Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 162 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 162 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (162 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:52-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Jamie Heavenford EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

Jamie Heavenford EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Jamie Heavenford EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Jamie Heavenford EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Jamie Heavenford EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Jamie Heavenford EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Jamie Heavenford EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Jamie Heavenford EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Jamie Heavenford
Minden mágia megköveteli a maga árát.
ÜzenetSzerző
TémanyitásJamie Heavenford EmptyHétf. 25 Márc. 2024 - 17:45

Jamie Heavenford
Bravery is being the only one who knows you’re afraid.


Becenév
Jamie
Születési adatok
Rose Harbor, 2003. november 22. (19 éves)
Faj
Ember (Első)
Típus
kanon
Foglalkozás
Diák (Valley Forge Military College, Associate of Arts in Security Studies)
Play by
Alexander Calvert
Játékos
niky
Külsõ megjelenés

Az utóbbi 1-2 évben nagyon sokat változott nem csak személyiségben, de megjelenésében is. Már-már teljesen elhagyta azt a kisfiús, ártatlan külsőt, amivel a lányok és anyák kedvence volt. A magassága megállt 177 cm-nél, de ő ezt nem bánja, meg van elégedve ezzel a relatíve átlagos értékkel. Az elmúlt 1 évben rengeteget edzett - nem csak az Elsőkhöz tartozó kiképzés miatt, hanem azért is, mert eltökélte, katonai iskolába akar menni a gimnázium után, így jelentős izommennyiséget szedett magára. Nem túl izmos, az ő testéből nem lehet izomembert varázsolni, ám a korábbi plöttyedt karokokat és lábakat szálkás testalkatra cserélte.
Sokat jár edzeni, figyel arra, mit eszik, próbál a legjobb formájába kerülni - már ha létezik ennek plafonja -, mert ezt várja el magától, és úgy érzi, mások is ezt várják el tőle.
Az arckifejezése és tekintete sokszor sötét és komor, az egykor életvidám fiúból egy komolyabb fiatal felnőtt férfi lett, aki kevesebbet nevet és mosolyog már, mint ezelőtt, de azért nem lesz pirosbetűs ünnepnap amikor jókedvű, ennyire azért nem ritka jelenség, csak világoskék tekintetében már sokkal ritkábban villan fel a játékos csibészség.
Középbarna haja, ha épp nem az iskolában van, akkor kócosan áll mindenfelé, esetleg oldalra fésüli, az iskola falai között azonban összefogja vagy lezselézi. Arcszőrzetét jellemzően már meghagyja borostásan vagy rövid szakállig megnöveszti - kifejezetten jól áll neki, bár anyja néha még hiányolja a sima babapofiját. Öltözéke szintén attól függ, hol van. Ha az alkalom megkívánja elegánsan jelenik meg, a suliban uniformis, hétköznap viszont előnyben részesíti inkább a farmer-póló/pamut ing kombinációt kényelmes cipővel.
Ahogy egyre idősebb, egyre gyakrabban kapja meg a családjától, hogy mennyire hasonlít édesapja fiatalabb énjére - őt pedig ez büszkeséggel tölti el, ilyenkor mindig kicsit jobban kihúzza magát - bár a görnyedt testartás egyébként sem jellemző rá - a katonai iskolában kinevelték belőle már ilyen rövid idő alatt is azt a minimális helytelen tartást, amivel érkezett.
Hangja teljesen befejezte a mutálást, végül hangszíne megállapodott a kellemes baritonnál. Tudja mikor kell csendben maradni, de ki is tudja engedni a hangját. A mindennapokban azonba jellemzően normál hangerővel beszél, a káromkodásokat amennyire lehet, kerüli.

