Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 29 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég

Archibald Collins, Autumn Llewellyn


A legtöbb felhasználó (130 fő) Szomb. 20 Ápr. 2024 - 20:27-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


Archie morzejelei

Sail away with me Honey - Page 2 EmptyArchibald Collins
Ma 18:53-kor


Besties Time.

Sail away with me Honey - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Ma 16:49-kor


Hello there, sis!

Sail away with me Honey - Page 2 EmptyAdmin
Ma 8:51-kor


Idegesítően idegesítő

Sail away with me Honey - Page 2 EmptyNoah Jacobs
Tegnap 18:44-kor


The tragedy of loss

Sail away with me Honey - Page 2 EmptyMaeve Fitzgerald
Tegnap 16:31-kor


Hey Beautiful!

Sail away with me Honey - Page 2 EmptyAnders Morton
Tegnap 12:53-kor


Calories don't count on weekends?

Sail away with me Honey - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Tegnap 12:53-kor


Friday night fun

Sail away with me Honey - Page 2 EmptyElodie Rhodes
Tegnap 12:24-kor

Megosztás
 
Sail away with me Honey
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptyVas. 3 Szept. 2023 - 2:32



Jó érzés volt visszagondolni bármelyik kirándulásra igazából, mert olyankor tényleg éreztem, hogy élek. Ahogy velejéig hatolóan éreztem minden egyes alkalommal is, amikor a képességemet használtam. De most ezzel nem akartam törődni, csak még egy kicsit a jó érzések fátylában beburkolózni egy kicsit. Masszívan átélni, újra és újra eltekerni akár arra, akár másfelé. Még komoly baj sosem származott belőle, az volt igazán a mi játszóterünk, amiről legfeljebb csak akkor meséltünk, ha kérdeztek. Bár én igazából csak a magam nevében beszéltem, Lyst amúgy nem tudtam, hogy henceg-e lányoknak ezekről a kiruccanásokról. Azért ha nem is hangzik olyan menőnek, ó dehogynem, sokkal menőbb, mint valami csapatban tagnak lenni, ahol egy ostoba labdát kergetnek védőfelszerelésbe burkolózva.
Többek közt annak, hogy borultunk több indítéka is volt és köztük volt az, hogy Lys ennyire kiröhögött. Meg is lett az indulatosság eredménye és mindketten bezúgtunk a habok közé. Nem voltam cukorból, nem kezdtem el pánikolni, hogy te jó ég, mennyire hideg, hisz számolhattam volna vele akkor is, amikor eldöntöttem, hogy Lyst fürfetem meg. Nos nem egészen így alakult, de már ilyenkor mindegy is volt.
Ami történt, megtörtént.
Hamarjában akartam azért menekülni, éreztem, hogy a hideg víz nem kicsit kellemetlen és nem kellene megfázással ágynak esni. Még a végén kérdezősködnek, hogy hogyan is borulhattunk úgy a vízbe, hogy csak deréktól felfelé lettünk mindketten igazán vizesek.
- Miért, ennyire kislány lettél? - nem szokott megjegyzéseket tenni a hideg vízre, amikor a kajakkal borult, ez most furán is jött ki. De az jobban lefoglalt, hogy pokrócot kerítsek, de ami még inkább magára vonta a figyelmem, az egy üveg bontatlan bor volt.
- Mindjárt megoldjuk, hogy felmelegedjünk. Enid nem kell, hogy tudjon erről. - tettem hozzá cinkos mosollyal és már csuktam is be a tárolót, kanyarítottam magamra a pokrócot és csak leültem a kormány tövében. Azért ne felejtsük el, hogy még mindig kint voltunk a nyílt vízen.
- Én most nem terveztem menni a tavalyival ellentétben. - elengedtem a fülem mellett a cukkolást és azon kezdtem el bíbelődni, hogyan is nyomhatnám be a parafadugót, ugyanis dugóhúzó pont nem volt a hajón.
- Miért, ennyire borzalmas volt, akivel mentél? - csúszott ki a kérdés a számon, ezzel elárulva azt, hogy fogalmam sem volt arról, mi történt akkor. Igazából a bálról egyikünk sem beszélt elég sokat, ő sem sztorizott, én főleg nem, aztán csak megállapítottuk valamikor nyár közepén, hogy ja, jó szar volt. Inkább csak örültem, hogy sikerül benyomnom mégis a dugót és jó nagyot kortyoltam a száraz vörösből.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptyVas. 3 Szept. 2023 - 1:22




Kay & Lysander





Szegény pára, volt az első gondolatom, amikor a vérfarkasokat említette. Még jó, hogy egyikük sincs itt és én se verem a mellkasom azzal, hogy bizony nem csak a vérfarkasokról szól a világ, mert itt vagyunk mi alakváltók is. De akkor sok minden kétes szavamra találna értelmet, magyarázatot, hogy akkor miért voltak olyanok, amilyenek, most meg volna értelme mindennek. Ám nem teszek erre semmilyen utalást sem. Inkább csak bólintok. Féljen nyugodtan a vérfarkasoktól, nekem nem kell, azt jobb nem hozzá tenni, hogy miért nem.
Inkább elbolondozok más téma felé. Jó kérdés mennyire sikerül. Látszik, hogy mindenre emlékszik, így könnyen az eszembe juttatja, hogy ja hiába vannak meghúzva azok a bizonyos határok, ha fittyet hányva átlépem őket mindig.
- Valami olyasmi, ha félted az életed sosem élsz igazán meg egyetlen pillanatot sem. – ezzel a kijelentésemmel most nagyon bölcsnek érzem magam, de ha komolyság nem is szökik tőle az arcomra, valami mosolyféle biztosan. Értse úgy, hogy élni muszáj, de nem bebábozódva, mint egy hernyó a bábjába. Egy nap minden hernyóból szép pillangó lesz, de ahhoz az kell, hogy megváljon a bábjától. Nem mondom, hogy Kay is egy pillangó, de most, ha csak a képletes fogalmazásnál maradunk, akkor ja, az. Ki kell őt is kelteni valahogy. Még jó, hogy itt vagyok!
- Lehet. – nem tudtam, hogy számára milyen téma ez az egész átok dolog, ezért inkább nem firtattam tovább. Megoldást úgysem most kapunk rá. Lehet jóval a gyökerek mélyén kell keresgélni, nem pedig itt a friss hajtásoknál, ahol ő van jelenleg a családfájában. Ki tudja? Én nem tanulmányoztam még az ő családjának a történetét, éppen elég, ha az enyémmel úgy ahogy tisztában vagyok.
- Háháháhá na persze! – röhögcsélek jó kedvűen, jó hangosan, hangot adva minden kételkedésemnek. Ha valakitől félni fogok, az nem ő lesz az, hiába hősködik itt nekem most azzal, hogy meg tudja védeni a családja becsületét. Nem kell. Egy fiatal srácnak, mint amilyenek mi vagyunk, még nem kell ilyen teher a vállunkat nyomja, de ő ugye a családért él, nem magáért. Még szép, hogy inkább szenved, minthogy éljen. Ezért is lógok vele és húzom bele mindenféle slamasztikába, ami egyszer az eszembe jut.
Ezért is történik meg a baj és persze nem felejtem el azt a bizonyos bele húzást se. Bár megjegyzem először csak azzal a szándékkal kaptam az irányába, hogy magamat vissza tudjam húzni és ne essem bele a vízbe, de nem így jött össze sajnos. Az ösztöneim mélyen legbelül ki akartak kerülni innen a vízből, de hiába ágaskodtam kellett ide Kay felém nyújtott keze is, hogy kikászálódjak.
- Ha bolondozni akarsz, akkor azt a szárazföldön, ha kérhetem, mintsem a hideg víz felett. – át is öleltem magam, nem azzal a szándékkal, hogy dideregni kezdjek, de amint megpróbáltam kifacsarni magamból a vizet jött a jól ismert hideg is.
- Ha ezért kinyír a nővéred nem vállalok érte felelőséget. – jegyzem meg s, nem is emlegetem már rögtön az édesanyját, hogy frászt tegyek belé.
Megpróbálok én is pokróc után nézelődni, amint megemlíti azt persze, csak ő sokkal nagyobb sikerrel jár, mint én. Ezért megköszönöm neki a fáradtságos munkáját egy „Köszönöm”-mel és gyorsan magamra is terítem azt. De nem nyugszom meg ennyivel, megpróbálom visszahúzni a köteleket, amibe belegabalyodtunk és kiestünk, addig se megy kárba, maximum vizes lesz egy kicsit, de a kötél csak megszárad mire használni akarják. Ezután hallom meg érdeklődő kérdését amikor a bálról kérdez.
- Még nem tudom. Miért? Szeretnéd, ha téged hívnálak el a bálra egy lány helyett? – csak cukkolom persze, megjegyzem nagyon szerencsétlenek volnánk, hogyha egy lányt se tudnánk elhívni a bálra, de az más kérdés.
- Szívesen mennék egyedül is, csak azért nem éri meg, hogy arra várjak valaki lány létére szintén egyedül akarjon jönni és valami csoda folytán összetalálkozzunk s, a végén legyen kivel táncolni. – legyintek. Nem kell félteni amúgy engem, legútóbb is volt kisérőm és ha nagyon rendes volnék most is ő lenne az, de már akkor kiderült, hogy nem egymásnak teremtett minket az ég. Én pedig figyelni szoktam ezekre az égi jelekre vagy inkább red flagekre, amik arra ösztönöznek, hogy tipli van Lys, jobban jársz.







