Rose Harbor
Why do all the monsters come out at night?
A kikötõben várakozók:
Megérkeztél

༄ a kikötõbe
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
༄ társalogjunk
Aktív lakosság
༄ mennyien vagyunk?
Jelenleg 129 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 129 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (136 fő) Szomb. 21 Szept. 2024 - 19:20-kor volt itt.
Legfrissebb
༄ hozzászólások


it will not be easy

Darkness awaits EmptyElodie Rhodes
Tegnap 10:37-kor


Put me up & put me down.

Darkness awaits EmptyLuna Wheatfield
Vas. 15 Szept. 2024 - 18:36


Legacies FRPG

Darkness awaits EmptyAdmin
Vas. 15 Szept. 2024 - 16:41


nothing is what it seems

Darkness awaits EmptyLevana Moon
Szomb. 7 Szept. 2024 - 15:57


Rookie mistake

Darkness awaits EmptyHeath Snyder
Szer. 4 Szept. 2024 - 9:13


when we first meet

Darkness awaits EmptyZoey Woods
Szer. 4 Szept. 2024 - 8:25


Uborkaszezon uborka nélkül

Darkness awaits EmptyClara McLeod
Vas. 1 Szept. 2024 - 19:09


Oh, the view!

Darkness awaits EmptyBethany Montgomary
Vas. 1 Szept. 2024 - 9:24

Megosztás
 
Darkness awaits
Minden mágia megköveteli a maga árát.
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásDarkness awaits EmptyPént. 1 Dec. 2023 - 13:18

Véget ért a játék
Archíválásra került


admin.
Admin
A staff
Admin
Elõtörténet :
Darkness awaits Dad5623e64ffe52e1fd958cd231591bec5d62aeb
az élet írja
Titulus :
Könyörtelen diktátor
Kapcsolatban :
Zenedoboz :

Karakter idézet :
Télen a természet visszavonul, megpihen, és erőt gyűjt egy új kezdethez. Ezt mi is megtehetjük, kis barátom.
Play by :
Arcátlanul arcnélküli
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits B33f683b8dda320cc683c9db3762a601aa3d7083
User :
staff

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptyCsüt. 30 Nov. 2023 - 18:17


Lendar & Shimza
A seven nation army couldn't hold me back
Words:891 Music:I'm gonna fight 'em off
Ha az ember lánya a természet lágy ölére születik, ott is kell meghalnia. Bűnnek érzem, hogy a mesterségesen lefektetett utakon sétálgatok, hogy betonfalak közé szorítom be a lelkemet, hogy a hideg éjszakák elől egy fémdarabbal felfűtött lyukba menekülök. Ellentmond mindennek, ami bennem dobog, amire vágyom, aki vagyok. Hívogat a napfény, a friss levegő, az énekesmadarak csengő dala. Shalayére tekintve elönti a szívemet a hiány a hátasok iránt, a vágta iránt, mikor a szélsebes szellő belekap a fürtjeimbe, ahogy a hűséges lovam nyakába kapaszkodva ugrándozok a ritmusára. Baktalo sietősen repül utánunk, kergetjük a szabadságot, óriási távokat megtéve a kertek alatti kis patakok mentén. Az ujjaim alatt elterülő fűről eszembe jut, mikor a Napot megelőzve már ébren voltam, meztelen talpamat a hajnali harmat csiklandozta, a fák tövében pedig kucsmagombát kerestem. Idegenül bizsereg a bőröm, mikor betöltöm a mosógépet, vagy mikor fellépek egy buszra, hogy Wilmingtonba utazva ételt vegyek a húgomnak. Reggelente a bennem zengő összezavarodott érzelmeket próbálom lecsitítani, a fáradt, elhervadt húgomra pillantok, aztán a karjában nyöszörgő, kerek, kipirosodott babájára, ezzel megerősítve magam, hogy jól döntöttem. Nem hagyhattam magára, a végtelen természet közepén, ahol nem tudná megvédeni a gyermekét. Még egy rendes vagonja se volt, egy izmos paripája, bármi, amivel életben maradhatott volna. Kérdés nélkül vettem hát őt magamhoz.
Ezt azért nem kötöm Lendar orrára. Nem kell tudnia, hogy kivel élek meg miért, szinte semmit sem tudunk egymásról - a legfontosabb dolgokat már megismertük a másikról, szavak nélkül üzenjük meg egymásnak. Mindegy, hogy most már mások iránt is felelősségem van, ugyanannyira jó diák leszek, figyelmes, fegyelmezett. Ahogyan eddig is, most is mindent beleadok abba, hogy megtanulhassam használni az erőmet. Sinat alatt is rengeteget güriztem, mire egyáltalán előbukkant az igazi erőm. Mások már rég feladták volna, de a lelkem mélyén tudtam, hogy nekem el kell jutnom valahová – és a türelmem jutalmaként meghívást kaptam az Álmok Földjére. Most meg már akaratlanul is megátkozok olyanokat, akikre sokat gondolok. Az erőm meg az elhatározásom semmit nem változik, függetlenül attól, hogy városban élek-e, vagy nem. Egyedül a lelkemet nyomorgatja meg a téglalakás és a közműszámla. Tréfálok vele, mert mást nem tehetek. Lendar is elmosolyodik, és a szívemre béke ül egy kis időre. Teljes vagyok itt, a tábortűz mellett, a friss levegőben keveredő lószagot beszívva, a napfény melege alatt. Otthon érzem magam, és már most megszakad a szívem, hogy tudom, máshova kell mennem majd lehajtanom a fejemet este.
Lendar arcáról lassan leolvad a mosoly. Még mindig nem tudom, miért kellett idejönnie, hiába én irányítottam őt ide. Fél szemmel őt tanulmányozom: gondterhes az arca, talán félig megint a csak számára nyitott világban időzik. Nem szólok, mert felesleges, a legfontosabb szavak némán hangzanak el köztünk. Amennyire csak lehet, meg fogok tenni mindent, hogy ne bánja meg a döntését. Jó tanítványa leszek, ezt ígérhetem. Nem tudhatom, mit suttognak a szellemek Lendar fülébe, de a múltnak is bebizonyítom, hogy érdemes vagyok a hatalomra.
Megforgatom az érmét ujjaim között, a fém lassan átveszi a testem melegét, ahogyan egy másik életből a felszínre tör a mozdulatsor. Gyerekként sokat játszottunk a csillogó, csengő érmékkel, dollárokkal, más nemzetek pénzével, de jó ideje már csak az ecset nyele forog a tenyeremben. Arcomon egy halvány mosoly játszik, a lelkembe biztonság költözik. Úgy érzem, jó úton haladok.
Eldőlt, bólintok neki, a szívem megtelik hálával, ami szét akar szakítani belülről. Tágra nyílt szemekkel figyelem Lendart, látom, hogy nem önfeledt, azonban bölcsen hallgatok. Szinte kivehető a rá nehezedő szikla, amit a taníttatásom és a saját élete kristályosított ki, de ez sem tudja elrontani a jó kedvemet. Kifújom a bent tartott levegőt, a friss tavaszi oxigénnel helyettesítem azt. Kinyújtott tenyerembe nyálával síkosított keze siklik bele, arcát figyelem, miközben megpecsételjük az alkunkat. Tényleg, igazán hivatalos és igaz lett az egyezségünk. Tudom, hogy mindent neki ígértem, az utolsó lélegzetvételemet is ezen a világon, de őszintén nem vágyom másra, csak a tudására. Nem tudom mit keresek én ezen a Földön, ha nem ezt, és nem tudnék elképzelni semmit, ami eltántoríthatna ettől. Sejtem, hogy rögös lesz az út, Lendar tekintete elárulta, hogy ő sem érzi magát teljesen nyugodtan, de feltettem erre mindent. A Sors nem véletlenül kalauzolt el hozzá az álmaimban. Hagyom, hogy közelebb vonjon magához, szavaitól pedig az izgatottság, mint egy villám fut végig az idegszálaimon. Egy tábornyi boszorkány, aki talán kész volna befogadni maguk közé… Hatalmasat nyelek, hogy elrejtsem gyermeki lelkesedésemet. Csak mélyen a szemébe meredve bólintok, gyorsan és hevesen. Lopva oldalra pillantok, Baktalo a fűben áll, minket bámul. Még nem tudom, hogy hol vagy miként fogom megtanulni irányítani az álmaimat. Ezért is fordultam hozzá, de már látom, hogy ez az út magánnyal van kikövezve, ahová nem kísérhet el Lendar. Nyelek egyet, újra a familiárisomat keresem meg, aki még mindig ugyanott ácsorog, várva, hogy induljunk. Baktalo is érti, hogy elértük, amiért idejöttünk.
Nagy nehezen felállok, a szellő táncoltatja az arcomba hulló fürtömet. A fülem mögé tűröm, és mielőtt visszafordulnék az ideáig vezető kis ösvény felé, megsimítom Shalaye sörényét. Lendar megszólal, egy széles mosolyt csalva a naptól barnult arcomra. – Igyekszem, cigány. – köszönök el tőle a kívülállók által ránk használt nevünkkel, és elindulok hazafelé. Néhány lépés után visszapillantok rá, az ételeket pakolja el, megcsillan bőrén a napfény, a lelkemben pedig a féltékenység maró sava bugyog fel a látványtól. Legszívesebben itt maradnék a fák alkotta otthonában, a szabad ég alatt, de megértettem, hogy most mennem kell. Nemsokára úgyis találkozunk, akkor, amikor eljön ennek az ideje. Addig pedig igyekszem nem városi lánnyá válni a sok egyszerű városi ember között.




Not a flightless bird anymore



Shimza Hearn
Koven nélküli boszorkány
Shimza Hearn
Elõtörténet :
Darkness awaits Smiling-noemi
Chapter One - You are powerful
~
Board
Play by :
Gratiela Brancusi
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits 9a57e1d0f0ca3174aa9ff7c9a7779663e9921c5b
Darkness awaits Giphy
User :
Fanni
Team

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptyKedd 28 Nov. 2023 - 19:51

a halál törvény
Még a nap sem tudott olyan ragyogóan sütni mint Shimza mosolya és hagytam a mágneses erő húzásának, hogy arcizmaim megfeszüljenek barnult bőröm alatt és viszonozzam a mimikát. Halkan elnevettem magam és csak mi ketten érthettük a csattanót. Városi lány - más szájából szitokszó lett volna, Shimzáéból inkább tréfának hangzott. Nem gondolta komolyan - nem gondolhatta - és így én sem tettem. Láttam magam előtt amint majd egyre gyakrabban köt ki a táborban a tűz körül, vagy ujjai épp Shalaye sörényében vesznek majd el. Úgy kódorog a vardo környékén mint épp a házhoz szegődő macska és én étellel kínálom. Nem kellett engedélyt kérnie, szavak nélkül értettem meg, hogy ez nem is történhet másként.

De mi lesz Norával? Mi lesz Madisonnal?
Mosolyom szélessége ernyedt és sóhajtva a szaladó felhők felé emeltem tekintetemet. A könnyen járt úton egyszeriben megsokasodtak a felém hajló tüskés ágak, a kátyúk és csak idő kérdése volt, hogy felbukkanjon az első útonálló aki majd az életemet követeli. Nem fűlt a fogam a viszontagságokhoz, nem, mikor aktív erőm csupán néhány hónapja volt újból a birtokomban. A pihenőidő energiáit a Ley tanulmányozása vette el és nem voltak vésztartalékaim sem figyelme megosztásában, sem varázserőm feltöltéséhez. Veszélyes játék, kígyóztak elő a gondolatra a fekete füsthöz hasonlító erőnyalábok és hagytam, hogy az egyik csáp körbefogja alkaromat, majd pihenő kígyó módjára ráfeküdjön megfordított tenyeremben. Veszélyesebb volt azonban átverni a Sorsot. Még a halál köpenye alá bújva is.