Személyiség

Jó tulajdonságok:
- felelősségteljes: Nevelése miatt már régebben is ritka volt, mikor kibújt a felelősség alól, de mióta édesapja meghalt, és ő lett az új Első, ez már egyáltalán nem jellemző rá. A rá bízott feladatokat ellenkezés nélkül elvégzi, nem keres kifogásokat. Bár az iskola miatt sokat van távol az otthonától, mégis felelősséget érez családja iránt, hiszen most ő a családfő.
- védelmező: Világéletében azok közé tartozott, akik megvédik és oltalmazzák a náluk gyengébbeket és a rászorulókat. Legyen szó verbális vagy fizikai védelemről, Jamie-re lehet számítani, hogy kiáll azokért, akik valami miatt nem tudják ezt megtenni.
- kitartó: Ha valamit a fejébe vesz, vagy feladata van, nem adja fel. Sosem. Nem érezné méltónak a Heavenford névhez. Kitartónak és erősnek kell lennie, hiszen apja is ezt várta volna el tőle.
- szófogadó: Ha egy nála rangban magasabban álló ember (tanár, vezető, főnök, rangidős) utasítja valamire, akkor azt betartja. Nem rebellis típus, nem lázad a rendszer ellen. Ő mondhatni a tökéletes katona és beosztott. Ha úgy látja szükségét, akkor udvariasan megkérdőjelezi a kapott utasítást, ám nem harcol ellene tűzzel-vassal.
- okos: Bár az apja halála okozott némi mélypontot a tanulmányi eredményeiben is, ez nem változtatott a tényen, hogy Jamie kifejezetten okos és leleményes srác. Van aki úgy gondolja, azért ment katonai iskolába mert nem voltak elég jók a jegyei, de ez nem így van. A gimnázium végére ismét szinte teljesen kitűnő tanuló lett, aki szívesen fejleszti magát a csekélyke szabadidejében.


Rossz tulajdonságok:
- harapós: Ez egy olyan rossz tulajdonság, ami csak nemrég alakítult ki nála. A rá nehezedő terheket és felelősségeket időnként nehezen tolerálja, és ez sokszor másokon csattan. Nem viseli jól, ha gúnyolják vagy viccet űznek belőle, ilyenkor akár heves indulatokkal is képes reagálni.
- bizalmatlan: Világéletében jellemző volt rá a bizalmatlanság - mióta megtudta, hogy vannak természetfeletti lények, akik közül sokan veszélyesek, mindenkivel megtartja a két lépés távolságot, amíg meg nem győződik arról, hogy nem jelent veszélyt. Nehezen enged igazán közel magához bárkit, 100%-os bizalmát nagyon kevesen élvezhetik.
- feszült: 17 éves volt, mikor nyakába szakadt egy óriási felelősség, és mindez elképesztő belső feszültséget okozott nála. Kívülre igyekszik nem mutatni amennyire lehet, de mikor betelik az a bizonyos pohár, akkor bizony előjön a harapós Jamie.
- maximalista: Főleg magával szemben. Nagyon magas elvárásai vannak önmagával kapcsolatban, és úgy érzi, mint az Elsők mind pedig a családja is ezt követeli meg. Másokkal szemben egy fokkal toleránsabb, de saját magának nincs kegyelem.
- adrenalinfüggő:Ez szintén egy olyan tulajdonság, ami az utóbbi 1 évben vált a személyisége részévé. A benne lévő feszültséget, terhet és nyomást csak úgy tudja csökkenteni, ha edz illetve egyéb adrenalinlöketet adó tevékenységeket végez. Kipróbálta a bungee jumpingot, paintballozni, lövészetre jár - bármi, ami eltereli a figyelmét mások elvárásáról.

Kapcsolati jellemzők

Jamie igazságérzete fejlett, és két dolgot nem tűr meg önmaga körül – a képmutatást és az árulást. A képmutatás arra sarkallja, hogy kényszerítse a másikat, nézzen bele az őszinteség tükrébe. Az árulást pedig sokszor igen kegyetlenül megtorolja.  Olyan ember, akire bármilyen körülmények mellett számíthatnak az emberek, és emiatt fel is néznek rá. Fiatal kora ellenére felelősségteljes és megbízható - legyen szó az élet bármely területéről.

Jamie jó barát, akire rábízhatod a legmélyebb titkaidat is, nem mondja tovább - kivéve ha valami nagyon sötét vagy illegális dolgot követtél el, mert akkor kötelességének érzi, hogy bevonja akár a rendőrséget. Régen sokkal inkább a társaság középpontjában volt sok barát vette körül, ám az utóbbi két évben nyakába szakadó felelősség, az Elsőkkel kapcsolatos feladatok, edzés, tréning kevés szabadidőt  engedett a fiúnak, aki mellől sajnos nagyon sokan kikoptak. Akik viszont maradtak, azokat teljes szívéből megbecsüli.

