Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 42 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 42 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (186 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 21:56-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

it is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyElodie Rhodes
Pént. 20 Szept. 2024 - 10:37


Put me up & put me down.

it is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

it is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

it is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

it is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

it is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

it is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

it is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
it is a powerful thing to be seen
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
ÜzenetSzerző
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyHétf. 21 Aug. 2023 - 21:26

Nevetek. A könnyedség, amivel túllép a nehézkes témán, irigylésre méltó. Úgy tűnik, hozzá van szokva, hogy ezek csak úgy megtörténnek vele - le merném fogadni, hogy általában ha beszélni akarna róla, akkor sem lenne, aki meghallgassa.
- Igaz.
Kár lenne hosszan beszélni csak azért, mert engedi, így nem sietek kitölteni a beálló csendet. E szempontból jó ötlet volt idejönni. A játék hangjai meg a többfelől érkező keverékzajok beszélgetés nélkül is otthonosságot csempésznek közénk, noha valami azt súgja, kínos feszültségre nélkülük sem kerülne sor közöttünk. Egyszerűen nem feszélyez Skye. Figyelemmel kísérem a mozdulatait, tanulmányozva azokat a dolgokat, amelyek elképzelésem szerint egy gyakorlott játékost megkülönböztetnek egy zöldfülű kezdőtől; a fogását, a lélegzetvételét, azt, ahogy a lábát pozicionálja. Az egészből nem sok következtetést tudok levonni, de talán ha megpróbálom alkalmazni a látottakat, könnyebbé válik a dolgom. Valami lehet benne, mert ahogy én jövök, sikerül eltalálnom egy csíkos golyót, ráadásul a sarokból. A lyukba persze nem esik bele: helyette a Skye zöldje kap tőle kisegítő lendületet az utolsó hüvelykhez. Nem sokat, de ahhoz bőven elég, hogy beessen a lyukba.
Felvont szemöldökkel tekintek az ellenfelemre.
- Ez a tiéd volt - jegyzem meg teljesen feleslegesen. - Ilyenkor mi van?
Persze gondolom, hogy mi van: övé a pont és ő is jön. Ennek megfelelően hátrálok egy lépést, hogy odaférjen, ahol az imént én álltam. Már ha ott akar bármihez kezdeni.

- Nem pont ide jöttem - válaszolom csevegő hangnemben, míg figyelem, ahogy hozzáfog. A szememmel követem a mozdulatait, épp úgy, mint az előző alkalommal. - Csak úgy nekivágtam az országútnak pár hónappal korábban. Szétmentünk a feleségemmel és a ház az ő háza volt, úgyhogy eljöttem. Ez még Kansasben volt; errefelé nem ismertem a járást. A tizenhármas úton találtam ide. Eredetileg csak megálltam pihenni, Baltimore óta először.
Kis szünet. Várom, hogy fölnézzen, mert egyértelmű, mi következik. Az asztal szélére támaszkodom, csak úgy féloldalasan, míg a tekintetünk össze nem akad. Akkor várok egy újabb pillanatot, mielőtt beletörődő mosolyt öltenék.
- Négy napja se voltam még itt, amikor véletlenül összetalálkoztam a falka egyik kölykével - avatom be a lényegbe. - Utána nem sok választásom volt, mint legalább egy ideig maradni. Nem akartam bajba sodorni másokat azzal, hogy továbbmegyek. És mert ide beilleszkedni nem is olyan egyszerű, azt hiszem, időközben egy kicsit elveszett belőlem a lendület. Attól tartok, mára már helyinek számítok. Már ha ez lehetséges a magamfajtának.
Megvonom a vállamat. Nincs mit tenni: tényleg így történt.
- Te idevalósi vagy? - kíváncsiskodom finoman, feltéve, hogy nem látszik elzárkózni a témától. - A környékről. Vagy akár a szomszéd városok valamelyikéből. Mert nálam sokkal jobban kiismered magad.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
it is a powerful thing to be seen - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptySzomb. 19 Aug. 2023 - 11:22