A kalapálás kitisztította elmémet. Amit már tudtam, azt néhány ütéssel el is fogadtam, ahogy a szögek felkerülésével saját magam lelki utazását készítettem elő. Ha Shalaye itt marad, én átkelek a Ley birodalmába és felelőssé válok Shimzáért. Ha Shalaye patája alá veszi az utat, nekem nem adatott meg a lehetőség határaim feszegetésére. Így vagy úgy, de a familiáris vagy én most elmozdulunk arról a helyről ahol időztünk.

- Az érmével üzenhetsz, csak forgasd meg a kezedben - mutattam be az ujjak játékát. Nem kellett megkérdeznem, hogy ismeri-e az olcsó szemfényvesztés trükkjét. Mindünk kisujjában ott volt. A megnyitott csatorna két irányban közvetített üzeneteket. A párja saját zsebemben nyugodott, s összeköttetésben állt fivéreim és nővéreim érméivel is. Összeszűkült szemmel vártam Shimza esküjét és szavaira biccentettem. Ujjai az aranyat simították.

- Eldőlt hát - szóltam csendesen és a világ súlya egyszeriben vállaimat nyomta. Valami végigszaladt a karomon és megérintette nyakszirtemet, de nem az épp elülő tavaszi szellő. Hűvösebb, halottabb volt annál.

Rámeredtem a nő kinyújtott kezére. Szinte meghökkenés változtatott sóbálvánnyá, de megértettem és bólintottam. Beleköptem a magam tenyerébe és ha nem húzódott el, finom ölelésbe vontam ismerős redőkkel bíró kezét. Túl hosszú ideig nem engedtem el ahhoz, hogy a kézfogás valóban csak kézfogás legyen. Az érintést kihasználva kissé közelebb húztam magamhoz.

- Amikor már megtanultad, hogy hogyan szabályozd az álmaidat, elviszlek a Swan táborba - közöltem mélyen elmerülve pillantásában - Volt amit nekem is mástól kellett megtanulnom - engedtem el ujjait. A Shimza tekintetéből sütő elszántság és szomorkás komolyság tudatta velem, a nő megértette az életre és halálra köttetett egyezség súlyát. Megértette, hogy mostantól ő, az élete és a halála az enyém és hogy ugyanígy bír az enyémekkel is. Visszaadni pedig nem lesz olyan egyszerű amennyire megkaparintani volt az. A cigányok esküje vadabb és ősibb a mágikus eskünél. A varázslat szövevényes, ám mindig tisztességes. A miénk nem volt az. Shimza tudta nélkül bólintott rá Nora Lackwoodra, a Ley erejére és az utánunk leselkedő árnyakra.

- Ne válj túlságosan városi lánnyá míg újra nem találkozunk -
szóltam félmosollyal, majd nekiálltam összeszedni az ételek maradékát.
nem büntetés

   


Somewhere between

life and death.

Lendar Swan
A Swan koven tagja
Lendar Swan
Elõtörténet :
Titulus :
kovács, bádogos, famíves
Karakter idézet :

"Maybe it’s in us. It’s in our Gypsy blood. We live somewhere between life and death, waiting to move on. And in the end, we accept it. We shake hands with the devils and we walk past them."
Play by :
Yon González
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits C83517cbcdf9313c2367b4f9c96de1cc4921c17f

Darkness awaits 243ff4f0d9c13382c03c82179bf84d9ad3ee619f00dfc3c84de0ec24098abe83._RI_


User :

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptyVas. 19 Nov. 2023 - 20:48


Lendar & Shimza
A seven nation army couldn't hold me back
Words:1190 Music:I'm gonna fight 'em off
Azt már megtanultam, hogy én nem vagyok ember. Nem abban a formában, ahogy azt mások elvárnák tőlem. Rám néznek és egy törékeny nőt látnak, egy széles csípőt, ami még nem hozott gyermeket a világra, egy sötétbőrű romát, aki elhagyta a népét és a fehéremberek alkotta falak közé zárta lelkét önkéntesen. Azt várják mikor lopok el valamit, hogyan verem át őket, miképpen okozok bajt nekik, és még azt sem tudják, hogyha időt töltenek velem egyszerre ismerem meg a jelenüket és a jövőjüket is. Az a legkisebb bűnöm, hogy roma vagyok – romák közt is kívülállónak számítok. Boszorkány vagyok; Valaki, aki lefesti a sorsukat, aki előre tudni fogja, merre sodorja őket az élet, és még csak a lelkét se adja el érte – egyszerűen csak beszippantja egy másik világ, ahol élénken, színdarab formájában játszódik le előtte egy élet.
A Sorssal játszom, úgy húzkodom a szálakat, ahogy kívánom. Ha okosan tervezek és mesélek. Ismerem a földutakat, az erdők trükkjeit, tudom mivel lehet gyógyítani, s mivel ölni. A boszorkányoknak túlságosan vad vagyok, az embereknek túlságosan veszélyes. Nem lelem az otthonomat, igaz, egy ideje már nem is keresem. Nekem sosem lesz otthonom, csak a csillagos éj a tetőm, ami alatt boldogan hajthatom álomra a fejemet. Nincs egy földdarab, amihez ragaszkodnék, ami a tulajdonom volna. Nekem célom van, azért pedig bármit meg fogok tenni.
Lendar a kulcsa ennek. Mikor először beszélgettünk, nem gondoltam volna, hogy valaha ilyen fontos szerepet fog betölteni az életemben. Mellette otthon éreztem magam. Valaki, aki nem csak, hogy roma, de még a mágia is a szívében lakozik, valaki, aki nem csak azt látja bennem, miképp üldözhetne el. Lendar ismeri a múltamat, a szellemeimet, én pedig ismerem a jövőjét. Láttam őt ezerszer az álmaimban, a vásznamról számtalanszor pillantott rám vissza. Ez nem az a fajta érzés, amit szerelemnek magyarázott a nővérem régen, inkább olyasmi kapcsolat, mint ami két vadállat között alakul ki, mikor a tomboló viharban ugyanabban az odúban találnak menedékre. Vagy mint, ami a fatörzset és a reá derekat rágó hódot köti össze. Egy a sorsunk. Közös az örök otthontalanság átka, és közös a mindent látó erő áldása. Ez a kötelék messze több, mint egy futó románc – a mágiánk szinte összeköt minket. Legalábbis ezt remélem a szívem legmélyén. Nem lehetnek titkaink, hogy is lehetnének, hisz egymásba látunk! Nem ebben a valóságban, hanem mindkettőnk saját világán keresztül. Ez a mély igazság, ami elől nem bújhatunk el, teszi azzá a kettőnk kapcsolatát, amit nem élhetnék meg mással: őszintévé és eltagadhatatlanná.
Ettől függetlenül tudtam, hogy ez nem elég semmire. Ha valaki, hát én megértettem, hogy minket nem lehet pórázra kötni, minden egyes kapcsolatunk kényes egyensúlyban tud csak megmaradni. Sosem voltam senkié, és most már az én döntésem az, hol meddig maradok, kit meddig szolgálok. Nehezen tanultam meg ezt a leckét, még nehezebben vettem kezembe az irányítást. Lendar sem arról híres, hogy marad, hogy ígér. Legalábbis én nem úgy ismerem. Amit kérek, az óriási dolog. Amit eddig megtettem érte, amikről eddig lemondtam, az is óriásinak számít. Lemondtam a szabadságomról, annyira akarom ezt az erőt.
Látom rajta is, hogy nem hisz a fülének, csendes értetlenséggel néz rám, próbálja megfejteni, mi lett belőlem. A cellámat téglából rakták, és szenvedek minden percben, mikor a város zajos utcáit járva kell túlélnem. Szívesebben futnék el a pumák elől, mint az autók forgalmában igazodjak el, csak hogy a munkahelyemre jussak. Nincs alattam ló, nincs felettem lombok alkotta korona, nincs mellettem Baktalo és a vadvilág ezer kis apró lénye.
Hogy dolgozom-e? Bólintok. Beugrik a kocsma fanyar szaga, az áporodott levegő nehéz súlya a tüdőmben, az alkoholista halászok rózsás arca és olajos ujjainak érintése. - Városi lány lettem. – mosolygok, az ajkaim széles vigyorban végződnek. Meghallom a saját nevetésemet, annyira idegenül cseng, mégis őszintébb, mint bármi más, amit az elmúlt hetekben mutattam a városiaknak. Nagyon régóta nem nevettem már. Itt, ahogy a szellő kellemesen ringat, a tenyerem alatt dagad az élettel teli aljnövényzet, Baktalo szabadon reppen a környező ágakon, minden annyira tiszta és igaz.
Lendar visszatér közénk, tudom, hogy nem egyszerű újra a világi testben létezni. Meleg szemei kedvesen ölelnek körbe, megmosolyogtat, amit mond. Tisztelem a határozottságát, azt a biztos jelenlétet, ami árad belőle. Nem könnyű megmaradni embernek egy olyan életben, amiben elrángatják a szellemek a lelket olykor-olykor. Az erős jellem képes csak visszatalálni a hús és vér alkotta hüvelybe.
Lendar feláll, visszatér a patkoláshoz. Hátradőlve figyelem a mozdulatait, a szívem sajog a lovaim hiányától. Az életem nagy részét lóháton töltöttem. Shalaye-t csodálom, elképesztően szépséges állat, és bár a mágia segítséget nyújt neki, talán ő a világ leggyönyörűbb lova. Szőre fényes, serénye dús, nagy, izmos állat. A lókupec keze alatt rengeteg csodálatos ló fordult meg, az ő göndör lovai kiemelkedően jók voltak, de semmi ehhez fogható. Hatalmas patáira tökéletesen illik a patkó, amit Lendar felhelyez, a mozdulatait nézem, ahogy gyakorlottan lehajlítja a szegeket, majd visszaengedi a lábat a földre. Felém sétál, nem szól egy szót se, egyikünk sem olyan beszédes, ezt is szeretem a társaságában, majd leguggol elém, a szemébe nézek. Ujjait előttem táncoltatja, ismerem ezt a koreográfiát, gyerekként megtanultuk már a lépéseket, és várom, hogy előkerüljön valami. Az ölembe pottyan, összehúzott szemmel tekintek le az aprócska valamire, amin furcsán csillan meg a nap játékos fénye. Az érme kopott, de mint a sokat érintett szobor, a használat polírozta azt, a felszínén futó szimbólumok domborulata szinte lapos. Végigsimítom, visszanézek a férfire, várom a magyarázatot. Chovexi, a szó kellemesen visszhangzik a fejemben, kevesen beszélik ezt a nyelvet az emberek közül. Az otthon hangjai. Pedig mennyi, de mennyi chovexi lakik errefele! Mégsem beszélik azt a nyelvet, amit én. A ne kelts feltűnést felszólítás is furán visszhangzik a mellkasomban, hiszen süt rólam, hogy nem ide való vagyok, mindenki számára feltűnő a láncra vert lelkem szenvedése. Nem szólok semmit, bölcsebb vagyok annál, csak értően bólintok. Nem fogom keresni, nem fogok kutakodni utána, az álmaim úgyis elvezetnek hozzá majd, ha szükséges. És most már itt van az érmécske is, rázárom az ujjaimat az apró fémre. Megkeményedett tekintete belefúrja magát a lelkembe, nyelek egy nagyot, ahogy a bennem rejlő mélységekben pásztáz engem.
Nincs értelme szabadkoznom, hogy nem tervezem meglopni őt. Én sem ígérek olyat, amit ne tudnék megtartani. S bár nem tudom mit kér cserébe, szinte akármit megadnék a tudásáért. Tudom, mit kell mondanom, így hát állva a pillantását felelek neki. – Az életem és a halálom is a tied, mert a szavam igaz. Nem elárulni jöttelek téged. Keresni sem foglak, ha csak nem muszáj – az álmaimban úgyis megtalállak, ha kell. – Nem tagadom azt, hogy elérem őt, ha kell, a lapjaim nyíltak. Úgy tartom szemmel, hogy ebben a valóságban nem látjuk egymást, és így mindketten biztonságban tudhatjuk magunkat. Szabadon. Majd szólít, ha dolga lesz velem, tudom, hogy nem felejt el. Nem hagyom, hogy ez megtörténjen, távolról is emlékeztetem, ha erre kerülne a sor.
Azonban tudom, hogy nem lesz erre szükség.
– Várni fogom a hívásod. – Felegyenesedem, Baktalo mellém száll, ő is a férfit vizsgálja. Tekintetemmel üzenem neki, hogy komolyan veszem az egyezségünket, kész vagyok betartani minden szabályt, amit számomra szab. Tudnia kell, hogy nekem ez igazán fontos.
Kinyújtom a jobb kezemet, kézfogást kezdeményezve. A városban tanultam ezt, hogy mindenre kezet kell rázni, hogy hivatalos legyen. Az életem során szinte sosem jött ez a mozdulat fel, de most úgy illik, hogy megpecsételjük ezt a szentséget. Várom, elfogadja-e.