Családjával nagyon jó a viszonya. Apja halála után ő vált családfővé, bár édesanyja ezt egyáltalán nem várta el tőle, Jamie azonban komolyan vette a feladatát.  Segít amiben tud, és az iskola mellett diákmunkákat vállal, hogy hozzá tudjon járulni a családi kasszához. Öccsének igyekszik példaképpé válni, szoros a viszonyuk. Nővérével is mindig számíthatnak egymásra, bár vele nehezebben találta meg mindig a közös hangot - valószínűleg a különböző nemük miatt. Ettől függetlenül természetesen nagyon szereti őt is, és bármit megtenne érte.

Szerelmi élete jelenleg nincs. Evelyn Crepsley-vel történő júliusi szakításuk óta még csak nem is randizott senkivel és nem is tervez. Nem lépett még túl Eve-en, akivel csakis azért fejezte be a bimbózó románcot, mert féltette a lány életét, nem akarta, hogy amiatt mert ő egy Első, célpontjává váljon bárkinek. Gyengéd érzelmei volt iskolatársa iránt még nem múltak el teljesen, ezért is próbálja folyton lekötni az energiáit és a figyelmét.

Jamie, az Első


Védőszelleme: Odin, egy puma
Fegyvere: Kegyelem (egy mágikus íj, az elsők ajándéka, aminek egyetlen lövése kiűz egy démont a gazdatestből)

Jamie édesapja hirtelen és korai halála után mindössze 2 éve, 17 évesen vált a jelenlegi négy Első egyikévé. Tudta, hogy egy nap majd át kell vennie az idősebb James Heavenford szerepét, ám nem számított arra, hogy ilyen korán. Egyik napról a másikra fel kellett nőnie.

A többi Elsővel jó a viszonya. Godric Cappel-t tiszteli mint vezetőt, felnéz rá, és inspirálóan hat rá katonai múltja és viselkedése. Sok mindenben kikérte a tanácsát, mikor katonai iskolába jelentkezett. Nicholas Baimaan inkább szellemi tudásának gyarapítója. Sokat tanult és tanul a mai napig a történelemről, a természetfeletti és az alapítók viszonyáról, és tudja, rá bármikor számíthat. Gabriel Decker inkább a humort képviseli, ő az, aki szinte mindig meg tudja őt nevettetni. A férfi rendszeresen hecceli többek között a kora miatt, amit azonban Jamie egyre kevésbé tűr, és néha reflexből visszatámad valamivel. Bocsánatot kérni azonban nem derogál neki.

Óriási bizonyítási vágy van benne. Úgy érzi, nem bíznak rá elég felelősségteljes feladatot, pusztán azért, mert fiatal és kevés a tapasztalata. Nagyon szeretné, ha nem tejfölösszájú kisgyerekként kezelnék, hanem felnőtt férfiként, az Elsők egyenrangú tagjaként. Nagyon vágyik már egy olyan küldetésre, ahol bebizonyíthatja, hogy igenis rátermett erre a szerepre.

Elõtörténet


-Így jó, apa? - csak a szemeimet forgatom úgy, hogy rálássak apura, aki mellettem áll. Izmaim megfeszülnek és remegnek, ahogyan kifeszítem a húrt az íjon. Apa mindig mondja, hogy majd megerősödöm. Van még időm, hisz csak 8 éves vagyok.
-Majdnem, Jamie. Így. - picit lejjebb tolja a könyökömet, korrigálva a pozíciót. - Akkor ahogy tanítottam. Szemed a célon, mély levegő, majd engedd el. - hangja türelmes és nyugodt, mint mindig, mikor új dolgokra tanít. Ő a példaképem, és csak remélni tudom, hogy egy nap majd felérhetek hozzá.
Elengedem a húrt, a nyíl viszont kikerülve a fára erősített céltáblát a bokorban landol. Csüggedten biggyesztem le az alsó ajkamat, és hajtom le a fejemet. Nem akarok nyafogni, de szívem szerint ezt tenném, amiért nem sikerült már megint.
-Becsuktad a szemed, fiam. Sose csukd be lövés közben a szemed, mert elvéted a célt. Nézd. - ezzel felemeli saját íját, céloz, majd játszi könnyedséggel találja el a középpontot. Megtapsolom, és egy halk “wow” is kiszökik ajkaim közül. -Próbáld újra. - biztatóan rám mosolyog, és megszorítja a vállamat. Hisz bennem, látom rajta. Lepillantok Kegyelem nevű íjára, ami mágikus képességekkel bír, és ami egy nap az enyém lesz majd - ez a nap azonban remélhetőleg még távol van. Hiszen apának több, mint száz évig kell élnie. Ő az én csoda apukám.