Hello Beautiful!!
Lysander Collins
Alakváltó
Lysander Collins
Elõtörténet :
Titulus :
hűséges barát, végzős gimnazista
Kapcsolatban :
Se barátnőm, se Tinderem.
Zenedoboz :

Karakter idézet :
I think I've forgotten how to sleep.
Play by :
Austin Butler
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 34
...
Sail away with me Honey - Page 2 BXjSBY8
(Amikor Lys oroszlánnak képzeli magát, de kiderül, hogy csak egy házimacska.)
Layton - báty
Leith - öcsi
Lawrence - apa
Emma - anya
User :
Rókariel

Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptyVas. 3 Szept. 2023 - 0:15



Lys és én két teljesen külön világ voltunk, de talán ettől működtünk annyira dinamikusan és ez nagyon kellett mindig is nekem. Egyfajta támasznak mindig számíthattam rá, ha rosszabb napjaim voltak. Pedig olyankor inkább én voltam csupán borúlátóbb, mint kellett volna megengedni magamnak. De csak liftezett egyet a gyomrom, amikor előhozakodott az élő meg a holt és az élőholt témával. Úgy néztem rá először, mint aki épp meghasonlulni készült, közben pedig a pulzusomat éreztem dübörögni a dobhártyámban. Vajon tudja, hogy most mennyire elevenébe tapintott?
De nem lehet, nem tudhatja, ő nem volt ott, ugye nem tud semmit?
Csak egy ártatlan kiszólásnak könyveltem el végül és gyorsan igyekeztem is megnyugtatni magam. Erről soha nem beszéltem róla, Aváról, a történtekről, mindenről. Nem voltam benne biztos, hogy nem utál meg, ha elmondanám, de bíztam annyira benne, hogy nem adná tovább, csak olyan nehéz volt róla beszélni. Nem is akartam.
- Szerencsére, helyette vannak vérfarkasok, akik veszélyesek lehetnek még. - na nem mintha mi nem lettünk volna azok, de a koven mentalitása elítélte az erőszakot. Nem véletlen volt az a bizonyos paktum, amit a felmenőink gyakorlatilag elsőként és önként dalolva írtak alá. Az emberek féltek a természetfelettitől, ha tudomást szereztek róla. Mint a szuperhős filmekben, ha kiderült, hogy valaki extrém erős vagy más adottságai vannak. Ezzel soha nem tudtam azonosulni, nem én tartoztam a gyengébbek közé.
- Mint a múltkor azon a kaptatón, nem? Gurulunk még egyet? - jegyeztem meg szórakozottan. Ő volt az első, aki nekiiramodott, én csak mentem utána. Persze ilyenkor a legkisebb hibával is simán beleszáguldhattunk volna valami durvába és bármikor simán kitörhettük volna a nyakunkat is, de az az adrenalin olyan szinten fokozta mindig a reflexeinket is, hogy a rutin már többet nyomott a latban.
- Ha lenne, nem kellene senkiben elnyomni az erejét. - céloztam itt például bármelyik olyan férfi rokonomra, akivel pont ez történt meg. Nem akartam a sorsukra jutni és ettől jobban rettegtem, mint bármiféle ítélettől. Vagy attól, ha a kis titkom kitudódik.
- Mindjárt adok neked nyomós okot és akkor mggondolod magad! - vágtam rá a választ, de elég hamar már fejjel lefelé is találtuk magunkat. Alighanem túlságosan elevenek voltunk mindketten, de Lysen sem úgy láttam, hogy annyira megbánta volna a vízbe borulást. Lábbal kifelé lógva elég viccesen festhettünk, miközben próbáltunk csak szimplán fent maradni.
És csak nevettünk és nevettünk.
- Tss! - illesztettem az ujjam két blugy között a számra a válasza hallatán, de csak megint nevetni tudtam. Csak mi lehettünk ilyen szerencsétlenek, hogy beázzunk a hideg vízbe ráadásul fejjel lefelé. Elsőre megpróbáltam előre hajolni, hátha könnyedén elkapom azt a kötelet, de talán csak harmadikra sikerült. Elég hajlékony voltam szerencsére ahhoz, hogy ez ne legyen túl nagy gond.
- Csak van itt valami pokróc. - ha már megvolt a kötél, akkor feltornáztam magam és ha feljutottam a fedélzetre, a kezem nyújtottam a barátomnak, hogy neki ne kelljen ilyen extrémen másznia. Ha már felhúztam, tényleg megnéztem, hátha van valami lerejtve a kis vitorlás tárolójába. Egy jelzőpisztoly mindjárt a kezembe is akadt, de csak odébb hajítottam, nincs arra szükségünk, hogy felhívjuk valaki figyelmét. Megcsapott lassan a hideg szél, amitől hirtelen kirázott a hideg. Olyan nyirkosnak éreztem az időt, mint azon az este.
- Most nem mész a bálra? - vetettem fel végül egy másik témát, amint megkaparintottam az emlegetett pokrócot, meg még kettő is volt belőle.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptySzomb. 2 Szept. 2023 - 22:20