Míg elbambultam, ő megtalálta a szöget és szerencsétlenül számolta ki, mert gondolom, nem így tervezte. A fehér elgurul a csíkos mellett és megáll tőle tisztes távolságban. Én jövök.
Megforgatom a dákót, mint mindig egyfajta pótcselekvésként, de nem tudom, mi helyett. Felmérem, hol, milyen színek állnak, melyiket kellene megpöccinteni, hogy beguruljon valamelyik lyukba.
- Ne kérj bocsánatot, nincs miért - halvány mosoly kúszik az arcomra - Azok alapján, amit láttál, inkább nekem kellene bocsánatot kérnem tőled, mert végig kellett nézned. Viszont... - megpróbálok valami pozitívumot keresni. - ha nincs az a barom, most nem tudnálak lenyomni biliárdban. - Mindkettőnknek bizonytalan ez a talaj, jobb lenne átlépni a témán és keresni valami könnyedebbet. Kár, hogy pocsék vagyok csevegésben. Többek között ezért is koncentrálok ismét a játékra, előre dőlve illesztem a fehér mögé a dákó hegyét, melyet az imént krétáztam meg újra, és körülbelülre belőve a dolgot megadom neki a löketet. Eltalálja a zöldet, ami visszapattan a széléről, határozottan, de nem gyorsan gurul a lyuk felé, majd hozzáérve a kis sarokhoz irányt vált és megáll a cél előtt.
- Fenébe - csúszik ki a számon, nyelvemmel rosszallóan ciccentek. Sokkal jobban szokott menni, még azt sem mondhatom, direkt csinálom, egyszerűen nincs meg a koncentráció vagy a kezemben a mozdulat.
- Egyébként miért épp ide jöttél? Rose Harbor nem egy nagy város, nem ismerik túl sokan. - voltak fejlődések az elmúlt években, meg... ott az a vonal dolog, amiről Zach beszélt, de akkor sem gondolnám, hogy akkora sikere van, amiért ennyi ember szeretne itt letelepedni. Különösebben nem érdekel, mindenki azt csinál, amit akar, de ez legalább türhető témafeldobás és kivételesen mégis szeretnék hallani valamit egy bevándolótól, vagy hogyan szokás nevezni azokat, akik letelepednek itt.

words ❖ youtube ❖ note: xx




“I'm not crazy.”
Ha mindig a legkedvezőbb pillanatra várna, soha nem tudna továbbmenni: szüksége van egy kis őrültségre, hogy megtegye a következő lépést.
"A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?"
Skye V. Stokes
Koven nélküli boszorkány
Skye V. Stokes
Elõtörténet :
Play by :
Amber Heard
༄ ༄ ༄ :
User :
Lyn


it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyPént. 18 Aug. 2023 - 19:55

Ha kérdeznék, azt mondanám, etikátlan dolog visszaélni a természetfeletti érzékekkel, mégsem tudom nem meghallani, ahogy Skye szívritmusa kissé hevesebbre vált. Lelkiismeret-furdalás rövid döfését érzem. Nem akartam az elevenébe találni, igazán. Arra viszont nem vitt volna rá a lélek, hogy egy elveszettnek látszó embernek hazudjak, amikor a magáéhoz hasonlónak találva valamilyen kérdést tesz fel. Jó lett volna, ha valami mást mondhatok neki. Valamit, ami akár csak egy kicsit szebb ennél.
Igaz: jobban járt volna, ha már eleve valaki mással találkozik.

- Az jó - jegyzem meg kissé tompa hangon, ahogy befejezi. Elnyűttnek látszik. Ha úgy érez, ahogy én érzek hasonló napjaimon, nincs is rossz bőrben. - Akkor csak magaddal kell dűlőre jutnod.
Fejével a félbemaradt játék felé int. Biccentek. A komoly beszélgetéseket nem lehet túlságosan hosszan elnyújtani... különösen, ha  beszélgető felek nem ismerik egymást. Amúgy sem vagyok túl jó terápiás társalgásban. Odalépek az asztal sarkához, ahonnét ránézésre a legjobban célba tudom majd venni a fehér biliárdgolyót. Nem állt meg jó helyen: ha el akarok vele találni bármit is, méricskélnem kell, honnan tudom visszapattintani. Előrehajlok, próbálva rájönni, hogy fogom tudni megoldani ezt. Rövid mérlegelés után gondosan célzok - a lökés nyomán a fehér célba találja az asztal kiszemelt peremét, ám visszafelé már ártalmatlanul hussan el a csíkos példány mellett. Szusszanok. Csoda lett volna, ha ez bejön.
Fölpillantok Skye felé megint. Egy kicsit olyan, mintha belefeledkezett volna a gondolataiba.
- Nem kellett volna szóba hoznom ezt az egészet - jegyzem meg finoman, ha egy kis várakozás után sem ocsúdik még. - Bocsánat. Nem mindig döntök jól abban, hogy mi az, amit jobb lenne nem felemlegetni.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
it is a powerful thing to be seen - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyCsüt. 17 Aug. 2023 - 18:45