***

-Jamie Heavenford! Azonnal hagyd abba! Szállj le róla! Mi ütött beléd? - dörren az egyik tanár hangja a suli folyosóján, és bár általában szófogadó vagyok, még egyet behúzok Kazinski bal szeme alá. -Jamie! Nyomás Mr. Flanagan-hez! - elengedem az iskolatársamat, akit azért vertem meg, mert terrorizált néhány gólyát, az igazságérzetem viszont nem hagyhatta. Nem szoktam iskolai verekedésekbe kerülni általában, de nem bírtam nézni amit Greg és a bandája megengedett magának. Felemelt fejjel követem a matektanárt az igazgató irodája felé.
-Nézd Jamie. Tudom, hogy édesapád nemrég hunyt el, de…-
- Őt hagyja ki ebből! - csattanok fel dühösen, szavaimat visszhangozzák a falak. Olyat teszek, ami nem jellemző rám -ez a nap már csak ilyen. Meglátom a nyitott vészkijáratot, és kifutok rajta. A suliudvar hátuljánál rejtőzöm el, a konténerek mögött. Legszívesebben belerúgnék, ütnék és felborítanám, de ehelyett csak a téglafalnak döntöm a hátam, és némán zokogni kezdek. Még nem voltam erre felkészülve! Hogy hagyhattál itt ilyen korán, apu?

***

Fel-alá járkálok a szobámban, védőszellemem, Odin az ágyamon terpeszkedve figyeli lépteimet. Hajam még vizes, és csak egy alsó van rajtam. Nemrég szálltam ki a zuhany alól, ám a mocsár és a halott alakváltó szagát még fél flakon tusfürdő után is mintha érezném magamon. Amikor a családi filmezést félbehagyva válaszoltam Mr. Cappel hívására, nem gondoltam volna, hogy ez lesz.
Nem elég, hogy úgy néz ki, a rejtélyes halálesetek folytatódnak, de még megjelent az a furcsa angol csapat is. Aztán a testbe fúródó üzenet… Hazaérkezésem után már majdnem hívtam Eve-et. Hallani akartam a hangját, attól mindig megnyugszom. Azt mondják, ezt teszi a szerelem. Végül azonban nem hívtam, telefonomat a sarokba dobtam.
Nem tehetem ezt vele. Bárki is követi el ezeket a szörnyűségeket, ma látta az arcomat. Ha eddig nem is tudta ki vagyok, már tudja. És innentől már csak egy lépés eljutni a családomig és a barátnőmig. A családom tudja, mivel jár az Első lét és vállalták a felelősséget. Eve-től azonban nem várhatom el ugyanezt. Nem keverhetem veszélybe. Ahhoz túlságosan szeretem és kötődöm hozzá. El kell engednem. Szakítanom kell vele. Már csak azt kell kitalálnom, hogyan lehetne ezt a legkíméletesebben megtenni.

***

-Hát te még mindig itt vagy? Az edzésünknek két órája vége, ne mondd, hogy nem fárasztottalak ki eléggé! - befejezem a fekvőtámasz sorozatot amit épp csinálok, mielőtt válaszolnék Logan Kincaide kérdésére.
-Muszáj. Fel kell készülnöm, hiszen hamarosan kezdődik az iskola. -csak a tükörből pillantok rá a férfira, aki már utcai ruhában áll, gondolom készülődik haza. Egyébként valóban nem volt velem kíméletes. Azon kevés felnőttek egyike, aki hajlandó egyenrangú felnőttként kezelni és nem úgy, mint egy gyerek. Azt hallottam, a tesóival kemény kiképzést kaptak fiatalabb korukban, talán emiatt lehet.
-Azért ne felejtsd el, az izmaidnak kell a pihenés. Ne hajtsd túl magad. - hangjából kihallok némi aggodalmat, de nem oktat ki, és ezért hálás vagyok. -Még futok egy tizest és megyek. Kedden találkozunk. - intek Logan-nek, majd megtörlöm izzadt homlokom egy törölközővel, és iszom pár nagy kortyot az üvegemből. Mindenem fáj, de tudom, hogy nem nyugodhatok. Bizonyítanom kell. A családomnak, az Elsőknek, a Valley Forge Military College-nak, és magamnak is.

