccelődünk, és egy kicsit azt hiszem zavarba is jövök már a gondolattól is, ha valaki így rám hajtana. Egyrészt nem is vagyok amúgy hozzászokva, és tényleg nem olyan fázisában van az életem, amikor egyáltalán gondolhatnék ilyenre. A munka, a háztartás, Lily, a falka nagyon sok időmet elveszi, és jól is van így. Szeretem, ha pörög körülöttem minden. Bár így például az utazás sem fér bele, ami felé kis ideig elkanyarodik a beszélgetésünk témája.

- Köszönöm a biztatást. - mosolygok rá. -Neked van hasonló bakancslistás helyed? - kérdezek vissza, hogy picit ebből az aspektusból is megismerhessem Lodie-t. Nagyjából igyekszem egyensúlyban tartani azon információk mennyiségét amit én mondok el, és amit ő oszt meg, hogy ne érezze esetlegesen nyomasztónak azt, ha túl sokat beszélek. Néha hajlamos vagyok rá, bár legtöbbször észre szoktam venni magam, és moderálni tudom a helyzeteket. 

-Szerintem az, hogy valakinek rossz napja van még nem jogosít fel arra senkit, hogy mufurc legyen vagy ne végezze teljes erőbedobással a munkáját. Bár tudom, ezt mondani egyszerűbb, mint kivitelezni. Sajnálom, ha volt rossz tapasztalatod a központban. Remélem azért nem olyan sok. Meg hogy nem leszel törzsvendég és vigyázol magadra. - mosolygok rá, kicsit feloldva a kis monológom végét némi könnyedebb, baráti kívánsággal, ne komolyodjon el nagyon a téma - Lodie-nak nem erre van most szüksége, de lehet, nekem sem. Így is picit talán elszontyolodtam anya említésére, amit Lodie nem volt rest kiszúrni. Hálás mosolyt küldök neki amikor megfogja a kezem, bár nagyon gyorsan vissza is húzta - talán úgy érezte, átlép egy határt ezzel? Akárhogy is, inkább nem emlegetem fel. Vagy nagyon sok dolgot kell önmagában is feldolgoznia, vagy épp csak egy-két dolgot, de azok monumentálisak. Talán egyszer majd megosztja velem. Aprót bólintok, én is remélem, hogy anya büszke rám, azonban inkább ismét igyekszem humorosabb irányba terelni a témát.

-Csak azt ne mondd, hogy dalmaták helyett te vadászgörényekből akarnál bundakabátot csinálni. - ülök fel a hasonlatra immár jókedvűen mosolyogva, és lelki szemeim előtt tényleg megjelenik egy-két pillanatra a kép, hogy Lodie mint Szörnyella. De egyébként az alapján ahogy megismertem, egyáltalán nem hasonlít a mesékben szereplő gonosztevőre. Ha így lenne, nem tudnám azt felelni neki őszintén, hogy szívesen találkozom vele rendszeresen - mármint egészségügyi ellátáson túl. Úgy teszek, mintha nem látnám pánikszerű reakcióját és lenyelt mondatát, hanem egy lassút kortyolva a boromba inkább a telefonomért nyúlok, diszkréten hagyva neki időt, hogy összeszedje magát. 

Bejelölöm őt a közösségi médián, majd visszasüllyesztem a mobilt a zsebembe, és ismét rá figyelek. -Az ápolónőket is a kávé tartja életben. - nevetek fel, sorsközösséget vállalva vele ebben. -De azt a helyet ki kell próbálnod. Többet nem akarsz majd máshol kávét inni, annyira jó. Ha megkérem Lotte-t, biztosan még valami egyedit is kitalál neked, ha elmondod, miket szeretsz. Nagyon kreatív, ha a kávékról van szó. - emlegetem fel a nőt, aki a bátyjával együtt viszi a helyet. Lotte is sokat pörög, ott a kávézó, a két tünemény kislánya, a férje, neki se unalmas az élete. Emellett pedig nagyon kedves és barátságos, örülök, hogy őt is a barátaim között tudhatom. -Meg van egy-két gyöngyszem a városban meg a környéken amit ki kell próbálni. Majd ajánlok párat, ha gondolod. - ajánlom fel, bár túl nyomulós nem akarok lenni, szimplán csak tényleg szeretném kirángatni őt ebből a mélabúból, ami nagy eséllyel konstans nyomja a vállát és lelkét.





No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun 296245
༄ ༄ ༄
Friday night fun Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptyCsüt. 23 Május 2024 - 11:12