Ó, ha tudnád, hány "vendéged" láttam már... Megborzongok a puszta gondolattól, pedig már viszonylag rég találkoztam eggyel is. Mióta a nyakláncom megvan, az élet sokkal egyszerűbbnek tűnik, csak néha jutnak eszembe dolgok, amiket még teljes tudatlanságban kellett töltenem a démonaimmal együtt.
Megosztok vele egy részletet, egy tipikus "nagy vonalakban"-t, ahogy mondani szokás az életemről, semmi konkrétumot nem beleszőve, így is többet mondtam, mint kellett volna. Azt talán az incidenskor levette, nem vagyok ijedős, felkészületlen kislány, csakhogy ezzel együtt jár, vonzom a bajt, s ha nem önként sétálok bele, hát az jön hozzám.
Hallgatom a válaszát és érzem, amint hevesebben kezd verni a szívem. Amikor te élsz át valamit, az egy dolog, de mástól hallani rosszabb, főleg, ha olyantól, aki annyira... normálisnak tűnik. A maga csendes, visszahúzódó módján Charlie rendesnek látszik, a hatodik érzékem szerint is, abban pedig megbízom. Miért léteznek ekkora barmok, akik tönkreteszik az életünket?
- Saját magamnak köszönhetem, hogy ide jutottam, az én esetemben én voltam a "rossz arc" - két kezem két-két ujjával mutatom az idézőjeleket - Viszont direkt és aljas módon sosem ártottam senkinek, leginkább csak... magamnak. - Az önpusztítás elég keményen ártó szándék nem igaz?  
- Megtanultam, hogyan kell mozogni ebben a világban, ritkán érnek meglepetések - elhúzom a szám, ennyit tudtam mondani erről, bár hozzátehettem volna valami bíztatót vagy pozitívabbat. Nálam ilyenek nincsenek a listán, szóval erre hiába várunk.
- Te jössz - bökök fejemmel az asztal felé, hátha átugorhatjuk a témát. Én elbaltáztam a körömet, megálltunk egy kicsit, és most újra felvesszük a fonalat. Ez a Nagy terv.
Ha tényleg folytatjuk, nézem, amint a fehér golyó mögé áll, tekintetem végigköveti a dákó hegyétől indulva végig az arcáig az egészet és ott megállapodik egy időre. Azon töprengek, amiről beszéltünk. Egy csomó minden jutott eszembe róla, emlékek, képek, nevek, sok-sok elcse**ett részlete az életemnek. Jóvá tehetem mindezt valaha?

words ❖ youtube ❖ note: xx




“I'm not crazy.”
Ha mindig a legkedvezőbb pillanatra várna, soha nem tudna továbbmenni: szüksége van egy kis őrültségre, hogy megtegye a következő lépést.
"A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?"
Skye V. Stokes
Koven nélküli boszorkány
Skye V. Stokes
Elõtörténet :
Play by :
Amber Heard
༄ ༄ ༄ :
User :
Lyn


it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptySzer. 16 Aug. 2023 - 20:29

Nem követem figyelemmel, ki áll nyerésre, annál sokkal jobban leköt a játékélmény befogadása. Hangulatos dolog, és közben észrevétlen fölengedünk egy kissé - ez utóbbi alighanem a helyiség barátságos meleg fényeinek meg a halk zenének köszönhető elsősorban, hisz egyikünk sem iszik. Ha kérdeznék, azt tippelném, nagyjából egyformán, fej-fej mellett lehetünk pontok terén és mert nem ismerem jól Skye-t, meg sem fordul a fejemben, hogy esetleg lovagiasságból visszafogná magát a javamra. Én persze megtenném a helyében, de másokról saját magam felé soha nem feltételeztem ilyesmit.
Nem kell külön az orromra kötni, hogy bizonyos szempontból egy kissé el vagyok telve magamtól.