Not a flightless bird anymore



Shimza Hearn
Koven nélküli boszorkány
Shimza Hearn
Elõtörténet :
Darkness awaits Smiling-noemi
Chapter One - You are powerful
~
Board
Play by :
Gratiela Brancusi
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits 9a57e1d0f0ca3174aa9ff7c9a7779663e9921c5b
Darkness awaits Giphy
User :
Fanni
Team

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptyCsüt. 9 Nov. 2023 - 19:16

a halál törvény
Shimzával más volt. Lebomlott arcomról az álarc amelyet a külvilág felé mutattam és lassan a felszínre kúszott mindaz a vadság, nyers modor és szabad szellem amit szabályozni és formára igazítani szükségeltetett saját túlélésünk érdekében. Hamar megtanultam, hogy ő mindig így él, míg én árnyékokkal rejtem el igazi valóm minden dimenzióját. Őszinte - csak azok lehettek ilyen feltétel nélkül önmaguk akiket elárultak és bár a nő soha nem vezetett végig életének szövevényes történetén, néhány képzeletbeli eseménnyel már kiegészítettem a hiányzó foltokat. Ezzel saját szabályrendszeremet rúgtam fel. Távol tartottam magam a korai ítélkezéstől és hogy az embereket azon színekkel színezzem ki amilyen ceruzákkal én rendelkeztem és nem azokkal amelyekkel mások. Ahogy Shimza a kreativitását, képzelőerejét és mágiáját hívta a jövő kipuhatolásához, én elfogadtam azt ami megadatott a másikból, a jelenből, a jövőből és beértem, még ha az kevés is volt ahhoz, hogy az ember valóban elhiggye, hogy beérheti vele. De... vele más volt. Az álarcot pedig fent szándékoztam tartani Nora és Madison előtt saját előnyeim megtartására.

Egy ideig szavak nélkül repkedtek közöttünk a gyorsan váltott üzenetek. Shimza vonásai dacosan változtak és mikor szeme körül elernyedt az a megannyi ismeretlen fájdalomtól megedzett izom. Akkor sem tagadhatta magában ha talán úgy érkezett ide, hogy ütni-vágni, hibáztatni szeretne, s végső soron üvölteni és követelni: mi ketten mindig is úgy ismerjük majd egymást ahogy senki más nem látja a másikéban a maga arcát. Mert bennünk ugyanaz a vér csörgedezett. Nem volt hát hová bújni. Ha sokáig tartom magam mellett akkor Shimza kiismer, minden lépésemet megálmodja, kiolvassa a tenyeremből és a csillagokból a sorsot és részese lesz az élet és halál egyensúlyának gondozásának.

Még Shimza halottai és hasonlítanak sajátjaimra. Cigány férfiak és nők. Az arcuk homályos, hajuk sötét és ruhájuk színes még a színek nélküli világrétegben is. Éhesek - éheznek rá. Figyelik. Csak a friss víz hűse emelhetett teljesen vissza a táborba, míg gondolataimat pókhálószerűen fonta körbe a döntés súlya. Nem állt hatalmamban bepillantást nyerni a jövőbe, ám megérzéseimet minden racionalitás ellensodrásában is vakon követtem volna. Shimza sorsa most váltságdíjként hevert előttem, holott nem kértem kárpótlást erőm elvétettetéséért. Mit kezdjek most vele...? Én nem voltam senkié ahogy Shimza sem lehetett soha másé. Mi csakis önmagunkhoz tartozhattunk. Az úthoz. Az elemekhez. A csillagos éghez. Mélyen fürkésztem arcát és nem találtam benne unalmas részletet, hiszen sehogy sem találtam értelmet abban, hogy a sors vargabetűt rajzolva most visszaterelte hozzám. Ha visszaterelte, pedig egyszer én magam hagytam el, akkor elutasíthatom másodszorra...? Nyugtalanság ülte meg amúgy is megvetemedő gyomromat és hüvelykujjam végigsimította a hívogató illatú tea zsákocskáját, mely azóta is bal kezem között pihent.

Szemöldököm sokat mondóan rándult meg.

- Lakásban? - visszhangoztam szinte kivehetetlen csendességgel, arcomat uralma alá hajtotta az értetlenség. Lakásban... Mintha önként vonult volna ablaktalan cellába.

- Dolgozol valahol? - egy lakás pénzbe került. Én csupán ősszel merészkedtem el a város modern és félelmetes falai közé, hogy magam láthassam az itt élő boszorkányokat. Akkor ismertem meg Madisont is. Azóta nem vitt arra a lábam, hiszen a nőhöz a kertek alatt, a természet oltalmában jutottam el, de a feltevés, hogy Shimza ott éljen... Mennyi mindent kellett megtapasztalnom melyek fele ennyire sem voltak a valóságtól elrugaszkodottak.

Megütközöttségemből kizökkentett ahogy megnyalta ajkát és odavonzotta tekintetemet egy szívdobbanásnyi időre. Hosszú percek után arcvonásaim mintha megint olvadásnak indultak volna, arcizmaim felforrósodtak a viszonzott, elfojthatatlan mosolytól és ezzel a végső mozzanattal tértem vissza az iménti halottlátásból végleg az élők mezejére.

- Még csak az kéne - igyekeztem meleg tekintetemmel annyira körbefonni amennyire egy ölelés tette volna - Nem kérek én engedélyt a halottaktól. Nem kell az útmutatása annak aki már más úton jár.


Feltápászkodtam, a teafüvet zsebre vágtam, majd ingemet keresztülhúztam fejemet, visszaakasztottam a szögre és magamra öltöttem a kovácskötényt, majd felemeltem a szerszámmal a patkót és alakját mustrálva szemmagasságba emeltem. Végül Shalaye farához lépve felvettem jobb hátsó lábát az ölembe és az előre megreszelt patára néhány gyakorlott mozdulattal felütöttem a vasat, majd a kiálló szögeket lekerekítve elengedtem és visszatettem a szerszámot az üllő mellé. Ahogy az utolsó darab is a helyére került a munka befejezetté vált és újra a párnákon ücsörgő nőhöz léptem, majd leguggoltam elé. Kezemet egyenesen orra elé tárva megtornáztattam ujjaimat, majd mintha az a semmiből került volna elő, a ölébe pottyantottam egy kopottságát meghazudtolóan fényes érmét. Az olcsó trükköt már népünk kisgyermekei is játszi könnyedséggel használták szemfényvesztésre.

- Ne kelts feltűnést és ne beszélj más chovexaninak* semmiről. Csak akkor keress ha baj van, különben én hívlak az érmével. Ne kutakodj utánam, ne kövess és ne less ki - fúrtam tekintetemet az övébe és a korábban visszatérő melegség most megint megdermedt, ahogy az olvadt csokoládé szilárddá válik és színe megfakul ha megvonják tőle a hőmérsékletet - Meglophatsz, de adj is cserébe valamit. Nem kötök veled mágikus esküt... De esküdj meg a saját életedre és halálodra, hogy a szavad igaz és megtartod amíg valamelyikünk el nem bocsátja a másikat.

Vártam és beleburkolóztam barna pillantásába tudva, hogy megadtam magam a sorsnak, de a járható helyett nehéz utat kínált elém és nem maradt más választásom, mint a könnyűn futni visszafelé, vagy megindulni előre.

*boszorkánynak
nem büntetés

   


Somewhere between

life and death.

Lendar Swan
A Swan koven tagja
Lendar Swan
Elõtörténet :
Titulus :
kovács, bádogos, famíves
Karakter idézet :

"Maybe it’s in us. It’s in our Gypsy blood. We live somewhere between life and death, waiting to move on. And in the end, we accept it. We shake hands with the devils and we walk past them."
Play by :
Yon González
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits C83517cbcdf9313c2367b4f9c96de1cc4921c17f

Darkness awaits 243ff4f0d9c13382c03c82179bf84d9ad3ee619f00dfc3c84de0ec24098abe83._RI_


User :