Családi hagyományokat kissé másképp értelmezzük, de persze ezt nem jegyzem meg. Míg előtte csupa olyan példa volt, ami pozitívan vezette az útján, addig nekem hamar rá kellet döbbenjek, hogy amit tökéletesnek hittem világ, csak egy álca, és minden rohad a családom körül.
- Nem gondolkoztál azon, hogy doktori címre lépdelj? - kérdezem kissé elterelve a családi részről a témát. Nem zavar ha a sajátjáról beszél, így is talán kissé közelebb érzem magam. Főleg, hogy felhajtott alkohol már kezdi ellazítani a görcsösen ható izmaimat és nem is figyelve a belső üvöltésre, hogy mit kellene inkább csinálnom, csak próbálom jól érezni magam egy másik emberi lénnyel, mielőtt bárki csak egy furcsa pillantása felperzselné az egész történést.
- Nem mondtam, hogy sikerrel is járna – nevetek fel, mert hát attól, hogy imád flörtölni és keresi is a másik nem társaságát, még vannak csodák és vissza utasítják. Mily meglepő igaz? Tudja, hogy a sötét titkot, amit őrzünk másnak feldolgozni lehetelten. Talán ezért is hajszoljuk a kielégülést. Túl sok energiát kéne bele fektetni abba, hogy elmagyarázzuk másoknak miért is állunk úgy, ahogy. Most pedig még egyikünk sincs még rá szorulva, hogy ilyeneket kelljen átélnünk. Rohadt nagy a csalódási faktor. Abból pedig már éppenséggel volt elég az életünkben.
- Európa szép hely, nem jártam még én sem ott. De a képek meg hát a filmek. Biztos másképp saját szemeddel látni, mint egy képernyő mögött. - megvonom a vállam végül. - De remélem egyszer sikerül – biztatóan próbálom azt sugallni neki, hogy amúgy semmi nem lehetetlen, ha most még úgy is érzi, hogy nem fog utazni a közeljövőben.
- Sosem érdekelt az emberek végzettsége, tapasztalata. Mindenkinek van egy fajta probléma megoldási képessége. De az, hogy empátia téren ki mennyire van eleresztve, vagy kinek van épp akkor szar napja, nincs a homlokára írva. Hidd el, nem először jártam ott, mikor a kezed közé estem – megvonom a vállam. Igen sok mindenben elvárás. De úgy vagyok vele, hogy mindhiába. Lehetsz diplomás paraszt is, vagy egy semmilyen végzettséggel elő úriember. Itt vagyok én, hiába vagyok ügyvéd, diplomával, elvileg Dr. címmel ellátva, még is a legtöbben rettegnek tőlem, mert nem szoktam kedves lenni. Ez most épp egy olyan pillanatom, amit Mara jókor szúrt ki. Még ha vannak benne göröngyök. Én is érzem, hogy sokszor túl sokk vagyok. De nem tehetek róla, védekezés. Magamat védem. Másom nincs csak az irdatlan nagy pofám és a embertelen természetem.
Szavai hirtelen borússá válnak. Sikerült ingoványos talajra lépnünk és csak figyelmesen hallgatom, ahogy végül kibújik a szög a zsákból. Az anyja meghalt, már sok éve. Kinyílik a szám, de végül apróra préselem. Sose jó, ha meggondolatlanul csak kimondok szavakat. Ahogy leteszi a poharat, amibe bele menekül egy ilyen mondat után megfogom a kezét, egy pillanatra remegés fut végig rajtam és mintha egy villám csapott volna belém elhúzom. Ennyit az empátiáról.
- Büszke lenne rád, minden téren. - ennyi. Nem tudok többet se hozzá tenni, sem elvenni. Igazából nem is ismerem, hogy ilyeneket mondjak neki. De az biztos, hogy mivel az ő nyomdokaiba lépett, mellesleg egész ügyesen abban biztos vagyok, hogy ott tökéletesen végzi a munkáját.
- Oh simán, a Jimmy Choo cipő, ceruza szoknya, és pórázon vezetett vadász görény. Modern Szörny Ella – nevetek fel, ahogy már csak képzeletben is lejátszódik ez a történés. Bár nem lesz ilyen állatkám, talán ő állna legközelebb hozzám. A többivel még azonosulni sem tudnék.
- Igen, volt egy … - úgy kapok a poharamért, mintha megakadt volna valami a torkomon és hatalmasat kortyolva megrázom a fejem, hogy felejtsük el, inkább nem beszélnék róla. Hiányzik, a csajos esték, a nevetések. Az egész lénye. Erre itt vagyok és megpróbálom helyettesíteni. De újra és újra oda lyukadok ki, hogy őt akarom benne látni.
- Elodie Rhodes – válaszolok, ahogy a telefonjára pillantok. Szinte semmire nem használom a közösségi médiát, így érdekes lesz rá jönni, hogy mi csipog jelenleg a telefonom. Én direkt nem veszem még elő, hogy vissza igazoljam a jelölését, csak a poharat forgatom. Igazából ha hetente nem is, de jó lenne párszor kimozdulni a komfort zónából.
Megrándul az arcom, ahogy a borra tereli a figyelmet és megrázom a fejem. - Nem csak borozni szoktam. Ügyvédként a kávé tart életben – mosolygok rá és magamban hozzá teszem, hogy és sok más alkohol.
- Nem jártam ott, igazából csak egy kis étterembe szoktam kajálni járni a kikötőbe, meg a sarki kisboltba a lakásomtól nem messze. Meg az iroda alatti pékségbe kávéért és szénhidrátért – vonom meg a vállam és felnevetek. Elég kicsinyes a helyismeretem, pedig hosszú évek óta itt élek. Látszik mennyire begyöpösödtem.


Emme
Elodie Rhodes
Városlakó
Elodie Rhodes
Elõtörténet :
Karakter idézet :
With a senseless smile.. And when you come, my porcelain heart trembles.
Play by :
bridgett satterlee.
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun C85f8d8f66ca7c3e3410ed9bb5c13c9bb468fb28
User :
Nette

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptyKedd 21 Május 2024 - 17:40

Friday night fun
ft. Elodie Rhodes
-Ezt meg tudom érteni. Az én anyukám is az egészségügyben dolgozott, és bár még kisebb koromban voltak más ötleteim mi szeretnék majd lenni, elég hamar eldőlt, hogy ápolónőként akarok majd dolgozni. - mesélem neki egy mosollyal, átterelve inkább egy kicsit a saját családomra a szót, mert azt vettem észre, hogy az övé egy kicsit kellemetlen terep számára, már a tesóján kívül. Vele kapcsolatban vissza is kérdezek, válaszán pedig elnevetem magam.

-Sosem próbáltak még így felszedni, bár azt hiszem, udvariasan vissza kellene utasítanom. Nem igazán férne bele még egy férfi is az életembe mostanában. - szelídül mosollyá a nevetésem. -De élménynek vicces lenne, az fix. - teszem még hozzá, és szándékosan nem reagálok arra a részre, hogyan szedi fel a könnyűvérűbb lányokat, hiszen épp a találkozásunk elején említette, hogy ő is szokott flörtölni. Nem ítélem el az ilyen lányokat, de nem szeretném ha rossz néven venne bármit amit mondok, így inkább feltűnésmentesen csak a velem kapcsolatos dolgokra reflektálok.