Fanyar humora rövidségében is őszinte nevetésre fakaszt: amolyan kuncogásféle csupán, amit meg sem próbáltam visszanyelni. Félmosollyal támaszkodom az asztal vastag diófa szélének egy pillanatra.
- Ne siesd el - csatlakozom a komor jóslathoz könnyed hangon. - Előbb-utóbb mindenki a vendégem lesz. Neked még rengeteg időd van.
Nem mondok mást, mert az arcán látszik, hogy van tovább is: fürkész tekintetem tapintatos felületességgel függesztem rá csupán, fel-felmérve a körülöttünk zajló egyéb jelenetek elém kerülő részleteit. A figyelmem azonban osztatlanul az övé. Ahogy kiböki, hogy múltja van, néma maradok. Csak az arcára visszataláló pillantásomban tükröződik némi együttérzés. Reméltem, hogy nem ezt fogja mondani. Magam is lejjebb szegem a fejemet, egy pillanatra a cipőm orrán megtámasztott dákót szemlélve. Újabb pillanat. Aztán még egy. Amikor fölnézek megint, azt már bocsánatkérő mosollyal teszem.
- Amikor egészen fiatal voltam... fiatalabb, mint te most, anyámnak voltak barátai - jegyzem meg végül olyannyira tárgyilagosan, amennyire csak kitelik tőlem. - Olyasfajta barátai, mint az az ember a parton. Mindnél akasztottak már különbet. Amikor valamiért haragban voltak, nem volt ajánlatos a szemük elé kerülni. Se otthon, se az utcán.
Megvonom a vállamat, mert ennél jobban nem akarok belemenni. Semmi szükség rá, hogy Skye rosszul érezze magát valami miatt, aminek huszonöt éve már. Abba sem akarom beavatni, hogy azokkal az emberekkel akkor sem volt ajánlatos összefutni, amikor történetesen jóban voltak Francine-nel. Sokszor másztam be a házunkba az egyik hiányzó emeleti ablakon, hogy ne kelljen végigmennem a földszinti folyosó hangosan nyikorgó padlódeszkáin, a konyhát pedig messze elkerültem, mert ott tartották az italokat, az egyetlen dolgot, ami valaha érdekelte bármelyiküket is. Egymáson kívül, persze. Sokszor még arra sem vették a fáradságot, hogy átmenjenek a nappaliba.
Ellököm magam az asztaltól. A korábbi mosoly megmarad és Skye a reá vetett pillantásomban ezúttal kendőzetlen elismerés szikráit csípheti el.
- Én nem tudtam kiállni magamért - jegyzem meg egyszerűen. - Egyszer sem. Te igen. Ilyesmit nem látni minden nap.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
it is a powerful thing to be seen - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptySzer. 16 Aug. 2023 - 18:35






- Igen, az növelné az esélyeidet, ha egyelőre fenn maradna a pályán - mosolyom szélesebbé válik. Átvettük az alapokat, azt hiszem, semmit nem hagytam ki, bár mindig is rossz voltam magyarázásban, előfordulhat, hogy valamiről megfeledkeztem. Meg hát... kényelmetlennek is érzem a dolgot, amit igyekszem nem kimutatni, mert tulajdonképpen egészen jól érzem magam, a korábbiakhoz képest. Charlie rendes arc, csendes és nem kérdezősködik, ő csak úgy elvan és ezt nagyra értékelem. Ilyen ember ritka dolog az életemben, már-már örülök, amiért találkoztunk.
Megállok vele szemben, az asztal másik végén és figyelem, ahogy céloz, felméri, milyen erővel lökje meg a fehér golyót, aztán látom, amint a színesek szétszóródnak, a kilences pedig begurul a sarokban lévő lyukba.
- Szép kezdés - bólintok elismerően és belepillantok a lyukba. Igen, a narancssárga csíkos esett bele, jól láttam. Mikor megszólal, hogy én jönnék, kijavítom, mert rajta a sor, egy golyója betalált, ez a szabály. Az ujjaim közt fogott dákót forgatom, vége a cipőm orrához ér, így figyelem, mit alkot.
Rám kerül a sor, a teli verziókkal általában vesztek, a szerencsémet eszerint is tartom meg, de van találatom nagyjából minden fordulómban. Mivel nem tétben játszunk, elengedem az egészet, hagyom előnyhöz jutni, s annyira nem is érdekel a dolog.
Felkészületlenül ér, mikor megszólal. összerezzenek, a dákó megcsúszik az ujjamon, eltalálja a fehér golyót, ami megpattan az asztal szélén elkerülve minden golyómat. Majdnem felmorranok, még idejében emlékeztetem magam, nincs semmi gáz.
- Megtanultam kezelni a dolgokat. Egy bizonyos pont után már reflexből jön, aztán egyszer majd elszámolom magam és nálad kötök ki - a temetőre célzok, igyekszem elviccelni a témát, akkor talán kevésbé tűnik rossznak, hogy ilyesmibe keveredtem, megint. - Vonzom a rosszarcokat, van egy... múltam, amire nem vagyok különösebben büszke. - Akkor mégis mi a francért osztottam meg vele? A szavak egyszerűen kicsúsztak a számon, s most kínosan érzem magam, szemem ide-oda cikázik Charlie-t kerülve, számra ráharapok, majd elengedem. - Nem akarok vájkálni a múltadban, de hogy értetted, amit az előbb mondtál? - legjobb lett volna elkerülni a témát és tovább lépni, de ó, nem, még véletlenül sem hagynám annyiban a dolgot. Én és a hülye eszem.