Kay & Lysander





Komoly arccal fogadom a szerinte még ennél is rosszabb állapotot és ugyanilyen ábrázattal folytatom is a mondanivalómat a szerintem még rosszabbal, mintegy sejtelmesen utalva arra, hogy biza akármennyire rejtegeti is a dolgot én tudok róla, de nem mondom ki hangosan.
- Van annál rosszabb is, hidd el nekem, amikor nem vagy se élő, se holt igazán. Sok film története szól élőholtakról, zombikról, vámpírokról, ghoulokról, lidércekről s még ki tudja milyen ronda csúfságokról. – mentettem meg végül ilyesfajta magyarázattal a helyzetet. – Szerencsére nem egy film szereplői vagyunk. – s, erősítettem ezt még inkább egy újabb eltereléssel. Így kell vele, másképp nem lehet célozgatni neki és közben semmisé tenni a célozgatást.
Remélem nem vette észre, hogy mindentudóan néztem rá és szándékosan terelek és játszom, hogy nekem mindenki tök normális, még ő is, pedig valójában én sem vagyok hétköznapi és ő se.
- Helyes. Ezt már szeretem. – csak mi és a végtelen óceán elismerő bólintást kap tőlem. Másra most úgysem futja, mert elkezdek hülyéskedni vele, ha azt hiszi, hogy komolyan fogok itt ücsörögni és hallgatni a hullámokat hát téved. Mindketten búval béleltek voltunk, de most már itt a vízen minden megváltozott esküszöm, előtört belőlem valami megmagyarázhatatlan játékosság, amit mindig az ilyen alkalmakra tartogatok amikor nyúzni kell szerencsétlen ideigeit és feldobni a napját valamivel: erre valóak a barátok ugyebár.
- Már tisztában vagyok a hátaraimmal, meghúztam őket egy ideje. – tovább bolondozok, esküszöm nem ittam semmit sem, csak ezt nem mondom el neki. Lehet a sós levegő teszi vagy az, hogy végre elszakadtunk egy kicsit a szárazföldtől.
Az átokról esett okfejtésére csak szemet forgatok. Szerencsétlen nagyon beleitatta testét-lelkét, teljes valóját ebbe az átok dologba, ha még most is ezt fújja megállás nélkül. Én könnyen beszéltem, nem hittem az ilyesmiben még akkor se, ha létezett, úgy voltam vele az átok azon fog, aki hisz benne és fél tőle, én féltem ilyesmitől még, mert nem voltam benne. Sőt elátkozottnak sem éreztem magam, ezért se tudtam teljesen átérezni Kay paráját.
- Csak vannak valami praktikák, amivel ki lehet védeni az átkokat nem? Só a zsebben. Szerencsetalizmán. Ezekről csak hallottál nem? – kíváncsiskodom. Persze sejtem, hogy a fele se felhasználható ötlet és csak ugyanolyan babona, mint amit magáról hisz Kay.
A családos dologra tett megjegyzésére újra csak szemet forgattam, mintha szerencsétlen vérében volna ez, jó így nevelték, megértem teljesen, de ennyire nem lehet agymosott vagy igen? Mikor fog igazán élni? Most meg ennél is több kérdések jutottak az eszembe, amit nem illik feltenni neki nyilván, de majd egyszer talán. Ezért inkább cukkolom őt, mert jól esik. Annyira, hogy észre sem veszem mennyire hatásos is volt a dolog, hát amikor nevetett vele együtt nevettem a hülyeségen, amit mondtam.
Rugdosni kezdett, hát persze, hogy kifejezi nem tetszését. Valószínűleg nekem se tetszene, ha nővérem volna a bátyám helyett és valaki rá tenne megjegyzéseket, meg az esetleges rokonságra.
- Sose szoktam, csak ha nyomos okom van rá, ha adsz egy nyomos okot lehet meggondolom magam. – épp hülyéskedni akartam volna tovább, visszalökni vagy valami, amikor szerencsétlen úgy összegabalyított engem a kötéllel meg magát is, hogy a lökésének köszönhetően dobtam egy hátast, de annyi erőm még volt, hogy nyúljak érte. Háh! Csak nem azt hitte, hogy egyedül fogok meghalni! Nem én! Ha vízbe kell fúlnom – ami nem fog megtörténni, mert úszni tudunk mindketten – akkor ő is jön velem! Nagyot csobbantunk nem mondom, hogy nem. Meg is lepődtem.
A vízen lebegve próbáltam fenttartani magam és röhögtem vele. Ez mondjuk ijesztő volt tényleg, de amilyen hirtelen ért az esés olyan hirtelen el is múlt amint megszoktam a vizet. Hideg volt, mint ilyenkor lenni szokott, de lehetett volna rosszabb is.
- Ha tudom, hogy búvárkodni akarsz, akkor hozhattunk volna magunkkal búvár felszerelést is, csak szólok. – annak érdekében, hogy ne vacogjak s, fagyjak meg a vízben úgy döntöttem megpróbálok kievickélni a vízből vissza a csónakba.
- Menjünk vissza, megfázni nem akarok. – válaszolok kényességet színlelve, nem vagyok ennyire gyenge csak nyáron kellemesebb a vízben ezt alá kell írnom. Most mennyi is lehet? Nem érződik soknak ez biztos.






Hello Beautiful!!
Lysander Collins
Alakváltó
Lysander Collins
Elõtörténet :
Titulus :
hűséges barát, végzős gimnazista
Kapcsolatban :
Se barátnőm, se Tinderem.
Zenedoboz :

Karakter idézet :
I think I've forgotten how to sleep.
Play by :
Austin Butler
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 34
...
Sail away with me Honey - Page 2 BXjSBY8
(Amikor Lys oroszlánnak képzeli magát, de kiderül, hogy csak egy házimacska.)
Layton - báty
Leith - öcsi
Lawrence - apa
Emma - anya
User :
Rókariel

Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptySzomb. 2 Szept. 2023 - 18:04