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptyVas. 5 Nov. 2023 - 12:46


Lendar & Shimza
A seven nation army couldn't hold me back
Words:1338 Music:I'm gonna fight 'em off
Szavaimat elnyeli a kukoricaföld, a magas növények éheznek a napfényre, ami a puhának tűnő felhőtömeg mögé rejtőzik. Csupán néhány rovar látogat meg minket zümmögve itt a természet közepében, pontosan olyan egyedül vagyunk, mint az első alkalommal. Az élettől duzzadó késő tavaszi vadvilág olybá tűnik, nem figyel fel a kettőnk közt húzódó feszültségre és bizalmatlanságra. Vagy csak, mivel pontosan ilyen a saját természete is, nem tartja figyelemre méltónak; Hisz ő is a túlélés érdekében óvakodva szövetségest keres, aki, ha rosszra fordul az idő, magát mentve igyekszik átvészelni ezt az időszakot. Ilyennek tűnhetünk mi is: két vadállat, aki azon gondolkodik, összebújjon-e a másikkal, amíg fagy, és éhínséggel sújtja őket a kőkemény föld, vagy biztosabb lenne, hogy megérik-e a holnapot, ha külön utakat járnak. Nem bántam, hogy meg kellett Lendarral osztanom az életemet. Akkor már elég régóta vándoroltam egyedül, és bár nem vágytam senkire, az emberi társaság pótolhatatlan mélysége feltöltött, elűzte a magány ragacsos csápjait, amik megragadták a szívem csücskeit. Szívesen osztoztam az ételen, az időmön, a testemen, sőt, a tehetségemen is. Mindezt azért, hogy elmesélje, mire képes. Elültette bennem az irigység és a hataloméhség kesernyés magvait, amik mára a kukoricához hasonlóan magas szárba szökkentek, indákkal fojtogatnak minden szívverésnél. Hálásnak kéne lennem. Sinat halála után céltalanul bolyongtam a világban, erdő után erdő, földút után földút, vásár után vásár. A férfi adott végre újra célt nekem, egy helyet, amit el kell érnem, egy tudást, amit meg kell szereznem. Bármi áron. Azt hittem, új ismerethez már nem juthatok hozzá, nem fogok többé koven után vágyakozni. Szerencsére a sorsaink összefonódtak, életünk folyása egymáshoz sodort minket, és megtapasztalhattam a sötétséggel járó hatalmat.
Lendar nem felel, de látom rajta, hogy megérti, amit mondok, el is gondolkoztatja. Nem várom, hogy megszólaljon, örülök annak, hogy meghall, úgy igazán. Van egy kivételes aurája. Egyszerre bízom rá a titkaimat és tartok attól, hogy meztelen lelkemet lássa. Mégis, azt érzem, muszáj őszintének lennem előtte, csak így válhat bölcs tanítómmá, így lehetek hű diákja. Hangosan sosem vallottam be senkinek, hogy bárkit is meg szeretnék átkozni. Egyáltalán, hogy okom volna rá. Egyszerűen csak eltemettem magamban mindazt a szenvedést, árulást, bántást, amit életem során kaptam. Még az álmok dimenziójában is ritkán jelentek meg ezek a képek. A legelső festményem után szinte sohasem álmodtam magammal, a sorsommal. A saját lelkem elől titkoltam ezeket a borzalmakat. Vele sem osztottam meg ezeket az első alkalommal, nem meséltem neki a családomról, az utazókról, akik mellé rövid időre csapódtam csupán. Nem is a részletek a fontosak, csak az érzések, amiket hagytak a lelkem homokozójában. Sinatról beszéltem csak Lendarnak a paplanok ölelésében, arról, miként tanított meg engem az álmaim lefestésére. Minden más az én féltve őrzött titkom maradt. Jobb nem emlékezni ezekre, fel se figyelni arra, aki a roma véremet, a női mivoltomat, a varázserőmet szidja. Sosem éreztem azt, hogy valakit bántani szeretnék, ezzel könnyítve a lelkemen, csak nyeltem tétlenül a dühöt, addig, amíg felrobbant álmomban, és elragadta a férfi hatalmát. Ki tudja, milyen óriási távolságból. Talán a lelkemet az övéhez kötöttem, vagy csak az álmaimban vetette meg a lábát, de valahogy sikerült az éberség határait legyőzve utolérnem őt valahol a Földön. Furcsán nyugtalanító gondolat, hogy bárhol is jár, az irányíthatatlan bosszúm utolérheti őt.
A cipó kellemesen béleli ki a gyomromat. Egyetlen fizetésből nem lehet megfizetni a drága festékeket, az unokahúgom ruháit, gyógyszereit, és mindkettőnknek bőségesen ennivalót is. Hagyom, hogy húgom jóllakjon, ő szoptat és nevel egy csecsemőt, és pedig eszem, ahol tudok. Ha találok termést, mikor a jelöletlen földutakat járom azt; Ha megkínálnak valahol, akkor elfogadom a finom falatokat.
A férfi a hozzá intézett kérdésemre már válaszol, a cipóról rám emeli a mélyen ismerős tekintetét, meglep, amit mond. Valóban rajtam keresztül üzenne a Sors a szolgálóinak? Büszkeség tölti meg a mellkasomat. Annyira ügyesen festeném le a jövő képeit, hogy az Álmok Istennője, a Végzet maga, óriási erőt adott volna a kezembe? A saját cselekedeteimet jósoltam volna meg Lendar sorsán keresztül? Lehet a Jövő maga szállt meg engem, mikor valamelyik rémálmom során elkívántam a férfi erejét és hatalmát.
Egy szó se hagyja el az ajkaim börtönét, de ahogy az előbb tette Lendar, én is csendesen megértem, amit mond. Láthatja az ellágyuló vonásaimon, hogy megbánom és felfogom, amit üzenni szeretne. Valahol örülök is, hogy újra találkoztunk amiatt, hogy ideirányítottam őt.
Azt is elraktározom magamban, hogy kölcsönös a bizalmatlanságunk egymás iránt. Nincs okom csodálkozni, hiszen valóban a világ végéig kergettem őt, majd félúton megfosztottam őt a hatalmától. Most itt, a lenge szél ölelésében, azért megkeményedő pillantása és cudar szavai elárulják, hogy több van a mesében, mint amit megoszt velem. Nem veszem magamra, jogom sincs arra, hogy titkait kifürkésszem, én se szeretném, ha ő tenné ezt velem. Van, ami csak a miénk.
Ahogy Lendar a teámat az orrához emeli kissé elárulva érzem magam. Arcomon átsuhan a sértettség, de hamar elmaszkírozom, én is óvakodva fogadtam a felkínált ételt. Soha nem mérgezném meg őt, sőt, senkit sem. A teáim gyógyteák, az egészség szentségével vannak átszőve, és akármennyire vágyódom a mágia sötétebb oldalára, még nem felejtettem el, honnan jövök. Ki és mi volt az édesanyám.
Lendar kinyújtott keze és melegbarna tekintete között cikázik a pillantásom. Egy érintésből is rengeteg titkomra fény derülhet, nehezen veszem a friss levegőt, tonnás súly nyomja össze a szegycsontomat. Nincs más választásom, ezt súgja a lelkem, és hosszú másodpercek múltán reszkető ujjaimat kinyújtom, kezemet Lendar ismerős tenyerébe csúsztatom. A férfi szemei kifordulnak, egy másik világban jár, ebben a sebezhető pillanatban meglesem őt. Hasonlóképp érezheti magát, mint mikor én az álmok tengerében úszok, teljes lényével egy olyan dimenzióban jár, ahová más nem követheti őt. Ez a varázsa az ilyesfajta mágiának. A magánya rettentően egyértelmű, olykor terhes, de csak a használójáé – egy teljesen másik világ, aminek minden centimétere őt várja, az ő lelkére szomjazik. Ez egy olyan kaland, amit mással nem lehet megosztani, az elbeszélések nem adják vissza a megtapasztalást, amit egy-egy, a Földön öntudatlanságba burkolódzó út jelent a boszorkány számára. Baktalo ijedten reppen fel egy közeli fa ágára, a tavaszi szél nyugtatóan ringatja őt. Az én szívem is hadakozik a mellkasommal, legszívesebben messzire szállna, akárcsak a kis madár, de tudom, hogy itt kell maradnom. Érzem, ahogy a férfi csűri-csavarja a lelkemet, a múltam, jelenem és jövőm összefut a gyomromban, az engem körülvevő szellemek biztosan bizalmasan suttognak a férfi fülébe.
Ahogy Lendar elengedi a kezemet úgy érzem, mintha valaki megrántana. Nagy levegőt veszek, nem tudtam, hogy visszatartom. Őt is megviselte az utazás, vízzel hűti le a húsát, ami visszazuhant a közös valóságunkba. Átérzem milyen, mikor hirtelen kiesünk egy másik univerzumból, újra a testünkben találjuk magunkat, letaglóz minket az egyszerű emberi test biológiája. Csendben várom, hogy rendeződjenek a vonásai, visszanyerje irányítását a csontjai és izmai felett. Hozzáérnék, de félek, hogy csak hátráltatom őt. Csendben figyelem, őt, a féltő kérdésére szólalok meg először. – Van. Egy lakásban élek most. – magyarázom. Sajog a lelkem a vagonom után, a lovaim után, a patak friss vize után, a kora reggeli hűvös levegő után, ami felfújja az ember tüdejét, minden reggel, mintha az anyaméhből kizuhanva először szívnék be oxigént a mellembe. Most a dohos, állott levegőjű lyukban kelek és fekszem, a lelkem nekrotizál a téglák fogságában.
Elűzőm az életemmel kapcsolatos bánatokat, megnyalom a számat, óvatosan kérdezek rá arra, ami kíváncsian fúrja az oldalamat. – Magát a Devlát láttad a nyakam köré fonódva? – szórakozott mosoly árnyéka suhan át az arcomon. – Engedélyt adtak rá a szellemek, hogy magad mellé fogadj? - kérdésem már komoly hangnemű, vonásaim is ezt tükrözik, a csekély vidámság nyoma is eltűnt arcomról. Baktalo visszaszáll a vállamra, majd leszökken, az egyik párna rojtját csipegeti. Visszaereszkedem a fenekemre, fehér blúzomat megigazítom a törzsemen, hátradőlök egy keményebb párnára. Elringat a természet, a lélekbelátás intimitása. Nem szűntek meg a fenntartásaim, de felesleges most már feszülten figyelnem őt. Úgy érzem megtudta, amire szüksége volt. A válaszán már nem tudok változtatni, a döntés rajta áll. Az, hogy ma rájöttem, a Sors az ujjaim apró rezdülésein keresztül dolgozik a világban, megnyugtat, több lelkierőt ad arra, hogy elviseljem a bizonytalanság terhét a lelkemen. Őt nézem, fürkészem minden rezdülését, várom, hogy válaszoljon a kérdésre, ami eldönti a sorsomat. Azonban ha nemet mondana, alighanem folytatnám a harcot a támogatásáért, nem tudnám elképzelni, hogy egy nem miatt feladnám az életem célját.




Not a flightless bird anymore



Shimza Hearn
Koven nélküli boszorkány
Shimza Hearn
Elõtörténet :
Darkness awaits Smiling-noemi
Chapter One - You are powerful
~
Board
Play by :
Gratiela Brancusi
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits 9a57e1d0f0ca3174aa9ff7c9a7779663e9921c5b
Darkness awaits Giphy
User :
Fanni
Team

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptyHétf. 30 Okt. 2023 - 12:41

a halál törvény
Shimza ujjai fürgén bántak a késsel melyet oly' bizalmatlanul vett el tőlem, a fatányér megtelt sajttal, szalonnával, majd elfogyott onnan ahogy a szájába tömte. Emlékeztem arra a napra amikor először megpillantottam őt. Számos hozzá hasonló nő élt családom apai ágán: mezítláb voltak, harciasan utasították az embert, főztek és szőtteseket készítettek, gyógyfüvekkel gyógyítottak és vezették a közösséget. Olyan volt Shimza közelébe kerülnöm, mintha épp visszatértem volna a Swan táborba. Tudtuk miről kell beszélgetnünk és napi szokásainkban megtalálhattuk a másikét. Nem féltem attól, hogy Shimza majd elűz magától és ki tudja mennyi ideig élhettünk volna egymás mellett és egymással, ha nem szólít el az a bizonyos húzó érzés keletre és nem számolom fel közös táborunk azon részét amely hozzám tartozott.

Shimzával olyasmit is megosztottam amit más utazókkal nem tettem volna. Megismertettem vele szüleim történetét és felfedtem előtte, hogy két nép vére osztozik rajtam, bízva abban, hogy így is teljesen a sajátjának tekint majd. Még aznap este elárultam neki, hogy látom a halottakat és a mágia fekete oldala az otthonom. Hosszasan írtam le neki bátyáimat, talán még most is emlékezett Yanoro, Cato vagy Ferka nevére. És ha mesélt nekem... meghallgattam. Ha nem, hát nem kérdeztem.

Baktalót fürkésztem amint okosan forgó barna szemével először szemügyre vette a kenyérmorzsát és csak utána kapta be, majd megvártam, hogy legyűrje vékony kis torkán mielőtt a következőt vetettem volna oda neki. A meleg tavaszi levegő kellemesen mozgott és rezegtette meg ingem anyagát, a napot most magasra szökő bárányfelhők takarták el, így fejünket nem sütötték tovább a perzselő sugarak. Valahol egy dongó szállt el, szárnyainak berregése felhangosodott és elhalkult. Shimza meredten bámult vissza rám szavaim hatására és a szemében valami olyasmi csillant amit jól ismertem, de nem szerettem volna ott látni. Leejtettem a kést, ezzel elvágva a feszült pillanatot és a legelésző familiárist mustráltam, kinek három lábán már új vas villogott és csupán néhány perc kellett ahhoz, hogy felüssem a negyediket is. Mindig frissen patkoltam Shalaye-t. Sosem tudhattam, hogy mikor kell újból tovább állnom és lábának viselnie kellett a szikkadt, kemény földutakat.