words ❖ youtube ❖ note: xx




“I'm not crazy.”
Ha mindig a legkedvezőbb pillanatra várna, soha nem tudna továbbmenni: szüksége van egy kis őrültségre, hogy megtegye a következő lépést.
"A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?"
Skye V. Stokes
Koven nélküli boszorkány
Skye V. Stokes
Elõtörténet :
Play by :
Amber Heard
༄ ༄ ༄ :
User :
Lyn


it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptySzer. 16 Aug. 2023 - 16:17

- Meg. Azt hiszem. - felelem félig-meddig magabiztosan. Villanásnyi vigyorral mérem végig őt, ahogy elmerül a krétázásban. - Persze semmi sem biztos. Ha kikapok, nem jól választottam. Ezt köszönöm - veszem át tőle a kis kék kockát, hogy a látottak alapján kövessem a példáját. Igazából csak utánzom. Monkey see, monkey do. Lekoppantom a krétát a dákók melletti párkányra, aztán követem Skye-t az asztalhoz. Ez így már ismerős.
- A fekete nyolcas lesz az utolsó. Igaz? - kérdem, az egész játék talán leghíresebb elemét megpillantva a golyók közt. Tartozik vajon hozzá valami babona? Fene se tudja. Magamon érzem a kutakodó tekintetét, ahogy előrehajlok, de nem szándékozom jelét adni, hogy észrevettem. Idegen vagyok. Vérfarkas vagyok. Természetes, hogy néz, amikor nem figyelek.

Meglököm a fehér golyót, amely jellegzetes, nehéz csattanással a háromszögbe rendezett többinek ütközik. Amazok szétgurulnak a kárpiton, ide-oda lökdösődve egymás közt. Az egyiket elnyeli a jobb felső lyuk - talán csíkos volt. Önelégülten fordulok Skye felé, részben évődésből.
Őstehetség vagyok. Nem?
- Te jössz.
Remélem.
Aztán, ha megint rám kerül a sor, az asztal lassan ráébreszt, hogy ehhez a játékhoz több kell, mint hogy eltaláljuk egyik golyót a másikkal. Bölcs voltam, hogy nem kezdeményeztem fogadást a profi Skye-jal. És talán akkor is, amikor belementem, hogy eljöjjek vele ide. Mert kölcsönös csendességünk ellenére is mintha egy kissé megfeledkezett volna a parton történtekről. Elnézem, ahogyan összpontosít, a figyelmet egyáltalán nem tolakodónak szánva.
- Sajnálom, hogy keresztül kellett menned azon az egészen odafent - szólítom meg néhány golyóval később, amikor már nem kell a játékot magyaráznia. Láthatja, hogy nem az idegességét akarom újból felszítani: a megjegyzés lehetőséget rejt magában mindössze. Ajánlatot, hogy beszélhet róla, ha szüksége lenne rá. - Volt idő, amikor nekem is jutott hasonló a városban, ahol felnőttem. Jól jött volna, ha úgy tudom állni a sarat, mint te.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
it is a powerful thing to be seen - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyCsüt. 10 Aug. 2023 - 13:53






Befoglaljuk az asztalt, többek közt azért is, mert Charlie sem a szavak embere, akárcsak én. A biliárd viszont oldja a feszültséget (van, akinél generálja, de most nem számít), és a koncentrálás ereje felszabadítóbb lehet. Istenem, mikor lettem én ilyen bölcs szónok? Azt az eget!
- Kényelmes, igen. Rövidebb, hosszabb, meg amelyik fogásra jónak tűnik. - a vállrángatás kezd állandóvá válni, akaratlanul természetesen. Ami nekem magával értetődő, pláne itt ebben a helyzetben, az neki még lehet új, meg egyébként is igyekszem toleránsabb, nyitottabb lenni az emberekkel. "Meg kell szoknod, hogy nem minden fekete és fehér." Szuper tanács, odáig vagyok érte, A francokat! Teljesen bezizzent, hogy fogalmam sincs, mi vesz körbe, mert amennyit eddig tudtam róla, az nagyjából a tíz százaléka. Miért nem maradhattam egyszerűen őrült, mint korábban annyi évig?
Fuh, oda kell figyelnem, elég az agyalgatásból.
- Megtaláltad? - érdeklődöm mosolyogva, immár kezemben a sajátommal. Sacc középmezőnybe tenném, szeretek vele játszani. A kréta azonban nincs a helyén, az asztal szélén sem találom, körbe kell járnom, mire kiszúrom, hogy valamelyik hülye letette a zöld posztóra. Elveszem, gyakorlott mozdulatokkal a dákó hegyén mozgatom, mielőtt átnyújtanám Charlie-nak. - Hasznos. Mikor ez - bökök az előbb használt pontra a boton - találkozik a golyóval, szépen csúszik, könnyebb pontosabban célozni. Tömören. - Fura magyarázni valakinek a játék alapjait, legtöbb esetben gyakorlottakkal játszom, akik inkább nekem adnak tippeket, mint fordítva. Egyszerre tetszik és zavar, bár utóbbit jobban érzékelem, de remélem, ő ebből semmit. Szerintem hamar bele fog rázódni, nem olyannak tűnik, aki elbénázná a dolgot.
- Kezdj te - arrébb sétálok az asztal mentén. - Keress egy pontot, célozd be és lökj. Ne foglalkozz semmivel, csak kezdd el, a többi utána jön. Amelyik színű golyó lemegy, az a tiéd. - az utolsó mondatot néhány másodperccel később teszem hozzá.
Figyelem, mit csinál. Először az arcán felejtem a pillantásom, majd erre ráeszmélve inkább a folyamatot nézem, végül a golyókat, amik elkezdenek új helyet keresni maguknak a pályán.