Lysander néha annyira fájdalmasan bizakodó volt, hogy már-már nekem fájtak a szavai. Néha az is megfordult a fejemben, hogy nem lehet, hogy egyszerűen csak szimplán naiv? De ezt mindig elvetettem és csak csodálni tudtam ezt a végtelen és elapadhatatlan optimizmusát. Persze nála minden tök okés volt, nehezebb volt egy örökös két lábon járó bombaként szemlélni a világot. De azért én is próbáltam, ilyenkor pedig nehezen is tudtam volna belesüppedni az önsajnálatba.
A szavai tarkón vágásként hatottak a negatív gondolatokra.
- Mint két lábbal a föld alatt? - jegyeztem meg szórakozottan, de semmi komolyság nem csendült a hangomban, aztán csak védekezőn magam elé emeltem a kezeimet egy pillanatra.
- Oké, befejeztem. Csak mi és a végtelen óceán. - ilyenkor örültem, hogy nem egy tuctsport lett a szenvedélyem, hanem valami olyan, ami mellé egészen művészi és gyönyörű látvány tárult elém. Bármennyire is riszáltak a pálya mellett a pompom lányok lelkesen és látványt vonzóan, ezt nem cseréltem volna el egyikükre sem.
- Pedig azt hittem, szereted feszegetni a határaidat. - mindig ezt tettük, némi mérlegelés után képesek voltunk egy ismeretlen meredekbe is belevágni, igaz itt a nyílt óceánon egészen más törvények uralkodta, mint az erdőben vagy a nyílt folyóvízen. Az adrenalin hajszolása kényelmesebb megoldásnak tűnt, mint az élet valódi problémáival foglalkozni. Sokszor ezért hétvégén itthon sem voltunk, de az is megesett már, hogy valamelyik sulis nap végén léptünk le a környéken hasonlót csinálni. Úgy ismertük ezt az erdőt, mint a tenyerünket.
- Nem vonzom be, csak megtörténik. Örülnék neki, ha nem vonzanám be, de még nem tudom van-e rá megoldás. Olyan szó szerint mint egy átok. Az én átkom. - pillantottam rá komolyan barátomra. Ezzel tényleg nem tudtam viccelődni és elég reálisan, ha nem sötéten láttam rá. De azért elmosolyodtam a szavai végett, jó volt tőle látni, hogy ő igyekezett.
- Nálunk más hagyománya van a saját útnak. A közösség az első, az egyén csak sokadlagos. - ezt már talán volt szerencséje megtapasztalni az elmúlt években, roppant összetartó egy család voltunk és anya szava szent volt. Amit ő mondott, döntött, az úgy is kellett történjen. Ha valamit el akartam érni, két út volt számomra vagy körbeudvarlom és hátha kijárom vagy csak Enid tudott róla és általa megkerülhettem anyát. Komoly dilemmák voltak ezek. A mostaniról pedig senki nem is tudott, ahogy másról sem. Arról sem tudtak, hogy Tess Snyderrel miféle szituációba keveredtem, de arról még Lys sem. A suliban általában nem sokakkal voltam jóban, beszélő viszonyban esetleg, de egyetlen személyt tartottam csak a bizalmasomnak családon kívül.
- Most fejezd be. - nevettem jobban a magyarázkodására és már nem csak lendítettem felé a lábam, de tényleg el is akartam őt találni. Bátorkodtam a kormányt teljesen elengedni és most már csaptam két kézzel is Lys felé.
- Késő bánat, Lysander, nem szívtad vissza a szavaid. - folytattam a lökdösődést és a rugdosást a szánom-bánom szavai ellenére is, aminek meg lett a böjtje. Nem is vettem észre, hogy Lyst sikerült egészen a peremig, a korlátig lökni, aztán csak szórakozottan rá akartam ijeszteni, hogy megdöntöm egy kicsit kifelé, de az egyik vaskos kötélben megbotolva sikerült teljes lendülettel neki iramodnom, a saját erőmmel pedig még minsig nem egészen voltam tisztában. Persze, mondja valaki, hogy hirtelen nyúlni egy jó dolog, amikor tegnap még pipaszár kis törpe voltam, aztán meg erőm teljébe értem. Mindezzel azt értük el, hogy ami kötélben megbotlottam, azt Lys lábára rúgtam, ő kibillent és a lábán megtekerő kötéllel kilógott a vízbe, engem pedig rántott magával, ahogy próbált reflexből utánam kapni. Valahogy a padlón lévő másik kötéllel én is kiestem, közvetlenül mellé.
- Ó baszd meg! Kellett belém kapaszkodnod. - a hirtelen sokk és meglepettség után hangos röhögés hagyta el a szám és a víz meg a hideg ellenére, na meg hogy így megszorultunk csak vicces tényezőként tudtam felfogni a helyzetünket.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptySzomb. 2 Szept. 2023 - 13:36




Kay & Lysander





Szívesen megkérdezném tőle, hogy mégis miféle beszéd ez tőle, hogy nem akar jobb és jobb lenni, de aztán úgy döntök, lógva hagyom a dolgot. Veszekedni ilyesmi miatt később is tudok vele, most még a kötekedéshez sincs kedvem, de a hülyeséghez annál inkább. Esküszöm, ha fájna már rég klinikába kerültem volna miatta, még szerencse, hogy nem így mennek a dolgok az életben.
- Gondolj arra, hogy lehetne rosszabb is, mindig van ennél rosszabb, tudod. – hát nem a legjobb megnyugtatási módszer, de legalább továbbra is pozitívan állok ehhez és rámutatok, hogy érezhetné magát még ennél rosszabbul is akár, de nem ez történik, mert itt vagyok én szerencsétlenségére.
- Azért nem a tengeren akarok olyasmit átélni Kay. – mutatok rá, hogy ez azért nem a köves folyó, hanem a tenger, mélyebb és ki tudja milyen vízicucokkal van tele. Ő lehet nem fél tőlük, de én azért nem szenvednék el egy medúzacsípést mondjuk!
Amikor az erejéről beszél csak leintem őt, mintha csak megint túlaggódná a dolgot, lehet ez a baj vele. Hogy aggódik és ezért begörcsöl, mint valami tinilány az első randiján. Ezeket persze szerencsére nem mondom ki hangosan, hát meg lenne ásva a sírom itt ezen a helyen az biztos.
- Ne rágódj ilyesmin. Minél többet gondolsz rossz dolgokra, azt bevonzod. Gondolj inkább szép dolgokra és ne stresszelj ilyeneken. Ha szép dolgokra gondolsz, akkor azokat vonzod be és boldogabb leszel. Szerinted velem miért nem történik ilyesmi? Azért, mert nem a világvégére összpontosítok, hanem arra, hogy minden jó legyen és úgy alakuljon ahogy szeretném. Ezért tenni is szoktam igaz, de a világnak és a karmának is kell egy kis segítség, hogy úgy alakuljanak a dolgok ahogyan azt mi szeretnénk. Szóval fel a fejjel öcsi! – meg is mutattam neki, hogy mennyire kell felemelnie a fejét, ne csak lógassa azt és a cipőjét bámulja, mint valami szerencsétlen mosott rongyot evett patkány, aki épp megdögleni készül.
Na ezért voltam itt én, már kezdtem elememben lenni újra, csak az kellett, hogy apáskodjak az ilyen haverjaimon, mint amilyen Kay is volt. Kicsi, elveszett, de csak az én szememben. Kezdte ő is súrolni az égimeszelői címet ez igaz.
- Nem lenne semmi baj azzal, hogyha a saját utadat akarnád járni, ugye tudod? Ez a világ rendje. – magyarázok nagy okosan és értelmes fejet vágva, mintha csak éppen nyugtatnám őt, hogy nincs akkora nagy baj azzal, ha ki akar repülni a családi házból. Egyszer mindenkinek ki kell, az más kérdés, hogy az ő családja valamilyen más módot követ, amit így külső szemlélőként nem látok még át, de azt mondják egységben az erő, csak ennek is megvan a maga hátránya, szerintem.
A hősködése már egy kicsit megnevetett, vissza azonban nem szívok semmit sem. Minek? Úgyse gondolnám komolyan.
- Pedig. Gondolj csak bele, nem kellene okokat keresnem, hogy miért vagyok nálatok, mert ott lenne nekem ő. Igaz idősebb nálam, de manapság a kor nem lényeges. – tovább röhögök, mert tudom, hogy az idegein táncolok.
- Amúgy meg, honnan tudod, hogy nem az ilyen fiúk jönnek be neki, mint én? Beszéltél róla erről, hogy ilyen jól tudod? – aztán hirtelen abba hagyom a röhögést és komolyan nézek rá.
- Tudod, hogy tisztelem őt, de nem tudnék úgy élni, ahogy ti. Szóval megnyugodhatsz, nem leszünk egy család, hacsak nem kezd el esetleg a bátyámmal járni, ami nem lehetetlen csak mind tudjuk, hogy mindketten külön világot élnek. – nem kell bemutatnunk egymásnak a testvéreinket, ez igaz, valószínűleg már az iskolában is kerülték egymást, mint a nem tudom mit, de nem is baj. Ijesztő lenne, ha a családjaink jó barátok lennének szerintem, de így pont jó. Én legalábbis örülök neki, hogy nem kell az anyáinkat hallgatnunk, vagyis gyerekkorunkban nem kellett őket hallgassuk.