Aztán kicsit másfelé kanyarodik a téma, picit talán komolyabb, de azért nem annyira vérmesen komoly, hogy kerékbe törje az este hangulatát, szóval ismét finoman terelgetem vidámabb dolgok felé a beszélgetést, miközben a boromat kortyolgatom. -Bakancslistás hely Európa. Mondjuk Olaszország vagy Spanyolország, de ezek inkább hosszú távú célok. Egyelőre max a környékre jutok el kirándulni vagy ilyesmi. Nem sok helyre jutottam még el sajnos eddig - megvonom a vállam, annyira igazából nem bánt, mert relatíve teljes életem van. Aztán majd eljön az én időm, amikor jobban tudok utazgatni, egyelőre jó nekem itt, így. -De amúgy aranyos, hogy ezt mondod. De a kollégáim is ügyesek ám, sőt vannak nálam sokkal tapasztaltabbak is. - muszáj hozzátennem, hiszen szavai alapján úgy hangzik, mintha én lennék a legjobb ápolónő, holott egyáltalán nem. Lelkiismeretes vagyok és igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni, de ennyi.

- Szeretek gondoskodni másokról. Jól érzem magam tőle, anno anya is ilyen volt, ő is hasonló természetességgel segített bárkinek, valahogy így érzem helyesnek. - válaszolom egy mosollyal - bár sokszor tényleg fárasztó, nem érzem túlontúl megterhelőnek. Ehhez szoktam hozzá az elmúlt 10 évben, mióta én intézem az otthoni dolgokat a munka mellett. Hihetetlen, hogy anya már egy évtizede nincs köztünk. Néha borzasztóan hiányzik - most azonban egy korty borral elfojtom a mindennemű szomorú érzést, ami a halálával kapcsolatban fel akarna törni.

Bólogatok, egy felnőtt kutya is nagy figyelmet igényel, egy kölyök meg pláne. Nekem sem férne bele az időmbe, apa többet van otthon, de rá meg nem akarnám hagyni. Majd talán egyszer olyan irányt vesz az életem hogy lehet, ha nem, hát az sem nagy tragédia. A következő állat említésén viszont kicsit kikerekednek a szemeim. -Vadászgörény? Eszembe se jutott mint opció a háziállatra, de most hogy mondod, tényleg egész aranyosak. Őt még akár a munkába is bevihetnéd, megfenyegetnéd a nehezebb ügyfeleket, hogy megharaptatod őket a kis szőrmókkal. - elnevetem magam, természetesen csak viccelek, de azért lelki szemeim előtt megjelent ez a szituáció, ahogyan Lodie csinos ruhában, egy pórázon vezetett vadászgörénnyel jelenik meg a tárgyaláson. Mókás jelenet lenne. -Mondjuk ez a "hajtogatnám" ez viccesen hangzik. De értem mire gondolsz, láttam róluk videókat, hogy olyan kicsit mintha közel folyékony halmazállapotúak lennének. - teszem hozzá még egy széles vigyorral.

Kérdése meglep, és egy pillanatra ez talán ki is ül az arcomra, de marad a mosoly, ami eddig is ott virított. -Hű, hát heti szinten nem ígérem, elég hektikus a beosztásom, meg alkalmazkodnom kell a tesómhoz is, mikor kell neki bébiszitter, de mindenképp csinálhatunk belőle rendszert. Bejelöllek Facebookon, és akkor tudunk egyeztetni. Mi is a vezetékneved? Keresztnevekben jó vagyok, de vezetékneveket hajlamos vagyok elfelejteni. - előveszem a telefonomat, és ha beleegyezik, akkor felveszem őt az ismerőseim közé. Ahhoz képest, hogy nemrég még menekült volna, ez most éles váltás, és nem mondom, hogy egy kicsit nem hat meg. Szóban azonban nem reagálom ezt le így, mert nem szeretném kényelmetlen helyzetbe hozni. - A Sarok Kávézóba szoktál járni? Egy jó barátnőm vezeti a tesójával, isteni a kávéjuk, még szerintem némi kedvezményt is tudok magunknak szerezni, ha nem csak a bor jöhet szóba.



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun 296245
༄ ༄ ༄
Friday night fun Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptyVas. 19 Május 2024 - 12:24