Talán az éhség csillapítása, talán a felismerés, hogy fel elkergetni, sem bántani nem fogom, valami oknál fogva Shimza egyszerre nyugodott meg és vált egészen másféle okból feszültté. Meghúztam a vizestömlőt és kettőnk közé helyeztem, ujjaim az egyik párna aranyszálas bojtját húzogatták. A nő arca elsötétült és a pillanat varázsa után megint sziklakeménységűvé vált. Ezt már számtalanszor figyelhettem meg amikor idegenekhez szólt. Védrendszere mögül támadott ha kellett és úgy húzódott fedezékbe mint harapásra kész muréna. Néma csendben adtam neki időt, hogy befejezhesse a gondolatot. Szemöldököm megrándult, de lepleztem minden előtörő gondolatot. A hatalmas nyelésre nyakára siklott pillantásom, ott szinte látni véltem az ütőér lüktetését ami tömény akaratot és túlélési ösztönt spriccelt szét húsa minden szegletébe.

Egy szó sem hagyta el a számat, csendben forgatgattam belsőm titkos mélyében az információt ami kiömlött száján. Tekintetem követte a mozdulatot amivel a megfogyatkozó cipó felé nyúlt. Nem tudtam eldönteni, hogy mióta nem ehetett, az elpusztított mennyiség azonban arról árulkodott, hogy már éhesen kelhetett fel reggel. Nem akartam elhamarkodott választ adni és nem is sejthette, hogy mi minden forgott kockán azzal, hogy magamhoz veszem őt. Aria és Nora Lackwood két olyan erővel bíró boszorkány volt akiknek hatalmukban állt nem csak elkergetni innen - nem, ez tulajdonképpen még csak nem is a rossz végkifejletek egyike volt -, de úgy megcsonkítani az erőmet, hogy nem létezhetett volna az a Ley amivel feltöltekezve visszahozhattam azt. Mintha Shimza csak olvasott volna a gondolataimban, nekem szegezte a pillanat leghelyénvalóbb kérdését és sóhajtva eresztettem el pillantásommal a cipót, hogy visszaforduljak hozzá és először csak vállat vontam.

- Mondhatjuk - a friss tavaszi fű és a kirobbanó zöld levelek halkan susogtak a széllel - Valójában te is kellettél hozzá. Egyszerre tartottad kezedben a jelent és a jövőt amikor elvetted az erőmet. Tudtam, hogy Rose Harborba kell jönnöm, de felbolygattad az időt és csak utólag adtál értelmet az utazásnak. Ennek fényében azt gondolnám, hogy nagyon is van hatalmad, elvégre más emberek sorsát alakítod az álmaiddal. A végzet rajtad keresztül dolgozik a világban.

Megnyálaztam alsó ajkamat.

- Nem bízol bennem és én sem bízom benned, vagy bárki másban ahhoz, hogy elmondjam, hogy mi tart itt - keményedett meg néhány apró izom a szemem körül, de szinte azonnal el is lazultak.

Éberen villant tekintetem az előhúzott zsákocska láttán és ahogy elvettem rögtön az orromhoz emeltem. Ismerős illatok töltötték meg orromat. Életért cserébe élet - csak Shimza és én tudtuk, hogy ezzel nem törleszt, de egyenlő partnerként jelöl meg maga mellett. Ha elfogadom az jelentéssel és ígérettel bír. Ha nem...

Sóhajtottam aztán a gyógyfüveket az ölembe tettem és kinyújtottam a kezem az ő kezéért, ujjaimmal aprót intettem, hogy érintse meg érdes tenyeremet.

- Az emberről a barátai, a tábora és a halottai árulnak el a legtöbbet - magyaráztam halk szóval és úgy hittem Shimza az előbbi kettő hiányában csupán az utóbbival rendelkezhet. Vártam. Meg kellett tennie ha meg akarta kapni azt amit kért tőlem. Ismertük egymás kezét, az ujjak érintését, a tenyér szorítását. Kivártam és ha bőre az enyémet érintette, a világ tengelye megrezgett a földgolyó közepében. A tavasz fiatal és erőteljes színei megfakultak, a fák megfeketedtek és alakjuk kiöntött tintapacává változtak. Néhány varjú szállt fel a közelből, mindig idevonzotta őket a halál. Pislogtam egyet mire szemem héja alá fordult, testem jószerint megszűnt létezni az érzékekkel behatárolható formájában. Shimza mögött alakok álltak. Nem fennakadt tekintetemen keresztül láttam őket, csápjaim tapogatták le őket, akár vakságban szenvedő a dombornyomott írást. Nyugtalan holtak. Olyan közel ólálkodtak a nő elmosódott vonalú válla felett, hogy hidegségük talán megborzolhatta a kendő alól kiszabaduló hajtincseket is. Vártak. Keselyűként lesték, hogy Shimza mikor zuhan át az ezüstfüggönyön, szemgolyó nélküli szemüregük sóvár mohóságtól kongott.

Elengedtem Shimza kezét és a kukoricaföld visszakapta színeit. Most rajtam volt a sor, hogy nyeljek egyet és kezem a vizestömlőt kereste, egy kevés folyadékot a tenyerembe öntöttem, majd a tarkómra spricceltem belőle. Hosszú és bosszús nyögés hagyta el a torkomat és megtornáztattam nyakamat mielőtt újra a nő felé fordultam. Körvonalai borotvaélesen különültek el minden mástól.

- Van hol laknod? - kérdeztem egyfajta gyengéd féltéssel és a tenyerembe rejtettem a gyógynövényes zsákot.
nem büntetés

   


Somewhere between

life and death.

Lendar Swan
A Swan koven tagja
Lendar Swan
Elõtörténet :
Titulus :
kovács, bádogos, famíves
Karakter idézet :

"Maybe it’s in us. It’s in our Gypsy blood. We live somewhere between life and death, waiting to move on. And in the end, we accept it. We shake hands with the devils and we walk past them."
Play by :
Yon González
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits C83517cbcdf9313c2367b4f9c96de1cc4921c17f

Darkness awaits 243ff4f0d9c13382c03c82179bf84d9ad3ee619f00dfc3c84de0ec24098abe83._RI_


User :

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptySzomb. 28 Okt. 2023 - 16:09


Lendar & Shimza
A seven nation army couldn't hold me back
Words:1278 Music:I'm gonna fight 'em off
Az otthonom ez – a nyílt ég alatt lobogó tábor tüze, a földutakon döcögő vagon szűkös belseje, a fák által határolt szobák meg termek, a napsütötte tisztások. Rádió helyett a madarak dala kísér végig reggelente, ahogy a patakhoz sietek mosakodni, és a rovarok zümmögése altat el, mikor a Nap már rég elbújt, hogy helyet adjon a csillagok ragyogásának. Az erdő lakói nem ítélnek el, békében együtt élünk. A természet az én hazám, és az álmok földje. Tárt karokkal váró illúziók, képek, színek, hangok és szagok kavalkádja, ahol a valóság, az idő meghajlik. Én vagyok a proféta, akinek dalolnak az álmok, kétségbeesetten kérlelnek, hogy üzenjem meg a Földieknek, hogy mi fog történni. Üzenetük sokszor nehezen kibogozható, egy színes, érthetetlen massza, aminek a lószőrecset ad értelmet az olajfesték segítségével. Ez a két hely az, ahol befogadva érzem magam. Itt nem kergetnek el, nem néznek rám bűnösként, amiért a mágia csobog az ereimben. Annyi ember akart megátkozni engem a származásom miatt – nem csupán boszorkány vagyok, hanem roma boszorkány. Már egyetlen tekintet elég ahhoz, hogy gyűlölet bugyogjon fel belőlük, a saját népem pedig azután taszít el magától, mikor meg tudják, boszorkány vagyok. Saját szülőanyám is eldobott magától – szóval igen, sok embert megátkoznék. Hogy Lendar köztük van-e? Nem. Persze, nem esett jól, mikor álmomban hagyott el, magával víve a kártyákat, amiket neki festettem, de a bennem lobogó düh tüze nem őt égeti. Sokkal inkább a kíváncsiság heve hajtott engem a férfi után. Bemutatást engedett egy olyan világba, ami nem csupán az otthonom lehetne, hanem hatalmat is adna a kezembe. Egy sötétebb, biztonságosabb otthon, ami a természet békessége mellett a viharos, nyers dühét is a lelkembe költöztetné.
Lendar tábora pontosan ennek az otthonnak az illúziójával kecsegtet. Már hetek óta egy mesterséges, picike lakásban élek csapdába ejtve, és olyan városi bolondságokkal kell nap mint nap küzdenem, mint a mosógép meg a számlák. A települések macskaköves útjait csak ritka kirándulások alkalmával róttam, mikor festékért vagy ruháért merészkedtem be az emberek közé. Most pedig minden egyes nap a beton taposásától sajog a talpam.
Shalaye, a férfi familiárisa eszembe juttatja az én lovaimat, akik sajnos nem élték meg a mát, vagy csak túladtam rajtuk. A lókupecnél töltött idő alatt rengeteget tanultam a lovakról, ez a tudás egészen Rose Harborig kísért engem. Most, hogy itt állok a hatalmas familiáris mellett, belesajdult a szívem, vágyok vissza ide, a természet ölére. Ide-oda pillantgatok, Lendar tekintetének a tüzében, beszívva magamba az ismerős érzést, a szabadságot, az erőt. Követem a férfit a kialudt tűz köré pakolt szőnyegekhez, Baktalo utánam ugrándozik, védelmezően, mintha őrkutya volna. Törökülésben foglalok helyet Lendar mellett, és a felém nyújtott kést vizsgálom pár pillanatig. Bizalmatlanul felemelem a kezemet, a markolatot megragadva magamhoz veszem. Amíg ő a friss cipóból tör egy darabot, addig én egy kis szalonnát szakítok, a testem szinte remeg a falatért, majd gyorsan egy másik darab húsból is kerítek egy falatnyit. A sajtokhoz nyúlok, abból is vágok magamnak néhány kockát, az egyik fatálra – amin nem én vagyok – halmozom fel őket, a kést a szakajtó mellé helyezem vissza. Lendar Baktalót eteti, amiről eszembe jut, mennyire odaadó gazdája a lovának. Túlzás lenne azt mondani, ismerem őt, de a szemem előtt csak kedvesen bánt az állatokkal és a természettel – talán minden boszorkány ilyen. Belőlük merítjük az erőnket, semmi jó nem származna abból, ha kárt okoznánk nekik. Ez a város zsizseg a boszorkányoktól, az erőtől buzgó természet idevonz mindenkit.
A férfi kérdése megzavarja a visszafogott falatozásomat, és a minden jóval megpakolt szakajtóról a hátradőlt boszorkányra pillantok. Fehér len ingje szinte virít a színes textilek alkotta kavalkádban, egy falatot megint a madaram felé hajít. Baktalo bizalmatlanul méregeti, majd azért kinyitja a csőrét, hogy gyorsan felkapja a falatot. Ha már én eszem, ő is jusson néhány morzsához.
A kérdés elgondolkodtat, számos arc ugrik fel elém, anyámé, apámé, bátyámé, az első szerelmemé, a testvérpáré, a lókupecé, a sajátom. Formák, színek, szeretet, düh, gyűlölet. Ezernyi érzés kezd kavarogni bennem, harcolnak azért, hogy az arcomat eltorzíthassák, de végül csak üres tekintettel nézek a férfire. Tehetségem? Valóban megátkoztam volna őt? Egy igazi amriya. Eltűnődtem, vajon mást is megátkoztam-e egy félrecélzott átokkal, vajon álmomban történt-e ez? A kétségbeesés és a félelem tükröződik a szememben, amíg a férfi tovább elemez engem. Mire lehetek képes valójában? Mikor fogok magamra és a húgomra is veszélyt jelenteni? A kés hegyén megcsillan a napfény, ahogy Lendar torkához közelít, nyelek egyet. Baktalo hangosan felcsippan. Nem, tényleg nem akarnám, hogy meghaljon. Szeretném elsajátítani azt a tudást, ami benne lobog, ehhez pedig az kell, hogy a mentorommá váljon. Az életemet mindig a mentoraim mentették meg, és most is szükségem van arra, hogy valaki bevezessen ennek a mágikus világnak a hazájába.
Engem néz, a bőröm alá tekint, lecsupaszítja a húsomat, a csontomat, csak a meztelen lelkemet látja, minden egyes szóval egyre sebezhetőbbnek és védtelenebbnek érzem magam. Megölni magamat. Csengenek a szavak a fülemben. Akkor is megéri.
Nem felelek neki, csak bámulom őt, én is a szívéig akarok látni, de nekem nem megy, elakadok az ismerős mellkasának bőrénél.
Elvettem az aktív erejét. A hangja szinte elringat, megigéz, bármit mondhatna, elhinném. Félelmetes, mennyire hatása alá kerülök, ahogy kihúzott háttal ülök a szeme előtt, és hagyom, hogy turkáljon a lelkem legmélyén. Még élek, mégis úgy látja a lelkem, mintha szellem volnék, és a halál világában kormányoznám őt az igazság fele. A tekintete kereszttüzében égek, megint nyelek egy nagyot, de a számat összeszorítom. Ő elfordul Shalaye felé, és hirtelen levegőt veszek. Észre se vettem, hogy kimaradt néhány lélegzetvételem a pillantása súlya alatt. Kicsit megigazítom lábaimat, most már térdepelek a szőttesen, és várom, hogy újra megszólítson. Baktalo közel húzódik hozzám, a tenyerembe veszem őt, hogy erőt adjon a jelenléte.
A férfi sötét pillantása visszatér rám, kérdése most már nem csak meggyőző monológ, hanem komoly, választ kívánó kérdés. Nyelek egyet, állom a tekintetét.
- Nem akartalak megátkozni. Az erődet kívántam – lehet, hogy túl erősen. – Bűbánás ül ki orcámra, de gyorsan megkeményednek a vonásaim. – Szükségem van arra, hogy legyen hatalmam. Te nem félsz a túloldaltól. Arról, amit sötét varázslatnak neveznek. – Először Sinat mesélt nekem erről. Ő fehérvarázsló volt, elítélte a feketemágiát, és óvá intett tőle. Az álmok világában veszélyes erre az oldalra keveredni, de úgy tűnik, én már valamennyire átkalandoztam.
- Nem bízom benned. Mást azonban nem ismerek, aki ennyire ügyesen lavírozna ebben a világban. Nem téged akartalak megátkozni, de vannak, akikkel szívesen megtenném. – Többet erről nem kell tudnia. - Nem olyan egyszerű az álmok földjén navigálni. Így találtalak meg téged is. – Tudom, hogy tudni szeretné, miként akadtam a nyomára. A miértje és a hogyanja ismert már számára tehát. – Igaz, nem az élet és halál közötti vékony kötélen, de segíthetnél elsajátítani, miként irányítsam az álmokat. Miként lehetek olyan erős, mint te. – Nagyot nyelek. Elismerni, hogy valaki erősebb nálam kiszolgáltatottá tesz. Mégsem félek, hogy bántana – már megtehette volna az első alkalommal, mikor otthagyott. Csupán attól rettegek, hogy ez alkalommal is egyedül ébredek fel.
Felemelkedem, megigazítom a ruhámat, és előrehajolok, hogy tépjek egy kis cipót még. Mielőtt tele volna a szám felteszem az engem belülről égető kérdést. – Megtaláltad amiért idejöttél? – Csukott szájjal rágom a falatot, amíg Lendar válaszát várom. Egyszer lefestettem őt, amint a szellemek országában sétál, és irigykedve nézegettem az ecsetvonásokat. Másszor boszorkányok között láttam őt, tárgyalni, a féltékenység maróan kaparta a torkomat. Én is lehetnék ott. Egy koven élén. Olyan boszorkányok között, akik nem félnek attól, hogy használják az erejüket, hogy megvédjék magukat és egymást. Akik egyek a természettel és a világgal.
Látom, hogy Lendar nem akar enni, ezért a zsebembe nyúlva előveszek egy kis tasakba csomagolt teát. Zsálya és tárnics, ami energizál és meghozza az étvágyat. A hosszú fizikai munkával töltött nap után ez a tea szokott segíteni nekem. A férfi felé nyújtom, bólintok egyet, hogy vegye el. – Idd meg. Segíteni fog. – Enélkül is jobban lenne másnapra, de szeretném meggyőzni, hogy együtt akarok vele működni.