Hello Beautiful!!
Lysander Collins
Alakváltó
Lysander Collins
Elõtörténet :
Titulus :
hűséges barát, végzős gimnazista
Kapcsolatban :
Se barátnőm, se Tinderem.
Zenedoboz :

Karakter idézet :
I think I've forgotten how to sleep.
Play by :
Austin Butler
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 34
...
Sail away with me Honey - Page 2 BXjSBY8
(Amikor Lys oroszlánnak képzeli magát, de kiderül, hogy csak egy házimacska.)
Layton - báty
Leith - öcsi
Lawrence - apa
Emma - anya
User :
Rókariel

Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptySzomb. 2 Szept. 2023 - 12:32



Nem mintha úgy különösen földhöz vágott volna a gondolat, hogy nem kedvel mindenki. Mindig én voltam a flúgos család fura gyereke, amiért a családom inkább élt sokkal természetközelibb életet mint mindenki más. Nálunk az otthon szülés, a házi módszerek és minden olyan volt a követendő, amit mondjuk egy fél évszázada még mindenki űzött, manapság viszont a többség elfelejtette a régmúlt tanokat és belekényelmesedett a modern világba. Látva mindkettőt vegyesen éreztem sokszor, de soha nem akartam a gyökereimnek ellent mondani. Mások pedig épp ennyire vegyesen viszonyultak hozzám is.
Csak egy fejcsóválást kapott a véleményére. Ezzel nem értettem egyet, de a testbeszéde és a vállamra csúsztatott keze azt sugallta, ezzel aztán fölöslegesen kelnék vitára, úgysem tudom meggyőzni. Voltak pillanatok, amikor egyszerűbb volt hallgatni és sokkal besédesebbnek is tűnt a gesztus tőle mint ezer megannyi szó.
- Nem arról van szó, hogy jobb és jobb legyek. Néha csak egyszerűen nem akarok jobb lenni. - úgy gondoltam ezen a ponton, hogy nem egészen érti, mire akarok kilykadni. Nem a másokkal való kapcsolatomon volt a hangsúly, nem is azon, hogy elégedetlen volnék magammal, egyszerűen csak az élni és élni hagyni elve jutott eszembe. De nem hibáztattam azért, mert neki nem kellett nap mint nap azzal szembesülnie, hogy ha szeretné használni a képességét, akkor az elevenen felfalja.
Irigyeltem érte.
- Szerinted? - pillantottam vissza rá. Talán már elfelejtette, hogy amikor egyszer villogni akartam előtte valami nehezebb tárgy megemelésével, utána milyen pokoli kínok vittek a földre és vergődtem magatehetetlenül, mint akit több helyen is meglőttek volna és csak azért reménykedtem, hogy elmúljon minél előbb. Mondjuk engem nem vetett vissza attól, hogy használjam az erőm, de most már sokkal megfontoltabb voltam és nem kimondottan az inkognitó miatt.
Lysander és a fennkölt megjegyzései. Mindig képesek voltak mosolyt csalni az arcomra, ő az örök optimizmusával nem is értettem néha miért barátkozott velem. De fontosnak éreztük mindketten ezt a szövetséget és ezért ki is tartottunk. Tudtam, hogy ő is nézegette az egyetemeket, érdekelte a jövője. Attól talán kicsit jobban tartottam, ha megnyílik a világ, mi fogad minket főleg akkor, ha máshová kerülünk el.
Én is csak elnevettem magam a megjegyzésén, miközben jól oldalba böktem.
- Nem ér dramatizálni. De remélem, hogy igen. Ha nem, hát... úsztunk már kövek között is sebes folyású vízen. - vontam vállat. Tényleg volt olyan, hogy felborultunk és óriási szerencse volt, hogy végül sikerült visszakorrigálnunk. Na akkor a teljes felszerelés oda lett és sokat dolgozhattam még zsebpénzért, hogy megint legyen kajakom.
- Az erőmre. - mégsem kapcsolt ő, de ha csak viccelt, akkor ez annyira nem volt vicces. De akkor újfent felhívom a figyelmét arra, hogy nekem az külön tortúra volt, mit számított, mekkora boszorkány családból jöttem. Biztos voltam benne, hogy a család már mindennek utána járt aminek tudott, bár abban az egyben talámn nem, hogy ezt megtette volna a fehérmágia határain túl is. Ez örök talány volt számomra, de támogattak és ez fontos volt.
- Nem hagyom el, csak tanulni akarok. - igazából a világot látni vágyaim kicsit messzebb mutattak, de ezt még Enid, anyám és senki más nem tudta, megtartottam magamnak. Erős volt a családunk a szoros kötelék miatt, de annyian maradtak itt és áldozták fel a saját céljaikat a közös ügyért. Én nem akartam ilyen lenni. Egyszerre volt áldás és átok ebben a családban létezni.
Már épp válaszoltam volna az átlagos srácok teóriájára, amikor felhozakodott a nővéremmel. Részben nem kicsit fagytam ki, részben pedig értettem, hogy tréfának szánta, így a hüledezésem sem volt valódi, ellenben úgy ugrottam felé egyet a lábam lendítve, mintha a vízbe akarnám rúgni.
- Ezt szívd vissza, mert a cápák martalékává válsz. - kiabáltam nevetve, miközben most először éreztem azt, hogy elkedztem felengedni. Máskor a bicikli, az adrenalin vitte a prímet, de ez volt az igazi.
- Egyébként sem illenél hozzá, túl komolytalan vagy, nézz magadra.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptySzomb. 2 Szept. 2023 - 0:50