words ❖ youtube ❖ note: xx


Skye V. Stokes
Koven nélküli boszorkány
Skye V. Stokes
Elõtörténet :
Play by :
Amber Heard
༄ ༄ ༄ :
User :
Lyn


it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyHétf. 7 Aug. 2023 - 8:43

Vele iszom. Ennyi jó modor szorult belém.
- Nagyon szép. Ha szereted a telet.
Udvariasan hárít, ami széles vigyorra késztet: amennyire büszke vagyok az államra, ahonnét származom, annyira nem hiányoznak az ott megszokottak. Ha már Colorado, a hegy átellenes lábánál fekvő Boulder sokkal jobban tetszett, mint a saját ritka levegőjű, csaknem örökké behavazott magaslati bányászvárosunk - és mindkettőnél jobban szerettem a kansasbeli Wichitát, ahová tizennégy évesen érkeztem meg és maradtam is, egész felnőttéletemben.
Tudom-tudom, kedves Delaware. Árulás. De ha New England iránt még nem lágyultam meg egészen? Hideg, mint a Sziklás-hegység és szeles, mint Air City, éppen csak mindkettőnél vizesebb. Nem lepne meg, ha egy napon úszóhártyás lábbal ébrednék. Persze, tény mi tény: az atmoszféra manapság talán itt áll hozzám a legközelebb.
Csak hangosan beismerni ne kelljen.

A társalgás nem húzódik el hosszan, Skye inkább a tettek embere és ez cseppet sem zavar: valahogy, amióta felvetette, fölizzott bennem a késztetés, hogy a zöldkárpitos asztalhoz lépjek. Talpra ugrik, én pedig követem a példáját. A poharamtól két utolsó korttyal elbúcsúzom; csak üresen koppantom le az egyik könyöklőre a biliárddákók mellett. Túlságosan sokat láttam és hallottam az éjszakai városról utcagyerek koromban ahhoz, hogy akár egy pillanatra hátat fordítsak egy italnak, még ha egy ilyen kisvárosban röhejes hozzáállás is ez.
- Kényelmes, hm?
Ezek szerint többféle van. Nem vagyok az ilyen viccek embere (legalábbis igyekszem), így ezúttal is kihagyom a kínálkozó magas labdát. Egy pillanatig figyelem, ahogy Skye rutinosan elkezdi felállítani a játékot a kezdéshez - messziről látszik, hogy bekötött szemmel is képes lenne rá -, aztán találomra választok egyet a falnál sorakozó dákók közül. Jó nehéz. Kíváncsi vagyok, ez való-e nekem: a sílécekhez hasonlóan ez is olyasvalaminek tűnik, ami okkal létezik ennyi változatban. Sebaj. Alig hiszem, hogy egy ilyen játszmánál lényeges lenne. Még a fogást próbálgatom, amikor a lány veterán profizmussal kipattintja a magáét a tartóból. Derűs pillantást vetek rá: azt hiszem, nemsokára megláthatom, miért szeret játszani.
- Szóval? - kérdem tőle, amint végzett és az asztal felé fordul. - Mit mondasz, hogyan tovább?
Ha azt mondja, innentől játszunk - akkor játszunk.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
it is a powerful thing to be seen - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyVas. 6 Aug. 2023 - 9:31