Not a flightless bird anymore



Shimza Hearn
Koven nélküli boszorkány
Shimza Hearn
Elõtörténet :
Darkness awaits Smiling-noemi
Chapter One - You are powerful
~
Board
Play by :
Gratiela Brancusi
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits 9a57e1d0f0ca3174aa9ff7c9a7779663e9921c5b
Darkness awaits Giphy
User :
Fanni
Team

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptyCsüt. 19 Okt. 2023 - 15:38

a halál törvény
Átszellemülten fürkésztem Shimza dacos, elszánt vonásait. Még emlékeztem rá mikor csendben kikászálódtam mellőle a takarók és párnák vattaszerű birodalmából, nesztelenül vettem ruháimat magamhoz. Akár felgyújthattam volna az egész kócerájt is, mint mikor temetésen a halottra gyújtják annak vardóját, Shimza nem ébredt volna fel - ám még a mesterséges álom mozdulatlanságát sem szerettem volna megzavarni. Nem, mikor a nő jó volt hozzám: magához fogadott, főzött rám, közben dolgozott a kért tarot kártyákon. Más oka volt annak, hogy nem búcsúzhattam és az okot magammal vittem a keleti partra, mostanra pedig szinte feledésbe is merült, hiszen pár héttel ezelőttig nem tudtam, hogy a sors újra visszaterel majd minket egymáshoz.

A nő csupán fanyarul elmosolyodott, ez több mint elégséges válasznak bizonyult megjegyzésemre. Legyen hát, biccentettem csupán magamnak, ez azonban további kérdések százát pattintotta ki magából. Akkor mégis miért keresett meg újra? Tekintetem lesiklott a mellette gubbasztó verébre és szívesen a tenyerembe vettem volna, hogy végigsimíthassak törékeny, oly' könnyen tönkre tehető testén, tollát megcirógathassam, érezzem ujjbegyemen szapora szívverését, de nem hajoltam le hozzá. A familiárisok iránti tiszteletemet Baktalo már ismerhette, de hűséges állat révén inkább a kézfejembe csípett volna talán, mintsem hogy engedje magát dédelgetni.

Nem húzódoztam úgy attól, hogy hátat fordítsak a boszorkánynak mint ahogy ő ódzkodott a vendégek fogadására mindig készen álló tábor látványától. Az étel friss volt és bőséges és kíváncsi voltam rá, hogy mit szól majd a faragott tányérokhoz. Mondd-e bármit valaki akinek az alkotás lényének egyetlen elpusztíthatatlan esszenciális része? Megtartottam magamnak annak a bizalmatlanságnak megfigyelését amitől legszívesebben visszautasította volna az invitálást. Hátralestem a vállam fölött. Most már én is idegen voltam számára, idegen aki elárulta, elhagyta, kiszolgáltatottá tette, ő pedig semmivel sem szolgált rá minderre. Ugyanezzel a pillantással méregettem én is azokat akik kioltották tüzeiket ha a közelükbe értem, elhúzták gyerekeiket mert fekete mágiát űztem, a cipőm mellé köptek kevert vérem miatt melynek akár fél része és elég lett volna ahhoz, hogy messzire kergessenek. Elvégre nekünk nem volt országunk - nekem is csupán a halál országa, s annak is csak előszobája.

Megtámaszkodtam csípőmmel a vardo fáján, ujjaim testem két oldalán a fára simultak. Nem engedtem, hogy Shimza elfordítsa a tekintetét, sajátomat szinte csapdába ejtő hálóként vetettem ki rá. Nem szóltam, ajkamon halvány mosoly játszott és csupán akkor nyitottam szólásra a számat amikor megbizonyosodtam róla, hogy elég ideig nézett a szemembe ahhoz, hogy tudjam: nem hazudik. Sóhajtottam, leakasztottam az egyik deszkába vert szögön lógó len inget, belebújtam, majd magamhoz vettem az ételtől roskadozó szakajtót, a tányérokat, majd a kihűlt tűz mellé léptem és leereszkedtem a párnák, szőnyegek és pokrócok ágyára.

- Egyél! - húztam elő az övembe rejtett éles kést a hátam mögül, majd elég lendületesen dugtam az orra alá a markolatot ahhoz, hogy remélhetőleg elvegye és nekilásson. Letörtem egy keveset a friss cipóból, első morzsáit rögtön a verébnek vetettem. Egyél te is! Jó szolgálója vagy gazdádnak, küldtem ugyanazon a csatornán az üzenetet amin Shalaye-vel kommunikáltam, majd kényelmesen eldőltem az egyik párnára támaszkodva és hagytam, hogy a nő legyűrjön néhány falatot. Felismertem az éhes embert - különösen azt ha valaki szégyellte éhségét.

- Kit szeretnél megátkozni, Shimza? - babráltam a kenyér héjával és nem volt gusztusom az evéshez, helyette megint Baktalo felé hajítottam egy darabot - Láthatóan van tehetséged hozzá és nem tudok semmilyen okot elképzelni ami miatt utánam eredhettél, mint ezt...

Fogtam a füstölt húsdarabot és ha hozzájutottam a késhez, lekanyarítottam egy egészen vékony darabot belőle, majd a torkom felé böktem hegyével amint bedobtam a száma a lenyesett falatot.

- Nem mennél sokra ezzel, igaz? - illusztráltam a vég egyik lehetséges formáját, majd kettőnk közé dobtam a kést - Hát, persze, hogy nem.

Nem esett jól az evés közvetlenül a fizikai munka után, így leporoltam az ujjbegyeimre tapadt lisztet, majd a vizestömlőért nyúltam és meghúztam. Kézfejemmel letöröltem néhány vízcseppet amik megindultak az államon és végül a nyakamon, majd úgy ragasztottam a nőre a pillantásomat, hogy lehetőségem legyen annak izgága és dühös lelkébe látnom.

- Miért? - kérdeztem egyszerűen és türelmesen - Tudom, hogy miért... Mert tetszett neked. Annyira tetszett neked és mondanod sem kellett, mégis mi más választásom volt mint megszökni a kíváncsiságod elől? Ismerem az érzést... Engem is ez tart rabul harminc éve. De miért? Nem adhatok neked eszközt arra, hogy felborítsd az élet és halál egyensúlyát. Ha ilyen ügyesen átkozol meg másokat, akkor rövid időbe telne saját magadat is megölnöd.

A szavak súlyosak voltak, de olyan könnyedén szálltak le a számról. A rendelkezésemre álló minden szelídséggel és szeretettel nyúltam láthatatlanul Shimza felé.

- Igen, te vetted el az aktív erőmet, csak azt nem tudom hogyan... A grimoire-omat vetted volna el? Hogyan csinálhattad, hogy észre sem vettem...? - szűkült kissé össze szemem mint mikor valaki ismeretlen nyelven íródott írást próbál kibetűzni, hangomban szomjas kíváncsiság csengett. Végül elvágtam a feszültséget egy halk sóhajjal és elfordítottam fejem Shalaye irányába, ki halkan ropogtatva csipegette le az elérhető távolságban nyíló vadvirágokat.

- Miért akarsz tanulni tőlem ha nem bízol bennem és ha nem engem akarsz megátkozni? - tettem fel újra ugyanazt a kérdést, de most hosszabban és a familiárisomról a boszorkányra néztem, ábrázatom épp annyira sötétült el, hogy tudja: igazat kell mondania, vagy sorsunk közösen írt fejezete ezen a napon ér véget.
nem büntetés

   


Somewhere between

life and death.