Kay & Lysander





Nem akartam és szerettem volna Jasperről beszélni, éppen elég, ha egy légtérben vagyok vele az órákon, mert nincs más választásom. Ezért róla nem akartam többet nyilatkozni, szerintem Kay is megérti, ha csak félmosollyal és nevetéssel válaszolok a megjegyzéseire. Azonban, hogy engem tényleg kedvelnének-e azzal már vitatkoztam volna, de csak egy kicsit.
- Utáltak is, itt az ideje, hogy kedveljenek. – ennyi csupán, amit még hozzáadok, mert vannak nekem is olyan napjaim amikor elviselhetetlen vagyok, nem szándékosan és abból félreértések születnek csak.
Kay vállára tettem a kezem, mintegy jelezve, hogy rendben van, eleget fényezett már, többet úgyse viselnék el. Még, hogy érdekelje a lányokat a külsőm, így is nehezen bírok velük, hát még ha nagyobb figyelmet kapnék tőlük!
Próbáltam intézkedni én a hajó körül, bár volt egy olyan érzésem, hogy Kay kapitány mellett nekem éppen elég, ha nem vagyok útban. Látszott ám, hogy nagyon koncentrál. Vagyis dehogy. Neki ez már zsigerből megy. Bámulatos látni.
- Akkor csak azokon segíts, akik másokon segítenek. – ez is egyfajta megoldás volt.
- Ez csak ér valamit és talán motivál téged, hogy még jobb és jobb legyél. – csak ugye nem mindegy miben és itt inkább nem akartam semmiféle szörnyűségre gondolni, amit átélt szerencsétlen és úgy hiszi én nem tudok róla semmit sem.
- Ennyire rossz a helyzet nálad? – kíváncsiskodtam. Ha már panaszkodni kezdett akkor tegye nyugodtan. Tudja, hogy én sose ítélkezem, ha róla van szó és mindent rám bízhat, nem adom tovább. Bármilyen nagy legyen a kísértés éppen.
- Egy nap te is rájössz, hogy sokkal többre vagy hivatott Kay, csak nyitott szemmel kell járnod a világban. Ennyi az egész titka. De amíg ezeket a dolgokat észreveszed, nos addig szórakozhatunk egy kicsit. – nevettem el a végét. Nem voltam mindig jó ebben a tanácsadásfélében, sokszor a saját tanácsaimat én magam se fogadtam meg. Ettől azonban még hangzatosak voltak és szépek, főleg, ha valakin még segítettek is.
- Nem néztem az időjárás előrejelzéseket, de ha valami gond lenne megtudnád tartani a hajót ugye? – kíváncsiskodtam. – A hírekbe nem akarok még bekerülni azzal a szalagcímmel, hogy két fiatal fiú elkötött egy hajót és a nyílt vízen szenvedtek hajótörést. – persze úszni mindketten tudtunk, nem erről volt szó, csak nem mindegy, hogy mennyire hideg a víz és milyen nagy távot kell megtennünk. Voltak nekem is határaim, nem csak neki.
- Milyen képességekre gondolsz? A bringázási tudásodra? – cukkolom egy kicsit, persze megértettem én mire akar kilyukadni teljesen.
Az, hogy kétségei voltak semmi gondot nem jelentett, hiszen ebben a korban mindannyiunknak vannak kétségeik.
- El akarod hagyni a családodat? Gondolom még nem tudják. – ha tudnák valószínűleg még nagyobb lenne a veszekedés otthon.
- A magunk módján mind átlagos srácok vagyunk, csak nem kell túlspilázni a dolgokat. – vonok vállat és ha lehetőségem van rá, akkor leülök valahová és úgy tekintek jobbra-balra a nyílt vízen. Most nem gyerekeskedem és nem is próbálok meg belehajolni a vízbe, a végén még felborulunk a nagy hajolásomnak köszönhetően és azt nem akarom.
- Különben, ha már lányoknál tartunk, Enide egyre szexibb, neki van barátja? – komoly képet vágok, de a végén elnevetem magam. Nem érdekel a nővére.






Hello Beautiful!!
Lysander Collins
Alakváltó
Lysander Collins
Elõtörténet :
Titulus :
hűséges barát, végzős gimnazista
Kapcsolatban :
Se barátnőm, se Tinderem.
Zenedoboz :

Karakter idézet :
I think I've forgotten how to sleep.
Play by :
Austin Butler
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 34
...
Sail away with me Honey - Page 2 BXjSBY8
(Amikor Lys oroszlánnak képzeli magát, de kiderül, hogy csak egy házimacska.)
Layton - báty
Leith - öcsi
Lawrence - apa
Emma - anya
User :
Rókariel

Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptySzomb. 2 Szept. 2023 - 0:26



Csak a gondolat is szórakoztatott, ahogy Lys Jasperről beszélt. Ugyan már, kinek kellene egy stréber, akinek az egész élete látástól mikulásig a tanulásról szól és arról, hogy is fejlessze tökélyre ezt a képességét? Nevetségesnek tartottam azt is, hogy egyáltalán komolyan vette őt. Ugyan már, Lys sokkal népszerűbb a lányoknál, ha kettejülről volt szó. Néha igazán képes volt részletekbe menően foglalkozni ilyen jelentéktelen dolgokkal. De ki voltam én, hogy ezt megmondjam neki?
Egyértelmű, hogy megmondom neki.
- Jasper és a csajok, te hallod magad? Vagy arra gondolsz, hogy micsoda lelki életet él a Playboy újságokkal és a címlaplányaival, amikor egyedül van? - nem akartam tudni igazából, hogy Jasper magányában mit is csinált tulajdonképpen, nem vágytam ennyire kietlen életre, mint amilyen az övé volt még akkor sem, ha ő a saját terveivel velem ellentétben sokkal jobban haladt. Azért annak oka volt, hogy ha valami nagyot mondott, nekem muszáj volt még nagyobbat mondanom és ezzel drága szőke barátom és bűntérsam is tökéletesen tisztában volt.
- De téged tényleg kedvelnek. - velem ellentétben. És emiatt néha tényleg elég dühös voltam Lysre, hogy nem hitte el magáról, ő a suliban tényleg népszerű és nem azért, ahogy kinéz. Mondjuk ha piti tolvaj lennék, lehet megpróbálnám ellopni, hátha aranyból van, de ennyire nem voltam aljas, sem bűnöző. Csak egy átlagos tini nem átlagos problémákkal.
- A külsőd meg érdekelje csak a lányokat. - tettem azért hozzá, miközben szórakozottan belekönyököltem a karjába. Oké, most már nem is érdekel, hogy elrángatott, menjünk, csapassuk, ahova csak akar menni.
Azért meg kell hagyni, egészen jó ötletei vannak neki és nem győztem vigyorogni az ötletén, hát naná, hogy kössünk el egy hajót, majd kezeskedek róla, hogy gondja se essen. Valóban nyugis volt a hely, ahogy azt ő mondta és nem volt itt egy árva lélek sem, ez tetszett a legjobban az egészben. Lehet csak válogatós vagyok én is, de néha jól esik egy kis kikapcs. Csak úgy a szarabb napok után. Amikor amúgy is össze kellett fejben szednem magam.
- Te és az unalom, hahh. - horkantottam egyet felvont szemöldökkel rá pillantva. Lysander volt az a személy, aki bármikor bármilyen szituációt képes volt érdekessé tenni. Nem tudtam még, hogy ezt a fene nagy optimizmusa teszi vagy az, hogy ő maga egy kibaszott elixír minden szarra, de képes volt rá és rám is sűrűn átragadt. Amikor büntetésből rendeznünk kellett minden könyvet a könyvtárban, akkor is ő dobta fel a napot.
- Kösz nem, az én világomat se tudom. - lassan kisiklottunk a nyílt vízre. Csak én kellettem hozzá meg a tudásom, hogy ügyesen kikormányozzam a szűkös csatornából. Azért ha lebukunk, csúnyán priuszosak leszünk.
- De te tudod, hogy embereken akarsz segíteni. Én csak... szerettem volna egy kicsit könnyebben megoldani,hogy a képességeim ne gyilkolni akarjanak.- néha nehéz volt beismernem ezt mások előtt, néha pedig dacosan felhúztam magam és valami nem oda illő hagyta el a számat.  Lys volt az egyetlen, aki akkor is megértett, ha haragos voltam ás akkor is, ha épp gyengének éreztem magam.
- Lássuk csak, ketyeg az óra. Lassan végzünk, én egyetemre jelentkeztem, messze innen. - ja, ez voltam én, nagy dolog, mi? Ahogy sikerült már kihajózni a nyílt vízre, úgy engedtem a figyelmemből, itt már bárminek nem mehettünk neki.
- Csak tartok tőle, hogy egymagam kevés vagyok kordában tartani a képességeimet és közben úgy élni, mint egy átlagos srác.