- Bizony - megemelem kissé a poharam egy amolyan "erre igyunk" mozdulatnak szánva és belekortyolok. Jól esik a hideg kóla a torkomnak, abszolút nem érzékelem, hogy másra is szükségem lenne mondjuk mellé.
Unalmas vagy sem, annak lát-e, nem tudom, mindenesetre hinni szeretnék abban, igazat mond, de nem firtatom, hagyom ennyiben a dolgot. Értelmetlen témának tűnik, amin rágódhatok majd később is, most szeretnék koncentrálni a társaságomra. Charlie egyszerű embernek tűnik, meglepő, hogy ilyen emberbe is képes vagyok botlani, de ez a meglepő változatosság felkelti a kíváncsiságom iránta, ezért is kértem, maradjon velem egy kicsit. Alapjába véve ez nem jellemző rám, most kivételt tettem és egyelőre jónak bizonyult.
- Biztosan nagyon szép hely lehet - ciki, hogy annyira nem vagyok képben a világból, de különösebben sosem érdekelt. A part, a vízzel, meg az erdő, ez teljesen elég volt, ha mennék is bárhova, az nem a neve vagy a természethez köthető dolgok miatt lenne. Azért most megpróbálok érdeklődőbb lenni, a hangsúly amúgysem a "hol"-on van, hanem az életének egy részletén, amit megoszt velem. Ki gondolta volna, hogy ma még új ismerőst szerzek?
- Vannak kevésbé vészes részei a partnak, tudsz hol gyakorolni. Aztán egyszer majd megnézed a barlangot is, később. - megrántom a vállam reflexből,  az arcomon lévő mosoly azért mégsem közömbösségről árulkodott. Tulajdonképpen, ha úgy alakulna, nem zárkóznék el attól, hogy mutassak neki néhány helyet, ami távolabb esik a turisták, meg a többiek sekélyebb részétől, de nem is hagyná ott feltétlenül a fogát az első percben. Ez a gondolat átszalad az agyamon, elraktározom a "Ha" részlegben, mielőtt ismét körbe pillantok a helyiségben valami téma után kutatva.
- Gyere, mi jövünk - hirtelen döntés, az asztal még szinte fel sem szabadult, amikor a székről két lábra ugorva eldöntöm, a csevegést feldobjuk valamivel. Fejemmel a biliárdasztal felé bökök, és ha ő is feláll, lopok még egy kortyot az üdítőmből, és már megyek is, hogy mindenki értse a pubban, lestoppoltuk egy időre. Rutinosan kezdem el rakosgatni a helyére a golyókat, a színeseket az egyik oldalra, a fehéret a másikra. Látszik a kopás a vonal közepén, egyszerűen oda illesztem. - Válassz dákót addig, amelyik neked kényelmes. - kicsit utasítás, kicsit kérés, amit én is követek, kiválasztom, amelyik nekem jó és a krétáért nyúlok.

words ❖ youtube ❖ note: xx


Skye V. Stokes
Koven nélküli boszorkány
Skye V. Stokes
Elõtörténet :
Play by :
Amber Heard
༄ ༄ ༄ :
User :
Lyn


it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyHétf. 3 Júl. 2023 - 13:59

Nem gondoltam bele soha jobban. Ő viszont igen. Elgondolkodom egy cseppet.
- Igazad lehet - ismerem be. Miért is ne? Nem első alkalommal történne meg, hogy valaki jobban átlát rajtam, mint én saját magamon. Skye alighanem jó néhányszor kapott kóstolót már az emberi természet árnyoldalából. Elvigyorodom. Elég nagyképűen, igaz, elsősorban csak ugratásból. - Elég fiatal vagyok. Még meglephetem magamat.