Nem akartam ennyire mélyen bele menni az életembe, de valahogy maga a lány jelleme ilyen vagy nem csak én vágytam már arra a valakire, aki képes megbontani az általam felépített erődöt. Nem tudom. Csak azt, hogy megered a nyelvem. A bátyám mindig biztos pont volt az életemben és az egyetlen mentsváram. Örömmel meséltem mindenkinek, hogy nem vagyok egyedül a világ ellen, mint ahogy tűnik. De sajnos nem mindig jutok el odáig. Az emberi érdektelenség már annyira elhúzódott, hogy örülünk neki, ha meg vagyunk békülve önmagunkkal. Nem. Én nem voltam. De nem is kell ezt mindenki tudtára adni.
- Ha az ember ebben nő fel, egy szempillantás alatt, akkor meg kell tanulnia, hogy mi miért történik. Fogékonyak voltunk – megvonom a vállam. Mert Míg engem az érdekelt, hogy lehet mindent megúszni büntetlenül, ő azon ügyködött, hogy a rosszakat elzárja a békés emberektől és minél biztonságosabb legyen a világ, amibe korlátozódtunk.
- Attól függ, képes mindenre. Leginkább a másik féltől függ. Nálad szerintem a másodikat használná. Az első az olyan fruskáknak kell, akiket csak felhasznál az öröm szerzésre. Mondjuk meg szólalni sem kell náluk – forgatom meg a szemeimet nevetve. Igen, ide jutottunk. Mondjuk ebben hasonlítunk. Én is addig játszadozom, míg nem kapom meg azt, amire szükségem van és ha az csak egy éjszaka, amiben le lehet vezetni minden féle feszültséget, akkor játszom a buta libát és még a férfi büszkesége meg marad, én kevésbé stresszen fekszem le, hogy másnap is munkába tudjak állni. Lehet, hogy kellene keresni valami hasonlót most is. Chris felkavarta az álló vizet és nem tudom, hogy is állunk. Mármint persze, tudom. Ő a főnököm. Még ha úgy is fest, akivel szívesen összegyűrnéd a lepedőt. Meg kell tartani a három lépés távolságot. Leginkább azért, mert úgy tudja a lányokhoz vonzódom.
- Megfogadom a tanácsod – bólintok, mert hát nem tudom mit hoz a jövő és nem akarok teljesen elzárkózni minden ötlete előtt vagy tanácsától.
Bár kevés esélyt látok, hogy valaha is meginduljak a nagy világba. New York is egyszer látott az ügy lezárása óta. Nem terveztem többször meglátogatni a bátyám. Bár ha történne valami olyan, ami miatt nekem kellene menni, gondolkodás nélkül indulnék el. Abban biztos vagyok.
- Te, nem szeretnél valamerre menni? Most nem költözésre vagyok kíváncsi. Mert kérlek ne is gondolkodj. Nincs más, aki így össze tud rakni – nevetek fel végül. Örülök, hogy van egy ember, aki nem lenéz a szerencsétlenkedéseim miatt. De attól még másra nem bíznám magam. Kellenek az ember életében a fix személyek. Azt hiszem Mara már az első pillanattól ilyennek számít.
- Akkor egy cipőben járunk. Bár én egyedül élek, de ha nem az irodában vagyok, akkor otthon csak az ágyam ismer, meg a fürdő – vonom meg a vállam. Nem is tudom, hogy tudnék egy totyogósra tekintettel lenni. Valószínű, hogy sehogy. Éjszaka későn érek haza, akkor is maximum a vodkás üveget csókolgatom, míg nem érzem azt, hogy laza vagyok, majd fürdés és alvás. Minimális alvás, majd vissza a mókuskerékbe. Nincs olyan, aki miatt ennyire figyelnem kéne az életemre. Vagy gondoskodni kelljen róla.
- Nem is tudom, hogy bírod ezt a sok gondoskodást, ekkora széles mosollyal – nevetek fel, mert nálam a fáradtság hamar rossz közérzetbe fordul át és azonnal morgok, mindenért. Nem tudok ennyire kedves lenni, főleg nem idegenekhez.
- Kutyusok hűségesebbek, én is szerettem volna. De egy kölyök kutya nevelése sok időt emésztene fel, ami nekem láthatóan nincs – húzom el a számat. Mert hát mindenkire arra van ideje, amire akar. Ha nem itt ücsörögnék, akkor inkább lehetne a kutyával is tölthetném az időmet. De nem így teszek. Jobb az alkohol bódításában úszkálni.
- Mindig oda voltam a vadászgörényekért. Olyan aranyosak, és valószínű, hogy állandóan kézben lenne, hajtogatnám. Bár lehet minden vezetékemet szét rágná és társas lény, így kéne belőle kettő. Vagy másik állat és ahhoz tényleg képtelen vagyok azonosulni – mélázom el, ahogy forgatom a poharat és a benne lévő vörös löttyöt nézem. Felidézve a régi vadászat emlékeit, végül visszatérve a jelenbe pillantok rá.
- Mit szólnál, ha heti szinten beiktatnánk egy ilyen estét? - bukik ki belőlem a hirtelen jött kérdés, saját magamat köpöm szembe, hiszen tudom, hogy csak a baj lesz belőle. Még is van ebben a lányban valami olyan mágnes, ami nem engedi, hogy hülyeséget csináljak. Vagy csak én képzelem be? Nem tudom. - Futni nem futok, ígérem.


Emme
Elodie Rhodes
Városlakó
Elodie Rhodes
Elõtörténet :
Karakter idézet :
With a senseless smile.. And when you come, my porcelain heart trembles.
Play by :
bridgett satterlee.
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun C85f8d8f66ca7c3e3410ed9bb5c13c9bb468fb28
User :
Nette

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptySzomb. 18 Május 2024 - 16:41

Friday night fun
ft. Elodie Rhodes
Talán ha ember lennék és nem vérfarkas, akkor sem kerülte volna el a figyelmemet, Lodie hogyan fújja ki a levegőt. Kihallom belőle a hangyányi reszketegséget, és a homlokára pillanatokra ki-kiülő apró barázdák is arról árulkodnak, mennyire vívódik magában. Vagy magával? Annyira jó lenne néha a gondolatolvasás képessége, mert az, ha az ember empatikus, nem mindig elég. Így azonban marad a kedvesség, a figyelmesség és a türelem, mint bevethető fegyverek Lodie mélabúja ellen. Úgy tűnik az, hogy a testvéréről beszélünk, egészen biztonságos talaj, és kevésbé feszélyezi, mint más, korábbi téma. Ezt mindenképp megjegyzem.

-Wow, büntetőjog. Az bizony kemény dió. Nagy fába vágtátok a fejszéteket mindketten. - elismerően bólintok. Én biztosan nem tudnám csinálni, számomra szerintem túl sok lenne a borzalom, ami ezzel a munkával jár. Én is sok szörnyűséggel találkoztam és találkozok a kórházban és a központban, nem beszélve arról, amilyen sérüléseket anno a katonai kórházban töltött időmben láttam el. Mégis százszor is inkább ezek, mint hallani a bűnöket, amit az emberek elkövetnek - sokszor saját társaik ellen. Az viszont látszik, hogy Lodie rettentő büszke Keith-re, és ezen nekem is mosolyognom kell. Aztán elnevetem magam.