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptyPént. 1 Szept. 2023 - 23:54




Kay & Lysander





Egyszerűen és nagyszerűen leutánzom Kay szemforgatását, mintegy torz tükröt mutatva neki, hogy láthassa ő hogyan is nézhet most éppen ki. Nem szívesen mentem bele a részletekbe, hogy hány lány érdekel és azokat a lányokat milyen más fiú érdekli még. Őt nem olyannak ismertem meg akit az ilyesmi lázba hozott volna, inkább kioktat vagy őszintén a szemembe mondja, hogy én saját magamnak ástam a gödröt amibe kerültem, nem másnak. Igaza is volna.
- Néha annak érzem és ez még nem minden! Tudod ki áskálódik utánam? – összefontam magam előtt a karjaimat, mintha ez annyira meglepett és megsértett volna, mármint az a tudás, aminek a birtokába jutottam.
– A mi „drága” Jasperünk! – ezt úgy mondom, hogy a drága szónál látványosan oda is rakom azokat a macskakörmöket az ujjaimmal a levegőben. Az a srác egy tocsi, nem mondom, hogy én ne szeretnék tanulni, de ami sok az sok basszus. Arról nem is beszélve, hogy a szórakozást még hírből sem ismeri, nemhogy legyen értelme vele lógni basszus. Egyszer úgy elkapnám a grabancát és belelökném egy kicsit a vízbe, hogy lehűtse magát és azt a sok gondolatot, ami a fejében kavaroghat.
- Mmm jó kérdés lenne, hogyha nem tudnám rá a választ vagy még magamnak sem akarnám bevallani, de arról van szó, hogy… Ilyen vagyok. Néha jól esik elhinni, hogy kedvelnek és magam miatt szeretnek, nem a külsőm érdekli őket. – kezdtem bele megint a lelkizős szövegembe, de az igazság az volt, hogy egyszerűen növelte az önbizalmamat, ha több lány ábrándozott rólam és ez felemelő érzés tudna lenni, ha nem akarnának többet és komolyabbat.
- Vagy rájuk unok. De azt hittem ezt már te is tudod rólam. – elhúzom a szám, nyilván nem kellett volna ebbe szegényt belerángatni. Sokkal jobb dolga van annál, hogy az én ügyeimet akarja megérteni és utolérni. Néha én sem tudom, hogy kivel hányadán állok. Már régen elvesztettem a fonalat, amit nem vagyok hajlandó követni vagy kibogozni.
Azt azonban örömmel látom, hogy a kedvét meghoztam egy kis kiruccanáshoz, ennél több nem is kell. Ha lehet akkor szépen el is felejteném most az ügyeimet. Így amikor szépen besétálhatok a kapun, amit ő volt szíves kinyitni nekem.
- Tetszik a hely. Szép nyugis. – állapítom meg egy gyors körbepillantás után. Nem olyan zsúfolt, mint a jól védett helyek és kevesebben tolonganak itt, nincsenek sokan, ami már magában elég megnyugtató. Ez azt jelenti, hogy nem mostanában fogunk bajba kerülni, ha mégis akkor… ki tudjuk magyarázni magunkat.
Nem ellenkezem abban, hogy segítsen. Ketten egymást kiegészítve sokkal ügyesebbek vagyunk, amire én nem figyelek – például a mellettünk lévő másik hajócska – arra ő odafigyel és időben reagál.
- Az elég komoly, hogy halálra untam magam, nem? – felvonom kérdőn a szemöldökömet.
- Komolynak lenni unalmas, te is tudod. Nincs semmi izgalmas abban. De hogy miért nem ezzel kezdtem? Azt hittem ismersz. Szeretem szívni mások vérét, még ha képletesen is. – elkacagom a végét, mert nem tudom megállni, hogy ne szórakozzak egy kicsit ezen.
De nem állt szándékomban túlságosan felidegesíteni őt. Most nem energiavámpír akartam lenni, aki lehúzza őt, mert attól nem lett volna jobb kedvem nekem sem. Csak nem akartam tétlenkedni, ennyi az egész.
- Tedd szebbé a világot. – nem utasítottam őt, csak válaszoltam. Tisztában vagyok azzal, hogy nem ezt a választ várta tőlem. Pont ezért veszek mély levegőt és kifújom.
- Nem tudod mihez kezd magaddal igaz? Én egyetemre akarok menni, hogy melyikre még nem tudom, de az orvosira jelentkeznék. Néha jól jönne, ha tudnék ezt azt, de vonz az informatika is. – nekem egyértelmű volt, hogy a képességeim szerint döntök, csak nem mindegy melyik szerint ugyebár.
- Mi az, amit szeretsz? Dönthetnél esetleg aszerint, hogy mihez kezdenél ezek után magaddal. – tanácsolom elég komoly arcot próbálva erőltetni magamra, ami valljuk be nem mindig megy. De ha esetleg őt ilyesmi emészti, akkor nem viccelhetem ezt el csak úgy. Lehet valamitől pont én fogom elvenni a kedvét vagy meghozni. Sosem lehet tudni!
Kicsit a tengerre pillantok, ahogy szépen távolodunk a parttól, hát az valami felemelő érzés! Ez kellett nekem. Egy kis változás. Szerintem neki is jót fog tenni. Csak lenne egy kicsivel több szél is. Akkor… na akkor igazi kalóznak érezné magát az ember, de így.






Hello Beautiful!!
Lysander Collins
Alakváltó
Lysander Collins
Elõtörténet :
Titulus :
hűséges barát, végzős gimnazista
Kapcsolatban :
Se barátnőm, se Tinderem.
Zenedoboz :

Karakter idézet :
I think I've forgotten how to sleep.
Play by :
Austin Butler
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 34
...
Sail away with me Honey - Page 2 BXjSBY8
(Amikor Lys oroszlánnak képzeli magát, de kiderül, hogy csak egy házimacska.)
Layton - báty
Leith - öcsi
Lawrence - apa
Emma - anya
User :
Rókariel

Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptyPént. 1 Szept. 2023 - 23:36



Egyszer ezt a gyereket még megfojtom. Kay dohoghatna is, de nem teszi. Látja Lys arcán, hogy valami nem klappol. Azonban mielőtt még fölösleges köröket lefutott találgatásokba kezdene, inkább megpróbál elébe menni a problémának. Ha Lys akkor nem lehet olyan sok a kínja, elsősorban lányok, másodsorban kiégés, harmadsorban valaki biztos megmondta neki, hogy márpedig a kiküldetéseken legyen tökösebb. Negyedszer pedig... fogalma sincs igazából, eddig mindig erre a háromra redukálódott a problémaköre. Csak egy szokásos átlagos napnak indulnak, úgy véli. Ha nem így lenne, az aranyifjú már biztosan kiborult volna menten a folyosón, amennyire nem bírja az erős stresszt és a gyűrődést. Nem, az inkább Kay terepe, aki a végtelenségig tudja túráztatni magát és az idegeit.
- Hatszög, kinek hencegsz? - menten megforgatja a szemeit a lódításon. Hacsak nem valaki olyan került a képbe, akivel most már ő is osztozik, akkor lehet hatszög. De csak nem rúgja fel azokat a bizonyos határokat, különben is a szőkét direkt békén hagyja...
- Ha ennyire nem bírod a rajongásaik tárgyát, akkor miért adod alájuk a lovat? - persze, még szóljon is. Popcornnal a kezében nézné végig, ahogy bátor barátja felhúzza a nyúlcipőt valamelyik lány mellől, amikor az komolyabbra is gondolna. Lys tipikusan az a srác, aki nem szeret másokat megbántani, inkább húzogatja azt a bizonyos mézesmadzagot. Aztán csodálkozik, ha a lányok félreértik. Ő legalább őszinte, megmondja, hogy semmi komolyat nem akar. Miért is akarna? Még csak tizennyolc éves.
Ötletekben ugyan nincs hiány, a helyszín nem a szokványos. Lysandert is beereszti végül azon azon az apró résen, aztán nem tétlenkedik tovább. Kay tisztában van azzal, hogy errefelé kamera sincs. Nem olyan luxus hajók pihennek itt, hogy az indokolt legyen, a szegény ember meg hol is érdekli ilyenkor a nagyérdeműt? Nem is tétlenkedik sokáig, hanem minél előbb szélnek ereszti a vitorlást, amit aztán kicsit ki is kormányoz a kikötőből, mielőtt még Lys nekikormányozná a másiknak. Balhét nem akar. Végül csak csatlakozik a társához és irányítása alá vonja a vitorlát. Egynek jó gyakorlás gyanánt is, így könnyebb kormányozni.
- Tényleg csak ennyi? Semmi komoly? - elképedten vonja fel a szemöldökét a válaszra. Nem pont erre számított, de végső soron izgalmas legalább amit csinálnak.
- Te sem most fogsz megkomolyodni. Miért nem ezzel kezdted? Tudtommal még nem öltem embert érte. - az első pár körös hitetlenkedés után végül csak leül a hajó orrába. Lys, akivel annyi mindent csináltak már együtt hol lázadásból, tiltakozásból, hol szórakozásból, még mindig meg tudta őt lepni. Ez új. De nem voltak sosem egymás számára nyitott könyv, inkább tényleg mindenben cinkostársak. Kayt sosem érdekelték igazán Lys lányos dolgai, az már inkább, hogy beilleszkedjen és megtagadja magától a múltbéli cselekedeteit.
- Szerinted mihez kezdjünk? Most, hogy voltaképpen lassan vége a sulinak...