Megint magába zárkózik. Nem tudom megállni, hogy felfelé rezdülni ne hagyjam a szemöldökömet. Mintha szégyenletesnek tartaná, hogy nem tud mindennel egyetérteni; mintha az egyetlen út a jó társasághoz az lenne, hogy helyeseljünk egymásnak. Sekély ráncokat érzek az orrnyergemre gyűrődni, de nem csak oda. A szemem sarkában is megjelennek.
- Ugyan már - szusszanok. A finom dorgálásnak, amit a gesztus általában hordoz, itt és most nyoma sincsen. - Ettől még nem leszel unalmas.
Mélyebben nem szándékszom belemenni, de nem is szorul magyarázatra. Úgy látom, Skye a mindennapokban túl sok késéles véleménnyel van körülvéve. Eddig nem tűnik rosszfajta alaknak. Inkább csak olyan, mint aki egy kissé elkallódott. Az ilyesmi nem feszélyez. Elég ideig vett körül hozzá, hogy a szemem se rebbenjen. Hanem a vigyorgó unszolására már nevetnem kell. Közben a fejemet csóválom.
- Megmondhatom neked. Sehányszor sem - ellenkezem a pohár felett rátekintve, bár én is tudom, hogy a köztünk lévő nevetős jókedv hiteltelenné tesz. Egy pillanatra felhúzom az orromat, noha belül azért jól szórakozom. - Ha éppen tudni akarod, én nem holmi dokkok szomszédjában, hanem odafent a Sziklás-hegységben születtem, majdnem tízezer lábnyira a tengerszint felett. Nem olyan rég tanultam meg úszni. Fogalmam sincs, bemerészkednék-e ebbe az öbölbe csak úgy.
Végigsimítok az állkapcsomon, ahogy akkor szoktam, ha elakadok a társalgásban. Elmosolyodom aztán. Halványan csak, nehogy azt higgye, gúnyt űzök belőle.
- Tarthatsz unalmasnak. Bár most már kezdem érezni a kíváncsiságot, hogy egyszer megnézzem. Majd. Később.
Lehetőleg akkor, amikor valamiért előreláthatóan három-négy dagály elmarad egyhuzamban.



There is always the return.
And the wound will take you there.
Charles Talent Manx
A rose harbori falka tagja
Charles Talent Manx
Elõtörténet :
Titulus :
rose harbor temetkezési vállalat sofőrje
Zenedoboz :
Karakter idézet :
‘no creature can learn that which his heart has no shape to hold.’
Play by :
Zachary Quinto
༄ ༄ ༄ :
it is a powerful thing to be seen - Page 2 UjObPmH
User :
hellebore

it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 EmptyVas. 2 Júl. 2023 - 18:24






- Nagyjából ennyi - megrántom a vállam. Biztosan el lehet magyarázni bonyolultabban is, de szerintem tényleg ennyire egyszerű. Elnézve a jelenleg is játszókat az asztalnál, ők sem bonyolítják túl, és mellé még jól is érzik magukat, ahogy szívják egymás vérét. Látszólag nem veszik komolyan, tényleg csak a lazítás kedvéért csinálják, még az a pár adok-kapok is egyértelműen haverságról árulkodott. Elidőzött rajtuk, pontosabban a játékon a tekintetem.
- Az, hogy lehet? Ez szerintem belénk van kódolva,... vagy valahogy így szokták mondani. Nem pont ilyen helyzetben, de mindig versenyzünk. A munkában, a boltban, a... tök mindegy. Néha észre se vesszük. Úgyhogy olyan nincs, hogy belőled hiányzik, maximum nem veszed észre, mikor használod. - megrántom a vállam. - És a tudatos verziója az valami ilyesmi. - most csak az asztal felöli vállam mozdítom meg.
- Ennyire nem merültem bele a dolgokba, csak a kisebb, kevésbé elvetemült helyekre gondoltam - Oké, ahol mi járunk is vannak csúszós sziklák, kanyargós, könnyen elveszős barlangrendszerek, de többségében nem a felfedezés hajtja a csapatot. - Szörnyen hangzik, nem mennék a közelébe. Na, belőlem meg ez hiányzik, az adrenalint nem így turbózom fel, ezek engem inkább rossz, mint jó érzéssel öntenek el. Ezért most tarthatsz unalmasnak. A második dologra mondom, hogy nem szeretem. - lehajtom a fejem, zavarom talán kiül az arcomra, kicsit szégyellem magam emiatt, mintha tényleg valami alap dolgokat mondana, én meg dobálom vissza mindet. Ő nagyon érdekes, ha ennyi mindent ismer, meg ahol dolgozik... Hogyan képes ezt kibírni? - Ó, várj, te most behúztál a csőbe, igaz? - végre rá nézek és meglátom a csillanást a szemében, már ha a mosoly nem beszélne magáért. - Ez nem volt szép!  - hiába próbálok komolynak tűnni, már én is mosolygok. - Szóval, hányszor is úsztál be abba a baralangba? Most már őszintén kíváncsivá tesz Mr! - megforgatom a kólás üveget az alátéten, mielőtt innék belőle, önkéntelen plusz mozdulat.  

words ❖ youtube ❖ note: xx


Skye V. Stokes
Koven nélküli boszorkány
Skye V. Stokes
Elõtörténet :
Play by :
Amber Heard
༄ ༄ ༄ :
User :
Lyn


it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
Témanyitásit is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

it is a powerful thing to be seen - Page 2 Empty
 

it is a powerful thing to be seen

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next