-Ennyire nagy nőcsábász? És hogy csajozik? Amolyan Johnny Bravo stílusban, tudod mint a mesében amikor azt mondja, “mondták már neked, hogy milyen szép a szemem?”, vagy inkább az a típus amelyik azt mondja, “biztosan fájt, mikor leestél a Mennyből, hiszen egy ilyen szépség csak angyal lehet”. - persze eltúlzón, már-már túlontúl kifigurázva adom elő a jeleneteket, saját magamat és remélhetőleg Lodie-t is szórakoztatva ezzel. Az a típusú ember vagyok, aki hajlandó esetenként akár bolondot is csinálni magából csak hogy a másiknak kicsit jobb kedve legyen.

-Még egyszer beleköltözhet a bolha a fenekedbe és akkor nekiindulsz világot látni. Csak sodródj az árral, és ragadd meg a kínálkozó lehetőségeket. - bátorítom, de nem akarok mindenféle közhelyeket puffogtatni attól függetlenül, hogy ezeket valóban így gondolom. Abból a szempontból ezt a tanácsomat megfogadja, hogy bár menni tervezett, mégis marad, én pedig egy ártatlan témát dobok be. Nem kerüli el a figyelmemet az elharapott mondat, de látom rajta hogy jobban teszem, ha úgy teszek, mintha nem vettem volna észre. Nem akarom elüldözni mikor épp csak visszaült. Előbb megpróbálom megszerezni a bizalmát - persze tudom, hogy ez nem egy-két alkalom alatt fog megtörténni.

-Ó, sajnos én is túl sokat dolgozom ahhoz, hogy kisállatom legyen, meg hát ott a háztartás is. Apával, a bátyámmal és az egy éves unokahúgommal élek együtt, képzelheted milyen zsúfolt a második, otthoni műszak az eü központ után. - mosolyogva mondom mindezt, egyáltalán nem panaszkodásból. Szeretem az életemet és hogy ennyire pörög, azt pedig, hogy kis híján 28 évesen még mindig otthon élek, a legkevésbé sem érzem cikinek. -Az egyik unokatesómnak viszont van egy tündéri kutyusa, Ellie. Ha találkozunk mindig megdögönyözöm, nagyon cuki. Szóval igen, inkább kutyapárti vagyok. A macskákkal vagyok kicsit kevésbé kibékülve. - belső farkasom fel is morran kicsit a macska említésére is. Hiába, ő is kutyaféle, azok pedig általában nincsenek jóban a cicákkal. -Ha olyan lenne az életviteled, milyen házikedvencet választanál?- maradjunk light-os témánál, kicsit még meglovagolom ezt egy visszakérdezéssel.




No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun 296245
༄ ༄ ༄
Friday night fun Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptyPént. 17 Május 2024 - 18:58



Lassan fújom ki a levegőt, ami eddig olyan erővel szorította a tüdőmet, hogy fel sem tűnt, hogy nem lélegeztem. Ahogy a múlt árnyéka lassan körbe burkolt és megpróbált elragadni attól, ami még akár egy jó estévé is avanzsálhatott volna. De nem, nekem mindig emlékeznem kell rá, hogy ki vagyok és ezt nem lehet csak úgy levetkőzni. Egyszerűen nem megy. Csak elmélázva igyekszem kitörni a sötétből és robotként válaszolgatni a feltett kérdésekre. Megszoktam, hogy a munkám miatt általában én faggatom az embereket. Pedig Mara nem épp arra kíváncsi, hogy milyen bűnöket követtem el, és mennyi igyekezetem és álmatlan éjszakám volt, hogy ilyen előélettel egyáltalán ügyvéd lehessek. Bár a szakosodás volt a legnehezebb. Mert tudtam mi az, ami egyáltalán nem vonz és a közelébe sem akartam lenni, pedig tini koromat azzal töltöttem, hogy ki bújjak a büntetések alól. Ezt a részt meghagytam a bátyámnak. Viaskodjon ő a börtön töltelékekkel és apánkkal.
Bár látom, hogy neki is vannak olyan pillanatai, amiket nem szívesen hoz elő, és nekem azért a nagy pofámmal sikerül bele zavarni a paradicsomba, még ha nem is akarok.
Aztán jön a testvér téma. Keith az egyetlen jó dolog az életemben, ezért is nevezem általában a jobbik felemnek. Mert míg ő mindig fényességet hoz a napomban, már csak azzal, hogy megjelenik. De közben tudom, hogy mennyire emészti, hogy nem tartottam vele New York borzalmas utcáira. Bezárkóztam egy kisvárosba, ahol már-már otthonosan mozgok. Ez pedig nekem teljes mértékben megfelel. Az évek múlásával talán fakul a rémtettek körüli felhajtás és nem úgy néznek rám, mintha én követtem volna el őket.
- Igen, ő a büntetőjogot tanulta ki. Nagy almában üldözi passzívan a bűnöket – válaszolok könnyedén. Mindig is büszke voltam rá, hogy annak ellenére, hogy a családunk neve bemocskolódott, azért ő emelt fővel tudja végig vinni a munkáját. Így csak széles mosolyt engedve magamnak, büszkélkedhetek vele. Aztán persze nagyot nyelek és az arcomon lévő mosoly, kissé megfogyatkozik és megrázom a fejem. - Nem, nem tartom többnek. Egyek vagyunk, ő a jobbik felem, mindenben annyira pozitív. Szerintem ő a Ying, és én a Yang. Ha itt lenne szempillantás alatt kikezdene veled miközben még a csapos lánnyal is flörtölne – nevetek fel, már volt rá alkalom, hogy igen csak elengedte magát és rohadtul nem foglalkozik azzal, hogy bárminek is lenne következménye. Fiatal és élvezi.
- Meg volt rá az esélyem, de nem mentem sehova. Kellemesen bekuckóztam itt – megvonom a vállam. Na meg persze nem fogok a vipera fészekbe nyúlni, hogy a bátyám életét felbolygassam azzal, hogy ki is vagyok. Addig jó, míg ott nem tudják, hogy ikrek vagyunk. A barátai ismernek, akikkel néha elugrik meglátogatni. Olyankor szoktuk kicsit fel ébreszteni a kisvárost, hogy bemutassák milyen a nagy városi élet. Épp, mint Chris, csak kevésbé karót nyelt. Miért is jut eszembe?
Végül pedig már szinte fej vesztve rohannék haza, hogy valami erősebbet magamba töltve ájuljak az ágyba, mert a rossz érzések azonnal átveszik az agyam felett az irányítást, de még is van ennek a lánynak valami megnyugtató kisugárzása. Talán ezért is szoktam személyesen őt kérni. Még ha a nevét nem is tudom, már volt rá alkalom, hogy közöltem vagy az előző nővér fog ellátni, vagy senki. Azt meg ugye nem hagyják, hogy csak úgy távozz ellátás nélkül. Még itt sem. Ahogy vissza kerülök a székre már automatikusan nyúlnék a pohárért, ami elém kerül, de ahogy rám néz csak az ölembe ejtem a kezem. Inni akarok. Sokat. Most. De nem tudok. Szégyellem magam? Kizárt, eddig se érdekelt más véleménye. Így újra megindul a kezem és hatalmasat kortyolok belőle. Kelleni fog, hogy a borzolt idegeimet megnyugtassam.
- Nem, nem tudnék most fent tartani. Még szerintem egy hal is megpusztulna nálam. Vagy dolgozom vagy.. - elharapom a mondat végét és újabb korttyal csitítom a lepcses szám és nagyot sóhajtva pillantok rá.
- Neked? Tuti van valami bolyhos cukiságod. Vagy tollas párti vagy? Mármint állatban gondoltam – nevetek egyet kényszeredetten, mert hát azt megbeszéltük, hogy a sport részen mindenképp, meg a futás. Annyira nem szállt még meg a bor, hogy ezek kiessenek.