Emme


As long as there is darkness, there will be dawn
..
Kay Llewellyn
A Llewellyn koven tagja
Kay Llewellyn
Elõtörténet :
Titulus :
végzett gimnáziumi diák
Kapcsolatban :
Családi kötelékben

Zenedoboz :
Karakter idézet :
"Dreams are interesting, but everything important happens when you're awake."
Play by :
Timothée Chalamet
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 De0add0aa27b0371b6303e80b2d77836bad711d6
User :
kaynemar


Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 EmptyPént. 1 Szept. 2023 - 22:54




Kay & Lysander





Megengedek magamnak egyfajta bájos mosoly félét, amivel tudom, hogy az agyára megyek, sejtem, hogy nem szívesen hallgatja végig, hogy kivel hol mit csináltam és ki nem tud róla és ki tud és ez milyen nagy galibát okoz. Most nem a szerelmi életem nyűtt ennyire el, – mert nem volt - egyszerűen csak én tettem ezt magammal. De másokkal ellentétben én megoldást próbáltam találni erre az aprócska kis gondomra és mivel mással lehetne elfeledtetni? Persze, hogy a barátokkal! A probléma persze attól még ott lesz, de legalább jobban fogom érezni magam. Azzal is tisztában vagyok, hogy ez a fajta magatartás nálam nem fog sokáig jövedelmező lenni, mert egy nap választanom kell majd, hogy mihez akarok kezdeni az életemmel és kivel szeretnék boldog lenni.
- Nem szívesen mondom ezt, de van az hatszög is. – viccelődök perszer vele, inkább csak vállat vonok és nem mondom ki, hogy szörnyen unatkozom és mehetnékem van. De most nem akarok randira hívni senkit sem. Egyedül meg nem akarok lenni. Szóval mindenféle szempontból Kay a legjobb választás. Ő nem sajnál kiosztani, ha arra van szükségem. Persze az idejét se szeretném feleslegesen lopni, de minden percét megéri.
- Nem hiszem, hogy egy újabb lány lenne a megoldás. De ha esetleg meghallod, hogy az egyikük rólam susmorog, csak szólj. – kacsintok egyet.
Nem tudom, mennyire éri meg nekem megkörnyékezni azt a lányt, aki esetleg úgy tekintene rám, mint az imádata tárgyára, mert az a srác, akit ők várnak valószínűleg nem én leszek, hanem az elképzeléseik rólam. Szóval nem fogok jól kijönni belőle, mert nagy csalódást okozok, mint általában mindig.
- Ja, sejtettem, hogy neked lesz némi ötleted. – kicsit megsúrolom a vállam ott, ahol belebokszolt, most vissza kellene adnom ezt neki valamilyen formában, de most nem hergelem feleslegesen a hátba veregetéssel. Örülök inkább annak, hogy velem tart és vevő volt a kezdetleges javaslatomra. Elég, ha megvan bennem a szándék, hogy elhagyjuk ezt a helyet egy kicsit és magunk mögött hagyjuk. Tudom, hogy számíthatok Kayra, ezért rá mertem bízni a vezetést. Eddig se volt belőle nagy bajom, hogy kövessük a vezetőt játszottam minden esetben. Na jó, ezért aláírom, hogy egy-két ilyen esetre a közelmúltból nem vagyok büszke, de ez csak azért lehetett, mert még kerestem önmagam.
Egyre kiszélesedőbb mosolyom lett, amit nem tudtam sehogy sem visszafogni. Éreztem, hogy… feltöltődöm. Igen. Azt hiszem ez a helyes kifejezés rá, a móló közelében akartam lenni, igen, mert ott annyira más. Végtelennek tűnik szinte minden, még akkor is, ha egyáltalán nem az és egyszer minden véget ér. De amíg nem ér véget, addig… Addig megéri bajba keveredni én azt mondom.
- Kösz. – ennyi csupán a válaszom arra, hogy beengedett a kapun. Én vele ellentétben nem vagyok olyan pálcikatípus, hogy mindenhová beférjek, előtte pedig nem fogok átváltozni érthető okokból kifolyólag.
Követtem őt, fel a kis vitorlásra, bár amíg ő a kötelekkel foglalatoskodott addig én a vitorlával foglalkoztam. Tudom, hogy manapság motorral indulnak el ezek a csodás kis hajók, de mindig jól esik nézni, ahogy a vitorlákba belekap a szél.
- Nem mondtam, hogy nem vagyok benne. Csak térjünk vissza időben és hozzuk vissza a hajót. – mert visszahozzuk. Nem akarok a tengeren tengődni. Szerintem Kay sem. Pláne nem velem.
- Csak egy kis változást akartam, ennyi az egész. Néha kell valami váratlan, ami kizökkent a mókuskerékből. – bár azt nem gondoltam, hogy a sétán kívül a vitorlás hajón kötünk ki, de üsse kő. A túl egyszerű se mindig a legjobb.






Hello Beautiful!!
Lysander Collins
Alakváltó
Lysander Collins
Elõtörténet :
Titulus :
hűséges barát, végzős gimnazista
Kapcsolatban :
Se barátnőm, se Tinderem.
Zenedoboz :

Karakter idézet :
I think I've forgotten how to sleep.
Play by :
Austin Butler
༄ ༄ ༄ :
Sail away with me Honey - Page 2 34
...
Sail away with me Honey - Page 2 BXjSBY8
(Amikor Lys oroszlánnak képzeli magát, de kiderül, hogy csak egy házimacska.)
Layton - báty
Leith - öcsi
Lawrence - apa
Emma - anya
User :
Rókariel

Sail away with me Honey - Page 2 Empty
TémanyitásSail away with me Honey - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

Sail away with me Honey - Page 2 Empty
 

Sail away with me Honey

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next