Közeli rokonság

James Heavenford: NJK - elhunyt - ember, Első -  apa
Julia K. Heavenford: NJK - ember -  anya
Samantha Heavenford: Lyn karaktere - ember -  nővér
Christian Heavenford: NJK - ember -  öccs
Ruth Walker (née: Heavenfod): Nadae karaktere - ember -  nagynéni
Bethany Montgomary: Becks karaktere - ember -  unokatestvér


Jamie Heavenford
Elsõ, Alapítók Köre
Jamie Heavenford
Elõtörténet :
Titulus :
Első | Tanuló
Karakter idézet :
"Amire senki sem figyelmeztetett a felnőttkorral kapcsolatban, hogy milyen rengeteg döntést kell meghoznod, és hányszor kell a csalóka megérzéseidre hagyatkoznod ahhoz, hogy megtaláld a helyes utat, és hogy hányszor fogod még nyolcévesnek érezni magad, aki azt várja, hogy a szülei a segítségére siessenek."
Play by :
Alexander Calvert
༄ ༄ ༄ :

Jamie Heavenford 9490fb06966b3eed39702f1a882e0110
༄ ༄ ༄

>> Odin <<
Jamie Heavenford Preview16

༄ ༄ ༄

Moodboard

User :

Jamie Heavenford Empty
TémanyitásJamie Heavenford EmptyVas. 31 Márc. 2024 - 20:55

Gratulálunk, elfogadva!
Kedves Jamie!



God gives his toughest battles to his strongest soldiers.” Nem tudom, ismered-e ezt a mondást, de nekem rögtön ez jutott eszembe rólad és az életutadról. Fiatal vagy még, túlontúl fiatal, mégis oly' sok mindent meg kellett már élned és oly' sok csatát meg kellett már vívnod - még ha szó szoros értelmében nem is kaptad meg erre egyelőre a lehetőséget -, mint sokaknak egy egész élet alatt sem.

Borzasztó nehéz lehetett elveszíteni édesapádat, a példaképedet, a családfőt olyan fiatalon. Tizenhét évesen a leghatalmasabb problémát az iskolai teljesítmény és a lányok hajkurászása kellene jelentsen, neked azonban a nyakadba szakadt egy akkora felelősség, ami felnőtt férfiak vállát is mázsás súllyal képes nyomni. Természetfeletti, Elsők, családfői szerep, miközben a törvény értelmében még férfi sem vagy, csak fiú...

Te mégis bátran álltál elébe minden feladatnak, ami ezzel járt, és még annál is tovább mentél. Biztos vagyok benne, hogy a katonai iskola sok pluszt ad majd a természetfeletti ellen vívott harcban, és őszintén remélem, hogy kivívja új példaképed, Godric elismerését is - csakúgy, mint a többi Elsőét. Én biztos vagyok benne, hogy bizonyítani fogod a rátermettségedet, és hadd legyek én az első, aki kimondja...

Apád büszke lenne rád, Jamie.

A foglalók használata kötelező. Elmulasztásuk szankciókkal járhat, így mindenképpen látogasd végig őket, mielőtt a játéktérre tévednél.

Az oldal a felhasználók számára is tartogat egy-két lehetőséget, amit érdemes átlapozni. Nézz szét a kódbazárban, ismerd meg a multi-listát, vagy egyszerűen dobd be a játékkövetődet, ha úgy érzed, hogy szeretnéd őket kihasználni.
Ha valamiben segítségre szorulsz, nyugodtan kereshetsz bennünket a discordon, vagy privát üzenetben. Köszönjük, hogy itt vagy! Érezd jól magad!





Moderator
A staff
Moderator
Elõtörténet :
Jamie Heavenford B33f683b8dda320cc683c9db3762a601aa3d7083
az élet írja
Titulus :
Elfogadó szép üzenet
Kapcsolatban :
Play by :
Arcátlanul arcnélküli
༄ ༄ ༄ :
Jamie Heavenford Dad5623e64ffe52e1fd958cd231591bec5d62aeb
User :
staff

Jamie Heavenford Empty
 

Jamie Heavenford

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Jamie Heavenford
» Jamie Heavenford
» Christian Heavenford
» Samantha Heavenford
» Never mind your happiness; do your duty ~ Jamie