Emme
Elodie Rhodes
Városlakó
Elodie Rhodes
Elõtörténet :
Karakter idézet :
With a senseless smile.. And when you come, my porcelain heart trembles.
Play by :
bridgett satterlee.
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun C85f8d8f66ca7c3e3410ed9bb5c13c9bb468fb28
User :
Nette

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptyPént. 17 Május 2024 - 16:39

Friday night fun
ft. Elodie Rhodes
Szeretném-e elfelejteni a múltam fájdalmas emlékeit? Egy gombnyomással kitörölni ezeket, hogy csak a jó maradjon? Nem, semmiképp. Minden múltban velünk történt dolog hozzátett ahhoz, hogy azokká váljunk, akik ma vagyunk. Az életünk nem csak jó és kellemes dolgokból áll, ezt pedig előbb vagy utóbb mindenki meg kell, hogy tapasztalja. Ki kisebb, ki nagyobb mértékben - Lodie-t elnézve ő valószínűleg az utóbbi kategóriába tartozik. Ez már önmagában is rossz, ám ahogy mindig egyre többet árul el magáról alakul ki bennem az a kép, hogy a stratégia, amit a problémák feldolgozására alkalmaz, nagyon nem a jó irány. Az alkohol csak a tünetek enyhítésére képes, a trauma vagy rossz dolog gyökerét kellene kezelni - egyelőre azonban nem vagyunk abban a viszonyban, hogy erről papoljak neki. Bármennyire szeretnék rajta segíteni, óvatosan kell megközelítenem, vagy nagyon bezár. Ki tudja mennyire vannak türelmes és megértő emberek a környezetében, akikkel őszintén beszélhet? Elvégre ha most nem ülök ide hozzá, akkor a péntek estéjét egyedül ücsörögve töltötte volna a bárpultnál. És ez szomorú, hiszen egy kedves és okos fiatal nőnek tűnik. A múlt azonban néha jobban ránk nyomja a bélyegét. 

Ha egy testvéredhez hasonlítanak úgy, hogy abból te jössz ki rosszabbul, az sosem jó. Nagyon nagy szerencsém van, hogy velünk nem ez volt Rickkel, bár köztünk nem 3 perc hanem 7 év korkülönbség van. Nekem ő volt és marad mindig is a védelmező bátyám, akivel ha kell seggbe rúgjuk egymást, de ha kell, akkor vállt vállnak vetve szállunk szembe bárkivel aki minket vagy a szeretteinket bántja. -Ő is ügyvéd? Egyébként... ne csak beérd az életeddel, még fiatal vagy, ha bármikor úgy érzed elmennél innen valahova hogy kipróbáld magad máshol, tégy úgy. Megoldásra váró ügyek hidd el mindenhol vannak. - bátorítóan mosolygok rá, de ennél jobban nem szeretnék se a családjába, se pedig a magánéletébe jobban belemenni - nem érzem magamat feljogosítva erre, hiszen továbbra is szinte alig ismerjük egymást.