Lendar Swan
A Swan koven tagja
Lendar Swan
Elõtörténet :
Titulus :
kovács, bádogos, famíves
Karakter idézet :

"Maybe it’s in us. It’s in our Gypsy blood. We live somewhere between life and death, waiting to move on. And in the end, we accept it. We shake hands with the devils and we walk past them."
Play by :
Yon González
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits C83517cbcdf9313c2367b4f9c96de1cc4921c17f

Darkness awaits 243ff4f0d9c13382c03c82179bf84d9ad3ee619f00dfc3c84de0ec24098abe83._RI_


User :

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptySzer. 18 Okt. 2023 - 11:11


Lendar & Shimza
A seven nation army couldn't hold me back
Words:1057 Music:I'm gonna fight 'em off
Az egész bensőm zsizseg, most, hogy őt bámulom, és érzem, hogy egy karnyújtásnyira van tőlem. A tudása, a hatalma, a sötétség hívása feltölti az ereimet, vér helyett az a vágy száguldozik a testemben. A számtalan álom, ahol a színek és formák szenvedélyes táncából a férfi arca tárult elém, az energia és elszántság érzése, amivel izzadtságba fürödve feléledtem, most ebben a pillanatban sűrűsödik össze. Ösztönösen irányítja a végtagjaimat ez az energiabomba, a férfin tartom a szemem mereven, el ne veszítsem őt. Még egyszer nem szökhet meg előlem.
Ő is kiszúr engem. Látom, ahogy a patkoláshoz használt kötényét leveti, és ellenállok a kísértésnek, hogy szemügyre vegyem a szerszámait. Én nem patkoltam a lovaimat, Bosko, a kupec, akinél két évig éltem, ő tanított meg rá. A nehéz fémtárgyak elmosott alakjai az emlékezetemben élnek, de lefesteni nem tudnám őket, ecseteim szálai csakis a jövő foltjait képesek vászonra vetni. Próbáltam Boskót lefesteni, ahogyan öreg ujjaival patkolja a vadlovat, Bengált, akit elloptam tőle végül, de csak elmosódott színes pacákkal tudtam előállni. Ennyi maradt meg hát a patkolásból. Fizikailag megterhelő, ebben a melegben főleg fullasztó az izzó vasat ütni, Lendar viszont nem tűnt fáradtnak, sőt, várta, hogy elé érkezzek. Visszanyelve a kalandozó gondolataimat és kérdéseimet csak a célomra összpontosítok, az ismerős nyelven csengő köszöntésére feszülten bólintok. Nos, itt vagyunk hát.
Baktalo a talpam mellett ugrándozik, ő is feszülten várakozik. Ahogyan pattog felveri a port, az meg a ruhámra telepszik, finoman beborítja a szövetet. Ez a találkozó nem csak a lelkemen, hanem a testemen, a posztóimon is nyomot hagy, legalább tudom, hogy nem álom, hanem valóság volt. Le is festettem a mai napot, két hete. Egy kukoricacső mögül tekintett vissza rám az ismerős pillantás, a háttérben saját magamat láttam, mint apró barnás folt, ahogy felé tartok. Most is, szinte érzem az olaj és a farosttábla illatát, amire a jelenetet ábrázoltam. Ujjaim bőrén fantomérzésként végigfut a szálkás, göcsörtös tábla oldala és az ecset nyele, amiről lekopott már a lakk és a natúr fa bukik ki alóla.
Sokat tűnődtem azon, miért is akarom ennyire birtokolni ezt az erőt. Ez volt az első olyan érzés az életemben, ami ennyire elgondolkoztatott, nem voltam soha az az ember, aki megáll és órákat mereng a világon. Képtelen voltam azonosítani, mi zsibong bennem, nem jutottam semmire, csak a festményeim maradtak, amiknek a magját az a végzetes nap ültette, mikor először találkoztam vele. Egész életemben zubogott bennem a vágy, hogy tanuljak, hogy fejlesszem az erőmet, éreztem már gyerekként is, hogy a bennem lobogó varázslat valami különös ajándék, amit kötelességem fejleszteni. A Lendart beborító sötétségben találtam meg azt, amivel kiteljesedhetek. Egész lehetek, erős, irányíthatom a saját életemet.
Nem tudtam, elfelejt-e vajon. Igazából nem ismerem, nem tudhatom, hány nővel tette ugyanazt, mint velem. Az árulás kevésbé fájt, még le is nyűgözött, bár ezt nem vallanám be neki hangosan. Nyelek egyet, fanyar mosolyra húzódik a szám, de pillanatokon belül újra csíkká formálom – nem akarom, hogy azt gondolja, örülök a viszontlátásnak. Frusztrál, hogy tudom ő most is engem vizsgál, az élet és halál mezsgyéjén egyensúlyozva, a szellemek és az élet emlékének segítségével, amíg én csupám álmomban, kiszolgáltatott módon tudok a holnap eseményeiben fürdőzni. Nyelek még egyet, a kezem már remeg. Nincs tervem arra, ha nemet mond.
Hellyel és étellel kínál, gyanakvóan pillantok a szőttesek táborára. Visszafordulok Lendar felé, a szemében kutatnám a szándékait, de ő már a vagonjához lépett, így bizalmatlanul figyelem, ahogyan ételt halmoz egy-egy fatálra. Összefut a nyál a számban, tegnap este óta egy falatot nem ettem. Nem akarom, hogy elcsábítson ilyen olcsón, így visszanyelem az éhségemet, ami forrón és marón tör fel a nyelőcsövemen. A faragott tálakat csodálom, az egyiken én vagyok, amint festek, biztosan felismerem az alakomat, a hajkoronám elárulja. Kíváncsian vizsgálom, beiszom a vonalakat, így látnak hát engem mások. Az alkotásom fölé görnyedve, álomvilágban felkeresve a jövő fonalát. Nekem ez az idő eltűnik, nem kapom vissza, nem marad semmi nyoma a lelkemben. Furcsa érzés rápillantani milyen látványt nyújtok ekkor másnak. Intimebb ez, mintha a meztelen testemet vájta volna bele valaki egy fába. Sebezhetőbb vagyok festés közben, mint ruha nélkül csupaszon.
Észre sem veszem, mikor Lendar abbahagyja, amit csinál, és kérdésére ocsúdok fel. Elvettem az erejét? Nem tudom hova tenni, amit mond. Nem dühös, vádló, nem ordít, sőt, halvány mosoly dereng az arcán, amit most alaposan megvizsgálok. Szám kissé elnyílik, orromon hevesen szívom be a levegőt. Valamit összekeverhetem, rám fog olyasmit, amit más tett vele. Elvenni az erejét? Hogyan lettem volna rá képes? Az ajkaim rebegnek, amíg valami válasz után kutatok. Baktalo izgatottan csipog a lábamnál, felreppen egy kukoricára, majd gyorsan át egy másikra.
Tényleg fogalmam sincs miről beszél Lendar. Miért tettem volna ilyet? Hogyan? Mikor? Pörögnek a napok a fejemben. Miután otthagyott égett bennem a kíváncsiság, és nem sokkal később álmok kezdtek kísérteni, a legtöbben Lendar szerepelt. Így tudtam meg, merre lehet éppen. Álmodtam erről az álmos kisvárosról is, a tenger sós illatáról, a borús erdőről, a festői utcácskákról. A talajból áradó erőről, a vulkán módjára kitörni készülő energiáról, amiből láttam, hogy táplálkoznom kell. Néhányszor magamat festettem le, ahogyan tanulok, hatalmas erővel rendelkezem, másszor a földre kerülök, gyengén, tehetetlenül. Mindannyiszor itt voltam, a tengerparti városon kívül, az erővel föltöltött padlón állva.
- Miről beszélsz? – kérdezem végül szigorúan, szinte ugatva. Nem fogja rám kenni más boszorka bűntettét, bár kétlem, hogy megtorolná. Ha velem is megtette azt, hogy elkábít és ott hagy a semmi közepén, zsebre téve a neki festett tarot paklit, akkor mással is megtehette ugyanezt. Az a valaki más meg az évek során megtanulhatott átkokat szórni.
Felemelem az állam, szeretném, ha tudná, nem félek tőle. – Ha tudnék átkot szórni nem rád pazarolnám. – teszem hozzá, arcom ellágyul. Szeretném, ha azt érezné, partnerek is lehetünk, ehhez pedig az általában kérges modoromat selyemmel kell befedjem, hogy azt az illúziót keltsem kenyérre kenhető vagyok. Minden ösztönömnek ellentmondva, kissé reszkető ujjakkal előrenyúlok, letörök egy darab sajtot, és elrágom, gyomrom megkordul örömében, hogy etetem. Baktalo vészterhesen csiripel, a fejem felett elreppen, majd vissza egy magas szárra. Végig a férfit figyelem, rettegvén, hogy most is eszméletlenül hullok a porra, hogy majd magányosan érjen engem a holdfény. Bizalom nélkül nem lehet tanulni, akármennyire is verdesi a szívem a bordakosaramat, muszáj legalább úgy tennem, mintha bíznék benne. Tudom, hogy nem veszélytelen dologba akarok belevágni, még az életemet is tálcán kell kínálnom Lendarnak, ettől még Baktalo sem védhet meg. Tudom, mit akarok. Tudom, ki adhatja oda a hatalom kulcsát nekem. Már csak azt kell kitalálnom, hogyan kaphatom meg tőle, amire szükségem van.

Shimza Hearn
Koven nélküli boszorkány
Shimza Hearn
Elõtörténet :
Darkness awaits Smiling-noemi
Chapter One - You are powerful
~
Board
Play by :
Gratiela Brancusi
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits 9a57e1d0f0ca3174aa9ff7c9a7779663e9921c5b
Darkness awaits Giphy
User :
Fanni
Team

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptySzer. 11 Okt. 2023 - 18:52

a halál törvény
A kártyák pontosan megmutatták. Csak az idejét nem tudtam, hogy mikor jön el.

Ütemes monotonitással sújtottam le újra és újra a narancssárgán izzó patkóra. A májusi hőség inkább hatott nyárnak mintsem a tavasz legfrissebb hónapjának, a kukoricaföld pora messzire szállt és a csillagok határvonalai élesebbé váltak a megrövidülő éjszakák bársonyegén. Eljön hát... De vajon mi vezeti majd ide? Halk nyögés tört elő a torkomból amint Shalaye új patkói karikává kezdtek kunkorodni, a tábort betöltötte az égett szaru nehéz és keserű illata, az acél csattogása pedig minden élőt elűzött jó pár kilométeres hatósugáron belül.

A Bolond arcából Shimza melegtől olvadó barna pillantása nézett vissza rám az esti tűz fényénél, mintha a megfestett szempár pimaszul villant volna ahogy egy új szikra pernyéje szökött a Vénusz irányába. Készen állsz az új kezdetre? Engedj, merj ugrani akkor is, ha a félelem visszatart! Szinte a fülemben hallottam a kártya reszketően izgatag kérdéseit.

Zihálva egyenesedtem fel és nyomtam a patkót a vödörnyi hűvös vízbe. Azonnal felforrt, a gőz tömött pamacsokban szökött a harsogó nap felé, talán eléri majd annak hőmérsékletét is ha egyszer elég magasra kapaszkodik a bárányfelhők között. Az üllőnek támasztottam kalapácsom a megfelelő pillanatra várakozva, szarvasbőrből készült kesztyűm kézfejével letöröltem az összegyűlt izzadtságot a homlokomról és a felső ajkamról. Vajon honnan érkezik? Mióta jár a nyomomban? Mit kér tőlem...? Hátamat sötétbarnára szívta a nap és egészen kezdtem hasonlatossá válni anyám népéhez. A vödör víz fleszínén gyöngyöző buborékokat bámultam, elmém szabadon kalandozott az élet és halál határmezsgyéjén. Ott kerestem a válaszokat Shimzával kapcsolatban. Ott ahol minden elkezdődik és befejeződik egyszer.