Így is valószínűleg túl messzire mentem, mert Lodie menekülne - én azonban nem szeretném még elengedni. Ilyen lelki állapotban nem, így marasztalom - és megkönnyebbülten gördül le egy kő a szívemről, miután látom, hogy némi néma vívódás és lefuttatott gondolatmenet után végül visszaül a székre mellém. -Oké, nincsenek démonok. Beszéljünk mondjuk aaa... - körbenézek, valami teljesen semleges téma után kutatva, hogy megpróbáljam kizökkenteni Lodie-t ebből a mélabúból. -... a kutyákról. Vagy a kisállatokról. Van valamilyen háziállatod otthon? Vagy szeretnél? - igen, az egyik srác kutyás mémes pólójáról ez jutott először eszembe. Talán gyenge próbálkozás, és elsőre hamar elhal, de utána még mindig tudunk asszociálni. Lényeg, hogy szórakoztatóan alakuljon az este. Közben kérek magunknak még egy pohár bort, meg  vizet. Néha nem árt hidratálni, a szervezete határozottan megköszönné, ha nem csak alkoholt vinne be. Csak abban bízom, eleget evett, és van mi felszívja a bort.



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun 296245
༄ ༄ ༄
Friday night fun Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptyPént. 17 Május 2024 - 13:10



Szeretném visszanyerni a gondtalan életem. Mikor az álmaimnak élhettem és minden tökéletesen működött körülöttem, de ez nem megy egy csettintésre. Főleg mikor azt hiszed, hogy rendeződik minden problémád, aztán puff, jön a következő tragédia, ami újra a földbe döngöl. Nem voltam mindig ilyen, aki csak a rosszat látta a világban. Most még is úgy érzem, hogy az a sötétség, ami szinte tornádóként söpört le a lábamról, most egyre jobban szorít és úgy érzem, hogy lassan megfolyt. Ez pedig nem normális. Az sem, hogy minden estémet csatak részegen töltöm és várom, hogy az életem szépen csendben elmúljon. Mert nekem nincs jövőm. Tudom. Érzem. Minden egyes porcikám ezt jelzi. Pont, ahogy Mara arcán is látszódik, hogy nem minden cukormáz. Látszik rajta, még ha csak egy pillanatig is, de látszódik, hogy neki is vannak súlyos emlékei, amik nyomasztják, de ő megtanulta kezelni. Vagy csak vezeklés lenne az, hogy másoknak segít? Nem tudom és valószínű, hogy nem ma este fogjuk ezt a titkot megfejteni.
- Amíg van jó, addig legalább van miért hinni, nem igaz? - nevetek fel kissé kesernyésen. Mert eszembe sincs elvenni az életkedvét attól, amit maga köré épített. De attól még úgy gondolom, hogy vannak jó dolgok, de vannak azok, amiket nem győzhetsz le, csak meghunyászkodsz és várod, hogy szépen leülepedjen körülötted. Ne úgy nézzenek rád, mint egy gyilkos lányára. Vagy még rosszabb, bűntársra, aki segített az apjának lányokat keríteni. Még ha nem is tudtam, hogy mit rejt ez az egész maga körül.
Persze sikerül megtörni a jeget azzal, hogy megjegyzem a sportok nem épp az erősségeim. Amilyen kétballábas vagyok mindenben képes lennék kitörni a nyakam az első két méteren belül.
- Három perccel idősebb nálam. Ezt pedig örömmel újságolja mindenkinek – bólintok a kérdésére. Hiszen kevesen tudják, hogy ikrek vagyunk és azt is, hogy meg van az a bizonyos ikertelepátiánk, amivel tudjuk, ha a másiknak szüksége van ránk. De most nem, mármint próbálom azt mutatni neki, hogy biztos zavar keletkezett az éterben és nálam minden a legnagyobb rendben. Míg ő éli a nagy álmait, addig nem fogok bele rontani az én problémáimmal.
- Ő mindig többre volt hivatott. Nem tudnám itt elképzelni, a ő pörgősebb, bevállalósabb és a bátrabb. Én is így vagyok vele, hogy már van itt egy felépített életem, minek kezdjek bele egy újba? Jó ez itt. - direkt nem térek ki a családra és arra, hogy barátaim sem sűrűn vannak. De hát ez mondjuk valószínű láthatja rajtam, hogy nem vagyok épp egy társasági ember. Én az vagyok, hogy megszerzem azt, amire épp szükségem van és elvagyok a magányomban. Egyszer megnyíltam valakinek, elfogadta ki vagyok, imádtuk minden pillanatát és egyik pillanatról a másikra megszűnt létezni. Mintha az élet csak emlékeztetne rá, hogy nem érdemlek senkit magam körül.
Bólintok, tudom hol van, sajnos túlságosan sokat találkozunk a kórházban. Legtöbbször természetesen azért mert, hogy be kell kötözni. Azt eddig ügyesen ki tudtam vele játszani, hogy beállítottam magam egy szerencsétlenségnek és nem pedig arra, hogy részegen az ember eltúlozza még azt is ha mutogatni kell. Minden mozdulatunk annyira kelletlen, hogy tuti lesz valami baj abból, hogy túl jól akarom magam érezni.
De mint minden az életemben, most is inkább arra koncentrálok, hogy mennyire jó barát lenne, nem önző. Nem ítélkezik. Erre persze minden emlék megrohamoz és azonnal menekülőre fogva iszom ki a maradékot a pohárból, szinte húzóra és már távoznék is a monológom végeztével, de megállít. A keze úgy simul a karomra, hogy kellemes érzés jár körbe. Mint mikor tudod, hogy gondoskodna róla ha hagynád. Ha képes lennél végre teljes mértékben kiborulni és elmondani mind azt, ami benned dúl. De az nem egy szép történet. Arra neveltek, hogy legyek erős és ne mutassam ki a gyengeségemet. Így még a gondolattól is megszédül a fejem.
Megtorpanva nézem a kezét és annyira szeretném csak lesöpörni magamról és távozni. Szépen angolosan, ahogy kellene. De nem megy. Ott állok mellette és csak a szemeibe nézek. Hallom és értem is amit mond. De hiába nyílnak szét az ajkaim, hang nem távozik belőle. Csak felnyögve ülök vissza a székre.
- Csak felejtsd el a démonokat – motyogom, ahogy eltűrve a hajam csak végig pásztázom a helyet. Fogalmam sincs, hogy mi tart itt mellette, de most a lábaim nem visznek sehova. Csak azt akarom tudni, hogy akarom zárni az estét.