Shalaye vette észre először a lányt. Nekifeszült a kötélnek mellyel a vardo oldalához kötöttem, hogy új vasait nyugton kaphassa meg lábára, ám olyan rántással próbált a szikkadtra száradt út felé fordulni, hogy kötőfékje mélyen a húsba vájt füle mögött. A belőle áradó energia pulzált, szinte vibrált kerek és meleg testében. Mágikus csápjaim ugrásra készen vetődtek a gőzfelhőn túlra, felfoghatatlan sebességgel rohanták le a fűszálak közti teret és a madarak szárnycsapásainak nyomát. Bepréselték magukat minden üres dióhéjba és állati lábnyomba, majd szinte sikítva állapodtak meg egy emberi alakon. Boszorkány, suttogta a bőrömből előkígyózó sötétség és a zöldre dobtam a patkót. Ez nem Madison. Nem is Nora. Hunyorítottam a napsugarak tombolásában, de a forró víz fehér leple még így is megnehezítette dolgom, hogy kivegyem a tarka ruhás nő körvonalait a déli oldalon. Nem mintha nem tudtam volna, hogy ki érkezik hozzám. Egyszerűen magam akartam látni teljes valójában.

Shimza lendületes, már-már kemény léptekkel vágta a távolságot kettőnk között. Lehúztam kezemről a kovácskesztyűt és elléptem az üllőtől, kezemet a nadrágom elé kötött bőrköténybe töröltem. Az árnyak táncot jártak körülöttem, a szellemek megrezegtek a színpad díszlete mögött. Nem indultam meg felé. Hosszú utat tehetett meg, az utolsó méterig magának kellett megvalósítania, megteremtenie azt amire vágyott - bármi is volt az és bármi részem is lehetett benne. Leoldottam a bőrkötény zsinórját és a fűbe eresztettem azt is a kesztyűk mellé, majd egy kézmozdulattal csendre intettem a halk röfögésszerű hangot kiadó kancát.

Lendar.

Mennyi érzelem sűrűsödött ebben az egy szóban. Talán ha a nő felbukkanása nem lett volna elég, minden erő és akarat ami elért hozzám és mellbe vágott felrázott és várakozással töltött el. Nem olyasformán mikor a tarot húzása közben megjelent a Bolond. Nem mertem volna Shimzát bolondokhoz hasonlítani ebben a pillanatban, még akkor sem ha az merőben más jelentéssel bírt a mágiában mint a hétköznapi ember számára.

Lassan kivehetővé vált a göndör sörény ami nyomában lobogott, egyenes tartása, olívaszín bőre. Mintha csak tegnap lett volna, hogy Shalaye-t a vardo elé fogtam és hátrahagytam a festőlányt.

Nem volt lehetőségem arra, hogy kérdésére választ adjak, talán nem is várta. Taníts. Shimza haját finoman rezgette a nyárias szellő és az üllő és kalapács elhallgatásával szinte síri csend ereszkedett le közénk. Időt hagytam magamnak, hogy tekintetemet gondosan kivethessem arcának minden ívére és formájára, szemem körül már azelőtt mosolyogni kezdett minden szarkaláb hogy ajkam megrezzenhetett volna. Még ellenálltam, helyette kissé felemeltem állam és így szóltam:

- Sastimos, Shimza.

A közös nyelv melyet senki más nem beszélt ezen a vidéken rajtunk kívül. Úgy gördült le a számról ahogy egy édesanya simítja végig gyermeke haját. Végre elmosolyodtam.

- Megkérdezhetném, hogy olyan kevésre tartasz-e, hogy azt feltételezed, elfelejtettelek, de legutóbbi elválásunk mikéntje után már nincs jogomban kérdőre vonni téged.

Szerettem volna hellyel kínálni, de éreztem a belőle áradó tűzből, hogy tapodtat sem mozdul majd. A fekete nyalábok kinyúltak felé és körbelibbentek alakja körül, de nem érintették. Shimza megváltozott, susogták az árnyak és visszahúzódtak, bőröm alatt pedig eltűntek úgy mintha sosem léteztek volna. Megértettem, hogy miért állt előttem és a gondolatra mélyet sóhajtottam, fedetlen vállaim felemelkedtek és lesüllyedtek.

- Gyere és ülj le velem. Kerítek ennivalót és elmondod, hogy hogyan találtál rám - habár nem kérdés volt, csupán javaslat, de kijelentésemmel megszabtam a feltételeimet. Kezemmel a mögöttem lévő megrakatlan tűzhelyre mutattam, a körülötte elhelyezett színes szőnyegere, szőttesekre, a rojtos párnákra és pokrócokra. Shalaye türelmetlenül toppantott patájával.

Hacsak nem tiltakozott azonnal, elléptem a vardóhoz és elővettem egy szakajtóból némi kenyeret, sajtot és hideg húsfélét. Néma csendben pakoltam össze a tél folyamán készített és faragott tányérokat. Az egyiken maga Shimza szerepelt, festés közben. Kezem megállt a levegőben és megfordultam, hogy újra szembekerüljek a nővel.

- Elvetted az erőmet. Tisztában vagy vele? - nem volt sem számonkérés, sem harag, de még rosszallás sem a hangomban. Ahogy az imént a fekete árnyak üdvözölték a rég nem látott lányt, úgy hangom egyfajta simítás volt vállán anélkül, hogy valóban hozzáértem volna. Csípőmet a vardónak támasztottam és vártam, szám sarkában mosoly játszott.
nem büntetés

   
   
Somewhere between

life and death.

Lendar Swan
A Swan koven tagja
Lendar Swan
Elõtörténet :
Titulus :
kovács, bádogos, famíves
Karakter idézet :

"Maybe it’s in us. It’s in our Gypsy blood. We live somewhere between life and death, waiting to move on. And in the end, we accept it. We shake hands with the devils and we walk past them."
Play by :
Yon González
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits C83517cbcdf9313c2367b4f9c96de1cc4921c17f

Darkness awaits 243ff4f0d9c13382c03c82179bf84d9ad3ee619f00dfc3c84de0ec24098abe83._RI_


User :

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits EmptyKedd 10 Okt. 2023 - 20:14


Lendar & Shimza
A seven nation army couldn't hold me back
Words:642 Music:I'm gonna fight 'em off
A későtavaszi hőség izzadtságra fakasztja heves bőrömet, fénnyel árasztja el a csendes erdős foltot. Egy fa törzsének dőlök, a kérge kellemesen kaparja a vörös blúzom alól kilógó karomat. Baktalo felettem ül a fán, nem szólal meg, de érzem a jelenlétét. Annyira aprócska, mégis a jelenlétét egészen könnyen érezni. A rengetegben rejtőző többi állat éneke megnyugtatóan hat rám. Néhány hete, hogy városban lakom, a zajok, az emberek játszanak a képzeletemmel, én itt, a természetben érzem magam egésznek. Fojtogatnak a falak, a napsárga festéssel meg a nyikorgó ajtókkal, nem szellőzik a lakás, nincs frissesség- és jószágillat. Az itt tartózkodásomnak ára van, amit nem lehet dollárban mérni. Egy darab a lényemből a zizegő falevelek, a széllel ringatózó növények között ragadt, és félemberként kell kiszolgálnom az olajos körmű büdös kikötői dolgozókat a kocsmában, ahol munkát vállaltam.
Szomjazom a tudást, ami Lendar ereiben száguldozik. Amióta bepillantást engedett a világába a lelkem úton-útfélen vágyott arra, hogy én is elsajátítsam ezt a hatalmat. Annyira más világ volt, mint az anyám és Sinat varázslata, nem kétségbeesett, kiszolgáló, hanem a mesterét szolgáló. Sokat gondoltam rá, nem a férfira, a szavaira, az érintésére, hanem arra, amit a mágiáról mondott, amit éreztem, mikor az erejét használta. Mámorító volt a közelében is lenni.
Lendar haján csillog a nap, mögötte ringatóznak a kukoricacsövek, mintha egy sárgás-zöldes tenger volna, egy hatalmas lovat patkol, nem tudom, milyen fajta lehet. Bosko mellett éltem éveket, több tucat ló fordult meg a keze alatt, mégse tudok annyit róluk, mint illene. Ez az állat hatalmas és tekintélyt parancsoló még így több száz méter távolságból is – visszahúzom a fejem a fa törzse mögé, nehogy kiszúrjon. Nem akarom, hogy nemleges válasszal szembesüljek. Nem azért jöttem ide a világ másik feléről, hogy az utolsó lépésnél elnyeljen a csalódás mocsara. Elhatároztam magam, az egész életemet annak szenteltem, hogy tanulhassak, és ezért képes vagyok nagyon sok mindent megtenni. Például szembesíteni a férfit azzal, hogy itt vagyok. Otthagyott elbódítva a boszorkány, mikor legutoljára szemtől-szemben álltunk, és hetek óta követem a legtöbb lépését, várva a legjobb pillanatra, mikor is elé állhatnék.
A fehér blúzom, bár nincsen rajta fodros dísz, beleakad a fa kérgének rovátkáiba, mikor előredőlök, érzem, hogy a szálakat tépi. Már biztosan foltos, a holnap zenéje lesz eme probléma megoldása. Most már tudok mosni mindennap, legutoljára Sinat küldött be hetente a városba a mosodába. Hiányzik a folyó friss illata, ami a szövetekből árad a szárítás után, de örülök, hogy a hideg napokon nem kell csontig hatoló jeges vízben ruhát dörzsölnöm.
A verebem ciripelése kizökkent, felröppen, átszáll a mellettem magasba törő kanadai hemlokfenyő egy széles ágára. Újra előbújok, a férfit figyelem. Nagyon messze van, de felismerem őt kilométerekről is. Muszáj most előrelépnem, egyedül vagyunk, nem tud hova szaladni, hacsak nem pattan fel a lovára. Baktalo szerencsére igazi kis harcos, és valamennyivel gyorsabb is, mint egy átlagos veréb, szívesen kicsipkedi bármilyen állat szemét. Ha lezuhan a lóról futva utolérem, és szembesíthetem őt azzal, hogy miatta jöttem.
Kilépek a fa törzse mögül, most vagy soha, gondolom, és pattogó léptekkel megindulok felé. A térdem bírja a tempót, kezem ütemesen, katonásan leng, ahogy menetelek. Szinte szelem a levegőt, de trappolásomat elnyeli a friss föld és a dús aljnövényzet. A fülem mellett zöngenek a rovarok, akiknek a röppályáját eltérítem az elhatározásommal, Baktalo szorosan követ.
A férfi alakja egyre csak nő, nem is érdekel már, ha kiszúr. – Lendar! – kiabálok, a hangom rekedtesen vágja ketté a természet és a tengeri nyugalmát. Indulatosan kezdem, az ereimben dübörög a céltudatosság, a nyugalom, amivel a friss levegő takart be, elpárolog. – Megismersz? – kérdem, de folytatom is – Taníts. – jelentem ki. Egyszerűen fejezem ki magam, nem pazarlom a szavakat. Sosem voltam az az ember, aki jártatja a száját, a szavaknak súlya van, és nem szeretném a vállamon hordani a sok-sok tonnát, amit mások összefecsegnek.
Megállok a férfi előtt, kisterpeszben, a hajamat és a zsenge csöveket ugráltatja a kellemes szellő. A hímzett fejkendőmet megigazítom, eltökélten fixírozom a sötét boszorkányt, várva a válaszára.

Shimza Hearn
Koven nélküli boszorkány
Shimza Hearn
Elõtörténet :
Darkness awaits Smiling-noemi
Chapter One - You are powerful
~
Board
Play by :
Gratiela Brancusi
༄ ༄ ༄ :
Darkness awaits 9a57e1d0f0ca3174aa9ff7c9a7779663e9921c5b
Darkness awaits Giphy
User :
Fanni
Team

Darkness awaits Empty
TémanyitásDarkness awaits Empty

Ajánlott tartalom

Darkness awaits Empty
 

Darkness awaits

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next