Emme
Elodie Rhodes
Városlakó
Elodie Rhodes
Elõtörténet :
Karakter idézet :
With a senseless smile.. And when you come, my porcelain heart trembles.
Play by :
bridgett satterlee.
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun C85f8d8f66ca7c3e3410ed9bb5c13c9bb468fb28
User :
Nette

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun EmptyKedd 30 Ápr. 2024 - 15:49

Friday night fun
ft. Elodie Rhodes
Lodie szavai betalálnak, néhány pillanatra elszorul a mellkasom, arcomról pedig leolvad a korábbi mosolyom is, ezt igyekszem néhány korty bor mögé rejteni. Mondhatnám, hogy például édesanyám 10 évvel ezelőtti halála jutott eszembe, de nem. Ennél frissebb emlék, bár már az is több, mint három éves. Igyekeztem nem gondolni se Atlantára, se arra, amit - illetve akit - ott elveszítettem. Nem törhet agyam felszínére az emlék, mert akkor összeomlok. Megint. És az egyszer elég volt. -Touché. - megköszörülöm a torkom egyszer, majd még egyszer. Gondolatban megrázom magam, szépen visszatuszkolva mindent a fiókba meg a polcra, ahova való. -De az esetleges rossz ellenére igyekszem megtalálni a jót mindenben. - egészen normális hangot sikerül megütnöm, a következő korty borral pedig érzem, még időben visszafojtottam mindent. Nincs baj, újra tudok Lodie-ra koncentrálni.

Segít az is továbblépni, hogy milyen megjegyzést mond a futásról, és ezzel megnevettet. Pont jól jött ki tehát a lépés. -Keith a tesód? - nagyon úgy hangzik, de inkább rákérdezek. -Valahol meg tudom érteni, tényleg unalmasnak hathat - én mondjuk szeretem. Itt él a családom, a barátaim, nem hiszem, hogy el tudnék költözni innen. - gondolkodom hangosan, közben vonásait fürkészve, hogy vajon hogyan érinti őt az, hogy Keith elköltözött, ő pedig itt maradt. 

-Ha mégis, tudod hol találsz. - rámosolygok - bár valóban az lenne  szerencsés, ha kórházi körülmények között nem találkoznánk többet. Lodie ügyességét ismerve ez lehet hogy veszett fejsze nyele, de azért reménykedni szabad. Arra csak legyintek, hogy ne lenne jófej, de nem fejtem ki, hogy nálam ez teljesen másban merül ki - mármint másokra mondom azt, hogy nem azok. Be tudnám őt mutatni néhány kevésbé kedves páciensnek az egészségügyi központban, és utána máris másképpen gondolna magára. Nekem abszolút nem tűnik rossz embernek - ahogyan abban sincs semmi rossz, ha szivatjuk néha a tesónkat. Ebben Lodie is egyetért, gondolom ő és Keith is heccelhette egymást régen. De hát erre valók a testvérek - többek között.

Aztán hirtelen fordulatot vesz a jókedélyű beszélgetés. Lodie szinte menekülne, én pedig rosszul érzem magam, hogy ennyire beletenyereltem valamibe, amibe nem kellett volna. -Már miért hoznál bajt? Miért gondolod ezt? - nem is tudom mit mondhatnék - egyszerűen az van bennem, hogy nem szabadna most elengednem. Ilyen állapotban jobb, ha nem marad egyedül. Amíg a pultost várja a számlával, kezemet a felkarjára fektetem, nem megszorítom, inkább csak hozzáérek, megértő kedvességgel. De ha elhúzza a kezét vagy látom hogy feszélyezi, egyből visszahúzom. -Figyelj Lodie, ne haragudj. Ne menj még el. Nem beszélünk semmi olyanról, amiről nem szeretnél. A démonokkal is könnyebb együtt megküzdeni. - bátorító mosolyt küldök neki. Még jó, hogy esetében csak képletes démonokról beszélünk, nem pedig tényleges démonról. Rajtuk nem lehet segíteni. Lodie viszont csak egy elveszett ember, akin igen. Már ha hagyja.



No one has ever become poor by giving.

If you offer your free time to help out at a charity or to read to an older person or simply to give someone something without ever expecting a thank you, it’s amazing how much more you are able to notice the blessings which fill your life.
Tamara Mason
A rose harbori falka tagja
Tamara Mason
Elõtörténet :
Titulus :
Ápolónő
Karakter idézet :
"Legyen az életed ajándék, és mindenkor, mindenütt, minden körülmények között és önmagadat is beleértve mindenki iránt megnyilvánuló kedvességgel, figyelmességgel, elnézéssel és könyörületességgel légy felemelő hatással az emberiség egészére. Ez a legnagyobb ajándék, amit adhatsz.”
Play by :
Jennifer Lawrence
༄ ༄ ༄ :
Friday night fun 296245
༄ ༄ ༄
Friday night fun Images?q=tbn:ANd9GcTA2GrfXJAiXNyntr08f4onicqhRMLw3AjH9g&usqp=CAU
༄ ༄ ༄
Moodboard

User :

Friday night fun Empty
TémanyitásFriday night fun Empty

Ajánlott tartalom

Friday night fun Empty
 

Friday night fun

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» Fun Night
» - and the night does not end
» Karaoke night
» Like the wind in night
» night visit